Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Medley Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Sports Terapeuten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robert E. Falborg Pedersen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
638 |
2:12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.10 |
(+5.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
|
619 |
2:13.70 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.49 |
(+6.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henrik Kraemer |
2005 |
Team West SWE |
|
598 |
2:15.24 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.59 |
(+4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
584 |
2:16.32 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.77 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
581 |
2:16.57 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.68 |
(+7.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
579 |
2:16.72 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.51 |
(+6.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
571 |
2:17.41 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.02 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Schmidt |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
539 |
2:20.05 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.13 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linus Hedström |
2007 |
Team West SWE |
|
534 |
2:20.51 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.52 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
521 |
2:21.60 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.11 |
(+7.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
520 |
2:21.74 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.86 |
(+5.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
498 |
2:23.74 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.21 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
498 |
2:23.75 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.75 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
471 |
2:26.45 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.14 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
467 |
2:26.93 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.11 |
(+4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
466 |
2:26.98 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.15 |
(+5.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
465 |
2:27.10 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.64 |
(+3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marius Lundsteen Brøndum |
2005 |
Søllerød Svømmeklub |
|
463 |
2:27.32 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.17 |
(+8.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
462 |
2:27.42 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.00 |
(+5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
|
461 |
2:27.56 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.41 |
(+4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
460 |
2:27.65 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.62 |
(+6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
450 |
2:28.73 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.25 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mathias Bidsted Hansen |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
448 |
2:28.92 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.93 |
(+5.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
447 |
2:29.00 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.75 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Axel Rodin |
2007 |
Team West SWE |
|
446 |
2:29.15 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.66 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mads Emil Christiansen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
438 |
2:30.10 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.45 |
(+3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
William Brix Søhoel |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
430 |
2:30.97 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.99 |
(+3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
426 |
2:31.41 |
+18.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.56 |
(-8.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
420 |
2:32.19 |
+19.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.53 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
415 |
2:32.74 |
+20.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.85 |
(+6.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sebastian Reyneke |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
410 |
2:33.41 |
+20.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.34 |
(+5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
394 |
2:35.44 |
+23.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.28 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
389 |
2:36.16 |
+23.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.48 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
387 |
2:36.34 |
+23.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.82 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
386 |
2:36.44 |
+24.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.66 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Asbjørn Nybroe |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
375 |
2:38.06 |
+25.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.58 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Thor Andersen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
|
369 |
2:38.86 |
+26.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.69 |
(+4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Victor Hemmingsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
358 |
2:40.49 |
+28.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.60 |
(+11.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
August Juul-Andersen |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
352 |
2:41.35 |
+28.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.30 |
(-3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
339 |
2:43.49 |
+31.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.56 |
(+7.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Noah Lester |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Hver svømmeart udgjorde ikke 1/4 af distancen (efter 50m) |
|
|
|
|
- |
|
Karl-Emil Klinggård Nielsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt v 150m |
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Schultz Hansen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nicolai Hertz |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 12:54:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Medley Herrer 19 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Sports Terapeuten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
742 |
2:05.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.77 |
(+4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Kroos |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
626 |
2:13.24 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.72 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Swegmark |
2004 |
Team West SWE |
|
573 |
2:17.23 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.98 |
(+8.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
572 |
2:17.31 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.59 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Johansson |
1993 |
Team West SWE |
|
571 |
2:17.36 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.29 |
(+9.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Måns Evertsson |
2003 |
Team West SWE |
|
566 |
2:17.75 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.21 |
(+3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
558 |
2:18.47 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.75 |
(+6.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Parkhøi |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
557 |
2:18.53 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.73 |
(+3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar Bjering |
2004 |
Team West SWE |
|
546 |
2:19.45 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.13 |
(+5.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Farum Svømmeklub |
|
542 |
2:19.77 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.43 |
(+4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Logi Jónsson |
2004 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
520 |
2:21.68 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.24 |
(+4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Lystlund |
2003 |
Ringsted Svømme Klub |
|
506 |
2:23.01 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.03 |
(+11.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
|
491 |
2:24.44 |
+18.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.55 |
(+5.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sebastian Alexander West |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
|
483 |
2:25.22 |
+19.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.76 |
(+4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rajmund Koska |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
479 |
2:25.69 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.31 |
(+12.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
473 |
2:26.26 |
+20.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.69 |
(+7.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
|
456 |
2:28.03 |
+22.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.21 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
455 |
2:28.13 |
+22.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.14 |
(+15.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mikkel Holm Pedersen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
394 |
2:35.49 |
+29.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.88 |
(-5.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
340 |
2:43.20 |
+37.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.58 |
(+8.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathias Vestergaard |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt v 100m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 12:54:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 12:59.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|