2022-12-08   18:21:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Brøndby Sensommer Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Resultater
Brøndby Sensommer Cup 2022
Placering: Nørregård Arrangør Vest-Brøndby
Svømmeh 25m Stævne dato: 10. sep  2022 to 11. sep  2022
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer 1-10 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Thea Østrup 2013 Vest-Brøndby 184 1:49.45
Entry time: 1:59.04 (-9.59)
50m: 52.50
100m: 1:49.45
(56.95)
Løb officielt kl.: 10-09-2022 13:46:58
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Nymark Føge 2011 Herlev Svømning 209 1:45.01
Entry time: 1:50.48 (-5.47)
50m: 49.86
100m: 1:45.01
(55.15)
2 Karla Bødiker 2012 Glostrup Svømmeklub 207 1:45.37 +0.36
Entry time: 1:50.75 (-5.38)
50m: 50.20
100m: 1:45.37
(55.17)
3 Natasja Akstrup 2011 Svømmeklubben MK31 140 1:59.88 +14.87
50m: 56.78
100m: 1:59.88
(1:03.10)
4 Sif Lundorf 2011 Glostrup Svømmeklub 140 2:00.06 +15.05
50m: 54.49
100m: 2:00.06
(1:05.57)
5 Laura Høding Sauer 2012 Glostrup Svømmeklub 129 2:03.22 +18.21
Entry time: 1:57.38 (+5.84)
50m: 58.40
100m: 2:03.22
(1:04.82)
6 Ellen Moos Thomsen 2011 Glostrup Svømmeklub 120 2:06.24 +21.23
Entry time: 2:04.87 (+1.37)
50m: 59.52
100m: 2:06.24
(1:06.72)
7 Emma Gabel 2011 Svømmeklubben MK31 100 2:13.93 +28.92
Entry time: 2:24.75 (-10.82)
50m: 1:02.02
100m: 2:13.93
(1:11.91)
8 Olivia Bertelsen 2011 Svømmeklubben MK31 92 2:18.00 +32.99
50m: 1:02.98
100m: 2:18.00
(1:15.02)
9 Julie Pihl 2011 Svømmeklubben MK31 90 2:18.66 +33.65
Entry time: 2:18.84 (-0.18)
50m: 1:05.40
100m: 2:18.66
(1:13.26)
10 Sophia Hetmar 2012 Svømmeklubben MK31 90 2:18.67 +33.66
Entry time: 2:32.32 (-13.65)
50m: 1:06.43
100m: 2:18.67
(1:12.24)
11 Sarah Lindhard Bjerre 2012 Svømmeklubben MK31 89 2:19.61 +34.60
50m: 1:07.77
100m: 2:19.61
(1:11.84)
12 Frederikke Ørsted 2012 Svømmeklubben MK31 73 2:29.09 +44.08
50m: 1:10.52
100m: 2:29.09
(1:18.57)
- Evi Cecilie Dan Bøgh 2011 Svømmeklubben MK31 DSQ Tyvstart
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Josefine Harpøth 2012 Svømmeklubben MK31 DNS
Løb officielt kl.: 10-09-2022 13:46:58
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Stefansen 2009 Vest-Brøndby 373 1:26.56
Entry time: 1:26.69 (-0.13)
50m: 41.08
100m: 1:26.56
(45.48)
2 Victoria Sinding Vetlov 2009 Vest-Brøndby 359 1:27.69 +1.13
Entry time: 1:36.43 (-8.74)
50m: 41.17
100m: 1:27.69
(46.52)
3 Thilde Bødiker 2009 Glostrup Svømmeklub 340 1:29.26 +2.70
Entry time: 1:28.13 (+1.13)
50m: 40.86
100m: 1:29.26
(48.40)
4 Cornelia Matthesen 2009 Vest-Brøndby 295 1:33.62 +7.06
Entry time: 1:38.28 (-4.66)
50m: 43.82
100m: 1:33.62
(49.80)
5 Smilla Brandt-Brofeldt 2010 Svømmeklubben MK31 238 1:40.56 +14.00
Entry time: 1:43.61 (-3.05)
50m: 47.86
100m: 1:40.56
(52.70)
6 Lissie Murphy 2010 Vest-Brøndby 231 1:41.61 +15.05
Entry time: 1:42.31 (-0.70)
50m: 48.02
100m: 1:41.61
(53.59)
7 Tilde Jensen 2010 Svømmeklubben MK31 222 1:42.89 +16.33
Entry time: 1:50.48 (-7.59)
50m: 48.03
100m: 1:42.89
(54.86)
8 Sarah Jac 2010 Herlev Svømning 201 1:46.39 +19.83
Entry time: 1:51.07 (-4.68)
50m: 50.62
100m: 1:46.39
(55.77)
9 Smilla-Maja Kusk 2010 Svømmeklubben MK31 200 1:46.57 +20.01
Entry time: 1:53.03 (-6.46)
50m: 50.99
100m: 1:46.57
(55.58)
10 Olivia Jee Gringer 2010 Herlev Svømning 192 1:48.06 +21.50
Entry time: 1:53.56 (-5.50)
50m: 51.51
100m: 1:48.06
(56.55)
11 Sofia Alichkina 2010 Svømmeklubben MK31 112 2:09.31 +42.75
Entry time: 2:15.52 (-6.21)
50m: 59.74
100m: 2:09.31
(1:09.57)
Løb officielt kl.: 10-09-2022 13:46:58
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer 15-100 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rikke Therp 2006 Vest-Brøndby 491 1:19.00
Entry time: 1:18.90 (+0.10)
50m: 37.84
100m: 1:19.00
(41.16)
2 Malouca Laura Bruun 2007 Glostrup Svømmeklub 469 1:20.22 +1.22
Entry time: 1:22.49 (-2.27)
50m: 37.55
100m: 1:20.22
(42.67)
3 Clara Hartvig-Olsen 2004 Glostrup Svømmeklub 440 1:21.96 +2.96
Entry time: 1:24.85 (-2.89)
50m: 38.83
100m: 1:21.96
(43.13)
4 Mathilde Johansen 2007 Glostrup Svømmeklub 437 1:22.15 +3.15
Entry time: 1:20.91 (+1.24)
50m: 39.00
100m: 1:22.15
(43.15)
Løb officielt kl.: 10-09-2022 13:46:58
10-09-2022 13:47.09 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner