2022-12-08   18:22:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Brøndby Sensommer Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Uofficielt resultat
Efter 4 af 4 heat
Brøndby Sensommer Cup 2022
Placering: Nørregård Arrangør Vest-Brøndby
Svømmeh 25m Stævne dato: 10. sep  2022 to 11. sep  2022
Løb 22, 200m Rygsvømning Herrer 1-11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikolaj Ikast Kjær Christensen 2012 Glostrup Svømmeklub 151 3:17.96
Entry time: 3:15.10 (+2.86)
50m: 48.33
100m: 1:41.05
(52.72)
150m: 2:31.22
(50.17)
200m: 3:17.96
(46.74)
2 Daniel Kleis 2014 Vest-Brøndby 136 3:25.25 +7.29
50m: 49.22
100m: 1:42.71
(53.49)
150m: 2:35.84
(53.13)
200m: 3:25.25
(49.41)
3 Viggo De Saint-Seine 2012 Glostrup Svømmeklub 117 3:35.86 +17.90
Entry time: 3:43.71 (-7.85)
50m: 51.68
100m: 1:47.14
(55.46)
150m: 2:44.08
(56.94)
200m: 3:35.86
(51.78)
Løb 22, 200m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Victor Schou 2010 Glostrup Svømmeklub 250 2:47.62
Entry time: 2:43.44 (+4.18)
50m: 39.70
100m: 1:22.84
(43.14)
150m: 2:07.10
(44.26)
200m: 2:47.62
(40.52)
2 Sixten Blicher Retpen 2010 Svømmeklubben MK31 190 3:03.43 +15.81
Entry time: 3:11.07 (-7.64)
50m: 43.42
100m: 1:32.43
(49.01)
150m: 2:19.75
(47.32)
200m: 3:03.43
(43.68)
3 Rasmus Valentin Bayer 2010 Vest-Brøndby 190 3:03.65 +16.03
Entry time: 3:05.17 (-1.52)
50m: 44.76
100m: 1:31.45
(46.69)
150m: 2:18.61
(47.16)
200m: 3:03.65
(45.04)
4 Magnus Kleis 2010 Vest-Brøndby 179 3:07.16 +19.54
Entry time: 3:03.95 (+3.21)
50m: 46.03
100m: 1:35.17
(49.14)
150m: 2:23.97
(48.80)
200m: 3:07.16
(43.19)
5 Theo Lyngkilde 2011 Glostrup Svømmeklub 166 3:12.00 +24.38
Entry time: 3:12.21 (-0.21)
150m: 2:24.10
(2:24.10)
200m: 3:12.00
(47.90)
6 Noah Kobbernagel 2011 Vest-Brøndby 151 3:17.97 +30.35
Entry time: 3:18.48 (-0.51)
50m: 47.74
100m: 1:38.87
(51.13)
150m: 2:29.98
(51.11)
200m: 3:17.97
(47.99)
7 Villum Nygaard 2011 Vest-Brøndby 151 3:18.00 +30.38
Entry time: 3:31.88 (-13.88)
50m: 49.23
100m: 1:40.71
(51.48)
150m: 2:31.35
(50.64)
200m: 3:18.00
(46.65)
8 Tobias Evald Sørensen 2011 Glostrup Svømmeklub 142 3:22.14 +34.52
Entry time: 3:27.85 (-5.71)
50m: 49.58
100m: 1:41.99
(52.41)
150m: 2:29.11
(47.12)
200m: 3:22.14
(53.03)
9 Jacob Bornhøft Nielsen 2010 Vest-Brøndby 137 3:24.56 +36.94
Entry time: 3:28.23 (-3.67)
50m: 48.18
100m: 1:41.60
(53.42)
150m: 2:34.45
(52.85)
200m: 3:24.56
(50.11)
10 Silas Dalsaa 2011 Vest-Brøndby 122 3:32.93 +45.31
50m: 51.23
100m: 1:46.76
(55.53)
150m: 2:41.53
(54.77)
200m: 3:32.93
(51.40)
11 Mikkel Sterup Abrahamsson 2011 Vest-Brøndby 104 3:44.37 +56.75
Entry time: 3:41.46 (+2.91)
50m: 54.59
100m: 1:53.22
(58.63)
150m: 2:50.61
(57.39)
200m: 3:44.37
(53.76)
- Marcus Lindberg Carlsen 2011 Vest-Brøndby DSQ EFB v/150m
SW 6.4 Svømning på maven
- Lauge Danmark Knudsen 2011 Vest-Brøndby DSQ EFB v/100m
SW 6.4 Svømning på maven
- Markus Tordrup 2010 Vest-Brøndby DNS
Løb 22, 200m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Tristan Nygaard 2008 Glostrup Svømmeklub 466 2:16.15
Entry time: 2:14.21 (+1.94)
50m: 31.89
100m: 1:06.84
(34.95)
150m: 1:43.17
(36.33)
200m: 2:16.15
(32.98)
2 Noah Nygaard 2008 Vest-Brøndby 216 2:55.87 +39.72
Entry time: 2:55.96 (-0.09)
50m: 42.00
100m: 1:27.34
(45.34)
150m: 2:12.53
(45.19)
200m: 2:55.87
(43.34)
10-09-2022 14:28.01 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner