2024-07-17   19:14:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Arena Lyngby Open 2023 - Trongården

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag indledende

Document
Resultater
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
Placering: Trongårdsskolens svømmehal Arrangør Lyngby Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 20. jan  2023 to 22. jan  2023
Løb 103, 50m Rygsvømning Damer 12 og yngre - Indledende heat
Sponsor Focus Lighting
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sarah Marie Andersen 2011 Søllerød Svømmeklub 37.33 Q
Entry time: 39.91 (-2.58)
2 Olivia Lutomska Byder 2011 Helsingør Svømmeklub 38.09 +0.76 Q
Entry time: 39.02 (-0.93)
3 Maja Visbjerg Priskorn 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 38.74 +1.41 Q
Entry time: 40.64 (-1.90)
4 Line Birkebæk 2011 Hvidovre Svømmeklub 38.82 +1.49 Q
Entry time: 40.40 (-1.58)
5 Karla Bjerre Pedersen 2011 Søllerød Svømmeklub 39.14 +1.81 Q
Entry time: 43.32 (-4.18)
6 Vigga Lou Holte Hansen 2011 Lyngby Svømmeklub 40.34 +3.01 Q
Entry time: 39.92 (+0.42)
7 Ida Holm-Hansen 2011 Helsingør Svømmeklub 40.48 +3.15
Entry time: 39.80 (+0.68)
8 Elvera Teilmann 2011 Lyngby Svømmeklub 40.56 +3.23
Entry time: 39.48 (+1.08)
9 Helena Hjartar 2011 Lyngby Svømmeklub 40.64 +3.31
Entry time: 41.76 (-1.12)
10 Andrea Møller-Sørensen 2012 Lyngby Svømmeklub 40.94 +3.61
Entry time: 42.34 (-1.40)
11 Agnes Bille Nielsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 41.07 +3.74
Entry time: 43.97 (-2.90)
12 Ea Balder 2011 Lyngby Svømmeklub 42.03 +4.70
Entry time: 41.72 (+0.31)
13 Anna Cecilie Szameitat 2012 Lyngby Svømmeklub 42.30 +4.97
Entry time: 41.78 (+0.52)
14 Ida-Sofie Rich 2011 Lyngby Svømmeklub 42.52 +5.19
Entry time: 42.93 (-0.41)
15 Dana Sesselja Ekblom 2012 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 43.07 +5.74
Entry time: 42.02 (+1.05)
16 Enna Gonzalez-Folic 2011 Lyngby Svømmeklub 43.28 +5.95
Entry time: 43.60 (-0.32)
17 Silja Zøllner 2012 Lyngby Svømmeklub 44.22 +6.89
Entry time: 44.63 (-0.41)
18 Tilde Elisabeth Hansen 2012 Lyngby Svømmeklub 44.35 +7.02
Entry time: 45.52 (-1.17)
19 Arndis Soffia Matthiasdottir 2012 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 44.37 +7.04
Entry time: 43.91 (+0.46)
20 Bodil Thomsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 45.59 +8.26
Entry time: 45.31 (+0.28)
21 Martha Fløe Wonsild 2012 Helsingør Svømmeklub 45.70 +8.37
Entry time: 46.06 (-0.36)
22 Caroline Emilia Renard Bjerg 2013 Søllerød Svømmeklub 46.13 +8.80
Entry time: 47.15 (-1.02)
23 Ella Borup 2012 Helsingør Svømmeklub 46.25 +8.92
Entry time: 48.49 (-2.24)
24 Laura Marie Dalsberg-Jensen 2012 Lyngby Svømmeklub 46.40 +9.07
Entry time: 45.08 (+1.32)
25 Ellen Kruse Merland 2011 Helsingør Svømmeklub 46.85 +9.52
Entry time: 49.00 (-2.15)
26 Ella Strandkjær Sørensen 2012 Søllerød Svømmeklub 47.51 +10.18
Entry time: 48.66 (-1.15)
=27 Matilde Christophersen 2011 Søllerød Svømmeklub 47.99 +10.66
Entry time: 49.00 (-1.01)
=27 Hannah Philippa Nørgaard 2013 Søllerød Svømmeklub 47.99 +10.66
Entry time: 53.21 (-5.22)
29 Emma Katrine Mølgaard Gand 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 48.05 +10.72
Entry time: 46.60 (+1.45)
30 Annika Bendixen 2013 Lyngby Svømmeklub 48.27 +10.94
Entry time: 46.33 (+1.94)
31 Mia Birkebæk 2013 Hvidovre Svømmeklub 48.34 +11.01
Entry time: 51.43 (-3.09)
32 Eleanor Isabella Brinch 2012 Søllerød Svømmeklub 48.38 +11.05
Entry time: 50.93 (-2.55)
33 Lina Leidecker-Hansen 2012 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 48.83 +11.50
Entry time: 46.75 (+2.08)
34 Aura Amalie Pamperin 2012 Helsingør Svømmeklub 48.99 +11.66
Entry time: 49.22 (-0.23)
35 Liva Kirchler Jørgensen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 49.21 +11.88
Entry time: 50.83 (-1.62)
36 Frida Riber 2013 Søllerød Svømmeklub 49.39 +12.06
Entry time: 49.43 (-0.04)
37 Martha Hyldgaard Bigum 2012 Lyngby Svømmeklub 49.81 +12.48
Entry time: 49.70 (+0.11)
38 Vera Mollerup 2012 Lyngby Svømmeklub 49.97 +12.64
Entry time: 47.24 (+2.73)
39 Frida Storm Mikkelsen 2012 Søllerød Svømmeklub 51.02 +13.69
Entry time: 50.07 (+0.95)
40 Selma Prause-Knudsen 2013 Lyngby Svømmeklub 51.11 +13.78
Entry time: 51.61 (-0.50)
41 Josefine Kiilerich-Pedersen 2013 Lyngby Svømmeklub 52.82 +15.49
Entry time: 50.35 (+2.47)
42 Ida Hansen 2012 Lyngby Svømmeklub 52.86 +15.53
Entry time: 58.47 (-5.61)
43 Melina Thormann 2013 Lyngby Svømmeklub 53.10 +15.77
Entry time: 55.81 (-2.71)
44 Magda Emilie Holte Hansen 2013 Lyngby Svømmeklub 54.99 +17.66
Entry time: 1:00.17 (-5.18)
45 Andrea Lebahn 2013 Lyngby Svømmeklub 56.80 +19.47
Entry time: 54.40 (+2.40)
46 Susu L. Zhang 2013 Lyngby Svømmeklub 58.17 +20.84
Entry time: 57.47 (+0.70)
47 Frederikke Malmkjær 2014 Lyngby Svømmeklub 58.25 +20.92
Entry time: 58.30 (-0.05)
48 Laura Reuter 2013 Lyngby Svømmeklub 58.87 +21.54
Entry time: 51.41 (+7.46)
49 Ellen Marie Gammelgaard San 2014 Lyngby Svømmeklub 59.90 +22.57
Entry time: 1:05.13 (-5.23)
50 Agnes Dam Jørgensen 2014 Lyngby Svømmeklub 1:01.23 +23.90
Entry time: 1:05.45 (-4.22)
51 Frederikke Feldt-Sørensen 2013 Lyngby Svømmeklub 1:01.48 +24.15
Entry time: 54.75 (+6.73)
52 Leona Clausen 2015 Lyngby Svømmeklub 1:03.82 +26.49
Entry time: 1:03.71 (+0.11)
53 Vera Johnsen 2015 Lyngby Svømmeklub 1:05.15 +27.82
Entry time: 1:06.32 (-1.17)
54 Emma Hansen 2015 Lyngby Svømmeklub 1:08.69 +31.36
Entry time: 1:24.79 (-16.10)
55 Cille Fløe 2016 Lyngby Svømmeklub 0.97 1:15.06 +37.73
Entry time: 1:30.00 (-14.94)
- Vera Riegels 2013 Lyngby Svømmeklub DSQ
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning
- Smilla Lemb Sørensen 2013 Lyngby Svømmeklub DSQ
SW 6.4 Rører ikke bassinvæggen ved vending eller afslutning
- Caroline Gundborg 2013 Søllerød Svømmeklub DNS
- Julia Semklo 2011 Helsingør Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 20-01-2023 18:32:16
Løb 103, 50m Rygsvømning Damer 13-14 år - Indledende heat
Sponsor Focus Lighting
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alberte Delin Backhausen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 33.10 Q
Entry time: 32.95 (+0.15)
2 Elísabet Arnoddsdóttir 2009 Íþróttabandalag Reykjanesbæjar 33.17 +0.07 Q
Entry time: 33.31 (-0.14)
3 Caroline Leander Søltoft 2010 Sigma Swim Allerød 33.20 +0.10 Q
Entry time: 33.33 (-0.13)
4 Sofie Weng Lind-Christensen 2009 Sigma Swim Allerød 33.23 +0.13 Q
Entry time: 34.00 (-0.77)
5 Emma Nørskov 2009 Søllerød Svømmeklub 33.94 +0.84 Q
Entry time: 33.63 (+0.31)
6 Ellen-Mai Teilmann 2009 Lyngby Svømmeklub 34.63 +1.53 Q
Entry time: 35.63 (-1.00)
7 Siri Egholm Høgh 2010 Sigma Swim Allerød 34.86 +1.76
Entry time: 36.16 (-1.30)
8 Louise Bilberg Lund 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 35.00 +1.90
Entry time: 35.58 (-0.58)
9 Liva Toldwoss Aunsholm 2009 Hvidovre Svømmeklub 35.11 +2.01
Entry time: 34.97 (+0.14)
10 Freydís Lilja Bergþórsdóttir 2009 Íþróttabandalag Reykjanesbæjar 35.27 +2.17
Entry time: 35.21 (+0.06)
11 Louisa Kjerulf 2009 Svømmeklubben MK31 35.29 +2.19
Entry time: 34.69 (+0.60)
12 Alva Wagner Toftdahl 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 35.33 +2.23
Entry time: 37.43 (-2.10)
13 Maria Holstein Arnesen 2010 Lyngby Svømmeklub 35.74 +2.64
Entry time: 35.71 (+0.03)
14 Laura Krak Hjorth 2009 Svømmeklubben MK31 36.10 +3.00
Entry time: 37.43 (-1.33)
15 Katarina Nilsson 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 36.41 +3.31
Entry time: 37.15 (-0.74)
16 Selma Langkjær 2010 Sigma Swim Allerød 36.67 +3.57
Entry time: 36.57 (+0.10)
17 Nicoline Svarrer 2010 Svømmeklubben MK31 36.68 +3.58
Entry time: 39.69 (-3.01)
18 Anna Staal 2009 Sigma Swim Birkerød 36.75 +3.65
Entry time: 37.30 (-0.55)
19 Zenia Spence 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 37.51 +4.41
Entry time: 37.55 (-0.04)
20 Ella Lindum Andersen 2010 Lyngby Svømmeklub 37.59 +4.49
Entry time: 36.11 (+1.48)
21 Emma Biering-Sørensen 2009 Hvidovre Svømmeklub 38.43 +5.33
Entry time: 39.33 (-0.90)
22 Ida Larsen 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 38.74 +5.64
Entry time: 39.95 (-1.21)
23 Silke Holtz 2010 Sigma Swim Allerød 39.10 +6.00
Entry time: 40.94 (-1.84)
24 Kamma Lykke Sejer Sørensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 39.26 +6.16
Entry time: 39.38 (-0.12)
25 Halla Háfoss 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 39.49 +6.39
Entry time: 39.57 (-0.08)
26 Wilma Faber 2010 Helsingør Svømmeklub 39.54 +6.44
Entry time: 46.54 (-7.00)
27 Lin Ritt Berthelsen 2010 Helsingør Svømmeklub 39.89 +6.79
Entry time: 38.12 (+1.77)
28 Emma Antonia Lund Hansen 2010 Hvidovre Svømmeklub 40.76 +7.66
Entry time: 42.65 (-1.89)
29 Elena Gurani 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 42.46 +9.36
Entry time: 43.18 (-0.72)
30 Karen Bøje K. Carøe 2010 Helsingør Svømmeklub 46.37 +13.27
Entry time: 48.63 (-2.26)
31 Annika Højfeldt 2010 Sigma Swim Birkerød 47.42 +14.32
Entry time: 43.41 (+4.01)
32 Saga Høgh 2010 Hvidovre Svømmeklub 48.82 +15.72 S10
Entry time: 50.98 (-2.16)
- Emilia Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub DSQ
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse
- Alma Maarslet Rosenfalck 2010 Sigma Swim Birkerød DSQ
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending
- Ellen Laug Rasmussen 2010 Søllerød Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 20-01-2023 18:32:16
20-01-2023 18:32.30 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyngby Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner