2022-08-19   13:24:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Thygesen Textile Group MidsommerCup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit lørdag

Document
Resultater
Thygesen Textile Group- Midsommecup 2022
Placering: Ikast Svømmecenter Arrangør Ikast Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 11. jun  2022 to 12. jun  2022
Løb 18, 4x100m Frisvømning Damer - Final
Sponsor Thygesen Textile Group
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 Koldring Red Lightning 20 Kolding SK 562 4:10.13
Cille Christensen 2004 0434AE +0.74 29.25 1:00.09 1:00.09
Victoria Fræhr Piihl 2005 0598AJ +0.45 30.24 1:03.22 2:03.31
Signe Christensen 2008 0882AB +0.48 31.68 1:06.03 3:09.34
Frederikke Skau Hansen 2002 0204AJ +0.40 29.19 1:00.79 4:10.13
2 Aarhus Swim Piger 1 15 Aarhus Swim 562 4:10.18 +0.05
Julie Ravn Holst 2007 0744AM +0.72 29.96 1:01.46 1:01.46
Emilie Winum Andersen 2007 0796AW +0.63 30.38 1:02.49 2:03.95
Sofia Gad 2007 0748AE +0.59 31.43 1:05.16 3:09.11
Cecilie Kehlet 2009 0932AF +0.51 29.22 1:01.07 4:10.18
3 HSC Damer 1 16 Holstebro Svømme Club 472 4:25.20 +15.07
Mille Dahl Lindholm 2006 0662AK +0.80 29.93 1:01.71 1:01.71
Andrea Kramer Liboriussen 2007 0736AY +0.74 31.65 1:06.24 2:07.95
Silje Drechsler 2007 0746AL +0.30 34.74 1:14.43 3:22.38
Mathilde Kongsgaard Jakobsen 2007 0784AY +0.27 30.57 1:02.82 4:25.20
4 Aalborg Damer 1 17 Aalborg Svømmeklub 470 4:25.46 +15.33
Line Gjelstrup 2006 0658AC +0.75 31.82 1:07.34 1:07.34
Stine Mejdahl 2005 0548AT +0.15 30.46 1:04.12 2:11.46
Amalie Kirkegaard 2007 0768AN +0.33 31.98 1:08.53 3:19.99
Emma Andersen 2007 0778AN +0.27 31.26 1:05.47 4:25.46
5 S68 piger 1 19 Svømmeklubben S 68 468 4:25.98 +15.85
Anna Munk Fuglsang 2005 0538AI +0.71 28.66 59.55 59.55
Sara Bundgaard 2003 0368AM +0.26 31.32 1:05.95 2:05.50
Patricia Nættermann 2007 0704AG +0.32 31.83 1:07.46 3:12.96
Reinike Veenstra 2006 0638AW +0.08 34.32 1:13.02 4:25.98
6 Kolding Tornados 17 Kolding SK 460 4:27.54 +17.41
Nanna Højstrøm 2007 0758AK +0.67 32.31 1:06.91 1:06.91
Sarah Hansen 2005 0538AQ +0.33 31.70 1:08.04 2:14.95
Ane Christensen 2006 0618AA +0.60 30.98 1:05.22 3:20.17
Johanne Heilmann 2005 0558AI +0.52 32.36 1:07.37 4:27.54
7 Thisted Piger 17 Thisted Svømmeklub 455 4:28.41 +18.28
Katrine Bager 2006 0616AF +0.78 29.94 1:02.69 1:02.69
Tilde Søe Bach 2005 0524AH +0.45 30.79 1:04.39 2:07.08
Emilie Hundahl Gravesen 2007 0718AU 30.78 1:04.32 3:11.40
Melanie Sørensen 2009 0992BJ +0.64 35.93 1:17.01 4:28.41
8 Aabybro Kick Chicks 16 Aabybro Svømmeklub 449 4:29.60 +19.47
Ellen Brix Rasmussen 2006 0666AW +0.69 30.66 1:05.05 1:05.05
Lisa Stenger 2008 0872AT +0.63 31.97 1:08.52 2:13.57
Luna Kristensen 2008 0840AW +0.57 33.17 1:08.79 3:22.36
Sofie Jeppesen 2007 0788AN +0.80 32.15 1:07.24 4:29.60
9 Aalborg Damer 2 15 Aalborg Svømmeklub 445 4:30.36 +20.23
Nikoline Hedelund Madsen 2007 0774AI +0.70 32.88 1:10.28 1:10.28
Ema Ilic 2009 0932AC +0.36 32.31 1:08.40 2:18.68
Clara Nielsen 2009 0962AD +0.60 32.39 1:07.44 3:26.12
Anni Rouhan Zou 2010 1080AJ +0.16 30.64 1:04.24 4:30.36
10 Odder SMILEYS 20 Odder Svømmeklub 445 4:30.37 +20.24
Sarah Lyse Søe 2007 0764AB +0.72 31.01 1:04.40 1:04.40
Nanna Vestergård Johansen 2006 0676AP +0.31 32.42 1:09.41 2:13.81
Ellen Højsgaard Jensen 2007 0718AS +0.38 33.66 1:11.95 3:25.76
Nicoline Kristiansen 2002 0278AL +0.12 31.42 1:04.61 4:30.37
11 Sønderborg prinsesser 16 Svømmeklubben Sønderborg 435 4:32.41 +22.28
Sofie Skibelund Olesen 2007 0784AB +0.76 32.10 1:07.53 1:07.53
Karoline Hellesøe 2006 0678AQ +0.95 31.76 1:07.04 2:14.57
Sofie Damm Johansen 2006 0698AQ +0.64 34.85 1:13.64 3:28.21
Anna Mai Andersen 2006 0622AR +0.62 30.76 1:04.20 4:32.41
12 Aarhus Swim Piger 2 14 Aarhus Swim 420 4:35.77 +25.64
Katrine Sander 2009 0946BD +0.69 33.11 1:08.82 1:08.82
Rosa Crone 2008 0818AG +0.59 33.95 1:09.42 2:18.24
Sophie Hvergel 2008 0858AU +0.10 33.03 1:07.81 3:26.05
Nanna Rønnow 2008 0860AU +0.82 33.05 1:09.72 4:35.77
13 Neptun Piger 1 15 Swim Team Neptun 409 4:38.02 +27.89
Lea Skjærris Lund 2008 0826AH +0.72 31.32 1:06.21 1:06.21
+0.72 31.32 1:06.21 1:06.21
Ane Walmar 2007 0746AS +0.45 33.35 1:10.14 2:16.35
+0.45 33.35 1:10.14 2:16.35
Ida Siegumfeldt 2007 0796AP +0.58 35.09 1:12.92 3:29.27
+0.58 35.09 1:12.92 3:29.27
Frederikke Wiese Jacobsen 2007 0726AP +0.63 33.16 1:08.75 4:38.02
+0.63 33.16 1:08.75 4:38.02
14 Poseidon Sharks 16 Skive Svømmeklub Poseidon 409 4:38.04 +27.91
Rikke Andresen 2007 0754AN +0.79 34.43 1:12.24 1:12.24
Jasmin Haaning 2007 0778AL +0.53 32.17 1:05.73 2:17.97
Freya Ellebye 2006 0612AW +0.67 33.33 1:07.93 3:25.90
Liva Riisgaard 2007 0726AX +0.35 33.63 1:12.14 4:38.04
15 Aarhus Swim Piger 3 16 Aarhus Swim 406 4:38.73 +28.60
Celia Chili Christensen 2007 0710BA +0.70 32.58 1:08.93 1:08.93
Anna Katrine Willems 2008 0816AL +0.50 32.36 1:07.70 2:16.63
Mia Jørgensen 2006 0688AT +0.40 34.04 1:11.27 3:27.90
Laura Winum Andersen 2009 0934AC +0.52 33.53 1:10.83 4:38.73
16 NORD SpiceGirls 16 Svømmeklubben Nord 393 4:41.75 +31.62
Mathilde Hoff Sørensen 2006 0654AS +0.73 31.51 1:04.60 1:04.60
Isabella Bertelsen 2007 0792AP +0.48 35.19 1:13.71 2:18.31
Cecilie Borkmann 2007 0762AY 32.74 1:09.72 3:28.03
Josefine S. Overgaard 2007 0786AW +0.53 35.45 1:13.72 4:41.75
17 ISKagerne 1 15 Ikast Svømmeklub 354 4:51.92 +41.79
Sofie Bæk 2007 0766AW +0.82 35.19 1:13.48 1:13.48
Katrine Mølbak 2009 0948AJ +0.52 34.22 1:10.77 2:24.25
Anna Nesine Laursen 2007 0764AW +0.35 36.37 1:16.37 3:40.62
Eline Sophia Bunch 2007 0724AK +0.29 34.14 1:11.30 4:51.92
18 Grindsted Piger 17 Svømmeklubben Grindsted 351 4:52.58 +42.45
Maria Møberg Nielsen 2007 0742AR +0.74 31.21 1:04.93 1:04.93
Linda Lundblad 2005 0524BC +0.56 36.84 1:17.82 2:22.75
Cecilie Nielsen 2009 0964BD +0.45 36.72 1:18.40 3:41.15
Josefine Nielsen 2007 0734AZ +0.40 33.98 1:11.43 4:52.58
19 Daniels Disciple 16 Herning Svømmeklub 347 4:53.90 +43.77
Laura Fjord Kristensen 2006 0696AP +0.63 34.45 1:12.67 1:12.67
Ida Buur Ovesen 2007 0756AU +0.63 33.82 1:11.31 2:23.98
Caroline R. Frandsen 2009 0918AC +0.27 35.81 1:18.75 3:42.73
Melanie Frank 2008 0864AO +0.15 34.38 1:11.17 4:53.90
20 Kolding Wild Sharks 16 Kolding SK 346 4:54.18 +44.05
Signe Magelund Møller 2006 0618AS +0.73 34.40 1:12.87 1:12.87
Inés Mendoza 2007 0744BA +0.90 40.47 1:23.88 2:36.75
Alberte Raunskov 2009 0914AD 34.01 1:10.16 3:46.91
Emilia Spangsberg 2007 0778AK +0.49 32.35 1:07.27 4:54.18
21 HGF Dolphins Piger 1 19 HGF Svømning 333 4:57.68 +47.55
Trine Ydemann Pedersen 2003 0302AX +0.75 35.87 1:14.29 1:14.29
Maia Bødtker 2005 0554AY +0.39 35.28 1:16.33 2:30.62
Karoline Starup 2008 0848AL +0.62 2:30.62 2:30.62
Rikke Ydemann Pedersen 2006 0674AG 3:49.93
22 BSK08 Sharks 15 Brønderslev SK08 332 4:58.12 +47.99
Matilde Gårdbo Hellegaard 2009 0962BF +0.77 40.12 1:25.96 1:25.96
Iben Thomasen 2008 0816AK +0.37 33.48 1:09.85 2:35.81
Neya Damgaard 2007 0776AR +0.55 36.00 1:16.84 3:52.65
Malou Callisen 2007 0766AR +0.44 31.63 1:05.47 4:58.12
23 SKSV Damer 1 15 Skanderborg Svømmeklub 329 4:59.07 +48.94
Ida K. Laursen 2007 0766AB +0.69 35.08 1:14.62 1:14.62
Carla Vangsaae 2007 0796AX +0.44 38.09 1:22.63 2:37.25
Zenia Lüneborg 2008 0892AN +0.69 35.65 1:16.68 3:53.93
Ingrid Kirk Elkjær 2007 0740AY +0.49 31.00 1:05.14 4:59.07
24 Aarhus Swim Piger 4 15 Aarhus Swim 328 4:59.45 +49.32
Viola Bregenov 2007 0708AZ +0.68 35.53 1:15.06 1:15.06
Silke Østrup 2008 0826AU +0.58 36.36 1:16.42 2:31.48
Philippa Vejby Krabbenhøft 2008 0810AR +0.34 34.35 1:12.43 3:43.91
Filippa Holst Rasmussen 2008 0874AR +0.59 35.62 1:15.54 4:59.45
25 BHS Piger 1 17 Bjerre Herreds Svømmeklub 321 5:01.51 +51.38
Sofie Hjorth Jakobsen 2005 0586AO +0.82 31.09 1:06.04 1:06.04
Emma Vendelbo 2010 1088AM +0.57 40.00 1:24.32 2:30.36
Karen Holst Jacobsen 2009 0922BD +0.53 39.48 1:21.69 3:52.05
Signe Marie Hornbek 2006 0646AZ +0.51 33.28 1:09.46 5:01.51
26 Cool Girls 15 Brædstrup Svømmeklub 257 5:24.78 +1:14.6
Sille Augustesen 2008 0824AB +0.80 33.89 1:12.98 1:12.98
Miriam Terp Lorentzen 2007 0746BB 39.04 1:22.82 2:35.80
Sille Hegaard Gilling 2007 0756AC +0.71 41.50 1:22.93 3:58.73
Laura Sommer Bendtsen 2008 0874AS +0.48 41.58 1:26.05 5:24.78
27 The Lost Cause 16 Svømmeklubben Søhesten 255 5:25.29 +1:15.1
Anne Sofie Lyngdahl 2008 0856AX +0.92 36.66 1:16.97 1:16.97
Ida Karlsen 2006 0682AY +0.51 43.55 1:32.32 2:49.29
Freja Møller Winther 2006 0696AT +0.41 38.07 1:20.41 4:09.70
Ellen Lindenborg Thomasen 2008 0818AY +0.55 37.49 1:15.59 5:25.29
28 HGF Dolphins Piger 2 16 HGF Svømning 231 5:36.29 +1:26.1
Emilie Nørskov Graversen 2007 0718AE +0.73 39.35 1:24.05 1:24.05
Matilde Egeris Sørensen 2007 0792BA +0.68 42.57 1:32.43 2:56.48
Ida Mørup 2006 0664AP +0.44 37.83 1:19.66 4:16.14
Katrine Klein Christensen 2006 0612BA +0.81 38.72 1:20.15 5:36.29
29 The Baddies 13 Svømmeklubben Søhesten 159 6:20.50 +2:10.3
Agnes Lindenborg Thomasen 2010 1092AP +0.78 43.36 1:31.74 1:31.74
Celina W. Pedersen 2010 1094AP +0.73 47.39 1:40.25 3:11.99
Liva Mørk Manstrup 2009 0978BI +0.11 42.61 1:34.55 4:46.54
Maja Theilmann Christensen 2010 1002AS +0.44 43.36 1:33.96 6:20.50
Løb officielt kl.: 11-06-2022 18:15:04
11-06-2022 18:21.20 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Ikast Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner