Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200m RU P-14, 15, 16 14 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Ailean Technologies Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
2:34.09 |
|
|
|
Erik Nurmi |
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
2:26.42 |
|
|
|
Werneri Koskinen |
|
UiTa |
|
|
|
|
|
|
IKME 16 |
2:25.83 |
|
|
|
Erik Nurmi |
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskari Juntti |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
476 |
2:41.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.50 |
(-6.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaapo Tuomainen |
2008 |
Salon Uimarit |
|
474 |
2:41.67 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.07 |
(+5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tommi Mosconi |
2008 |
Cetus Espoo |
|
469 |
2:42.23 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.68 |
(-8.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niklas Ugolnikov |
2008 |
Vanders |
|
442 |
2:45.55 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.91 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
434 |
2:46.50 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.38 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
|
396 |
2:51.70 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.47 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikael Kynkäänniemi |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
389 |
2:52.72 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.93 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amos Korin |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
386 |
2:53.16 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.96 |
(-5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frans Nyström |
2008 |
Borgå simmare - Porvoon uimari |
|
380 |
2:54.07 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.26 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Georg Aspholm |
2008 |
Uinti Tampere |
|
356 |
2:57.90 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.89 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
353 |
2:58.31 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.24 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thanh Kiet Lam |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
352 |
2:58.61 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.34 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
340 |
3:00.66 |
+19.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.79 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jussi Laine |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
334 |
3:01.62 |
+20.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.95 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
333 |
3:01.86 |
+20.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.58 |
(+3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
324 |
3:03.55 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.83 |
(+6.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 10.29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200m RU P-14, 15, 16 15 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Ailean Technologies Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
2:34.09 |
|
|
|
Erik Nurmi |
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
2:26.42 |
|
|
|
Werneri Koskinen |
|
UiTa |
|
|
|
|
|
|
IKME 16 |
2:25.83 |
|
|
|
Erik Nurmi |
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl-Victor Nykvist |
2007 |
Simmis Grani |
|
586 |
2:30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.15 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
505 |
2:38.35 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.71 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Mannonen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
480 |
2:40.98 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.82 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
478 |
2:41.21 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.71 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuukka Orre |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
467 |
2:42.50 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.79 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Väinö Hinkka |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
458 |
2:43.55 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.46 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lev Vlasov |
2007 |
TaTu Tampere |
|
453 |
2:44.12 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.18 |
(+9.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
446 |
2:45.03 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.89 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
442 |
2:45.52 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.91 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lauri Jumppanen |
2007 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
440 |
2:45.72 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.01 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oskari Tavast |
2007 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
430 |
2:47.04 |
+16.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.97 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mark Pokidko |
2007 |
Cetus Espoo |
|
430 |
2:47.09 |
+16.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.87 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oiva Koppelmäki |
2007 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
426 |
2:47.50 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.03 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mikael Uitto |
2007 |
Uinti Tampere |
|
425 |
2:47.66 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.39 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eetu Niemi |
2007 |
Octopus Lohja |
|
402 |
2:50.76 |
+20.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.73 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Topias Partinen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
399 |
2:51.20 |
+20.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.11 |
(+4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Samu Uljas |
2007 |
Cetus Espoo |
|
389 |
2:52.70 |
+22.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.39 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Christian Edelman |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
387 |
2:52.97 |
+22.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.06 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oskar Söderlund |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
385 |
2:53.23 |
+22.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.58 |
(+4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cristian Cannizzaro |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä tai liikkeet eri horisontaalisesssa tasossa |
|
|
|
|
- |
|
Alvar Kankare |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Pää ei rikkonut vedenpintaa uintisyklin (käsiveto ja potku) aikana |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 10.29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200m RU P-14, 15, 16 16 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Ailean Technologies Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
2:34.09 |
|
|
|
Erik Nurmi |
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
2:26.42 |
|
|
|
Werneri Koskinen |
|
UiTa |
|
|
|
|
|
|
IKME 16 |
2:25.83 |
|
|
|
Erik Nurmi |
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tomi Silander |
2006 |
Cetus Espoo |
|
542 |
2:34.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.66 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aarne Nuutinen |
2006 |
Cetus Espoo |
|
490 |
2:39.95 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.86 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Aho |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
488 |
2:40.19 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.81 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Uuri Aaron Ilmari Ranz |
2006 |
Simmis Grani |
|
487 |
2:40.23 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.56 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ilmari Partanen |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
473 |
2:41.86 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.16 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ilari Hatunen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
466 |
2:42.58 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.90 |
(+5.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iivari Kautiainen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
438 |
2:45.97 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.65 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
437 |
2:46.10 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.40 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niklas Töyrylä |
2006 |
Uinti Tampere |
|
427 |
2:47.39 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.73 |
(+3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Väinö Pitkänen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
426 |
2:47.61 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.80 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 10.29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2022 10.29.23 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|