2022-08-19   13:37:49
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Märsky-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Märsky-uinnit
Place: Mäkelänrinteen Uintikeskus Organizer: Helsingfors Simsällskap r.f.
Pool: 50m Competition Date: May 28, 2022 to May 28, 2022
Event 10, 50m Rintauinti Miehet P11 - Final
Rollo11 52.83
IKM14-16 34.10
SM-raja 32.95
NSM-raja 34.00
GP 35.50
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Kivi Hakkarainen 2011 Helsingfors Simsällskap +0.96 147 49.10 Rollo11
Entry time: 50.26 (-1.16)
=2 Joona Toivonen 2011 Riihimäen Uimaseura +0.86 127 51.54 +2.44 Rollo11
Entry time: 52.02 (-0.48)
=2 Platon Voutilainen 2011 Nurmijärven Uinti +0.87 127 51.54 +2.44 Rollo11
Entry time: 52.05 (-0.51)
4 Mark Borisov 2011 Cetus Espoo 120 52.47 +3.37 Rollo11
Entry time: 51.14 (+1.33)
5 Julius Sydänmaa 2011 ORCA Helsinki +0.78 114 53.44 +4.34
Entry time: 59.46 (-6.02)
6 Urho Tammi 2011 Salon Uimarit +0.76 95 56.81 +7.71
Entry time: 54.88 (+1.93)
7 Peetu Katavisto 2012 ORCA Helsinki +0.70 92 57.33 +8.23
Entry time: 55.56 (+1.77)
8 Erik Lehtimäki 2013 Helsingfors Simsällskap 64 1:04.77 +15.67
9 Otso Ekholm 2012 Helsingfors Simsällskap +0.75 60 1:06.28 +17.18
- Leevi Pirttimäki 2011 Jyväskylän Aalto +0.73 DSQ
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä
Event official at: 5/28/2022 6:02:18 PM
Event 10, 50m Rintauinti Miehet P13 - Final
Rollo11 52.83
IKM14-16 34.10
SM-raja 32.95
NSM-raja 34.00
GP 35.50
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Urho Ruuska 2009 Jyväskylän Aalto +0.69 294 38.99
Entry time: 37.56 (+1.43)
2 Oiva Numminen 2009 Nurmijärven Uinti +0.81 259 40.66 +1.67
Entry time: 44.52 (-3.86)
3 Joonas Walldén 2009 Cetus Espoo +0.75 193 44.87 +5.88
Entry time: 45.49 (-0.62)
4 Benjamin Juusela 2010 Helsingfors Simsällskap +0.73 182 45.79 +6.80
Entry time: 45.52 (+0.27)
5 Jimi Malkki 2009 Cetus Espoo +0.79 181 45.86 +6.87
Entry time: 47.10 (-1.24)
6 Amos Eriksson 2010 Helsingfors Simsällskap +0.77 172 46.62 +7.63
Entry time: 46.22 (+0.40)
7 Lenni Kumpulainen 2010 Mikkelin Uimaseura +0.68 145 49.33 +10.34
Entry time: 49.57 (-0.24)
8 Eero Huuska 2010 Jyväskylän Aalto +0.76 143 49.60 +10.61
Entry time: 49.81 (-0.21)
9 Rasmus Pernaa 2009 Cetus Espoo +0.85 132 50.88 +11.89
Entry time: 53.86 (-2.98)
10 Havu Heikkinen 2009 Helsingfors Simsällskap +0.78 124 51.94 +12.95
Entry time: 55.31 (-3.37)
11 Henrik Mikkonen 2010 Jyväskylän Aalto +0.69 98 56.17 +17.18
Entry time: 56.88 (-0.71)
12 Nikon Zarubalov 2010 ORCA Helsinki +0.83 79 1:00.44 +21.45
Entry time: 57.70 (+2.74)
Event official at: 5/28/2022 6:02:18 PM
Event 10, 50m Rintauinti Miehet P14 - Final
Rollo11 52.83
IKM14-16 34.10
SM-raja 32.95
NSM-raja 34.00
GP 35.50
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Niklas Ugolnikov 2008 Vanders +0.62 462 33.56 IKM14-16
Entry time: 34.02 (-0.46)
2 Adam Isaev 2008 Helsingfors Simsällskap +0.63 267 40.27 +6.71
Entry time: 39.94 (+0.33)
3 Tuli Hakkarainen 2008 Helsingfors Simsällskap +0.75 261 40.56 +7.00
Entry time: 42.27 (-1.71)
4 Veeti Tuulensuu 2008 Nurmijärven Uinti +0.75 259 40.68 +7.12
Entry time: 42.27 (-1.59)
Event official at: 5/28/2022 6:02:18 PM
Event 10, 50m Rintauinti Miehet P16 - Final
Rollo11 52.83
IKM14-16 34.10
SM-raja 32.95
NSM-raja 34.00
GP 35.50
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Eetu Niemi 2007 Octopus Lohja +0.77 470 33.37 IKM14-16
Entry time: 34.59 (-1.22)
2 Anton Helén 2006 Riihimäen Uimaseura +0.69 444 34.01 +0.64 IKM14-16
Entry time: 34.36 (-0.35)
3 Väinö Pitkänen 2006 Uinti Tampere +0.63 425 34.51 +1.14 GP
Entry time: 35.21 (-0.70)
4 Cristian Cannizzaro 2007 Kuopion Uimaseura +0.70 424 34.52 +1.15 GP
Entry time: 34.97 (-0.45)
5 Pyry Pyykkö 2006 Uinti Tampere +0.72 423 34.55 +1.18 GP
Entry time: 34.78 (-0.23)
6 Niklas Töyrylä 2006 Uinti Tampere +0.73 422 34.58 +1.21 GP
Entry time: 36.27 (-1.69)
7 Alexandro Sivenius 2007 Uinti Tampere +0.62 386 35.64 +2.27
Entry time: 35.89 (-0.25)
8 Aarne Laurila 2006 Cetus Espoo +0.60 362 36.38 +3.01
Entry time: 37.02 (-0.64)
9 Miika Toivonen 2007 Riihimäen Uimaseura +0.67 353 36.69 +3.32
Entry time: 36.72 (-0.03)
10 Gleb Burakov 2007 Nurmijärven Uinti +0.69 293 39.03 +5.66
Entry time: 38.72 (+0.31)
11 Áron Zautasvili 2006 Uinti Tampere +0.76 292 39.08 +5.71
Entry time: 37.37 (+1.71)
12 Lauri Juvonen 2007 Kuopion Uimaseura +0.64 196 44.67 +11.30
Entry time: 45.86 (-1.19)
- Joel Väisänen 2007 Tuusulan Uimaseura ry +0.72 DSQ
Event official at: 5/28/2022 6:02:18 PM
Event 10, 50m Rintauinti Miehet M - Final
Rollo11 52.83
IKM14-16 34.10
SM-raja 32.95
NSM-raja 34.00
GP 35.50
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Davin Lindholm 2004 Helsingfors Simsällskap +0.75 723 28.90 SM-raja
Entry time: 28.17 (+0.73)
2 Tuomas Kiviluoma 1993 Cetus Espoo +0.61 671 29.64 +0.74 SM-raja
Entry time: 29.59 (+0.05)
3 Kasper Nylund 1994 Aquatics Hyvinkää +0.64 580 31.11 +2.21 SM-raja
Entry time: 31.79 (-0.68)
4 Samuel Sainio 2005 Uinti Tampere +0.66 579 31.13 +2.23 SM-raja
Entry time: 30.26 (+0.87)
5 Eetu Malvela 2000 Jyväskylän Aalto +0.70 569 31.30 +2.40 SM-raja
Entry time: 30.45 (+0.85)
6 Daniel Rinne 2002 Cetus Espoo +0.74 559 31.50 +2.60 SM-raja
Entry time: 32.60 (-1.10)
7 Joona Kortteinen 2003 Uinti Tampere +0.68 515 32.37 +3.47 SM-raja
Entry time: 31.44 (+0.93)
8 Visa Kotiniitty 2003 Uinti Tampere +0.71 511 32.45 +3.55 SM-raja
Entry time: 32.26 (+0.19)
9 Urho Käkelä 2005 Järvenpään Uintiklubi ry +0.72 473 33.30 +4.40 NSM-raja
Entry time: 33.44 (-0.14)
10 Eemil Kylmä 2001 Cetus Espoo +0.67 466 33.47 +4.57 GP
Entry time: 33.07 (+0.40)
11 Veeti Vilén 2004 Mikkelin Uimaseura +0.70 451 33.82 +4.92 NSM-raja
Entry time: 34.46 (-0.64)
12 Vilho Tikkanen 2005 Jyväskylän Aalto +0.61 441 34.07 +5.17 GP
Entry time: 32.93 (+1.14)
13 Matias Rasinmäki 2003 Cetus Espoo +0.70 437 34.18 +5.28 GP
Entry time: 32.52 (+1.66)
14 Jaska Schoenmakers 2004 Tuusulan Uimaseura ry +0.69 434 34.25 +5.35 GP
Entry time: 34.13 (+0.12)
15 Akseli Liukkonen 2005 Uinti Tampere +0.77 419 34.66 +5.76 GP
Entry time: 35.63 (-0.97)
16 Ville Savulahti 2003 Riihimäen Uimaseura +0.67 403 35.12 +6.22 GP
Entry time: 33.67 (+1.45)
17 Anton Kettunen 2005 Gladius Kirkkonummi +0.65 401 35.18 +6.28 GP
Entry time: 34.84 (+0.34)
18 Tommi Myllynen 2004 Nurmijärven Uinti +0.76 359 36.49 +7.59
Entry time: 35.50 (+0.99)
19 Joonas Salo 2004 Tuusulan Uimaseura ry +0.70 288 39.26 +10.36
Entry time: 38.50 (+0.76)
Event official at: 5/28/2022 6:02:18 PM
2022-05-28 18:06:09 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Helsingfors Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner