2022-09-28   14:53:54
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai-ilta

Document
Tulokset
Ikäkausimestaruusuinnit
Paikka: Järjestäjä: OU
Allas: 50m Päivämäärä: 17 06 2022 - 19 06 2022
Laji 19, 400m SKU T-13, 14, 15 13 years - Final
IKME 13 5:11.18 Louna Kasvio HSS
IKME 14 5:06.24 Patricia Aschan SomE
IKME 15 4:59.05 Petra Ansaranta OU
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Uliana Nikashina 2009 ORCA Helsinki 535 5:28.04
Entry time: 5:33.82 (-5.78)
50m: 35.85
100m: 1:17.08
(41.23)
150m: 2:00.63
(43.55)
200m: 2:43.34
(42.71)
250m: 3:30.02
(46.68)
300m: 4:17.22
(47.20)
350m: 4:52.75
(35.53)
400m: 5:28.04
(35.29)
2 Lotta Uusikartano 2009 Åbo Simklubb 471 5:42.14 +14.10
Entry time: 5:50.97 (-8.83)
50m: 36.01
100m: 1:21.49
(45.48)
150m: 2:04.76
(43.27)
200m: 2:48.48
(43.72)
250m: 3:37.65
(49.17)
300m: 4:27.31
(49.66)
350m: 5:05.62
(38.31)
400m: 5:42.14
(36.52)
3 varpu saastamoinen 2009 Oulun Uinti 1906 469 5:42.64 +14.60
Entry time: 5:50.54 (-7.90)
50m: 37.57
100m: 1:20.40
(42.83)
150m: 2:07.16
(46.76)
200m: 2:52.21
(45.05)
250m: 3:39.57
(47.36)
300m: 4:25.66
(46.09)
350m: 5:06.01
(40.35)
400m: 5:42.64
(36.63)
4 Luna Lauhava-Kääriäinen 2009 Cetus Espoo 462 5:44.31 +16.27
Entry time: 5:43.02 (+1.29)
50m: 35.22
100m: 1:20.20
(44.98)
150m: 2:02.48
(42.28)
200m: 2:45.65
(43.17)
250m: 3:38.08
(52.43)
300m: 4:29.55
(51.47)
350m: 5:07.48
(37.93)
400m: 5:44.31
(36.83)
5 Emma Kaivola 2009 Riihimäen Uimaseura 459 5:45.17 +17.13
Entry time: 5:53.51 (-8.34)
50m: 35.97
100m: 1:19.32
(43.35)
150m: 2:06.38
(47.06)
200m: 2:49.16
(42.78)
250m: 3:38.88
(49.72)
300m: 4:29.89
(51.01)
350m: 5:08.94
(39.05)
400m: 5:45.17
(36.23)
6 Vilja Suominen 2009 Åbo Simklubb 454 5:46.43 +18.39
Entry time: 5:57.02 (-10.59)
50m: 38.53
100m: 1:22.39
(43.86)
150m: 2:07.55
(45.16)
200m: 2:52.46
(44.91)
250m: 3:41.53
(49.07)
300m: 4:28.77
(47.24)
350m: 5:08.63
(39.86)
400m: 5:46.43
(37.80)
7 Alina Niittymäki 2009 Aurajoen Uinti Ry 439 5:50.34 +22.30
Entry time: 6:04.92 (-14.58)
50m: 37.21
100m: 1:21.07
(43.86)
150m: 2:04.15
(43.08)
200m: 2:47.67
(43.52)
250m: 3:40.11
(52.44)
300m: 4:33.15
(53.04)
350m: 5:11.55
(38.40)
400m: 5:50.34
(38.79)
8 Neela Poropudas 2009 Kempeleen Pyrintö 439 5:50.38 +22.34
Entry time: 5:58.84 (-8.46)
50m: 36.42
100m: 1:20.74
(44.32)
150m: 2:07.32
(46.58)
200m: 2:53.65
(46.33)
250m: 3:42.62
(48.97)
300m: 4:33.47
(50.85)
350m: 5:13.13
(39.66)
400m: 5:50.38
(37.25)
9 Adele Luukkonen 2009 TaTu Tampere 438 5:50.47 +22.43
Entry time: 5:53.41 (-2.94)
50m: 36.15
100m: 1:19.32
(43.17)
150m: 2:04.16
(44.84)
200m: 2:49.75
(45.59)
250m: 3:38.57
(48.82)
300m: 4:29.93
(51.36)
350m: 5:11.24
(41.31)
400m: 5:50.47
(39.23)
10 Saimi Lylander 2009 Oulun Uinti 1906 437 5:50.96 +22.92
Entry time: 5:50.19 (+0.77)
50m: 38.46
100m: 1:23.46
(45.00)
150m: 2:08.10
(44.64)
200m: 2:53.58
(45.48)
250m: 3:43.37
(49.79)
300m: 4:34.73
(51.36)
350m: 5:12.63
(37.90)
400m: 5:50.96
(38.33)
11 Maija Koski 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu 425 5:54.11 +26.07
Entry time: 5:59.98 (-5.87)
50m: 37.05
100m: 1:20.75
(43.70)
150m: 2:07.39
(46.64)
200m: 2:56.45
(49.06)
250m: 3:45.03
(48.58)
300m: 4:36.21
(51.18)
350m: 5:15.40
(39.19)
400m: 5:54.11
(38.71)
12 Lotta Malmelin 2009 Nokian Pyry 418 5:56.19 +28.15
Entry time: 5:55.25 (+0.94)
50m: 38.66
100m: 1:22.51
(43.85)
150m: 2:08.08
(45.57)
200m: 2:54.41
(46.33)
250m: 3:47.47
(53.06)
300m: 4:40.25
(52.78)
350m: 5:18.70
(38.45)
400m: 5:56.19
(37.49)
13 Aino Hakkarainen 2009 Helsingfors Simsällskap 408 5:58.91 +30.87
Entry time: 6:02.97 (-4.06)
50m: 38.98
100m: 1:26.73
(47.75)
150m: 2:13.33
(46.60)
200m: 3:00.56
(47.23)
250m: 3:51.27
(50.71)
300m: 4:42.43
(51.16)
350m: 5:22.09
(39.66)
400m: 5:58.91
(36.82)
14 Nea Hellsten 2009 Helsingfors Simsällskap 406 5:59.64 +31.60
Entry time: 6:04.52 (-4.88)
50m: 40.06
100m: 1:31.77
(51.71)
150m: 2:17.52
(45.75)
200m: 3:03.74
(46.22)
250m: 3:52.13
(48.39)
300m: 4:42.47
(50.34)
350m: 5:23.96
(41.49)
400m: 5:59.64
(35.68)
15 Veera Linna 2009 Uinti Tampere 395 6:03.02 +34.98
Entry time: 5:59.85 (+3.17)
50m: 39.98
100m: 1:28.00
(48.02)
150m: 2:16.28
(48.28)
200m: 3:03.22
(46.94)
250m: 3:52.96
(49.74)
300m: 4:43.43
(50.47)
350m: 5:23.94
(40.51)
400m: 6:03.02
(39.08)
16 Elle Liikkanen 2009 Cetus Espoo 372 6:10.28 +42.24
Entry time: 6:01.38 (+8.90)
50m: 40.16
100m: 1:27.60
(47.44)
150m: 2:16.03
(48.43)
200m: 3:02.37
(46.34)
250m: 3:56.15
(53.78)
300m: 4:48.09
(51.94)
350m: 5:29.30
(41.21)
400m: 6:10.28
(40.98)
- Ylva Holmberg 2009 Cetus Espoo DSQ
SW 7.6 Yhden käden tai kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tultaessa
- Janna Saloniemi 2009 TaTu Tampere DNF
Laji virallinen: 18.6.2022 17.55.49
Laji 19, 400m SKU T-13, 14, 15 14 years - Final
IKME 13 5:11.18 Louna Kasvio HSS
IKME 14 5:06.24 Patricia Aschan SomE
IKME 15 4:59.05 Petra Ansaranta OU
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Malla Hämäläinen 2008 Vieskan Uimarit 579 5:19.51
Entry time: 5:27.81 (-8.30)
50m: 34.18
100m: 1:15.45
(41.27)
150m: 1:57.36
(41.91)
200m: 2:39.14
(41.78)
250m: 3:25.01
(45.87)
300m: 4:11.09
(46.08)
350m: 4:45.87
(34.78)
400m: 5:19.51
(33.64)
2 Selma Laukkanen 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 565 5:22.09 +2.58
Entry time: 5:28.27 (-6.18)
50m: 33.07
100m: 1:13.42
(40.35)
150m: 1:54.78
(41.36)
200m: 2:35.91
(41.13)
250m: 3:23.30
(47.39)
300m: 4:10.70
(47.40)
350m: 4:47.27
(36.57)
400m: 5:22.09
(34.82)
3 Linnea Heikkilä 2008 Simmis Grani 557 5:23.55 +4.04
Entry time: 5:20.23 (+3.32)
50m: 36.22
100m: 1:18.29
(42.07)
150m: 2:01.80
(43.51)
200m: 2:45.22
(43.42)
250m: 3:28.33
(43.11)
300m: 4:12.81
(44.48)
350m: 4:48.90
(36.09)
400m: 5:23.55
(34.65)
4 Hilma Mannersalo 2008 Cetus Espoo 534 5:28.20 +8.69
Entry time: 5:27.43 (+0.77)
50m: 33.88
100m: 1:13.26
(39.38)
150m: 1:54.83
(41.57)
200m: 2:37.06
(42.23)
250m: 3:25.85
(48.79)
300m: 4:14.37
(48.52)
350m: 4:51.66
(37.29)
400m: 5:28.20
(36.54)
5 Veera Mustonen 2008 Riihimäen Uimaseura 522 5:30.76 +11.25
Entry time: 5:27.48 (+3.28)
50m: 35.90
100m: 1:17.67
(41.77)
150m: 2:01.21
(43.54)
200m: 2:44.06
(42.85)
250m: 3:29.29
(45.23)
300m: 4:13.27
(43.98)
350m: 4:54.11
(40.84)
400m: 5:30.76
(36.65)
6 Saimi Lanki 2008 Hämeenlinnan Uimaseura 518 5:31.55 +12.04
Entry time: 5:40.46 (-8.91)
50m: 36.74
100m: 1:18.68
(41.94)
150m: 2:00.25
(41.57)
200m: 2:42.90
(42.65)
250m: 3:29.33
(46.43)
300m: 4:16.56
(47.23)
350m: 4:55.23
(38.67)
400m: 5:31.55
(36.32)
7 Ella Lyytikäinen 2008 Oulun Lohet 517 5:31.68 +12.17
Entry time: 5:35.08 (-3.40)
50m: 33.20
100m: 1:13.32
(40.12)
150m: 1:56.43
(43.11)
200m: 2:38.68
(42.25)
250m: 3:25.47
(46.79)
300m: 4:14.96
(49.49)
350m: 4:54.11
(39.15)
400m: 5:31.68
(37.57)
8 Laura Lehtoila 2008 ORCA Helsinki 496 5:36.45 +16.94
Entry time: 5:47.28 (-10.83)
50m: 35.16
100m: 1:17.52
(42.36)
150m: 2:01.75
(44.23)
200m: 2:44.63
(42.88)
250m: 3:31.16
(46.53)
300m: 4:20.69
(49.53)
350m: 4:59.61
(38.92)
400m: 5:36.45
(36.84)
9 Albertiina Kotkaniemi 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 488 5:38.23 +18.72
Entry time: 5:39.14 (-0.91)
50m: 33.87
100m: 1:17.34
(43.47)
150m: 1:59.19
(41.85)
200m: 2:42.18
(42.99)
250m: 3:29.96
(47.78)
300m: 4:19.82
(49.86)
350m: 4:58.48
(38.66)
400m: 5:38.23
(39.75)
10 Sofia Hämäläinen 2008 Nokian Pyry 472 5:41.90 +22.39
Entry time: 5:46.17 (-4.27)
50m: 34.50
100m: 1:14.41
(39.91)
150m: 1:59.12
(44.71)
200m: 2:43.28
(44.16)
250m: 3:32.08
(48.80)
300m: 4:20.49
(48.41)
350m: 5:02.09
(41.60)
400m: 5:41.90
(39.81)
11 Aino Lindholm 2008 Riihimäen Uimaseura 462 5:44.50 +24.99
Entry time: 5:44.20 (+0.30)
50m: 36.59
100m: 1:20.33
(43.74)
150m: 2:07.91
(47.58)
200m: 2:53.30
(45.39)
250m: 3:42.11
(48.81)
300m: 4:30.61
(48.50)
350m: 5:09.01
(38.40)
400m: 5:44.50
(35.49)
12 Melissa Paukkunen 2008 Vanders 460 5:45.01 +25.50
Entry time: 5:31.01 (+14.00)
50m: 33.88
100m: 1:17.17
(43.29)
150m: 2:02.06
(44.89)
200m: 2:45.58
(43.52)
250m: 3:35.52
(49.94)
300m: 4:26.27
(50.75)
350m: 5:06.18
(39.91)
400m: 5:45.01
(38.83)
13 Emilia Wall 2008 Simmis Wanda ry 458 5:45.44 +25.93
Entry time: 5:42.93 (+2.51)
50m: 35.00
100m: 1:19.69
(44.69)
150m: 2:05.71
(46.02)
200m: 2:51.03
(45.32)
250m: 3:40.25
(49.22)
300m: 4:29.19
(48.94)
350m: 5:08.51
(39.32)
400m: 5:45.44
(36.93)
14 Veera Knuutila 2008 Aurajoen Uinti Ry 456 5:45.89 +26.38
Entry time: 5:40.54 (+5.35)
50m: 36.13
100m: 1:20.70
(44.57)
150m: 2:06.98
(46.28)
200m: 2:52.53
(45.55)
250m: 3:40.01
(47.48)
300m: 4:28.50
(48.49)
350m: 5:08.63
(40.13)
400m: 5:45.89
(37.26)
15 Anna Ryhänen 2008 Cetus Espoo 448 5:47.87 +28.36
Entry time: 5:44.80 (+3.07)
50m: 37.98
100m: 1:20.79
(42.81)
150m: 2:08.69
(47.90)
200m: 2:54.78
(46.09)
250m: 3:42.42
(47.64)
300m: 4:30.39
(47.97)
350m: 5:10.27
(39.88)
400m: 5:47.87
(37.60)
16 Maija Mikkonen 2008 TaTu Tampere 441 5:49.89 +30.38
Entry time: 5:42.97 (+6.92)
50m: 35.24
100m: 1:18.52
(43.28)
150m: 2:05.34
(46.82)
200m: 2:51.12
(45.78)
250m: 3:38.43
(47.31)
300m: 4:29.08
(50.65)
350m: 5:10.45
(41.37)
400m: 5:49.89
(39.44)
17 Ronja Pyrhönen 2008 Cetus Espoo 429 5:53.05 +33.54
Entry time: 5:46.41 (+6.64)
50m: 38.29
100m: 1:23.34
(45.05)
150m: 2:08.52
(45.18)
200m: 2:53.37
(44.85)
250m: 3:44.90
(51.53)
300m: 4:35.23
(50.33)
350m: 5:14.43
(39.20)
400m: 5:53.05
(38.62)
18 Eedi Imppola 2008 Hyvinkään Uimaseura 418 5:56.24 +36.73
Entry time: 5:42.67 (+13.57)
50m: 34.01
100m: 1:17.66
(43.65)
150m: 2:04.29
(46.63)
200m: 2:51.00
(46.71)
250m: 3:41.24
(50.24)
300m: 4:32.74
(51.50)
350m: 5:14.45
(41.71)
400m: 5:56.24
(41.79)
Laji virallinen: 18.6.2022 17.55.49
Laji 19, 400m SKU T-13, 14, 15 15 years - Final
IKME 13 5:11.18 Louna Kasvio HSS
IKME 14 5:06.24 Patricia Aschan SomE
IKME 15 4:59.05 Petra Ansaranta OU
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Edith Ervasti 2007 Oulun Uinti 1906 633 5:10.09
Entry time: 5:18.30 (-8.21)
50m: 32.18
100m: 1:09.04
(36.86)
150m: 1:48.58
(39.54)
200m: 2:29.02
(40.44)
250m: 3:14.52
(45.50)
300m: 4:00.72
(46.20)
350m: 4:36.58
(35.86)
400m: 5:10.09
(33.51)
2 Kerttu Rantanen 2007 Åbo Simklubb 629 5:10.80 +0.71
Entry time: 5:15.55 (-4.75)
50m: 32.78
100m: 1:11.37
(38.59)
150m: 1:48.37
(37.00)
200m: 2:26.22
(37.85)
250m: 3:13.84
(47.62)
300m: 4:02.35
(48.51)
350m: 4:36.94
(34.59)
400m: 5:10.80
(33.86)
3 Ida Savolainen 2007 Cetus Espoo 560 5:22.99 +12.90
Entry time: 5:13.69 (+9.30)
50m: 33.26
100m: 1:12.56
(39.30)
150m: 1:53.88
(41.32)
200m: 2:35.82
(41.94)
250m: 3:22.01
(46.19)
300m: 4:09.06
(47.05)
350m: 4:47.18
(38.12)
400m: 5:22.99
(35.81)
4 Erin Heinikangas 2007 Rauman Uimaseura 553 5:24.40 +14.31
Entry time: 5:26.94 (-2.54)
50m: 33.60
100m: 1:10.94
(37.34)
150m: 1:53.46
(42.52)
200m: 2:36.76
(43.30)
250m: 3:25.38
(48.62)
300m: 4:14.25
(48.87)
350m: 4:49.55
(35.30)
400m: 5:24.40
(34.85)
5 Matilda Leppänen 2007 Cetus Espoo 520 5:31.15 +21.06
Entry time: 5:26.89 (+4.26)
50m: 35.58
100m: 1:16.20
(40.62)
150m: 1:59.50
(43.30)
200m: 2:41.79
(42.29)
250m: 3:28.99
(47.20)
300m: 4:16.91
(47.92)
350m: 4:53.63
(36.72)
400m: 5:31.15
(37.52)
6 Linnea Koski 2007 Aurajoen Uinti Ry 516 5:31.94 +21.85
Entry time: 5:23.84 (+8.10)
50m: 34.99
100m: 1:15.45
(40.46)
150m: 1:57.25
(41.80)
200m: 2:40.75
(43.50)
250m: 3:29.43
(48.68)
300m: 4:18.63
(49.20)
350m: 4:55.14
(36.51)
400m: 5:31.94
(36.80)
7 Hertta Nieminen 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 499 5:35.73 +25.64
Entry time: 5:30.09 (+5.64)
50m: 33.45
100m: 1:14.40
(40.95)
150m: 1:56.96
(42.56)
200m: 2:39.30
(42.34)
250m: 3:28.96
(49.66)
300m: 4:18.36
(49.40)
350m: 4:57.43
(39.07)
400m: 5:35.73
(38.30)
8 Petra Soini 2007 Nokian Pyry 488 5:38.29 +28.20
Entry time: 5:30.88 (+7.41)
50m: 35.24
100m: 1:16.07
(40.83)
150m: 2:00.25
(44.18)
200m: 2:43.48
(43.23)
250m: 3:35.17
(51.69)
300m: 4:25.07
(49.90)
350m: 5:01.20
(36.13)
400m: 5:38.29
(37.09)
9 Pinja Niskanen 2007 Oulun Lohet 485 5:38.97 +28.88
Entry time: 5:33.37 (+5.60)
50m: 33.30
100m: 1:13.55
(40.25)
150m: 1:58.94
(45.39)
200m: 2:44.07
(45.13)
250m: 3:32.98
(48.91)
300m: 4:22.47
(49.49)
350m: 5:01.34
(38.87)
400m: 5:38.97
(37.63)
- IIda Tawast 2007 Simmis Grani DNF
Laji virallinen: 18.6.2022 17.55.49
18-06-2022 17.55.57 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner