Results for Final Call Stockholm 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Final Call Stockholm 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 4 jun 2022 till den 4 jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.68 |
|
29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.75 |
|
29.94 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.78 |
|
30.45 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.76 |
|
30.60 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tea Angerfelt |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.77 |
|
30.67 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
|
30.82 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilda Ringbom |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
+0.73 |
|
32.39 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erika Gullberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
|
34.63 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-06-04 09:07:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Lofter |
2006 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
|
29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.62 |
|
30.22 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leah Ishaq |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.61 |
|
31.51 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
+0.74 |
|
32.17 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Meja Johansson |
2006 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
+0.63 |
|
32.44 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Hyvönen |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
+0.73 |
|
32.47 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sheila Hedman |
2006 |
Simklubben Neptun |
+0.79 |
|
35.23 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Strömberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
|
35.67 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.75 |
|
35.94 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Judit Skäringer |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
+0.95 |
|
39.10 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emmy Skånstad Fant |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
+0.50 |
|
39.39 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jaroslava Agnija Lapchine |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.77 |
|
41.77 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-06-04 09:07:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
|
34.21 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
|
34.93 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Lofter |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.82 |
|
35.30 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juni Agerhäll |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.64 |
|
36.41 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alizia Ålund |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
+0.71 |
|
37.49 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lisen Skott-Storheden |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
|
38.88 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Signe Sanneving |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.63 |
|
39.78 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsie Cooper |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
|
41.45 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-06-04 09:07:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-04 09:07:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|