2022-08-19   13:42:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Thygesen Textile Group MidsommerCup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit lørdag

Document
Resultater
Thygesen Textile Group- Midsommecup 2022
Placering: Ikast Svømmecenter Arrangør Ikast Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 11. jun  2022 to 12. jun  2022
Løb 16, 100m Medley Damer Årg. 2005 og ældre - Final
Sponsor Thygesen Textile Group
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Munk Fuglsang 2005 Svømmeklubben S 68 +0.72 628 1:05.98
50m: 31.45
100m: 1:05.98
(34.53)
2 Stine Mejdahl 2005 Aalborg Svømmeklub +0.71 512 1:10.63 +4.65
50m: 34.02
100m: 1:10.63
(36.61)
3 Frederikke Skau Hansen 2002 Kolding SK +0.69 504 1:10.99 +5.01
50m: 33.30
100m: 1:10.99
(37.69)
4 Sara Bundgaard 2003 Svømmeklubben S 68 +0.82 496 1:11.37 +5.39
50m: 34.11
100m: 1:11.37
(37.26)
5 Nicoline Kristiansen 2002 Odder Svømmeklub +0.71 483 1:11.98 +6.00
50m: 32.37
100m: 1:11.98
(39.61)
6 Johanne Heilmann 2005 Kolding SK +0.74 472 1:12.53 +6.55
50m: 34.39
100m: 1:12.53
(38.14)
7 Victoria Fræhr Piihl 2005 Kolding SK +0.67 459 1:13.24 +7.26
50m: 31.45
100m: 1:13.24
(41.79)
8 Tilde Søe Bach 2005 Thisted Svømmeklub +0.83 453 1:13.56 +7.58
50m: 34.70
100m: 1:13.56
(38.86)
9 Nikoline Thygesen 2005 Munkebo Svømme- og kondiklu +0.74 361 1:19.32 +13.34
50m: 34.47
100m: 1:19.32
(44.85)
10 Cecilia Dolan 2005 Aarhus Idrætsforening Af 1900 +0.83 336 1:21.21 +15.23
50m: 37.08
100m: 1:21.21
(44.13)
11 Trine Ydemann Pedersen 2003 HGF Svømning +0.74 317 1:22.81 +16.83
50m: 38.40
100m: 1:22.81
(44.41)
12 Leonora Holst Jensen 2004 Odder Svømmeklub +0.84 301 1:24.27 +18.29
50m: 39.87
100m: 1:24.27
(44.40)
13 Rasmine Johansen 2005 Munkebo Svømme- og kondiklu +0.79 290 1:25.33 +19.35
50m: 39.27
100m: 1:25.33
(46.06)
14 Naya Blyn 2004 Munkebo Svømme- og kondiklu +0.77 270 1:27.42 +21.44
50m: 41.04
100m: 1:27.42
(46.38)
15 Linda Lundblad 2005 Svømmeklubben Grindsted +0.79 219 1:33.71 +27.73
50m: 43.94
100m: 1:33.71
(49.77)
- Sarah Hansen 2005 Kolding SK DNS
Løb officielt kl.: 11-06-2022 17:42:08
Løb 16, 100m Medley Damer Årg. 2006 -2007 - Final
Sponsor Thygesen Textile Group
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julie Ravn Holst 2007 Aarhus Swim - HEI +0.75 593 1:07.24
50m: 32.37
100m: 1:07.24
(34.87)
2 Liv Hjorth Jørgensen 2007 Herning Svømmeklub +0.67 492 1:11.57 +4.33
50m: 33.25
100m: 1:11.57
(38.32)
3 Malou Callisen 2007 Brønderslev SK08 +0.73 478 1:12.25 +5.01
50m: 33.80
100m: 1:12.25
(38.45)
4 Katrine Bager 2006 Thisted Svømmeklub +0.77 472 1:12.55 +5.31
50m: 33.25
100m: 1:12.55
(39.30)
5 Sofia Gad 2007 Aarhus Swim - Lyseng +0.79 469 1:12.72 +5.48
50m: 34.02
100m: 1:12.72
(38.70)
6 Mathilde Hoff Sørensen 2006 Svømmeklubben Nord +0.73 460 1:13.17 +5.93
50m: 33.30
100m: 1:13.17
(39.87)
7 Maria Møberg Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted +0.79 443 1:14.12 +6.88
50m: 33.45
100m: 1:14.12
(40.67)
8 Ingrid Kirk Elkjær 2007 Skanderborg Svømmeklub +0.68 409 1:16.09 +8.85
50m: 35.65
100m: 1:16.09
(40.44)
9 Freya Ellebye 2006 Skive Svømmeklub Poseidon +0.72 406 1:16.30 +9.06
50m: 35.67
100m: 1:16.30
(40.63)
10 Anna Mai Andersen 2006 Svømmeklubben Sønderborg +0.69 403 1:16.50 +9.26
50m: 34.58
100m: 1:16.50
(41.92)
11 Karoline Hellesøe 2006 Svømmeklubben Sønderborg +0.73 401 1:16.58 +9.34
50m: 33.61
100m: 1:16.58
(42.97)
12 Jasmin Haaning 2007 Skive Svømmeklub Poseidon +0.87 401 1:16.63 +9.39
50m: 36.44
100m: 1:16.63
(40.19)
13 Nanna Vestergård Johansen 2006 Odder Svømmeklub +0.69 396 1:16.93 +9.69
50m: 35.85
100m: 1:16.93
(41.08)
14 Frederikke Wiese Jacobsen 2007 Swim Team Neptun +0.73 396 1:16.94 +9.70
50m: 36.64
100m: 1:16.94
(40.30)
15 Nikoline Hedelund Madsen 2007 Aalborg Svømmeklub +0.69 383 1:17.81 +10.57
50m: 35.63
100m: 1:17.81
(42.18)
16 Emilia Spangsberg 2007 Kolding SK +0.84 374 1:18.38 +11.14
50m: 36.55
100m: 1:18.38
(41.83)
17 Ellen Højsgaard Jensen 2007 Odder Svømmeklub +0.83 374 1:18.43 +11.19
50m: 36.09
100m: 1:18.43
(42.34)
18 Silje Drechsler 2007 Holstebro Svømme Club +0.75 372 1:18.51 +11.27
50m: 38.16
100m: 1:18.51
(40.35)
19 Cecilie Borkmann 2007 Svømmeklubben Nord +0.72 362 1:19.28 +12.04
50m: 36.31
100m: 1:19.28
(42.97)
=20 Andrea Kramer Liboriussen 2007 Holstebro Svømme Club +0.80 359 1:19.45 +12.21
50m: 37.25
100m: 1:19.45
(42.20)
=20 Patricia Nættermann 2007 Svømmeklubben S 68 +0.76 359 1:19.45 +12.21
50m: 36.23
100m: 1:19.45
(43.22)
22 Ane Walmar 2007 Swim Team Neptun +0.68 357 1:19.62 +12.38
50m: 37.58
100m: 1:19.62
(42.04)
23 Freya Thorsgaard 2006 Svømmeklubben Koral +0.77 352 1:19.96 +12.72
50m: 38.52
100m: 1:19.96
(41.44)
24 Eline Sophia Bunch 2007 Ikast Svømmeklub +0.74 348 1:20.29 +13.05
50m: 35.69
100m: 1:20.29
(44.60)
25 Rikke Andresen 2007 Skive Svømmeklub Poseidon +0.86 333 1:21.46 +14.22
50m: 37.86
100m: 1:21.46
(43.60)
26 Josefine Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted +0.86 329 1:21.79 +14.55
50m: 37.24
100m: 1:21.79
(44.55)
27 Isabella Bertelsen 2007 Svømmeklubben Nord +0.75 329 1:21.83 +14.59
50m: 37.49
100m: 1:21.83
(44.34)
28 Neya Damgaard 2007 Brønderslev SK08 +0.79 323 1:22.33 +15.09
50m: 37.25
100m: 1:22.33
(45.08)
29 Sofie Pedersen 2006 Munkebo Svømme- og kondiklu +0.75 309 1:23.56 +16.32
50m: 39.75
100m: 1:23.56
(43.81)
30 Viola Bregenov 2007 Aarhus Swim - IHF +0.66 308 1:23.59 +16.35
50m: 38.18
100m: 1:23.59
(45.41)
31 Mia Jørgensen 2006 Aarhus Swim - Skovbakken +0.80 307 1:23.69 +16.45
50m: 39.03
100m: 1:23.69
(44.66)
32 Signe Magelund Møller 2006 Kolding SK +0.71 303 1:24.10 +16.86
50m: 37.82
100m: 1:24.10
(46.28)
33 Sofie Damm Johansen 2006 Svømmeklubben Sønderborg +0.77 295 1:24.81 +17.57
50m: 39.72
100m: 1:24.81
(45.09)
34 Laura Fjord Kristensen 2006 Herning Svømmeklub +0.52 295 1:24.87 +17.63
50m: 38.59
100m: 1:24.87
(46.28)
35 Klara Buur Ovesen 2007 Herning Svømmeklub +0.71 293 1:25.00 +17.76
50m: 39.10
100m: 1:25.00
(45.90)
36 Josefine S. Overgaard 2007 Svømmeklubben Nord +0.88 290 1:25.33 +18.09
50m: 40.67
100m: 1:25.33
(44.66)
37 Ida K. Laursen 2007 Skanderborg Svømmeklub +0.67 287 1:25.64 +18.40
50m: 38.52
100m: 1:25.64
(47.12)
38 Sofie Bæk 2007 Ikast Svømmeklub +0.72 274 1:26.90 +19.66
50m: 40.58
100m: 1:26.90
(46.32)
39 Ingeborg Gro Næser 2007 Svømmeklubben Nord 274 1:26.99 +19.75
50m: 41.42
100m: 1:26.99
(45.57)
40 Liva Riisgaard 2007 Skive Svømmeklub Poseidon +0.69 263 1:28.13 +20.89
50m: 38.96
100m: 1:28.13
(49.17)
41 Miriam Terp Lorentzen 2007 Brædstrup Svømmeklub +0.77 245 1:30.31 +23.07
50m: 43.60
100m: 1:30.31
(46.71)
42 Katrine Klein Christensen 2006 HGF Svømning +0.91 239 1:30.98 +23.74
50m: 40.68
100m: 1:30.98
(50.30)
43 Anna Nesine Laursen 2007 Ikast Svømmeklub +0.79 237 1:31.25 +24.01
50m: 42.96
100m: 1:31.25
(48.29)
44 Emilie Nørskov Graversen 2007 HGF Svømning +0.73 232 1:31.94 +24.70
50m: 41.80
100m: 1:31.94
(50.14)
45 Annika Hansen 2006 Munkebo Svømme- og kondiklu +0.75 227 1:32.54 +25.30
50m: 41.11
100m: 1:32.54
(51.43)
46 Emilia Hou-Carleton 2006 Struer Svømmeklub +0.83 226 1:32.72 +25.48
50m: 41.16
100m: 1:32.72
(51.56)
47 Freja Møller Winther 2006 Svømmeklubben Søhesten +0.75 214 1:34.44 +27.20
50m: 45.04
100m: 1:34.44
(49.40)
48 Sille Hegaard Gilling 2007 Brædstrup Svømmeklub +0.82 200 1:36.59 +29.35
50m: 47.76
100m: 1:36.59
(48.83)
49 Carla Vangsaae 2007 Skanderborg Svømmeklub +0.82 193 1:37.68 +30.44
50m: 47.60
100m: 1:37.68
(50.08)
50 Matilde Egeris Sørensen 2007 HGF Svømning +0.88 104 2:00.12 +52.88
50m: 51.74
100m: 2:00.12
(1:08.38)
51 Camilla Kolding Mortensen 2006 Struer Svømmeklub +0.96 103 2:00.41 +53.17
50m: 54.23
100m: 2:00.41
(1:06.18)
- Inés Mendoza 2007 Kolding SK +0.79 DSQ maveliggende v 50m til 
- Ida Siegumfeldt 2007 Swim Team Neptun +0.87 DSQ udsvøm på maven ved r
- Emilie Winum Andersen 2007 Aarhus Swim - Lyseng DNS
- Isabell Thaison Jensen 2007 Herning Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 11-06-2022 17:42:08
Løb 16, 100m Medley Damer Årg. 2008 -2009 - Final
Sponsor Thygesen Textile Group
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lotta Træger 2008 Svømmeklubben Sønderborg +0.71 442 1:14.16
50m: 34.26
100m: 1:14.16
(39.90)
2 Katrine Sander 2009 Aarhus Swim - HEI +0.72 434 1:14.61 +0.45
50m: 34.89
100m: 1:14.61
(39.72)
3 Lea Skjærris Lund 2008 Swim Team Neptun +0.74 427 1:15.00 +0.84
50m: 34.11
100m: 1:15.00
(40.89)
4 Rosa Crone 2008 Aarhus Swim - Lyseng +0.70 427 1:15.04 +0.88
50m: 34.39
100m: 1:15.04
(40.65)
5 Sophie Hvergel 2008 Aarhus Swim - HEI +0.73 424 1:15.19 +1.03
50m: 35.78
100m: 1:15.19
(39.41)
6 Clara Nielsen 2009 Aalborg Svømmeklub +0.78 408 1:16.17 +2.01
50m: 36.01
100m: 1:16.17
(40.16)
7 Ema Ilic 2009 Aalborg Svømmeklub +0.84 395 1:16.98 +2.82
50m: 35.82
100m: 1:16.98
(41.16)
8 Nicoline Brun Eliasen 2008 Svømmeklubben Nord +0.70 380 1:18.00 +3.84
50m: 36.28
100m: 1:18.00
(41.72)
9 Anna Katrine Willems 2008 Aarhus Swim - Skovbakken +0.67 378 1:18.11 +3.95
50m: 36.42
100m: 1:18.11
(41.69)
10 Iben Thomasen 2008 Brønderslev SK08 +0.81 378 1:18.13 +3.97
50m: 36.23
100m: 1:18.13
(41.90)
11 Lisa Stenger 2008 Aabybro Svømmeklub +0.76 362 1:19.28 +5.12
50m: 37.51
100m: 1:19.28
(41.77)
12 Ronja Maria Grønkjær Pederse 2009 Svømmeklubben Nord +0.86 348 1:20.30 +6.14
50m: 38.11
100m: 1:20.30
(42.19)
13 Karoline Iversen 2008 Herning Svømmeklub +0.82 348 1:20.31 +6.15
50m: 38.36
100m: 1:20.31
(41.95)
14 Sille Augustesen 2008 Brædstrup Svømmeklub +0.76 347 1:20.38 +6.22
50m: 38.32
100m: 1:20.38
(42.06)
15 Frederikke Novin 2008 Aalborg Svømmeklub +0.78 343 1:20.69 +6.53
50m: 36.85
100m: 1:20.69
(43.84)
16 Silke Stevnhøj Sommer 2009 Herning Svømmeklub +0.68 338 1:21.10 +6.94
50m: 38.27
100m: 1:21.10
(42.83)
17 Nova V. Støy Toftegaard 2009 Agfs Svømmeafdeling +0.58 332 1:21.54 +7.38
50m: 38.01
100m: 1:21.54
(43.53)
18 Laura Winum Andersen 2009 Aarhus Swim - Lyseng +0.83 332 1:21.60 +7.44
50m: 36.89
100m: 1:21.60
(44.71)
19 Johanne Ishøi 2008 Struer Svømmeklub +0.74 328 1:21.90 +7.74
50m: 38.11
100m: 1:21.90
(43.79)
20 Luna Kristensen 2008 Aabybro Svømmeklub +0.65 325 1:22.16 +8.00
50m: 38.65
100m: 1:22.16
(43.51)
21 Marie Porup Juulsgaard 2008 Herning Svømmeklub +0.81 322 1:22.41 +8.25
50m: 36.94
100m: 1:22.41
(45.47)
22 Katrine Mølbak 2009 Ikast Svømmeklub +0.72 322 1:22.44 +8.28
50m: 39.72
100m: 1:22.44
(42.72)
23 Karoline Starup 2008 HGF Svømning +0.78 319 1:22.64 +8.48
50m: 38.74
100m: 1:22.64
(43.90)
24 Aino Aalto 2008 Svømmeklubben S 68 +0.62 319 1:22.69 +8.53
50m: 38.18
100m: 1:22.69
(44.51)
25 Alma Kruse 2008 Holstebro Svømme Club +0.84 316 1:22.91 +8.75
50m: 39.86
100m: 1:22.91
(43.05)
26 Signe Laursen 2008 Aalborg Svømmeklub +0.78 315 1:22.99 +8.83
50m: 38.95
100m: 1:22.99
(44.04)
27 Alberte Bøgeskov Johnsen 2008 Aarhus Swim - Skovbakken +0.80 314 1:23.06 +8.90
50m: 39.00
100m: 1:23.06
(44.06)
28 Mynte Haaning 2009 Skive Svømmeklub Poseidon +0.79 314 1:23.09 +8.93
50m: 38.47
100m: 1:23.09
(44.62)
29 Olivia Akselsen 2008 Grenaa Svømmeklub +0.73 314 1:23.13 +8.97
50m: 39.44
100m: 1:23.13
(43.69)
30 Kathrine Bak Mathiasen 2008 Struer Svømmeklub +0.66 311 1:23.32 +9.16
50m: 40.49
100m: 1:23.32
(42.83)
31 Silke Østrup 2008 Aarhus Swim - IHF +0.75 308 1:23.65 +9.49
50m: 38.83
100m: 1:23.65
(44.82)
32 Frederikke Sanggaard 2009 Horsens Svømmeklub +0.77 302 1:24.19 +10.03
50m: 38.52
100m: 1:24.19
(45.67)
33 Laura Junker 2009 Brønderslev SK08 +0.74 299 1:24.49 +10.33
50m: 38.37
100m: 1:24.49
(46.12)
34 Astrid Martinez Vestergaard 2009 Agfs Svømmeafdeling +0.73 298 1:24.60 +10.44
50m: 40.65
100m: 1:24.60
(43.95)
35 Emma Bertelsen 2008 Svømmeklubben Nord +0.75 297 1:24.63 +10.47
50m: 41.96
100m: 1:24.63
(42.67)
36 Zenia Lüneborg 2008 Skanderborg Svømmeklub +0.80 296 1:24.71 +10.55
50m: 38.67
100m: 1:24.71
(46.04)
37 Merle Marie Pape 2009 Agfs Svømmeafdeling +0.54 292 1:25.14 +10.98
50m: 38.89
100m: 1:25.14
(46.25)
38 Astrid Munk Fuglsang 2009 Svømmeklubben S 68 +0.76 291 1:25.22 +11.06
50m: 41.90
100m: 1:25.22
(43.32)
39 Stine Pedersen 2008 Kolding SK +0.73 291 1:25.26 +11.10
50m: 39.84
100m: 1:25.26
(45.42)
40 Ellen Lindenborg Thomasen 2008 Svømmeklubben Søhesten +0.76 288 1:25.53 +11.37
50m: 38.16
100m: 1:25.53
(47.37)
41 Josephine Siggaard Kraul 2009 Aarhus Swim - Skovbakken 287 1:25.64 +11.48
50m: 40.86
100m: 1:25.64
(44.78)
42 Sofie Callsen 2008 Aabybro Svømmeklub +0.78 282 1:26.17 +12.01
50m: 37.65
100m: 1:26.17
(48.52)
43 Freya Tormod 2009 Agfs Svømmeafdeling +0.82 281 1:26.25 +12.09
50m: 40.75
100m: 1:26.25
(45.50)
44 Sofie Egholm 2009 Svømmeklubben S 68 +0.70 274 1:27.00 +12.84
50m: 38.27
100m: 1:27.00
(48.73)
45 Frida Møller Olesen 2008 Struer Svømmeklub +0.76 272 1:27.19 +13.03
50m: 42.00
100m: 1:27.19
(45.19)
46 Cecilie Nielsen 2009 Svømmeklubben Grindsted +0.76 262 1:28.22 +14.06
50m: 40.33
100m: 1:28.22
(47.89)
47 Lykke Emilie Lund 2009 Horsens Svømmeklub +0.73 262 1:28.27 +14.11
50m: 42.23
100m: 1:28.27
(46.04)
48 Ida Frost Baltzer 2009 Struer Svømmeklub +0.77 261 1:28.42 +14.26
50m: 40.17
100m: 1:28.42
(48.25)
49 Louise Jeppesen 2008 Herning Svømmeklub +0.58 255 1:29.05 +14.89
50m: 41.63
100m: 1:29.05
(47.42)
50 Anna Skov-Hansen 2008 Odder Svømmeklub +0.82 254 1:29.15 +14.99
50m: 40.09
100m: 1:29.15
(49.06)
51 Silja Bregenov 2009 Aarhus Swim - IHF +0.70 252 1:29.40 +15.24
50m: 41.88
100m: 1:29.40
(47.52)
52 Hilde Jørgensen 2009 Aalborg Svømmeklub +0.85 249 1:29.76 +15.60
50m: 39.37
100m: 1:29.76
(50.39)
53 Leonora Nielsen Mahnkopf 2009 Bjerre Herreds Svømmeklub +0.77 245 1:30.30 +16.14
50m: 41.93
100m: 1:30.30
(48.37)
54 Amalie Breum Nielsen 2009 Holstebro Svømme Club +0.79 244 1:30.33 +16.17
50m: 44.04
100m: 1:30.33
(46.29)
55 Emilie Hermansen 2008 Brønderslev SK08 +0.74 242 1:30.60 +16.44
50m: 40.35
100m: 1:30.60
(50.25)
56 Anne Sofie Lyngdahl 2008 Svømmeklubben Søhesten +0.87 238 1:31.14 +16.98
50m: 41.11
100m: 1:31.14
(50.03)
57 Anna Lorentzen 2008 Munkebo Svømme- og kondiklu +0.74 232 1:31.92 +17.76
50m: 44.58
100m: 1:31.92
(47.34)
58 Wiktoria Gawor 2009 Brædstrup Svømmeklub +0.67 229 1:32.29 +18.13
50m: 44.36
100m: 1:32.29
(47.93)
59 Astrid Pedersen 2009 Horsens Svømmeklub +0.45 225 1:32.85 +18.69
50m: 43.72
100m: 1:32.85
(49.13)
60 Anna Tinggaard Sørensen 2008 Svømmeklubben Koral +0.77 221 1:33.40 +19.24
50m: 45.98
100m: 1:33.40
(47.42)
61 Ellen Hjarsbæk Hansen 2009 Holstebro Svømme Club +0.95 219 1:33.62 +19.46
50m: 48.34
100m: 1:33.62
(45.28)
62 Thea Hause 2008 Struer Svømmeklub +0.87 217 1:34.01 +19.85
50m: 43.47
100m: 1:34.01
(50.54)
63 Louisa Skovgaard Bach 2009 Horsens Svømmeklub +0.68 213 1:34.59 +20.43
50m: 42.95
100m: 1:34.59
(51.64)
64 Linn Van Zanden 2009 Aalborg Svømmeklub +0.88 212 1:34.67 +20.51
50m: 42.02
100m: 1:34.67
(52.65)
65 Karen Holst Jacobsen 2009 Bjerre Herreds Svømmeklub 211 1:34.85 +20.69
50m: 45.82
100m: 1:34.85
(49.03)
66 Laura Persson 2009 Ikast Svømmeklub +0.85 202 1:36.31 +22.15
50m: 45.79
100m: 1:36.31
(50.52)
67 Katrine Krath 2008 Skanderborg Svømmeklub +0.75 198 1:36.83 +22.67
50m: 42.73
100m: 1:36.83
(54.10)
68 Hannah Mlijevska Boe 2009 Svømmeklubben Koral +0.86 197 1:36.98 +22.82
50m: 47.67
100m: 1:36.98
(49.31)
69 Salma Sophie Sigh Jeritslev 2008 Aarhus Swim - Skovbakken +0.91 194 1:37.57 +23.41
50m: 48.34
100m: 1:37.57
(49.23)
70 Alberte Lindeberg Dithlevsen 2009 Bjerre Herreds Svømmeklub +0.85 194 1:37.61 +23.45
50m: 47.03
100m: 1:37.61
(50.58)
71 Ida-Marie Scavenius 2008 Odder Svømmeklub +0.71 182 1:39.63 +25.47
50m: 46.07
100m: 1:39.63
(53.56)
72 Mathilde Pedersen 2008 Thisted Svømmeklub +0.80 180 1:40.03 +25.87
50m: 47.48
100m: 1:40.03
(52.55)
73 Jasmin Sand Eskesen 2009 Herning Svømmeklub +0.81 176 1:40.81 +26.65
50m: 49.37
100m: 1:40.81
(51.44)
74 Wilma Stubager Knudsen 2009 Kolding SK +0.83 171 1:41.80 +27.64
50m: 48.82
100m: 1:41.80
(52.98)
75 Ingrid Møldrup Bering 2009 Brønderslev SK08 +0.93 168 1:42.35 +28.19
50m: 46.19
100m: 1:42.35
(56.16)
76 Sophia Damberg 2009 Odder Svømmeklub +0.78 165 1:42.99 +28.83
50m: 50.26
100m: 1:42.99
(52.73)
77 Jasmin Kirkedal Laursen 2009 Bjerre Herreds Svømmeklub +0.77 165 1:43.00 +28.84
50m: 48.53
100m: 1:43.00
(54.47)
78 Emma-Oline Sanchez Madsen 2009 Herning Svømmeklub +0.73 159 1:44.30 +30.14
50m: 48.01
100m: 1:44.30
(56.29)
79 Ditte Nissen 2009 Aarhus Swim - Skovbakken +0.78 154 1:45.29 +31.13
50m: 48.97
100m: 1:45.29
(56.32)
80 Karen Margrethe Ringberg Mo 2008 Brønderslev SK08 +0.89 145 1:47.48 +33.32
50m: 51.32
100m: 1:47.48
(56.16)
81 Ingrid Holm Nors 2008 Svømmeklubben Nord +0.71 145 1:47.50 +33.34
50m: 54.38
100m: 1:47.50
(53.12)
82 Neeharika Narayan Rai 2008 Ikast Svømmeklub +0.86 134 1:50.43 +36.27
50m: 52.53
100m: 1:50.43
(57.90)
83 Priva Hassan 2009 Odder Svømmeklub +0.77 133 1:50.52 +36.36
50m: 49.91
100m: 1:50.52
(1:00.61)
- Philippa Bjørn Augustinussen 2009 Odder Svømmeklub +0.85 DSQ crawlben v 50m og crawl
- Liv Lade Keller 2009 Aarhus Swim - Skovbakken +0.97 DSQ afslut ryg på maven
- Maya Kirkeby 2008 Herning Svømmeklub +0.81 DSQ afslutter ryg på mave
- Emilie Sloth Lauritsen 2008 Struer Svømmeklub +0.75 DSQ afslut ryg på mave
- Elena Mendoza 2009 Kolding SK +0.62 DSQ tyvstart
- Emilia Oltmann 2008 Grenaa Svømmeklub +0.64 DSQ tyvstart
- Anna Martina Poulsen 2008 Svømmeklubben Nord +0.91 DSQ asykrome ben i bryst
- Nanna Rønnow 2008 Aarhus Swim - HEI +0.78 DSQ ej samtidig berøring v af
- Melanie Sørensen 2009 Thisted Svømmeklub DSQ afslut ryg på mave
- Sandra Thielst 2009 Brønderslev SK08 +0.81 DSQ ej sunkrome ben i fly
- Mathilde Høiberg Jensen 2009 Skanderborg Svømmeklub +0.68 DNF
- Helene Munk Barfod 2008 Aarhus Swim - Skovbakken DNS
- Laura Sommer Bendtsen 2008 Brædstrup Svømmeklub DNS
- Alberte Lykke Huus 2009 Aarhus Swim - IHF DNS
- Maise Kristensen 2008 Skanderborg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 11-06-2022 17:42:08
Løb 16, 100m Medley Damer Årg. 2010 -2011 - Final
Sponsor Thygesen Textile Group
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Marie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.63 431 1:14.78
50m: 34.97
100m: 1:14.78
(39.81)
2 Anni Rouhan Zou 2010 Aalborg Svømmeklub +0.68 426 1:15.09 +0.31
50m: 34.23
100m: 1:15.09
(40.86)
3 Maja Bager 2010 Aalborg Svømmeklub +0.67 400 1:16.66 +1.88
50m: 36.11
100m: 1:16.66
(40.55)
4 Nanna Rosendal Høgh 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.69 327 1:22.00 +7.22
50m: 40.03
100m: 1:22.00
(41.97)
5 Nikoline Frederikke Axelsen 2010 Svømmeklubben Sønderborg +0.71 322 1:22.44 +7.66
50m: 38.68
100m: 1:22.44
(43.76)
6 Josefine Bak Mathiasen 2010 Struer Svømmeklub 305 1:23.89 +9.11
50m: 40.21
100m: 1:23.89
(43.68)
7 Julie Mikkelsen 2010 Aarhus Swim - Lyseng +0.97 290 1:25.29 +10.51
50m: 39.56
100m: 1:25.29
(45.73)
8 Agnes Seneca 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.74 275 1:26.80 +12.02
50m: 42.24
100m: 1:26.80
(44.56)
9 Mathilde Lisberg Devantie 2010 Odder Svømmeklub +0.77 273 1:27.03 +12.25
50m: 40.72
100m: 1:27.03
(46.31)
10 Dorina Gyeraj 2010 Odder Svømmeklub +0.71 250 1:29.69 +14.91
50m: 40.58
100m: 1:29.69
(49.11)
11 Wilma Karlberg 2010 Herning Svømmeklub +0.68 240 1:30.85 +16.07
50m: 42.53
100m: 1:30.85
(48.32)
12 Sofia-Elena Plaesu 2010 Horsens Svømmeklub +0.77 235 1:31.54 +16.76
50m: 39.69
100m: 1:31.54
(51.85)
13 Anna Nielsen 2010 Odder Svømmeklub +0.79 232 1:31.89 +17.11
50m: 45.17
100m: 1:31.89
(46.72)
14 Cecilie Ditlev Lund 2011 Aarhus Swim - Lyseng 229 1:32.27 +17.49
50m: 43.53
100m: 1:32.27
(48.74)
15 Emma Vendelbo 2010 Bjerre Herreds Svømmeklub +0.82 229 1:32.29 +17.51
50m: 44.08
100m: 1:32.29
(48.21)
16 Maria Berg 2010 Kolding SK +0.74 228 1:32.41 +17.63
50m: 41.81
100m: 1:32.41
(50.60)
17 Ida Enderlein 2010 Odder Svømmeklub +0.83 227 1:32.54 +17.76
50m: 45.51
100m: 1:32.54
(47.03)
18 Johanne Vind Sejr 2010 Aarhus Swim - Lyseng +0.78 218 1:33.86 +19.08
50m: 45.43
100m: 1:33.86
(48.43)
19 Emily Bang 2010 Horsens Svømmeklub +0.82 212 1:34.72 +19.94
50m: 43.67
100m: 1:34.72
(51.05)
20 Olivia Winum Andersen 2011 Aarhus Swim - Lyseng +0.85 208 1:35.24 +20.46
50m: 45.34
100m: 1:35.24
(49.90)
21 Annamai Dybdal 2011 Aalborg Svømmeklub +0.86 204 1:35.86 +21.08
50m: 46.61
100m: 1:35.86
(49.25)
22 Naja Marie Dam Lisby 2010 Horsens Svømmeklub +0.61 200 1:36.53 +21.75
50m: 43.57
100m: 1:36.53
(52.96)
23 Meise Eva Dahl Koldkur 2010 Bjerre Herreds Svømmeklub +0.93 194 1:37.58 +22.80
50m: 44.77
100m: 1:37.58
(52.81)
=24 Marie Lausdahl 2010 Odder Svømmeklub +0.82 193 1:37.73 +22.95
50m: 46.45
100m: 1:37.73
(51.28)
=24 Filippa Læborg 2010 Aalborg Svømmeklub +0.77 193 1:37.73 +22.95
50m: 45.40
100m: 1:37.73
(52.33)
26 Laura Skjærris Lund 2011 Swim Team Neptun +0.90 184 1:39.35 +24.57
50m: 46.10
100m: 1:39.35
(53.25)
27 Malou Bach Jensen 2010 Horsens Svømmeklub +0.89 181 1:39.83 +25.05
50m: 47.46
100m: 1:39.83
(52.37)
28 Freja Ane  Nielsen 2011 Herning Svømmeklub +0.70 178 1:40.28 +25.50
50m: 48.04
100m: 1:40.28
(52.24)
29 Arianna Sørensen 2011 Horsens Svømmeklub +0.68 177 1:40.55 +25.77
50m: 45.54
100m: 1:40.55
(55.01)
30 Amalie Mejer Lehmann 2010 Bjerre Herreds Svømmeklub +0.74 171 1:41.72 +26.94
50m: 46.73
100m: 1:41.72
(54.99)
31 Caroline Ishøi 2011 Struer Svømmeklub +0.61 165 1:42.89 +28.11
50m: 50.65
100m: 1:42.89
(52.24)
32 Simone Østerlund Dyeremose 2010 Struer Svømmeklub +0.75 161 1:43.70 +28.92
50m: 50.95
100m: 1:43.70
(52.75)
33 Alberte Skjelmose 2010 Horsens Svømmeklub +0.72 160 1:44.00 +29.22
50m: 47.03
100m: 1:44.00
(56.97)
34 Maja Carlson 2010 Struer Svømmeklub +0.88 160 1:44.08 +29.30
50m: 48.45
100m: 1:44.08
(55.63)
35 Maja Theilmann Christensen 2010 Svømmeklubben Søhesten +0.79 159 1:44.25 +29.47
50m: 44.80
100m: 1:44.25
(59.45)
36 Klara Milthers 2010 Aalborg Svømmeklub 158 1:44.50 +29.72
50m: 50.89
100m: 1:44.50
(53.61)
37 Ida Marie Ildal Djørup 2010 Aalborg Svømmeklub +0.75 155 1:45.00 +30.22
50m: 48.53
100m: 1:45.00
(56.47)
38 Karla Edeling Tornvig Jensen 2011 Herning Svømmeklub +0.71 151 1:45.92 +31.14
50m: 50.53
100m: 1:45.92
(55.39)
39 Emma Nyby 2010 Aarhus Swim - Skovbakken +0.72 150 1:46.22 +31.44
50m: 48.67
100m: 1:46.22
(57.55)
40 Laura Sommer Hørning 2010 Horsens Svømmeklub +0.94 148 1:46.60 +31.82
50m: 49.83
100m: 1:46.60
(56.77)
41 Celina W. Pedersen 2010 Svømmeklubben Søhesten 148 1:46.61 +31.83
50m: 46.89
100m: 1:46.61
(59.72)
42 Caroline Frandsen 2010 Aalborg Svømmeklub +0.89 148 1:46.75 +31.97
50m: 51.40
100m: 1:46.75
(55.35)
43 Claire Kølbæk Jensen 2010 Herning Svømmeklub +0.80 147 1:46.86 +32.08
50m: 51.28
100m: 1:46.86
(55.58)
44 Caroline Sangelberg Fausing 2011 Svømmeklubben S 68 +0.92 137 1:49.43 +34.65
50m: 52.34
100m: 1:49.43
(57.09)
45 Selma Husted Hubeishy 2011 Agfs Svømmeafdeling 129 1:51.72 +36.94
50m: 54.76
100m: 1:51.72
(56.96)
46 Julie Skovdal 2011 Ikast Svømmeklub +0.77 120 1:54.28 +39.50
50m: 52.86
100m: 1:54.28
(1:01.42)
47 Liva Beith Kjeldsen 2011 Svømmeklubben S 68 +0.89 108 1:58.31 +43.53
50m: 1:01.21
100m: 1:58.31
(57.10)
- Mia Aggerholm Jensen 2010 Odder Svømmeklub +0.78 DSQ brystben i fly
- Kaisa Spilling 2010 Svømmeklubben Sønderborg DSQ tyvstart
- Agnes Lindenborg Thomasen 2010 Svømmeklubben Søhesten +0.77 DSQ påbegynder fly med cra
Løb officielt kl.: 11-06-2022 17:42:08
Løb 16, 100m Medley Damer Årg. 2012 og yngre - Final
Sponsor Thygesen Textile Group
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Bjørn Augustinussen 2012 Odder Svømmeklub +0.87 190 1:38.21
50m: 44.29
100m: 1:38.21
(53.92)
2 Signe Mørch 2012 Aalborg Svømmeklub 173 1:41.27 +3.06
50m: 48.68
100m: 1:41.27
(52.59)
3 Lilly Træger 2012 Svømmeklubben Sønderborg +0.83 164 1:43.15 +4.94
50m: 48.76
100m: 1:43.15
(54.39)
4 Elona Asllanaj 2012 Horsens Svømmeklub +0.72 149 1:46.47 +8.26
50m: 48.10
100m: 1:46.47
(58.37)
5 Adriana Casarello Jurjo 2012 Herning Svømmeklub +0.85 133 1:50.64 +12.43
50m: 54.38
100m: 1:50.64
(56.26)
6 Ida Carlson 2012 Struer Svømmeklub +0.77 120 1:54.56 +16.35
50m: 58.26
100m: 1:54.56
(56.30)
7 Esther Greve 2013 Odder Svømmeklub +0.60 110 1:57.93 +19.72
50m: 53.80
100m: 1:57.93
(1:04.13)
8 Clara Nielsen 2012 Odder Svømmeklub +0.67 96 2:03.09 +24.88
50m: 1:00.12
100m: 2:03.09
(1:02.97)
- Mathilde Møller Rasmussen 2012 Horsens Svømmeklub DSQ ej synkrome ben i fly
Løb officielt kl.: 11-06-2022 17:42:08
11-06-2022 17:43.24 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Ikast Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner