Resultat för Arena Lyngby Open 2023 - Lyngby Svømmehal (Stadion)
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag finaler
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer 15-17 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Focus Lighting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.63 |
626 |
1:07.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.22 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Strömberg |
2007 |
Team West SWE |
+0.64 |
619 |
1:07.40 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.33 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
593 |
1:08.38 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.82 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Sjöström |
2006 |
Team West SWE |
+0.66 |
582 |
1:08.79 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.64 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ástrós Lovísa Hauksdóttir |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.68 |
568 |
1:09.33 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.29 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
558 |
1:09.78 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.80 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 17:59:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer 18 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Focus Lighting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
686 |
1:05.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.88 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lina Nielsen |
2005 |
Team West SWE |
+0.65 |
620 |
1:07.35 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.97 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.65 |
596 |
1:08.26 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.09 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.60 |
593 |
1:08.37 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.58 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
523 |
1:11.30 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.56 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Zinna Bengtsson Nimander |
2005 |
SK Triton |
+0.59 |
522 |
1:11.35 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.67 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 17:59:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 18:02.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|