2022-10-05   06:53:16
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Skuru KM

Below are all results from the competition shown by session.

Document
Resultat
Skuru KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 jun 2022 till den 14 jun 2022
Gren 1, 200m Frisim Damer 17-24 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felicia Östlund 2002 Skuru Idrottsklubb 2:13.27
50m: 31.51
100m: 1:04.92
(33.41)
150m: 1:39.40
(34.48)
200m: 2:13.27
(33.87)
Grenen officiell:  2022-06-14 17:15:35
Gren 1, 200m Frisim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ellen Ekengren 2008 Skuru Idrottsklubb 2:40.02
50m: 35.73
100m: 1:17.20
(41.47)
150m: 2:00.12
(42.92)
200m: 2:40.02
(39.90)
2 Linnea Björkholm 2008 Skuru Idrottsklubb 2:41.01 +0.99
50m: 37.38
100m: 1:18.61
(41.23)
150m: 2:01.01
(42.40)
200m: 2:41.01
(40.00)
3 Ellinor Fernström 2008 Skuru Idrottsklubb 3:05.63 +25.61
50m: 40.67
100m: 1:28.69
(48.02)
150m: 2:17.91
(49.22)
200m: 3:05.63
(47.72)
Grenen officiell:  2022-06-14 17:15:35
Gren 1, 200m Frisim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Sjökvist 2010 Skuru Idrottsklubb 2:45.16
50m: 37.74
100m: 1:20.10
(42.36)
150m: 2:03.76
(43.66)
200m: 2:45.16
(41.40)
2 Linnéa Milic 2011 Skuru Idrottsklubb 2:47.82 +2.66
50m: 37.92
100m: 1:21.44
(43.52)
150m: 2:06.97
(45.53)
200m: 2:47.82
(40.85)
3 Wilma Brandberg 2011 Skuru Idrottsklubb 2:52.43 +7.27
50m: 38.59
100m: 1:23.17
(44.58)
150m: 2:08.75
(45.58)
200m: 2:52.43
(43.68)
4 Clara Sartor 2010 Skuru Idrottsklubb 3:13.52 +28.36
50m: 41.90
100m: 1:31.62
(49.72)
150m: 2:22.54
(50.92)
200m: 3:13.52
(50.98)
Grenen officiell:  2022-06-14 17:15:35
Gren 1, 200m Frisim Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Rodriguez Räms 2007 Skuru Idrottsklubb 0.12 2:25.09
50m: 33.04
100m: 1:09.62
(36.58)
150m: 1:48.62
(39.00)
200m: 2:25.09
(36.47)
2 Liv Öhrman 2007 Skuru Idrottsklubb 2:31.01 +5.92
50m: 33.25
100m: 1:12.05
(38.80)
150m: 1:52.81
(40.76)
200m: 2:31.01
(38.20)
3 Tyra Berglin 2007 Skuru Idrottsklubb 2:37.40 +12.31
50m: 34.96
100m: 1:15.79
(40.83)
150m: 1:57.99
(42.20)
200m: 2:37.40
(39.41)
Grenen officiell:  2022-06-14 17:15:35
2022-06-14 17:16:15 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Skuru KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 jun 2022 till den 14 jun 2022
Gren 2, 200m Frisim Herrar 17-24 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Hallenborg 2004 Skuru Idrottsklubb 2:01.05
50m: 28.03
100m: 59.68
(31.65)
150m: 1:31.32
(31.64)
200m: 2:01.05
(29.73)
2 Adrian Ekström 2004 Skuru Idrottsklubb 2:01.86 +0.81
50m: 28.15
100m: 59.26
(31.11)
150m: 1:31.08
(31.82)
200m: 2:01.86
(30.78)
3 Lukas  Malmström 2003 Skuru Idrottsklubb 2:08.49 +7.44
50m: 27.77
100m: 59.45
(31.68)
150m: 1:33.67
(34.22)
200m: 2:08.49
(34.82)
4 Johan Allberg 2002 Skuru Idrottsklubb 2:13.05 +12.00
50m: 29.78
100m: 1:03.50
(33.72)
150m: 1:38.39
(34.89)
200m: 2:13.05
(34.66)
Grenen officiell:  2022-06-14 17:20:58
Gren 2, 200m Frisim Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Lundström-Gars 2007 Skuru Idrottsklubb 2:13.32
50m: 30.15
100m: 1:04.42
(34.27)
150m: 1:39.05
(34.63)
200m: 2:13.32
(34.27)
2 Wilgot Wiklund 2007 Skuru Idrottsklubb 2:40.42 +27.10
50m: 36.47
100m: 1:17.70
(41.23)
150m: 2:00.03
(42.33)
200m: 2:40.42
(40.39)
Grenen officiell:  2022-06-14 17:20:58
Gren 2, 200m Frisim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Henry Arvered 2010 Skuru Idrottsklubb 2:39.73
50m: 36.56
100m: 1:19.61
(43.05)
150m: 2:02.67
(43.06)
200m: 2:39.73
(37.06)
Grenen officiell:  2022-06-14 17:20:58
2022-06-14 17:21:02 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Skuru KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 jun 2022 till den 14 jun 2022
Gren 3, 25m Fjärilsim Mixed 12 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
Clara Hedqvist Göthberg 2012 Skuru Idrottsklubb 32.42
Valentina Sabo 2012 Skuru Idrottsklubb 24.81
Anton Schultz 2012 Skuru Idrottsklubb 24.16
Grenen officiell:  2022-06-14 17:15:25
2022-06-14 17:18:13 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Skuru KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 jun 2022 till den 14 jun 2022
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer 55-59 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tatiana Abu Nijmeh 1965 Skuru Idrottsklubb 2:10.83
50m: 1:00.93
100m: 2:10.83
(1:09.90)
Grenen officiell:  2022-06-14 17:23:44
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer 17-24 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felicia Östlund 2002 Skuru Idrottsklubb 1:11.27
50m: 33.66
100m: 1:11.27
(37.61)
Grenen officiell:  2022-06-14 17:23:44
2022-06-14 17:35:39 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Skuru KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 jun 2022 till den 14 jun 2022
Gren 5, 100m Fjärilsim Herrar 45-49 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mikael Arvered 1977 Skuru Idrottsklubb 1:08.24
50m: 31.60
100m: 1:08.24
(36.64)
Grenen officiell:  2022-06-14 17:27:10
Gren 5, 100m Fjärilsim Herrar 17-24 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Hallenborg 2004 Skuru Idrottsklubb 1:05.42
50m: 30.55
100m: 1:05.42
(34.87)
2 Lukas  Malmström 2003 Skuru Idrottsklubb 1:07.53 +2.11
50m: 30.34
100m: 1:07.53
(37.19)
3 Adrian Ekström 2004 Skuru Idrottsklubb 1:14.05 +8.63
50m: 34.02
100m: 1:14.05
(40.03)
4 Johan Allberg 2002 Skuru Idrottsklubb 1:14.15 +8.73
50m: 33.69
100m: 1:14.15
(40.46)
Grenen officiell:  2022-06-14 17:27:10
Gren 5, 100m Fjärilsim Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Lundström-Gars 2007 Skuru Idrottsklubb 1:13.48
50m: 34.43
100m: 1:13.48
(39.05)
Grenen officiell:  2022-06-14 17:27:10
2022-06-14 17:36:04 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Skuru KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 jun 2022 till den 14 jun 2022
Gren 6, 50m Ryggsim Damer 17-24 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felicia Östlund 2002 Skuru Idrottsklubb 36.10
2 Olivia Östlund 2003 Skuru Idrottsklubb 36.51 +0.41
3 Ida Edvinsson 2004 Skuru Idrottsklubb 37.69 +1.59
Grenen officiell:  2022-06-14 17:41:45
Gren 6, 50m Ryggsim Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Rodriguez Räms 2007 Skuru Idrottsklubb 32.51
2 Alva Furingsten 2006 Skuru Idrottsklubb 34.96 +2.45
3 Denise Sörnäs 2007 Skuru Idrottsklubb 40.73 +8.22
Grenen officiell:  2022-06-14 17:41:45
Gren 6, 50m Ryggsim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Viktoria Milic 2008 Skuru Idrottsklubb 33.82
2 Tuva Jervaeus 2008 Skuru Idrottsklubb 35.31 +1.49
3 Nicole Königsberg 2008 Skuru Idrottsklubb 45.15 +11.33
Grenen officiell:  2022-06-14 17:41:45
Gren 6, 50m Ryggsim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Blanka Schröder 2011 Skuru Idrottsklubb 41.99
2 Clara Sartor 2010 Skuru Idrottsklubb 47.56 +5.57
3 Stella Österman 2010 Skuru Idrottsklubb 48.08 +6.09
4 Tilde Barton 2010 Skuru Idrottsklubb 50.23 +8.24
- Valentina Isakovic 2010 Skuru Idrottsklubb DNS
Grenen officiell:  2022-06-14 17:41:45
Gren 6, 50m Ryggsim Damer 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
Sophia Arvered 2013 Skuru Idrottsklubb 1:00.51
Valentina Sabo 2012 Skuru Idrottsklubb 58.58
Grenen officiell:  2022-06-14 17:41:45
2022-06-14 17:41:48 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Skuru KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 jun 2022 till den 14 jun 2022
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar 40-44 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anders Westlund 1980 Skuru Idrottsklubb 32.32
Grenen officiell:  2022-06-14 17:47:23
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar 17-24 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arvid Hallenborg 2002 Skuru Idrottsklubb 28.97
2 Johan Allberg 2002 Skuru Idrottsklubb 29.46 +0.49
3 Adrian Ekström 2004 Skuru Idrottsklubb 31.04 +2.07
4 Lukas  Malmström 2003 Skuru Idrottsklubb 31.36 +2.39
5 Axel Hallenborg 2004 Skuru Idrottsklubb 31.87 +2.90
6 Mikael Lanestrand 2005 Skuru Idrottsklubb 35.12 +6.15
Grenen officiell:  2022-06-14 17:47:23
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Eskil Bränström 2006 Skuru Idrottsklubb 33.32
2 Hugo Krogstad 2007 Skuru Idrottsklubb 33.89 +0.57
3 Alexander Lundström-Gars 2007 Skuru Idrottsklubb 34.50 +1.18
Grenen officiell:  2022-06-14 17:47:23
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Viktor Jungner 2010 Skuru Idrottsklubb 45.36
2 Philip Erlandsson 2010 Skuru Idrottsklubb 47.49 +2.13
- Axel Westlund 2011 Skuru Idrottsklubb DSQ
- Marcus Kvarfordh Andres 2011 Skuru Idrottsklubb DNS
Grenen officiell:  2022-06-14 17:47:23
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
Anton Schultz 2012 Skuru Idrottsklubb 49.02
Grenen officiell:  2022-06-14 17:47:23
2022-06-14 17:47:41 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Skuru KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 jun 2022 till den 14 jun 2022
Gren 8, 100m Bröstsim Damer 17-24 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felicia Östlund 2002 Skuru Idrottsklubb 1:17.59
50m: 36.91
100m: 1:17.59
(40.68)
Grenen officiell:  2022-06-14 17:53:40
Gren 8, 100m Bröstsim Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabelle Sandström 2007 Skuru Idrottsklubb 1:21.03
50m: 37.45
100m: 1:21.03
(43.58)
2 Liv Öhrman 2007 Skuru Idrottsklubb 1:29.34 +8.31
50m: 40.85
100m: 1:29.34
(48.49)
Grenen officiell:  2022-06-14 17:53:40
Gren 8, 100m Bröstsim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ellen Ekengren 2008 Skuru Idrottsklubb 1:32.39
50m: 43.23
100m: 1:32.39
(49.16)
Grenen officiell:  2022-06-14 17:53:40
2022-06-14 17:53:44 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Skuru KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 jun 2022 till den 14 jun 2022
Gren 9, 100m Bröstsim Herrar 17-24 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lukas  Malmström 2003 Skuru Idrottsklubb 1:10.45
50m: 32.17
100m: 1:10.45
(38.28)
2 Adrian Ekström 2004 Skuru Idrottsklubb 1:14.44 +3.99
50m: 34.91
100m: 1:14.44
(39.53)
3 Johan Allberg 2002 Skuru Idrottsklubb 1:18.16 +7.71
50m: 35.89
100m: 1:18.16
(42.27)
4 Axel Hallenborg 2004 Skuru Idrottsklubb 1:21.53 +11.08
50m: 38.64
100m: 1:21.53
(42.89)
Grenen officiell:  2022-06-14 17:54:27
Gren 9, 100m Bröstsim Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Lundström-Gars 2007 Skuru Idrottsklubb 1:21.33
50m: 38.13
100m: 1:21.33
(43.20)
Grenen officiell:  2022-06-14 17:54:27
2022-06-14 17:54:32 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Skuru KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 jun 2022 till den 14 jun 2022
Gren 10, 50m Frisim Damer 50-54 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
- Annelie Carlström 1969 Skuru Idrottsklubb DNS
Grenen officiell:  2022-06-14 18:17:32
Gren 10, 50m Frisim Damer 17-24 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felicia Östlund 2002 Skuru Idrottsklubb 29.64
2 Matilda Bergström 2005 Skuru Idrottsklubb 31.90 +2.26
3 Olivia Östlund 2003 Skuru Idrottsklubb 32.17 +2.53
4 Ida Edvinsson 2004 Skuru Idrottsklubb 32.59 +2.95
Grenen officiell:  2022-06-14 18:17:32
Gren 10, 50m Frisim Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alva Furingsten 2006 Skuru Idrottsklubb 28.94
2 Julia Rodriguez Räms 2007 Skuru Idrottsklubb 29.83 +0.89
3 Tyra Berglin 2007 Skuru Idrottsklubb 32.10 +3.16
4 Denise Sörnäs 2007 Skuru Idrottsklubb 33.55 +4.61
Grenen officiell:  2022-06-14 18:17:32
Gren 10, 50m Frisim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tuva Jervaeus 2008 Skuru Idrottsklubb 29.30
2 Viktoria Milic 2008 Skuru Idrottsklubb 29.81 +0.51
3 Tilde Furingsten 2008 Skuru Idrottsklubb 30.35 +1.05
4 Tea Orneman 2008 Skuru Idrottsklubb 32.86 +3.56
5 Linnea Björkholm 2008 Skuru Idrottsklubb 33.48 +4.18
6 Stella Rahm 2009 Skuru Idrottsklubb 33.53 +4.23
7 Ellinor Fernström 2008 Skuru Idrottsklubb 37.77 +8.47
8 Nicole Königsberg 2008 Skuru Idrottsklubb 38.25 +8.95
9 Linnéa Enberg 2009 Skuru Idrottsklubb 42.54 +13.24
Grenen officiell:  2022-06-14 18:17:32
Gren 10, 50m Frisim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Blanka Schröder 2011 Skuru Idrottsklubb 35.87
2 Wilma Brandberg 2011 Skuru Idrottsklubb 36.50 +0.63
3 Tilde Barton 2010 Skuru Idrottsklubb 41.99 +6.12
4 Stella Österman 2010 Skuru Idrottsklubb 42.22 +6.35
- Valentina Isakovic 2010 Skuru Idrottsklubb DNS
Grenen officiell:  2022-06-14 18:17:32
Gren 10, 50m Frisim Damer 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
Sophia Arvered 2013 Skuru Idrottsklubb 51.21
Valentina Sabo 2012 Skuru Idrottsklubb 44.40
Grenen officiell:  2022-06-14 18:17:32
2022-06-14 18:17:41 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Skuru KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 jun 2022 till den 14 jun 2022
Gren 11, 50m Frisim Herrar 55-59 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonas Nilsson 1967 Gustavsbergs Simsällskap 28.90
2 Mats J Larsson 1965 Skuru Idrottsklubb 30.52 +1.62
Grenen officiell:  2022-06-14 18:19:01
Gren 11, 50m Frisim Herrar 17-24 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lukas  Malmström 2003 Skuru Idrottsklubb 25.32
2 Arvid Hallenborg 2002 Skuru Idrottsklubb 25.38 +0.06
3 Axel Hallenborg 2004 Skuru Idrottsklubb 26.11 +0.79
=4 Johan Allberg 2002 Skuru Idrottsklubb 27.02 +1.70
=4 John Sjölund 2001 Skuru Idrottsklubb 27.02 +1.70
6 Adrian Ekström 2004 Skuru Idrottsklubb 27.58 +2.26
7 Mikael Lanestrand 2005 Skuru Idrottsklubb 32.51 +7.19
Grenen officiell:  2022-06-14 18:19:01
Gren 11, 50m Frisim Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Philip Hedqvist Göthberg 2007 Skuru Idrottsklubb 28.27
2 Alexander Lundström-Gars 2007 Skuru Idrottsklubb 28.36 +0.09
3 Wilgot Wiklund 2007 Skuru Idrottsklubb 31.46 +3.19
Grenen officiell:  2022-06-14 18:19:01
Gren 11, 50m Frisim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albert Sharpe 2008 Skuru Idrottsklubb 30.93
2 Anton Rejnwahl 2008 Skuru Idrottsklubb 31.09 +0.16
Grenen officiell:  2022-06-14 18:19:01
Gren 11, 50m Frisim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Marcus Asplund 2010 Skuru Idrottsklubb 34.89
2 Johan Lindblad 2010 Skuru Idrottsklubb 41.41 +6.52
3 Axel Westlund 2011 Skuru Idrottsklubb 44.71 +9.82
- Philip Erlandsson 2010 Skuru Idrottsklubb DSQ
- Marcus Kvarfordh Andres 2011 Skuru Idrottsklubb DNS
Grenen officiell:  2022-06-14 18:19:01
Gren 11, 50m Frisim Herrar 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
Anton Schultz 2012 Skuru Idrottsklubb 44.66
Grenen officiell:  2022-06-14 18:19:01
2022-06-14 18:19:06 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Skuru KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 jun 2022 till den 14 jun 2022
Gren 12, 25m Ryggsim Mixed 12 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
Niobe Arnell 2010 Skuru Idrottsklubb 24.77
Gustav Asplund 2013 Skuru Idrottsklubb 30.96
Matilda Bengtsson 2012 Skuru Idrottsklubb 25.56
Thyra Bränström 2013 Skuru Idrottsklubb 29.34
Albin Freyling 2010 Skuru Idrottsklubb 29.14
Alexander Gesar 2013 Skuru Idrottsklubb 28.40
William Gesar 2012 Skuru Idrottsklubb 26.36
Elsa Goding 2013 Skuru Idrottsklubb 31.02
Clara Hedqvist Göthberg 2012 Skuru Idrottsklubb 28.32
Stina Helsing 2011 Skuru Idrottsklubb 25.79
Rikard Johansson 2011 Skuru Idrottsklubb 27.49
Astrid Kjellin 2012 Skuru Idrottsklubb 30.11
Doris Kjellin 2011 Skuru Idrottsklubb 31.84
Selma Kjellin 2012 Skuru Idrottsklubb 23.44
Emmanuelle Ng 2011 Skuru Idrottsklubb 26.23
Stina Robertsson 2010 Skuru Idrottsklubb 24.63
Olivia Sharpe 2011 Skuru Idrottsklubb 24.92
Grenen officiell:  2022-06-14 17:37:13
2022-06-14 17:37:36 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Skuru KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 jun 2022 till den 14 jun 2022
Gren 13, 100m Ryggsim Damer 17-24 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felicia Östlund 2002 Skuru Idrottsklubb 1:22.97
50m: 39.56
100m: 1:22.97
(43.41)
Grenen officiell:  2022-06-14 18:58:44
Gren 13, 100m Ryggsim Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Rodriguez Räms 2007 Skuru Idrottsklubb 1:09.76
50m: 34.90
100m: 1:09.76
(34.86)
Grenen officiell:  2022-06-14 18:58:44
Gren 13, 100m Ryggsim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Viktoria Milic 2008 Skuru Idrottsklubb 1:15.37
50m: 35.95
100m: 1:15.37
(39.42)
2 Tuva Jervaeus 2008 Skuru Idrottsklubb 1:19.88 +4.51
50m: 1:19.88
100m: 1:19.88
()
Grenen officiell:  2022-06-14 18:58:44
Gren 13, 100m Ryggsim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnéa Milic 2011 Skuru Idrottsklubb 1:24.07
50m: 41.93
100m: 1:24.07
(42.14)
2 Ella Sjökvist 2010 Skuru Idrottsklubb 1:25.87 +1.80
50m: 43.05
100m: 1:25.87
(42.82)
Grenen officiell:  2022-06-14 18:58:44
2022-06-14 18:58:48 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Skuru KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 jun 2022 till den 14 jun 2022
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar 45-49 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mikael Arvered 1977 Skuru Idrottsklubb 1:10.50
100m: 1:10.50
(1:10.50)
Grenen officiell:  2022-06-14 19:05:03
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar 17-24 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Johan Allberg 2002 Skuru Idrottsklubb 1:03.81
50m: 30.64
100m: 1:03.81
(33.17)
2 Adrian Ekström 2004 Skuru Idrottsklubb 1:06.76 +2.95
50m: 32.87
100m: 1:06.76
(33.89)
3 Axel Hallenborg 2004 Skuru Idrottsklubb 1:07.58 +3.77
50m: 32.62
100m: 1:07.58
(34.96)
4 Lukas  Malmström 2003 Skuru Idrottsklubb 1:10.12 +6.31
50m: 33.46
100m: 1:10.12
(36.66)
Grenen officiell:  2022-06-14 19:05:03
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Lundström-Gars 2007 Skuru Idrottsklubb 1:15.67
50m: 36.07
100m: 1:15.67
(39.60)
Grenen officiell:  2022-06-14 19:05:03
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Henry Arvered 2010 Skuru Idrottsklubb 1:19.89
50m: 38.41
100m: 1:19.89
(41.48)
Grenen officiell:  2022-06-14 19:05:03
2022-06-14 22:48:08 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Skuru KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 jun 2022 till den 14 jun 2022
Gren 15, 200m Medley Damer 17-24 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felicia Östlund 2002 Skuru Idrottsklubb 2:42.95
50m: 34.60
100m: 1:18.46
(43.86)
150m: 2:04.31
(45.85)
200m: 2:42.95
(38.64)
Grenen officiell:  2022-06-14 19:33:41
Gren 15, 200m Medley Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Rodriguez Räms 2007 Skuru Idrottsklubb 2:48.53
50m: 34.70
100m: 1:17.87
(43.17)
150m: 2:10.23
(52.36)
200m: 2:48.53
(38.30)
Grenen officiell:  2022-06-14 19:33:41
Gren 15, 200m Medley Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ellen Ekengren 2008 Skuru Idrottsklubb 3:04.75
50m: 39.49
100m: 1:30.22
(50.73)
150m: 2:23.18
(52.96)
200m: 3:04.75
(41.57)
Grenen officiell:  2022-06-14 19:33:41
2022-06-14 19:33:43 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Skuru KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 jun 2022 till den 14 jun 2022
Gren 16, 200m Medley Herrar 17-24 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Adrian Ekström 2004 Skuru Idrottsklubb 2:19.74
50m: 31.67
100m: 1:07.00
(35.33)
150m: 1:47.43
(40.43)
200m: 2:19.74
(32.31)
2 Lukas  Malmström 2003 Skuru Idrottsklubb 2:25.06 +5.32
50m: 30.54
100m: 1:11.97
(41.43)
150m: 1:50.23
(38.26)
200m: 2:25.06
(34.83)
3 Johan Allberg 2002 Skuru Idrottsklubb 2:26.78 +7.04
50m: 32.44
100m: 1:07.88
(35.44)
150m: 1:52.11
(44.23)
200m: 2:26.78
(34.67)
- Axel Hallenborg 2004 Skuru Idrottsklubb DSQ
Grenen officiell:  2022-06-14 19:34:13
Gren 16, 200m Medley Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Lundström-Gars 2007 Skuru Idrottsklubb 2:42.05
50m: 33.65
100m: 1:16.88
(43.23)
150m: 2:04.20
(47.32)
200m: 2:42.05
(37.85)
2 Wilgot Wiklund 2007 Skuru Idrottsklubb 3:00.79 +18.74
50m: 37.53
100m: 1:24.56
(47.03)
150m: 2:17.43
(52.87)
200m: 3:00.79
(43.36)
Grenen officiell:  2022-06-14 19:34:13
2022-06-14 19:34:18 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Skuru KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 jun 2022 till den 14 jun 2022
Gren 17, 50m Bröstsim Damer 17-24 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felicia Östlund 2002 Skuru Idrottsklubb 37.14
2 Ida Edvinsson 2004 Skuru Idrottsklubb 43.06 +5.92
Grenen officiell:  2022-06-14 19:42:27
Gren 17, 50m Bröstsim Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alva Furingsten 2006 Skuru Idrottsklubb 37.89
2 Liv Öhrman 2007 Skuru Idrottsklubb 39.96 +2.07
3 Tyra Berglin 2007 Skuru Idrottsklubb 42.34 +4.45
4 Julia Rodriguez Räms 2007 Skuru Idrottsklubb 45.14 +7.25
Grenen officiell:  2022-06-14 19:42:27
Gren 17, 50m Bröstsim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Stella Rahm 2009 Skuru Idrottsklubb 40.19
2 Tilde Furingsten 2008 Skuru Idrottsklubb 43.63 +3.44
3 Ellinor Fernström 2008 Skuru Idrottsklubb 47.57 +7.38
4 Linnéa Enberg 2009 Skuru Idrottsklubb 59.46 +19.27
- Nicole Königsberg 2008 Skuru Idrottsklubb DSQ
Grenen officiell:  2022-06-14 19:42:27
Gren 17, 50m Bröstsim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilma Brandberg 2011 Skuru Idrottsklubb 49.39
2 Blanka Schröder 2011 Skuru Idrottsklubb 49.65 +0.26
3 Tilde Barton 2010 Skuru Idrottsklubb 55.40 +6.01
- Stella Österman 2010 Skuru Idrottsklubb DSQ
- Valentina Isakovic 2010 Skuru Idrottsklubb DNS
Grenen officiell:  2022-06-14 19:42:27
Gren 17, 50m Bröstsim Damer 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
Sophia Arvered 2013 Skuru Idrottsklubb 58.69
Valentina Sabo 2012 Skuru Idrottsklubb 55.85
Grenen officiell:  2022-06-14 19:42:27
2022-06-14 19:42:33 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Skuru KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 jun 2022 till den 14 jun 2022
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar 55-59 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mats J Larsson 1965 Skuru Idrottsklubb 39.69
Grenen officiell:  2022-06-14 19:48:35
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar 45-49 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mikael Arvered 1977 Skuru Idrottsklubb 36.36
Grenen officiell:  2022-06-14 19:48:35
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar 17-24 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lukas  Malmström 2003 Skuru Idrottsklubb 30.22
2 Adrian Ekström 2004 Skuru Idrottsklubb 33.39 +3.17
3 Arvid Hallenborg 2002 Skuru Idrottsklubb 33.45 +3.23
4 Johan Allberg 2002 Skuru Idrottsklubb 34.90 +4.68
5 John Sjölund 2001 Skuru Idrottsklubb 35.89 +5.67
6 Axel Hallenborg 2004 Skuru Idrottsklubb 37.22 +7.00
Grenen officiell:  2022-06-14 19:48:35
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Lundström-Gars 2007 Skuru Idrottsklubb 37.49
Grenen officiell:  2022-06-14 19:48:35
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Rejnwahl 2008 Skuru Idrottsklubb 37.93
2 Albert Sharpe 2008 Skuru Idrottsklubb 42.16 +4.23
Grenen officiell:  2022-06-14 19:48:35
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Marcus Asplund 2010 Skuru Idrottsklubb 42.61
2 Philip Erlandsson 2010 Skuru Idrottsklubb 51.73 +9.12
3 Johan Lindblad 2010 Skuru Idrottsklubb 55.96 +13.35
4 Axel Westlund 2011 Skuru Idrottsklubb 56.15 +13.54
- Marcus Kvarfordh Andres 2011 Skuru Idrottsklubb DNS
Grenen officiell:  2022-06-14 19:48:35
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
Anton Schultz 2012 Skuru Idrottsklubb 58.49
Grenen officiell:  2022-06-14 19:48:35
2022-06-14 19:48:38 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Skuru KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 jun 2022 till den 14 jun 2022
Gren 19, 25m Bröstsim Mixed 12 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
Niobe Arnell 2010 Skuru Idrottsklubb DNS
Matilda Bengtsson 2012 Skuru Idrottsklubb 29.53
Thyra Bränström 2013 Skuru Idrottsklubb 29.89
Felicia Fredriksson 2012 Skuru Idrottsklubb 25.98
Albin Freyling 2010 Skuru Idrottsklubb 29.04
Elsa Goding 2013 Skuru Idrottsklubb 36.48
Clara Hedqvist Göthberg 2012 Skuru Idrottsklubb 25.95
Boel Heidermark 2013 Skuru Idrottsklubb 26.82
Rikard Johansson 2011 Skuru Idrottsklubb 31.37
Astrid Kjellin 2012 Skuru Idrottsklubb 28.56
Doris Kjellin 2011 Skuru Idrottsklubb 33.81
Selma Kjellin 2012 Skuru Idrottsklubb 25.77
Grenen officiell:  2022-06-14 17:59:43
2022-06-14 17:59:47 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Skuru KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 jun 2022 till den 14 jun 2022
Gren 20, 100m Frisim Damer 17-24 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felicia Östlund 2002 Skuru Idrottsklubb 1:06.04
50m: 31.78
100m: 1:06.04
(34.26)
2 Matilda Bergström 2005 Skuru Idrottsklubb 1:07.48 +1.44
50m: 32.42
100m: 1:07.48
(35.06)
Grenen officiell:  2022-06-14 19:55:58
Gren 20, 100m Frisim Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alva Furingsten 2006 Skuru Idrottsklubb 1:03.07
50m: 30.55
100m: 1:03.07
(32.52)
2 Isabelle Sandström 2007 Skuru Idrottsklubb 1:05.74 +2.67
50m: 31.53
100m: 1:05.74
(34.21)
3 Julia Rodriguez Räms 2007 Skuru Idrottsklubb 1:07.51 +4.44
50m: 33.07
100m: 1:07.51
(34.44)
Grenen officiell:  2022-06-14 19:55:58
Gren 20, 100m Frisim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tuva Jervaeus 2008 Skuru Idrottsklubb 1:05.03
50m: 31.15
100m: 1:05.03
(33.88)
2 Tea Orneman 2008 Skuru Idrottsklubb 1:13.89 +8.86
50m: 34.84
100m: 1:13.89
(39.05)
Grenen officiell:  2022-06-14 19:55:58
Gren 20, 100m Frisim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Sjökvist 2010 Skuru Idrottsklubb 1:16.43
50m: 36.96
100m: 1:16.43
(39.47)
2 Clara Sartor 2010 Skuru Idrottsklubb 1:27.61 +11.18
50m: 40.63
100m: 1:27.61
(46.98)
Grenen officiell:  2022-06-14 19:55:58
2022-06-14 19:56:00 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Skuru KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 jun 2022 till den 14 jun 2022
Gren 21, 100m Frisim Herrar 17-24 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Hallenborg 2004 Skuru Idrottsklubb 55.68
50m: 27.32
100m: 55.68
(28.36)
2 Lukas  Malmström 2003 Skuru Idrottsklubb 57.02 +1.34
50m: 27.32
100m: 57.02
(29.70)
3 Adrian Ekström 2004 Skuru Idrottsklubb 59.09 +3.41
50m: 28.43
100m: 59.09
(30.66)
4 Johan Allberg 2002 Skuru Idrottsklubb 1:04.41 +8.73
50m: 29.30
100m: 1:04.41
(35.11)
Grenen officiell:  2022-06-14 20:01:35
Gren 21, 100m Frisim Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Eskil Bränström 2006 Skuru Idrottsklubb 1:00.16
50m: 28.96
100m: 1:00.16
(31.20)
2 Alexander Lundström-Gars 2007 Skuru Idrottsklubb 1:03.53 +3.37
50m: 29.79
100m: 1:03.53
(33.74)
3 Hugo Krogstad 2007 Skuru Idrottsklubb 1:05.61 +5.45
50m: 33.11
100m: 1:05.61
(32.50)
4 Wilgot Wiklund 2007 Skuru Idrottsklubb 1:12.60 +12.44
50m: 35.21
100m: 1:12.60
(37.39)
Grenen officiell:  2022-06-14 20:01:35
Gren 21, 100m Frisim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Viktor Jungner 2010 Skuru Idrottsklubb 1:28.75
50m: 41.84
100m: 1:28.75
(46.91)
2 Philip Erlandsson 2010 Skuru Idrottsklubb 1:30.94 +2.19
50m: 41.79
100m: 1:30.94
(49.15)
Grenen officiell:  2022-06-14 20:01:35
2022-06-14 20:01:38 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Skuru KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 jun 2022 till den 14 jun 2022
Gren 22, 50m Fjärilsim Damer 17-24 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felicia Östlund 2002 Skuru Idrottsklubb 32.84
2 Ida Edvinsson 2004 Skuru Idrottsklubb 35.58 +2.74
Grenen officiell:  2022-06-14 20:07:04
Gren 22, 50m Fjärilsim Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alva Furingsten 2006 Skuru Idrottsklubb 32.81
2 Bonnie Tham 2006 Skuru Idrottsklubb 33.47 +0.66
3 Julia Rodriguez Räms 2007 Skuru Idrottsklubb 33.93 +1.12
Grenen officiell:  2022-06-14 20:07:04
Gren 22, 50m Fjärilsim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Viktoria Milic 2008 Skuru Idrottsklubb 32.64