2022-12-07   23:28:46
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-aamu

Document
Tulokset
Ikäkausimestaruusuinnit
Paikka: Järjestäjä: OU
Allas: 50m Päivämäärä: 17 06 2022 - 19 06 2022
Laji 1, 100m RU T-13, 14, 15 13 years - Final
Sponsori: Oulun Yliopisto
IKME 13 1:12.54 Ellen Kauturi ÅSK
IKME 14 1:12.52 Rebekka Luoto RaisU
IKME 15 1:12.58 Silja Känsäkoski OU
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Emma Kymäläinen 2009 Hyvinkään Uimaseura 568 1:17.42
Entry time: 1:18.30 (-0.88)
50m: 36.13
100m: 1:17.42
(41.29)
2 varpu saastamoinen 2009 Oulun Uinti 1906 531 1:19.16 +1.74
Entry time: 1:19.07 (+0.09)
50m: 36.53
100m: 1:19.16
(42.63)
3 Uliana Nikashina 2009 ORCA Helsinki 514 1:20.03 +2.61
Entry time: 1:19.13 (+0.90)
50m: 38.85
100m: 1:20.03
(41.18)
4 Siiri Attola 2009 Hyvinkään Uimaseura 512 1:20.12 +2.70
Entry time: 1:21.08 (-0.96)
50m: 38.60
100m: 1:20.12
(41.52)
5 Sofia Danska 2009 Aurajoen Uinti Ry 489 1:21.36 +3.94
Entry time: 1:21.31 (+0.05)
50m: 38.20
100m: 1:21.36
(43.16)
6 Alisa Myllykoski 2009 Vanders 486 1:21.53 +4.11
Entry time: 1:20.70 (+0.83)
50m: 38.73
100m: 1:21.53
(42.80)
7 Cecilia Lietzén 2009 Åbo Simklubb 463 1:22.89 +5.47
Entry time: 1:19.98 (+2.91)
50m: 38.83
100m: 1:22.89
(44.06)
8 Kerttu Ylinen 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 461 1:23.01 +5.59
Entry time: 1:26.34 (-3.33)
50m: 38.81
100m: 1:23.01
(44.20)
9 Erica Kovanen 2009 Vanders 453 1:23.47 +6.05
Entry time: 1:24.15 (-0.68)
50m: 38.72
100m: 1:23.47
(44.75)
10 Adele Backlund 2009 Helsingfors Simsällskap 441 1:24.24 +6.82
Entry time: 1:23.52 (+0.72)
50m: 38.15
100m: 1:24.24
(46.09)
11 Selma Syrjänen 2009 Åbo Simklubb 440 1:24.30 +6.88
Entry time: 1:26.48 (-2.18)
50m: 38.80
100m: 1:24.30
(45.50)
12 Minea Ruusu 2009 Haminan Uimaseura 429 1:25.01 +7.59
Entry time: 1:23.44 (+1.57)
50m: 39.29
100m: 1:25.01
(45.72)
13 Matilda Karvonen 2009 Raision Urheilijat 428 1:25.08 +7.66
Entry time: 1:22.87 (+2.21)
50m: 41.48
100m: 1:25.08
(43.60)
14 Venla Hoffren 2009 Simmis Wanda ry 426 1:25.20 +7.78
Entry time: 1:25.62 (-0.42)
50m: 39.98
100m: 1:25.20
(45.22)
15 Nea Hellsten 2009 Helsingfors Simsällskap 425 1:25.26 +7.84
Entry time: 1:25.10 (+0.16)
50m: 39.42
100m: 1:25.26
(45.84)
16 Skylar Graves 2009 Tuusulan Uimaseura ry 418 1:25.72 +8.30
Entry time: 1:26.87 (-1.15)
50m: 39.79
100m: 1:25.72
(45.93)
17 Julia Lampinen 2009 Jyväskylän Aalto 417 1:25.83 +8.41
Entry time: 1:26.06 (-0.23)
50m: 40.29
100m: 1:25.83
(45.54)
18 Adele Luukkonen 2009 TaTu Tampere 414 1:26.01 +8.59
Entry time: 1:25.79 (+0.22)
50m: 39.83
100m: 1:26.01
(46.18)
19 Laura Haikola 2009 Kempeleen Pyrintö 412 1:26.14 +8.72
Entry time: 1:26.26 (-0.12)
50m: 39.76
100m: 1:26.14
(46.38)
20 Maija Koski 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu 409 1:26.34 +8.92
Entry time: 1:24.04 (+2.30)
50m: 40.01
100m: 1:26.34
(46.33)
21 Elli Himanen 2009 Mikkelin Uimaseura 406 1:26.54 +9.12
Entry time: 1:23.60 (+2.94)
50m: 42.17
100m: 1:26.54
(44.37)
22 Liinu Nevalainen 2009 Cetus Espoo 406 1:26.58 +9.16
Entry time: 1:23.97 (+2.61)
50m: 41.52
100m: 1:26.58
(45.06)
23 Veera Linna 2009 Uinti Tampere 396 1:27.26 +9.84
Entry time: 1:26.11 (+1.15)
50m: 40.39
100m: 1:27.26
(46.87)
24 Vilma Päivärinta 2009 Cetus Espoo 395 1:27.35 +9.93
Entry time: 1:26.89 (+0.46)
50m: 41.51
100m: 1:27.35
(45.84)
25 Matilda Hirvelä 2009 Oulun Uinti 1906 385 1:28.14 +10.72
Entry time: 1:23.85 (+4.29)
50m: 40.58
100m: 1:28.14
(47.56)
26 Lotta Uusikartano 2009 Åbo Simklubb 378 1:28.67 +11.25
Entry time: 1:26.93 (+1.74)
50m: 41.08
100m: 1:28.67
(47.59)
27 Luna Lauhava-Kääriäinen 2009 Cetus Espoo 376 1:28.85 +11.43
Entry time: 1:26.22 (+2.63)
50m: 42.30
100m: 1:28.85
(46.55)
Laji virallinen: 17.6.2022 10.23.11
Laji 1, 100m RU T-13, 14, 15 14 years - Final
Sponsori: Oulun Yliopisto
IKME 13 1:12.54 Ellen Kauturi ÅSK
IKME 14 1:12.52 Rebekka Luoto RaisU
IKME 15 1:12.58 Silja Känsäkoski OU
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Riialiina Kiljala 2008 Vieskan Uimarit 621 1:15.16
Entry time: 1:13.99 (+1.17)
50m: 34.84
100m: 1:15.16
(40.32)
2 Veera Mustonen 2008 Riihimäen Uimaseura 620 1:15.18 +0.02
Entry time: 1:14.92 (+0.26)
50m: 36.34
100m: 1:15.18
(38.84)
3 Linnea Heikkilä 2008 Simmis Grani 583 1:16.73 +1.57
Entry time: 1:16.58 (+0.15)
50m: 34.96
100m: 1:16.73
(41.77)
4 Vanamo Huotari 2008 Kajaanin Uimaseura 568 1:17.43 +2.27
Entry time: 1:17.30 (+0.13)
50m: 35.42
100m: 1:17.43
(42.01)
5 Maija Mikkonen 2008 TaTu Tampere 566 1:17.50 +2.34
Entry time: 1:19.42 (-1.92)
50m: 36.02
100m: 1:17.50
(41.48)
6 Saimi Lanki 2008 Hämeenlinnan Uimaseura 514 1:20.05 +4.89
Entry time: 1:21.32 (-1.27)
50m: 38.81
100m: 1:20.05
(41.24)
7 Nelli Kiho 2008 Jyväskylän Aalto 511 1:20.17 +5.01
Entry time: 1:19.86 (+0.31)
50m: 37.62
100m: 1:20.17
(42.55)
8 Viivi Elonen 2008 Rauman Uimaseura 490 1:21.32 +6.16
Entry time: 1:21.03 (+0.29)
50m: 37.91
100m: 1:21.32
(43.41)
9 Veera Knuutila 2008 Aurajoen Uinti Ry 486 1:21.54 +6.38
Entry time: 1:19.67 (+1.87)
50m: 37.97
100m: 1:21.54
(43.57)
10 Aino Lindholm 2008 Riihimäen Uimaseura 471 1:22.41 +7.25
Entry time: 1:21.16 (+1.25)
50m: 39.07
100m: 1:22.41
(43.34)
11 Vilja Säntti 2008 Oulun Uinti 1906 466 1:22.69 +7.53
Entry time: 1:21.95 (+0.74)
50m: 39.38
100m: 1:22.69
(43.31)
12 Nicola Burman 2008 Joensuun Uimaseura ry 463 1:22.84 +7.68
Entry time: 1:21.83 (+1.01)
50m: 39.14
100m: 1:22.84
(43.70)
13 Selma Laukkanen 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 461 1:22.98 +7.82
Entry time: 1:21.66 (+1.32)
50m: 38.37
100m: 1:22.98
(44.61)
14 Albertiina Kotkaniemi 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 457 1:23.24 +8.08
Entry time: 1:23.15 (+0.09)
50m: 39.13
100m: 1:23.24
(44.11)
15 Pinja Hacklin 2008 Jyväskylän Aalto 456 1:23.26 +8.10
Entry time: 1:23.54 (-0.28)
50m: 38.76
100m: 1:23.26
(44.50)
16 Ameli Pitrè 2008 Uinti Tampere 454 1:23.39 +8.23
Entry time: 1:23.21 (+0.18)
50m: 39.28
100m: 1:23.39
(44.11)
17 Sira Katavisto 2008 ORCA Helsinki 452 1:23.51 +8.35
Entry time: 1:21.37 (+2.14)
50m: 39.24
100m: 1:23.51
(44.27)
18 Oona Valtonen 2008 TaTu Tampere 449 1:23.72 +8.56
Entry time: 1:23.42 (+0.30)
50m: 38.27
100m: 1:23.72
(45.45)
19 Fiia Immonen 2008 Vanders 446 1:23.92 +8.76
Entry time: 1:20.90 (+3.02)
50m: 39.12
100m: 1:23.92
(44.80)
20 Anni Kahlos 2008 Gladius Kirkkonummi 414 1:26.00 +10.84
Entry time: 1:22.73 (+3.27)
50m: 40.64
100m: 1:26.00
(45.36)
21 Eedi Imppola 2008 Hyvinkään Uimaseura 394 1:27.46 +12.30
Entry time: 1:23.31 (+4.15)
50m: 40.22
100m: 1:27.46
(47.24)
Laji virallinen: 17.6.2022 10.23.11
Laji 1, 100m RU T-13, 14, 15 15 years - Final
Sponsori: Oulun Yliopisto
IKME 13 1:12.54 Ellen Kauturi ÅSK
IKME 14 1:12.52 Rebekka Luoto RaisU
IKME 15 1:12.58 Silja Känsäkoski OU
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Matilda Leppänen 2007 Cetus Espoo 614 1:15.45
Entry time: 1:15.51 (-0.06)
50m: 35.78
100m: 1:15.45
(39.67)
2 Iinu Tiainen 2007 Oulun Lohet 600 1:16.00 +0.55
Entry time: 1:15.67 (+0.33)
50m: 35.34
100m: 1:16.00
(40.66)
3 Ellen Krüger 2007 Oulun Lohet 562 1:17.68 +2.23
Entry time: 1:18.76 (-1.08)
50m: 36.45
100m: 1:17.68
(41.23)
4 Esra Ergüner 2007 Joensuun Uimaseura ry 506 1:20.46 +5.01
Entry time: 1:19.05 (+1.41)
50m: 37.12
100m: 1:20.46
(43.34)
5 Joanna Högback 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 500 1:20.75 +5.30
Entry time: 1:19.63 (+1.12)
50m: 38.29
100m: 1:20.75
(42.46)
6 Saimi Kiviniemi 2007 Oulun Uinti 1906 496 1:20.97 +5.52
Entry time: 1:20.66 (+0.31)
50m: 39.34
100m: 1:20.97
(41.63)
7 Siiri Haverinen 2007 Lahden Uimaseura 494 1:21.07 +5.62
Entry time: 1:17.48 (+3.59)
50m: 36.55
100m: 1:21.07
(44.52)
8 Tuuli Peltola 2007 Raision Urheilijat 490 1:21.31 +5.86
Entry time: 1:17.01 (+4.30)
50m: 37.83
100m: 1:21.31
(43.48)
9 Inka Hämäläinen 2007 Joensuun Uimaseura ry 487 1:21.49 +6.04
Entry time: 1:21.28 (+0.21)
50m: 37.18
100m: 1:21.49
(44.31)
10 Petra Nieminen 2007 Cetus Espoo 485 1:21.58 +6.13
Entry time: 1:18.83 (+2.75)
50m: 38.39
100m: 1:21.58
(43.19)
11 Sofia Palojärvi 2007 Swimming Club Rovaniemi 477 1:22.03 +6.58
Entry time: 1:20.30 (+1.73)
50m: 39.50
100m: 1:22.03
(42.53)
12 Noora Tuominen 2007 Oulun Lohet 470 1:22.47 +7.02
Entry time: 1:20.51 (+1.96)
50m: 38.66
100m: 1:22.47
(43.81)
13 Emilia Istomina 2007 Kuopion Uimaseura 457 1:23.24 +7.79
Entry time: 1:20.83 (+2.41)
50m: 38.19
100m: 1:23.24
(45.05)
14 Ida Savolainen 2007 Cetus Espoo 456 1:23.30 +7.85
Entry time: 1:20.56 (+2.74)
50m: 39.50
100m: 1:23.30
(43.80)
15 Milka Marjakaarto 2007 Cetus Espoo 456 1:23.31 +7.86
Entry time: 1:17.78 (+5.53)
50m: 39.20
100m: 1:23.31
(44.11)
16 IIda Tawast 2007 Simmis Grani 449 1:23.74 +8.29
Entry time: 1:20.34 (+3.40)
50m: 39.63
100m: 1:23.74
(44.11)
17 Hertta Nieminen 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 448 1:23.75 +8.30
Entry time: 1:20.54 (+3.21)
50m: 38.37
100m: 1:23.75
(45.38)
18 Maija Leinonen 2007 Oulun Lohet 445 1:23.96 +8.51
Entry time: 1:20.77 (+3.19)
50m: 38.91
100m: 1:23.96
(45.05)
19 Aurora Änäkkälä 2007 Salon Uimarit 439 1:24.38 +8.93
Entry time: 1:21.27 (+3.11)
50m: 39.25
100m: 1:24.38
(45.13)
20 Kaisa Keränen 2007 Oulun Lohet 429 1:24.97 +9.52
Entry time: 1:19.43 (+5.54)
50m: 40.47
100m: 1:24.97
(44.50)
21 Aino Ruottinen 2007 Uinti Tampere 423 1:25.43 +9.98
Entry time: 1:20.16 (+5.27)
50m: 38.92
100m: 1:25.43
(46.51)
Laji virallinen: 17.6.2022 10.23.11
18-06-2022 13.55.14 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner