2022-08-10   06:49:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM Årgang Langbane 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Finaler - Onsdag kl. 17.00

Document
Heat resultat
DM årgang Langbane
Placering: Helsingør Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømme
Svømmeh 50m Stævne dato: 28. jun  2022 to 1. jul  2022
Løb 20, 200m Medley Herrer - A Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Valdemar Hoffmann Hyldig 2008 Gentofte Svømme Klub 527 2:21.13
Entry time: 2:21.38 (-0.25)
50m: 28.77
100m: 1:05.16
(36.39)
150m: 1:49.01
(43.85)
200m: 2:21.13
(32.12)
2 Noa Riis 2008 SvømmeKlubben SYD 503 2:23.26 +2.13
Entry time: 2:24.11 (-0.85)
50m: 30.67
100m: 1:04.95
(34.28)
150m: 1:49.52
(44.57)
200m: 2:23.26
(33.74)
3 Tristan Nygaard 2008 Glostrup Svømmeklub 496 2:23.99 +2.86
Entry time: 2:26.57 (-2.58)
50m: 32.11
100m: 1:07.09
(34.98)
150m: 1:51.39
(44.30)
200m: 2:23.99
(32.60)
4 Sigurd S. Kristensen 2008 Aalborg Svømmeklub 470 2:26.53 +5.40
Entry time: 2:27.81 (-1.28)
50m: 30.94
100m: 1:07.66
(36.72)
150m: 1:55.09
(47.43)
200m: 2:26.53
(31.44)
5 Valdemar Møller-Ern 2008 Vallensbæk IF Af 1939 470 2:26.57 +5.44
Entry time: 2:26.67 (-0.10)
50m: 29.99
100m: 1:11.33
(41.34)
150m: 1:54.01
(42.68)
200m: 2:26.57
(32.56)
6 Viktor Nymark Føge 2008 Herlev Svømning 466 2:26.99 +5.86
Entry time: 2:28.36 (-1.37)
50m: 31.51
100m: 1:09.42
(37.91)
150m: 1:53.41
(43.99)
200m: 2:26.99
(33.58)
7 Rasmus Starcke Jeppesen 2008 Svømmeklubben Søhesten 465 2:27.06 +5.93
Entry time: 2:28.89 (-1.83)
50m: 31.58
100m: 1:10.53
(38.95)
150m: 1:53.91
(43.38)
200m: 2:27.06
(33.15)
8 Viggo Rohde 2008 Agfs Svømmeafdeling 438 2:30.08 +8.95
Entry time: 2:28.50 (+1.58)
50m: 32.14
100m: 1:09.68
(37.54)
150m: 1:54.15
(44.47)
200m: 2:30.08
(35.93)
Løb officielt kl.: 29-06-2022 17:42:09
Løb 20, 200m Medley Herrer - B Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Bøttiger 2008 Swim Team Odense 454 2:28.32
Entry time: 2:31.18 (-2.86)
50m: 29.88
100m: 1:07.38
(37.50)
150m: 1:54.95
(47.57)
200m: 2:28.32
(33.37)
2 Jesper Ulleseit 2008 Vejle Svømmeklub 439 2:29.96 +1.64
Entry time: 2:30.13 (-0.17)
50m: 31.90
100m: 1:10.77
(38.87)
150m: 1:57.04
(46.27)
200m: 2:29.96
(32.92)
3 Bertram Wagner 2008 Lyngby Svømmeklub 437 2:30.21 +1.89
Entry time: 2:31.59 (-1.38)
50m: 31.62
100m: 1:11.11
(39.49)
150m: 1:56.07
(44.96)
200m: 2:30.21
(34.14)
4 Alexander Merl Larsen 2008 A6 JGI-Swim 432 2:30.80 +2.48
Entry time: 2:31.38 (-0.58)
50m: 32.79
100m: 1:11.34
(38.55)
150m: 1:57.37
(46.03)
200m: 2:30.80
(33.43)
5 Gustav Hansen 2008 Vejle Svømmeklub 431 2:30.91 +2.59
Entry time: 2:31.56 (-0.65)
50m: 31.52
100m: 1:11.02
(39.50)
150m: 1:56.62
(45.60)
200m: 2:30.91
(34.29)
6 Villads Moefelt 2008 Gladsaxe Svømmeklub 411 2:33.22 +4.90
Entry time: 2:33.22 (=)
50m: 31.60
100m: 1:10.06
(38.46)
150m: 1:56.10
(46.04)
200m: 2:33.22
(37.12)
7 Emil Mandsberg 2008 Vallensbæk IF Af 1939 406 2:33.87 +5.55
Entry time: 2:32.90 (+0.97)
50m: 31.65
100m: 1:12.94
(41.29)
150m: 1:57.45
(44.51)
200m: 2:33.87
(36.42)
8 Johannes Due Jessen 2008 Haderslev Svømme Klub 405 2:33.97 +5.65
Entry time: 2:32.34 (+1.63)
50m: 31.17
100m: 1:10.37
(39.20)
150m: 2:00.29
(49.92)
200m: 2:33.97
(33.68)
Løb officielt kl.: 29-06-2022 17:42:09
29-06-2022 20:37.08 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Helsingør Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner