2022-11-30   04:04:41
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Ikäkausimestaruusuinnit

Below are all results from the competition shown by session.

Lauantai-ilta

Document
Tulokset
Ikäkausimestaruusuinnit
Paikka: Järjestäjä: OU
Allas: 50m Päivämäärä: 17 06 2022 - 19 06 2022
Laji 25, 4X50m SKUV 2T/2P T15/P16 13-16 years - Final
IKME Mix 1:51.61 Cetus Espoo
Sija Nimi Ikä Seura FINA Aika Ero
1 Oulun Uinti 16 Oulun Uinti 1906 1:54.68
Konsta Rantasuo 2006 06A218 27.70 27.70
Kalle Pesälä 2006 06A178 30.08 57.78
Edith Ervasti 2007 07A587 29.69 1:27.47
Olivia Riekki 2008 08A520 27.21 1:54.68
2 Cetus Espoo 1 16 Cetus Espoo 1:56.49 +1.81
Ilmari Nieminen 2007 07A667 28.99 28.99
Matilda Leppänen 2007 07A067 35.41 1:04.40
Boris Minkovski 2006 06A905 25.07 1:29.47
Jenni Korkeamäki 2007 07A078 27.02 1:56.49
3 Uinti Tampere 16 Uinti Tampere 1:57.67 +2.99
Áron Zautasvili 2006 06A560 29.82 29.82
Valtteri Pellinen 2007 07A073 31.53 1:01.35
Veera Malmelin 2007 07A196 29.25 1:30.60
Ines Pälviranta 2007 07A106 27.07 1:57.67
4 Cetus Espoo 2 16 Cetus Espoo 1:58.41 +3.73
Christian Nummi 2006 06A798 30.13 30.13
Tomi Silander 2006 06A061 31.07 1:01.20
Luna Lauhava-Kääriäinen 2009 09A347 29.30 1:30.50
Milka Marjakaarto 2007 07A546 27.91 1:58.41
5 ÅSK 16 Åbo Simklubb 2:01.22 +6.54
Kerttu Rantanen 2007 07A146 32.09 32.09
Christian Edelman 2007 07A367 34.09 1:06.18
Selma Syrjänen 2009 09A058 30.28 1:36.46
Santeri Holmberg 2006 06A484 24.76 2:01.22
6 Simmis Grani 16 Simmis Grani 2:01.41 +6.73
Johan Hujanen 2006 06A138 30.72 30.72
Carl-Victor Nykvist 2007 07A732 32.07 1:02.79
IIda Tawast 2007 07A124 31.13 1:33.92
Linnea Heikkilä 2008 08A210 27.49 2:01.41
7 Salon Uimarit 16 Salon Uimarit 2:01.48 +6.80
Matias Saarinen 2006 06A268 29.65 29.65
Kaapo Tuomainen 2008 08A063 33.06 1:02.71
Aurora Änäkkälä 2007 07A287 31.05 1:33.76
Saima Peltonen 2007 07A481 27.72 2:01.48
8 Vanders 16 Vanders 2:01.67 +6.99
Ilona Kallio 2009 09A211 33.30 33.30
Niklas Ugolnikov 2008 08B061 33.05 1:06.35
Melissa Paukkunen 2008 08A449 29.59 1:35.94
Nico Kulju 2006 06A083 25.73 2:01.67
9 Aurajoen Uinti 1 15 Aurajoen Uinti Ry 2:01.95 +7.27
Venla Holma 2008 08A016 31.31 31.31
Alvar Kankare 2007 07A252 34.58 1:05.89
Aliisa Soini 2007 07A282 28.82 1:34.71
Oiva Saarinen 2008 08A339 27.24 2:01.95
10 TaTU Tampere 16 TaTu Tampere 2:02.87 +8.19
Helmi Hinkka 2009 09A020
Lev Vlasov 2007 07A017 1:06.87 1:06.87
Anni Frusti 2007 07A190 30.28 1:37.15
Matias Leiwo 2006 06A486 25.72 2:02.87
11 Raision Urheilijat 16 Raision Urheilijat 2:02.92 +8.24
Joonatan Davie 2006 06A283 29.66 29.66
Tuuli Peltola 2007 07A060 36.82 1:06.48
Roope Koskela 2007 07A255 26.87 1:33.35
Mona Hankavuori 2009 09A510 29.57 2:02.92
12 Helsingfors Simsällskap 1 15 Helsingfors Simsällskap 2:02.95 +8.27
Iina Ekholm 2007 07A215 33.72 33.72
Nicolas Nyström 2008 08A014 32.80 1:06.52
Ursula Ursin 2007 07A640 30.42 1:36.94
Daniel Kajava 2007 07A391 26.01 2:02.95
13 Oulun Lohet Mix 1 15 Oulun Lohet 2:03.22 +8.54
Aava Näykki 2007 07A180 33.38 33.38
Iinu Tiainen 2007 07A747 33.33 1:06.71
Alexey Savelyev 2007 07A876 30.69 1:37.40
Jeriko Helanen 2008 08A802 25.82 2:03.22
14 Lappeenrannan Uimarit seka 15 Lappeenrannan Uimarit 2:03.69 +9.01
Emmi Salo 2007 07A325 33.17 33.17
Onni Scharin 2007 07A641 34.10 1:07.27
Veikko Seppänen 2007 07A202 28.80 1:36.07
Miina-Anniina Härkänen 2008 08A412 27.62 2:03.69
15 VUS 1 16 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 2:04.15 +9.47
Michelle Fellman 2007 07A738 34.41 34.41
Ilari Hatunen 2006 06A076 32.89 1:07.30
Oskar Söderlund 2007 07A280 28.82 1:36.12
Aina Keiski 2007 07A565 28.03 2:04.15
16 Vieskan Uimarit 16 Vieskan Uimarit 2:04.52 +9.84
Torsti Saarela 2006 06A466 32.66 32.66
Riialiina Kiljala 2008 08A093 33.99 1:06.65
Iida Eskola 2008 08B066 30.70 1:37.35
Emil Koskela 2008 08A434 27.17 2:04.52
17 Joensuun Uimaseura 1 16 Joensuun Uimaseura ry 2:04.63 +9.95
Antto Koppinen 2006 06A756 30.43 30.43
Topias Partinen 2007 07A119 36.69 1:07.12
Anri Parviainen 2008 08A080 1:07.12
Vilma Vatanen 2007 07A210 2:04.63 2:04.63
18 Seinäjoen Uimarit 16 Seinäjoen Uimarit -58 ry 2:05.38 +10.70
Andras Galos 2006 06B144 30.15 30.15
Albertiina Kotkaniemi 2008 08A010 38.08 1:08.23
Oskari Tavast 2007 07A495 28.57 1:36.80
Selma Laukkanen 2008 08A610 28.58 2:05.38
19 Cetus Espoo 3 15 Cetus Espoo 2:06.17 +11.49
Veikko Hautaniemi 2007 07A304 31.74 31.74
Alex Stickler 2008 08A717 34.55 1:06.29
Riinu Hotulainen 2008 08A188 31.22 1:37.51
Kerttu Kiiski 2009 09A324 28.66 2:06.17
20 Vanders 2 14 Vanders 2:08.09 +13.41
Viivi Vainoniemi 2008 08A450 33.35 33.35
Erica Kovanen 2009 09A095 36.35 1:09.70
Elias Nord 2008 08A149 30.01 1:39.71
Samuli Liikamaa 2008 08A612 28.38 2:08.09
21 Aurajoen Uinti Ry 2 15 Aurajoen Uinti Ry 2:08.64 +13.96
Romeo Manner 2008 08A104 33.35 33.35
Veera Knuutila 2008 08A346 37.09 1:10.44
Miisa Järvinen 2007 07A468 31.02 1:41.46
Thanh Kiet Lam 2008 08A742 27.18 2:08.64
22 VUS 2 16 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 2:12.22 +17.54
Karl Wik 2008 08A696 34.40 34.40
Iivari Kautiainen 2006 06A671 34.13 1:08.53
Isabelle Fellman 2009 09A259 34.41 1:42.94
Tiia Reini 2007 07A736 29.28 2:12.22
Laji virallinen: 18.6.2022 20.07.07
18-06-2022 20.07.18 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner