2022-08-19   13:58:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Thygesen Textile Group MidsommerCup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit lørdag

Document
Resultater
Thygesen Textile Group- Midsommecup 2022
Placering: Ikast Svømmecenter Arrangør Ikast Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 11. jun  2022 to 12. jun  2022
Løb 2, 100m Frisvømning Damer Årg. 2005 og ældre - Final
Sponsor Thygesen Textile Group
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cille Christensen 2004 Kolding SK +0.75 616 59.05
100m: 59.05
(59.05)
2 Anna Munk Fuglsang 2005 Svømmeklubben S 68 +0.70 615 59.06 +0.01
100m: 59.06
(59.06)
3 Frederikke Skau Hansen 2002 Kolding SK +0.66 532 1:02.00 +2.95
50m: 30.05
100m: 1:02.00
(31.95)
4 Victoria Fræhr Piihl 2005 Kolding SK +0.64 525 1:02.26 +3.21
50m: 30.08
100m: 1:02.26
(32.18)
5 Sarah Hansen 2005 Kolding SK +0.69 404 1:07.97 +8.92
50m: 31.24
100m: 1:07.97
(36.73)
6 Cecilia Dolan 2005 Aarhus Idrætsforening Af 1900 +0.82 319 1:13.51 +14.46
50m: 34.91
100m: 1:13.51
(38.60)
7 Rasmine Johansen 2005 Munkebo Svømme- og kondiklu +0.79 297 1:15.27 +16.22
50m: 36.41
100m: 1:15.27
(38.86)
8 Linda Lundblad 2005 Svømmeklubben Grindsted +0.78 247 1:20.01 +20.96
50m: 37.49
100m: 1:20.01
(42.52)
9 Ea Rosenkjær Bjørnholt 2001 Munkebo Svømme- og kondiklu +0.74 204 1:25.31 +26.26
50m: 40.44
100m: 1:25.31
(44.87)
Løb officielt kl.: 11-06-2022 10:49:40
Løb 2, 100m Frisvømning Damer Årg. 2006 -2007 - Final
Sponsor Thygesen Textile Group
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mille Dahl Lindholm 2006 Holstebro Svømme Club +0.76 526 1:02.25
50m: 30.29
100m: 1:02.25
(31.96)
2 Katrine Bager 2006 Thisted Svømmeklub +0.75 521 1:02.41 +0.16
50m: 30.05
100m: 1:02.41
(32.36)
3 Emilie Winum Andersen 2007 Aarhus Swim - Lyseng +0.88 502 1:03.19 +0.94
50m: 30.51
100m: 1:03.19
(32.68)
4 Emilie Hundahl Gravesen 2007 Thisted Svømmeklub +0.73 484 1:03.99 +1.74
50m: 31.22
100m: 1:03.99
(32.77)
5 Maria Møberg Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted +0.76 483 1:04.01 +1.76
50m: 30.81
100m: 1:04.01
(33.20)
6 Ane Christensen 2006 Kolding SK +0.72 471 1:04.56 +2.31
50m: 30.79
100m: 1:04.56
(33.77)
7 Liv Hjorth Jørgensen 2007 Herning Svømmeklub +0.68 471 1:04.58 +2.33
50m: 31.22
100m: 1:04.58
(33.36)
=8 Ingrid Kirk Elkjær 2007 Skanderborg Svømmeklub +0.74 470 1:04.63 +2.38
50m: 30.88
100m: 1:04.63
(33.75)
=8 Mathilde Kongsgaard Jakobse 2007 Holstebro Svømme Club +0.72 470 1:04.63 +2.38
50m: 32.07
100m: 1:04.63
(32.56)
10 Sarah Lyse Søe 2007 Odder Svømmeklub +0.74 468 1:04.70 +2.45
50m: 31.18
100m: 1:04.70
(33.52)
11 Jasmin Haaning 2007 Skive Svømmeklub Poseidon +0.77 466 1:04.81 +2.56
50m: 30.59
100m: 1:04.81
(34.22)
12 Ellen Brix Rasmussen 2006 Aabybro Svømmeklub +0.69 461 1:05.02 +2.77
50m: 30.95
100m: 1:05.02
(34.07)
13 Mathilde Hoff Sørensen 2006 Svømmeklubben Nord +0.73 461 1:05.03 +2.78
50m: 31.56
100m: 1:05.03
(33.47)
14 Karoline Hellesøe 2006 Svømmeklubben Sønderborg +0.71 442 1:05.93 +3.68
50m: 30.87
100m: 1:05.93
(35.06)
15 Rikke Ydemann Pedersen 2006 HGF Svømning +0.64 435 1:06.31 +4.06
50m: 31.22
100m: 1:06.31
(35.09)
16 Emma Andersen 2007 Aalborg Svømmeklub +0.70 433 1:06.39 +4.14
50m: 31.93
100m: 1:06.39
(34.46)
17 Amalie Kirkegaard 2007 Aalborg Svømmeklub +0.82 414 1:07.39 +5.14
50m: 32.19
100m: 1:07.39
(35.20)
18 Andrea Kramer Liboriussen 2007 Holstebro Svømme Club +0.78 411 1:07.56 +5.31
50m: 32.71
100m: 1:07.56
(34.85)
19 Nanna Højstrøm 2007 Kolding SK +0.68 399 1:08.25 +6.00
50m: 32.65
100m: 1:08.25
(35.60)
20 Sofie Pedersen 2006 Munkebo Svømme- og kondiklu +0.73 394 1:08.51 +6.26
50m: 32.71
100m: 1:08.51
(35.80)
21 Mia Jørgensen 2006 Aarhus Swim - Skovbakken +0.77 393 1:08.56 +6.31
50m: 32.52
100m: 1:08.56
(36.04)
22 Patricia Nættermann 2007 Svømmeklubben S 68 +0.76 391 1:08.67 +6.42
50m: 32.83
100m: 1:08.67
(35.84)
23 Ida Buur Ovesen 2007 Herning Svømmeklub +0.75 381 1:09.26 +7.01
50m: 33.63
100m: 1:09.26
(35.63)
24 Cecilie Borkmann 2007 Svømmeklubben Nord +0.75 371 1:09.92 +7.67
50m: 32.65
100m: 1:09.92
(37.27)
25 Signe Magelund Møller 2006 Kolding SK +0.72 357 1:10.77 +8.52
50m: 33.71
100m: 1:10.77
(37.06)
=26 Sofie Damm Johansen 2006 Svømmeklubben Sønderborg +0.75 353 1:11.04 +8.79
50m: 33.46
100m: 1:11.04
(37.58)
=26 Liva Riisgaard 2007 Skive Svømmeklub Poseidon +0.68 353 1:11.04 +8.79
50m: 33.54
100m: 1:11.04
(37.50)
28 Isabella Bertelsen 2007 Svømmeklubben Nord +0.77 352 1:11.16 +8.91
50m: 33.57
100m: 1:11.16
(37.59)
29 Laura Fjord Kristensen 2006 Herning Svømmeklub +0.67 346 1:11.53 +9.28
50m: 33.47
100m: 1:11.53
(38.06)
30 Ellen Højsgaard Jensen 2007 Odder Svømmeklub +0.81 321 1:13.36 +11.11
50m: 34.85
100m: 1:13.36
(38.51)
31 Ida K. Laursen 2007 Skanderborg Svømmeklub +0.71 319 1:13.50 +11.25
50m: 34.67
100m: 1:13.50
(38.83)
32 Neya Damgaard 2007 Brønderslev SK08 +0.74 315 1:13.80 +11.55
50m: 34.72
100m: 1:13.80
(39.08)
33 Tilde Ask Hansen 2007 Swim Team Neptun +0.88 314 1:13.93 +11.68
50m: 35.49
100m: 1:13.93
(38.44)
34 Viola Bregenov 2007 Aarhus Swim - IHF +0.67 313 1:13.96 +11.71
50m: 34.85
100m: 1:13.96
(39.11)
35 Josefine S. Overgaard 2007 Svømmeklubben Nord +0.90 311 1:14.09 +11.84
50m: 35.43
100m: 1:14.09
(38.66)
36 Klara Buur Ovesen 2007 Herning Svømmeklub +0.67 304 1:14.66 +12.41
50m: 35.62
100m: 1:14.66
(39.04)
37 Emilia Hou-Carleton 2006 Struer Svømmeklub +0.79 304 1:14.68 +12.43
50m: 34.99
100m: 1:14.68
(39.69)
38 Reinike Veenstra 2006 Svømmeklubben S 68 +0.78 303 1:14.74 +12.49
50m: 35.54
100m: 1:14.74
(39.20)
39 Trine Pors Rasmussen 2007 Svømmeklubben Koral +0.58 303 1:14.81 +12.56
50m: 35.85
100m: 1:14.81
(38.96)
40 Ingeborg Gro Næser 2007 Svømmeklubben Nord +0.77 300 1:14.99 +12.74
50m: 35.34
100m: 1:14.99
(39.65)
41 Marie V. Petersen 2006 Odder Svømmeklub +0.66 296 1:15.35 +13.10
50m: 35.40
100m: 1:15.35
(39.95)
42 Isabell Thaison Jensen 2007 Herning Svømmeklub +0.71 292 1:15.74 +13.49
50m: 34.65
100m: 1:15.74
(41.09)
43 Katrine Klein Christensen 2006 HGF Svømning +0.94 282 1:16.60 +14.35
50m: 37.07
100m: 1:16.60
(39.53)
44 Anna Nesine Laursen 2007 Ikast Svømmeklub +0.76 273 1:17.37 +15.12
50m: 37.33
100m: 1:17.37
(40.04)
45 Miriam Terp Lorentzen 2007 Brædstrup Svømmeklub +0.86 261 1:18.60 +16.35
50m: 35.98
100m: 1:18.60
(42.62)
46 Ida Mørup 2006 HGF Svømning +0.81 248 1:19.92 +17.67
50m: 37.16
100m: 1:19.92
(42.76)
47 Carla Vangsaae 2007 Skanderborg Svømmeklub +0.84 242 1:20.58 +18.33
50m: 37.94
100m: 1:20.58
(42.64)
48 Inés Mendoza 2007 Kolding SK +0.75 235 1:21.35 +19.10
50m: 39.41
100m: 1:21.35
(41.94)
49 Mille-Marie Dalby Sternbe 2007 Svømmeklubben Koral +0.72 230 1:21.96 +19.71
50m: 37.95
100m: 1:21.96
(44.01)
50 Ida Karlsen 2006 Svømmeklubben Søhesten +0.79 216 1:23.71 +21.46
50m: 41.22
100m: 1:23.71
(42.49)
51 Paulina Holmgaard Hansen 2007 Skive Svømmeklub Poseidon +0.94 189 1:27.44 +25.19
50m: 40.89
100m: 1:27.44
(46.55)
52 Matilde Egeris Sørensen 2007 HGF Svømning +0.89 174 1:29.96 +27.71
50m: 41.80
100m: 1:29.96
(48.16)
53 Camilla Kolding Mortensen 2006 Struer Svømmeklub +0.85 144 1:35.79 +33.54
50m: 42.97
100m: 1:35.79
(52.82)
- Lucca Rohde Boye 2007 Grenaa Svømmeklub DNS
- Sille Hegaard Gilling 2007 Brædstrup Svømmeklub DNS
- Nanna Hulgaard 2007 HGF Svømning DNS
- Carla Brix Rasmussen 2006 Aabybro Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 11-06-2022 10:49:40
Løb 2, 100m Frisvømning Damer Årg. 2008 -2009 - Final
Sponsor Thygesen Textile Group
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cecilie Kehlet 2009 Aarhus Swim - Skovbakken +0.83 557 1:01.06
100m: 1:01.06
(1:01.06)
2 Lea Skjærris Lund 2008 Swim Team Neptun +0.74 501 1:03.25 +2.19
50m: 30.43
100m: 1:03.25
(32.82)
3 Lotta Træger 2008 Svømmeklubben Sønderborg +0.76 486 1:03.91 +2.85
50m: 30.67
100m: 1:03.91
(33.24)
4 Caroline Petersen 2008 Skanderborg Svømmeklub +0.63 459 1:05.14 +4.08
50m: 31.60
100m: 1:05.14
(33.54)
5 Clara Nielsen 2009 Aalborg Svømmeklub +0.75 450 1:05.53 +4.47
50m: 32.00
100m: 1:05.53
(33.53)
6 Signe Christensen 2008 Kolding SK +0.84 448 1:05.63 +4.57
50m: 31.38
100m: 1:05.63
(34.25)
7 Nicoline Brun Eliasen 2008 Svømmeklubben Nord +0.74 440 1:06.04 +4.98
50m: 31.48
100m: 1:06.04
(34.56)
8 Karoline Iversen 2008 Herning Svømmeklub +0.88 428 1:06.64 +5.58
50m: 32.53
100m: 1:06.64
(34.11)
9 Ema Ilic 2009 Aalborg Svømmeklub +0.77 409 1:07.65 +6.59
50m: 32.29
100m: 1:07.65
(35.36)
10 Sophie Hvergel 2008 Aarhus Swim - HEI +0.74 407 1:07.80 +6.74
50m: 33.56
100m: 1:07.80
(34.24)
11 Kathrine Bak Mathiasen 2008 Struer Svømmeklub +0.64 401 1:08.09 +7.03
50m: 32.85
100m: 1:08.09
(35.24)
12 Luna Kristensen 2008 Aabybro Svømmeklub +0.64 398 1:08.28 +7.22
50m: 32.75
100m: 1:08.28
(35.53)
13 Ronja Maria Grønkjær Pederse 2009 Svømmeklubben Nord +0.80 397 1:08.33 +7.27
50m: 33.50
100m: 1:08.33
(34.83)
14 Astrid V. Petersen 2009 Odder Svømmeklub +0.71 395 1:08.43 +7.37
50m: 33.44
100m: 1:08.43
(34.99)
15 Sille Augustesen 2008 Brædstrup Svømmeklub +0.78 389 1:08.78 +7.72
50m: 32.37
100m: 1:08.78
(36.41)
16 Katrine Mølbak 2009 Ikast Svømmeklub +0.75 376 1:09.56 +8.50
50m: 33.23
100m: 1:09.56
(36.33)
17 Nova V. Støy Toftegaard 2009 Agfs Svømmeafdeling +0.60 363 1:10.39 +9.33
50m: 34.18
100m: 1:10.39
(36.21)
18 Alma Kruse 2008 Holstebro Svømme Club +0.86 363 1:10.40 +9.34
50m: 34.23
100m: 1:10.40
(36.17)
19 Silke Stevnhøj Sommer 2009 Herning Svømmeklub +0.57 361 1:10.54 +9.48
50m: 32.92
100m: 1:10.54
(37.62)
20 Alma Nygreen Sakic 2008 Svømmeklubben S 68 +0.73 361 1:10.56 +9.50
50m: 33.39
100m: 1:10.56
(37.17)
21 Olivia Akselsen 2008 Grenaa Svømmeklub +0.81 354 1:10.99 +9.93
50m: 34.29
100m: 1:10.99
(36.70)
22 Zenia Lüneborg 2008 Skanderborg Svømmeklub +0.80 352 1:11.15 +10.09
50m: 33.06
100m: 1:11.15
(38.09)
23 Ida Gjelstrup 2009 Aalborg Svømmeklub +0.71 347 1:11.50 +10.44
50m: 34.83
100m: 1:11.50
(36.67)
24 Astrid Martinez Vestergaard 2009 Agfs Svømmeafdeling +0.79 336 1:12.28 +11.22
50m: 34.64
100m: 1:12.28
(37.64)
25 Sofie Egholm 2009 Svømmeklubben S 68 +0.73 335 1:12.31 +11.25
50m: 33.71
100m: 1:12.31
(38.60)
26 Laura Junker 2009 Brønderslev SK08 +0.75 333 1:12.43 +11.37
50m: 34.36
100m: 1:12.43
(38.07)
27 Merle Marie Pape 2009 Agfs Svømmeafdeling +0.61 333 1:12.49 +11.43
50m: 35.55
100m: 1:12.49
(36.94)
28 Mynte Haaning 2009 Skive Svømmeklub Poseidon +0.75 331 1:12.57 +11.51
50m: 33.92
100m: 1:12.57
(38.65)
29 Silja Bregenov 2009 Aarhus Swim - IHF +0.74 330 1:12.66 +11.60
50m: 35.27
100m: 1:12.66
(37.39)
30 Frederikke Sanggaard 2009 Horsens Svømmeklub +0.69 329 1:12.73 +11.67
50m: 34.62
100m: 1:12.73
(38.11)
31 Freya Tormod 2009 Agfs Svømmeafdeling +0.79 327 1:12.89 +11.83
50m: 35.12
100m: 1:12.89
(37.77)
32 Lykke Emilie Lund 2009 Horsens Svømmeklub +0.72 322 1:13.31 +12.25
50m: 35.43
100m: 1:13.31
(37.88)
33 Rebecca Pedersen 2008 Svømmeklubben Koral +0.83 321 1:13.35 +12.29
50m: 34.82
100m: 1:13.35
(38.53)
34 Elena Mendoza 2009 Kolding SK +0.66 320 1:13.40 +12.34
50m: 35.34
100m: 1:13.40
(38.06)
35 Emma Bertelsen 2008 Svømmeklubben Nord +0.70 318 1:13.57 +12.51
50m: 34.52
100m: 1:13.57
(39.05)
36 Sofie Callsen 2008 Aabybro Svømmeklub +0.77 314 1:13.92 +12.86
50m: 36.57
100m: 1:13.92
(37.35)
37 Philippa Vejby Krabbenhøft 2008 Aarhus Swim - Skovbakken +0.63 313 1:13.94 +12.88
50m: 35.39
100m: 1:13.94
(38.55)
38 Filippa Holst Rasmussen 2008 Aarhus Swim - Skovbakken +0.76 293 1:15.59 +14.53
50m: 35.28
100m: 1:15.59
(40.31)
39 Sarah Bennetsen 2008 Herning Svømmeklub +0.76 283 1:16.52 +15.46
50m: 36.78
100m: 1:16.52
(39.74)
40 Cecilie Anna Andersen 2008 Munkebo Svømme- og kondiklu +0.66 281 1:16.63 +15.57
50m: 35.68
100m: 1:16.63
(40.95)
41 Helene Lavrsen 2008 Svømmeklubben Nord +0.83 273 1:17.42 +16.36
50m: 36.58
100m: 1:17.42
(40.84)
42 Elin Glassou Bach 2008 Struer Svømmeklub +0.77 267 1:17.95 +16.89
50m: 37.83
100m: 1:17.95
(40.12)
43 Ellen Hjarsbæk Hansen 2009 Holstebro Svømme Club +0.84 266 1:18.08 +17.02
50m: 37.75
100m: 1:18.08
(40.33)
44 Cecilie Nielsen 2009 Svømmeklubben Grindsted +0.78 265 1:18.14 +17.08
50m: 37.12
100m: 1:18.14
(41.02)
45 Leonora Nielsen Mahnkopf 2009 Bjerre Herreds Svømmeklub +0.75 264 1:18.30 +17.24
50m: 36.59
100m: 1:18.30
(41.71)
46 Aino Aalto 2008 Svømmeklubben S 68 +0.72 261 1:18.59 +17.53
50m: 36.58
100m: 1:18.59
(42.01)
47 Ida Frost Baltzer 2009 Struer Svømmeklub +0.72 260 1:18.73 +17.67
50m: 36.26
100m: 1:18.73
(42.47)
48 Alma Ahrendt 2009 Horsens Svømmeklub +0.87 258 1:18.93 +17.87
50m: 36.59
100m: 1:18.93
(42.34)
49 Thea Hause 2008 Struer Svømmeklub +0.84 257 1:18.95 +17.89
50m: 36.46
100m: 1:18.95
(42.49)
50 Mia Dybro 2009 Brønderslev SK08 +0.78 253 1:19.39 +18.33
50m: 37.42
100m: 1:19.39
(41.97)
51 Anna Lorentzen 2008 Munkebo Svømme- og kondiklu +0.74 247 1:20.03 +18.97
50m: 38.91
100m: 1:20.03
(41.12)
52 Katrine Krath 2008 Skanderborg Svømmeklub +0.77 244 1:20.33 +19.27
50m: 36.03
100m: 1:20.33
(44.30)
53 Malou Steffensen 2008 Holstebro Svømme Club +0.89 244 1:20.34 +19.28
50m: 37.59
100m: 1:20.34
(42.75)
54 Hilde Jørgensen 2009 Aalborg Svømmeklub +0.88 243 1:20.47 +19.41
50m: 38.18
100m: 1:20.47
(42.29)
55 Linn Van Zanden 2009 Aalborg Svømmeklub +0.79 243 1:20.51 +19.45
50m: 38.70
100m: 1:20.51
(41.81)
56 Agnes Brix Rasmussen 2008 Aabybro Svømmeklub +0.82 241 1:20.70 +19.64
50m: 38.30
100m: 1:20.70
(42.40)
57 Karoline Skjøtt 2008 Svømmeklubben Nord +0.72 239 1:20.86 +19.80
50m: 36.58
100m: 1:20.86
(44.28)
58 Emilie Hermansen 2008 Brønderslev SK08 +0.79 228 1:22.14 +21.08
50m: 37.35
100m: 1:22.14
(44.79)
59 Louisa Skovgaard Bach 2009 Horsens Svømmeklub +0.75 220 1:23.23 +22.17
50m: 39.32
100m: 1:23.23
(43.91)
60 Anna Martina Poulsen 2008 Svømmeklubben Nord +0.86 214 1:23.90 +22.84
50m: 38.97
100m: 1:23.90
(44.93)
61 Hannah Mlijevska Boe 2009 Svømmeklubben Koral +0.84 208 1:24.77 +23.71
50m: 40.59
100m: 1:24.77
(44.18)
62 Ida-Marie Scavenius 2008 Odder Svømmeklub +0.75 205 1:25.10 +24.04
50m: 39.48
100m: 1:25.10
(45.62)
=63 Matilde Gårdbo Hellegaard 2009 Brønderslev SK08 +0.80 205 1:25.20 +24.14
50m: 41.04
100m: 1:25.20
(44.16)
=63 Emilia Oltmann 2008 Grenaa Svømmeklub +0.93 205 1:25.20 +24.14
50m: 39.11
100m: 1:25.20
(46.09)
65 Salma Sophie Sigh Jeritslev 2008 Aarhus Swim - Skovbakken +0.84 198 1:26.17 +25.11
50m: 39.49
100m: 1:26.17
(46.68)
66 Ditte Nissen 2009 Aarhus Swim - Skovbakken +0.72 194 1:26.66 +25.60
50m: 40.10
100m: 1:26.66
(46.56)
67 Ida Nyland Madsen 2009 Odder Svømmeklub +0.78 190 1:27.36 +26.30
50m: 38.59
100m: 1:27.36
(48.77)
68 Sophia Damberg 2009 Odder Svømmeklub +0.77 187 1:27.74 +26.68
50m: 40.27
100m: 1:27.74
(47.47)
69 Jasmin Sand Eskesen 2009 Herning Svømmeklub +0.80 180 1:28.85 +27.79
50m: 42.40
100m: 1:28.85
(46.45)
70 Alberte Lippert Nielsen 2009 Odder Svømmeklub +0.78 178 1:29.26 +28.20
50m: 42.30
100m: 1:29.26
(46.96)
71 Laura Persson 2009 Ikast Svømmeklub +0.73 172 1:30.24 +29.18
50m: 41.92
100m: 1:30.24
(48.32)
72 Philippa Bjørn Augustinussen 2009 Odder Svømmeklub +0.92 171 1:30.46 +29.40
50m: 43.35
100m: 1:30.46
(47.11)
73 Ingrid Møldrup Bering 2009 Brønderslev SK08 171 1:30.50 +29.44
50m: 40.66
100m: 1:30.50
(49.84)
74 Neeharika Narayan Rai 2008 Ikast Svømmeklub +0.90 151 1:34.16 +33.10
50m: 43.42
100m: 1:34.16
(50.74)
75 Priva Hassan 2009 Odder Svømmeklub +0.72 143 1:36.03 +34.97
50m: 43.17
100m: 1:36.03
(52.86)
76 Jasmin Kirkedal Laursen 2009 Bjerre Herreds Svømmeklub 139 1:36.80 +35.74
50m: 43.81
100m: 1:36.80
(52.99)
77 Victoria Damgaard 2009 Brædstrup Svømmeklub +0.89 129 1:39.44 +38.38
50m: 45.25
100m: 1:39.44
(54.19)
78 Sofie Kirstine Elverløv 2008 Brædstrup Svømmeklub +0.83 102 1:47.48 +46.42
50m: 50.91
100m: 1:47.48
(56.57)
79 Karen Margrethe Ringberg Mo 2008 Brønderslev SK08 +0.70 85 1:54.02 +52.96
50m: 46.80
100m: 1:54.02
(1:07.22)
80 Sandra Thielst 2009 Brønderslev SK08 +0.93 59 2:08.68 +1:07.62
50m: 59.19
100m: 2:08.68
(1:09.49)
- Alberte Grøn Larsen 2008 Svømmeklubben Søhesten +0.67 DSQ Tyvstart
- Kalina Gamisheva 2008 Svømmeklubben Sønderborg DNS
- Maise Kristensen 2008 Skanderborg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 11-06-2022 10:49:40
Løb 2, 100m Frisvømning Damer Årg. 2010 -2011 - Final
Sponsor Thygesen Textile Group
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anni Rouhan Zou 2010 Aalborg Svømmeklub +0.69 476 1:04.34
50m: 30.88
100m: 1:04.34
(33.46)
2 Marie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.64 457 1:05.23 +0.89
50m: 31.42
100m: 1:05.23
(33.81)
3 Josefine Bak Mathiasen 2010 Struer Svømmeklub 336 1:12.28 +7.94
50m: 35.45
100m: 1:12.28
(36.83)
4 Lærke Stubben Broberg 2011 Svømmeklubben S 68 +0.72 330 1:12.65 +8.31
50m: 34.50
100m: 1:12.65
(38.15)
5 Cecilie Anna Nyborg 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.68 307 1:14.45 +10.11
50m: 35.29
100m: 1:14.45
(39.16)
6 Agnes Seneca 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.75 291 1:15.75 +11.41
50m: 37.12
100m: 1:15.75
(38.63)
7 Ida Enderlein 2010 Odder Svømmeklub +0.82 290 1:15.89 +11.55
50m: 36.94
100m: 1:15.89
(38.95)
8 Dorina Gyeraj 2010 Odder Svømmeklub +0.79 277 1:17.06 +12.72
50m: 37.42
100m: 1:17.06
(39.64)
9 Emily Bang 2010 Horsens Svømmeklub +0.79 273 1:17.43 +13.09
50m: 36.58
100m: 1:17.43
(40.85)
10 Frida Sørensen 2010 Aalborg Svømmeklub +0.59 256 1:19.07 +14.73
50m: 37.05
100m: 1:19.07
(42.02)
11 Maja Carlson 2010 Struer Svømmeklub +0.78 253 1:19.35 +15.01
50m: 37.77
100m: 1:19.35
(41.58)
12 Agnes Lindenborg Thomasen 2010 Svømmeklubben Søhesten +0.83 236 1:21.27 +16.93
50m: 38.50
100m: 1:21.27
(42.77)
13 Cecilie Ditlev Lund 2011 Aarhus Swim - Lyseng +0.72 235 1:21.41 +17.07
50m: 39.07
100m: 1:21.41
(42.34)
14 Alvilda-Augusta Østergaard 2010 Svømmeklubben Nord 234 1:21.44 +17.10
50m: 38.80
100m: 1:21.44
(42.64)
15 Malou Bach Jensen 2010 Horsens Svømmeklub +0.97 226 1:22.46 +18.12
50m: 39.76
100m: 1:22.46
(42.70)
16 Meise Eva Dahl Koldkur 2010 Bjerre Herreds Svømmeklub +0.96 219 1:23.29 +18.95
50m: 39.82
100m: 1:23.29
(43.47)
17 Silje Nygaard Bertelsen 2010 Ikast Svømmeklub +0.90 216 1:23.64 +19.30
50m: 40.71
100m: 1:23.64
(42.93)
18 Kaisa Spilling 2010 Svømmeklubben Sønderborg 213 1:24.05 +19.71
50m: 39.03
100m: 1:24.05
(45.02)
19 Emma Vendelbo 2010 Bjerre Herreds Svømmeklub +0.83 208 1:24.68 +20.34
50m: 41.75
100m: 1:24.68
(42.93)
20 Naja Marie Dam Lisby 2010 Horsens Svømmeklub +0.64 202 1:25.56 +21.22
50m: 39.57
100m: 1:25.56
(45.99)
21 Emma Andrea Kjær 2010 HGF Svømning +0.76 200 1:25.85 +21.51
50m: 40.81
100m: 1:25.85
(45.04)
22 Elisabeth Sinem Güven 2010 Swim Team Neptun +0.73 194 1:26.68 +22.34
50m: 40.77
100m: 1:26.68
(45.91)
23 Laura Sommer Hørning 2010 Horsens Svømmeklub +0.95 194 1:26.78 +22.44
50m: 40.56
100m: 1:26.78
(46.22)
24 Alberte Skjelmose 2010 Horsens Svømmeklub +0.71 190 1:27.33 +22.99
50m: 40.16
100m: 1:27.33
(47.17)
25 Andrea Nættermann 2010 Svømmeklubben S 68 +0.82 189 1:27.48 +23.14
50m: 40.74
100m: 1:27.48
(46.74)
26 Caroline Sangelberg Fausing 2011 Svømmeklubben S 68 +0.81 181 1:28.75 +24.41
50m: 42.17
100m: 1:28.75
(46.58)
27 Ida Marie Ildal Djørup 2010 Aalborg Svømmeklub +0.79 176 1:29.56 +25.22
50m: 41.66
100m: 1:29.56
(47.90)
28 Arianna Sørensen 2011 Horsens Svømmeklub +0.80 169 1:30.71 +26.37
50m: 42.44
100m: 1:30.71
(48.27)
29 Celina W. Pedersen 2010 Svømmeklubben Søhesten +0.95 165 1:31.49 +27.15
50m: 43.93
100m: 1:31.49
(47.56)
30 Mia Aggerholm Jensen 2010 Odder Svømmeklub +0.84 158 1:32.86 +28.52
50m: 44.12
100m: 1:32.86
(48.74)
31 Selma Husted Hubeishy 2011 Agfs Svømmeafdeling +0.89 158 1:32.95 +28.61
50m: 42.75
100m: 1:32.95
(50.20)
32 Caroline Frandsen 2010 Aalborg Svømmeklub 143 1:35.91 +31.57
50m: 46.43
100m: 1:35.91
(49.48)
33 Freja Ane  Nielsen 2011 Herning Svømmeklub +0.81 141 1:36.51 +32.17
50m: 43.90
100m: 1:36.51
(52.61)
34 Karla Edeling Tornvig Jensen 2011 Herning Svømmeklub +0.73 137 1:37.30 +32.96
50m: 44.68
100m: 1:37.30
(52.62)
35 Anna-Sophia Huynh Strøbech 2011 Herning Svømmeklub +0.63 136 1:37.49 +33.15
50m: 45.75
100m: 1:37.49
(51.74)
36 Simone Østerlund Dyeremose 2010 Struer Svømmeklub +0.81 135 1:37.87 +33.53
50m: 46.66
100m: 1:37.87
(51.21)
37 Selma Bertelsen 2010 Kolding SK +0.96 133 1:38.27 +33.93
50m: 46.91
100m: 1:38.27
(51.36)
38 Claire Kølbæk Jensen 2010 Herning Svømmeklub +0.89 130 1:39.11 +34.77
50m: 44.60
100m: 1:39.11
(54.51)
39 Caroline Rasmussen 2010 Brædstrup Svømmeklub +0.86 129 1:39.32 +34.98
50m: 46.53
100m: 1:39.32
(52.79)
40 Asta Vinther Pedersen 2011 Odder Svømmeklub +0.72 123 1:40.98 +36.64
50m: 46.56
100m: 1:40.98
(54.42)
41 Liva Beith Kjeldsen 2011 Svømmeklubben S 68 +0.63 121 1:41.39 +37.05
50m: 46.79
100m: 1:41.39
(54.60)
42 Merle Bülow 2011 Horsens Svømmeklub +0.87 113 1:43.67 +39.33
100m: 1:43.67
(1:43.67)
43 Mikkeline Sørensen 2010 Brædstrup Svømmeklub +0.61 111 1:44.42 +40.08
50m: 48.07
100m: 1:44.42
(56.35)
44 Julie Skovdal 2011 Ikast Svømmeklub +0.82 109 1:44.99 +40.65
50m: 47.83
100m: 1:44.99
(57.16)
45 Emma Lykke Jensen 2011 Swim Team Neptun 106 1:45.95 +41.61
50m: 46.74
100m: 1:45.95
(59.21)
46 Sofia Lilly Kramer Reuter 2011 Horsens Svømmeklub 81 1:55.76 +51.42
50m: 53.66
100m: 1:55.76
(1:02.10)
47 Nikoline Bakkegaard Skov 2011 Kolding SK 78 1:57.22 +52.88
50m: 52.44
100m: 1:57.22
(1:04.78)
48 Mikkeline Normann Olesen 2010 HGF Svømning +0.83 47 2:18.57 +1:14.23
50m: 1:04.20
100m: 2:18.57
(1:14.37)
- Nikoline Frederikke Axelsen 2010 Svømmeklubben Sønderborg +0.54 DSQ tyvstart
- Vera Fogedgaard Petersen 2010 Horsens Svømmeklub +0.73 DSQ Tyvstart
- Carla Celano Wittenkamp 2011 Kolding SK DNS
- Pixie Wohlert 2011 Horsens Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 11-06-2022 10:49:40
Løb 2, 100m Frisvømning Damer Årg. 2012 og yngre - Final
Sponsor Thygesen Textile Group
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lilly Træger 2012 Svømmeklubben Sønderborg +0.84 194 1:26.66
50m: 40.74
100m: 1:26.66
(45.92)
2 Signe Mørch 2012 Aalborg Svømmeklub 179 1:29.13 +2.47
50m: 41.17
100m: 1:29.13
(47.96)
3 Elona Asllanaj 2012 Horsens Svømmeklub +0.71 157 1:33.14 +6.48
50m: 42.61
100m: 1:33.14
(50.53)
4 Esther Greve 2013 Odder Svømmeklub +0.25 147 1:35.14 +8.48
50m: 45.14
100m: 1:35.14
(50.00)
5 Serena Melinte 2012 Struer Svømmeklub +0.82 127 1:39.75 +13.09
50m: 46.09
100m: 1:39.75
(53.66)
6 Adriana Casarello Jurjo 2012 Herning Svømmeklub +0.91 115 1:43.27 +16.61
50m: 48.28
100m: 1:43.27
(54.99)
7 Gry Lønne Jensen 2012 Ikast Svømmeklub +0.94 113 1:43.92 +17.26
50m: 48.45
100m: 1:43.92
(55.47)
8 Ida Carlson 2012 Struer Svømmeklub +0.83 112 1:44.07 +17.41
50m: 46.95
100m: 1:44.07
(57.12)
9 Kerttu Aalto 2012 Svømmeklubben S 68 +0.61 98 1:48.96 +22.30
50m: 51.64
100m: 1:48.96
(57.32)
10 Andrea Emma Dam Lisby 2012 Horsens Svømmeklub +0.34 81 1:55.91 +29.25
50m: 54.71
100m: 1:55.91
(1:01.20)
11 Silke Schultz Brødsgaard Christ 2012 Kolding SK +0.94 62 2:06.52 +39.86
50m: 1:00.55
100m: 2:06.52
(1:05.97)
Løb officielt kl.: 11-06-2022 10:49:40
11-06-2022 10:50.18 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Ikast Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner