Resultat för DM Årgang Langbane 2022
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Indledende - Fredag kl. 09.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Helsingør Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømme |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. jun 2022 to 1. jul 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 48, 100m Brystsvømning Herrer - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
532 |
1:10.16 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.77 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
516 |
1:10.88 |
+0.72 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.34 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
516 |
1:10.90 |
+0.74 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.33 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
501 |
1:11.57 |
+1.41 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.79 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
Herlev Svømning |
|
494 |
1:11.93 |
+1.77 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.15 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
489 |
1:12.17 |
+2.01 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.57 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
473 |
1:12.96 |
+2.80 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.72 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
470 |
1:13.12 |
+2.96 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.93 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar Vinge-Maigaard |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
453 |
1:14.04 |
+3.88 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.53 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
452 |
1:14.11 |
+3.95 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.00 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
447 |
1:14.37 |
+4.21 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.09 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
432 |
1:15.23 |
+5.07 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.88 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sissu Petersen |
2007 |
Nuuk Svømmeklub |
|
428 |
1:15.47 |
+5.31 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.32 |
(+5.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
424 |
1:15.71 |
+5.55 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.18 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederik N Jensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
421 |
1:15.89 |
+5.73 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.80 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
420 |
1:15.91 |
+5.75 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.69 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
William Bendixen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
419 |
1:15.96 |
+5.80 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.93 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederik William Holm |
2007 |
GTI - Ishøj |
|
418 |
1:16.06 |
+5.90 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.07 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ib Fang Wang |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
417 |
1:16.08 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.76 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
417 |
1:16.13 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.72 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
416 |
1:16.15 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.66 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
403 |
1:16.97 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.28 |
(+5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nikolaj Assentoft Brandt |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
401 |
1:17.12 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.04 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Carl Gustav Christensen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
386 |
1:18.07 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.95 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
382 |
1:18.37 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.12 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
379 |
1:18.58 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.73 |
(+2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
376 |
1:18.80 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.35 |
(+3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
366 |
1:19.49 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.01 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Asbjørn Zeller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
365 |
1:19.54 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.08 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Joachim Nyvang Thorngreen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
365 |
1:19.55 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.48 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
361 |
1:19.84 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.68 |
(+4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
352 |
1:20.52 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.52 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Storm Bargmann |
2007 |
Herlev Svømning |
|
339 |
1:21.51 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.90 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Benjamin Kofoed Thestrup |
2007 |
GTI - Ishøj |
|
339 |
1:21.56 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.83 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
301 |
1:24.84 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.01 |
(+7.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Sigmann Dreyer |
2007 |
Kalundborg SK |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-07-2022 12:33:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-07-2022 12:33.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|