2022-12-07   20:53:09
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Ikäkausimestaruusuinnit

Below are all results from the competition shown by session.

Lauantai-ilta

Document
Tulokset
Ikäkausimestaruusuinnit
Paikka: Järjestäjä: OU
Allas: 50m Päivämäärä: 17 06 2022 - 19 06 2022
Laji 21, 100m SU T-13, 14, 15 13 years - Final
IKME 13 1:06.91 Emelie Pärnänen ÅSK
IKME 14 1:04.87 Mia Pentti SWIM
IKME 15 1:04.97 Mia Pentti SWIM
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Ilona Kallio 2009 Vanders 583 1:08.77
Entry time: 1:10.55 (-1.78)
50m: 33.44
100m: 1:08.77
(35.33)
2 Elina Malinen 2009 Hyvinkään Uimaseura 546 1:10.28 +1.51
Entry time: 1:10.20 (+0.08)
50m: 33.41
100m: 1:10.28
(36.87)
3 Cecilia Lietzén 2009 Åbo Simklubb 488 1:12.97 +4.20
Entry time: 1:12.47 (+0.50)
50m: 35.08
100m: 1:12.97
(37.89)
4 Selma Syrjänen 2009 Åbo Simklubb 484 1:13.17 +4.40
Entry time: 1:12.87 (+0.30)
50m: 35.61
100m: 1:13.17
(37.56)
5 Netta Moilanen 2009 Oulun Uinti 1906 481 1:13.29 +4.52
Entry time: 1:14.16 (-0.87)
50m: 35.86
100m: 1:13.29
(37.43)
6 Sofia Danska 2009 Aurajoen Uinti Ry 468 1:13.98 +5.21
Entry time: 1:16.69 (-2.71)
50m: 36.02
100m: 1:13.98
(37.96)
7 Helmi Hinkka 2009 TaTu Tampere 459 1:14.46 +5.69
Entry time: 1:12.40 (+2.06)
50m: 35.19
100m: 1:14.46
(39.27)
8 Amelie Halkosaari 2009 Aurajoen Uinti Ry 458 1:14.53 +5.76
Entry time: 1:16.05 (-1.52)
50m: 36.05
100m: 1:14.53
(38.48)
9 Luna Lauhava-Kääriäinen 2009 Cetus Espoo 444 1:15.30 +6.53
Entry time: 1:13.24 (+2.06)
50m: 36.64
100m: 1:15.30
(38.66)
10 Sara Laukkanen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 443 1:15.32 +6.55
Entry time: 1:17.25 (-1.93)
50m: 35.77
100m: 1:15.32
(39.55)
11 Kerttu Kiiski 2009 Cetus Espoo 443 1:15.33 +6.56
Entry time: 1:14.36 (+0.97)
50m: 35.87
100m: 1:15.33
(39.46)
12 Aino-Tuulia Ponto 2009 Oulun Uinti 1906 438 1:15.61 +6.84
Entry time: 1:16.87 (-1.26)
50m: 36.34
100m: 1:15.61
(39.27)
13 Jenna Tuomainen 2009 Vanders 436 1:15.75 +6.98
Entry time: 1:16.05 (-0.30)
50m: 36.02
100m: 1:15.75
(39.73)
14 Kaisa Majasaari 2009 Porin Uimaseura 419 1:16.77 +8.00
Entry time: 1:15.94 (+0.83)
50m: 36.89
100m: 1:16.77
(39.88)
15 Siiri Attola 2009 Hyvinkään Uimaseura 416 1:16.95 +8.18
Entry time: 1:17.10 (-0.15)
50m: 35.93
100m: 1:16.95
(41.02)
16 Ava Herranen 2009 Gladius Kirkkonummi 415 1:17.02 +8.25
Entry time: 1:17.22 (-0.20)
50m: 37.42
100m: 1:17.02
(39.60)
17 Anni Eskelinen 2009 Lahden Uimaseura 410 1:17.28 +8.51
Entry time: 1:16.69 (+0.59)
50m: 36.45
100m: 1:17.28
(40.83)
18 Matilda Wuorio 2009 Cetus Espoo 406 1:17.57 +8.80
Entry time: 1:16.81 (+0.76)
50m: 37.90
100m: 1:17.57
(39.67)
19 Minja Yli-Tainio 2009 Oulun Lohet 405 1:17.63 +8.86
Entry time: 1:15.43 (+2.20)
50m: 36.69
100m: 1:17.63
(40.94)
20 Kerttu Ylinen 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 401 1:17.87 +9.10
Entry time: 1:16.68 (+1.19)
50m: 36.97
100m: 1:17.87
(40.90)
21 Milda Leppäluoto 2009 Simmis Wanda ry 399 1:18.01 +9.24
Entry time: 1:17.35 (+0.66)
50m: 37.82
100m: 1:18.01
(40.19)
22 Elli Himanen 2009 Mikkelin Uimaseura 389 1:18.66 +9.89
Entry time: 1:16.74 (+1.92)
50m: 38.42
100m: 1:18.66
(40.24)
Laji virallinen: 18.6.2022 18.15.46
Laji 21, 100m SU T-13, 14, 15 14 years - Final
IKME 13 1:06.91 Emelie Pärnänen ÅSK
IKME 14 1:04.87 Mia Pentti SWIM
IKME 15 1:04.97 Mia Pentti SWIM
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Venla Holma 2008 Aurajoen Uinti Ry 593 1:08.37
Entry time: 1:07.78 (+0.59)
50m: 33.19
100m: 1:08.37
(35.18)
2 Amanda Ruusuvaara 2008 Aurajoen Uinti Ry 583 1:08.77 +0.40
Entry time: 1:09.92 (-1.15)
50m: 32.89
100m: 1:08.77
(35.88)
3 Anna Emilia Rajakangas 2008 Oulun Uinti 1906 575 1:09.08 +0.71
Entry time: 1:10.00 (-0.92)
50m: 33.14
100m: 1:09.08
(35.94)
4 Selma Laukkanen 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 552 1:10.01 +1.64
Entry time: 1:08.97 (+1.04)
50m: 33.57
100m: 1:10.01
(36.44)
5 Lilja Hirsikko 2008 ORCA Helsinki 550 1:10.11 +1.74
Entry time: 1:09.91 (+0.20)
50m: 33.46
100m: 1:10.11
(36.65)
6 Lotta Torppa 2008 Kempeleen Pyrintö 510 1:11.90 +3.53
Entry time: 1:10.65 (+1.25)
50m: 34.40
100m: 1:11.90
(37.50)
7 Saga Räikkönen 2008 Aurajoen Uinti Ry 500 1:12.34 +3.97
Entry time: 1:10.72 (+1.62)
50m: 34.49
100m: 1:12.34
(37.85)
8 Albertiina Kotkaniemi 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 466 1:14.10 +5.73
Entry time: 1:12.69 (+1.41)
50m: 35.61
100m: 1:14.10
(38.49)
9 Sofia Hämäläinen 2008 Nokian Pyry 463 1:14.23 +5.86
Entry time: 1:13.04 (+1.19)
50m: 35.78
100m: 1:14.23
(38.45)
10 Anri Parviainen 2008 Joensuun Uimaseura ry 450 1:14.96 +6.59
Entry time: 1:13.18 (+1.78)
50m: 35.67
100m: 1:14.96
(39.29)
11 Ella Hynönen 2008 Lappeenrannan Uimarit 449 1:15.00 +6.63
Entry time: 1:08.64 (+6.36)
50m: 35.36
100m: 1:15.00
(39.64)
12 Viivi Vainoniemi 2008 Vanders 441 1:15.44 +7.07
Entry time: 1:13.28 (+2.16)
50m: 35.71
100m: 1:15.44
(39.73)
13 Veera Ahvenainen 2008 Vanders 431 1:16.02 +7.65
Entry time: 1:13.44 (+2.58)
50m: 36.08
100m: 1:16.02
(39.94)
14 Oona Keula 2008 Jyväskylän Aalto 425 1:16.38 +8.01
Entry time: 1:13.23 (+3.15)
50m: 35.84
100m: 1:16.38
(40.54)
15 Nana Murtomäki 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 396 1:18.20 +9.83
Entry time: 1:14.39 (+3.81)
50m: 36.58
100m: 1:18.20
(41.62)
Laji virallinen: 18.6.2022 18.15.46
Laji 21, 100m SU T-13, 14, 15 15 years - Final
IKME 13 1:06.91 Emelie Pärnänen ÅSK
IKME 14 1:04.87 Mia Pentti SWIM
IKME 15 1:04.97 Mia Pentti SWIM
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Kerttu Rantanen 2007 Åbo Simklubb 638 1:06.71
Entry time: 1:07.12 (-0.41)
50m: 32.59
100m: 1:06.71
(34.12)
2 Aliisa Soini 2007 Aurajoen Uinti Ry 608 1:07.81 +1.10
Entry time: 1:08.54 (-0.73)
50m: 32.86
100m: 1:07.81
(34.95)
3 Ebba Simberg 2007 Lahden Uimaseura 587 1:08.59 +1.88
Entry time: 1:07.93 (+0.66)
50m: 32.76
100m: 1:08.59
(35.83)
4 Nella Imponen 2007 Aurajoen Uinti Ry 527 1:11.09 +4.38
Entry time: 1:11.44 (-0.35)
50m: 34.58
100m: 1:11.09
(36.51)
5 Emmi Salo 2007 Lappeenrannan Uimarit 525 1:11.17 +4.46
Entry time: 1:07.90 (+3.27)
50m: 33.93
100m: 1:11.17
(37.24)
6 Sofia Palojärvi 2007 Swimming Club Rovaniemi 512 1:11.81 +5.10
Entry time: 1:12.37 (-0.56)
50m: 34.49
100m: 1:11.81
(37.32)
7 Aino Ruotsalainen 2007 Lappeenrannan Uimarit 510 1:11.90 +5.19
Entry time: 1:11.23 (+0.67)
50m: 34.50
100m: 1:11.90
(37.40)
8 Emilia Isoviita 2007 Jyväskylän Aalto 508 1:11.96 +5.25
Entry time: 1:09.91 (+2.05)
50m: 33.15
100m: 1:11.96
(38.81)
9 Anna Lindholm 2007 Cetus Espoo 508 1:11.98 +5.27
Entry time: 1:11.14 (+0.84)
50m: 34.15
100m: 1:11.98
(37.83)
10 Jenni Korkeamäki 2007 Cetus Espoo 501 1:12.30 +5.59
Entry time: 1:09.23 (+3.07)
50m: 34.04
100m: 1:12.30
(38.26)
11 Mirelle Hirsiniemi 2007 Aurajoen Uinti Ry 501 1:12.32 +5.61
Entry time: 1:10.57 (+1.75)
50m: 34.20
100m: 1:12.32
(38.12)
12 Nella Kortteinen 2007 Uinti Tampere 497 1:12.48 +5.77
Entry time: 1:11.41 (+1.07)
50m: 34.59
100m: 1:12.48
(37.89)
13 Hanna Törmä 2007 Porin Uimaseura 488 1:12.97 +6.26
Entry time: 1:11.73 (+1.24)
50m: 35.12
100m: 1:12.97
(37.85)
14 Iida Kemppainen 2007 Kajaanin Uimaseura 487 1:12.98 +6.27
Entry time: 1:12.69 (+0.29)
50m: 35.31
100m: 1:12.98
(37.67)
15 Aurora Änäkkälä 2007 Salon Uimarit 487 1:12.99 +6.28
Entry time: 1:12.52 (+0.47)
50m: 34.60
100m: 1:12.99
(38.39)
=16 Aava Näykki 2007 Oulun Lohet 479 1:13.40 +6.69
Entry time: 1:11.89 (+1.51)
50m: 35.64
100m: 1:13.40
(37.76)
=16 Vieno Tikkanen 2007 Jyväskylän Aalto 479 1:13.40 +6.69
Entry time: 1:12.34 (+1.06)
50m: 35.82
100m: 1:13.40
(37.58)
18 Silja Sipovaara 2007 Oulun Lohet 461 1:14.32 +7.61
Entry time: 1:12.64 (+1.68)
50m: 35.55
100m: 1:14.32
(38.77)
19 Veera Malmelin 2007 Uinti Tampere 456 1:14.62 +7.91
Entry time: 1:11.29 (+3.33)
50m: 35.09
100m: 1:14.62
(39.53)
20 Ellen Krüger 2007 Oulun Lohet 447 1:15.09 +8.38
Entry time: 1:11.89 (+3.20)
50m: 36.93
100m: 1:15.09
(38.16)
21 Iina Pasuri 2007 Haukiputaan Heitto uintijaosto 444 1:15.30 +8.59
Entry time: 1:13.22 (+2.08)
50m: 36.01
100m: 1:15.30
(39.29)
Laji virallinen: 18.6.2022 18.15.46
18-06-2022 18.15.56 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner