Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thygesen Textile Group- Midsommecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast Svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Butterfly Damer Årg. 2005 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Thygesen Textile Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
607 |
28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
+0.72 |
580 |
29.22 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding SK |
+0.67 |
494 |
30.84 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
Odder Svømmeklub |
+0.65 |
469 |
31.37 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.76 |
446 |
31.89 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
421 |
32.52 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikoline Thygesen |
2005 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.76 |
408 |
32.87 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
+0.75 |
403 |
32.99 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sarah Hansen |
2005 |
Kolding SK |
+0.75 |
383 |
33.55 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Trine Ydemann Pedersen |
2003 |
HGF Svømning |
+0.77 |
368 |
34.01 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmine Johansen |
2005 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.75 |
280 |
37.24 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
+0.79 |
251 |
38.62 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Naya Blyn |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.77 |
232 |
39.66 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ea Rosenkjær Bjørnholt |
2001 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.75 |
196 |
41.96 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Linda Lundblad |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.76 |
186 |
42.69 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 15:08:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Butterfly Damer Årg. 2006 -2007 - Final |
|
|
Sponsor |
Thygesen Textile Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.76 |
517 |
30.37 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.73 |
511 |
30.48 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
+0.61 |
481 |
31.11 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
443 |
31.98 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.73 |
439 |
32.06 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
424 |
32.44 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.73 |
421 |
32.51 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Kongsgaard Jakobse |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.65 |
421 |
32.52 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.65 |
419 |
32.58 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
417 |
32.62 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
415 |
32.68 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.69 |
414 |
32.71 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.72 |
402 |
33.03 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
400 |
33.08 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
394 |
33.25 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.72 |
385 |
33.51 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Siegumfeldt |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.73 |
352 |
34.51 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Eline Sophia Bunch |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.75 |
350 |
34.59 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
350 |
34.59 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.74 |
331 |
35.22 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.73 |
325 |
35.44 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.77 |
322 |
35.56 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.77 |
320 |
35.63 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofie Damm Johansen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.74 |
318 |
35.69 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.68 |
317 |
35.75 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Rikke Andresen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.80 |
316 |
35.79 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.75 |
301 |
36.35 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
298 |
36.46 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ida K. Laursen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.69 |
295 |
36.61 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Isabella Bertelsen |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.76 |
292 |
36.73 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Liva Riisgaard |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.70 |
279 |
37.30 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.93 |
268 |
37.79 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.76 |
267 |
37.85 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.85 |
261 |
38.12 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
260 |
38.15 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Laura Fjord Kristensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
256 |
38.36 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Emilia Hou-Carleton |
2006 |
Struer Svømmeklub |
+0.83 |
255 |
38.44 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.68 |
226 |
39.99 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.71 |
226 |
40.02 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.90 |
160 |
44.86 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Matilde Egeris Sørensen |
2007 |
HGF Svømning |
+0.86 |
144 |
46.50 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Camilla Kolding Mortensen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
+0.99 |
58 |
1:02.94 |
+32.57 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucca Rohde Boye |
2007 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viola Bregenov |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
Kolding SK |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 15:08:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Butterfly Damer Årg. 2008 -2009 - Final |
|
|
Sponsor |
Thygesen Textile Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.75 |
557 |
29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.68 |
510 |
30.51 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.69 |
435 |
32.17 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.69 |
429 |
32.31 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.70 |
426 |
32.39 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
+0.68 |
425 |
32.42 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.77 |
386 |
33.47 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
383 |
33.57 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
368 |
34.02 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.85 |
360 |
34.24 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.68 |
354 |
34.44 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.83 |
346 |
34.70 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.79 |
345 |
34.75 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.58 |
342 |
34.84 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederikke Novin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
337 |
35.00 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
323 |
35.53 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.74 |
315 |
35.83 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johanne Ishøi |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.72 |
309 |
36.05 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
306 |
36.14 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
306 |
36.16 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
302 |
36.32 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.79 |
291 |
36.76 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
291 |
36.78 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Karoline Starup |
2008 |
HGF Svømning |
+0.72 |
285 |
37.04 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.61 |
284 |
37.06 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.74 |
283 |
37.11 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
281 |
37.21 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.78 |
277 |
37.39 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Hilde Jørgensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.82 |
265 |
37.94 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elena Mendoza |
2009 |
Kolding SK |
+0.73 |
263 |
38.01 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
=31 |
|
Olivia Akselsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.69 |
260 |
38.18 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
=31 |
|
Zenia Lüneborg |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.75 |
260 |
38.18 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.81 |
256 |
38.35 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.81 |
254 |
38.45 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Freya Tormod |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.74 |
250 |
38.70 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Katja Birk Hansen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.82 |
248 |
38.77 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Louisa Skovgaard Bach |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
238 |
39.31 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
=38 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.85 |
237 |
39.38 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
=38 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.71 |
237 |
39.38 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Stine Pedersen |
2008 |
Kolding SK |
+0.70 |
232 |
39.64 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.78 |
222 |
40.26 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Elin Glassou Bach |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.78 |
219 |
40.39 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.61 |
215 |
40.64 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Anna Lorentzen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.72 |
214 |
40.72 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Cecilie Anna Andersen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.63 |
211 |
40.89 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
211 |
40.93 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.67 |
208 |
41.14 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
=48 |
|
Thea Hause |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.86 |
201 |
41.61 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
=48 |
|
Katrine Krath |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.66 |
201 |
41.61 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.74 |
200 |
41.64 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.65 |
198 |
41.80 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Wilma Stubager Knudsen |
2009 |
Kolding SK |
+0.89 |
194 |
42.10 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.69 |
192 |
42.26 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.84 |
185 |
42.73 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
180 |
43.14 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Maya Kirkeby |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
173 |
43.74 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Malou Steffensen |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.86 |
172 |
43.81 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Mathilde Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.84 |
167 |
44.27 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.71 |
163 |
44.61 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Emilie Sloth Lauritsen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.74 |
158 |
45.09 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Isabel Lindeborg Hoff |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
155 |
45.37 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Alberte Lippert Nielsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
149 |
45.98 |
+16.36 |
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Anna Tinggaard Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
+0.71 |
137 |
47.25 |
+17.63 |
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Hannah Mlijevska Boe |
2009 |
Svømmeklubben Koral |
+0.84 |
129 |
48.19 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.81 |
126 |
48.63 |
+19.01 |
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Emma-Oline Sanchez Madsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.79 |
121 |
49.26 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Priva Hassan |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
117 |
49.73 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
116 |
49.89 |
+20.27 |
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Ditte Nissen |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.71 |
112 |
50.50 |
+20.88 |
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Emilia Oltmann |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.89 |
111 |
50.70 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.91 |
108 |
51.04 |
+21.42 |
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
102 |
52.12 |
+22.50 |
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Jasmin Kirkedal Laursen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.77 |
99 |
52.55 |
+22.93 |
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Ingrid Holm Nors |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.82 |
82 |
56.05 |
+26.43 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
ej samtidigberøring v 50 |
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Høiberg Jensen |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maise Kristensen |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melanie Sørensen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 15:08:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Butterfly Damer Årg. 2010 -2011 - Final |
|
|
Sponsor |
Thygesen Textile Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.59 |
470 |
31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anni Rouhan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
372 |
33.87 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
325 |
35.46 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
286 |
36.98 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.73 |
267 |
37.84 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
|
265 |
37.93 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.57 |
248 |
38.77 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Seneca |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.73 |
238 |
39.33 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.57 |
191 |
42.30 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
186 |
42.67 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
177 |
43.38 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Filippa Læborg |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
170 |
43.99 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.80 |
169 |
44.05 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.82 |
161 |
44.79 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
153 |
45.50 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Vendelbo |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.87 |
148 |
46.05 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alberte Kvorning |
2011 |
Kolding SK |
+0.80 |
147 |
46.12 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Meise Eva Dahl Koldkur |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.97 |
141 |
46.75 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Selma Bertelsen |
2010 |
Kolding SK |
+0.83 |
138 |
47.10 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anna Tilsted Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
+0.72 |
129 |
48.25 |
+16.90 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.76 |
127 |
48.40 |
+17.05 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Caroline Ishøi |
2011 |
Struer Svømmeklub |
+0.57 |
116 |
49.87 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.78 |
114 |
50.17 |
+18.82 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.77 |
111 |
50.72 |
+19.37 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Laura Sommer Hørning |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.98 |
110 |
50.82 |
+19.47 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma Nyby |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.79 |
107 |
51.34 |
+19.99 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Selma Husted Hubeishy |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.86 |
106 |
51.38 |
+20.03 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ida Kirkeby |
2011 |
Struer Svømmeklub |
+0.82 |
100 |
52.40 |
+21.05 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Julie Skovdal |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.76 |
67 |
59.98 |
+28.63 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Nikoline Bakkegaard Skov |
2011 |
Kolding SK |
|
48 |
1:07.01 |
+35.66 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
47 |
1:07.28 |
+35.93 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mikkeline Sørensen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.54 |
45 |
1:08.36 |
+37.01 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Marie Ildal Djørup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
brystbenspark v 27 |
|
|
|
|
- |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
|
|
DSQ |
|
|
ej synkrom svøm v 45m |
|
|
|
|
- |
|
Kaisa Spilling |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.62 |
|
|
DSQ |
|
|
brystarm/ben ved 30m |
|
|
|
|
- |
|
Carla Celano Wittenkamp |
2011 |
Kolding SK |
+0.60 |
|
|
DSQ |
|
|
crawlben 30m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 15:08:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Butterfly Damer Årg. 2012 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Thygesen Textile Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
184 |
42.85 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilly Træger |
2012 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.67 |
121 |
49.22 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nora Nikolova |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
74 |
57.92 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.77 |
71 |
58.81 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Møller Rasmussen |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
|
61 |
1:01.79 |
+18.94 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.65 |
59 |
1:02.51 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silke Schultz Brødsgaard Christ |
2012 |
Kolding SK |
+0.49 |
|
|
DSQ |
|
|
asynkrone arme v 45m |
|
|
|
|
- |
|
Serena Melinte |
2012 |
Struer Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-06-2022 15:08:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-06-2022 15:10.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|