Results for Ikäkausimestaruusuinnit
Below are all results from the competition shown by session.
Sunnuntaiaamu
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m SU T-13, 14, 15 13 years - Final |
|
|
IKME 13 |
2:25.46 |
|
|
|
Mia Pentti |
|
SWIM |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
2:24.92 |
|
|
|
Paula Peltola |
|
AUi |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
2:20.69 |
|
|
|
Vilma Ruotsalainen |
|
LrU |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
|
554 |
2:30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.73 |
(-4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
521 |
2:33.22 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.10 |
(+3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilia Lietzén |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
452 |
2:40.63 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.28 |
(+6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
442 |
2:41.83 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.64 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luna Lauhava-Kääriäinen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
435 |
2:42.78 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.20 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
424 |
2:44.19 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.38 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
|
421 |
2:44.55 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.59 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Selma Syrjänen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
416 |
2:45.21 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.09 |
(+3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Helmi Hinkka |
2009 |
TaTu Tampere |
|
414 |
2:45.42 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.78 |
(+3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
406 |
2:46.53 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.66 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kerttu Kiiski |
2009 |
Cetus Espoo |
|
406 |
2:46.58 |
+16.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.26 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Milda Leppäluoto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
403 |
2:46.93 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.67 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lotta Uusikartano |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
397 |
2:47.72 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.10 |
(+3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lili Kannisto |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
395 |
2:48.08 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.00 |
(+4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
385 |
2:49.53 |
+19.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.27 |
(+4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anni Eskelinen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
|
383 |
2:49.76 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.04 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ava Herranen |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
|
377 |
2:50.70 |
+20.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.43 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nea Hellsten |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
362 |
2:52.99 |
+22.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.36 |
(+6.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Meea Kinnunen |
2009 |
Uinti Tampere |
|
352 |
2:54.57 |
+24.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.71 |
(+6.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 11.07.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m SU T-13, 14, 15 14 years - Final |
|
|
IKME 13 |
2:25.46 |
|
|
|
Mia Pentti |
|
SWIM |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
2:24.92 |
|
|
|
Paula Peltola |
|
AUi |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
2:20.69 |
|
|
|
Vilma Ruotsalainen |
|
LrU |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
566 |
2:29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.01 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
539 |
2:31.53 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.39 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Ruusuvaara |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
539 |
2:31.54 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.29 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
503 |
2:35.03 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.84 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saga Räikkönen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
485 |
2:36.97 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.24 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lotta Torppa |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
481 |
2:37.43 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.11 |
(+5.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Albertiina Kotkaniemi |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
460 |
2:39.68 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.03 |
(+5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Hämäläinen |
2008 |
Nokian Pyry |
|
450 |
2:40.92 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.45 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saimi Lanki |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
447 |
2:41.26 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.23 |
(+4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
|
437 |
2:42.50 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.18 |
(+6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Lehtoila |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
429 |
2:43.45 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.35 |
(+7.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
|
413 |
2:45.63 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.00 |
(+5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nana Murtomäki |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
402 |
2:47.10 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.83 |
(+6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Tieaho |
2008 |
Nokian Pyry |
|
399 |
2:47.46 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.08 |
(+7.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Minni Kovalainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
398 |
2:47.59 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.14 |
(+8.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 11.07.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m SU T-13, 14, 15 15 years - Final |
|
|
IKME 13 |
2:25.46 |
|
|
|
Mia Pentti |
|
SWIM |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
2:24.92 |
|
|
|
Paula Peltola |
|
AUi |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
2:20.69 |
|
|
|
Vilma Ruotsalainen |
|
LrU |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerttu Rantanen |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
651 |
2:22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.96 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aliisa Soini |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
579 |
2:27.93 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.63 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Simberg |
2007 |
Lahden Uimaseura |
|
559 |
2:29.65 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.68 |
(+3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nella Imponen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
534 |
2:31.97 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.67 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emmi Salo |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
515 |
2:33.79 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.97 |
(+6.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
490 |
2:36.42 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.11 |
(+3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Lindholm |
2007 |
Cetus Espoo |
|
489 |
2:36.56 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.68 |
(+4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nella Kortteinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
477 |
2:37.76 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.41 |
(+6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linnea Koski |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
474 |
2:38.18 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.17 |
(+4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hanna Törmä |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
473 |
2:38.27 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.96 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
Salon Uimarit |
|
473 |
2:38.28 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.83 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
467 |
2:38.93 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.00 |
(+12.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Iida Kemppainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
457 |
2:40.08 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.43 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aava Näykki |
2007 |
Oulun Lohet |
|
453 |
2:40.61 |
+18.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.69 |
(+2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vieno Tikkanen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
432 |
2:43.17 |
+20.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.73 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Petra Soini |
2007 |
Nokian Pyry |
|
425 |
2:44.04 |
+21.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.19 |
(+7.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
423 |
2:44.20 |
+21.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.30 |
(+6.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
408 |
2:46.21 |
+23.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.50 |
(+6.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aino Ruottinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
407 |
2:46.41 |
+24.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.09 |
(+8.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Veera Malmelin |
2007 |
Uinti Tampere |
|
406 |
2:46.51 |
+24.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.01 |
(+10.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Michelle Fellman |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
394 |
2:48.23 |
+25.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.08 |
(+9.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 11.07.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2022 11.07.12 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|