2022-08-13   19:52:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Klubmesterskab Afsnit II

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
Klubmesterskab 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 3. mar  2022 to 29. maj  2022
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer 18-99 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Malou Soelberg 2004 Gentofte Svømme Klub 427 38.90
2 Alberte V. Bisgaard 2003 Gentofte Svømme Klub 400 39.76 +0.86
3 Viola Demuth Andersen 2003 Gentofte Svømme Klub 383 40.33 +1.43
4 Olivia Augustinus 2004 Gentofte Svømme Klub 369 40.84 +1.94
5 Caroline Vang-Jensen 2003 Gentofte Svømme Klub 354 41.39 +2.49
Løb officielt kl.: 29-05-2022 16:24:31
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer 15-17 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anna E.E. Balle 2006 Gentofte Svømme Klub 388 40.17
2 Christine Stubbe Lundsby 2006 Gentofte Svømme Klub 373 40.70 +0.53
3 Ada Hasløv Brunsgaard 2006 Gentofte Svømme Klub 365 40.98 +0.81
4 Nina Griffin 2007 Gentofte Svømme Klub 349 41.59 +1.42
5 Emilie Hostrup Sahlberg 2005 Gentofte Svømme Klub 347 41.67 +1.50
6 Maja Vejborg 2007 Gentofte Svømme Klub 346 41.71 +1.54
7 Caroline Victoria Reedtz 2007 Gentofte Svømme Klub 299 43.80 +3.63
8 Anna Hinsch Lauritzen 2006 Gentofte Svømme Klub 235 47.43 +7.26
- Amélie Barrios Kaaberbøl 2007 Gentofte Svømme Klub DNS
- Julie Heurlin Lunding 2006 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 29-05-2022 16:24:31
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Flora Rybak-Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub 387 40.18
2 Liva Dorff 2009 Gentofte Svømme Klub 373 40.70 +0.52
3 Ingrid Kaas Permin 2008 Gentofte Svømme Klub 369 40.84 +0.66
4 Tess van der Laan 2008 Gentofte Svømme Klub 340 41.94 +1.76
5 Laura Kegel Sørensen 2009 Gentofte Svømme Klub 322 42.72 +2.54
6 Rosa Toft 2009 Gentofte Svømme Klub 314 43.08 +2.90
7 Laura Raahauge 2008 Gentofte Svømme Klub 309 43.30 +3.12
8 Emma Lind Riisgaard 2009 Gentofte Svømme Klub 252 46.37 +6.19
9 Julie Jakobsen 2009 Gentofte Svømme Klub 240 47.10 +6.92
10 Astrid Egebech Warnaars 2008 Gentofte Svømme Klub 198 50.19 +10.01
11 Marica Peulicke Olesen 2009 Gentofte Svømme Klub 153 54.68 +14.50
- Elena Gavana 2009 Gentofte Svømme Klub DNS
- Malou Voigt 2009 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 29-05-2022 16:24:31
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Josephine Esther Glad 2010 Gentofte Svømme Klub 356 41.33
2 Smilla Stavnsbjerg Frederiksen 2010 Gentofte Svømme Klub 325 42.58 +1.25
3 Caroline Brøndum Poulsen 2010 Gentofte Svømme Klub 264 45.62 +4.29
4 Mathilde Drescher 2010 Gentofte Svømme Klub 252 46.34 +5.01
5 Sophia Scheel Orloff 2010 Gentofte Svømme Klub 235 47.43 +6.10
6 Emilie Lauritzen 2010 Gentofte Svømme Klub 214 48.93 +7.60
7 Ella Maria Schønnemann 2011 Gentofte Svømme Klub 185 51.42 +10.09
8 Elin Ingemann Hansen 2010 Gentofte Svømme Klub 171 52.69 +11.36
9 Anna Woznica 2010 Gentofte Svømme Klub 158 54.12 +12.79
10 Klara Grundy 2010 Gentofte Svømme Klub 157 54.31 +12.98
11 Olivia Klepsch 2010 Gentofte Svømme Klub 151 54.91 +13.58
12 Agnes Kølle Frøjk 2011 Gentofte Svømme Klub 141 56.23 +14.90
13 Enna Gonzalez-Folic 2011 Gentofte Svømme Klub 137 56.77 +15.44
14 Sade Sophia Kaaberbøl 2011 Gentofte Svømme Klub 133 57.29 +15.96
15 Holly W. Takla 2010 Gentofte Svømme Klub 128 58.10 +16.77
16 Alina Krueger 2010 Gentofte Svømme Klub 124 58.70 +17.37
17 Summer Jorgensen 2011 Gentofte Svømme Klub 93 1:04.67 +23.34
18 Veronika Wienberg Sørensen 2011 Gentofte Svømme Klub 46 1:21.47 +40.14
19 Elisabeth Schilder-Vaughan 2010 Gentofte Svømme Klub 45 1:22.30 +40.97
20 Rojan Parvane 2010 Gentofte Svømme Klub 43 1:23.31 +41.98
- Josefine Færg Bork 2010 Gentofte Svømme Klub DSQ
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick
- Norma Louise Lundgaard 2010 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 29-05-2022 16:24:31
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer 1-10 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Ingemann Andersen 2012 Gentofte Svømme Klub 186 51.32
2 Bjørk Erlandsen 2012 Gentofte Svømme Klub 175 52.32 +1.00
3 Lilia Castelli 2012 Gentofte Svømme Klub 165 53.38 +2.06
4 Emma Martini 2012 Gentofte Svømme Klub 163 53.63 +2.31
5 Rose Balle Schou 2012 Gentofte Svømme Klub 150 55.10 +3.78
6 Mai Kirsten Hansen 2013 Gentofte Svømme Klub 140 56.31 +4.99
7 Matilde Kegel Sørensen 2012 Gentofte Svømme Klub 139 56.51 +5.19
8 Emily Mouritzen 2012 Gentofte Svømme Klub 139 56.55 +5.23
9 Freja Thagesen 2012 Gentofte Svømme Klub 131 57.61 +6.29
10 Iben Jæger 2012 Gentofte Svømme Klub 131 57.68 +6.36
11 Elinor Znaider 2012 Gentofte Svømme Klub 130 57.80 +6.48
12 Anna Vilde Bohnsen 2012 Gentofte Svømme Klub 123 58.84 +7.52
13 Rebecca Fugl-Meyer 2012 Gentofte Svømme Klub 105 1:02.00 +10.68
14 Isolde Viola Hempel 2013 Gentofte Svømme Klub 95 1:04.08 +12.76
15 Lea Kirsten Barchard 2012 Gentofte Svømme Klub 95 1:04.18 +12.86
16 Nanna Mainz Rode 2012 Gentofte Svømme Klub 84 1:06.68 +15.36
17 Emma Brøndum Poulsen 2012 Gentofte Svømme Klub 83 1:07.10 +15.78
18 Eva Birgitte Kjærulf Pedersen 2012 Gentofte Svømme Klub 78 1:08.42 +17.10
19 Laura Lind Riisgaard 2012 Gentofte Svømme Klub 63 1:13.27 +21.95
- Emilia Henningsen 2012 Gentofte Svømme Klub DNS
- Feline Poulsen 2012 Gentofte Svømme Klub DNS
- Sophia Fay Wichmann 2012 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 29-05-2022 16:24:31
29-05-2022 16:55.36 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Klubmesterskab 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 3. mar  2022 to 29. maj  2022
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer 19-99 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Bruun Strøbek 2001 Gentofte Svømme Klub 654 29.89
2 Carl Emil Lønborg 2002 Gentofte Svømme Klub 543 31.79 +1.90
3 Christoffer Weiss 2001 Gentofte Svømme Klub 511 32.45 +2.56
4 Karl August B. Balle 2003 Gentofte Svømme Klub 445 33.97 +4.08
5 Marcus Dessau 2002 Gentofte Svømme Klub 341 37.13 +7.24
Løb officielt kl.: 29-05-2022 16:40:58
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer 16-18 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Schmidt 2005 Gentofte Svømme Klub 480 33.12
2 David Johannes Dahl 2006 Gentofte Svømme Klub 474 33.26 +0.14
3 Peter Bjerre Olsen 2006 Gentofte Svømme Klub 438 34.17 +1.05
4 Oscar Rybak-Andersen 2005 Gentofte Svømme Klub 414 34.81 +1.69
5 Valdemar Birn-Bringgaard 2004 Gentofte Svømme Klub 367 36.23 +3.11
6 Maximillian Udar 2006 Gentofte Svømme Klub 288 39.28 +6.16
- Oswald Lindquist 2006 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 29-05-2022 16:40:58
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Mindegaard 2007 Gentofte Svømme Klub 481 33.10
2 Valdemar Hoffmann Hyldig 2008 Gentofte Svømme Klub 452 33.80 +0.70
3 Aksel Møllenbach 2008 Gentofte Svømme Klub 450 33.86 +0.76
4 Valther B. Wadstrøm 2008 Gentofte Svømme Klub 361 36.42 +3.32
5 Theodor Nytoft Bergmann 2007 Gentofte Svømme Klub 343 37.04 +3.94
6 August Bülow Sandersen 2007 Gentofte Svømme Klub 317 38.02 +4.92
7 Lucas Misander 2007 Gentofte Svømme Klub 307 38.44 +5.34
8 Oscar Robinson 2007 Gentofte Svømme Klub 282 39.55 +6.45
9 Asbjørn Stenuum Nielsen 2007 Gentofte Svømme Klub 275 39.88 +6.78
10 Vincent W. Takla 2008 Gentofte Svømme Klub 268 40.22 +7.12
11 Federico Chiappini 2008 Gentofte Svømme Klub 268 40.24 +7.14
12 Anton Kasten 2008 Gentofte Svømme Klub 256 40.82 +7.72
Løb officielt kl.: 29-05-2022 16:40:58
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer 12-13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Theodor Lindhardt Delbing 2009 Gentofte Svømme Klub 244 41.48
2 Storm Krogh Kaastrup 2009 Gentofte Svømme Klub 237 41.88 +0.40
3 Alexander Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub 209 43.71 +2.23
4 Hannibal Bjerregaard-Knudsen 2010 Gentofte Svømme Klub 204 44.08 +2.60
5 Bertram Hjortshøj 2009 Gentofte Svømme Klub 195 44.72 +3.24
6 Daniel Raahauge Jensen 2010 Gentofte Svømme Klub 181 45.87 +4.39
7 Erik Gamborg-Nielsen 2009 Gentofte Svømme Klub 176 46.25 +4.77
8 Sebastian Erik Hansen 2009 Gentofte Svømme Klub 169 46.93 +5.45
9 Frederik Gunni Bergh 2010 Gentofte Svømme Klub 144 49.47 +7.99
10 Sebastian Mollerup 2010 Gentofte Svømme Klub 142 49.64 +8.16
11 Sebastian Harboe 2009 Gentofte Svømme Klub 127 51.62 +10.14
12 Jonas Frahm-Falkenberg 2009 Gentofte Svømme Klub 117 52.98 +11.50
13 Johan Løhde Friis 2009 Gentofte Svømme Klub 117 53.00 +11.52
14 Ming Qi 2010 Gentofte Svømme Klub 108 54.44 +12.96
15 Luca Storm 2010 Gentofte Svømme Klub 106 54.82 +13.34
16 Laurids Egtved Eichel 2009 Gentofte Svømme Klub 62 1:05.46 +23.98
17 Cristiano Baiutti 2010 Gentofte Svømme Klub 47 1:11.41 +29.93
- Kasper Han Cai 2010 Gentofte Svømme Klub DNS
- Storm Fogtmann 2010 Gentofte Svømme Klub DNS
- Storm Strauss 2010 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 29-05-2022 16:40:58
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer 1-11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Theodor Lausten 2012 Gentofte Svømme Klub 114 53.38
2 Leopold Nytoft Bergmann 2011 Gentofte Svømme Klub 112 53.80 +0.42
3 William Ole Lim Nielsen 2011 Gentofte Svømme Klub 107 54.63 +1.25
4 Alexander Marius Hansen 2011 Gentofte Svømme Klub 99 56.06 +2.68
5 Alvin Wamberg 2012 Gentofte Svømme Klub 97 56.29 +2.91
6 Patrick Finlay 2011 Gentofte Svømme Klub 88 58.18 +4.80
7 Anton Egebech Warnaars 2012 Gentofte Svømme Klub 87 58.50 +5.12
8 Carl-Philip Nylandsted 2011 Gentofte Svømme Klub 77 1:00.99 +7.61
9 Felix W. Takla 2012 Gentofte Svømme Klub 76 1:01.07 +7.69
10 David Morales 2012 Gentofte Svømme Klub 76 1:01.08 +7.70
11 Oliver Robinson 2011 Gentofte Svømme Klub 65 1:04.32 +10.94
12 Tor McDonald 2012 Gentofte Svømme Klub 59 1:06.49 +13.11
13 Marius Wiberg Plougsgaard 2011 Gentofte Svømme Klub 57 1:07.17 +13.79
14 Frederik Sommer-Nisgaard 2011 Gentofte Svømme Klub 51 1:09.81 +16.43
15 Jakob Grundy 2013 Gentofte Svømme Klub 28 1:24.76 +31.38
- Samuel Kramarz 2011 Gentofte Svømme Klub DNS
- Gustav Richter 2011 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 29-05-2022 16:40:58
29-05-2022 16:46.04 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Klubmesterskab 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 3. mar  2022 to 29. maj  2022
Løb 19, 200m Butterfly Damer 15-17 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emilie Hostrup Sahlberg 2005 Gentofte Svømme Klub 597 2:24.59
100m: 1:07.53
(1:07.53)
200m: 2:24.59
(2:24.59)
2 Christine Stubbe Lundsby 2006 Gentofte Svømme Klub 389 2:46.84 +22.25
100m: 1:16.19
(1:16.19)
200m: 2:46.84
(2:46.84)
Løb officielt kl.: 29-05-2022 16:48:52
Løb 19, 200m Butterfly Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Liva Dorff 2009 Gentofte Svømme Klub 406 2:44.38
100m: 1:17.96
(1:17.96)
200m: 2:44.38
(2:44.38)
Løb officielt kl.: 29-05-2022 16:48:52
29-05-2022 16:59.03 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Klubmesterskab 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 3. mar  2022 to 29. maj  2022
Løb 20, 200m Butterfly Herrer 16-18 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Peter Bjerre Olsen 2006 Gentofte Svømme Klub 551 2:15.00
100m: 1:03.87
(1:03.87)
200m: 2:15.00
(2:15.00)
2 Erik Schmidt 2005 Gentofte Svømme Klub 489 2:20.51 +5.51
100m: 1:05.67
(1:05.67)
200m: 2:20.51
(2:20.51)
3 Oscar Rybak-Andersen 2005 Gentofte Svømme Klub 414 2:28.55 +13.55
100m: 1:10.12
(1:10.12)
200m: 2:28.55
(2:28.55)
4 Maximillian Udar 2006 Gentofte Svømme Klub 309 2:43.76 +28.76
100m: 1:13.29
(1:13.29)
200m: 2:43.76
(2:43.76)
Løb officielt kl.: 29-05-2022 16:49:15
Løb 20, 200m Butterfly Herrer 14-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Misander 2007 Gentofte Svømme Klub 541 2:15.85
100m: 1:05.21
(1:05.21)
200m: 2:15.85
(2:15.85)
Løb officielt kl.: 29-05-2022 16:49:15
29-05-2022 16:59.32 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Klubmesterskab 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 3. mar  2022 to 29. maj  2022
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer 18-99 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Josefine Zebitz 2004 Gentofte Svømme Klub +0.69 550 1:10.09
50m: 33.71
100m: 1:10.09
(36.38)
2 Malou Soelberg 2004 Gentofte Svømme Klub +0.62 491 1:12.79 +2.70
50m: 35.83
100m: 1:12.79
(36.96)
3 Olivia Augustinus 2004 Gentofte Svømme Klub +0.77 457 1:14.57 +4.48
50m: 35.85
100m: 1:14.57
(38.72)
Løb officielt kl.: 29-05-2022 17:09:32
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer 15-17 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ada Hasløv Brunsgaard 2006 Gentofte Svømme Klub +0.87 490 1:12.84
50m: 35.21
100m: 1:12.84
(37.63)
2 Caroline Victoria Reedtz 2007 Gentofte Svømme Klub +0.84 454 1:14.70 +1.86
50m: 36.57
100m: 1:14.70
(38.13)
3 Anna E.E. Balle 2006 Gentofte Svømme Klub +0.86 452 1:14.84 +2.00
50m: 36.25
100m: 1:14.84
(38.59)
4 Anna Hinsch Lauritzen 2006 Gentofte Svømme Klub +0.74 418 1:16.80 +3.96
50m: 37.78
100m: 1:16.80
(39.02)
- Nina Griffin 2007 Gentofte Svømme Klub DNS
- Julie Heurlin Lunding 2006 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 29-05-2022 17:09:32
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Flora Rybak-Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub +0.65 402 1:17.79
50m: 37.68
100m: 1:17.79
(40.11)
2 Rosa Toft 2009 Gentofte Svømme Klub +0.75 397 1:18.11 +0.32
50m: 37.97
100m: 1:18.11
(40.14)
3 Laura Kegel Sørensen 2009 Gentofte Svømme Klub +0.76 389 1:18.66 +0.87
50m: 37.94
100m: 1:18.66
(40.72)
4 Emma Lind Riisgaard 2009 Gentofte Svømme Klub +0.80 384 1:19.03 +1.24
50m: 38.52
100m: 1:19.03
(40.51)
5 Laura Raahauge 2008 Gentofte Svømme Klub +0.90 362 1:20.57 +2.78
50m: 38.91
100m: 1:20.57
(41.66)
6 Ingrid Kaas Permin 2008 Gentofte Svømme Klub +0.75 333 1:22.83 +5.04
50m: 40.57
100m: 1:22.83
(42.26)
Løb officielt kl.: 29-05-2022 17:09:32
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Smilla Stavnsbjerg Frederiksen 2010 Gentofte Svømme Klub +0.74 391 1:18.55
50m: 37.75
100m: 1:18.55
(40.80)
2 Elin Ingemann Hansen 2010 Gentofte Svømme Klub +0.69 301 1:25.70 +7.15
50m: 41.61
100m: 1:25.70
(44.09)
3 Caroline Brøndum Poulsen 2010 Gentofte Svømme Klub +0.80 282 1:27.53 +8.98
50m: 42.74
100m: 1:27.53
(44.79)
4 Emilie Lauritzen 2010 Gentofte Svømme Klub +0.76 264 1:29.55 +11.00
50m: 43.66
100m: 1:29.55
(45.89)
5 Ella Maria Schønnemann 2011 Gentofte Svømme Klub +0.92 197 1:38.66 +20.11
50m: 47.04
100m: 1:38.66
(51.62)
6 Agnes Kølle Frøjk 2011 Gentofte Svømme Klub +0.76 184 1:40.96 +22.41
50m: 49.71
100m: 1:40.96
(51.25)
7 Holly W. Takla 2010 Gentofte Svømme Klub +0.77 172 1:43.29 +24.74
50m: 49.16
100m: 1:43.29
(54.13)
8 Sade Sophia Kaaberbøl 2011 Gentofte Svømme Klub +0.74 169 1:43.75 +25.20
50m: 50.70
100m: 1:43.75
(53.05)
9 Summer Jorgensen 2011 Gentofte Svømme Klub +0.85 166 1:44.45 +25.90
50m: 49.85
100m: 1:44.45
(54.60)
10 Enna Gonzalez-Folic 2011 Gentofte Svømme Klub +0.78 150 1:47.90 +29.35
50m: 51.29
100m: 1:47.90
(56.61)
11 Josefine Færg Bork 2010 Gentofte Svømme Klub +0.81 107 2:00.74 +42.19
50m: 55.93
100m: 2:00.74
(1:04.81)
- Josephine Esther Glad 2010 Gentofte Svømme Klub +0.30 DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
- Norma Louise Lundgaard 2010 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 29-05-2022 17:09:32
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer 1-10 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Bjørk Erlandsen 2012 Gentofte Svømme Klub +0.80 202 1:37.91
50m: 46.60
100m: 1:37.91
(51.31)
2 Sofie Ingemann Andersen 2012 Gentofte Svømme Klub +0.84 191 1:39.68 +1.77
50m: 48.69
100m: 1:39.68
(50.99)
3 Lilia Castelli 2012 Gentofte Svømme Klub +0.79 189 1:39.98 +2.07
50m: 48.94
100m: 1:39.98
(51.04)
4 Iben Jæger 2012 Gentofte Svømme Klub +0.79 183 1:41.05 +3.14
50m: 49.25
100m: 1:41.05
(51.80)
5 Matilde Kegel Sørensen 2012 Gentofte Svømme Klub +0.66 167 1:44.31 +6.40
50m: 48.90
100m: 1:44.31
(55.41)
6 Mai Kirsten Hansen 2013 Gentofte Svømme Klub +0.90 141 1:50.20 +12.29
50m: 54.24
100m: 1:50.20
(55.96)
7 Freja Thagesen 2012 Gentofte Svømme Klub +0.70 139 1:50.73 +12.82
50m: 56.54
100m: 1:50.73
(54.19)
8 Anna Vilde Bohnsen 2012 Gentofte Svømme Klub +0.75 132 1:52.55 +14.64
50m: 55.05
100m: 1:52.55
(57.50)
9 Rose Balle Schou 2012 Gentofte Svømme Klub +0.84 122 1:55.75 +17.84
50m: 56.73
100m: 1:55.75
(59.02)
10 Laura Lind Riisgaard 2012 Gentofte Svømme Klub +0.67 119 1:56.69 +18.78
50m: 55.97
100m: 1:56.69
(1:00.72)
11 Emily Mouritzen 2012 Gentofte Svømme Klub +0.71 111 1:59.33 +21.42
50m: 59.33
100m: 1:59.33
(1:00.00)
12 Lea Kirsten Barchard 2012 Gentofte Svømme Klub +0.79 111 1:59.46 +21.55
50m: 58.26
100m: 1:59.46
(1:01.20)
13 Rebecca Fugl-Meyer 2012 Gentofte Svømme Klub +0.83 96 2:05.21 +27.30
50m: 59.18
100m: 2:05.21
(1:06.03)
- Emilia Henningsen 2012 Gentofte Svømme Klub DNS
- Feline Poulsen 2012 Gentofte Svømme Klub DNS
- Sophia Fay Wichmann 2012 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 29-05-2022 17:09:32
29-05-2022 17:17.45 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Klubmesterskab 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 3. mar  2022 to 29. maj  2022
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer 19-99 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Bruun Strøbek 2001 Gentofte Svømme Klub +0.65 652 59.77
50m: 28.87
100m: 59.77
(30.90)
Løb officielt kl.: 29-05-2022 17:21:48
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 David Johannes Dahl 2006 Gentofte Svømme Klub +0.71 408 1:09.86
50m: 34.85
100m: 1:09.86
(35.01)
- Oswald Lindquist 2006 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 29-05-2022 17:21:48
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Valdemar Hoffmann Hyldig 2008 Gentofte Svømme Klub +0.80 513 1:04.74
50m: 32.30
100m: 1:04.74
(32.44)
2 Theodor Nytoft Bergmann 2007 Gentofte Svømme Klub +0.68 440 1:08.13 +3.39
50m: 32.94
100m: 1:08.13
(35.19)
3 Aksel Møllenbach 2008 Gentofte Svømme Klub +0.74 419 1:09.28 +4.54
50m: 33.96
100m: 1:09.28
(35.32)
4 August Bülow Sandersen 2007 Gentofte Svømme Klub +0.87 349 1:13.62 +8.88
50m: 36.22
100m: 1:13.62
(37.40)
5 Federico Chiappini 2008 Gentofte Svømme Klub +0.76 310 1:16.54 +11.80
50m: 37.38
100m: 1:16.54
(39.16)
6 Vincent W. Takla 2008 Gentofte Svømme Klub +0.69 288 1:18.45 +13.71
50m: 37.96
100m: 1:18.45
(40.49)
7 Anton Kasten 2008 Gentofte Svømme Klub +0.85 271 1:20.11 +15.37
50m: 40.43
100m: 1:20.11
(39.68)
Løb officielt kl.: 29-05-2022 17:21:48
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Theodor Lindhardt Delbing 2009 Gentofte Svømme Klub +0.89 334 1:14.70
50m: 36.72
100m: 1:14.70
(37.98)
2 Storm Krogh Kaastrup 2009 Gentofte Svømme Klub +0.79 275 1:19.65 +4.95
50m: 38.69
100m: 1:19.65
(40.96)
3 Alexander Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub +0.71 235 1:23.96 +9.26
50m: 40.71
100m: 1:23.96
(43.25)
4 Erik Gamborg-Nielsen 2009 Gentofte Svømme Klub +0.67 233 1:24.23 +9.53
50m: 40.62
100m: 1:24.23
(43.61)
5 Bertram Hjortshøj 2009 Gentofte Svømme Klub +0.63 212 1:26.84 +12.14
50m: 42.57
100m: 1:26.84
(44.27)
6 Jonas Frahm-Falkenberg 2009 Gentofte Svømme Klub +0.84 198 1:28.86 +14.16
50m: 43.95
100m: 1:28.86
(44.91)
7 Frederik Gunni Bergh 2010 Gentofte Svømme Klub +0.74 194 1:29.56 +14.86
50m: 42.53
100m: 1:29.56
(47.03)
8 Ming Qi 2010 Gentofte Svømme Klub +0.76 187 1:30.56 +15.86
50m: 43.75
100m: 1:30.56
(46.81)
9 Johan Løhde Friis 2009 Gentofte Svømme Klub +0.70 187 1:30.63 +15.93
50m: 45.54
100m: 1:30.63
(45.09)
10 Sebastian Harboe 2009 Gentofte Svømme Klub +0.77 180 1:31.68 +16.98
50m: 45.46
100m: 1:31.68
(46.22)
11 Hannibal Bjerregaard-Knudsen 2010 Gentofte Svømme Klub +0.94 179 1:31.99 +17.29
50m: 46.01
100m: 1:31.99
(45.98)
12 Luca Storm 2010 Gentofte Svømme Klub +0.77 137 1:40.42 +25.72
50m: 50.06
100m: 1:40.42
(50.36)
13 Cristiano Baiutti 2010 Gentofte Svømme Klub +0.70 91 1:54.98 +40.28
50m: 55.38
100m: 1:54.98
(59.60)
- Kasper Han Cai 2010 Gentofte Svømme Klub DNS
- Storm Fogtmann 2010 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 29-05-2022 17:21:48
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer 1-11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alvin Wamberg 2012 Gentofte Svømme Klub +0.67 146 1:38.37
50m: 47.44
100m: 1:38.37
(50.93)
2 Leopold Nytoft Bergmann 2011 Gentofte Svømme Klub +0.88 117 1:45.83 +7.46
50m: 53.21
100m: 1:45.83
(52.62)
3 Anton Egebech Warnaars 2012 Gentofte Svømme Klub +0.71 114 1:46.90 +8.53
50m: 50.49
100m: 1:46.90
(56.41)
4 David Morales 2012 Gentofte Svømme Klub +0.75 97 1:52.78 +14.41
50m: 54.48
100m: 1:52.78
(58.30)
5 William Ole Lim Nielsen 2011 Gentofte Svømme Klub +0.78 95 1:53.51 +15.14
50m: 55.52
100m: 1:53.51
(57.99)
- Samuel Kramarz 2011 Gentofte Svømme Klub DNS
- Carl-Philip Nylandsted 2011 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 29-05-2022 17:21:48
29-05-2022 17:27.01 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Klubmesterskab 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 3. mar  2022 to 29. maj  2022
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Liva Dorff 2009 Gentofte Svømme Klub 387 3:10.52
50m: 43.43
100m: 1:32.29
(48.86)
150m: 2:21.64
(49.35)
200m: 3:10.52
(48.88)
2 Tess van der Laan 2008 Gentofte Svømme Klub 381 3:11.57 +1.05
50m: 44.95
100m: 1:32.80
(47.85)
150m: 2:22.65
(49.85)
200m: 3:11.57
(48.92)
Løb officielt kl.: 29-05-2022 17:31:27
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Smilla Stavnsbjerg Frederiksen 2010 Gentofte Svømme Klub 322 3:22.52
50m: 47.35
100m: 1:38.93
(51.58)
150m: 2:31.71
(52.78)
200m: 3:22.52
(50.81)
2 Caroline Brøndum Poulsen 2010 Gentofte Svømme Klub 290 3:29.70 +7.18
50m: 47.72
100m: 1:41.65
(53.93)
150m: 2:36.08
(54.43)
200m: 3:29.70
(53.62)
3 Sophia Scheel Orloff 2010 Gentofte Svømme Klub 271 3:34.58 +12.06
100m: 1:43.15
(1:43.15)
150m: 2:39.32
(56.17)
200m: 3:34.58
(55.26)
Løb officielt kl.: 29-05-2022 17:31:27
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer 1-10 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Martini 2012 Gentofte Svømme Klub 181 4:05.32
50m: 55.57
100m: 1:59.86
(1:04.29)
150m: 3:03.92
(1:04.06)
200m: 4:05.32
(1:01.40)
2 Rose Balle Schou 2012 Gentofte Svømme Klub 149 4:21.87 +16.55
50m: 1:01.22
100m: 2:07.67
(1:06.45)
150m: 3:15.75
(1:08.08)
200m: 4:21.87
(1:06.12)
3 Rebecca Fugl-Meyer 2012 Gentofte Svømme Klub 127 4:35.86 +30.54
50m: 1:01.80
100m: 2:12.89
(1:11.09)
150m: 3:25.05
(1:12.16)
200m: 4:35.86
(1:10.81)
Løb officielt kl.: 29-05-2022 17:31:27
29-05-2022 17:36.16 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Klubmesterskab 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 3. mar  2022 to 29. maj  2022
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Mindegaard 2007 Gentofte Svømme Klub 448 2:44.79
50m: 36.68
100m: 1:18.38
(41.70)
150m: 2:02.24
(43.86)
200m: 2:44.79
(42.55)
2 Valther B. Wadstrøm 2008 Gentofte Svømme Klub 377 2:54.45 +9.66
50m: 38.41
100m: 1:23.26
(44.85)
150m: 2:09.03
(45.77)
200m: 2:54.45
(45.42)
3 Oscar Robinson 2007 Gentofte Svømme Klub 330 3:02.50 +17.71
50m: 42.94
100m: 1:29.57
(46.63)
150m: 2:16.92
(47.35)
200m: 3:02.50
(45.58)
Løb officielt kl.: 29-05-2022 17:41:19
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer 12-13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Daniel Raahauge Jensen 2010 Gentofte Svømme Klub 215 3:30.39
50m: 46.24
100m: 1:40.36
(54.12)
150m: 2:34.98
(54.62)
200m: 3:30.39
(55.41)
2 Bertram Hjortshøj 2009 Gentofte Svømme Klub 212 3:31.33 +0.94
50m: 47.31
100m: 1:41.40
(54.09)
150m: 2:37.86
(56.46)
200m: 3:31.33
(53.47)
3 Sebastian Mollerup 2010 Gentofte Svømme Klub 160 3:52.18 +21.79
50m: 51.94
100m: 1:53.32
(1:01.38)
150m: 2:53.57
(1:00.25)
200m: 3:52.18
(58.61)
4 Frederik Gunni Bergh 2010 Gentofte Svømme Klub 158 3:53.26 +22.87
50m: 51.28
100m: 1:50.33
(59.05)
150m: 2:51.66
(1:01.33)
200m: 3:53.26
(1:01.60)
5 Sebastian Erik Hansen 2009 Gentofte Svømme Klub 145 3:59.93 +29.54
50m: 51.90
100m: 1:52.36
(1:00.46)
150m: 2:56.89
(1:04.53)
200m: 3:59.93
(1:03.04)
6 Luca Storm 2010 Gentofte Svømme Klub 112 4:20.92 +50.53
50m: 1:00.55
100m: 2:07.26
(1:06.71)
150m: 3:14.45
(1:07.19)
200m: 4:20.92
(1:06.47)
Løb officielt kl.: 29-05-2022 17:41:19
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer 1-11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Theodor Lausten 2012 Gentofte Svømme Klub 122 4:14.22
50m: 58.25
100m: 2:04.22
(1:05.97)
150m: 3:09.71
(1:05.49)
200m: 4:14.22
(1:04.51)
2 Leopold Nytoft Bergmann 2011 Gentofte Svømme Klub 121 4:14.88 +0.66
50m: 57.85
100m: 2:05.19
(1:07.34)
150m: 3:11.54
(1:06.35)
200m: 4:14.88
(1:03.34)
3 Alexander Marius Hansen 2011 Gentofte Svømme Klub 89 4:42.15 +27.93
50m: 1:01.97
100m: 2:16.70
(1:14.73)
150m: 3:30.06
(1:13.36)
200m: 4:42.15
(1:12.09)
Løb officielt kl.: 29-05-2022 17:41:19
29-05-2022 17:45.53 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Klubmesterskab 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 3. mar  2022 to 29. maj  2022
Løb 25, 400m Frisvømning Damer 18-99 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Malou Soelberg 2004 Gentofte Svømme Klub 441 5:10.51
50m: 34.92
100m: 1:12.63
(37.71)
150m: 1:51.13
(38.50)
200m: 2:29.35
(38.22)
250m: 3:08.31
(38.96)
300m: 3:48.35
(40.04)
350m: 4:29.67
(41.32)
400m: 5:10.51
(40.84)
Løb officielt kl.: 29-05-2022 18:02:03
Løb 25, 400m Frisvømning Damer 15-17 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emilie Hostrup Sahlberg 2005 Gentofte Svømme Klub 541 4:50.18
50m: 31.95
100m: 1:06.88
(34.93)
150m: 1:43.22
(36.34)
200m: 2:19.73
(36.51)
250m: 2:56.78
(37.05)
300m: 3:34.10
(37.32)
350m: 4:12.35
(38.25)
400m: 4:50.18
(37.83)
2 Anna E.E. Balle 2006 Gentofte Svømme Klub 517 4:54.52 +4.34
50m: 33.75
100m: 1:10.75
(37.00)
150m: 1:47.96
(37.21)
200m: 2:25.45
(37.49)
250m: 3:03.46
(38.01)
300m: 3:40.44
(36.98)
350m: 4:17.68
(37.24)
400m: 4:54.52
(36.84)
3 Ada Hasløv Brunsgaard 2006 Gentofte Svømme Klub 493 4:59.28 +9.10
50m: 33.75
100m: 1:10.30
(36.55)
150m: 1:47.56
(37.26)
200m: 2:25.12
(37.56)
250m: 3:03.43
(38.31)
300m: 3:40.79
(37.36)
350m: 4:20.55
(39.76)
400m: 4:59.28
(38.73)
4 Anna Hinsch Lauritzen 2006 Gentofte Svømme Klub 406 5:19.08 +28.90
50m: 35.64
100m: 1:15.35
(39.71)
150m: 1:56.72
(41.37)
200m: 2:37.06
(40.34)
250m: 3:18.45
(41.39)
300m: 3:59.12
(40.67)
350m: 4:39.79
(40.67)
400m: 5:19.08
(39.29)
5 Caroline Victoria Reedtz 2007 Gentofte Svømme Klub 401 5:20.54 +30.36
50m: 36.33
100m: 1:16.72
(40.39)
150m: 1:58.52
(41.80)
200m: 2:38.96
(40.44)
250m: 3:19.76
(40.80)
300m: 4:00.34
(40.58)
350m: 4:40.89
(40.55)
400m: 5:20.54
(39.65)
- Julie Heurlin Lunding 2006 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 29-05-2022 18:02:03
Løb 25, 400m Frisvømning Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Flora Rybak-Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub 473 5:03.37
50m: 35.02
100m: 1:12.46
(37.44)
150m: 1:50.90
(38.44)
200m: 2:29.27
(38.37)
250m: 3:07.60
(38.33)
300m: 3:46.54
(38.94)
350m: 4:25.46
(38.92)
400m: 5:03.37
(37.91)
Løb officielt kl.: 29-05-2022 18:02:03
Løb 25, 400m Frisvømning Damer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emilie Lauritzen 2010 Gentofte Svømme Klub 270 6:05.79
50m: 41.67
100m: 1:30.15
(48.48)
150m: 2:18.44
(48.29)
200m: 3:04.71
(46.27)
250m: 3:50.20
(45.49)
300m: 4:37.01
(46.81)
350m: 5:22.27
(45.26)
400m: 6:05.79
(43.52)
2 Holly W. Takla 2010 Gentofte Svømme Klub 253 6:13.44 +7.65
50m: 41.24
100m: 1:28.07
(46.83)
150m: 2:15.81
(47.74)
200m: 3:04.72
(48.91)
250m: 3:52.72
(48.00)
300m: 4:39.95
(47.23)
350m: 5:26.53
(46.58)
400m: 6:13.44
(46.91)
3 Sade Sophia Kaaberbøl 2011 Gentofte Svømme Klub 172 7:05.04 +59.25
50m: 46.37
100m: 1:39.92
(53.55)
150m: 2:34.33
(54.41)
200m: 3:29.83
(55.50)
250m: 4:24.76
(54.93)
300m: 5:18.40
(53.64)
350m: 6:12.03
(53.63)
400m: 7:05.04
(53.01)
4 Agnes Kølle Frøjk 2011 Gentofte Svømme Klub 168 7:07.86 +1:02.07
50m: 46.53
100m: 1:40.09
(53.56)
150m: 2:35.67
(55.58)
200m: 3:31.47
(55.80)
250m: 4:26.71
(55.24)
300m: 5:22.75
(56.04)
350m: 6:16.88
(54.13)
400m: 7:07.86
(50.98)
- Josefine Færg Bork 2010 Gentofte Svømme Klub DNF
Løb officielt kl.: 29-05-2022 18:02:03
Løb 25, 400m Frisvømning Damer 1-10 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Ingemann Andersen 2012 Gentofte Svømme Klub 200 6:43.86
50m: 46.30
100m: 1:39.81
(53.51)
150m: 2:31.61
(51.80)
200m: 3:24.34
(52.73)
250m: 4:16.81
(52.47)
300m: 5:10.74
(53.93)
350m: 5:58.43
(47.69)
400m: 6:43.86
(45.43)
2 Bjørk Erlandsen 2012 Gentofte Svømme Klub 192 6:49.53 +5.67
50m: 45.72
100m: 1:39.50
(53.78)
150m: 2:31.99
(52.49)
200m: 3:25.81
(53.82)
250m: 4:18.46
(52.65)
300m: 5:12.36
(53.90)
350m: 6:02.19
(49.83)
400m: 6:49.53
(47.34)
3 Iben Jæger 2012 Gentofte Svømme Klub 152 7:22.37 +38.51
50m: 47.38
100m: 1:43.53
(56.15)
150m: 2:40.56
(57.03)
200m: 3:38.23
(57.67)
250m: 4:36.47
(58.24)
300m: 5:33.90
(57.43)
350m: 6:29.55
(55.65)
400m: 7:22.37
(52.82)
Løb officielt kl.: 29-05-2022 18:02:03
29-05-2022 18:13.39 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Klubmesterskab 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 3. mar  2022 to 29. maj  2022
Løb 26, 400m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Rybak-Andersen 2005 Gentofte Svømme Klub 603 4:20.37
50m: 29.58
100m: 1:01.16
(31.58)
150m: 1:33.75
(32.59)
200m: 2:06.89
(33.14)
250m: 2:40.41
(33.52)
300m: 3:13.91
(33.50)
350m: 3:47.82
(33.91)
400m: 4:20.37
(32.55)
2 Erik Schmidt 2005 Gentofte Svømme Klub 555 4:27.64 +7.27
50m: 30.42
100m: 1:03.45
(33.03)
150m: 1:37.12
(33.67)
200m: 2:10.65
(33.53)
250m: 2:44.78
(34.13)
300m: 3:18.90
(34.12)
350m: 3:53.37
(34.47)
400m: 4:27.64
(34.27)
Løb officielt kl.: 29-05-2022 18:16:03
Løb 26, 400m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Misander 2007 Gentofte Svømme Klub 479 4:41.07
50m: 31.04
100m: 1:05.13
(34.09)
150m: 1:40.84
(35.71)
200m: 2:16.84
(36.00)
250m: 2:53.04
(36.20)
300m: 3:29.86
(36.82)
350m: 4:05.12
(35.26)
400m: 4:41.07
(35.95)
2 Federico Chiappini 2008 Gentofte Svømme Klub 369 5:06.66 +25.59
50m: 35.02
100m: 1:13.36
(38.34)
150m: 1:52.39
(39.03)
200m: 2:31.27
(38.88)
250m: 3:11.70
(40.43)
300m: 3:49.91
(38.21)
350m: 4:28.71
(38.80)
400m: 5:06.66
(37.95)
3 Vincent W. Takla 2008 Gentofte Svømme Klub 340 5:15.25 +34.18
50m: 35.74
100m: 1:15.04
(39.30)
150m: 1:55.59
(40.55)
200m: 2:35.83
(40.24)
250m: 3:15.89
(40.06)
300m: 3:55.53
(39.64)
350m: 4:35.91
(40.38)
400m: 5:15.25
(39.34)
Løb officielt kl.: 29-05-2022 18:16:03
Løb 26, 400m Frisvømning Herrer 12-13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Storm Krogh Kaastrup 2009 Gentofte Svømme Klub 267 5:41.40
50m: 38.23
100m: 1:22.49
(44.26)
150m: 2:07.18
(44.69)
200m: 2:51.39
(44.21)
250m: 3:35.10
(43.71)
300m: 4:18.24
(43.14)
350m: 4:59.97
(41.73)
400m: 5:41.40
(41.43)
2 Alexander Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub 234 5:57.04 +15.64
50m: 41.60
100m: 1:28.10
(46.50)
150m: 2:14.95
(46.85)
200m: 3:00.24
(45.29)
250m: 3:44.76
(44.52)
300m: 4:30.69
(45.93)
350m: 5:15.31
(44.62)
400m: 5:57.04
(41.73)
3 Ming Qi 2010 Gentofte Svømme Klub 202 6:14.67 +33.27
50m: 43.03
100m: 1:30.33
(47.30)
150m: 2:17.74
(47.41)
200m: 3:06.17
(48.43)
250m: 3:54.74
(48.57)
300m: 4:42.76
(48.02)
350m: 5:28.79
(46.03)
400m: 6:14.67
(45.88)
4 Cristiano Baiutti 2010 Gentofte Svømme Klub 112 7:35.82 +1:54.42
50m: 50.96
100m: 1:50.77
(59.81)
150m: 2:52.14
(1:01.37)
200m: 3:50.37
(58.23)
250m: 4:47.96
(57.59)
300m: 5:45.13
(57.17)
350m: 6:41.42
(56.29)
400m: 7:35.82
(54.40)
- Kasper Han Cai 2010 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 29-05-2022 18:16:03
Løb 26, 400m Frisvømning Herrer 1-11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 William Ole Lim Nielsen 2011 Gentofte Svømme Klub 115 7:31.35
50m: 53.04
100m: 1:51.27
(58.23)
150m: 2:50.25
(58.98)
200m: 3:47.14
(56.89)
250m: 4:42.96
(55.82)
300m: 5:41.04
(58.08)
350m: 6:36.29
(55.25)
400m: 7:31.35
(55.06)
- Carl-Philip Nylandsted 2011 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 29-05-2022 18:16:03
29-05-2022 18:19.31 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Klubmesterskab 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 3. mar  2022 to 29. maj  2022
Løb 27, 100m Frisvømning Damer 18-99 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Josefine Zebitz 2004 Gentofte Svømme Klub 518 1:04.38
50m: 31.42
100m: 1:04.38
(32.96)
2 Olivia Augustinus 2004 Gentofte Svømme Klub 483 1:05.89 +1.51
50m: 31.69
100m: 1:05.89
(34.20)
3 Caroline Vang-Jensen 2003 Gentofte Svømme Klub 431 1:08.43 +4.05
50m: 32.72
100m: 1:08.43
(35.71)
Løb officielt kl.: 29-05-2022 18:28:18
Løb 27, 100m Frisvømning Damer 15-17 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Christine Stubbe Lundsby 2006 Gentofte Svømme Klub 525 1:04.06
50m: 31.43
100m: 1:04.06
(32.63)
- Nina Griffin 2007 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 29-05-2022 18:28:18
Løb 27, 100m Frisvømning Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Tess van der Laan 2008 Gentofte Svømme Klub 446 1:07.66
50m: 32.82
100m: 1:07.66
(34.84)
2 Ingrid Kaas Permin 2008 Gentofte Svømme Klub 441 1:07.90 +0.24
50m: 32.72
100m: 1:07.90
(35.18)
3 Laura Raahauge 2008 Gentofte Svømme Klub 404 1:09.92 +2.26
50m: 33.39
100m: 1:09.92
(36.53)
4