2024-07-21   06:11:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Arena Lyngby Open 2023 - Trongården

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag indledende

Document
Resultater
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
Placering: Trongårdsskolens svømmehal Arrangør Lyngby Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 20. jan  2023 to 22. jan  2023
Løb 102, 50m Butterfly Herrer 13 og yngre - Indledende heat
Sponsor Lyngby Storcenter
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 William To Frederiksen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 29.97 Q
Entry time: 29.45 (+0.52)
2 Andreas Moesgaard 2010 Sigma Swim Allerød 31.49 +1.52 Q
Entry time: 32.57 (-1.08)
3 Linus Reimer 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 31.85 +1.88 Q
Entry time: 33.00 (-1.15)
4 Axel Bundgaard Lorentzen 2010 Lyngby Svømmeklub 32.25 +2.28 Q
Entry time: 33.15 (-0.90)
5 Christoph Lykke Piil Andersen 2010 Søllerød Svømmeklub 33.31 +3.34 Q
Entry time: 33.71 (-0.40)
6 Elliot Leifelt 2010 Sigma Swim Birkerød 33.35 +3.38 Q
Entry time: 41.88 (-8.53)
7 Axel Skov Andersson 2010 Sigma Swim Birkerød 33.48 +3.51
Entry time: 36.63 (-3.15)
8 Sixten Blicher Retpen 2010 Svømmeklubben MK31 33.93 +3.96
Entry time: 34.52 (-0.59)
9 Nikolaj Klempar Larsen 2010 Ringsted Svømme Klub 34.07 +4.10
Entry time: 33.82 (+0.25)
10 Marcus Franks Hansen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 35.19 +5.22
Entry time: 35.10 (+0.09)
11 Peter Klitvang 2010 Sigma Swim Birkerød 35.24 +5.27
Entry time: 35.89 (-0.65)
12 Nor Englund 2012 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 35.25 +5.28
Entry time: 36.15 (-0.90)
13 Elias Hoe Bertelsen 2011 Lyngby Svømmeklub 35.61 +5.64
Entry time: 36.96 (-1.35)
14 Victor Ploug Mattson 2010 Lyngby Svømmeklub 36.41 +6.44
Entry time: 35.72 (+0.69)
15 Rares Enache 2010 Lyngby Svømmeklub 36.68 +6.71
Entry time: 37.45 (-0.77)
16 Jakob Bay 2011 Lyngby Svømmeklub 36.94 +6.97
Entry time: 39.68 (-2.74)
17 Louie L. Theuma 2011 Lyngby Svømmeklub 37.01 +7.04
Entry time: 36.19 (+0.82)
18 Benjamin K Olesen 2011 Hvidovre Svømmeklub 37.08 +7.11
Entry time: 37.94 (-0.86)
19 Storm Raagefelt 2011 Hvidovre Svømmeklub 37.15 +7.18
Entry time: 37.16 (-0.01)
20 Mads Hentzen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 37.23 +7.26
Entry time: 36.75 (+0.48)
21 Mikkel Skou Elgaard 2010 Lyngby Svømmeklub 37.35 +7.38
Entry time: 37.56 (-0.21)
22 Christian Suhr 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 38.22 +8.25
Entry time: 39.79 (-1.57)
23 Mathias Bendtsen 2010 Helsingør Svømmeklub 38.42 +8.45
Entry time: 40.00 (-1.58)
24 Bastian Sørensen 2013 Hvidovre Svømmeklub 39.98 +10.01
Entry time: 42.73 (-2.75)
25 Hjalte Håkansson 2011 Lyngby Svømmeklub 41.68 +11.71
Entry time: 41.43 (+0.25)
26 Kalle Sørensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 42.04 +12.07
Entry time: 43.83 (-1.79)
27 Christian Kiilerich-Pedersen 2011 Lyngby Svømmeklub 42.33 +12.36
Entry time: 44.25 (-1.92)
28 Jacob Lund Rasmussen 2012 Hvidovre Svømmeklub 43.82 +13.85
Entry time: 51.95 (-8.13)
29 Ludvig Kragh 2011 Lyngby Svømmeklub 43.94 +13.97
Entry time: 46.28 (-2.34)
30 Nikolas Valdemar Rasmussen 2011 Lyngby Svømmeklub 44.83 +14.86
Entry time: 47.33 (-2.50)
31 Alexander Radko 2014 Lyngby Svømmeklub 45.49 +15.52
Entry time: 47.23 (-1.74)
32 Axel Krogsæter 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 47.12 +17.15
Entry time: 1:09.87 (-22.75)
33 Floyd Hollingsworth 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 47.58 +17.61
Entry time: 48.30 (-0.72)
34 Filip Skov Zacho 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 48.79 +18.82
Entry time: 53.22 (-4.43)
35 Benjamin Torp Simony 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 49.87 +19.90
Entry time: 55.00 (-5.13)
36 William Strømberg Theisen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 50.52 +20.55
Entry time: 50.33 (+0.19)
37 Jonas Xiaoyan Liu 2012 Lyngby Svømmeklub 54.02 +24.05
Entry time: 1:00.00 (-5.98)
38 Mads Skovsgaard Salling 2013 Lyngby Svømmeklub 56.68 +26.71
Entry time: 53.97 (+2.71)
- Peter Pickersgill 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DSQ
SW 8.2 Ej synkrone arme
- Caleb Meyer 2012 Søllerød Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 20-01-2023 18:02:07
Løb 102, 50m Butterfly Herrer 14-15 år - Indledende heat
Sponsor Lyngby Storcenter
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cornelius Kemnitz 2008 Farum Svømmeklub 28.35 Q
Entry time: 27.90 (+0.45)
2 Thor Rosselló-Tang 2008 Svømmeklubben MK31 28.62 +0.27 Q
Entry time: 28.85 (-0.23)
3 Vitus Ketscher 2009 Hvidovre Svømmeklub 28.63 +0.28 Q
Entry time: 28.99 (-0.36)
4 Bertram Wagner 2008 Lyngby Svømmeklub 28.97 +0.62 Q
Entry time: 29.14 (-0.17)
5 Frey Egholm Høgh 2008 Sigma Swim Allerød 29.05 +0.70 Q
Entry time: 29.59 (-0.54)
6 Nikolai Leo Jónsson 2008 Íþróttabandalag Reykjanesbæjar 29.65 +1.30 Q
Entry time: 30.51 (-0.86)
7 Denas Kazulis 2008 Íþróttabandalag Reykjanesbæjar 29.69 +1.34
Entry time: 31.46 (-1.77)
8 Daði Rafn Falsson 2008 Íþróttabandalag Reykjanesbæjar 29.95 +1.60
Entry time: 29.41 (+0.54)
9 Rasmus Alexander Nielsen 2008 Svømmeklubben MK31 30.07 +1.72
Entry time: 31.42 (-1.35)
10 Sebastian K Olesen 2008 Hvidovre Svømmeklub 30.12 +1.77
Entry time: 31.12 (-1.00)
11 Emil Harpøth 2008 Svømmeklubben MK31 30.23 +1.88
Entry time: 32.60 (-2.37)
12 Sebastian Niemann Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub 30.41 +2.06
Entry time: 29.89 (+0.52)
13 Malte Bøgelund Høpfner 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 31.04 +2.69
Entry time: 30.52 (+0.52)
14 Daniel Sabic 2009 Hvidovre Svømmeklub 31.13 +2.78
Entry time: 30.79 (+0.34)
15 William R. Blaasvær 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 31.29 +2.94
Entry time: 30.46 (+0.83)
16 Joe Hargreaves 2008 Sigma Swim Birkerød 31.36 +3.01
Entry time: 34.56 (-3.20)
17 Eran Akar 2008 Svømmeklubben MK31 31.42 +3.07
Entry time: 31.19 (+0.23)
18 Conrad Buhl 2009 Lyngby Svømmeklub 31.45 +3.10
Entry time: 31.64 (-0.19)
19 Mathias Hald 2009 Lyngby Svømmeklub 31.49 +3.14
Entry time: 30.31 (+1.18)
20 Willum Sullivan Sommer 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 31.69 +3.34
Entry time: 32.42 (-0.73)
21 Lukas Højfeldt 2008 Sigma Swim Birkerød 32.39 +4.04
Entry time: 31.79 (+0.60)
22 Oskar Julius Krogh Bill 2009 Svømmeklubben MK31 32.64 +4.29
Entry time: 34.74 (-2.10)
23 Aksel Danielsen 2009 Sigma Swim Allerød 32.86 +4.51
Entry time: 33.51 (-0.65)
24 Thias Roland Zimling 2009 Svømmeklubben MK31 32.91 +4.56
Entry time: 34.86 (-1.95)
25 Anton Wichmann Christensen 2009 Søllerød Svømmeklub 33.02 +4.67
Entry time: 34.75 (-1.73)
26 Mikkel Frank 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 33.47 +5.12
Entry time: 33.43 (+0.04)
27 Raymi Noah Trevino Hansen 2008 Sigma Swim Allerød 33.67 +5.32
Entry time: 34.31 (-0.64)
28 Oskar Gørup Godthjælp Povlse 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 35.09 +6.74
Entry time: 34.95 (+0.14)
29 Daniel Wetendorff Nielsen 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 35.45 +7.10
Entry time: 42.98 (-7.53)
30 Jonathan Hornbech 2009 Svømmeklubben MK31 35.50 +7.15
Entry time: 37.24 (-1.74)
31 Mathias Flygenring 2009 Søllerød Svømmeklub 35.69 +7.34
Entry time: 37.12 (-1.43)
32 Micas Victor Løth Brandt 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 36.97 +8.62
Entry time: 38.65 (-1.68)
33 Hector Juul Steenbuch 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 38.54 +10.19
Entry time: 39.13 (-0.59)
34 Jonathan Nathansen 2009 Søllerød Svømmeklub 39.07 +10.72
Entry time: 42.56 (-3.49)
35 Mads Skriver 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 42.11 +13.76
Entry time: 41.99 (+0.12)
36 David Sørensen 2009 Ringsted Svømme Klub 50.31 +21.96
Entry time: 59.25 (-8.94)
- Tobias Hanson 2009 Søllerød Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Benjamin Krohn Markussen 2008 Farum Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
Løb officielt kl.: 20-01-2023 18:02:07
20-01-2023 18:02.29 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyngby Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner