2023-09-27   19:30:16
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Arena Lyngby Open 2023 - Trongården

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Resultater
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
Placering: Trongårdsskolens svømmehal Arrangør Lyngby Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 20. jan  2023 to 22. jan  2023
Løb 101, 50m Butterfly Damer 12 og yngre - Indledende heat
Sponsor Lyngby Storcenter
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Naia Nørgaard Frandsen 2012 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 35.26 Q
Entry time: 35.85 (-0.59)
2 Elvera Teilmann 2011 Lyngby Svømmeklub 0.21 35.42 +0.16 Q
Entry time: 35.96 (-0.54)
3 Lisbeth Kofoed Jensen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 35.60 +0.34 Q
Entry time: 35.94 (-0.34)
4 Kaya Rømer Jacobsen 2011 Hvidovre Svømmeklub 35.77 +0.51 Q
Entry time: 38.79 (-3.02)
5 Clara Trap Wolf 2011 Hvidovre Svømmeklub 35.87 +0.61 Q
Entry time: 39.89 (-4.02)
6 Sarah Marie Andersen 2011 Søllerød Svømmeklub 36.00 +0.74 Q
Entry time: 35.81 (+0.19)
7 Alma C. Thaysen 2011 Ringsted Svømme Klub 0.41 38.23 +2.97
Entry time: 38.26 (-0.03)
8 Line Birkebæk 2011 Hvidovre Svømmeklub 38.61 +3.35
Entry time: 39.49 (-0.88)
9 Helena Hjartar 2011 Lyngby Svømmeklub 38.98 +3.72
Entry time: 38.97 (+0.01)
10 Ea Balder 2011 Lyngby Svømmeklub 39.85 +4.59
Entry time: 39.97 (-0.12)
11 Ellen Drewsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 39.90 +4.64
Entry time: 38.46 (+1.44)
12 Enna Gonzalez-Folic 2011 Lyngby Svømmeklub 0.32 40.13 +4.87
Entry time: 48.38 (-8.25)
13 Julie Lykke Piil Andersen 2013 Søllerød Svømmeklub 40.18 +4.92
Entry time: 42.95 (-2.77)
14 Ida-Sofie Rich 2011 Lyngby Svømmeklub 0.83 40.19 +4.93
Entry time: 42.87 (-2.68)
15 Filippa Transel 2011 Helsingør Svømmeklub 0.23 40.53 +5.27
Entry time: 40.15 (+0.38)
16 Vigga Lou Holte Hansen 2011 Lyngby Svømmeklub 41.11 +5.85
Entry time: 41.14 (-0.03)
17 Liva Blaaberg 2012 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 41.55 +6.29
Entry time: 42.28 (-0.73)
18 Andrea Møller-Sørensen 2012 Lyngby Svømmeklub 42.01 +6.75
Entry time: 47.55 (-5.54)
19 Ida Saaby 2011 Hvidovre Svømmeklub 42.50 +7.24
Entry time: 45.44 (-2.94)
20 Anna Cecilie Szameitat 2012 Lyngby Svømmeklub 0.35 42.52 +7.26
Entry time: 44.57 (-2.05)
21 Olivia Steen Halkier 2011 Søllerød Svømmeklub 42.61 +7.35
Entry time: 44.60 (-1.99)
22 Sofia Poulsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 43.10 +7.84
Entry time: 41.28 (+1.82)
23 Caroline Høgh Christiansen 2012 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 0.31 48.26 +13.00
Entry time: 54.14 (-5.88)
24 Silja Zøllner 2012 Lyngby Svømmeklub 48.43 +13.17
Entry time: 51.67 (-3.24)
25 Laura Marie Dalsberg-Jensen 2012 Lyngby Svømmeklub 0.11 48.80 +13.54
Entry time: 49.10 (-0.30)
26 Eleanor Isabella Brinch 2012 Søllerød Svømmeklub 50.85 +15.59
Entry time: 49.24 (+1.61)
27 Vera Mollerup 2012 Lyngby Svømmeklub 52.10 +16.84
Entry time: 59.28 (-7.18)
28 Martha Hyldgaard Bigum 2012 Lyngby Svømmeklub 0.50 1:00.45 +25.19
Entry time: 56.81 (+3.64)
Løb officielt kl.: 20-01-2023 17:33:39
Løb 101, 50m Butterfly Damer 13-14 år - Indledende heat
Sponsor Lyngby Storcenter
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Elísabet Arnoddsdóttir 2009 Íþróttabandalag Reykjanesbæjar 29.78 Q
Entry time: 29.58 (+0.20)
2 Caroline Leander Søltoft 2010 Sigma Swim Allerød 30.45 +0.67 Q
Entry time: 30.09 (+0.36)
3 Emma Nørskov 2009 Søllerød Svømmeklub 30.70 +0.92 Q
Entry time: 30.91 (-0.21)
4 Emma Mollerup 2009 Lyngby Svømmeklub 31.68 +1.90 Q
Entry time: 31.73 (-0.05)
5 Rosa Marie Sandgaard 2010 Lyngby Svømmeklub 32.14 +2.36 Q
Entry time: 31.91 (+0.23)
6 Cirkeline Feldt-Sørensen 2010 Lyngby Svømmeklub 32.20 +2.42 Q
Entry time: 33.07 (-0.87)
7 Freya Ploug Mattson 2009 Lyngby Svømmeklub 32.50 +2.72
Entry time: 32.66 (-0.16)
8 Louise Bilberg Lund 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 32.52 +2.74
Entry time: 33.04 (-0.52)
9 Anna Bjerre Pedersen 2009 Søllerød Svømmeklub 32.91 +3.13
Entry time: 32.42 (+0.49)
10 Ida Langseth 2010 Sigma Swim Allerød 1.40 33.15 +3.37
Entry time: 33.98 (-0.83)
11 Freydís Lilja Bergþórsdóttir 2009 Íþróttabandalag Reykjanesbæjar 33.29 +3.51
Entry time: 33.36 (-0.07)
12 Sara Ljusheva 2009 Lyngby Svømmeklub 33.35 +3.57
Entry time: 32.77 (+0.58)
13 Silke Holtz 2010 Sigma Swim Allerød 33.45 +3.67
Entry time: 33.70 (-0.25)
14 Laura Krak Hjorth 2009 Svømmeklubben MK31 33.49 +3.71
Entry time: 32.72 (+0.77)
15 Madicken Markussen 2010 Sigma Swim Allerød 33.76 +3.98
Entry time: 34.13 (-0.37)
16 Louisa Kjerulf 2009 Svømmeklubben MK31 0.25 33.78 +4.00
Entry time: 34.93 (-1.15)
17 Nicoline Svarrer 2010 Svømmeklubben MK31 33.94 +4.16
Entry time: 35.87 (-1.93)
18 Ida Larsen 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 34.34 +4.56
Entry time: 33.68 (+0.66)
19 Liva Astrid Jørgensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 34.56 +4.78
Entry time: 36.00 (-1.44)
20 Kamma Lykke Sejer Sørensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 34.65 +4.87
Entry time: 33.70 (+0.95)
21 Ellen Textor-Broch 2009 Lyngby Svømmeklub 34.79 +5.01
Entry time: 34.47 (+0.32)
22 Sophia Arboe Marthedal 2010 Lyngby Svømmeklub 34.99 +5.21
Entry time: 36.03 (-1.04)
=23 Elena Gurani 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 0.32 35.06 +5.28
Entry time: 36.17 (-1.11)
=23 Alberte Jacobsen 2010 Sigma Swim Birkerød 35.06 +5.28
Entry time: 34.32 (+0.74)
25 Ella Lindum Andersen 2010 Lyngby Svømmeklub 35.75 +5.97
Entry time: 36.02 (-0.27)
26 Victoria Nørgaard 2010 Søllerød Svømmeklub 35.82 +6.04
Entry time: 36.81 (-0.99)
27 Selma Langkjær 2010 Sigma Swim Allerød 35.86 +6.08
Entry time: 39.78 (-3.92)
28 Alba Overgaard Pedersen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 36.05 +6.27
Entry time: 36.07 (-0.02)
29 Ella Strange 2009 Hvidovre Svømmeklub 36.62 +6.84
Entry time: 34.52 (+2.10)
30 Ellen Juul-Andersen 2010 Ringsted Svømme Klub 36.85 +7.07
Entry time: 36.40 (+0.45)
31 Mathilde Milter Dyhr Vesterga 2009 Søllerød Svømmeklub 0.47 37.29 +7.51
Entry time: 39.28 (-1.99)
32 Amanda Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub 37.69 +7.91
Entry time: 41.76 (-4.07)
33 Malea Rosa A Nunez 2010 Hvidovre Svømmeklub 37.95 +8.17
Entry time: 37.77 (+0.18)
34 Halla Háfoss 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 38.67 +8.89
Entry time: 38.47 (+0.20)
35 Lina Louardi 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 38.85 +9.07
Entry time: 37.47 (+1.38)
36 Alma Maarslet Rosenfalck 2010 Sigma Swim Birkerød 40.93 +11.15
Entry time: 43.47 (-2.54)
37 Anna Dorthea Brath 2010 Lyngby Svømmeklub 42.17 +12.39
Entry time: 43.41 (-1.24)
38 Livia Kirstine Holst 2010 Søllerød Svømmeklub 43.29 +13.51
Entry time: 42.90 (+0.39)
39 Olivia Bek 2010 Hvidovre Svømmeklub 0.29 43.86 +14.08
Entry time: 50.42 (-6.56)
40 Annika Højfeldt 2010 Sigma Swim Birkerød 48.13 +18.35
Entry time: 45.60 (+2.53)
Løb officielt kl.: 20-01-2023 17:33:39
20-01-2023 17:34.55 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyngby Svømmeklub
Document
Resultater
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
Placering: Trongårdsskolens svømmehal Arrangør Lyngby Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 20. jan  2023 to 22. jan  2023
Løb 102, 50m Butterfly Herrer 13 og yngre - Indledende heat
Sponsor Lyngby Storcenter
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 William To Frederiksen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 29.97 Q
Entry time: 29.45 (+0.52)
2 Andreas Moesgaard 2010 Sigma Swim Allerød 31.49 +1.52 Q
Entry time: 32.57 (-1.08)
3 Linus Reimer 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 31.85 +1.88 Q
Entry time: 33.00 (-1.15)
4 Axel Bundgaard Lorentzen 2010 Lyngby Svømmeklub 32.25 +2.28 Q
Entry time: 33.15 (-0.90)
5 Christoph Lykke Piil Andersen 2010 Søllerød Svømmeklub 33.31 +3.34 Q
Entry time: 33.71 (-0.40)
6 Elliot Leifelt 2010 Sigma Swim Birkerød 33.35 +3.38 Q
Entry time: 41.88 (-8.53)
7 Axel Skov Andersson 2010 Sigma Swim Birkerød 33.48 +3.51
Entry time: 36.63 (-3.15)
8 Sixten Blicher Retpen 2010 Svømmeklubben MK31 33.93 +3.96
Entry time: 34.52 (-0.59)
9 Nikolaj Klempar Larsen 2010 Ringsted Svømme Klub 34.07 +4.10
Entry time: 33.82 (+0.25)
10 Marcus Franks Hansen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 35.19 +5.22
Entry time: 35.10 (+0.09)
11 Peter Klitvang 2010 Sigma Swim Birkerød 35.24 +5.27
Entry time: 35.89 (-0.65)
12 Nor Englund 2012 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 35.25 +5.28
Entry time: 36.15 (-0.90)
13 Elias Hoe Bertelsen 2011 Lyngby Svømmeklub 35.61 +5.64
Entry time: 36.96 (-1.35)
14 Victor Ploug Mattson 2010 Lyngby Svømmeklub 36.41 +6.44
Entry time: 35.72 (+0.69)
15 Rares Enache 2010 Lyngby Svømmeklub 36.68 +6.71
Entry time: 37.45 (-0.77)
16 Jakob Bay 2011 Lyngby Svømmeklub 36.94 +6.97
Entry time: 39.68 (-2.74)
17 Louie L. Theuma 2011 Lyngby Svømmeklub 37.01 +7.04
Entry time: 36.19 (+0.82)
18 Benjamin K Olesen 2011 Hvidovre Svømmeklub 37.08 +7.11
Entry time: 37.94 (-0.86)
19 Storm Raagefelt 2011 Hvidovre Svømmeklub 37.15 +7.18
Entry time: 37.16 (-0.01)
20 Mads Hentzen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 37.23 +7.26
Entry time: 36.75 (+0.48)
21 Mikkel Skou Elgaard 2010 Lyngby Svømmeklub 37.35 +7.38
Entry time: 37.56 (-0.21)
22 Christian Suhr 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 38.22 +8.25
Entry time: 39.79 (-1.57)
23 Mathias Bendtsen 2010 Helsingør Svømmeklub 38.42 +8.45
Entry time: 40.00 (-1.58)
24 Bastian Sørensen 2013 Hvidovre Svømmeklub 39.98 +10.01
Entry time: 42.73 (-2.75)
25 Hjalte Håkansson 2011 Lyngby Svømmeklub 41.68 +11.71
Entry time: 41.43 (+0.25)
26 Kalle Sørensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 42.04 +12.07
Entry time: 43.83 (-1.79)
27 Christian Kiilerich-Pedersen 2011 Lyngby Svømmeklub 42.33 +12.36
Entry time: 44.25 (-1.92)
28 Jacob Lund Rasmussen 2012 Hvidovre Svømmeklub 43.82 +13.85
Entry time: 51.95 (-8.13)
29 Ludvig Kragh 2011 Lyngby Svømmeklub 43.94 +13.97
Entry time: 46.28 (-2.34)
30 Nikolas Valdemar Rasmussen 2011 Lyngby Svømmeklub 44.83 +14.86
Entry time: 47.33 (-2.50)
31 Alexander Radko 2014 Lyngby Svømmeklub 45.49 +15.52
Entry time: 47.23 (-1.74)
32 Axel Krogsæter 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 47.12 +17.15
Entry time: 1:09.87 (-22.75)
33 Floyd Hollingsworth 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 47.58 +17.61
Entry time: 48.30 (-0.72)
34 Filip Skov Zacho 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 48.79 +18.82
Entry time: 53.22 (-4.43)
35 Benjamin Torp Simony 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 49.87 +19.90
Entry time: 55.00 (-5.13)
36 William Strømberg Theisen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 50.52 +20.55
Entry time: 50.33 (+0.19)
37 Jonas Xiaoyan Liu 2012 Lyngby Svømmeklub 54.02 +24.05
Entry time: 1:00.00 (-5.98)
38 Mads Skovsgaard Salling 2013 Lyngby Svømmeklub 56.68 +26.71
Entry time: 53.97 (+2.71)
- Peter Pickersgill 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DSQ
SW 8.2 Ej synkrone arme
- Caleb Meyer 2012 Søllerød Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 20-01-2023 18:02:07
Løb 102, 50m Butterfly Herrer 14-15 år - Indledende heat
Sponsor Lyngby Storcenter
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cornelius Kemnitz 2008 Farum Svømmeklub 28.35 Q
Entry time: 27.90 (+0.45)
2 Thor Rosselló-Tang 2008 Svømmeklubben MK31 28.62 +0.27 Q
Entry time: 28.85 (-0.23)
3 Vitus Ketscher 2009 Hvidovre Svømmeklub 28.63 +0.28 Q
Entry time: 28.99 (-0.36)
4 Bertram Wagner 2008 Lyngby Svømmeklub 28.97 +0.62 Q
Entry time: 29.14 (-0.17)
5 Frey Egholm Høgh 2008 Sigma Swim Allerød 29.05 +0.70 Q
Entry time: 29.59 (-0.54)
6 Nikolai Leo Jónsson 2008 Íþróttabandalag Reykjanesbæjar 29.65 +1.30 Q
Entry time: 30.51 (-0.86)
7 Denas Kazulis 2008 Íþróttabandalag Reykjanesbæjar 29.69 +1.34
Entry time: 31.46 (-1.77)
8 Daði Rafn Falsson 2008 Íþróttabandalag Reykjanesbæjar 29.95 +1.60
Entry time: 29.41 (+0.54)
9 Rasmus Alexander Nielsen 2008 Svømmeklubben MK31 30.07 +1.72
Entry time: 31.42 (-1.35)
10 Sebastian K Olesen 2008 Hvidovre Svømmeklub 30.12 +1.77
Entry time: 31.12 (-1.00)
11 Emil Harpøth 2008 Svømmeklubben MK31 30.23 +1.88
Entry time: 32.60 (-2.37)
12 Sebastian Niemann Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub 30.41 +2.06
Entry time: 29.89 (+0.52)
13 Malte Bøgelund Høpfner 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 31.04 +2.69
Entry time: 30.52 (+0.52)
14 Daniel Sabic 2009 Hvidovre Svømmeklub 31.13 +2.78
Entry time: 30.79 (+0.34)
15 William R. Blaasvær 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 31.29 +2.94
Entry time: 30.46 (+0.83)
16 Joe Hargreaves 2008 Sigma Swim Birkerød 31.36 +3.01
Entry time: 34.56 (-3.20)
17 Eran Akar 2008 Svømmeklubben MK31 31.42 +3.07
Entry time: 31.19 (+0.23)
18 Conrad Buhl 2009 Lyngby Svømmeklub 31.45 +3.10
Entry time: 31.64 (-0.19)
19 Mathias Hald 2009 Lyngby Svømmeklub 31.49 +3.14
Entry time: 30.31 (+1.18)
20 Willum Sullivan Sommer 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 31.69 +3.34
Entry time: 32.42 (-0.73)
21 Lukas Højfeldt 2008 Sigma Swim Birkerød 32.39 +4.04
Entry time: 31.79 (+0.60)
22 Oskar Julius Krogh Bill 2009 Svømmeklubben MK31 32.64 +4.29
Entry time: 34.74 (-2.10)
23 Aksel Danielsen 2009 Sigma Swim Allerød 32.86 +4.51
Entry time: 33.51 (-0.65)
24 Thias Roland Zimling 2009 Svømmeklubben MK31 32.91 +4.56
Entry time: 34.86 (-1.95)
25 Anton Wichmann Christensen 2009 Søllerød Svømmeklub 33.02 +4.67
Entry time: 34.75 (-1.73)
26 Mikkel Frank 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 33.47 +5.12
Entry time: 33.43 (+0.04)
27 Raymi Noah Trevino Hansen 2008 Sigma Swim Allerød 33.67 +5.32
Entry time: 34.31 (-0.64)
28 Oskar Gørup Godthjælp Povlse 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 35.09 +6.74
Entry time: 34.95 (+0.14)
29 Daniel Wetendorff Nielsen 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 35.45 +7.10
Entry time: 42.98 (-7.53)
30 Jonathan Hornbech 2009 Svømmeklubben MK31 35.50 +7.15
Entry time: 37.24 (-1.74)
31 Mathias Flygenring 2009 Søllerød Svømmeklub 35.69 +7.34
Entry time: 37.12 (-1.43)
32 Micas Victor Løth Brandt 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 36.97 +8.62
Entry time: 38.65 (-1.68)
33 Hector Juul Steenbuch 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 38.54 +10.19
Entry time: 39.13 (-0.59)
34 Jonathan Nathansen 2009 Søllerød Svømmeklub 39.07 +10.72
Entry time: 42.56 (-3.49)
35 Mads Skriver 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 42.11 +13.76
Entry time: 41.99 (+0.12)
36 David Sørensen 2009 Ringsted Svømme Klub 50.31 +21.96
Entry time: 59.25 (-8.94)
- Tobias Hanson 2009 Søllerød Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Benjamin Krohn Markussen 2008 Farum Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
Løb officielt kl.: 20-01-2023 18:02:07
20-01-2023 18:02.29 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyngby Svømmeklub
Document
Resultater
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
Placering: Trongårdsskolens svømmehal Arrangør Lyngby Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 20. jan  2023 to 22. jan  2023
Løb 103, 50m Rygsvømning Damer 12 og yngre - Indledende heat
Sponsor Focus Lighting
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sarah Marie Andersen 2011 Søllerød Svømmeklub 37.33 Q
Entry time: 39.91 (-2.58)
2 Olivia Lutomska Byder 2011 Helsingør Svømmeklub 38.09 +0.76 Q
Entry time: 39.02 (-0.93)
3 Maja Visbjerg Priskorn 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 38.74 +1.41 Q
Entry time: 40.64 (-1.90)
4 Line Birkebæk 2011 Hvidovre Svømmeklub 38.82 +1.49 Q
Entry time: 40.40 (-1.58)
5 Karla Bjerre Pedersen 2011 Søllerød Svømmeklub 39.14 +1.81 Q
Entry time: 43.32 (-4.18)
6 Vigga Lou Holte Hansen 2011 Lyngby Svømmeklub 40.34 +3.01 Q
Entry time: 39.92 (+0.42)
7 Ida Holm-Hansen 2011 Helsingør Svømmeklub 40.48 +3.15
Entry time: 39.80 (+0.68)
8 Elvera Teilmann 2011 Lyngby Svømmeklub 40.56 +3.23
Entry time: 39.48 (+1.08)
9 Helena Hjartar 2011 Lyngby Svømmeklub 40.64 +3.31
Entry time: 41.76 (-1.12)
10 Andrea Møller-Sørensen 2012 Lyngby Svømmeklub 40.94 +3.61
Entry time: 42.34 (-1.40)
11 Agnes Bille Nielsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 41.07 +3.74
Entry time: 43.97 (-2.90)
12 Ea Balder 2011 Lyngby Svømmeklub 42.03 +4.70
Entry time: 41.72 (+0.31)
13 Anna Cecilie Szameitat 2012 Lyngby Svømmeklub 42.30 +4.97
Entry time: 41.78 (+0.52)
14 Ida-Sofie Rich 2011 Lyngby Svømmeklub 42.52 +5.19
Entry time: 42.93 (-0.41)
15 Dana Sesselja Ekblom 2012 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 43.07 +5.74
Entry time: 42.02 (+1.05)
16 Enna Gonzalez-Folic 2011 Lyngby Svømmeklub 43.28 +5.95
Entry time: 43.60 (-0.32)
17 Silja Zøllner 2012 Lyngby Svømmeklub 44.22 +6.89
Entry time: 44.63 (-0.41)
18 Tilde Elisabeth Hansen 2012 Lyngby Svømmeklub 44.35 +7.02
Entry time: 45.52 (-1.17)
19 Arndis Soffia Matthiasdottir 2012 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 44.37 +7.04
Entry time: 43.91 (+0.46)
20 Bodil Thomsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 45.59 +8.26
Entry time: 45.31 (+0.28)
21 Martha Fløe Wonsild 2012 Helsingør Svømmeklub 45.70 +8.37
Entry time: 46.06 (-0.36)
22 Caroline Emilia Renard Bjerg 2013 Søllerød Svømmeklub 46.13 +8.80
Entry time: 47.15 (-1.02)
23 Ella Borup 2012 Helsingør Svømmeklub 46.25 +8.92
Entry time: 48.49 (-2.24)
24 Laura Marie Dalsberg-Jensen 2012 Lyngby Svømmeklub 46.40 +9.07
Entry time: 45.08 (+1.32)
25 Ellen Kruse Merland 2011 Helsingør Svømmeklub 46.85 +9.52
Entry time: 49.00 (-2.15)
26 Ella Strandkjær Sørensen 2012 Søllerød Svømmeklub 47.51 +10.18
Entry time: 48.66 (-1.15)
=27 Matilde Christophersen 2011 Søllerød Svømmeklub 47.99 +10.66
Entry time: 49.00 (-1.01)
=27 Hannah Philippa Nørgaard 2013 Søllerød Svømmeklub 47.99 +10.66
Entry time: 53.21 (-5.22)
29 Emma Katrine Mølgaard Gand 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 48.05 +10.72
Entry time: 46.60 (+1.45)
30 Annika Bendixen 2013 Lyngby Svømmeklub 48.27 +10.94
Entry time: 46.33 (+1.94)
31 Mia Birkebæk 2013 Hvidovre Svømmeklub 48.34 +11.01
Entry time: 51.43 (-3.09)
32 Eleanor Isabella Brinch 2012 Søllerød Svømmeklub 48.38 +11.05
Entry time: 50.93 (-2.55)
33 Lina Leidecker-Hansen 2012 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 48.83 +11.50
Entry time: 46.75 (+2.08)
34 Aura Amalie Pamperin 2012 Helsingør Svømmeklub 48.99 +11.66
Entry time: 49.22 (-0.23)
35 Liva Kirchler Jørgensen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 49.21 +11.88
Entry time: 50.83 (-1.62)
36 Frida Riber 2013 Søllerød Svømmeklub 49.39 +12.06
Entry time: 49.43 (-0.04)
37 Martha Hyldgaard Bigum 2012 Lyngby Svømmeklub 49.81 +12.48
Entry time: 49.70 (+0.11)
38 Vera Mollerup 2012 Lyngby Svømmeklub 49.97 +12.64
Entry time: 47.24 (+2.73)
39 Frida Storm Mikkelsen 2012 Søllerød Svømmeklub 51.02 +13.69
Entry time: 50.07 (+0.95)
40 Selma Prause-Knudsen 2013 Lyngby Svømmeklub 51.11 +13.78
Entry time: 51.61 (-0.50)
41 Josefine Kiilerich-Pedersen 2013 Lyngby Svømmeklub 52.82 +15.49
Entry time: 50.35 (+2.47)
42 Ida Hansen 2012 Lyngby Svømmeklub 52.86 +15.53
Entry time: 58.47 (-5.61)
43 Melina Thormann 2013 Lyngby Svømmeklub 53.10 +15.77
Entry time: 55.81 (-2.71)
44 Magda Emilie Holte Hansen 2013 Lyngby Svømmeklub 54.99 +17.66
Entry time: 1:00.17 (-5.18)
45 Andrea Lebahn 2013 Lyngby Svømmeklub 56.80 +19.47
Entry time: 54.40 (+2.40)
46 Susu L. Zhang 2013 Lyngby Svømmeklub 58.17 +20.84
Entry time: 57.47 (+0.70)
47 Frederikke Malmkjær 2014 Lyngby Svømmeklub 58.25 +20.92
Entry time: 58.30 (-0.05)
48 Laura Reuter 2013 Lyngby Svømmeklub 58.87 +21.54
Entry time: 51.41 (+7.46)
49 Ellen Marie Gammelgaard San 2014 Lyngby Svømmeklub 59.90 +22.57
Entry time: 1:05.13 (-5.23)
50 Agnes Dam Jørgensen 2014 Lyngby Svømmeklub 1:01.23 +23.90
Entry time: 1:05.45 (-4.22)
51 Frederikke Feldt-Sørensen 2013 Lyngby Svømmeklub 1:01.48 +24.15
Entry time: 54.75 (+6.73)
52 Leona Clausen 2015 Lyngby Svømmeklub 1:03.82 +26.49
Entry time: 1:03.71 (+0.11)
53 Vera Johnsen 2015 Lyngby Svømmeklub 1:05.15 +27.82
Entry time: 1:06.32 (-1.17)
54 Emma Hansen 2015 Lyngby Svømmeklub 1:08.69 +31.36
Entry time: 1:24.79 (-16.10)
55 Cille Fløe 2016 Lyngby Svømmeklub 0.97 1:15.06 +37.73
Entry time: 1:30.00 (-14.94)
- Vera Riegels 2013 Lyngby Svømmeklub DSQ
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning
- Smilla Lemb Sørensen 2013 Lyngby Svømmeklub DSQ
SW 6.4 Rører ikke bassinvæggen ved vending eller afslutning
- Caroline Gundborg 2013 Søllerød Svømmeklub DNS
- Julia Semklo 2011 Helsingør Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 20-01-2023 18:32:16
Løb 103, 50m Rygsvømning Damer 13-14 år - Indledende heat
Sponsor Focus Lighting
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alberte Delin Backhausen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 33.10 Q
Entry time: 32.95 (+0.15)
2 Elísabet Arnoddsdóttir 2009 Íþróttabandalag Reykjanesbæjar 33.17 +0.07 Q
Entry time: 33.31 (-0.14)
3 Caroline Leander Søltoft 2010 Sigma Swim Allerød 33.20 +0.10 Q
Entry time: 33.33 (-0.13)
4 Sofie Weng Lind-Christensen 2009 Sigma Swim Allerød 33.23 +0.13 Q
Entry time: 34.00 (-0.77)
5 Emma Nørskov 2009 Søllerød Svømmeklub 33.94 +0.84 Q
Entry time: 33.63 (+0.31)
6 Ellen-Mai Teilmann 2009 Lyngby Svømmeklub 34.63 +1.53 Q
Entry time: 35.63 (-1.00)
7 Siri Egholm Høgh 2010 Sigma Swim Allerød 34.86 +1.76
Entry time: 36.16 (-1.30)
8 Louise Bilberg Lund 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 35.00 +1.90
Entry time: 35.58 (-0.58)
9 Liva Toldwoss Aunsholm 2009 Hvidovre Svømmeklub 35.11 +2.01
Entry time: 34.97 (+0.14)
10 Freydís Lilja Bergþórsdóttir 2009 Íþróttabandalag Reykjanesbæjar 35.27 +2.17
Entry time: 35.21 (+0.06)
11 Louisa Kjerulf 2009 Svømmeklubben MK31 35.29 +2.19
Entry time: 34.69 (+0.60)
12 Alva Wagner Toftdahl 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 35.33 +2.23
Entry time: 37.43 (-2.10)
13 Maria Holstein Arnesen 2010 Lyngby Svømmeklub 35.74 +2.64
Entry time: 35.71 (+0.03)
14 Laura Krak Hjorth 2009 Svømmeklubben MK31 36.10 +3.00
Entry time: 37.43 (-1.33)
15 Katarina Nilsson 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 36.41 +3.31
Entry time: 37.15 (-0.74)
16 Selma Langkjær 2010 Sigma Swim Allerød 36.67 +3.57
Entry time: 36.57 (+0.10)
17 Nicoline Svarrer 2010 Svømmeklubben MK31 36.68 +3.58
Entry time: 39.69 (-3.01)
18 Anna Staal 2009 Sigma Swim Birkerød 36.75 +3.65
Entry time: 37.30 (-0.55)
19 Zenia Spence 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 37.51 +4.41
Entry time: 37.55 (-0.04)
20 Ella Lindum Andersen 2010 Lyngby Svømmeklub 37.59 +4.49
Entry time: 36.11 (+1.48)
21 Emma Biering-Sørensen 2009 Hvidovre Svømmeklub 38.43 +5.33
Entry time: 39.33 (-0.90)
22 Ida Larsen 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 38.74 +5.64
Entry time: 39.95 (-1.21)
23 Silke Holtz 2010 Sigma Swim Allerød 39.10 +6.00
Entry time: 40.94 (-1.84)
24 Kamma Lykke Sejer Sørensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 39.26 +6.16
Entry time: 39.38 (-0.12)
25 Halla Háfoss 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 39.49 +6.39
Entry time: 39.57 (-0.08)
26 Wilma Faber 2010 Helsingør Svømmeklub 39.54 +6.44
Entry time: 46.54 (-7.00)
27 Lin Ritt Berthelsen 2010 Helsingør Svømmeklub 39.89 +6.79
Entry time: 38.12 (+1.77)
28 Emma Antonia Lund Hansen 2010 Hvidovre Svømmeklub 40.76 +7.66
Entry time: 42.65 (-1.89)
29 Elena Gurani 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 42.46 +9.36
Entry time: 43.18 (-0.72)
30 Karen Bøje K. Carøe 2010 Helsingør Svømmeklub 46.37 +13.27
Entry time: 48.63 (-2.26)
31 Annika Højfeldt 2010 Sigma Swim Birkerød 47.42 +14.32
Entry time: 43.41 (+4.01)
32 Saga Høgh 2010 Hvidovre Svømmeklub 48.82 +15.72 S10
Entry time: 50.98 (-2.16)
- Emilia Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub DSQ
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse
- Alma Maarslet Rosenfalck 2010 Sigma Swim Birkerød DSQ
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending
- Ellen Laug Rasmussen 2010 Søllerød Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 20-01-2023 18:32:16
20-01-2023 18:32.30 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyngby Svømmeklub
Document
Resultater
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
Placering: Trongårdsskolens svømmehal Arrangør Lyngby Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 20. jan  2023 to 22. jan  2023
Løb 104, 50m Rygsvømning Herrer 13 og yngre - Indledende heat
Sponsor Focus Lighting
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Linus Reimer 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 30.50 Q
Entry time: 31.50 (-1.00)
2 Bastian Johnsen 2010 Lyngby Svømmeklub 35.06 +4.56 Q
Entry time: 38.52 (-3.46)
3 Peter Klitvang 2010 Sigma Swim Birkerød 35.51 +5.01 Q
Entry time: 34.93 (+0.58)
4 William Henry Hartvigsen 2010 Søllerød Svømmeklub 35.84 +5.34 Q
Entry time: 36.75 (-0.91)
5 Axel Bundgaard Lorentzen 2010 Lyngby Svømmeklub 35.85 +5.35 Q
Entry time: 36.08 (-0.23)
6 Marcus Franks Hansen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 36.03 +5.53 Q
Entry time: 36.85 (-0.82)
7 Rares Enache 2010 Lyngby Svømmeklub 36.69 +6.19
Entry time: 37.46 (-0.77)
8 Elias Hoe Bertelsen 2011 Lyngby Svømmeklub 37.45 +6.95
Entry time: 37.70 (-0.25)
9 Sixten Blicher Retpen 2010 Svømmeklubben MK31 38.05 +7.55
Entry time: 36.73 (+1.32)
10 Benjamin K Olesen 2011 Hvidovre Svømmeklub 38.62 +8.12
Entry time: 39.20 (-0.58)
11 Victor Ploug Mattson 2010 Lyngby Svømmeklub 39.12 +8.62
Entry time: 37.83 (+1.29)
12 Bjørn Hardahl 2011 Hvidovre Svømmeklub 39.58 +9.08
Entry time: 41.34 (-1.76)
13 Albert Redestam 2010 Helsingør Svømmeklub 40.18 +9.68
Entry time: 38.87 (+1.31)
14 Mikkel Skou Elgaard 2010 Lyngby Svømmeklub 40.41 +9.91
Entry time: 39.05 (+1.36)
15 Jakob Bay 2011 Lyngby Svømmeklub 40.61 +10.11
Entry time: 44.13 (-3.52)
16 Louie L. Theuma 2011 Lyngby Svømmeklub 41.20 +10.70
Entry time: 41.18 (+0.02)
17 Enoch Frederik Homoki 2010 Søllerød Svømmeklub 41.44 +10.94
Entry time: 42.54 (-1.10)
18 Christian Kiilerich-Pedersen 2011 Lyngby Svømmeklub 41.78 +11.28
Entry time: 42.57 (-0.79)
19 Anders Reiter Koefoed 2011 Helsingør Svømmeklub 42.44 +11.94
Entry time: 41.17 (+1.27)
20 Simon Hammershaimb 2011 Lyngby Svømmeklub 42.53 +12.03
Entry time: 44.37 (-1.84)
21 Frederik Hald 2012 Lyngby Svømmeklub 43.19 +12.69
Entry time: 43.16 (+0.03)
22 Axel Krogsæter 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 43.55 +13.05
Entry time: 46.13 (-2.58)
23 Ludvig Kragh 2011 Lyngby Svømmeklub 43.69 +13.19
Entry time: 44.41 (-0.72)
24 Hannibal Sejr Jensen 2012 Lyngby Svømmeklub 43.78 +13.28
Entry time: 43.37 (+0.41)
25 Wille Burin Ratzlaff 2010 Helsingør Svømmeklub 44.33 +13.83
Entry time: 46.34 (-2.01)
26 Victor Søegaard 2011 Søllerød Svømmeklub 44.40 +13.90
Entry time: 45.28 (-0.88)
27 Hjalte Håkansson 2011 Lyngby Svømmeklub 45.45 +14.95
Entry time: 44.95 (+0.50)
28 Nikolas Valdemar Rasmussen 2011 Lyngby Svømmeklub 45.65 +15.15
Entry time: 46.53 (-0.88)
29 Linus Paustian 2010 Ringsted Svømme Klub 46.31 +15.81
Entry time: 48.99 (-2.68)
30 Neo Borup 2012 Helsingør Svømmeklub 46.35 +15.85
Entry time: 47.25 (-0.90)
31 Karl Griff Olsen 2013 Lyngby Svømmeklub 46.38 +15.88
Entry time: 47.19 (-0.81)
32 Benjamin Primiterra 2011 Hvidovre Svømmeklub 47.11 +16.61
Entry time: 47.68 (-0.57)
33 Xander Flygenring 2011 Søllerød Svømmeklub 48.83 +18.33
Entry time: 52.57 (-3.74)
34 Aske Kannegaard 2012 Søllerød Svømmeklub 50.78 +20.28
Entry time: 51.93 (-1.15)
35 Mikkel Ladefoged 2012 Lyngby Svømmeklub 52.49 +21.99
Entry time: 54.93 (-2.44)
36 Magnus Peick-Kristensen 2014 Lyngby Svømmeklub 54.39 +23.89
Entry time: 58.04 (-3.65)
37 Aksel Håkansson 2013 Lyngby Svømmeklub 55.34 +24.84
Entry time: 1:02.37 (-7.03)
38 William Nedergaard 2013 Lyngby Svømmeklub 55.59 +25.09
Entry time: 1:04.65 (-9.06)
39 Emil Husebø 2012 Søllerød Svømmeklub 56.15 +25.65
Entry time: 1:00.20 (-4.05)
40 Peter Pickersgill 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 56.35 +25.85
Entry time: 1:04.81 (-8.46)
41 Magnus Palsgaard 2013 Lyngby Svømmeklub 57.62 +27.12
Entry time: 55.02 (+2.60)
42 Mikkel Xiaowen Liu 2015 Lyngby Svømmeklub 1:10.59 +40.09
Entry time: 1:13.96 (-3.37)
43 Carl Jæpelt Nyborg 2014 Lyngby Svømmeklub 1:13.46 +42.96
Entry time: 1:16.38 (-2.92)
44 Birk Falkenberg Lending 2013 Lyngby Svømmeklub 1:14.81 +44.31
Entry time: 1:00.00 (+14.81)
45 Verner Berner 2014 Lyngby Svømmeklub 1:18.73 +48.23
Entry time: 1:17.47 (+1.26)
46 Liam Van zwieten 2013 Lyngby Svømmeklub 1:19.19 +48.69
Entry time: 1:09.45 (+9.74)
- Benjamin Olsen 2011 Hvidovre Svømmeklub DSQ
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse
- Kaj Rimhoff Byrel 2014 Lyngby Svømmeklub DNS
- Caleb Meyer 2012 Søllerød Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 20-01-2023 18:51:54
Løb 104, 50m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Indledende heat
Sponsor Focus Lighting
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
=1 Nikolai Leo Jónsson 2008 Íþróttabandalag Reykjanesbæjar 30.66 Q
Entry time: 31.31 (-0.65)
=1 Marcus Bilberg Lund 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 30.66 = Q
Entry time: 30.09 (+0.57)
3 Frey Egholm Høgh 2008 Sigma Swim Allerød 30.97 +0.31 Q
Entry time: 32.27 (-1.30)
4 Daði Rafn Falsson 2008 Íþróttabandalag Reykjanesbæjar 31.38 +0.72 Q
Entry time: 32.45 (-1.07)
5 Frederik Salling 2009 Lyngby Svømmeklub 31.62 +0.96 Q
Entry time: 32.17 (-0.55)
6 Emil Harpøth 2008 Svømmeklubben MK31 31.80 +1.14 Q
Entry time: 31.34 (+0.46)
7 William Moe Sørensen 2009 Søllerød Svømmeklub 31.85 +1.19
Entry time: 34.18 (-2.33)
8 Holger Larsen 2008 Svømmeklubben MK31 32.91 +2.25
Entry time: 32.95 (-0.04)
9 Willum Sullivan Sommer 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 32.94 +2.28
Entry time: 32.26 (+0.68)
10 Joe Hargreaves 2008 Sigma Swim Birkerød 33.22 +2.56
Entry time: 33.44 (-0.22)
11 Mikkel Frank 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 33.64 +2.98
Entry time: 32.77 (+0.87)
12 Eran Akar 2008 Svømmeklubben MK31 34.00 +3.34
Entry time: 33.93 (+0.07)
13 Kasper Egerod 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 34.69 +4.03
Entry time: 36.78 (-2.09)
14 Axel Bonke Jensen 2009 Sigma Swim Allerød 35.14 +4.48
Entry time: 37.35 (-2.21)
15 Aksel Danielsen 2009 Sigma Swim Allerød 35.25 +4.59
Entry time: 35.54 (-0.29)
16 Raymi Noah Trevino Hansen 2008 Sigma Swim Allerød 35.53 +4.87
Entry time: 35.06 (+0.47)
17 Thias Roland Zimling 2009 Svømmeklubben MK31 36.59 +5.93
Entry time: 36.23 (+0.36)
18 David Pereira 2008 Søllerød Svømmeklub 36.81 +6.15
Entry time: 37.12 (-0.31)
19 Oskar Julius Krogh Bill 2009 Svømmeklubben MK31 37.02 +6.36
Entry time: 38.71 (-1.69)
20 Sigurd Haakansson 2009 Hvidovre Svømmeklub 37.63 +6.97
Entry time: 38.21 (-0.58)
21 Lukas Højfeldt 2008 Sigma Swim Birkerød 37.82 +7.16
Entry time: 36.58 (+1.24)
22 Jonathan Hornbech 2009 Svømmeklubben MK31 38.03 +7.37
Entry time: 37.70 (+0.33)
23 Micas Victor Løth Brandt 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 39.28 +8.62
Entry time: 37.80 (+1.48)
24 Daniel Wetendorff Nielsen 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 39.84 +9.18
Entry time: 39.94 (-0.10)
25 Theo Heinrichsen 2009 Helsingør Svømmeklub 40.22 +9.56
Entry time: 40.27 (-0.05)
26 Mads Skriver 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 41.09 +10.43
Entry time: 40.26 (+0.83)
Løb officielt kl.: 20-01-2023 18:51:54
20-01-2023 18:53.00 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyngby Svømmeklub
Document
Resultater
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
Placering: Trongårdsskolens svømmehal Arrangør Lyngby Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 20. jan  2023 to 22. jan  2023
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer 12 og yngre - Indledende heat
Sponsor Dagli Brugsen Ørholm
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Tilde Elisabeth Hansen 2012 Lyngby Svømmeklub 43.09 Q
Entry time: 43.99 (-0.90)
2 Nadia Krawanska 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 43.20 +0.11 Q
Entry time: 43.08 (+0.12)
3 Clara Trap Wolf 2011 Hvidovre Svømmeklub 44.74 +1.65 Q
Entry time: 44.75 (-0.01)
4 Filippa Transel 2011 Helsingør Svømmeklub 45.66 +2.57 Q
Entry time: 44.72 (+0.94)
5 Sofia Esposito 2012 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 46.59 +3.50 Q
Entry time: 48.99 (-2.40)
6 Ida Holm-Hansen 2011 Helsingør Svømmeklub 47.42 +4.33 Q
Entry time: 46.34 (+1.08)
7 Martine Peeters 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 48.78 +5.69
Entry time: 46.44 (+2.34)
8 Dana Sesselja Ekblom 2012 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 49.01 +5.92
Entry time: 48.82 (+0.19)
9 Karla Bjerre Pedersen 2011 Søllerød Svømmeklub 49.35 +6.26
Entry time: 48.46 (+0.89)
10 Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 49.82 +6.73
Entry time: 50.39 (-0.57)
11 Olivia Steen Halkier 2011 Søllerød Svømmeklub 50.60 +7.51
Entry time: 52.95 (-2.35)
12 Caroline Emilia Renard Bjerg 2013 Søllerød Svømmeklub 52.06 +8.97
Entry time: 53.49 (-1.43)
13 Terese Bergman Larsen 2011 Helsingør Svømmeklub 52.30 +9.21
Entry time: 51.53 (+0.77)
14 Dagmar Legardh Lindblad 2011 Helsingør Svømmeklub 52.62 +9.53
Entry time: 53.49 (-0.87)
15 Frida Riber 2013 Søllerød Svømmeklub 52.67 +9.58
Entry time: 1:02.31 (-9.64)
16 Chili Engelbrecht 2013 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 53.39 +10.30
Entry time: 55.32 (-1.93)
17 Agnes Bille Nielsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 53.78 +10.69
Entry time: 53.43 (+0.35)
18 Gudrun Johansen 2011 Ringsted Svømme Klub 53.84 +10.75
Entry time: 55.97 (-2.13)
19 Matilde Christophersen 2011 Søllerød Svømmeklub 54.78 +11.69
Entry time: 52.50 (+2.28)
20 Magda Emilie Holte Hansen 2013 Lyngby Svømmeklub 56.62 +13.53
Entry time: 58.10 (-1.48)
21 Frida Storm Mikkelsen 2012 Søllerød Svømmeklub 56.94 +13.85
Entry time: 56.36 (+0.58)
22 Selma Prause-Knudsen 2013 Lyngby Svømmeklub 57.39 +14.30
Entry time: 58.14 (-0.75)
23 Hannah Philippa Nørgaard 2013 Søllerød Svømmeklub 59.15 +16.06
Entry time: 1:04.25 (-5.10)
24 Ella Strandkjær Sørensen 2012 Søllerød Svømmeklub 59.21 +16.12
Entry time: 59.81 (-0.60)
25 Smilla Lemb Sørensen 2013 Lyngby Svømmeklub 1:00.16 +17.07
Entry time: 54.64 (+5.52)
26 Josefine Kiilerich-Pedersen 2013 Lyngby Svømmeklub 1:00.20 +17.11
Entry time: 59.30 (+0.90)
27 Eva Trans 2013 Lyngby Svømmeklub 1:00.33 +17.24
Entry time: 1:30.00 (-29.67)
28 Susu L. Zhang 2013 Lyngby Svømmeklub 1:00.44 +17.35
Entry time: 1:05.31 (-4.87)
29 Mia Birkebæk 2013 Hvidovre Svømmeklub 1:02.27 +19.18
Entry time: 1:04.79 (-2.52)
30 Ellen Marie Gammelgaard San 2014 Lyngby Svømmeklub 1:03.49 +20.40
Entry time: 1:01.44 (+2.05)
31 Laura Reuter 2013 Lyngby Svømmeklub 1:03.91 +20.82
Entry time: 58.68 (+5.23)
32 Andrea Lebahn 2013 Lyngby Svømmeklub 1:04.60 +21.51
Entry time: 59.77 (+4.83)
33 Annika Bendixen 2013 Lyngby Svømmeklub 1:04.82 +21.73
Entry time: 1:04.06 (+0.76)
34 Frederikke Feldt-Sørensen 2013 Lyngby Svømmeklub 1:06.26 +23.17
Entry time: 1:04.81 (+1.45)
35 Ida Hansen 2012 Lyngby Svømmeklub 1:08.38 +25.29
Entry time: 1:06.73 (+1.65)
36 Melina Thormann 2013 Lyngby Svømmeklub 1:13.97 +30.88
Entry time: 1:30.00 (-16.03)
37 Frederikke Malmkjær 2014 Lyngby Svømmeklub 1:19.54 +36.45
Entry time: 1:17.17 (+2.37)
38 Vera Johnsen 2015 Lyngby Svømmeklub 1:19.82 +36.73
Entry time: 1:40.00 (-20.18)
39 Astrid Keller 2013 Lyngby Svømmeklub 1:21.34 +38.25
Entry time: 1:30.00 (-8.66)
40 Augusta Bamberger 2016 Lyngby Svømmeklub 1:21.74 +38.65
Entry time: 1:30.00 (-8.26)
41 Vera Riegels 2013 Lyngby Svømmeklub 1:22.81 +39.72
Entry time: 1:30.00 (-7.19)
42 Agnes Dam Jørgensen 2014 Lyngby Svømmeklub 1:23.02 +39.93
Entry time: 1:40.00 (-16.98)
43 Isabella Nielsen 2015 Lyngby Svømmeklub 1:24.62 +41.53
Entry time: 1:30.00 (-5.38)
44 Cille Fløe 2016 Lyngby Svømmeklub 1:39.17 +56.08
Entry time: 1:40.00 (-0.83)
45 Ellen Skaarup Hansen 2014 Lyngby Svømmeklub 1:43.05 +59.96
Entry time: 1:40.00 (+3.05)
46 Carla Møller 2013 Lyngby Svømmeklub 1:52.26 +1:09.17
Entry time: 1:30.00 (+22.26)
47 Emma Hansen 2015 Lyngby Svømmeklub 1:53.03 +1:09.94
Entry time: 1:30.00 (+23.03)
- Dagmar Starcke Mortensen 2013 Ringsted Svømme Klub DSQ
SW 7.3 Hænderne ført bag hoften
- Julie Lykke Piil Andersen 2013 Søllerød Svømmeklub DNS
- Leona Clausen 2015 Lyngby Svømmeklub DNS
- Ellie Werlinrud Efsen 2015 Lyngby Svømmeklub DNS
- Caroline Gundborg 2013 Søllerød Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 20-01-2023 19:18:40
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer 13-14 år - Indledende heat
Sponsor Dagli Brugsen Ørholm
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mia Halskov 2009 Søllerød Svømmeklub 36.00 Q
Entry time: 35.43 (+0.57)
2 Anna Staal 2009 Sigma Swim Birkerød 36.39 +0.39 Q
Entry time: 37.04 (-0.65)
3 Emma Mollerup 2009 Lyngby Svømmeklub 37.09 +1.09 Q
Entry time: 36.42 (+0.67)
4 Ellen Textor-Broch 2009 Lyngby Svømmeklub 37.41 +1.41 Q
Entry time: 36.59 (+0.82)
5 Ida Langseth 2010 Sigma Swim Allerød 38.41 +2.41 Q
Entry time: 38.87 (-0.46)
6 Nicoline Svarrer 2010 Svømmeklubben MK31 39.36 +3.36 Q
Entry time: 39.73 (-0.37)
7 Alberte Jacobsen 2010 Sigma Swim Birkerød 39.51 +3.51
Entry time: 39.50 (+0.01)
8 Amanda Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub 39.90 +3.90
Entry time: 40.01 (-0.11)
9 Siri Egholm Høgh 2010 Sigma Swim Allerød 40.20 +4.20
Entry time: 42.46 (-2.26)
10 Alberte Delin Backhausen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 40.42 +4.42
Entry time: 39.39 (+1.03)
11 Madicken Markussen 2010 Sigma Swim Allerød 40.51 +4.51