2022-08-19   13:04:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Thygesen Textile Group MidsommerCup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit lørdag

Document
Resultater
Thygesen Textile Group- Midsommecup 2022
Placering: Ikast Svømmecenter Arrangør Ikast Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 11. jun  2022 to 12. jun  2022
Løb 3, 200m Medley Herrer Årg. 2005 og ældre - Final
Sponsor Thygesen Textile Group
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Daniel Busk 2005 Kolding SK +0.67 546 2:14.07
50m: 28.04
100m: 1:02.05
(34.01)
150m: 1:41.70
(39.65)
200m: 2:14.07
(32.37)
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:36:02
Løb 3, 200m Medley Herrer Årg. 2006 -2007 - Final
Sponsor Thygesen Textile Group
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jacob Bundgaard 2007 Svømmeklubben S 68 +0.69 489 2:19.15
50m: 31.09
100m: 1:09.82
(38.73)
150m: 1:46.30
(36.48)
200m: 2:19.15
(32.85)
2 Lasse Hjorth Jørgensen 2006 Herning Svømmeklub +0.65 441 2:23.96 +4.81
50m: 31.49
100m: 1:08.07
(36.58)
150m: 1:49.52
(41.45)
200m: 2:23.96
(34.44)
3 Kasper Lisberg 2007 Odder Svømmeklub +0.78 430 2:25.15 +6.00
50m: 31.65
100m: 1:08.87
(37.22)
150m: 1:50.98
(42.11)
200m: 2:25.15
(34.17)
4 Noah Jonasen 2007 Thisted Svømmeklub +0.70 359 2:34.16 +15.01
50m: 32.78
100m: 1:11.99
(39.21)
150m: 1:59.96
(47.97)
200m: 2:34.16
(34.20)
5 Jacob Prytz 2007 Svømmeklubben Sønderborg +0.68 356 2:34.64 +15.49
50m: 31.87
100m: 1:14.21
(42.34)
150m: 1:59.73
(45.52)
200m: 2:34.64
(34.91)
6 Ebbe Als Olsen 2007 Kolding SK +0.67 289 2:45.80 +26.65
50m: 36.43
100m: 1:19.39
(42.96)
150m: 2:06.98
(47.59)
200m: 2:45.80
(38.82)
7 Benjamin Staun Poulsen 2006 Skanderborg Svømmeklub +0.82 248 2:54.47 +35.32
50m: 36.84
100m: 1:24.04
(47.20)
150m: 2:12.99
(48.95)
200m: 2:54.47
(41.48)
8 Alexander Nonbo 2007 Ikast Svømmeklub +0.89 208 3:04.93 +45.78
50m: 39.53
100m: 1:26.02
(46.49)
150m: 2:22.96
(56.94)
200m: 3:04.93
(41.97)
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:36:02
Løb 3, 200m Medley Herrer Årg. 2008 -2009 - Final
Sponsor Thygesen Textile Group
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rasmus Starcke Jeppesen 2008 Svømmeklubben Søhesten +0.73 435 2:24.63
50m: 32.20
100m: 1:10.95
(38.75)
150m: 1:52.34
(41.39)
200m: 2:24.63
(32.29)
2 Storm Sall Okkels 2009 Aarhus Swim - Skovbakken +0.59 329 2:38.66 +14.03
50m: 33.16
100m: 1:15.60
(42.44)
150m: 2:01.88
(46.28)
200m: 2:38.66
(36.78)
3 Albert Olesen 2008 Ikast Svømmeklub +0.55 292 2:45.12 +20.49
50m: 36.68
100m: 1:18.19
(41.51)
150m: 2:07.22
(49.03)
200m: 2:45.12
(37.90)
4 Marcus Halle 2009 Odder Svømmeklub +0.80 282 2:47.06 +22.43
50m: 34.16
100m: 1:18.58
(44.42)
150m: 2:09.02
(50.44)
200m: 2:47.06
(38.04)
5 Niclas Petersen 2009 Svømmeklubben Sønderborg +0.76 260 2:51.75 +27.12
50m: 39.55
100m: 1:21.31
(41.76)
150m: 2:14.38
(53.07)
200m: 2:51.75
(37.37)
6 Alexander Bjerre 2009 Aarhus Swim - Lyseng +0.83 253 2:53.27 +28.64
50m: 35.92
100m: 1:18.05
(42.13)
150m: 2:13.67
(55.62)
200m: 2:53.27
(39.60)
7 Eskil Kiib Bach 2009 Aarhus Swim - Skovbakken +0.57 249 2:54.18 +29.55
50m: 36.54
100m: 1:22.25
(45.71)
150m: 2:15.13
(52.88)
200m: 2:54.18
(39.05)
8 Alexander Fræhr Piihl 2008 Kolding SK +0.72 232 2:58.29 +33.66
50m: 41.11
100m: 1:29.50
(48.39)
150m: 2:19.49
(49.99)
200m: 2:58.29
(38.80)
9 Johannes Grud Olsen 2008 Swim Team Neptun +0.72 231 2:58.57 +33.94
50m: 35.50
100m: 1:21.01
(45.51)
150m: 2:16.79
(55.78)
200m: 2:58.57
(41.78)
10 Marcus Alexander Storm 2008 Svømmeklubben Nord +0.65 225 3:00.01 +35.38
50m: 40.33
100m: 1:26.91
(46.58)
150m: 2:20.56
(53.65)
200m: 3:00.01
(39.45)
11 Storm Mandrup Ozimek 2009 Aalborg Svømmeklub +0.83 223 3:00.57 +35.94
50m: 43.01
100m: 1:28.36
(45.35)
150m: 2:22.31
(53.95)
200m: 3:00.57
(38.26)
12 Aksel Bragh-Kloppenborg 2009 Agfs Svømmeafdeling +0.73 222 3:00.98 +36.35
50m: 37.28
100m: 1:25.23
(47.95)
150m: 2:18.09
(52.86)
200m: 3:00.98
(42.89)
13 Viggo Wind Løssing 2008 Aarhus Swim - Skovbakken +0.58 215 3:02.74 +38.11
50m: 39.50
100m: 1:27.10
(47.60)
150m: 2:22.16
(55.06)
200m: 3:02.74
(40.58)
14 August Søjdis Svendsen 2009 Ikast Svømmeklub +0.65 164 3:20.26 +55.63
50m: 49.24
100m: 1:37.04
(47.80)
150m: 2:36.88
(59.84)
200m: 3:20.26
(43.38)
15 August Juul Jensen 2009 Horsens Svømmeklub +0.73 162 3:20.89 +56.26
50m: 45.97
100m: 1:41.68
(55.71)
150m: 2:37.91
(56.23)
200m: 3:20.89
(42.98)
16 Asger Wille Di Giuseppe 2009 Agfs Svømmeafdeling +0.67 158 3:22.54 +57.91
50m: 47.69
100m: 1:38.75
(51.06)
200m: 3:22.54
(3:22.54)
17 Carl Gustav Rasmussen 2009 Svømmeklubben Nord +0.69 141 3:30.62 +1:05.99
50m: 46.83
100m: 1:40.81
(53.98)
150m: 2:39.90
(59.09)
200m: 3:30.62
(50.72)
- Konrad Nejmann-Holst 2009 Thisted Svømmeklub +0.68 DSQ afslut på mave v 100 m
- Oliver Munck Sommer 2008 Swim Team Neptun +0.75 DSQ udsvømning på mave v 7
- Mikkel Søjdis Svendsen 2008 Ikast Svømmeklub +0.82 DSQ ej samtidig berøring v 15
- Julius Schumann Thrane 2008 Odder Svømmeklub +0.88 DSQ en hånd i vending 50m
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:36:02
Løb 3, 200m Medley Herrer Årg. 2010 -2011 - Final
Sponsor Thygesen Textile Group
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Asger Herbsleb 2010 Odder Svømmeklub +0.69 170 3:17.67
50m: 46.71
100m: 1:35.59
(48.88)
150m: 2:37.02
(1:01.43)
200m: 3:17.67
(40.65)
2 Anton Søndergaard Sørensen 2010 Aalborg Svømmeklub +0.64 169 3:17.99 +0.32
50m: 44.70
100m: 1:36.44
(51.74)
150m: 2:35.44
(59.00)
200m: 3:17.99
(42.55)
3 Bille Benjamin Drasbek 2011 Aarhus Swim - Skovbakken +0.85 152 3:25.28 +7.61
50m: 44.07
100m: 1:37.30
(53.23)
150m: 2:39.40
(1:02.10)
200m: 3:25.28
(45.88)
4 Christian Ravn Holst 2010 Aarhus Swim - HEI +0.60 136 3:32.81 +15.14
50m: 46.35
100m: 1:40.64
(54.29)
150m: 2:44.68
(1:04.04)
200m: 3:32.81
(48.13)
5 Hjálmar Freyr Hauksson 2010 Aalborg Svømmeklub +0.81 134 3:34.01 +16.34
50m: 45.59
100m: 1:43.77
(58.18)
150m: 2:46.24
(1:02.47)
200m: 3:34.01
(47.77)
6 Anton Bjørn 2010 Aalborg Svømmeklub +0.82 120 3:41.73 +24.06
50m: 53.09
100m: 1:52.89
(59.80)
150m: 2:57.38
(1:04.49)
200m: 3:41.73
(44.35)
7 Albert Pauli Andersen 2010 Aarhus Swim - Lyseng +0.85 116 3:44.60 +26.93
50m: 49.77
100m: 1:49.78
(1:00.01)
150m: 2:59.41
(1:09.63)
200m: 3:44.60
(45.19)
8 Andreas Schüsler Dethlefsen 2010 Aalborg Svømmeklub +0.85 108 3:49.75 +32.08
50m: 53.18
100m: 1:52.68
(59.50)
150m: 2:51.72
(59.04)
200m: 3:49.75
(58.03)
9 Mikkel Stig Langløkke 2010 Kolding SK +0.72 102 3:54.51 +36.84
50m: 56.93
100m: 1:56.00
(59.07)
150m: 3:00.74
(1:04.74)
200m: 3:54.51
(53.77)
10 Malte Witt 2010 Aarhus Swim - HEI +0.67 99 3:56.50 +38.83
50m: 54.73
100m: 1:55.87
(1:01.14)
150m: 3:06.32
(1:10.45)
200m: 3:56.50
(50.18)
- Frederik Staal Jessen 2010 Svømmeklubben Nord +0.83 DSQ berøring med en hånd v
- Elias Egeberg 2010 Thisted Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:36:02
11-06-2022 11:36.46 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Ikast Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner