2022-09-28   10:39:35
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Tulokset
Ikäkausimestaruusuinnit
Paikka: Järjestäjä: OU
Allas: 50m Päivämäärä: 17 06 2022 - 19 06 2022
Laji 1, 100m RU T-13, 14, 15 13 years - Final
Sponsori: Oulun Yliopisto
IKME 13 1:12.54 Ellen Kauturi ÅSK
IKME 14 1:12.52 Rebekka Luoto RaisU
IKME 15 1:12.58 Silja Känsäkoski OU
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Emma Kymäläinen 2009 Hyvinkään Uimaseura 568 1:17.42
Entry time: 1:18.30 (-0.88)
50m: 36.13
100m: 1:17.42
(41.29)
2 varpu saastamoinen 2009 Oulun Uinti 1906 531 1:19.16 +1.74
Entry time: 1:19.07 (+0.09)
50m: 36.53
100m: 1:19.16
(42.63)
3 Uliana Nikashina 2009 ORCA Helsinki 514 1:20.03 +2.61
Entry time: 1:19.13 (+0.90)
50m: 38.85
100m: 1:20.03
(41.18)
4 Siiri Attola 2009 Hyvinkään Uimaseura 512 1:20.12 +2.70
Entry time: 1:21.08 (-0.96)
50m: 38.60
100m: 1:20.12
(41.52)
5 Sofia Danska 2009 Aurajoen Uinti Ry 489 1:21.36 +3.94
Entry time: 1:21.31 (+0.05)
50m: 38.20
100m: 1:21.36
(43.16)
6 Alisa Myllykoski 2009 Vanders 486 1:21.53 +4.11
Entry time: 1:20.70 (+0.83)
50m: 38.73
100m: 1:21.53
(42.80)
7 Cecilia Lietzén 2009 Åbo Simklubb 463 1:22.89 +5.47
Entry time: 1:19.98 (+2.91)
50m: 38.83
100m: 1:22.89
(44.06)
8 Kerttu Ylinen 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 461 1:23.01 +5.59
Entry time: 1:26.34 (-3.33)
50m: 38.81
100m: 1:23.01
(44.20)
9 Erica Kovanen 2009 Vanders 453 1:23.47 +6.05
Entry time: 1:24.15 (-0.68)
50m: 38.72
100m: 1:23.47
(44.75)
10 Adele Backlund 2009 Helsingfors Simsällskap 441 1:24.24 +6.82
Entry time: 1:23.52 (+0.72)
50m: 38.15
100m: 1:24.24
(46.09)
11 Selma Syrjänen 2009 Åbo Simklubb 440 1:24.30 +6.88
Entry time: 1:26.48 (-2.18)
50m: 38.80
100m: 1:24.30
(45.50)
12 Minea Ruusu 2009 Haminan Uimaseura 429 1:25.01 +7.59
Entry time: 1:23.44 (+1.57)
50m: 39.29
100m: 1:25.01
(45.72)
13 Matilda Karvonen 2009 Raision Urheilijat 428 1:25.08 +7.66
Entry time: 1:22.87 (+2.21)
50m: 41.48
100m: 1:25.08
(43.60)
14 Venla Hoffren 2009 Simmis Wanda ry 426 1:25.20 +7.78
Entry time: 1:25.62 (-0.42)
50m: 39.98
100m: 1:25.20
(45.22)
15 Nea Hellsten 2009 Helsingfors Simsällskap 425 1:25.26 +7.84
Entry time: 1:25.10 (+0.16)
50m: 39.42
100m: 1:25.26
(45.84)
16 Skylar Graves 2009 Tuusulan Uimaseura ry 418 1:25.72 +8.30
Entry time: 1:26.87 (-1.15)
50m: 39.79
100m: 1:25.72
(45.93)
17 Julia Lampinen 2009 Jyväskylän Aalto 417 1:25.83 +8.41
Entry time: 1:26.06 (-0.23)
50m: 40.29
100m: 1:25.83
(45.54)
18 Adele Luukkonen 2009 TaTu Tampere 414 1:26.01 +8.59
Entry time: 1:25.79 (+0.22)
50m: 39.83
100m: 1:26.01
(46.18)
19 Laura Haikola 2009 Kempeleen Pyrintö 412 1:26.14 +8.72
Entry time: 1:26.26 (-0.12)
50m: 39.76
100m: 1:26.14
(46.38)
20 Maija Koski 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu 409 1:26.34 +8.92
Entry time: 1:24.04 (+2.30)
50m: 40.01
100m: 1:26.34
(46.33)
21 Elli Himanen 2009 Mikkelin Uimaseura 406 1:26.54 +9.12
Entry time: 1:23.60 (+2.94)
50m: 42.17
100m: 1:26.54
(44.37)
22 Liinu Nevalainen 2009 Cetus Espoo 406 1:26.58 +9.16
Entry time: 1:23.97 (+2.61)
50m: 41.52
100m: 1:26.58
(45.06)
23 Veera Linna 2009 Uinti Tampere 396 1:27.26 +9.84
Entry time: 1:26.11 (+1.15)
50m: 40.39
100m: 1:27.26
(46.87)
24 Vilma Päivärinta 2009 Cetus Espoo 395 1:27.35 +9.93
Entry time: 1:26.89 (+0.46)
50m: 41.51
100m: 1:27.35
(45.84)
25 Matilda Hirvelä 2009 Oulun Uinti 1906 385 1:28.14 +10.72
Entry time: 1:23.85 (+4.29)
50m: 40.58
100m: 1:28.14
(47.56)
26 Lotta Uusikartano 2009 Åbo Simklubb 378 1:28.67 +11.25
Entry time: 1:26.93 (+1.74)
50m: 41.08
100m: 1:28.67
(47.59)
27 Luna Lauhava-Kääriäinen 2009 Cetus Espoo 376 1:28.85 +11.43
Entry time: 1:26.22 (+2.63)
50m: 42.30
100m: 1:28.85
(46.55)
Laji virallinen: 17.6.2022 10.23.11
Laji 1, 100m RU T-13, 14, 15 14 years - Final
Sponsori: Oulun Yliopisto
IKME 13 1:12.54 Ellen Kauturi ÅSK
IKME 14 1:12.52 Rebekka Luoto RaisU
IKME 15 1:12.58 Silja Känsäkoski OU
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Riialiina Kiljala 2008 Vieskan Uimarit 621 1:15.16
Entry time: 1:13.99 (+1.17)
50m: 34.84
100m: 1:15.16
(40.32)
2 Veera Mustonen 2008 Riihimäen Uimaseura 620 1:15.18 +0.02
Entry time: 1:14.92 (+0.26)
50m: 36.34
100m: 1:15.18
(38.84)
3 Linnea Heikkilä 2008 Simmis Grani 583 1:16.73 +1.57
Entry time: 1:16.58 (+0.15)
50m: 34.96
100m: 1:16.73
(41.77)
4 Vanamo Huotari 2008 Kajaanin Uimaseura 568 1:17.43 +2.27
Entry time: 1:17.30 (+0.13)
50m: 35.42
100m: 1:17.43
(42.01)
5 Maija Mikkonen 2008 TaTu Tampere 566 1:17.50 +2.34
Entry time: 1:19.42 (-1.92)
50m: 36.02
100m: 1:17.50
(41.48)
6 Saimi Lanki 2008 Hämeenlinnan Uimaseura 514 1:20.05 +4.89
Entry time: 1:21.32 (-1.27)
50m: 38.81
100m: 1:20.05
(41.24)
7 Nelli Kiho 2008 Jyväskylän Aalto 511 1:20.17 +5.01
Entry time: 1:19.86 (+0.31)
50m: 37.62
100m: 1:20.17
(42.55)
8 Viivi Elonen 2008 Rauman Uimaseura 490 1:21.32 +6.16
Entry time: 1:21.03 (+0.29)
50m: 37.91
100m: 1:21.32
(43.41)
9 Veera Knuutila 2008 Aurajoen Uinti Ry 486 1:21.54 +6.38
Entry time: 1:19.67 (+1.87)
50m: 37.97
100m: 1:21.54
(43.57)
10 Aino Lindholm 2008 Riihimäen Uimaseura 471 1:22.41 +7.25
Entry time: 1:21.16 (+1.25)
50m: 39.07
100m: 1:22.41
(43.34)
11 Vilja Säntti 2008 Oulun Uinti 1906 466 1:22.69 +7.53
Entry time: 1:21.95 (+0.74)
50m: 39.38
100m: 1:22.69
(43.31)
12 Nicola Burman 2008 Joensuun Uimaseura ry 463 1:22.84 +7.68
Entry time: 1:21.83 (+1.01)
50m: 39.14
100m: 1:22.84
(43.70)
13 Selma Laukkanen 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 461 1:22.98 +7.82
Entry time: 1:21.66 (+1.32)
50m: 38.37
100m: 1:22.98
(44.61)
14 Albertiina Kotkaniemi 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 457 1:23.24 +8.08
Entry time: 1:23.15 (+0.09)
50m: 39.13
100m: 1:23.24
(44.11)
15 Pinja Hacklin 2008 Jyväskylän Aalto 456 1:23.26 +8.10
Entry time: 1:23.54 (-0.28)
50m: 38.76
100m: 1:23.26
(44.50)
16 Ameli Pitrè 2008 Uinti Tampere 454 1:23.39 +8.23
Entry time: 1:23.21 (+0.18)
50m: 39.28
100m: 1:23.39
(44.11)
17 Sira Katavisto 2008 ORCA Helsinki 452 1:23.51 +8.35
Entry time: 1:21.37 (+2.14)
50m: 39.24
100m: 1:23.51
(44.27)
18 Oona Valtonen 2008 TaTu Tampere 449 1:23.72 +8.56
Entry time: 1:23.42 (+0.30)
50m: 38.27
100m: 1:23.72
(45.45)
19 Fiia Immonen 2008 Vanders 446 1:23.92 +8.76
Entry time: 1:20.90 (+3.02)
50m: 39.12
100m: 1:23.92
(44.80)
20 Anni Kahlos 2008 Gladius Kirkkonummi 414 1:26.00 +10.84
Entry time: 1:22.73 (+3.27)
50m: 40.64
100m: 1:26.00
(45.36)
21 Eedi Imppola 2008 Hyvinkään Uimaseura 394 1:27.46 +12.30
Entry time: 1:23.31 (+4.15)
50m: 40.22
100m: 1:27.46
(47.24)
Laji virallinen: 17.6.2022 10.23.11
Laji 1, 100m RU T-13, 14, 15 15 years - Final
Sponsori: Oulun Yliopisto
IKME 13 1:12.54 Ellen Kauturi ÅSK
IKME 14 1:12.52 Rebekka Luoto RaisU
IKME 15 1:12.58 Silja Känsäkoski OU
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Matilda Leppänen 2007 Cetus Espoo 614 1:15.45
Entry time: 1:15.51 (-0.06)
50m: 35.78
100m: 1:15.45
(39.67)
2 Iinu Tiainen 2007 Oulun Lohet 600 1:16.00 +0.55
Entry time: 1:15.67 (+0.33)
50m: 35.34
100m: 1:16.00
(40.66)
3 Ellen Krüger 2007 Oulun Lohet 562 1:17.68 +2.23
Entry time: 1:18.76 (-1.08)
50m: 36.45
100m: 1:17.68
(41.23)
4 Esra Ergüner 2007 Joensuun Uimaseura ry 506 1:20.46 +5.01
Entry time: 1:19.05 (+1.41)
50m: 37.12
100m: 1:20.46
(43.34)
5 Joanna Högback 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 500 1:20.75 +5.30
Entry time: 1:19.63 (+1.12)
50m: 38.29
100m: 1:20.75
(42.46)
6 Saimi Kiviniemi 2007 Oulun Uinti 1906 496 1:20.97 +5.52
Entry time: 1:20.66 (+0.31)
50m: 39.34
100m: 1:20.97
(41.63)
7 Siiri Haverinen 2007 Lahden Uimaseura 494 1:21.07 +5.62
Entry time: 1:17.48 (+3.59)
50m: 36.55
100m: 1:21.07
(44.52)
8 Tuuli Peltola 2007 Raision Urheilijat 490 1:21.31 +5.86
Entry time: 1:17.01 (+4.30)
50m: 37.83
100m: 1:21.31
(43.48)
9 Inka Hämäläinen 2007 Joensuun Uimaseura ry 487 1:21.49 +6.04
Entry time: 1:21.28 (+0.21)
50m: 37.18
100m: 1:21.49
(44.31)
10 Petra Nieminen 2007 Cetus Espoo 485 1:21.58 +6.13
Entry time: 1:18.83 (+2.75)
50m: 38.39
100m: 1:21.58
(43.19)
11 Sofia Palojärvi 2007 Swimming Club Rovaniemi 477 1:22.03 +6.58
Entry time: 1:20.30 (+1.73)
50m: 39.50
100m: 1:22.03
(42.53)
12 Noora Tuominen 2007 Oulun Lohet 470 1:22.47 +7.02
Entry time: 1:20.51 (+1.96)
50m: 38.66
100m: 1:22.47
(43.81)
13 Emilia Istomina 2007 Kuopion Uimaseura 457 1:23.24 +7.79
Entry time: 1:20.83 (+2.41)
50m: 38.19
100m: 1:23.24
(45.05)
14 Ida Savolainen 2007 Cetus Espoo 456 1:23.30 +7.85
Entry time: 1:20.56 (+2.74)
50m: 39.50
100m: 1:23.30
(43.80)
15 Milka Marjakaarto 2007 Cetus Espoo 456 1:23.31 +7.86
Entry time: 1:17.78 (+5.53)
50m: 39.20
100m: 1:23.31
(44.11)
16 IIda Tawast 2007 Simmis Grani 449 1:23.74 +8.29
Entry time: 1:20.34 (+3.40)
50m: 39.63
100m: 1:23.74
(44.11)
17 Hertta Nieminen 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 448 1:23.75 +8.30
Entry time: 1:20.54 (+3.21)
50m: 38.37
100m: 1:23.75
(45.38)
18 Maija Leinonen 2007 Oulun Lohet 445 1:23.96 +8.51
Entry time: 1:20.77 (+3.19)
50m: 38.91
100m: 1:23.96
(45.05)
19 Aurora Änäkkälä 2007 Salon Uimarit 439 1:24.38 +8.93
Entry time: 1:21.27 (+3.11)
50m: 39.25
100m: 1:24.38
(45.13)
20 Kaisa Keränen 2007 Oulun Lohet 429 1:24.97 +9.52
Entry time: 1:19.43 (+5.54)
50m: 40.47
100m: 1:24.97
(44.50)
21 Aino Ruottinen 2007 Uinti Tampere 423 1:25.43 +9.98
Entry time: 1:20.16 (+5.27)
50m: 38.92
100m: 1:25.43
(46.51)
Laji virallinen: 17.6.2022 10.23.11
18-06-2022 13.55.14 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906
Document
Tulokset
Ikäkausimestaruusuinnit
Paikka: Järjestäjä: OU
Allas: 50m Päivämäärä: 17 06 2022 - 19 06 2022
Laji 2, 200m SKU P-14, 15, 16 14 years - Final
Sponsori: Suora Broadcast
IKME 14 2:16.73 Santeri Hölttä HSS
IKME 15 2:13.83 Oskari Aalto Cetus
IKME 16 2:10.66 Joonas Koski HeiI
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Nicolas Nyström 2008 Helsingfors Simsällskap 576 2:16.96
Entry time: 2:22.22 (-5.26)
50m: 30.32
100m: 1:05.37
(35.05)
150m: 1:44.65
(39.28)
200m: 2:16.96
(32.31)
2 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet 569 2:17.56 +0.60
Entry time: 2:19.53 (-1.97)
50m: 28.93
100m: 1:05.76
(36.83)
150m: 1:45.24
(39.48)
200m: 2:17.56
(32.32)
3 Pravin Perasath 2008 Simmis Wanda ry 507 2:22.90 +5.94
Entry time: 2:21.98 (+0.92)
50m: 28.78
100m: 1:04.84
(36.06)
150m: 1:48.68
(43.84)
200m: 2:22.90
(34.22)
4 Kaapo Tuomainen 2008 Salon Uimarit 473 2:26.28 +9.32
Entry time: 2:27.79 (-1.51)
50m: 32.04
100m: 1:11.39
(39.35)
150m: 1:52.61
(41.22)
200m: 2:26.28
(33.67)
5 Tuomas Heikkilä 2008 Uimaseura Aquila 459 2:27.78 +10.82
Entry time: 2:23.11 (+4.67)
50m: 30.48
100m: 1:06.22
(35.74)
150m: 1:50.41
(44.19)
200m: 2:27.78
(37.37)
6 Tommi Mosconi 2008 Cetus Espoo 453 2:28.34 +11.38
Entry time: 2:29.70 (-1.36)
50m: 30.62
100m: 1:10.31
(39.69)
150m: 1:50.75
(40.44)
200m: 2:28.34
(37.59)
7 Arvid Kaas 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 448 2:28.97 +12.01
Entry time: 2:30.32 (-1.35)
50m: 30.75
100m: 1:09.70
(38.95)
150m: 1:55.26
(45.56)
200m: 2:28.97
(33.71)
8 Nikita Maximov 2008 Oulun Uinti 1906 439 2:29.92 +12.96
Entry time: 2:29.09 (+0.83)
50m: 30.25
100m: 1:07.80
(37.55)
150m: 1:53.29
(45.49)
200m: 2:29.92
(36.63)
9 Oskari Juntti 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 434 2:30.54 +13.58
Entry time: 2:36.39 (-5.85)
50m: 32.56
100m: 1:12.48
(39.92)
150m: 1:54.89
(42.41)
200m: 2:30.54
(35.65)
10 Artem Shorokhov 2008 Borgå simmare - Porvoon uimari 432 2:30.75 +13.79
Entry time: 2:31.59 (-0.84)
50m: 31.08
100m: 1:10.80
(39.72)
150m: 1:57.56
(46.76)
200m: 2:30.75
(33.19)
11 Samuli Liikamaa 2008 Vanders 416 2:32.65 +15.69
Entry time: 2:34.21 (-1.56)
50m: 32.59
100m: 1:13.41
(40.82)
150m: 1:55.49
(42.08)
200m: 2:32.65
(37.16)
12 Georg Aspholm 2008 Uinti Tampere 413 2:32.97 +16.01
Entry time: 2:35.50 (-2.53)
50m: 33.31
100m: 1:12.39
(39.08)
150m: 1:59.17
(46.78)
200m: 2:32.97
(33.80)
13 Alex Stickler 2008 Cetus Espoo 408 2:33.69 +16.73
Entry time: 2:32.53 (+1.16)
50m: 31.64
100m: 1:12.56
(40.92)
150m: 1:58.08
(45.52)
200m: 2:33.69
(35.61)
14 Otso Johansson 2008 Cetus Espoo 400 2:34.69 +17.73
Entry time: 2:33.66 (+1.03)
50m: 32.11
100m: 1:14.01
(41.90)
150m: 1:59.00
(44.99)
200m: 2:34.69
(35.69)
15 Eero Tandefelt-Kauste 2008 Helsingfors Simsällskap 400 2:34.70 +17.74
Entry time: 2:39.73 (-5.03)
50m: 34.01
100m: 1:12.46
(38.45)
150m: 1:58.60
(46.14)
200m: 2:34.70
(36.10)
16 Leo Tuomainen 2008 Cetus Espoo 397 2:35.00 +18.04
Entry time: 2:35.42 (-0.42)
50m: 33.27
100m: 1:14.69
(41.42)
150m: 2:01.23
(46.54)
200m: 2:35.00
(33.77)
17 Max Wiksten 2008 Nurmijärven Uinti 392 2:35.65 +18.69
Entry time: 2:37.57 (-1.92)
50m: 34.99
100m: 1:15.48
(40.49)
150m: 1:59.46
(43.98)
200m: 2:35.65
(36.19)
=18 Frans Nyström 2008 Borgå simmare - Porvoon uimari 390 2:35.92 +18.96
Entry time: 2:36.30 (-0.38)
50m: 32.91
100m: 1:15.14
(42.23)
150m: 2:00.32
(45.18)
200m: 2:35.92
(35.60)
=18 Jesse Uutela 2008 Uinti Tampere 390 2:35.92 +18.96
Entry time: 2:35.81 (+0.11)
50m: 31.43
100m: 1:10.41
(38.98)
150m: 2:00.12
(49.71)
200m: 2:35.92
(35.80)
20 Daniil Tirronen 2008 TaTu Tampere 389 2:36.13 +19.17
Entry time: 2:36.81 (-0.68)
50m: 33.41
100m: 1:14.33
(40.92)
150m: 2:01.16
(46.83)
200m: 2:36.13
(34.97)
21 Thanh Kiet Lam 2008 Aurajoen Uinti Ry 387 2:36.42 +19.46
Entry time: 2:36.84 (-0.42)
50m: 31.93
100m: 1:12.84
(40.91)
150m: 1:59.23
(46.39)
200m: 2:36.42
(37.19)
22 Mathias Eerola 2008 Simmis Grani 383 2:36.88 +19.92
Entry time: 2:39.29 (-2.41)
50m: 35.23
100m: 1:15.25
(40.02)
150m: 2:02.20
(46.95)
200m: 2:36.88
(34.68)
23 Ahti Kotila 2008 Oulun Lohet 381 2:37.12 +20.16
Entry time: 2:38.32 (-1.20)
50m: 36.47
100m: 1:16.86
(40.39)
150m: 2:03.73
(46.87)
200m: 2:37.12
(33.39)
24 Tuomas Nissinen 2008 Kemin Työväen Uimarit 381 2:37.24 +20.28
Entry time: 2:37.78 (-0.54)
50m: 32.36
100m: 1:14.64
(42.28)
150m: 1:59.63
(44.99)
200m: 2:37.24
(37.61)
25 Emil Koskela 2008 Vieskan Uimarit 373 2:38.23 +21.27
Entry time: 2:38.16 (+0.07)
50m: 33.48
100m: 1:15.25
(41.77)
150m: 2:01.05
(45.80)
200m: 2:38.23
(37.18)
26 Kivi Kontinen 2008 Cetus Espoo 373 2:38.28 +21.32
Entry time: 2:39.83 (-1.55)
50m: 32.84
100m: 1:15.60
(42.76)
150m: 2:02.01
(46.41)
200m: 2:38.28
(36.27)
27 Matti Klümper 2008 Cetus Espoo 372 2:38.39 +21.43
Entry time: 2:40.00 (-1.61)
50m: 36.24
100m: 1:15.85
(39.61)
150m: 2:02.37
(46.52)
200m: 2:38.39
(36.02)
28 Romeo Manner 2008 Aurajoen Uinti Ry 371 2:38.63 +21.67
Entry time: 2:36.60 (+2.03)
50m: 34.59
100m: 1:15.66
(41.07)
150m: 2:03.28
(47.62)
200m: 2:38.63
(35.35)
29 Simon Hiltunen 2008 Oulun Lohet 368 2:38.95 +21.99
Entry time: 2:34.53 (+4.42)
50m: 35.49
100m: 1:16.14
(40.65)
150m: 2:02.38
(46.24)
200m: 2:38.95
(36.57)
30 Veikka Savonen 2008 Cetus Espoo 359 2:40.32 +23.36
Entry time: 2:39.28 (+1.04)
50m: 33.81
100m: 1:15.11
(41.30)
150m: 2:05.28
(50.17)
200m: 2:40.32
(35.04)
31 Joel Wahlman 2008 Vanders 356 2:40.75 +23.79
Entry time: 2:38.78 (+1.97)
50m: 34.61
100m: 1:14.26
(39.65)
150m: 2:01.03
(46.77)
200m: 2:40.75
(39.72)
32 Alex Wiksten 2008 Nurmijärven Uinti 350 2:41.76 +24.80
Entry time: 2:39.93 (+1.83)
50m: 34.75
100m: 1:15.87
(41.12)
150m: 2:02.46
(46.59)
200m: 2:41.76
(39.30)
33 Eero Hedemäki 2008 Simmis Grani 343 2:42.84 +25.88
Entry time: 2:37.12 (+5.72)
50m: 36.12
100m: 1:17.48
(41.36)
150m: 2:06.94
(49.46)
200m: 2:42.84
(35.90)
34 Oiva Saarinen 2008 Aurajoen Uinti Ry 335 2:44.00 +27.04
Entry time: 2:36.00 (+8.00)
50m: 34.02
100m: 1:16.66
(42.64)
150m: 2:05.43
(48.77)
200m: 2:44.00
(38.57)
Laji virallinen: 17.6.2022 10.51.50
Laji 2, 200m SKU P-14, 15, 16 15 years - Final
Sponsori: Suora Broadcast
IKME 14 2:16.73 Santeri Hölttä HSS
IKME 15 2:13.83 Oskari Aalto Cetus
IKME 16 2:10.66 Joonas Koski HeiI
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Leevi Väyrynen 2007 Oulun Uinti 1906 586 2:16.16
Entry time: 2:17.71 (-1.55)
50m: 29.74
100m: 1:03.51
(33.77)
150m: 1:44.49
(40.98)
200m: 2:16.16
(31.67)
2 Ilmari Nieminen 2007 Cetus Espoo 578 2:16.79 +0.63
Entry time: 2:18.01 (-1.22)
50m: 30.01
100m: 1:02.47
(32.46)
150m: 1:44.08
(41.61)
200m: 2:16.79
(32.71)
3 Tuukka Orre 2007 Kajaanin Uimaseura 559 2:18.35 +2.19
Entry time: 2:21.34 (-2.99)
50m: 29.67
100m: 1:05.17
(35.50)
150m: 1:47.00
(41.83)
200m: 2:18.35
(31.35)
4 Väinö Hinkka 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 535 2:20.41 +4.25
Entry time: 2:21.54 (-1.13)
50m: 28.72
100m: 1:05.83
(37.11)
150m: 1:48.15
(42.32)
200m: 2:20.41
(32.26)
5 Carl-Victor Nykvist 2007 Simmis Grani 531 2:20.77 +4.61
Entry time: 2:20.21 (+0.56)
50m: 30.92
100m: 1:08.03
(37.11)
150m: 1:47.43
(39.40)
200m: 2:20.77
(33.34)
6 Roope Liimatainen 2007 Cetus Espoo 525 2:21.30 +5.14
Entry time: 2:23.11 (-1.81)
50m: 31.50
100m: 1:06.88
(35.38)
150m: 1:50.46
(43.58)
200m: 2:21.30
(30.84)
7 Eetu Autio 2007 Helsingfors Simsällskap 523 2:21.46 +5.30
Entry time: 2:23.42 (-1.96)
50m: 31.36
100m: 1:07.98
(36.62)
150m: 1:50.25
(42.27)
200m: 2:21.46
(31.21)
8 Juho Rosenström 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 505 2:23.15 +6.99
Entry time: 2:21.35 (+1.80)
50m: 29.88
100m: 1:07.10
(37.22)
150m: 1:49.98
(42.88)
200m: 2:23.15
(33.17)
9 Amos Mäkilä 2007 Simmis Grani 492 2:24.37 +8.21
Entry time: 2:28.69 (-4.32)
50m: 29.47
100m: 1:07.03
(37.56)
150m: 1:53.28
(46.25)
200m: 2:24.37
(31.09)
10 Leevi Pixa 2007 Helsingfors Simsällskap 485 2:25.07 +8.91
Entry time: 2:21.76 (+3.31)
50m: 30.34
100m: 1:06.39
(36.05)
150m: 1:50.45
(44.06)
200m: 2:25.07
(34.62)
11 Lenni Syvänen 2007 Cetus Espoo 477 2:25.88 +9.72
Entry time: 2:26.21 (-0.33)
50m: 29.78
100m: 1:06.88
(37.10)
150m: 1:53.44
(46.56)
200m: 2:25.88
(32.44)
12 Markuss Justovics 2007 Rauman Uimaseura 466 2:27.04 +10.88
Entry time: 2:30.64 (-3.60)
50m: 31.82
100m: 1:07.74
(35.92)
150m: 1:53.37
(45.63)
200m: 2:27.04
(33.67)
13 Veeti Palo 2007 Kempeleen Pyrintö 461 2:27.47 +11.31
Entry time: 2:30.59 (-3.12)
50m: 32.71
100m: 1:12.70
(39.99)
150m: 1:53.65
(40.95)
200m: 2:27.47
(33.82)
14 Joonas Pulkkinen 2007 Lahden Uimaseura 459 2:27.75 +11.59
Entry time: 2:29.63 (-1.88)
50m: 29.85
100m: 1:09.26
(39.41)
150m: 1:53.54
(44.28)
200m: 2:27.75
(34.21)
15 Oskari Tavast 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry 439 2:29.99 +13.83
Entry time: 2:29.83 (+0.16)
50m: 31.14
100m: 1:10.68
(39.54)
150m: 1:55.25
(44.57)
200m: 2:29.99
(34.74)
16 Tatu Yli-houhala 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 433 2:30.66 +14.50
Entry time: 2:29.07 (+1.59)
50m: 30.62
100m: 1:08.10
(37.48)
150m: 1:54.96
(46.86)
200m: 2:30.66
(35.70)
17 Lev Vlasov 2007 TaTu Tampere 433 2:30.68 +14.52
Entry time: 2:24.06 (+6.62)
50m: 31.75
100m: 1:11.33
(39.58)
150m: 1:53.43
(42.10)
200m: 2:30.68
(37.25)
Laji virallinen: 17.6.2022 10.51.50
Laji 2, 200m SKU P-14, 15, 16 16 years - Final
Sponsori: Suora Broadcast
IKME 14 2:16.73 Santeri Hölttä HSS
IKME 15 2:13.83 Oskari Aalto Cetus
IKME 16 2:10.66 Joonas Koski HeiI
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Kalle Pesälä 2006 Oulun Uinti 1906 660 2:10.93
Entry time: 2:11.52 (-0.59)
50m: 29.07
100m: 1:01.46
(32.39)
150m: 1:38.75
(37.29)
200m: 2:10.93
(32.18)
2 Boris Minkovski 2006 Cetus Espoo 608 2:14.50 +3.57
Entry time: 2:11.89 (+2.61)
50m: 27.37
100m: 1:02.18
(34.81)
150m: 1:42.02
(39.84)
200m: 2:14.50
(32.48)
3 Tomi Silander 2006 Cetus Espoo 605 2:14.76 +3.83
Entry time: 2:16.73 (-1.97)
50m: 28.27
100m: 1:04.57
(36.30)
150m: 1:43.45
(38.88)
200m: 2:14.76
(31.31)
4 Risto Kallström 2006 Cetus Espoo 578 2:16.79 +5.86
Entry time: 2:16.74 (+0.05)
50m: 29.31
100m: 1:04.35
(35.04)
150m: 1:45.39
(41.04)
200m: 2:16.79
(31.40)
5 Konsta Rantasuo 2006 Oulun Uinti 1906 573 2:17.19 +6.26
Entry time: 2:15.18 (+2.01)
50m: 30.16
100m: 1:03.95
(33.79)
150m: 1:45.26
(41.31)
200m: 2:17.19
(31.93)
6 Lauri Aho 2006 Raision Urheilijat 542 2:19.77 +8.84
Entry time: 2:18.13 (+1.64)
50m: 30.04
100m: 1:06.64
(36.60)
150m: 1:47.38
(40.74)
200m: 2:19.77
(32.39)
7 Ilari Hatunen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 512 2:22.50 +11.57
Entry time: 2:22.73 (-0.23)
50m: 30.24
100m: 1:07.49
(37.25)
150m: 1:49.65
(42.16)
200m: 2:22.50
(32.85)
8 Áron Zautasvili 2006 Uinti Tampere 495 2:24.02 +13.09
Entry time: 2:25.44 (-1.42)
50m: 29.41
100m: 1:05.70
(36.29)
150m: 1:51.83
(46.13)
200m: 2:24.02
(32.19)
9 Aaro Imppola 2006 Hyvinkään Uimaseura 476 2:25.96 +15.03
Entry time: 2:25.59 (+0.37)
50m: 30.05
100m: 1:08.68
(38.63)
150m: 1:52.97
(44.29)
200m: 2:25.96
(32.99)
10 Christian Nummi 2006 Cetus Espoo 473 2:26.29 +15.36
Entry time: 2:24.91 (+1.38)
50m: 30.65
100m: 1:07.61
(36.96)
150m: 1:51.75
(44.14)
200m: 2:26.29
(34.54)
11 Santeri Holmberg 2006 Åbo Simklubb 470 2:26.56 +15.63
Entry time: 2:22.54 (+4.02)
50m: 30.18
100m: 1:09.34
(39.16)
150m: 1:52.39
(43.05)
200m: 2:26.56
(34.17)
Laji virallinen: 17.6.2022 10.51.50
18-06-2022 13.55.18 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906
Document
Tulokset
Ikäkausimestaruusuinnit
Paikka: Järjestäjä: OU
Allas: 50m Päivämäärä: 17 06 2022 - 19 06 2022
Laji 3, 50m PU T-13-15 13-15 years - Final
IKME 13- 28.30 Aliisa Soini 2007 Aurajoen Uinti Ry (FIN) Oulu (FIN) 17.6.2022
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Aliisa Soini 2007 Aurajoen Uinti Ry 643 28.30 IKME 13-15
Entry time: 28.29 (+0.01)
2 Venla Holma 2008 Aurajoen Uinti Ry 629 28.51 +0.21
Entry time: 29.01 (-0.50)
3 Mirelle Hirsiniemi 2007 Aurajoen Uinti Ry 582 29.26 +0.96
Entry time: 29.66 (-0.40)
4 Melissa Paukkunen 2008 Vanders 567 29.50 +1.20
Entry time: 29.75 (-0.25)
5 Riialiina Kiljala 2008 Vieskan Uimarit 564 29.56 +1.26
Entry time: 29.41 (+0.15)
6 Elina Malinen 2009 Hyvinkään Uimaseura 556 29.70 +1.40
Entry time: 30.13 (-0.43)
7 Edith Ervasti 2007 Oulun Uinti 1906 538 30.03 +1.73
Entry time: 30.05 (-0.02)
8 Saimi Lanki 2008 Hämeenlinnan Uimaseura 519 30.39 +2.09
Entry time: 31.17 (-0.78)
9 Emilia Isoviita 2007 Jyväskylän Aalto 518 30.41 +2.11
Entry time: 30.57 (-0.16)
10 Emmi Salo 2007 Lappeenrannan Uimarit 511 30.55 +2.25
Entry time: 30.64 (-0.09)
=11 Luna Lauhava-Kääriäinen 2009 Cetus Espoo 509 30.59 +2.29
Entry time: 31.09 (-0.50)
=11 Ebba Simberg 2007 Lahden Uimaseura 509 30.59 +2.29
Entry time: 30.47 (+0.12)
13 Veera Malmelin 2007 Uinti Tampere 506 30.65 +2.35
Entry time: 30.22 (+0.43)
14 Anri Parviainen 2008 Joensuun Uimaseura ry 500 30.76 +2.46
Entry time: 30.99 (-0.23)
15 Iina Ekholm 2007 Helsingfors Simsällskap 499 30.78 +2.48
Entry time: 30.69 (+0.09)
16 Minea Kumlander 2007 Aurajoen Uinti Ry 497 30.83 +2.53
Entry time: 30.76 (+0.07)
17 Erin Heinikangas 2007 Rauman Uimaseura 496 30.85 +2.55
Entry time: 30.70 (+0.15)
18 Sofia Danska 2009 Aurajoen Uinti Ry 495 30.87 +2.57
Entry time: 29.91 (+0.96)
19 Iida Kemppainen 2007 Kajaanin Uimaseura 494 30.90 +2.60
Entry time: 31.19 (-0.29)
20 Linnea Koski 2007 Aurajoen Uinti Ry 493 30.91 +2.61
Entry time: 30.33 (+0.58)
21 Selma Syrjänen 2009 Åbo Simklubb 489 31.00 +2.70
Entry time: 31.57 (-0.57)
22 Ella Hynönen 2008 Lappeenrannan Uimarit 485 31.09 +2.79
Entry time: 30.21 (+0.88)
23 Heidi Huppunen 2008 Porin Uimaseura 484 31.10 +2.80
Entry time: 31.33 (-0.23)
24 Ursula Ursin 2007 Helsingfors Simsällskap 484 31.11 +2.81
Entry time: 31.05 (+0.06)
=25 Mona Laiho 2008 Vanders 482 31.15 +2.85
Entry time: 30.96 (+0.19)
=25 Emilia Wall 2008 Simmis Wanda ry 482 31.15 +2.85
Entry time: 31.48 (-0.33)
27 Iinu Tiainen 2007 Oulun Lohet 481 31.17 +2.87
Entry time: 31.40 (-0.23)
28 Iida Eskola 2008 Vieskan Uimarit 474 31.33 +3.03
Entry time: 30.96 (+0.37)
29 Jenni Korkeamäki 2007 Cetus Espoo 473 31.35 +3.05
Entry time: 31.43 (-0.08)
30 Tuuli Peltola 2007 Raision Urheilijat 452 31.81 +3.51
Entry time: 30.70 (+1.11)
31 IIda Tawast 2007 Simmis Grani 451 31.84 +3.54
Entry time: 30.70 (+1.14)
32 Minea Törhönen 2007 Kuopion Uimaseura 450 31.87 +3.57
Entry time: 31.01 (+0.86)
33 Hertta Nieminen 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 446 31.97 +3.67
Entry time: 31.48 (+0.49)
34 Aurora Änäkkälä 2007 Salon Uimarit 438 32.16 +3.86
Entry time: 31.46 (+0.70)
35 Esra Ergüner 2007 Joensuun Uimaseura ry 435 32.23 +3.93
Entry time: 31.52 (+0.71)
36 Siiri Haverinen 2007 Lahden Uimaseura 435 32.24 +3.94
Entry time: 31.22 (+1.02)
Laji virallinen: 17.6.2022 11.13.49
18-06-2022 13.55.22 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906
Document
Tulokset
Ikäkausimestaruusuinnit
Paikka: Järjestäjä: OU
Allas: 50m Päivämäärä: 17 06 2022 - 19 06 2022
Laji 4, 50m VU P-14-16 14-16 years - Final
Sponsori: Valmennuskeskus Voimala
IKME 14- 24.42 Santeri Herpola ÅSK
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Lauri Korpi 2006 Ilmajoen Kisailijat 600 24.79
Entry time: 25.73 (-0.94)
2 Valtteri Pellinen 2007 Uinti Tampere 577 25.11 +0.32
Entry time: 25.62 (-0.51)
3 Konsta Rantasuo 2006 Oulun Uinti 1906 576 25.13 +0.34
Entry time: 25.97 (-0.84)
4 Mikael Böckerman 2006 Gladius Kirkkonummi 574 25.15 +0.36
Entry time: 25.75 (-0.60)
5 Nico Kulju 2006 Vanders 542 25.64 +0.85
Entry time: 26.62 (-0.98)
6 Tomi Silander 2006 Cetus Espoo 535 25.75 +0.96
Entry time: 26.20 (-0.45)
7 Otso Heikkinen 2007 Helsingin Uimarit 526 25.89 +1.10
Entry time: 25.93 (-0.04)
8 Santeri Holmberg 2006 Åbo Simklubb 517 26.04 +1.25
Entry time: 26.16 (-0.12)
9 Aarne Laurila 2006 Cetus Espoo 512 26.13 +1.34
Entry time: 26.53 (-0.40)
10 Leevi Väyrynen 2007 Oulun Uinti 1906 511 26.15 +1.36
Entry time: 25.93 (+0.22)
=11 Daniel Kajava 2007 Helsingfors Simsällskap 509 26.18 +1.39
Entry time: 26.55 (-0.37)
=11 Pravin Perasath 2008 Simmis Wanda ry 509 26.18 +1.39
Entry time: 26.10 (+0.08)
13 Matias Leiwo 2006 TaTu Tampere 506 26.23 +1.44
Entry time: 26.40 (-0.17)
14 Alex Stickler 2008 Cetus Espoo 505 26.25 +1.46
Entry time: 26.56 (-0.31)
15 Joonas Pulkkinen 2007 Lahden Uimaseura 503 26.28 +1.49
Entry time: 26.60 (-0.32)
16 Iiro Räty 2006 Nokian Pyry 499 26.36 +1.57
Entry time: 26.25 (+0.11)
17 Nikolas Ruotsalo 2006 Octopus Lohja 490 26.52 +1.73
Entry time: 26.49 (+0.03)
18 Andreas Kinnunen 2006 Race Club Sveitsi 489 26.54 +1.75
Entry time: 26.61 (-0.07)
19 Oskar Söderlund 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 487 26.57 +1.78
Entry time: 26.67 (-0.10)
20 Juho Rosenström 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 484 26.62 +1.83
Entry time: 26.51 (+0.11)
21 Veeti Hämäläinen 2006 Raision Urheilijat 475 26.79 +2.00
Entry time: 26.51 (+0.28)
Laji virallinen: 17.6.2022 11.23.13
18-06-2022 13.55.27 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906
Document
Tulokset
Ikäkausimestaruusuinnit
Paikka: Järjestäjä: OU
Allas: 50m Päivämäärä: 17 06 2022 - 19 06 2022
Laji 5, 800m VU T-13, 14, 15 13 years - Final
IKME 13 9:33.02 Laura Lahtinen OU
IKME 14 9:20.99 Miina-Anniina Härkänen 2008 Lappeenrannan Uimarit ( Oulu (FIN) 17.6.2022
IKME 15 9:17.60 Mathilda Puutio
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Uliana Nikashina 2009 ORCA Helsinki 564 9:46.71
Entry time: 10:02.57 (-15.86)
50m: 32.05
100m: 1:08.08
(36.03)
150m: 1:44.25
(36.17)
200m: 2:21.17
(36.92)
250m: 2:58.34
(37.17)
300m: 3:35.71
(37.37)
350m: 4:13.36
(37.65)
400m: 4:51.17
(37.81)
450m: 5:28.71
(37.54)
500m: 6:06.19
(37.48)
550m: 6:43.35
(37.16)
600m: 7:20.87
(37.52)
650m: 7:57.96
(37.09)
700m: 8:35.16
(37.20)
750m: 9:11.63
(36.47)
800m: 9:46.71
(35.08)
2 Lotta Uusikartano 2009 Åbo Simklubb 510 10:06.56 +19.85
Entry time: 10:34.37 (-27.81)
50m: 32.50
100m: 1:09.54
(37.04)
150m: 1:47.81
(38.27)
200m: 2:26.81
(39.00)
250m: 3:05.15
(38.34)
300m: 3:43.19
(38.04)
350m: 4:22.40
(39.21)
400m: 5:00.84
(38.44)
450m: 5:39.24
(38.40)
500m: 6:17.80
(38.56)
550m: 6:57.53
(39.73)
600m: 7:35.80
(38.27)
650m: 8:13.80
(38.00)
700m: 8:52.58
(38.78)
750m: 9:29.69
(37.11)
800m: 10:06.56
(36.87)
3 Netta Moilanen 2009 Oulun Uinti 1906 505 10:08.59 +21.88
Entry time: 10:20.66 (-12.07)
50m: 33.13
100m: 1:10.48
(37.35)
150m: 1:48.63
(38.15)
200m: 2:27.57
(38.94)
250m: 3:06.85
(39.28)
300m: 3:46.08
(39.23)
350m: 4:24.72
(38.64)
400m: 5:04.16
(39.44)
450m: 5:43.73
(39.57)
500m: 6:23.19
(39.46)
550m: 7:01.50
(38.31)
600m: 7:40.47
(38.97)
650m: 8:18.93
(38.46)
700m: 8:57.24
(38.31)
750m: 9:34.55
(37.31)
800m: 10:08.59
(34.04)
4 Emma Kaivola 2009 Riihimäen Uimaseura 500 10:10.79 +24.08
Entry time: 10:16.02 (-5.23)
50m: 31.57
100m: 1:07.61
(36.04)
150m: 1:44.48
(36.87)
200m: 2:21.98
(37.50)
250m: 3:00.99
(39.01)
300m: 3:40.68
(39.69)
350m: 4:20.21
(39.53)
400m: 4:59.38
(39.17)
450m: 5:38.63
(39.25)
500m: 6:18.95
(40.32)
550m: 6:58.89
(39.94)
600m: 7:38.57
(39.68)
650m: 8:17.81
(39.24)
700m: 8:56.73
(38.92)
750m: 9:35.32
(38.59)
800m: 10:10.79
(35.47)
5 Mona Hankavuori 2009 Raision Urheilijat 492 10:13.88 +27.17
Entry time: 10:28.14 (-14.26)
50m: 33.87
100m: 1:12.27
(38.40)
150m: 1:50.87
(38.60)
200m: 2:29.81
(38.94)
250m: 3:08.47
(38.66)
300m: 3:48.30
(39.83)
350m: 4:27.19
(38.89)
400m: 5:06.33
(39.14)
450m: 5:44.72
(38.39)
500m: 6:24.42
(39.70)
550m: 7:03.39
(38.97)
600m: 7:42.81
(39.42)
650m: 8:21.62
(38.81)
700m: 9:00.43
(38.81)
750m: 9:37.17
(36.74)
800m: 10:13.88
(36.71)
6 Ilona Kallio 2009 Vanders 485 10:16.94 +30.23
Entry time: 10:40.79 (-23.85)
50m: 34.00
100m: 1:13.31
(39.31)
150m: 1:52.59
(39.28)
200m: 2:32.50
(39.91)
250m: 3:11.81
(39.31)
300m: 3:52.08
(40.27)
350m: 4:31.10
(39.02)
400m: 5:11.20
(40.10)
450m: 5:50.16
(38.96)
500m: 6:29.88
(39.72)
550m: 7:08.73
(38.85)
600m: 7:48.06
(39.33)
650m: 8:26.00
(37.94)
700m: 9:05.00
(39.00)
750m: 9:41.62
(36.62)
800m: 10:16.94
(35.32)
7 varpu saastamoinen 2009 Oulun Uinti 1906 474 10:21.40 +34.69
Entry time: 10:26.25 (-4.85)
50m: 34.30
100m: 1:11.80
(37.50)
150m: 1:51.03
(39.23)
200m: 2:30.35
(39.32)
250m: 3:10.35
(40.00)
300m: 3:50.04
(39.69)
350m: 4:29.30
(39.26)
400m: 5:09.45
(40.15)
450m: 5:48.76
(39.31)
500m: 6:28.47
(39.71)
550m: 7:08.11
(39.64)
600m: 7:47.16
(39.05)
650m: 8:26.27
(39.11)
700m: 9:05.56
(39.29)
750m: 9:43.95
(38.39)
800m: 10:21.40
(37.45)
8 Vilja Suominen 2009 Åbo Simklubb 474 10:21.45 +34.74
Entry time: 10:24.30 (-2.85)
50m: 34.11
100m: 1:12.46
(38.35)
150m: 1:51.08
(38.62)
200m: 2:30.28
(39.20)
250m: 3:09.93
(39.65)
300m: 3:49.43
(39.50)
350m: 4:29.32
(39.89)
400m: 5:09.25
(39.93)
450m: 5:48.92
(39.67)
500m: 6:28.59
(39.67)
550m: 7:08.00
(39.41)
600m: 7:47.55
(39.55)
650m: 8:27.27
(39.72)
700m: 9:06.76
(39.49)
750m: 9:44.59
(37.83)
800m: 10:21.45
(36.86)
9 Aino Hakkarainen 2009 Helsingfors Simsällskap 471 10:22.98 +36.27
Entry time: 10:38.62 (-15.64)
50m: 34.21
100m: 1:12.67
(38.46)