2022-08-19   13:33:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Thygesen Textile Group MidsommerCup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit lørdag

Document
Resultater
Thygesen Textile Group- Midsommecup 2022
Placering: Ikast Svømmecenter Arrangør Ikast Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 11. jun  2022 to 12. jun  2022
Løb 20, 4x50m Frisvømning Damer 2008 og yngre - Final
Sponsor Thygesen Textile Group
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 Aalborg Piger 1 13 Aalborg Svømmeklub 436 2:01.98
Clara Nielsen 2009 0962AD +0.75 31.13 31.13
Anni Rouhan Zou 2010 1080AJ +0.31 29.17 1:00.30
Maja Bager 2010 1020AJ +0.42 31.09 1:31.39
Ema Ilic 2009 0932AC +0.83 30.59 2:01.98
2 AGF Piger 1 13 Agfs Svømmeafdeling 420 2:03.46 +1.48
Julie Schleimann 2010 1094AD +0.59 28.75 28.75
Marie Schleimann 2010 1006AD +0.34 29.78 58.53
Nova V. Støy Toftegaard 2009 0936AH +0.39 31.75 1:30.28
Merle Marie Pape 2009 0906AH +0.60 33.18 2:03.46
3 Kolding Young Tornados 14 Kolding SK 392 2:06.36 +4.38
Signe Christensen 2008 0882AB +0.74 30.81 30.81
Frederikke M. Kejlstrup 2008 0884AP +0.51 31.70 1:02.51
Stine Pedersen 2008 0856AS +0.54 34.10 1:36.61
Alberte Raunskov 2009 0914AD +0.36 29.75 2:06.36
4 Odder SMILEYS 13 Odder Svømmeklub 361 2:09.86 +7.88
Astrid V. Petersen 2009 0908AC +0.70 31.13 31.13
Mathilde Lisberg Devantie 2010 1092AJ +0.24 31.50 1:02.63
Ida Enderlein 2010 1030AU +0.26 34.29 1:36.92
Sommer Maj Andersen 2009 0926BA +0.36 32.94 2:09.86
5 NORD PowerGirs 14 Svømmeklubben Nord 357 2:10.36 +8.38
Nicoline Brun Eliasen 2008 0858AE +0.71 31.15 31.15
Ronja Maria Grønkjær
Pedersen
2009 0916BC +0.62 31.16 1:02.31
Emma Bertelsen 2008 0888AE +0.67 32.49 1:34.80
Alvilda-Augusta Østergaard 2010 1004AK +0.42 35.56 2:10.36
6 Struer Piger I 14 Struer Svømmeklub 345 2:11.76 +9.78
Kathrine Bak Mathiasen 2008 0832AL +0.64 32.29 32.29
Johanne Ishøi 2008 0898AK +0.41 32.09 1:04.38
Elin Glassou Bach 2008 0808AN +0.42 34.44 1:38.82
Josefine Bak Mathiasen 2010 1048AJ +0.46 32.94 2:11.76
7 S68 piger 2 14 Svømmeklubben S 68 338 2:12.67 +10.69
Lærke Stubben Broberg 2011 1162AD +0.74 32.96 32.96
Alma Nygreen Sakic 2008 0822AG +0.30 32.62 1:05.58
Sofie Egholm 2009 0972BH +0.53 33.68 1:39.26
Aino Aalto 2008 0840AT +0.15 33.41 2:12.67
8 Horsens piger 1 13 Horsens Svømmeklub 313 2:16.12 +14.14
Alma Ahrendt 2009 0932BH +0.85 34.55 34.55
Sofia-Elena Plaesu 2010 1076AP +0.39 33.92 1:08.47
Frederikke Sanggaard 2009 0906BC +0.51 33.73 1:42.20
Lykke Emilie Lund 2009 0932BE +0.59 33.92 2:16.12
9 Aalborg piger 2 14 Aalborg Svømmeklub 310 2:16.64 +14.66
Frederikke Novin 2008 0868AI +0.78 32.48 32.48
Signe Laursen 2008 0818AI +0.32 34.45 1:06.93
Ida Gjelstrup 2009 0922AC +0.49 33.84 1:40.77
Frida Sørensen 2010 1016AJ +0.47 35.87 2:16.64
10 HSC Piger 1 14 Holstebro Svømme Club 309 2:16.74 +14.76
Amalie Breum Nielsen 2009 0976BC +0.78 35.58 35.58
Malou Steffensen 2008 0856AW +0.61 34.97 1:10.55
Ellen Hjarsbæk Hansen 2009 0966BF +0.80 34.93 1:45.48
Alma Kruse 2008 0854AW +0.77 31.26 2:16.74
11 Aarhus Swim Piger 3 14 Aarhus Swim 303 2:17.61 +15.63
Johanne Vind Sejr 2010 1040AN +0.76 37.11 37.11
Silja Bregenov 2009 0996BC +0.59 31.73 1:08.84
Cecilie Ditlev Lund 2011 1138AH +0.38 36.14 1:44.98
Alberte Bøgeskov Johnsen 2008 0832AS +0.51 32.63 2:17.61
12 BSK08 Ladies 14 Brønderslev SK08 290 2:19.64 +17.66
Mia Dybro 2009 0966BH +0.83 35.46 35.46
Iben Thomasen 2008 0816AK +0.33 32.05 1:07.51
Emilie Hermansen 2008 0884AT +0.43 35.30 1:42.81
Matilde Gårdbo Hellegaard 2009 0962BF +0.72 36.83 2:19.64
13 Signe er for cool 14 Herning Svømmeklub 251 2:26.58 +24.60
Freja Ane  Nielsen 2011 1196AF +0.76 38.80 38.80
Emma Dürr Toft-Jensen 2010 1042AQ +0.19 34.04 1:12.84
Karoline Pedersen 2009 0906AJ 39.24 1:52.08
Marie Porup Juulsgaard 2008 0888AW +0.00 34.50 2:26.58
14 Aarhus Swim Piger 1 14 Aarhus Swim 251 2:26.61 +24.63
Olivia Winum Andersen 2011 1162AB +0.76 36.42 36.42
Josephine Siggaard Kraul 2009 0934BA +0.25 35.04 1:11.46
Julie Mikkelsen 2010 1096AF +0.56 36.01 1:47.47
Salma Sophie Sigh Jeritslev 2008 0844AZ +0.46 39.14 2:26.61
15 Horsens piger 2 13 Horsens Svømmeklub 246 2:27.52 +25.54
Malou Bach Jensen 2010 1046AJ +0.85 37.57 37.57
Emily Bang 2010 1046AQ +0.56 35.37 1:12.94
Astrid Pedersen 2009 0992BA +0.44 36.86 1:49.80
Naja Marie Dam Lisby 2010 1098AH +0.63 37.72 2:27.52
16 Struer Piger II 14 Struer Svømmeklub 242 2:28.34 +26.36
Frida Møller Olesen 2008 0828AN +0.76 36.18 36.18
Ida Frost Baltzer 2009 0954BH +0.51 35.44 1:11.62
Frida Sand Kloster 2008 0802AW +0.66 38.41 1:50.03
Emilie Sloth Lauritsen 2008 0848AO +0.32 38.31 2:28.34
17 Søpomfritterne 14 Svømmeklubben Søhesten 236 2:29.51 +27.53
Maja Theilmann Christensen 2010 1002AS +0.76 40.57 40.57
Agnes Lindenborg Thomasen 2010 1092AP +0.21 36.28 1:16.85
Alberte Grøn Larsen 2008 0862AY +0.43 38.29 1:55.14
Anne Sofie Lyngdahl 2008 0856AX +0.44 34.37 2:29.51
18 Kolding Young Sharks 13 Kolding SK 236 2:29.62 +27.64
Elena Mendoza 2009 0904BC +0.62 33.77 33.77
Maria Berg 2010 1082AN +0.52 36.24 1:10.01
Selma Bertelsen 2010 1076AT +0.74 40.41 1:50.42
Alberte Kvorning 2011 1116AM 39.20 2:29.62
19 Aarhus Swim Piger 2 13 Aarhus Swim 233 2:30.19 +28.21
Emma Nyby 2010 1064AN +0.76 39.65 39.65
Ditte Nissen 2009 0904BI +0.14 40.36 1:20.01
Caroline Szeles Poulsen 2010 1002AD +0.62 35.76 1:55.77
Liv Lade Keller 2009 0914AK +0.54 34.42 2:30.19
20 Badeteamet 14 Herning Svømmeklub 227 2:31.58 +29.60
Freya Jensen 2009 0914AJ +0.77 33.69 33.69
Emma-Oline Sanchez Madsen 2009 0954BI +0.56 41.96 1:15.65
Louise Jeppesen 2008 0886AG +0.42 34.41 1:50.06
Karla Edeling Tornvig Jensen 2011 1198AF +0.52 41.52 2:31.58
21 Aalborg piger 3 13 Aalborg Svømmeklub 224 2:32.28 +30.30
Hilde Jørgensen 2009 0928AF +0.79 36.01 36.01
Linn Van Zanden 2009 0938BE +0.97 37.17 1:13.18
Annamai Dybdal 2011 1150AK +0.55 38.73 1:51.91
Ida Marie Ildal Djørup 2010 1074AL +0.91 40.37 2:32.28
22 NORD Supergirlz 14 Svømmeklubben Nord 205 2:36.66 +34.68
Ingrid Holm Nors 2008 0810AY +0.76 44.77 44.77
Anna Martina Poulsen 2008 0826AY +0.80 38.53 1:23.30
Anna Tilsted Jørgensen 2010 1080AP +0.22 36.13 1:59.43
Karoline Skjøtt 2008 0808AM +0.29 37.23 2:36.66
23 BHS Piger 1 13 Bjerre Herreds Svømmeklub 204 2:37.08 +35.10
Leonora Nielsen Mahnkopf 2009 0910BF +0.75 35.78 35.78
Amalie Mejer Lehmann 2010 1074AM +0.57 44.65 1:20.43
Alberte Lindeberg Dithlevsen 2009 0906BH +0.74 39.71 2:00.14
Meise Eva Dahl Koldkur 2010 1036AQ +0.44 36.94 2:37.08
24 Balladeholdet 14 Herning Svømmeklub 200 2:38.05 +36.07
Jasmin Sand Eskesen 2009 0996BH +0.76 39.00 39.00
Anna-Sophia Huynh Strøbech 2011 1194AF 44.40 1:23.40
Carlijn Loeven 2008 0802AH +0.19 31.04 1:54.44
Claire Kølbæk Jensen 2010 1034AS +0.58 43.61 2:38.05
25 Horsens piger 3 13 Horsens Svømmeklub 193 2:40.00 +38.02
Laura Sommer Hørning 2010 1066AN +0.89 40.07 40.07
Signe Møller Rasmussen 2010 1070AI +0.67 38.33 1:18.40
Louisa Skovgaard Bach 2009 0998BF +0.64 38.42 1:56.82
Elona Asllanaj 2012 1230AG +0.39 43.18 2:40.00
26 Struer Piger III 12 Struer Svømmeklub 182 2:43.12 +41.14
Maja Carlson 2010 1006AS +0.81 35.82 35.82
Ida Carlson 2012 1230AJ +0.54 43.12 1:18.94
Caroline Ishøi 2011 1144AL +0.12 44.10 2:03.04
Ida Kirkeby 2011 1146AL +0.58 40.08 2:43.12
27 Aalborg Piger 4 12 Aalborg Svømmeklub 181 2:43.40 +41.42
Filippa Læborg 2010 1060AO +0.84 40.49 40.49
Sophia Borkmann 2011 1186AF +0.62 41.06 1:21.55
Klara Milthers 2010 1014AN +0.65 41.62 2:03.17
Signe Mørch 2012 1258AE 40.23 2:43.40
28 ISKagerne 1 14 Ikast Svømmeklub 180 2:43.59 +41.61
Laura Persson 2009 0928BH +0.78 40.03 40.03
Neeharika Narayan Rai 2008 0840AY +0.42 41.22 1:21.25
Agnes Lorenzen Olesen 2011 1182AI +0.49 43.24 2:04.49
Silje Nygaard Bertelsen 2010 1012AR +0.96 39.10 2:43.59
29 S68 piger 3 12 Svømmeklubben S 68 146 2:55.33 +53.35
Andrea Nættermann 2010 1016AL +0.91 38.61 38.61
Caroline Sangelberg Fausing 2011 1146AE +0.90 43.64 1:22.25
Liva Beith Kjeldsen 2011 1148AE +0.46 45.10 2:07.35
Kerttu Aalto 2012 1230AC +0.57 47.98 2:55.33
30 Horsens piger 4 12 Horsens Svømmeklub 140 2:57.96 +55.98
Arianna Sørensen 2011 1136AG +0.72 38.31 38.31
Karen Bentsen 2011 1102AK +0.56 46.82 1:25.13
Mathilde Møller Rasmussen 2012 1218AH 52.61 2:17.74
Alberte Skjelmose 2010 1044AQ +0.67 40.22 2:57.96
31 BSK08 Talenter 14 Brønderslev SK08 122 3:06.47 +1:04.4
Laura Junker 2009 0960BF +0.78 33.50 33.50
Ingrid Møldrup Bering 2009 0916BK +0.81 51.68 1:25.18
Sandra Thielst 2009 0934BI 57.27 2:22.45
Karen Margrethe Ringberg
Mousten
2008 0844AY +0.95 44.02 3:06.47
32 Horsens piger 5 12 Horsens Svømmeklub 105 3:15.49 +1:13.5
Vera Fogedgaard Petersen 2010 1098AP +0.81 47.33 47.33
Merle Bülow 2011 1198AJ +0.43 47.14 1:34.47
Nora Nikolova 2012 1234AG +0.09 44.98 2:19.45
Sofia Lilly Kramer Reuter 2011 1196AJ +0.53 56.04 3:15.49
- AGF Piger 2 13 Agfs Svømmeafdeling DSQ tyvstar
Astrid Martinez Vestergaard 2009 0902AG +0.69 32.79 32.79
Agnes Seneca 2010 1054AL +0.25 34.90 1:07.69
Nanna Rosendal Høgh 2010 1096AD -0.15
Freya Tormod 2009 0930AK +0.30
- Helt Væk 14 Brædstrup Svømmeklub DSQ tyvstar
Wiktoria Gawor 2009 0914BD +0.51
Caroline Rasmussen 2010 1054AP +0.95
Victoria Damgaard 2009 0934BH +0.74
Sofie Kirstine Elverløv 2008 0854AX +0.75
Løb officielt kl.: 11-06-2022 18:26:20
11-06-2022 18:33.37 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Ikast Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner