Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 101, 50m Butterfly Damer 12 og yngre - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Lyngby Storcenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.26 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.85 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
0.21 |
|
35.42 |
+0.16 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.96 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.60 |
+0.34 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.94 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
35.77 |
+0.51 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 38.79 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
35.87 |
+0.61 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 39.89 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
36.00 |
+0.74 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.81 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
0.41 |
|
38.23 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.26 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
38.61 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.49 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
38.98 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.97 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
39.85 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.97 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
39.90 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.46 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Enna Gonzalez-Folic |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
0.32 |
|
40.13 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.38 |
(-8.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julie Lykke Piil Andersen |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
40.18 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.95 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida-Sofie Rich |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
0.83 |
|
40.19 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.87 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Filippa Transel |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
0.23 |
|
40.53 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.15 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
41.11 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.14 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
41.55 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.28 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
42.01 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.55 |
(-5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
42.50 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.44 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
0.35 |
|
42.52 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.57 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Olivia Steen Halkier |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
42.61 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.60 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
43.10 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.28 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Caroline Høgh Christiansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
0.31 |
|
48.26 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.14 |
(-5.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
48.43 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.67 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
0.11 |
|
48.80 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.10 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Eleanor Isabella Brinch |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
50.85 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.24 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Vera Mollerup |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
52.10 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.28 |
(-7.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Martha Hyldgaard Bigum |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
0.50 |
|
1:00.45 |
+25.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.81 |
(+3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 1/20/2023 5:33:39 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 101, 50m Butterfly Damer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Lyngby Storcenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elísabet Arnoddsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
29.78 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.58 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
30.45 |
+0.67 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.09 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
30.70 |
+0.92 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.91 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
31.68 |
+1.90 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.73 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
32.14 |
+2.36 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.91 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
32.20 |
+2.42 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.07 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
32.50 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.66 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.52 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.04 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
32.91 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.42 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
1.40 |
|
33.15 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.98 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Freydís Lilja Bergþórsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
33.29 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.36 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
33.35 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.77 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.45 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.70 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
33.49 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.72 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.76 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.13 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
0.25 |
|
33.78 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.93 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
33.94 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.87 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.34 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.68 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.56 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.65 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.70 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
34.79 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.47 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
34.99 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.03 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
0.32 |
|
35.06 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.17 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.06 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.32 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
35.75 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.02 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
35.82 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.81 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
35.86 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.78 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.05 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.07 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ella Strange |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
36.62 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.52 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
36.85 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.40 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mathilde Milter Dyhr Vesterga |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
0.47 |
|
37.29 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.28 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
37.69 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.76 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
37.95 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.77 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Halla Háfoss |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.67 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.47 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.85 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.47 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
40.93 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.47 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Anna Dorthea Brath |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
42.17 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.41 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Livia Kirstine Holst |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
43.29 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.90 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Olivia Bek |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
0.29 |
|
43.86 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.42 |
(-6.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
48.13 |
+18.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.60 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 1/20/2023 5:33:39 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-01-2024 20:03.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 102, 50m Butterfly Herrer 13 og yngre - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Lyngby Storcenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
29.97 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.45 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
31.49 |
+1.52 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.57 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.85 |
+1.88 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
32.25 |
+2.28 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.15 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
33.31 |
+3.34 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.71 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
33.35 |
+3.38 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 41.88 |
(-8.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
33.48 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.63 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
33.93 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.52 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
34.07 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.82 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.19 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.10 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.24 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.89 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.25 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.15 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
35.61 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.96 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
36.41 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.72 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
36.68 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.45 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jakob Bay |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
36.94 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.68 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
37.01 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.19 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
37.08 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.94 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
37.15 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.16 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.23 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.75 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
37.35 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.56 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.22 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.79 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mathias Bendtsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
38.42 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
39.98 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.73 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
41.68 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.43 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
42.04 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.83 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
42.33 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.25 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
43.82 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.95 |
(-8.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ludvig Kragh |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
43.94 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.28 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
44.83 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.33 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
45.49 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.23 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
47.12 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.87 |
(-22.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
47.58 |
+17.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.30 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
48.79 |
+18.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.22 |
(-4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
49.87 |
+19.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(-5.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50.52 |
+20.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.33 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Jonas Xiaoyan Liu |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
54.02 |
+24.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-5.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Mads Skovsgaard Salling |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
56.68 |
+26.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.97 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme |
|
|
|
|
- |
|
Caleb Meyer |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-01-2023 18:02:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 102, 50m Butterfly Herrer 14-15 år - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Lyngby Storcenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
28.35 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.90 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
28.62 |
+0.27 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.85 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
28.63 |
+0.28 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.99 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
28.97 |
+0.62 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.14 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
29.05 |
+0.70 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.59 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolai Leo Jónsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
29.65 |
+1.30 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.51 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Denas Kazulis |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
29.69 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.46 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daði Rafn Falsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
29.95 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.41 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
30.07 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.42 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
30.12 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.12 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
30.23 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.60 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
30.41 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.89 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.04 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.52 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
31.13 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.79 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.29 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.46 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
31.36 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.56 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
31.42 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.19 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
31.45 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.64 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
31.49 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.31 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.69 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.42 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
32.39 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.79 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
32.64 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.74 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
32.86 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.51 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
32.91 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.86 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
33.02 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.75 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.47 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.43 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.67 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.31 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.09 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.95 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.45 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.98 |
(-7.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
35.50 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.24 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mathias Flygenring |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
35.69 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.12 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.97 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.65 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.54 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.13 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Jonathan Nathansen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
39.07 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.56 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
42.11 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.99 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
50.31 |
+21.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.25 |
(-8.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tobias Hanson |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-01-2023 18:02:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-01-2023 18:02.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 103, 50m Rygsvømning Damer 12 og yngre - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Focus Lighting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
37.33 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 39.91 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Lutomska Byder |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
38.09 |
+0.76 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 39.02 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.74 |
+1.41 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 40.64 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
38.82 |
+1.49 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 40.40 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Bjerre Pedersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
39.14 |
+1.81 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 43.32 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
40.34 |
+3.01 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 39.92 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Holm-Hansen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
40.48 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.80 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
40.56 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.48 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
40.64 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.76 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
40.94 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.34 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
41.07 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.97 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
42.03 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.72 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
42.30 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.78 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida-Sofie Rich |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
42.52 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.93 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
43.07 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.02 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Enna Gonzalez-Folic |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
43.28 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.60 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
44.22 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.63 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tilde Elisabeth Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
44.35 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.52 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
44.37 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.91 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
45.59 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.31 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Martha Fløe Wonsild |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
45.70 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.06 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Caroline Emilia Renard Bjerg |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
46.13 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.15 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ella Borup |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
46.25 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.49 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
46.40 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.08 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ellen Kruse Merland |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
46.85 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.00 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ella Strandkjær Sørensen |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
47.51 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.66 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=27 |
|
Matilde Christophersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
47.99 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.00 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=27 |
|
Hannah Philippa Nørgaard |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
47.99 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.21 |
(-5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emma Katrine Mølgaard Gand |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
48.05 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.60 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Annika Bendixen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
48.27 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.33 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mia Birkebæk |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
48.34 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.43 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Eleanor Isabella Brinch |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
48.38 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.93 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lina Leidecker-Hansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
48.83 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.75 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Aura Amalie Pamperin |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
48.99 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.22 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
49.21 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.83 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Frida Riber |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
49.39 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.43 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Martha Hyldgaard Bigum |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
49.81 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.70 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Vera Mollerup |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
49.97 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.24 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Frida Storm Mikkelsen |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
51.02 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.07 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Selma Prause-Knudsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
51.11 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.61 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Josefine Kiilerich-Pedersen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
52.82 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.35 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Ida Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
52.86 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.47 |
(-5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Melina Thormann |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
53.10 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.81 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Magda Emilie Holte Hansen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
54.99 |
+17.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.17 |
(-5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Andrea Lebahn |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
56.80 |
+19.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.40 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Susu L. Zhang |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
58.17 |
+20.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.47 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Frederikke Malmkjær |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
58.25 |
+20.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.30 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Laura Reuter |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
58.87 |
+21.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.41 |
(+7.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Ellen Marie Gammelgaard San |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
59.90 |
+22.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.13 |
(-5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Agnes Dam Jørgensen |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:01.23 |
+23.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.45 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Frederikke Feldt-Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:01.48 |
+24.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.75 |
(+6.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Leona Clausen |
2015 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:03.82 |
+26.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.71 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Vera Johnsen |
2015 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:05.15 |
+27.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.32 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Emma Hansen |
2015 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:08.69 |
+31.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.79 |
(-16.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Cille Fløe |
2016 |
Lyngby Svømmeklub |
0.97 |
|
1:15.06 |
+37.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-14.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vera Riegels |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Smilla Lemb Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Rører ikke bassinvæggen ved vending eller afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Caroline Gundborg |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Semklo |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-01-2023 18:32:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 103, 50m Rygsvømning Damer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Focus Lighting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.10 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.95 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elísabet Arnoddsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
33.17 |
+0.07 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.31 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.20 |
+0.10 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.33 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.23 |
+0.13 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
33.94 |
+0.84 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.63 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
34.63 |
+1.53 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.63 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
34.86 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.16 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.00 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.58 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
35.11 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.97 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freydís Lilja Bergþórsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
35.27 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.21 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
35.29 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.69 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.33 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.43 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
35.74 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.71 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
36.10 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.43 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.41 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.15 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
36.67 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.57 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
36.68 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.69 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.75 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.30 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.51 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.55 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
37.59 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.11 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
38.43 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.33 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.74 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.95 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
39.10 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.94 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
39.26 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.38 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Halla Háfoss |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
39.49 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.57 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Wilma Faber |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
39.54 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.54 |
(-7.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lin Ritt Berthelsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
39.89 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.12 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
40.76 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.65 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
42.46 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.18 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Karen Bøje K. Carøe |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
46.37 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.63 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
47.42 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.41 |
(+4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Saga Høgh |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
48.82 |
+15.72 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 50.98 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse |
|
|
|
|
- |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
- |
|
Ellen Laug Rasmussen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-01-2023 18:32:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-01-2023 18:32.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 104, 50m Rygsvømning Herrer 13 og yngre - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Focus Lighting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.50 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.50 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
35.06 |
+4.56 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 38.52 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.51 |
+5.01 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.93 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
35.84 |
+5.34 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.75 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
35.85 |
+5.35 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.08 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.03 |
+5.53 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.85 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
36.69 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.46 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
37.45 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.70 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
38.05 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.73 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
38.62 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.20 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
39.12 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.83 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
39.58 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.34 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Albert Redestam |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
40.18 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.87 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
40.41 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.05 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jakob Bay |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
40.61 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.13 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
41.20 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.18 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Enoch Frederik Homoki |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
41.44 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.54 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
41.78 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.57 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anders Reiter Koefoed |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
42.44 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.17 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
42.53 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.37 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frederik Hald |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
43.19 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.16 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
43.55 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.13 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ludvig Kragh |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
43.69 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.41 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hannibal Sejr Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
43.78 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.37 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Wille Burin Ratzlaff |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
44.33 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.34 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Victor Søegaard |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
44.40 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.28 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
45.45 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.95 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
45.65 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.53 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Linus Paustian |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
46.31 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.99 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Neo Borup |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
46.35 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.25 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Karl Griff Olsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
46.38 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.19 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
47.11 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.68 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Xander Flygenring |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
48.83 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.57 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Aske Kannegaard |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
50.78 |
+20.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.93 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Mikkel Ladefoged |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
52.49 |
+21.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.93 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Magnus Peick-Kristensen |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
54.39 |
+23.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.04 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Aksel Håkansson |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
55.34 |
+24.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.37 |
(-7.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
William Nedergaard |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
55.59 |
+25.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.65 |
(-9.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Emil Husebø |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
56.15 |
+25.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.20 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
56.35 |
+25.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.81 |
(-8.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Magnus Palsgaard |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
57.62 |
+27.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.02 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Mikkel Xiaowen Liu |
2015 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:10.59 |
+40.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.96 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Carl Jæpelt Nyborg |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:13.46 |
+42.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.38 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Birk Falkenberg Lending |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:14.81 |
+44.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+14.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Verner Berner |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:18.73 |
+48.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.47 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Liam Van zwieten |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:19.19 |
+48.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.45 |
(+9.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Olsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse |
|
|
|
|
- |
|
Kaj Rimhoff Byrel |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caleb Meyer |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-01-2023 18:51:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 104, 50m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Focus Lighting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Nikolai Leo Jónsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
30.66 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.31 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.66 |
= |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.09 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
30.97 |
+0.31 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.27 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daði Rafn Falsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
31.38 |
+0.72 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.45 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
31.62 |
+0.96 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.17 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
31.80 |
+1.14 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.34 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
31.85 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.18 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
32.91 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.95 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.94 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.26 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
33.22 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.44 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.64 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.77 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
34.00 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.93 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.69 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.78 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
35.14 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.35 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
35.25 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.54 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
35.53 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.06 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
36.59 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.23 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
David Pereira |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
36.81 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.12 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
37.02 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.71 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
37.63 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.21 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
37.82 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.58 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
38.03 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.70 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
39.28 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.80 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
39.84 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.94 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Theo Heinrichsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
40.22 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.27 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
41.09 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.26 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-01-2023 18:51:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-01-2023 18:53.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer 12 og yngre - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Dagli Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilde Elisabeth Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
43.09 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 43.99 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
43.20 |
+0.11 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 43.08 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
44.74 |
+1.65 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 44.75 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Transel |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
45.66 |
+2.57 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 44.72 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
46.59 |
+3.50 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 48.99 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Holm-Hansen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
47.42 |
+4.33 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 46.34 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
48.78 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.44 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
49.01 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.82 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karla Bjerre Pedersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
49.35 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.46 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
49.82 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.39 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Steen Halkier |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
50.60 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.95 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Emilia Renard Bjerg |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
52.06 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.49 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Terese Bergman Larsen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
52.30 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.53 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Dagmar Legardh Lindblad |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
52.62 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.49 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frida Riber |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
52.67 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.31 |
(-9.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
53.39 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.32 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
53.78 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.43 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gudrun Johansen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
53.84 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.97 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Matilde Christophersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
54.78 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.50 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Magda Emilie Holte Hansen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
56.62 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.10 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frida Storm Mikkelsen |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
56.94 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.36 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Selma Prause-Knudsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
57.39 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.14 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Hannah Philippa Nørgaard |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
59.15 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.25 |
(-5.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ella Strandkjær Sørensen |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
59.21 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.81 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Smilla Lemb Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:00.16 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.64 |
(+5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Josefine Kiilerich-Pedersen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:00.20 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.30 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Eva Trans |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:00.33 |
+17.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-29.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Susu L. Zhang |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:00.44 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.31 |
(-4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mia Birkebæk |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:02.27 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.79 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ellen Marie Gammelgaard San |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:03.49 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.44 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Laura Reuter |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:03.91 |
+20.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.68 |
(+5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Andrea Lebahn |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:04.60 |
+21.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.77 |
(+4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Annika Bendixen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:04.82 |
+21.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.06 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Frederikke Feldt-Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:06.26 |
+23.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.81 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Ida Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:08.38 |
+25.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.73 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Melina Thormann |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:13.97 |
+30.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-16.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Frederikke Malmkjær |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:19.54 |
+36.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.17 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Vera Johnsen |
2015 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:19.82 |
+36.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-20.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Astrid Keller |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:21.34 |
+38.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-8.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Augusta Bamberger |
2016 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:21.74 |
+38.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-8.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Vera Riegels |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:22.81 |
+39.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-7.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Agnes Dam Jørgensen |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:23.02 |
+39.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-16.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Isabella Nielsen |
2015 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:24.62 |
+41.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Cille Fløe |
2016 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:39.17 |
+56.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Ellen Skaarup Hansen |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:43.05 |
+59.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Carla Møller |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:52.26 |
+1:09.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(+22.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Emma Hansen |
2015 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:53.03 |
+1:09.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(+23.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dagmar Starcke Mortensen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hænderne ført bag hoften |
|
|
|
|
- |
|
Julie Lykke Piil Andersen |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leona Clausen |
2015 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellie Werlinrud Efsen |
2015 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Gundborg |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-01-2023 19:18:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Dagli Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
36.00 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.43 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.39 |
+0.39 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 37.04 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
37.09 |
+1.09 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.42 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
37.41 |
+1.41 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.59 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
38.41 |
+2.41 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 38.87 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
39.36 |
+3.36 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 39.73 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
39.51 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.50 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
39.90 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.01 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
40.20 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.46 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
40.42 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.39 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
40.51 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.41 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
40.67 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.40 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
40.84 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.96 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
40.89 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.73 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Dorthea Brath |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
42.28 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.06 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
42.40 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.21 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
42.76 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.83 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
43.32 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.47 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Mathilde Milter Dyhr Vesterga |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
43.32 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.20 |
(-5.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
43.50 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.64 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Støtt Holm |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
43.91 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.06 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
44.15 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.99 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Halla Háfoss |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
44.43 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.49 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
44.73 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.86 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
45.16 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.99 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
46.05 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.09 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
46.84 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.93 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
47.19 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.99 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
48.94 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.01 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lin Ritt Berthelsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
49.32 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.73 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ellen Laug Rasmussen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
52.14 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.99 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-01-2023 19:18:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-01-2023 19:19.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 106, 50m Brystsvømning Herrer 13 og yngre - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Dagli Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.78 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.13 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.92 |
+0.14 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.89 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.90 |
+1.12 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 37.58 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
38.34 |
+2.56 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 40.67 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.55 |
+2.77 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 40.78 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
40.13 |
+4.35 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 40.78 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
43.22 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.74 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
44.16 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.52 |
(-5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
47.12 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.89 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sander Martinsen |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
48.13 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.36 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
49.42 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.05 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
49.90 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.86 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Enoch Frederik Homoki |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
50.13 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.85 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50.18 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.81 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50.28 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.94 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karl Griff Olsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
52.23 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.80 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Victor Søegaard |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
53.76 |
+17.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.16 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
54.20 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.63 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mads Skovsgaard Salling |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
54.54 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.07 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jonas Xiaoyan Liu |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
54.59 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.51 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elias Tribini |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
55.22 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.68 |
(-5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
57.61 |
+21.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.91 |
(-12.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emil Husebø |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
58.01 |
+22.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.97 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mikkel Ladefoged |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
59.31 |
+23.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.93 |
(-5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Aske Kannegaard |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
59.54 |
+23.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.95 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Frederik Hald |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
59.95 |
+24.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.67 |
(-6.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Hannibal Sejr Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:00.86 |
+25.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.79 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Xander Flygenring |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:02.61 |
+26.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.79 |
(+9.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Magnus Palsgaard |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:06.64 |
+30.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.24 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Aksel Håkansson |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:09.87 |
+34.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.39 |
(-7.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Verner Berner |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:13.30 |
+37.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-16.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Lazar Gonzalez-Folic |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:20.02 |
+44.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-9.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Maes Van zwieten |
2015 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:31.11 |
+55.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-8.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Liam Van zwieten |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:31.29 |
+55.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Birk Falkenberg Lending |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:36.70 |
+1:00.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(+6.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Mikkel Xiaowen Liu |
2015 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:46.11 |
+1:10.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(+6.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Carl Jæpelt Nyborg |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:46.63 |
+1:10.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(+16.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
William Nedergaard |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:47.59 |
+1:11.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(+7.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Peick-Kristensen |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
- |
|
Kaj Rimhoff Byrel |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arnbjørn Grønbæk |
2015 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Sloth |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-01-2023 19:34:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 106, 50m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Dagli Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolai Leo Jónsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
33.30 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.22 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
34.03 |
+0.73 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.31 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.31 |
+1.01 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.23 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
34.48 |
+1.18 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.94 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
34.66 |
+1.36 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.26 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.19 |
+1.89 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.48 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.55 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.27 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daði Rafn Falsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
35.95 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.03 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
36.17 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.75 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
37.07 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.77 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.27 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.38 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
37.78 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.15 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
37.85 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.12 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.79 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.44 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
38.97 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.52 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
39.09 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.16 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
39.23 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.93 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
41.14 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.89 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
41.18 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.27 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
41.48 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.85 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sebastian Gordon Shapley |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
41.53 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.13 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mathias Flygenring |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
42.76 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.78 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
43.06 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.08 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
43.60 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.48 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
51.23 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.65 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-01-2023 19:34:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-01-2023 19:35.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 107, 50m Frisvømning Damer 12 og yngre - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
32.88 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.44 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
33.28 |
+0.40 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.12 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Lutomska Byder |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
33.65 |
+0.77 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.53 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.92 |
+1.04 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.98 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.14 |
+1.26 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.91 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.24 |
+1.36 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.86 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.32 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.69 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.90 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.06 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.91 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.43 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
35.35 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.36 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karla Bjerre Pedersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
35.66 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.73 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Enna Gonzalez-Folic |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
35.93 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.12 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.26 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.48 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.72 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.93 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
37.76 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.60 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ellen Kruse Merland |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
38.34 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.88 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.51 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.10 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Julie Lykke Piil Andersen |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
38.58 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.36 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Terese Bergman Larsen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
38.65 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.39 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.69 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.54 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Martha Fløe Wonsild |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
38.85 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.51 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Dagmar Legardh Lindblad |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
38.91 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.42 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Matilde Christophersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
39.47 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.90 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Olivia Steen Halkier |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
39.80 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.04 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Aura Amalie Pamperin |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
39.99 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.92 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ella Borup |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
40.00 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.12 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emma Katrine Mølgaard Gand |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
40.06 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.60 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
40.25 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.32 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Eleanor Isabella Brinch |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
40.28 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.29 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Gudrun Johansen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
40.63 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.84 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Caroline Høgh Christiansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
40.86 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.64 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Eva Trans |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
41.42 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.72 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Frida Riber |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
41.48 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.78 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
41.66 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.10 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Caroline Emilia Renard Bjerg |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
41.83 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.27 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
42.61 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.91 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Mia Birkebæk |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
43.14 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.54 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Frida Storm Mikkelsen |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
44.69 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.94 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ella Strandkjær Sørensen |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
45.71 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.27 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Lina Leidecker-Hansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
47.30 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.38 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Dagmar Starcke Mortensen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
47.58 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.85 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Hannah Philippa Nørgaard |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
47.74 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.66 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Astrid Keller |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
49.77 |
+16.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.70 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Carla Møller |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:00.10 |
+27.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.95 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Isabella Nielsen |
2015 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:06.60 |
+33.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+6.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Augusta Bamberger |
2016 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:09.37 |
+36.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.08 |
(+4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Ellen Skaarup Hansen |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:14.14 |
+41.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.01 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellie Werlinrud Efsen |
2015 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Gundborg |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Semklo |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-01-2023 19:56:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 107, 50m Frisvømning Damer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
28.59 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.32 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
29.03 |
+0.44 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.43 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
29.30 |
+0.71 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.39 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elísabet Arnoddsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
29.46 |
+0.87 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.61 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
29.73 |
+1.14 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.52 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
30.06 |
+1.47 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.75 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
30.12 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.87 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
30.40 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.09 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
30.52 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.87 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.66 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.81 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
30.69 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.10 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
30.95 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.97 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
30.96 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.73 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
31.04 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.70 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
31.27 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.55 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.35 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.27 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
31.40 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.26 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.54 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.44 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
32.06 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.62 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
32.13 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.84 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.13 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.58 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.13 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.38 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.40 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.78 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.45 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.31 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
32.54 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.56 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
32.59 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.52 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
32.60 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.80 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=28 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
32.70 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.67 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=28 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.70 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.09 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ella Strange |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
32.94 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.25 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.17 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.27 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
33.36 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.57 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Wilma Faber |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
33.37 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.96 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Emma Støtt Holm |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
34.41 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.91 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
34.49 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.86 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
35.48 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.74 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Livia Kirstine Holst |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
36.98 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.46 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
37.32 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.64 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Karen Bøje K. Carøe |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
37.56 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.58 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Olivia Bek |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
37.76 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.02 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
38.29 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.85 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Ellen Laug Rasmussen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
38.64 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.50 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Saga Høgh |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
40.35 |
+11.76 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 40.22 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-01-2023 19:56:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-01-2023 19:58.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 108, 50m Frisvømning Herrer 13 og yngre - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
27.54 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.44 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.73 |
+0.19 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.10 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.81 |
+0.27 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.03 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
28.99 |
+1.45 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.87 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
30.18 |
+2.64 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.26 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
30.60 |
+3.06 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.51 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
30.82 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.80 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
30.85 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.20 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
30.99 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.59 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
31.99 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.54 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.07 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.88 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
32.20 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.03 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.26 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.78 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.76 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.74 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathias Bendtsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
32.98 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.34 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
33.61 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.71 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Albert Redestam |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
33.74 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.82 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.87 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.80 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
34.01 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.21 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sander Martinsen |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
34.53 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.15 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
34.56 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.58 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Enoch Frederik Homoki |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
35.33 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.92 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anders Reiter Koefoed |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
36.35 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.43 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.53 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.72 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
36.74 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.60 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.94 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.48 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Elias Tribini |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.27 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.29 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Victor Søegaard |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
38.57 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.30 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Linus Paustian |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
39.76 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.66 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
40.37 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.06 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Xander Flygenring |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
41.19 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.16 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Aske Kannegaard |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
43.71 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.73 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Benjamin Olsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
44.37 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.06 |
(-5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Emil Husebø |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
46.40 |
+18.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.67 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lazar Gonzalez-Folic |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
54.51 |
+26.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.38 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Maes Van zwieten |
2015 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:11.43 |
+43.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.97 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Neo Borup |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Kaj Rimhoff Byrel |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arnbjørn Grønbæk |
2015 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caleb Meyer |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wille Burin Ratzlaff |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Sloth |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-01-2023 20:10:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 108, 50m Frisvømning Herrer 14-15 år - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Denas Kazulis |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
25.71 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.47 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
26.04 |
+0.33 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.80 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
26.38 |
+0.67 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.16 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
26.68 |
+0.97 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.08 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
26.75 |
+1.04 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.97 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
26.92 |
+1.21 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.42 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.21 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.44 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
27.30 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.57 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daði Rafn Falsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
28.01 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.87 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
28.17 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.96 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
28.31 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.46 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
28.32 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.61 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
28.51 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.99 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
28.64 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.89 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
28.75 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.35 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
28.77 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.66 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
28.80 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.03 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
28.85 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.88 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
29.50 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.77 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
29.78 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.46 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
30.50 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.81 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
30.65 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.49 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
30.65 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.21 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jonathan Nathansen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
30.67 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.92 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.68 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.72 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
30.85 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.90 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.41 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.45 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Tobias Hanson |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
31.49 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.38 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.60 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.69 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
32.57 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.66 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sebastian Gordon Shapley |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
32.70 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.32 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
David Pereira |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
32.85 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.47 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Theo Heinrichsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
34.69 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.34 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
35.56 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.36 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-01-2023 20:10:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-01-2023 20:11.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 111, 4x50m Medley Damer Alle aldre - Final |
|
Sponsor |
U/NORD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
SIGMA Årgang Piger 1 |
14 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:09.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
0966AB |
|
33.53 |
|
|
|
|
33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Staal |
2009 |
0972AH |
|
36.49 |
|
|
|
|
1:10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
1008AA |
|
30.41 |
|
|
|
|
1:40.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Langseth |
2010 |
1072AB |
|
29.09 |
|
|
|
|
2:09.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Søllerød Sharks A |
14 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:13.63 |
+4.11 |
|
|
|
|
Emma Nørskov |
2009 |
0956AC |
|
33.81 |
|
|
|
|
33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Mia Halskov |
2009 |
0916AC |
|
36.03 |
|
|
|
|
1:09.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
0936AG |
|
32.43 |
|
|
|
|
1:42.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
1046AF |
|
31.36 |
|
|
|
|
2:13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lyngby GIRLS |
14 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:14.53 |
+5.01 |
|
|
|
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
1042AC |
|
35.27 |
|
|
|
|
35.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Mollerup |
2009 |
0974AE |
|
36.77 |
|
|
|
|
1:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
0938AG |
|
33.26 |
|
|
|
|
1:45.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
1006AE |
|
29.23 |
|
|
|
|
2:14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
K2 piger 1 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:15.95 |
+6.43 |
|
|
|
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
1004AI |
|
33.76 |
|
|
|
|
33.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
1002AI |
|
39.64 |
|
|
|
|
1:13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
1006AI |
|
31.82 |
|
|
|
|
1:45.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
1030AI |
|
30.73 |
|
|
|
|
2:15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lyngby girls 2 |
14 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:15.98 |
+6.46 |
|
|
|
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
0964AE |
|
34.97 |
|
|
|
|
34.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
0942AA |
|
36.62 |
|
|
|
|
1:11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Ljusheva |
2009 |
0976AE |
|
33.86 |
|
|
|
|
1:45.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
1032AC |
|
30.53 |
|
|
|
|
2:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
K2 piger 2 |
14 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:21.45 |
+11.93 |
|
|
|
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
1040AI |
|
34.60 |
|
|
|
|
34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Elena Gurani |
2010 |
1052AR |
|
43.77 |
|
|
|
|
1:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
1046AI |
|
32.12 |
|
|
|
|
1:50.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lina Louardi |
2009 |
0956AI |
|
30.96 |
|
|
|
|
2:21.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
K2 piger 3 |
14 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:26.20 |
+16.68 |
|
|
|
|
Zenia Spence |
2010 |
1062AI |
|
36.67 |
|
|
|
|
36.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Halla Háfoss |
2009 |
0992BK |
|
43.66 |
|
|
|
|
1:20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katarina Nilsson |
2010 |
1032AI |
|
34.38 |
|
|
|
|
1:54.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Larsen |
2009 |
0946AI |
|
31.49 |
|
|
|
|
2:26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Helsingør Piger 1 |
13 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:36.12 |
+26.60 |
|
|
|
|
Ida Holm-Hansen |
2011 |
1118AH |
|
40.71 |
|
|
|
|
40.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Transel |
2011 |
1102AE |
|
46.08 |
|
|
|
|
1:26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lin Ritt Berthelsen |
2010 |
1020AK |
|
37.20 |
|
|
|
|
2:03.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Lutomska Byder |
2011 |
1188AE |
|
32.13 |
|
|
|
|
2:36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Søllerød Sharks C |
13 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:42.11 |
+32.59 |
|
|
|
|
Karla Bjerre Pedersen |
2011 |
1124AF |
|
41.49 |
|
|
|
|
41.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Lykke Piil Andersen |
2013 |
1346AC |
|
47.57 |
|
|
|
|
1:29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
1128AF |
|
35.79 |
|
|
|
|
2:04.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Laug Rasmussen |
2010 |
1096AP |
|
37.26 |
|
|
|
|
2:42.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Søllerød Sharks B |
14 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:44.26 |
+34.74 |
|
|
|
|
Mathilde Milter Dyhr Vestergaard |
2009 |
0984BF |
|
37.54 |
|
|
|
|
37.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Støtt Holm |
2010 |
1040AO |
|
45.14 |
|
|
|
|
1:22.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Livia Kirstine Holst |
2010 |
1084AH |
|
42.45 |
|
|
|
|
2:05.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Emilia Renard Bjerg |
2013 |
1356AB |
|
39.13 |
|
|
|
|
2:44.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SIGMA Årgang Piger 2 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Selma Langkjær |
2010 |
1074AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madicken Markussen |
2010 |
1062AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Holtz |
2010 |
1062AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
1038AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-01-2023 20:30:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-01-2023 20:43.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 112, 4x50m Medley Herrer Alle aldre - Final |
|
Sponsor |
U/NORD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
MK’s “Elitemænd” |
15 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:00.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Harpøth |
2008 |
0823AP |
|
31.82 |
|
|
|
|
31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eran Akar |
2008 |
0833AH |
|
33.02 |
|
|
|
|
1:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
0843AH |
|
29.49 |
|
|
|
|
1:34.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
0853AH |
|
25.89 |
|
|
|
|
2:00.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
K2 drenge 1 |
15 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:01.40 |
+1.18 |
|
|
|
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
0889AI |
|
31.07 |
|
|
|
|
31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
0879AI |
|
33.45 |
|
|
|
|
1:04.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Egerod |
2008 |
0839AI |
|
29.70 |
|
|
|
|
1:34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Frank |
2009 |
0989BB |
|
27.18 |
|
|
|
|
2:01.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lyngby BOYS |
15 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:04.71 |
+4.49 |
|
|
|
|
Frederik Salling |
2009 |
0987AC |
|
32.30 |
|
|
|
|
32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
0845AG |
|
36.75 |
|
|
|
|
1:09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Hald |
2009 |
0977AC |
|
30.04 |
|
|
|
|
1:39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Wagner |
2008 |
0859AB |
|
25.62 |
|
|
|
|
2:04.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SIGMA Årgang Drenge 1 |
15 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:05.78 |
+5.56 |
|
|
|
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
1079AB |
|
32.95 |
|
|
|
|
32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Joe Hargreaves |
2008 |
0893AA |
|
34.69 |
|
|
|
|
1:07.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
0863AG |
|
29.45 |
|
|
|
|
1:37.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
1089AA |
|
28.69 |
|
|
|
|
2:05.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
K2 drenge 2 |
15 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:09.97 |
+9.75 |
|
|
|
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
0901BC |
|
32.30 |
|
|
|
|
32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William R. Blaasvær |
2008 |
0829AI |
|
34.27 |
|
|
|
|
1:06.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlsen |
2009 |
0993BB |
|
34.42 |
|
|
|
|
1:40.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
0969BB |
|
28.98 |
|
|
|
|
2:09.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
MK’s “Elitemænd” 2 |
15 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:10.23 |
+10.01 |
|
|
|
|
Holger Larsen |
2008 |
0807AG |
|
32.85 |
|
|
|
|
32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
0911BB |
|
35.02 |
|
|
|
|
1:07.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
1013AI |
|
33.23 |
|
|
|
|
1:41.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
0977AD |
|
29.13 |
|
|
|
|
2:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Søllerød Sharks A |
15 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:11.67 |
+11.45 |
|
|
|
|
William Moe Sørensen |
2009 |
0937BB |
|
32.37 |
|
|
|
|
32.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
0807AI |
|
34.12 |
|
|
|
|
1:06.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
0941BB |
|
32.07 |
|
|
|
|
1:38.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Gordon Shapley |
2009 |
0939BB |
|
33.11 |
|
|
|
|
2:11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
SIGMA Årgang Drenge 2 |
15 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:14.08 |
+13.86 |
|
|
|
|
Peter Klitvang |
2010 |
1047AB |
|
35.60 |
|
|
|
|
35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Leifelt |
2010 |
1051AI |
|
36.51 |
|
|
|
|
1:12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
0805AD |
|
32.16 |
|
|
|
|
1:44.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Danielsen |
2009 |
0969AB |
|
29.81 |
|
|
|
|
2:14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lyngby boys 2 |
14 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:17.69 |
+17.47 |
|
|
|
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
1061AC |
|
35.57 |
|
|
|
|
35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bastian Johnsen |
2010 |
1071AC |
|
39.09 |
|
|
|
|
1:14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Conrad Buhl |
2009 |
0947AF |
|
31.75 |
|
|
|
|
1:46.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Rares Enache |
2010 |
1031AC |
|
31.28 |
|
|
|
|
2:17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Søllerød Sharks B |
15 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:29.48 |
+29.26 |
|
|
|
|
David Pereira |
2008 |
0897AJ |
|
37.07 |
|
|
|
|
37.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Flygenring |
2009 |
0943BB |
|
42.86 |
|
|
|
|
1:19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Hanson |
2009 |
0933AE |
|
38.36 |
|
|
|
|
1:58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Nathansen |
2009 |
0935BB |
|
31.19 |
|
|
|
|
2:29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Søllerød Sharks C |
13 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:39.45 |
+39.23 |
|
|
|
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
1007AF |
|
36.99 |
|
|
|
|
36.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Enoch Frederik Homoki |
2010 |
1097AE |
|
50.21 |
|
|
|
|
1:27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
1001AF |
|
34.20 |
|
|
|
|
2:01.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Victor Søegaard |
2011 |
1157AC |
|
38.05 |
|
|
|
|
2:39.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helsingør Drenge 1 |
14 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
Albert Redestam |
2010 |
1065AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Heinrichsen |
2009 |
0947AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Bendtsen |
2010 |
1063AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sander Martinsen |
2012 |
1281AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-01-2023 20:40:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-01-2023 20:42.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 113, 100m Rygsvømning Damer 12 og yngre - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Focus Lighting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:15.59 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.17 |
(-7.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:20.68 |
+5.09 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.10 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:23.72 |
+8.13 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.23 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:25.03 |
+9.44 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.76 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filippa Transel |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:25.96 |
+10.37 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.19 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:29.62 |
+14.03 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.64 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:34.35 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.78 |
(-7.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gudrun Johansen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:36.86 |
+21.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.85 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Emilia Renard Bjerg |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:39.02 |
+23.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.44 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matilde Christophersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:39.85 |
+24.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.24 |
(-6.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lina Leidecker-Hansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:40.24 |
+24.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.79 |
(-12.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Katrine Mølgaard Gand |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:40.42 |
+24.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.22 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:41.65 |
+26.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.34 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ella Strandkjær Sørensen |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:42.45 |
+26.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.10 |
(-5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:42.74 |
+27.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.54 |
(-4.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Høgh Christiansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:42.91 |
+27.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.09 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:43.05 |
+27.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.50 |
(-16.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vera Mollerup |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:43.37 |
+27.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.67 |
(-4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Eleanor Isabella Brinch |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:45.13 |
+29.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.84 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:48.30 |
+32.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.84 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frida Storm Mikkelsen |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:48.52 |
+32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Olivia Bertelsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:50.46 |
+34.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.57 |
(-6.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mia Birkebæk |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:52.18 |
+36.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.70 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Liv Langkjær |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:53.93 |
+38.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.95 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emma Gabel |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:56.14 |
+40.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.87 |
(-3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Dagmar Starcke Mortensen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:17.99 |
+1:02.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.06 |
(-10.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Steen Halkier |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse |
|
|
|
|
- |
|
Hannah Philippa Nørgaard |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Frida Riber |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse |
|
|
|
|
- |
|
Ellen Marie Gammelgaard San |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 09:57:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 113, 100m Rygsvømning Damer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Focus Lighting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:09.52 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.24 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:09.96 |
+0.44 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.30 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elísabet Arnoddsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
1:10.13 |
+0.61 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.97 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:11.69 |
+2.17 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.64 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:12.15 |
+2.63 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.75 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freydís Lilja Bergþórsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
1:12.40 |
+2.88 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.05 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:12.72 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.64 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:13.08 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.68 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:13.25 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.41 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:14.67 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.32 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:14.86 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.69 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:14.92 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.48 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:15.28 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.47 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:17.12 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.84 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathilde Milter Dyhr Vesterga |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:17.83 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.69 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:18.02 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.31 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:18.15 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.31 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:19.98 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.84 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:20.43 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.21 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:21.23 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.27 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:21.78 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.26 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:22.41 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.06 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:22.75 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.19 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Halla Háfoss |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:23.42 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.09 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:24.93 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.60 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lin Ritt Berthelsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:27.02 |
+17.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.06 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:32.09 |
+22.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.77 |
(-4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:32.17 |
+22.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.97 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:33.52 |
+24.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.05 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:39.56 |
+30.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.60 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:41.01 |
+31.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.34 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Saga Høgh |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:41.51 |
+31.99 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 1:45.24 |
(-3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ellen Laug Rasmussen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:44.44 |
+34.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.53 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Livia Kirstine Holst |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse |
|
|
|
|
- |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 09:57:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 09:59.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 114, 100m Rygsvømning Herrer 13 og yngre - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Focus Lighting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:05.38 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.52 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:09.77 |
+4.39 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.47 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:12.10 |
+6.72 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.30 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:15.29 |
+9.91 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.40 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:17.75 |
+12.37 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.49 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:18.71 |
+13.33 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.93 |
(-5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:19.05 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.33 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:19.54 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.04 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:21.16 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.98 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathias Bendtsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:25.79 |
+20.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.05 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:27.28 |
+21.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.67 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Buster Norup |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:28.43 |
+23.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.23 |
(-16.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Enoch Frederik Homoki |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:29.25 |
+23.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.30 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:32.82 |
+27.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.75 |
(-8.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Wilfred Enggaard |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:37.10 |
+31.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.46 |
(-11.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elias Tribini |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:37.53 |
+32.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-7.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:37.73 |
+32.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.52 |
(-4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Xander Flygenring |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:38.22 |
+32.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.47 |
(-8.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Victor Søegaard |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:38.95 |
+33.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.44 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Linus Paustian |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:40.31 |
+34.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.86 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:44.13 |
+38.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.24 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:44.32 |
+38.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.26 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aske Kannegaard |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:49.23 |
+43.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.24 |
(-9.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:54.66 |
+49.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.71 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Viggo Mondrup Hagn-Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:59.68 |
+54.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.18 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emil Husebø |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
2:00.64 |
+55.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.64 |
(-9.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse |
|
|
|
|
- |
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse |
|
|
|
|
- |
|
Albert Redestam |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse |
|
|
|
|
- |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 10:31:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 114, 100m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Focus Lighting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:03.92 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.25 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daði Rafn Falsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
1:05.49 |
+1.57 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.77 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:06.20 |
+2.28 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.20 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:06.30 |
+2.38 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.45 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:06.32 |
+2.40 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.47 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolai Leo Jónsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
1:07.10 |
+3.18 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.57 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:07.85 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.77 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:08.69 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.90 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:09.85 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.43 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:09.96 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.35 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:11.07 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.52 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:12.25 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.77 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:12.47 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.24 |
(-12.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eskild T. Hvilsom |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:13.15 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.68 |
(-5.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:13.29 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.45 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:13.75 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.02 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:14.74 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.84 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sophus Fosbøl |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:16.67 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.22 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:18.84 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.58 |
(-5.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
David Pereira |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:19.91 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.49 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:20.39 |
+16.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.96 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:21.37 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.81 |
(-5.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:22.95 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.55 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:23.58 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.67 |
(-8.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:23.66 |
+19.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.44 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:24.30 |
+20.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.40 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theo Heinrichsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse |
|
|
|
|
- |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 10:31:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 10:32.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 115, 100m Butterfly Damer 12 og yngre - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Sports Terapeuten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:22.11 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.55 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:23.93 |
+1.82 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:38.86 |
(-14.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:32.01 |
+9.90 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:36.20 |
+14.09 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Lykke Piil Andersen |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:37.41 |
+15.30 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.96 |
(-26.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:41.28 |
+19.17 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 10:30:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 115, 100m Butterfly Damer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Sports Terapeuten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elísabet Arnoddsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
1:07.77 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.02 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:08.61 |
+0.84 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.89 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:11.49 |
+3.72 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.83 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freydís Lilja Bergþórsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
1:13.30 |
+5.53 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.42 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:13.64 |
+5.87 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.71 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:13.83 |
+6.06 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.56 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:14.67 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.70 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:15.00 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.97 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:15.27 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.17 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:16.40 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.33 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:16.55 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.57 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:17.75 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.73 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:19.31 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.97 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:21.12 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.04 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:21.22 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.32 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ella Strange |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:24.53 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.34 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Halla Háfoss |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:27.58 |
+19.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.47 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofia Alichkina |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:37.96 |
+30.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.61 |
(-7.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:39.34 |
+31.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.01 |
(-5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:47.51 |
+39.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 10:30:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 10:32.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 116, 100m Butterfly Herrer 13 og yngre - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Sports Terapeuten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:13.01 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.84 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:15.97 |
+2.96 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.86 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:19.00 |
+5.99 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:19.27 |
+6.26 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.32 |
(-6.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:20.04 |
+7.03 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-19.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:20.92 |
+7.91 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-39.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:23.13 |
+10.12 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.43 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:26.50 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-13.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:29.30 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-15.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:43.06 |
+30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:44.74 |
+31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:52.87 |
+39.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-7.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme |
|
|
|
|
- |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 10:42:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 116, 100m Butterfly Herrer 14-15 år - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Sports Terapeuten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bastian Zahle |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:00.74 |
|
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.23 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:03.52 |
+2.78 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.35 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:05.56 |
+4.82 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.30 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daði Rafn Falsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
1:05.95 |
+5.21 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.59 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:06.41 |
+5.67 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.94 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolai Leo Jónsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
1:06.46 |
+5.72 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.98 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:06.59 |
+5.85 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.92 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:06.74 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.07 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Denas Kazulis |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
1:07.65 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.36 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:09.10 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.14 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:09.12 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.53 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:09.76 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.75 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:09.93 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.29 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:12.34 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.45 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:14.72 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.85 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:20.95 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.64 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathias Flygenring |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:22.24 |
+21.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.86 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:23.10 |
+22.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.23 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:29.45 |
+28.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.70 |
(+3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 10:42:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 11:20.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 117, 100m Medley Damer 12 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Team Elite |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:20.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.48 |
(-3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:23.63 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.55 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:26.68 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.20 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:27.09 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.95 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Holm-Hansen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:27.16 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.40 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:27.26 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.01 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:28.16 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.92 |
(-4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Lutomska Byder |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:28.52 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.44 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:29.36 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.54 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:29.36 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.07 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:29.44 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.62 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:29.91 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.89 |
(-3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:30.03 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.67 |
(-5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Enna Gonzalez-Folic |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:30.18 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.52 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida-Sofie Rich |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:30.76 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.04 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:30.86 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.64 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:31.09 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.95 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Karla Bjerre Pedersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:31.12 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.26 |
(-4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tilde Elisabeth Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:31.31 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.86 |
(-6.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:33.45 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.00 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:33.56 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.72 |
(-7.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:33.84 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.33 |
(-5.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:34.43 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.86 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:35.73 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.22 |
(-11.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:36.55 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.20 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Terese Bergman Larsen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:36.59 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.06 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Matilde Christophersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:37.79 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.04 |
(-8.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:38.35 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.80 |
(-9.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:38.97 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.75 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:39.75 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.81 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Caroline Emilia Renard Bjerg |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:39.76 |
+19.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.72 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Dagmar Legardh Lindblad |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:40.11 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.84 |
(-6.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:42.88 |
+22.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.21 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Gudrun Johansen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:42.94 |
+22.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.40 |
(-6.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Caroline Høgh Christiansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:44.61 |
+23.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.53 |
(-32.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Eleanor Isabella Brinch |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:44.66 |
+23.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.16 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Olivia Steen Halkier |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:45.26 |
+24.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.56 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Natasja Akstrup |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:45.31 |
+24.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.33 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ella Strandkjær Sørensen |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:46.27 |
+25.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.56 |
(-7.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Emma Katrine Mølgaard Gand |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:46.35 |
+25.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.87 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Frida Riber |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:46.71 |
+25.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.18 |
(-23.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Frida Storm Mikkelsen |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:47.52 |
+26.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.32 |
(-3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Selma Prause-Knudsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:48.21 |
+27.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.17 |
(-4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Olivia Bertelsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:48.95 |
+28.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.23 |
(-18.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Hannah Philippa Nørgaard |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:49.99 |
+29.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.06 |
(-6.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Martha Hyldgaard Bigum |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:50.00 |
+29.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.86 |
(-7.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Mia Birkebæk |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:50.49 |
+29.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.52 |
(-4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:50.50 |
+29.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.93 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Lina Leidecker-Hansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:51.54 |
+30.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.00 |
(-38.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Smilla Lemb Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:52.98 |
+32.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.59 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Vera Mollerup |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:53.78 |
+33.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.94 |
(+2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Josefine Kiilerich-Pedersen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:55.87 |
+35.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Annika Bendixen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:57.26 |
+36.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.82 |
(+4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Emma Gabel |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:58.69 |
+37.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.38 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Andrea Lebahn |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:58.77 |
+38.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.89 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Laura Reuter |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:03.54 |
+42.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.43 |
(-31.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Susu L. Zhang |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:07.34 |
+46.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.00 |
(-32.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Frederikke Feldt-Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:10.32 |
+49.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+10.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Dagmar Starcke Mortensen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:13.43 |
+52.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Magda Emilie Holte Hansen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme |
|
|
|
|
- |
|
Liv Langkjær |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Frederikke Malmkjær |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 11:42:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 117, 100m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Team Elite |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:09.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.41 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:11.20 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.68 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:11.71 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.60 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elísabet Arnoddsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
1:11.99 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.14 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:13.98 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.44 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:14.14 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:14.21 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.23 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:14.25 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.35 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:15.35 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.83 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:16.37 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.81 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:17.26 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.04 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:17.27 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.01 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:17.63 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.66 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:18.16 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.70 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freydís Lilja Bergþórsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
1:18.52 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.36 |
(+4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:19.06 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.92 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:19.15 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.03 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:19.24 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.87 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Karoline Toft Jacobsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:20.14 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.46 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:20.24 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.30 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:20.58 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.98 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Karla Korsgaard Gudme |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:20.86 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.21 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:21.12 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.58 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:22.90 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.46 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:24.62 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.79 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anna Dorthea Brath |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:24.76 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.69 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emma Støtt Holm |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:26.04 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.89 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Natasja Hornuff |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:28.64 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.79 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:30.00 |
+20.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.52 |
(+6.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:30.82 |
+21.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.71 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:31.05 |
+21.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.99 |
(-10.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:31.54 |
+22.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.10 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:34.89 |
+25.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.49 |
(-4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ellen Laug Rasmussen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:39.03 |
+29.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.36 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:39.41 |
+30.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.85 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Olivia Bek |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:39.51 |
+30.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.50 |
(-9.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:42.07 |
+32.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.06 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
DSQ |
|
|
V 50m |
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
DSQ |
|
|
V. 50 m |
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Milter Dyhr Vesterga |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Livia Kirstine Holst |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 11:42:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 11:44.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 118, 100m Medley Herrer 13 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Team Elite |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:09.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.86 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:13.53 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.25 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:15.59 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.77 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:15.71 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.55 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:18.15 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.65 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:18.29 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.49 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:20.18 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.64 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:22.53 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.16 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:22.72 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.03 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:23.32 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.27 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:24.44 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.64 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jakob Bay |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:25.85 |
+16.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.73 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:27.58 |
+17.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.90 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Enoch Frederik Homoki |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:27.86 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.69 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Buster Norup |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:28.17 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.67 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:30.18 |
+20.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.34 |
(-6.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sander Martinsen |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:30.32 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.58 |
(-5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:30.87 |
+21.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.02 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:31.57 |
+21.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.99 |
(-5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:32.84 |
+23.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.08 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:33.14 |
+23.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.82 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:34.32 |
+24.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.02 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anders Reiter Koefoed |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:34.49 |
+24.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.42 |
(-6.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:35.18 |
+25.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.25 |
(-11.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Wilfred Enggaard |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:35.27 |
+25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Karl Griff Olsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:38.11 |
+28.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.00 |
(-1:06.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Jonas Xiaoyan Liu |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:38.58 |
+28.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.72 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:39.00 |
+29.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.83 |
(-7.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Frederik Hald |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:39.41 |
+29.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.71 |
(-5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:39.91 |
+30.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.86 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Elias Tribini |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:39.91 |
+30.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.58 |
(-6.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:40.67 |
+30.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.54 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:40.70 |
+30.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.65 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Victor Søegaard |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:40.79 |
+30.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.01 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Hannibal Sejr Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:41.21 |
+31.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.18 |
(-4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:41.50 |
+31.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.69 |
(-29.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Mads Skovsgaard Salling |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:43.37 |
+33.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.38 |
(-7.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:46.42 |
+36.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Linus Paustian |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:48.12 |
+38.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.44 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Xander Flygenring |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:49.66 |
+39.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.08 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:50.72 |
+40.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.42 |
(-20.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Viggo Mondrup Hagn-Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:52.90 |
+43.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.83 |
(-6.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Aske Kannegaard |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:53.64 |
+43.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.71 |
(-5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:55.10 |
+45.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.56 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:55.32 |
+45.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:57.43 |
+47.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.57 |
(-15.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Mikkel Ladefoged |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:58.73 |
+48.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.00 |
(-11.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Emil Husebø |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
- |
|
Ludvig Kragh |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
- |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Magnus Palsgaard |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme |
|
|
|
|
- |
|
Magnus Peick-Kristensen |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Brystsvømningsbenspark under svømning |
|
|
|
|
- |
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Vitus Wagner |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 12:42:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 118, 100m Medley Herrer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Team Elite |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Denas Kazulis |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
1:04.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.45 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolai Leo Jónsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
1:05.31 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.04 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daði Rafn Falsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
1:07.50 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.91 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:08.68 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.70 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:08.81 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.07 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:08.98 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.37 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:09.18 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.91 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:10.53 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.67 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:13.61 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.27 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:14.13 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.96 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:15.28 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.81 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:15.47 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.41 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:15.82 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.42 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sophus Fosbøl |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:17.85 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.20 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathias Flygenring |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:19.71 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.60 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:20.52 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.60 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:20.64 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.77 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lauritz Klint Poulsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:20.76 |
+16.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.09 |
(+3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:21.20 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.36 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
David Pereira |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:22.22 |
+17.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.06 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tobias Hanson |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:22.46 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.65 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:22.69 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.71 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sebastian Gordon Shapley |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:22.80 |
+18.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.12 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:25.59 |
+20.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.83 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:27.26 |
+22.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.52 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 12:42:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 12:42.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 119, 200m Frisvømning Damer 12 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
SwimKing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.95 |
(-12.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:38.56 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.78 |
(-5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:38.73 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.38 |
(-10.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:47.01 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.92 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:47.72 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.00 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filippa Transel |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
2:48.09 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:50.72 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.47 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karla Bjerre Pedersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
2:51.90 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.29 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:54.68 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.05 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:54.85 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.22 |
(-6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:00.16 |
+23.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.83 |
(-7.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:01.05 |
+24.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.24 |
(-5.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
3:01.93 |
+25.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.60 |
(-22.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:06.52 |
+29.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.37 |
(-23.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julie Lykke Piil Andersen |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
3:16.32 |
+39.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.39 |
(-5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olivia Bertelsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:18.55 |
+41.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:46.62 |
(-28.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:26.08 |
+49.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.00 |
(-13.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Natasja Akstrup |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:31.43 |
+54.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.38 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:34.19 |
+57.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.68 |
(+9.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Gabel |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:36.07 |
+59.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:44.65 |
(-8.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 12:23:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 119, 200m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
SwimKing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elísabet Arnoddsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
2:16.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.98 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:18.58 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.29 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
2:19.05 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.83 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freydís Lilja Bergþórsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
2:28.88 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.03 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Korsgaard Gudme |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
2:29.87 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.17 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:33.75 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.34 |
(-16.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:34.91 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.98 |
(-19.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Strange |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:36.07 |
+19.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.05 |
(+9.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:37.76 |
+20.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.07 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lin Ritt Berthelsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
2:44.87 |
+28.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.41 |
(+6.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Alichkina |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:51.17 |
+34.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.33 |
(-7.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:54.76 |
+37.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.65 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:55.63 |
+38.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.75 |
(-24.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Saga Høgh |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
3:06.26 |
+49.47 |
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 3:10.49 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
3:14.28 |
+57.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 12:23:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 12:26.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 120, 200m Frisvømning Herrer 13 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
SwimKing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
2:24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.61 |
(-5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:30.38 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.04 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:30.47 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.26 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:30.75 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.94 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:34.69 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.99 |
(-24.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Bay |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:41.60 |
+17.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.06 |
(-5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:44.91 |
+20.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.99 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Buster Norup |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:49.88 |
+25.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.51 |
(-10.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:49.94 |
+25.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.66 |
(+3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:55.93 |
+31.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.24 |
(+4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:59.43 |
+35.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.91 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Albert Redestam |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
3:03.70 |
+39.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:04.43 |
+40.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.56 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:09.87 |
+45.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:11.28 |
+47.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.65 |
(+4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:12.29 |
+48.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:26.50 |
+1:02.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.00 |
(+6.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Viggo Mondrup Hagn-Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:32.55 |
+1:08.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:39.50 |
+1:15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:41.49 |
+1:17.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.15 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 12:53:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 120, 200m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
SwimKing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Denas Kazulis |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
2:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.16 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
2:03.02 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.87 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:04.15 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.08 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Frommelt Hertz |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
2:05.15 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.43 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:07.72 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.03 |
(-7.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:10.73 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.38 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:11.19 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.10 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:11.36 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.48 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eskild T. Hvilsom |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
2:16.35 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.42 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:16.38 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.00 |
(+5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
2:17.02 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.19 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:20.48 |
+19.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.60 |
(-8.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:25.25 |
+23.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.21 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tobias Hanson |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
2:29.14 |
+27.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.31 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:32.59 |
+31.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.94 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 12:53:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 12:58.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 121, 200m Brystsvømning Damer 12 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Arena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
3:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:33.06 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-26.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:38.36 |
+19.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.91 |
(-7.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:40.27 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.00 |
(-4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Natasja Akstrup |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:40.69 |
+22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:40.84 |
+22.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.00 |
(-9.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 13:18:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 121, 200m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Arena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
2:48.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.48 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:58.43 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.14 |
(-13.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
3:03.13 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.51 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:03.70 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.14 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Gaudesen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
3:06.28 |
+17.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.77 |
(-6.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:08.26 |
+19.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.66 |
(-27.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:09.26 |
+20.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.21 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:12.00 |
+23.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.96 |
(-6.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:12.08 |
+23.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.52 |
(-7.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karoline Toft Jacobsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
3:13.58 |
+25.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.24 |
(-6.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:14.51 |
+26.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.96 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Halla Háfoss |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:19.45 |
+31.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.28 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Støtt Holm |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
3:21.35 |
+32.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.93 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:21.50 |
+33.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.00 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:23.51 |
+35.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:57.01 |
(-33.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Natasja Hornuff |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
3:29.61 |
+41.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.10 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:31.02 |
+42.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:13.84 |
(-42.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:34.30 |
+45.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:43.33 |
(-9.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:36.21 |
+47.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:43.33 |
(-7.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
3:36.91 |
+48.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:46.88 |
+58.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.27 |
(+10.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Olivia Bek |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
4:01.34 |
+1:12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sofia Alichkina |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
4:22.23 |
+1:33.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:23.23 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 13:18:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 13:21.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 122, 200m Brystsvømning Herrer 13 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Arena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:44.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.09 |
(-6.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:53.68 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.85 |
(-5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
3:08.90 |
+24.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.89 |
(-32.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:21.41 |
+36.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-38.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:25.12 |
+40.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.00 |
(-24.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Bendtsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
3:27.12 |
+42.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.56 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:30.85 |
+46.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:44.96 |
(-14.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:40.48 |
+55.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:53.47 |
(-12.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
3:50.55 |
+1:05.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:03.30 |
(-12.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:52.44 |
+1:07.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
4:00.82 |
+1:16.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
v150m |
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 13:43:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 122, 200m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Arena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolai Leo Jónsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
2:35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.19 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daði Rafn Falsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
2:42.69 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.44 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertil West |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
2:44.42 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.04 |
(-20.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:45.59 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.75 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
2:52.61 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.11 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:53.30 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.30 |
(-13.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:59.60 |
+24.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.87 |
(-17.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:13.79 |
+38.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.18 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Gordon Shapley |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
3:17.51 |
+42.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.51 |
(-5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lauritz Klint Poulsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
3:23.22 |
+48.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.45 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:30.00 |
+54.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:43.33 |
(-13.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:43.55 |
+1:08.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.33 |
(-16.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
v150m |
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 13:43:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 13:43.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 123, 4x50m Frisvømning Damer Alle aldre - Final |
|
Sponsor |
Aera |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
SIGMA Årgang Piger 1 |
14 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
1:56.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
1008AA |
|
28.53 |
|
|
|
|
28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Langseth |
2010 |
1072AB |
|
28.88 |
|
|
|
|
57.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Staal |
2009 |
0972AH |
|
30.30 |
|
|
|
|
1:27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
0966AB |
|
28.92 |
|
|
|
|
1:56.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Søllerød Sharks A |
14 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:58.29 |
+1.66 |
|
|
|
|
Mia Halskov |
2009 |
0916AC |
|
29.33 |
|
|
|
|
29.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Nørskov |
2009 |
0956AC |
|
28.32 |
|
|
|
|
57.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
0936AG |
|
29.12 |
|
|
|
|
1:26.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Milter Dyhr Vestergaard |
2009 |
0984BF |
|
31.52 |
|
|
|
|
1:58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lyngby GIRLS |
14 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:58.80 |
+2.17 |
|
|
|
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
1006AE |
|
29.53 |
|
|
|
|
29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
1042AC |
|
29.42 |
|
|
|
|
58.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
1032AC |
|
30.24 |
|
|
|
|
1:29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
0938AG |
|
29.61 |
|
|
|
|
1:58.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
K2 piger 1 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:01.56 |
+4.93 |
|
|
|
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
1004AI |
|
30.79 |
|
|
|
|
30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
1006AI |
|
31.14 |
|
|
|
|
1:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
1030AI |
|
30.32 |
|
|
|
|
1:32.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
1046AI |
|
29.31 |
|
|
|
|
2:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lyngby girls 2 |
14 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:02.44 |
+5.81 |
|
|
|
|
Emma Mollerup |
2009 |
0974AE |
|
30.30 |
|
|
|
|
30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Ljusheva |
2009 |
0976AE |
|
31.73 |
|
|
|
|
1:02.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
0942AA |
|
29.89 |
|
|
|
|
1:31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
0964AE |
|
30.52 |
|
|
|
|
2:02.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
SIGMA Årgang Piger 2 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:02.48 |
+5.85 |
|
|
|
|
Silke Holtz |
2010 |
1062AC |
|
30.14 |
|
|
|
|
30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
1038AD |
|
30.23 |
|
|
|
|
1:00.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madicken Markussen |
2010 |
1062AB |
|
31.31 |
|
|
|
|
1:31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Langkjær |
2010 |
1074AG |
|
30.80 |
|
|
|
|
2:02.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
MK´s lækre rejer |
14 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:04.30 |
+7.67 |
|
|
|
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
1062AH |
|
30.07 |
|
|
|
|
30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
0916AF |
|
29.98 |
|
|
|
|
1:00.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
0970BB |
|
31.46 |
|
|
|
|
1:31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Alichkina |
2010 |
1084AP |
|
32.79 |
|
|
|
|
2:04.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
K2 piger 2 |
14 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:08.23 |
+11.60 |
|
|
|
|
Lina Louardi |
2009 |
0956AI |
|
32.30 |
|
|
|
|
32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elena Gurani |
2010 |
1052AR |
|
32.11 |
|
|
|
|
1:04.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Larsen |
2009 |
0946AI |
|
31.63 |
|
|
|
|
1:36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
1040AI |
|
32.19 |
|
|
|
|
2:08.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
K2 piger 3 |
14 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:09.62 |
+12.99 |
|
|
|
|
Katarina Nilsson |
2010 |
1032AI |
|
32.85 |
|
|
|
|
32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Halla Háfoss |
2009 |
0992BK |
|
32.76 |
|
|
|
|
1:05.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
1002AI |
|
31.02 |
|
|
|
|
1:36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Spence |
2010 |
1062AI |
|
32.99 |
|
|
|
|
2:09.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
KVIK K3P 1 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:12.72 |
+16.09 |
|
|
|
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
1110AI |
|
30.15 |
|
|
|
|
30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
1220AG |
|
34.48 |
|
|
|
|
1:04.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Drewsen |
2011 |
1110AJ |
|
33.84 |
|
|
|
|
1:38.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
1162AI |
|
34.25 |
|
|
|
|
2:12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Helsingør Piger 1 |
13 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:14.22 |
+17.59 |
|
|
|
|
Filippa Transel |
2011 |
1102AE |
|
35.22 |
|
|
|
|
35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Holm-Hansen |
2011 |
1118AH |
|
34.70 |
|
|
|
|
1:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Lutomska Byder |
2011 |
1188AE |
|
32.62 |
|
|
|
|
1:42.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Lin Ritt Berthelsen |
2010 |
1020AK |
|
31.68 |
|
|
|
|
2:14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Søllerød Sharks B |
13 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:16.34 |
+19.71 |
|
|
|
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
1046AF |
|
32.78 |
|
|
|
|
32.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
1128AF |
|
33.06 |
|
|
|
|
1:05.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Støtt Holm |
2010 |
1040AO |
|
34.94 |
|
|
|
|
1:40.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Livia Kirstine Holst |
2010 |
1084AH |
|
35.56 |
|
|
|
|
2:16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
MK’s fiskefileter |
13 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:25.25 |
+28.62 |
|
|
|
|
Tilde Jensen |
2010 |
1002AP |
|
36.40 |
|
|
|
|
36.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Bertelsen |
2011 |
1154AO |
|
36.87 |
|
|
|
|
1:13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Dybdahl |
2010 |
1032AT |
|
35.12 |
|
|
|
|
1:48.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
1148AO |
|
36.86 |
|
|
|
|
2:25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Søllerød Sharks C |
13 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:28.73 |
+32.10 |
|
|
|
|
Karla Bjerre Pedersen |
2011 |
1124AF |
|
35.09 |
|
|
|
|
35.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Laug Rasmussen |
2010 |
1096AP |
|
38.32 |
|
|
|
|
1:13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Christophersen |
2011 |
1122AK |
|
37.27 |
|
|
|
|
1:50.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Lykke Piil Andersen |
2013 |
1346AC |
|
38.05 |
|
|
|
|
2:28.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
KVIK K3P 3 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:29.69 |
+33.06 |
|
|
|
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
1154AI |
|
36.66 |
|
|
|
|
36.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
1168AI |
|
37.79 |
|
|
|
|
1:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
1224AG |
|
37.24 |
|
|
|
|
1:51.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Esposito |
2012 |
1270AF |
|
38.00 |
|
|
|
|
2:29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
KVIK K3P 4 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:39.09 |
+42.46 |
|
|
|
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
1264AF |
|
37.59 |
|
|
|
|
37.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
1350AB |
|
39.72 |
|
|
|
|
1:17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Katrine Mølgaard Gandrup |
2011 |
1158AI |
|
40.78 |
|
|
|
|
1:58.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Høgh Christiansen |
2012 |
1272AF |
|
41.00 |
|
|
|
|
2:39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
KVIK K3P 2 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
Nadia Krawanska |
2011 |
1152AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Poulsen |
2011 |
1112AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Blaaberg |
2012 |
1266AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bodil Thomsen |
2011 |
1156AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SIGMA Årgang Piger 3 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
1058AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Langkjær |
2010 |
1074AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annika Højfeldt |
2010 |
1082AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
1090AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 14:09:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 14:29.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 124, 4x50m Frisvømning Herrer 15 og yngre - Final |
|
Sponsor |
Aera |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
MK’s “Elitemænd” |
15 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
1:47.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Eran Akar |
2008 |
0833AH |
|
27.21 |
|
|
|
|
27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
0843AH |
|
27.80 |
|
|
|
|
55.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Harpøth |
2008 |
0823AP |
|
27.34 |
|
|
|
|
1:22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
0853AH |
|
25.62 |
|
|
|
|
1:47.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
K2 drenge 1 |
15 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
1:49.15 |
+1.18 |
|
|
|
|
Mikkel Frank |
2009 |
0989BB |
|
28.06 |
|
|
|
|
28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
William R. Blaasvær |
2008 |
0829AI |
|
26.95 |
|
|
|
|
55.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
0879AI |
|
27.44 |
|
|
|
|
1:22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
0889AI |
|
26.70 |
|
|
|
|
1:49.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lyngby BOYS |
15 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:50.79 |
+2.82 |
|
|
|
|
Bertram Wagner |
2008 |
0859AB |
|
26.46 |
|
|
|
|
26.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Hald |
2009 |
0977AC |
|
27.98 |
|
|
|
|
54.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
0845AG |
|
28.76 |
|
|
|
|
1:23.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Salling |
2009 |
0987AC |
|
27.59 |
|
|
|
|
1:50.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SIGMA Årgang Drenge 1 |
15 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
1:54.01 |
+6.04 |
|
|
|
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
0863AG |
|
26.93 |
|
|
|
|
26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Danielsen |
2009 |
0969AB |
|
29.29 |
|
|
|
|
56.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Leifelt |
2010 |
1051AI |
|
28.37 |
|
|
|
|
1:24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
0805AD |
|
29.42 |
|
|
|
|
1:54.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Søllerød Sharks A |
15 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:55.97 |
+8.00 |
|
|
|
|
William Moe Sørensen |
2009 |
0937BB |
|
28.77 |
|
|
|
|
28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
0807AI |
|
28.25 |
|
|
|
|
57.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
0941BB |
|
29.45 |
|
|
|
|
1:26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophus Fosbøl |
2009 |
0967AG |
|
29.50 |
|
|
|
|
1:55.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
K3 boys |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
1:57.03 |
+9.06 |
|
|
|
|
William To Frederiksen |
2010 |
1029AF |
|
27.18 |
|
|
|
|
27.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Linus Reimer |
2010 |
1025AF |
|
27.47 |
|
|
|
|
54.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
1085AK |
|
31.02 |
|
|
|
|
1:25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nor Englund |
2012 |
1243AE |
|
31.36 |
|
|
|
|
1:57.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
K2 drenge 2 |
15 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
1:58.01 |
+10.04 |
|
|
|
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
0901BC |
|
28.75 |
|
|
|
|
28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Egerod |
2008 |
0839AI |
|
29.14 |
|
|
|
|
57.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
0959BB |
|
31.34 |
|
|
|
|
1:29.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
0969BB |
|
28.78 |
|
|
|
|
1:58.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
MK’s “Elitemænd” 2 |
15 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:00.41 |
+12.44 |
|
|
|
|
Holger Larsen |
2008 |
0807AG |
|
28.89 |
|
|
|
|
28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
0911BB |
|
30.44 |
|
|
|
|
59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
1013AI |
|
31.39 |
|
|
|
|
1:30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
0977AD |
|
29.69 |
|
|
|
|
2:00.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lyngby boys 2 |
14 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:03.80 |
+15.83 |
|
|
|
|
Conrad Buhl |
2009 |
0947AF |
|
28.99 |
|
|
|
|
28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bastian Johnsen |
2010 |
1071AC |
|
30.58 |
|
|
|
|
59.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rares Enache |
2010 |
1031AC |
|
32.95 |
|
|
|
|
1:32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
1061AC |
|
31.28 |
|
|
|
|
2:03.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Søllerød Sharks B |
15 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:09.35 |
+21.38 |
|
|
|
|
Tobias Hanson |
2009 |
0933AE |
|
31.96 |
|
|
|
|
31.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Gordon Shapley |
2009 |
0939BB |
|
32.46 |
|
|
|
|
1:04.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Pereira |
2008 |
0897AJ |
|
34.11 |
|
|
|
|
1:38.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Flygenring |
2009 |
0943BB |
|
30.82 |
|
|
|
|
2:09.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Søllerød Sharks C |
13 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:15.00 |
+27.03 |
|
|
|
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
1007AF |
|
30.93 |
|
|
|
|
30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Søegaard |
2011 |
1157AC |
|
37.98 |
|
|
|
|
1:08.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Enoch Frederik Homoki |
2010 |
1097AE |
|
36.23 |
|
|
|
|
1:45.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
1001AF |
|
29.86 |
|
|
|
|
2:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
K3 boys 2 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:15.72 |
+27.75 |
|
|
|
|
Mads Hentzen |
2010 |
1027AF |
|
33.18 |
|
|
|
|
33.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Suhr |
2011 |
1141AH |
|
34.53 |
|
|
|
|
1:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Thomsen |
2010 |
1069AK |
|
32.59 |
|
|
|
|
1:40.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
1241AE |
|
35.42 |
|
|
|
|
2:15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Helsingør Drenge 1 |
13 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:17.85 |
+29.88 |
|
|
|
|
Anders Reiter Koefoed |
2011 |
1109AG |
|
35.33 |
|
|
|
|
35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Redestam |
2010 |
1065AG |
|
33.90 |
|
|
|
|
1:09.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sander Martinsen |
2012 |
1281AA |
|
34.24 |
|
|
|
|
1:43.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Bendtsen |
2010 |
1063AG |
|
34.38 |
|
|
|
|
2:17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
K3 boys 3 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:25.55 |
+37.58 |
|
|
|
|
Kalle Sørensen |
2010 |
1063AL |
|
35.74 |
|
|
|
|
35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Tribini |
2012 |
1273AE |
|
37.86 |
|
|
|
|
1:13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
1081AK |
|
36.07 |
|
|
|
|
1:49.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
1177AH |
|
35.88 |
|
|
|
|
2:25.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
MK’s Søpølser |
13 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:31.72 |
+43.75 |
|
|
|
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
1155AL |
|
38.17 |
|
|
|
|
38.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Harholt |
2010 |
1011AQ |
|
35.98 |
|
|
|
|
1:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
1163AM |
|
36.61 |
|
|
|
|
1:50.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Linus Hein |
2012 |
1261AJ |
|
40.96 |
|
|
|
|
2:31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
K3 boys 4 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:42.81 |
+54.84 |
|
|
|
|
Peter Pickersgill |
2011 |
1169AH |
|
43.00 |
|
|
|
|
43.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Krogsæter |
2011 |
1187AH |
|
39.54 |
|
|
|
|
1:22.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
1139AH |
|
40.08 |
|
|
|
|
2:02.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
1189AH |
|
40.19 |
|
|
|
|
2:42.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
MK’s fiskepinde |
14 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
1013AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
0967BE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Harpøth |
2012 |
1233AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Buster Norup |
2010 |
1013AQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 14:24:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 14:30.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 125, 100m Frisvømning Damer 12 og yngre - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:07.68 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.31 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:12.54 |
+4.86 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.21 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:13.41 |
+5.73 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.74 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:13.72 |
+6.04 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.26 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:15.07 |
+7.39 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.61 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Lutomska Byder |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:15.93 |
+8.25 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.80 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:16.45 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.63 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Enna Gonzalez-Folic |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:16.96 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.33 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filippa Transel |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:17.42 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.89 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Holm-Hansen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:17.72 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.69 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:18.46 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.51 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:18.49 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.92 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:19.20 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.71 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:19.81 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.58 |
(+4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:20.11 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.60 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida-Sofie Rich |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:20.65 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.56 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:22.47 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.26 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:23.67 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.02 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:23.81 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.34 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:26.59 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.89 |
(-5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Terese Bergman Larsen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:28.17 |
+20.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.97 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Olivia Bertelsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:28.69 |
+21.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.33 |
(-7.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emma Katrine Mølgaard Gand |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:28.83 |
+21.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.12 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tilde Elisabeth Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:28.96 |
+21.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.37 |
(-5.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:29.18 |
+21.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.58 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ellen Kruse Merland |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:29.34 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.93 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:29.43 |
+21.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.75 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Martha Fløe Wonsild |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:30.30 |
+22.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.72 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Aura Amalie Pamperin |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:30.58 |
+22.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.22 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Dagmar Legardh Lindblad |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:30.71 |
+23.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.29 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Liv Langkjær |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:32.84 |
+25.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.59 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Gudrun Johansen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:33.44 |
+25.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.88 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:33.51 |
+25.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.50 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Vera Mollerup |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:33.81 |
+26.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.60 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Caroline Høgh Christiansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:34.04 |
+26.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.14 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Natasja Akstrup |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:34.55 |
+26.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.45 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Smilla Lemb Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:36.33 |
+28.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.89 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Selma Prause-Knudsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:36.49 |
+28.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.35 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Annika Bendixen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:37.95 |
+30.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.13 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:39.69 |
+32.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.82 |
(-9.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Magda Emilie Holte Hansen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:39.88 |
+32.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.00 |
(-1:05.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Lina Leidecker-Hansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:40.46 |
+32.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.64 |
(-6.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Josefine Kiilerich-Pedersen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:43.23 |
+35.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.06 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Emma Gabel |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:45.58 |
+37.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.88 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Frederikke Feldt-Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:47.32 |
+39.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.32 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Dagmar Starcke Mortensen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:47.64 |
+39.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.47 |
(-9.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Smilla Emilie Gammelmark We |
2013 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:48.06 |
+40.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Andrea Lebahn |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:49.24 |
+41.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.17 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Frederikke Malmkjær |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:52.60 |
+44.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.98 |
(-7.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Laura Reuter |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:53.03 |
+45.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.24 |
(+3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Ida Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:56.75 |
+49.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.51 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Susu L. Zhang |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:00.08 |
+52.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.37 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 09:55:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 125, 100m Frisvømning Damer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:01.97 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.86 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:02.25 |
+0.28 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.75 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:02.26 |
+0.29 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.04 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:02.69 |
+0.72 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.13 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:04.43 |
+2.46 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.72 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:05.01 |
+3.04 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.86 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:05.06 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.03 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:05.11 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.69 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elísabet Arnoddsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
1:05.82 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.66 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:05.88 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.36 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:05.89 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.83 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:05.99 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.51 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:06.72 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.50 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:06.77 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.56 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:06.92 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.74 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:07.02 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.74 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:07.04 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.20 |
(-6.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:07.17 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.30 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:07.33 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.24 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:07.93 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.30 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:08.84 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.56 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Freydís Lilja Bergþórsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
1:09.50 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.28 |
(+4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:09.80 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.44 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:10.40 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.38 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:11.02 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.85 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:11.51 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.37 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:11.60 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.22 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:12.85 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.80 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Wilma Faber |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:12.98 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:13.90 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.36 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:14.09 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.83 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emma Støtt Holm |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:15.21 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.08 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:15.28 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.77 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sofia Alichkina |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:16.01 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.60 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:18.63 |
+16.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.02 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:18.81 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.60 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Livia Kirstine Holst |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:19.77 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.58 |
(-4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:20.40 |
+18.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.05 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:20.53 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.75 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Natasja Hornuff |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:21.64 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.77 |
(-4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Karen Bøje K. Carøe |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:23.65 |
+21.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.35 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:24.87 |
+22.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.43 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:25.46 |
+23.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.92 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Saga Høgh |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:26.46 |
+24.49 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 1:27.66 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lin Ritt Berthelsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 09:55:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 09:58.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 126, 100m Frisvømning Herrer 13 og yngre - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:00.32 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.62 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:01.34 |
+1.02 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.68 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:03.23 |
+2.91 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.32 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:04.31 |
+3.99 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.14 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:06.96 |
+6.64 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.39 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:07.56 |
+7.24 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.15 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:08.09 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.18 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:08.33 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.77 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:11.77 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.81 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:12.05 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.73 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathias Bendtsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:12.18 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.80 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:13.26 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.99 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:14.30 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.34 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:15.58 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.96 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Buster Norup |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:16.00 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.31 |
(-11.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:17.57 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.04 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Albert Redestam |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:18.38 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.70 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sander Martinsen |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:18.93 |
+18.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.19 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anders Reiter Koefoed |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:19.06 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.96 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Wilfred Enggaard |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:19.19 |
+18.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.65 |
(-6.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ludvig Kragh |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:19.35 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.91 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:19.93 |
+19.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.64 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:20.07 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.19 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:21.14 |
+20.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.31 |
(-5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:21.74 |
+21.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.79 |
(-6.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:22.28 |
+21.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.04 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Wille Burin Ratzlaff |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:22.44 |
+22.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.30 |
(-6.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:22.50 |
+22.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.87 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:22.73 |
+22.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.33 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Frederik Hald |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:23.12 |
+22.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.48 |
(-7.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:23.32 |
+23.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.80 |
(-6.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:23.64 |
+23.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.87 |
(-5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:23.82 |
+23.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.41 |
(-4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:24.12 |
+23.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.99 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Elias Tribini |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:26.57 |
+26.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.55 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Mads Skovsgaard Salling |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:26.76 |
+26.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.20 |
(-14.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:27.06 |
+26.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.04 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:27.59 |
+27.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.84 |
(-17.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Linus Paustian |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:28.71 |
+28.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.56 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Karl Griff Olsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:30.12 |
+29.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.80 |
(-3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:31.53 |
+31.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.32 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Viggo Mondrup Hagn-Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:32.56 |
+32.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.99 |
(-8.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Jonas Xiaoyan Liu |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:33.88 |
+33.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.14 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:37.50 |
+37.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.10 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:40.17 |
+39.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:41.82 |
+41.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.86 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Mikkel Ladefoged |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:42.88 |
+42.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.00 |
(-57.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Magnus Peick-Kristensen |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:51.51 |
+51.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.00 |
(-53.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Magnus Palsgaard |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:54.77 |
+54.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.78 |
(+3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hannibal Sejr Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 10:25:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 126, 100m Frisvømning Herrer 14-15 år - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Denas Kazulis |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
57.12 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 56.00 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
57.44 |
+0.32 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 58.75 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
57.72 |
+0.60 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 57.63 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
58.82 |
+1.70 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 59.72 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
59.55 |
+2.43 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
59.56 |
+2.44 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 57.81 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:00.57 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.98 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:00.64 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.85 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:00.66 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.18 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:02.83 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.90 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:02.84 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.38 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:03.11 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.08 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:03.38 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.75 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:03.60 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.11 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:04.53 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.49 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:05.18 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.02 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:05.35 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.51 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sophus Fosbøl |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:05.89 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.16 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:07.49 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.39 |
(-4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jonathan Nathansen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:08.10 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.36 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mathias Flygenring |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:10.32 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.89 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
David Pereira |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:11.07 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.23 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sebastian Gordon Shapley |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:12.08 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.33 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Theo Heinrichsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:16.38 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.72 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:21.26 |
+24.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.86 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tobias Hanson |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 10:25:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 10:27.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 127, 100m Brystsvømning Damer 12 og yngre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Dagli Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:33.83 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:34.06 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:37.16 |
+3.33 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:40.89 |
(-3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:41.34 |
+7.51 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:44.04 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:42.34 |
+8.51 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:44.44 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:42.42 |
+8.59 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:42.19 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:42.71 |
+8.88 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:43.79 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Holm-Hansen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:44.43 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.73 |
(-22.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:44.53 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.99 |
(-17.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Natasja Akstrup |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:45.06 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.11 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Lutomska Byder |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:45.14 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.93 |
(-10.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:45.23 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.84 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:46.11 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.60 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:46.17 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.77 |
(-4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:47.42 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.43 |
(-49.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Martha Fløe Wonsild |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:50.99 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:51.24 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.85 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Terese Bergman Larsen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:52.57 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.30 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liv Langkjær |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:56.62 |
+22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Dagmar Legardh Lindblad |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:57.14 |
+23.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.79 |
(-17.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:58.98 |
+25.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.71 |
(-4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aura Amalie Pamperin |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:59.12 |
+25.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.21 |
(-7.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:02.23 |
+28.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.22 |
(-9.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emma Gabel |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:02.67 |
+28.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.28 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Gudrun Johansen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:03.83 |
+30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ellen Kruse Merland |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
2:09.73 |
+35.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.47 |
(-23.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lina Leidecker-Hansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:13.88 |
+40.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(-6.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Martha Hyldgaard Bigum |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:14.89 |
+41.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(-45.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ellen Marie Gammelgaard San |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:20.18 |
+46.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.86 |
(-27.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Dagmar Starcke Mortensen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:29.12 |
+55.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Bertelsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Forkert cyklus med et armtag efterfulgt af et bentag |
|
|
|
|
- |
|
Smilla Emilie Gammelmark We |
2013 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 10:49:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 127, 100m Brystsvømning Damer 13-14 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Dagli Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:19.80 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.44 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:20.24 |
+0.44 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.55 |
(+3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:20.57 |
+0.77 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.82 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:21.11 |
+1.31 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.40 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:23.86 |
+4.06 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.73 |
(-4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:25.87 |
+6.07 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.28 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:26.29 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.40 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:26.42 |
+6.62 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:24.51 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:26.45 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.85 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:27.27 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.41 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:27.38 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.82 |
(-12.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:33.58 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.84 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Dorthea Brath |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:34.07 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.97 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:34.68 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.11 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathilde Milter Dyhr Vesterga |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:34.70 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.53 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:35.38 |
+15.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.95 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Støtt Holm |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:36.00 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.78 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:37.49 |
+17.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.43 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:39.73 |
+19.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.22 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:44.14 |
+24.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.57 |
(-18.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:52.29 |
+32.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.11 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Olivia Bek |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:52.76 |
+32.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.31 |
(-10.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Karen Bøje K. Carøe |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:54.90 |
+35.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.05 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofia Alichkina |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:02.85 |
+43.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.17 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 10:49:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 10:52.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 128, 100m Brystsvømning Herrer 13 og yngre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Dagli Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:19.68 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.30 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:22.33 |
+2.65 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.26 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:22.52 |
+2.84 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.80 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:27.54 |
+7.86 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.00 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:28.11 |
+8.43 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.72 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:30.78 |
+11.10 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:33.03 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:33.07 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.82 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:33.42 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.29 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:39.10 |
+19.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.33 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilbert Fosbøl |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:39.19 |
+19.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.07 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:40.87 |
+21.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.80 |
(-6.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:41.81 |
+22.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.94 |
(-8.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Buster Norup |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:43.70 |
+24.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.24 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:43.88 |
+24.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.69 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sander Martinsen |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:47.76 |
+28.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.40 |
(-9.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:50.14 |
+30.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.66 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Wille Burin Ratzlaff |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:50.81 |
+31.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:54.18 |
+34.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.40 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:54.71 |
+35.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.01 |
(+3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:56.37 |
+36.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.51 |
(-6.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:56.72 |
+37.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.19 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:57.30 |
+37.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.94 |
(+4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anders Reiter Koefoed |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
2:00.26 |
+40.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.80 |
(-10.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elias Tribini |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:05.87 |
+46.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.00 |
(-9.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:07.68 |
+48.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.07 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:15.17 |
+55.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(-4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i sparket |
|
|
|
|
- |
|
Linus Paustian |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i sparket |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 11:14:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 128, 100m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Dagli Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolai Leo Jónsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
1:11.54 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.33 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:14.89 |
+3.35 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.05 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daði Rafn Falsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
1:16.31 |
+4.77 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.03 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:16.62 |
+5.08 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.48 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:17.42 |
+5.88 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.46 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:17.59 |
+6.05 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.71 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:17.64 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.42 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:18.31 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.75 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:22.14 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.65 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:22.43 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.69 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:23.33 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.61 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:27.34 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.16 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathias Flygenring |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:32.00 |
+20.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.84 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sebastian Gordon Shapley |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:33.23 |
+21.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.30 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan Nathansen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 11:14:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 11:15.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 131, 200m Rygsvømning Damer 12 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Lyngby Storcenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:48.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(-11.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:11.80 |
+23.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.12 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:15.01 |
+26.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.00 |
(-24.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 11:32:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 131, 200m Rygsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Lyngby Storcenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elísabet Arnoddsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
2:26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.54 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
2:30.59 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.29 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freydís Lilja Bergþórsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
2:34.15 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.95 |
(+5.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:34.97 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.54 |
(-4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:36.64 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.29 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:37.19 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.13 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:40.29 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.51 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:40.54 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.92 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:41.50 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.60 |
(-12.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:42.26 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.65 |
(-4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:42.48 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.25 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:43.57 |
+16.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.71 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:43.67 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.38 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:47.74 |
+20.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.99 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:49.81 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.50 |
(-5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:51.27 |
+24.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:47.51 |
(-56.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:52.63 |
+25.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.26 |
(-18.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:56.39 |
+29.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.14 |
(-10.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
3:00.04 |
+33.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:53.07 |
(-53.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
3:00.31 |
+33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
3:08.93 |
+42.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.14 |
(-15.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:19.66 |
+52.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.89 |
(-5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:27.54 |
+1:00.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.43 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 11:32:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 11:33.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 132, 200m Rygsvømning Herrer 13 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Lyngby Storcenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.07 |
(-7.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:38.79 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.91 |
(-4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:41.77 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.52 |
(-39.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
2:45.23 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.49 |
(-13.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:49.11 |
+24.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.04 |
(-7.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:49.33 |
+24.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.94 |
(-12.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:51.06 |
+26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:52.42 |
+27.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.50 |
(-34.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:52.47 |
+27.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.87 |
(-23.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:56.55 |
+31.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.98 |
(-4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vilbert Fosbøl |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
2:56.94 |
+32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:58.27 |
+33.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.01 |
(-7.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathias Bendtsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
3:00.35 |
+35.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.74 |
(-21.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Albert Redestam |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
3:13.21 |
+48.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:40.61 |
+1:15.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:19.74 |
(-39.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:47.54 |
+1:22.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:59.60 |
+1:34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Viggo Mondrup Hagn-Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
4:22.30 |
+1:57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 12:03:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 132, 200m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Lyngby Storcenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.30 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daði Rafn Falsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
2:21.47 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.05 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:22.73 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.88 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolai Leo Jónsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
2:24.48 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.49 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:27.86 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.48 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
2:28.52 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.68 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
2:29.04 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.98 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:29.45 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.75 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:30.22 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.95 |
(-5.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:30.34 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.34 |
(-13.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Denas Kazulis |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
2:32.00 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.34 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:32.92 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:39.71 |
+21.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.46 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
David Pereira |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
2:48.16 |
+29.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.04 |
(+3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:53.95 |
+35.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:56.43 |
+38.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.99 |
(-9.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse |
|
|
|
|
- |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 12:03:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 12:04.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 133, 200m Medley Damer 12 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Jabra GN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
2:54.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.39 |
(-5.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:56.29 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.83 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:58.01 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.39 |
(-11.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:59.18 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.39 |
(-6.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:07.36 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.32 |
(-14.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:10.82 |
+16.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.82 |
(-10.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filippa Transel |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
3:11.71 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.96 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:12.18 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.32 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:12.97 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-17.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:13.12 |
+18.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.38 |
(-5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Enna Gonzalez-Folic |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:13.16 |
+18.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.60 |
(-15.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:15.29 |
+21.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.67 |
(-8.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:15.55 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.07 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:19.06 |
+24.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.15 |
(+4.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:20.17 |
+25.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.83 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:21.32 |
+27.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.21 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:21.58 |
+27.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-38.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida-Sofie Rich |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:21.86 |
+27.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.34 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:22.32 |
+28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:27.23 |
+33.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.00 |
(-22.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:27.66 |
+33.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.00 |
(-22.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:27.87 |
+33.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.16 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:35.14 |
+40.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.00 |
(-9.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:36.90 |
+42.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.00 |
(-13.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:37.61 |
+43.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:58.53 |
(-20.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:41.59 |
+47.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.00 |
(-8.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:42.80 |
+48.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.00 |
(-7.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:44.98 |
+50.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-15.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Natasja Akstrup |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:45.15 |
+50.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emma Katrine Mølgaard Gand |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:45.65 |
+51.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:30.00 |
(-44.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Caroline Høgh Christiansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:46.98 |
+52.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:17.76 |
(-30.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Olivia Bertelsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:58.61 |
+1:04.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:58.66 |
+1:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Emma Gabel |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
4:12.53 |
+1:18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 12:53:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 133, 200m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Jabra GN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elísabet Arnoddsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
2:32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.66 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freydís Lilja Bergþórsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
2:40.68 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.24 |
(+5.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
2:43.70 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.87 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:45.06 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.38 |
(-5.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:49.69 |
+17.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.32 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:55.13 |
+22.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.51 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Strange |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:57.99 |
+25.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.16 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Milter Dyhr Vesterga |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
2:58.74 |
+26.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.63 |
(-18.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Dorthea Brath |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:04.91 |
+32.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.53 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:09.76 |
+37.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.15 |
(-6.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lin Ritt Berthelsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
3:11.74 |
+39.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.29 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:21.92 |
+49.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
3:24.41 |
+52.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.62 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofia Alichkina |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:27.68 |
+55.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.94 |
(-7.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Livia Kirstine Holst |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 12:53:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 12:54.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 134, 200m Medley Herrer 13 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Jabra GN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:38.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.81 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:47.86 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.08 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
2:48.37 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.79 |
(-5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:50.26 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.22 |
(-3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:51.48 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.61 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:58.04 |
+19.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.56 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:59.88 |
+21.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.19 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:01.93 |
+23.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.60 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilbert Fosbøl |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
3:04.81 |
+25.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.19 |
(-7.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jakob Bay |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:06.59 |
+27.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-53.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:09.48 |
+30.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.00 |
(-10.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:09.94 |
+31.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.67 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Buster Norup |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:13.58 |
+34.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:16.51 |
+37.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.73 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
3:18.41 |
+39.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.07 |
(-21.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:19.21 |
+40.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-40.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:20.05 |
+41.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-39.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:25.08 |
+46.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:26.43 |
+47.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:29.01 |
+50.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Wilfred Enggaard |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
3:36.51 |
+57.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:50.22 |
+1:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
4:02.16 |
+1:23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
4:10.18 |
+1:31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Viggo Mondrup Hagn-Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
4:16.38 |
+1:37.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
|
- |
|
Ludvig Kragh |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme |
|
|
|
|
- |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Kroppen ikke brystliggende under løbet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 13:34:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 134, 200m Medley Herrer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Jabra GN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daði Rafn Falsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
2:19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.93 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolai Leo Jónsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
2:21.13 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.68 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:25.52 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.32 |
(-3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:26.25 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.72 |
(-5.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Denas Kazulis |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
2:26.38 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.70 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
2:29.25 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.67 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:30.99 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.37 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:31.53 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.71 |
(-6.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:31.91 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.30 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:33.94 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.76 |
(-3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:42.74 |
+23.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.97 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
2:43.11 |
+23.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.28 |
(-11.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:43.51 |
+23.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.90 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sophus Fosbøl |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
2:44.90 |
+25.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.20 |
(-11.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:49.98 |
+30.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.65 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:56.78 |
+37.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.09 |
(-12.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tobias Hanson |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
2:58.08 |
+38.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.86 |
(-12.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
3:32.60 |
+1:12.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.54 |
(-8.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse |
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 13:34:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 13:35.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 135, 4x50m Frisvømning Mix - Final |
|
Sponsor |
Aera |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Íþróttabandalag Reykjanesbæj |
15 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
|
|
|
1:51.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Denas Kazulis |
2008 |
3876 |
|
26.22 |
|
|
|
|
26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolai Leo Jónsson |
2008 |
5122 |
|
26.78 |
|
|
|
|
53.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elísabet Arnoddsdóttir |
2009 |
5035 |
|
28.27 |
|
|
|
|
1:21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freydís Lilja Bergþórsdóttir |
2009 |
5081 |
|
30.01 |
|
|
|
|
1:51.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SIGMA Årgang Mix 1 |
15 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
1:51.37 |
+0.09 |
|
|
|
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
0863AG |
|
26.56 |
|
|
|
|
26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
1008AA |
|
28.13 |
|
|
|
|
54.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Leifelt |
2010 |
1051AI |
|
28.79 |
|
|
|
|
1:23.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Langseth |
2010 |
1072AB |
|
27.89 |
|
|
|
|
1:51.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lyngby MIX |
15 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:51.95 |
+0.67 |
|
|
|
|
Frederik Salling |
2009 |
0987AC |
|
27.71 |
|
|
|
|
27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
1042AC |
|
29.03 |
|
|
|
|
56.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Wagner |
2008 |
0859AB |
|
26.01 |
|
|
|
|
1:22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
1006AE |
|
29.20 |
|
|
|
|
1:51.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Søllerød Sharks A |
15 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:53.89 |
+2.61 |
|
|
|
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
0807AI |
|
28.71 |
|
|
|
|
28.71 |
|
|
|
|
|
|
|
William Moe Sørensen |
2009 |
0937BB |
|
28.56 |
|
|
|
|
57.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Mia Halskov |
2009 |
0916AC |
|
28.26 |
|
|
|
|
1:25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Nørskov |
2009 |
0956AC |
|
28.36 |
|
|
|
|
1:53.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
MK luksusMix 1 |
15 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
1:54.47 |
+3.19 |
|
|
|
|
Eran Akar |
2008 |
0833AH |
|
28.30 |
|
|
|
|
28.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
0853AH |
|
26.50 |
|
|
|
|
54.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
0916AF |
|
30.06 |
|
|
|
|
1:24.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
1062AH |
|
29.61 |
|
|
|
|
1:54.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
K3 MIX 1 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
1:57.79 |
+6.51 |
|
|
|
|
William To Frederiksen |
2010 |
1029AF |
|
27.24 |
|
|
|
|
27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Linus Reimer |
2010 |
1025AF |
|
27.11 |
|
|
|
|
54.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
1110AI |
|
30.54 |
|
|
|
|
1:24.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
1220AG |
|
32.90 |
|
|
|
|
1:57.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lyngby MIX 2 |
14 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:58.51 |
+7.23 |
|
|
|
|
Mathias Hald |
2009 |
0977AC |
|
28.39 |
|
|
|
|
28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
0938AG |
|
30.69 |
|
|
|
|
59.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Conrad Buhl |
2009 |
0947AF |
|
29.29 |
|
|
|
|
1:28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
0942AA |
|
30.14 |
|
|
|
|
1:58.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
MK LuksusMix 2 |
15 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
1:59.83 |
+8.55 |
|
|
|
|
Emil Harpøth |
2008 |
0823AP |
|
27.89 |
|
|
|
|
27.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
0843AH |
|
27.80 |
|
|
|
|
55.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
0970BB |
|
31.52 |
|
|
|
|
1:27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Alichkina |
2010 |
1084AP |
|
32.62 |
|
|
|
|
1:59.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Søllerød Sharks B |
14 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:01.21 |
+9.93 |
|
|
|
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
0941BB |
|
29.61 |
|
|
|
|
29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophus Fosbøl |
2009 |
0967AG |
|
29.88 |
|
|
|
|
59.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
0936AG |
|
29.95 |
|
|
|
|
1:29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
1046AF |
|
31.77 |
|
|
|
|
2:01.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
SIGMA Årgang Mix 4 |
15 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:01.74 |
+10.46 |
|
|
|
|
Aksel Danielsen |
2009 |
0969AB |
|
30.04 |
|
|
|
|
30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
0815AQ |
|
29.78 |
|
|
|
|
59.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madicken Markussen |
2010 |
1062AB |
|
31.52 |
|
|
|
|
1:31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Langkjær |
2010 |
1074AG |
|
30.40 |
|
|
|
|
2:01.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
SIGMA Årgang Mix 3 |
14 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:03.63 |
+12.35 |
|
|
|
|
Peter Klitvang |
2010 |
1047AB |
|
31.26 |
|
|
|
|
31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
0989AB |
|
30.32 |
|
|
|
|
1:01.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
0966AB |
|
30.85 |
|
|
|
|
1:32.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
1038AD |
|
31.20 |
|
|
|
|
2:03.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Søllerød Sharks C |
13 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:10.61 |
+19.33 |
|
|
|
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
1007AF |
|
31.09 |
|
|
|
|
31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
1128AF |
|
33.28 |
|
|
|
|
1:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
1001AF |
|
31.20 |
|
|
|
|
1:35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Bjerre Pedersen |
2011 |
1124AF |
|
35.04 |
|
|
|
|
2:10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mk's Clickmix |
14 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:12.34 |
+21.06 |
|
|
|
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
1013AI |
|
32.08 |
|
|
|
|
32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
0967BE |
|
29.98 |
|
|
|
|
1:02.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Jensen |
2010 |
1002AP |
|
34.67 |
|
|
|
|
1:36.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Dybdahl |
2010 |
1032AT |
|
35.61 |
|
|
|
|
2:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Helsingør 1 |
13 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:13.37 |
+22.09 |
|
|
|
|
Albert Redestam |
2010 |
1065AG |
|
33.61 |
|
|
|
|
33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Transel |
2011 |
1102AE |
|
34.63 |
|
|
|
|
1:08.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Bendtsen |
2010 |
1063AG |
|
33.55 |
|
|
|
|
1:41.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lin Ritt Berthelsen |
2010 |
1020AK |
|
31.58 |
|
|
|
|
2:13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
K3 MIX 2 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:13.66 |
+22.38 |
|
|
|
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
1085AK |
|
32.22 |
|
|
|
|
32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nor Englund |
2012 |
1243AE |
|
31.99 |
|
|
|
|
1:04.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
1162AI |
|
35.02 |
|
|
|
|
1:39.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Drewsen |
2011 |
1110AJ |
|
34.43 |
|
|
|
|
2:13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
K3 MIX 3 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:15.33 |
+24.05 |
|
|
|
|
Malte Thomsen |
2010 |
1069AK |
|
33.28 |
|
|
|
|
33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Hentzen |
2010 |
1027AF |
|
33.39 |
|
|
|
|
1:06.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Poulsen |
2011 |
1112AH |
|
35.53 |
|
|
|
|
1:42.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nadia Krawanska |
2011 |
1152AP |
|
33.13 |
|
|
|
|
2:15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
K3 MIX 4 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:23.97 |
+32.69 |
|
|
|
|
Christian Suhr |
2011 |
1141AH |
|
36.13 |
|
|
|
|
36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
1241AE |
|
36.65 |
|
|
|
|
1:12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Liva Blaaberg |
2012 |
1266AF |
|
35.08 |
|
|
|
|
1:47.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Bodil Thomsen |
2011 |
1156AI |
|
36.11 |
|
|
|
|
2:23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mk's supermix |
13 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:26.60 |
+35.32 |
|
|
|
|
Olivia Bertelsen |
2011 |
1154AO |
|
39.42 |
|
|
|
|
39.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Harpøth |
2012 |
1233AI |
|
34.40 |
|
|
|
|
1:13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Buster Norup |
2010 |
1013AQ |
|
35.30 |
|
|
|
|
1:49.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
1148AO |
|
37.48 |
|
|
|
|
2:26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mk stjernemix |
12 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:37.42 |
+46.14 |
|
|
|
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
1155AL |
0.32 |
37.28 |
|
|
|
|
37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
1163AM |
|
37.06 |
|
|
|
|
1:14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Pihl |
2011 |
1150AO |
|
43.68 |
|
|
|
|
1:58.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Natasja Akstrup |
2011 |
1152AO |
|
39.40 |
|
|
|
|
2:37.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SIGMA Årgang Mix 2 |
15 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
1089AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
0805AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Holtz |
2010 |
1062AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Staal |
2009 |
0972AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 13:39:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 15:59.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|