2022-11-28   12:10:12
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sunnuntaiaamu

Document
Tulokset
Ikäkausimestaruusuinnit
Paikka: Järjestäjä: OU
Allas: 50m Päivämäärä: 17 06 2022 - 19 06 2022
Laji 29, 100m PU P-14, 15, 16 14 years - Final
Sponsori: Parturi-Kampaamo Jing
IKME 14 58.55 Sergey Kuznetsov Cetus
IKME 15 59.19 Marcus Forsel ÅSK
IKME 16 55.26 Sergey Kuznetsov Cetus
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Pravin Perasath 2008 Simmis Wanda ry 531 1:01.06
Entry time: 1:02.23 (-1.17)
50m: 28.01
100m: 1:01.06
(33.05)
2 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet 525 1:01.26 +0.20
Entry time: 1:01.54 (-0.28)
50m: 28.69
100m: 1:01.26
(32.57)
3 Artem Shorokhov 2008 Borgå simmare - Porvoon uimari 468 1:03.67 +2.61
Entry time: 1:05.98 (-2.31)
50m: 29.79
100m: 1:03.67
(33.88)
4 Arvid Kaas 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 423 1:05.83 +4.77
Entry time: 1:07.28 (-1.45)
50m: 31.54
100m: 1:05.83
(34.29)
5 Jesse Uutela 2008 Uinti Tampere 382 1:08.10 +7.04
Entry time: 1:09.11 (-1.01)
50m: 30.62
100m: 1:08.10
(37.48)
6 Frans Nyström 2008 Borgå simmare - Porvoon uimari 353 1:09.92 +8.86
Entry time: 1:12.32 (-2.40)
50m: 32.65
100m: 1:09.92
(37.27)
7 Daniil Tirronen 2008 TaTu Tampere 351 1:10.05 +8.99
Entry time: 1:10.46 (-0.41)
50m: 33.82
100m: 1:10.05
(36.23)
8 Oskari Juntti 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 348 1:10.28 +9.22
Entry time: 1:10.83 (-0.55)
50m: 33.57
100m: 1:10.28
(36.71)
9 Kivi Kontinen 2008 Cetus Espoo 347 1:10.33 +9.27
Entry time: 1:12.09 (-1.76)
50m: 33.11
100m: 1:10.33
(37.22)
10 Veikka-Eemil Lehtonen 2008 Aurajoen Uinti Ry 345 1:10.46 +9.40
Entry time: 1:11.75 (-1.29)
50m: 34.01
100m: 1:10.46
(36.45)
11 Elias Nord 2008 Vanders 342 1:10.71 +9.65
Entry time: 1:07.45 (+3.26)
50m: 31.89
100m: 1:10.71
(38.82)
12 Mathias Eerola 2008 Simmis Grani 335 1:11.15 +10.09
Entry time: 1:12.23 (-1.08)
50m: 34.08
100m: 1:11.15
(37.07)
13 Konsta Horppu 2008 Nokian Pyry 329 1:11.60 +10.54
Entry time: 1:12.23 (-0.63)
50m: 33.99
100m: 1:11.60
(37.61)
14 Tuomas Nissinen 2008 Kemin Työväen Uimarit 328 1:11.69 +10.63
Entry time: 1:12.21 (-0.52)
50m: 32.40
100m: 1:11.69
(39.29)
15 Tommi Kangas 2008 Vieskan Uimarit 325 1:11.90 +10.84
Entry time: 1:12.31 (-0.41)
50m: 32.89
100m: 1:11.90
(39.01)
16 Julius Hilli 2008 Kempeleen Pyrintö 313 1:12.76 +11.70
Entry time: 1:13.28 (-0.52)
50m: 33.87
100m: 1:12.76
(38.89)
17 Nikita Zuravljov 2008 TaTu Tampere 312 1:12.87 +11.81
Entry time: 1:12.86 (+0.01)
50m: 32.23
100m: 1:12.87
(40.64)
18 Oskar Huotari 2008 Järvenpään Uintiklubi ry 311 1:12.91 +11.85
Entry time: 1:13.33 (-0.42)
50m: 34.68
100m: 1:12.91
(38.23)
19 Jouko Raunio 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu 301 1:13.77 +12.71
Entry time: 1:12.43 (+1.34)
50m: 33.68
100m: 1:13.77
(40.09)
20 Nico Jääskeläinen 2008 Simmis Wanda ry 299 1:13.88 +12.82
Entry time: 1:09.94 (+3.94)
50m: 33.97
100m: 1:13.88
(39.91)
21 Leo Tuomainen 2008 Cetus Espoo 295 1:14.21 +13.15
Entry time: 1:13.85 (+0.36)
50m: 34.09
100m: 1:14.21
(40.12)
22 Veikka Savonen 2008 Cetus Espoo 293 1:14.39 +13.33
Entry time: 1:11.94 (+2.45)
50m: 34.08
100m: 1:14.39
(40.31)
23 Emil Österberg 2008 Jyväskylän Aalto 286 1:15.02 +13.96
Entry time: 1:13.04 (+1.98)
50m: 34.20
100m: 1:15.02
(40.82)
24 Oiva Saarinen 2008 Aurajoen Uinti Ry 227 1:21.00 +19.94
Entry time: 1:13.18 (+7.82)
50m: 35.46
100m: 1:21.00
(45.54)
- Nikita Maximov 2008 Oulun Uinti 1906 DSQ
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä
- Tuomas Heikkilä 2008 Uimaseura Aquila DNF
- Otso Johansson 2008 Cetus Espoo DNF
- Alex Stickler 2008 Cetus Espoo DNF
Laji virallinen: 19.6.2022 11.42.34
Laji 29, 100m PU P-14, 15, 16 15 years - Final
Sponsori: Parturi-Kampaamo Jing
IKME 14 58.55 Sergey Kuznetsov Cetus
IKME 15 59.19 Marcus Forsel ÅSK
IKME 16 55.26 Sergey Kuznetsov Cetus
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Väinö Hinkka 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 529 1:01.13
Entry time: 1:02.81 (-1.68)
50m: 28.36
100m: 1:01.13
(32.77)
2 Valtteri Pellinen 2007 Uinti Tampere 528 1:01.17 +0.04
Entry time: 1:02.07 (-0.90)
50m: 28.46
100m: 1:01.17
(32.71)
3 Roope Koskela 2007 Raision Urheilijat 509 1:01.93 +0.80
Entry time: 1:04.70 (-2.77)
50m: 28.85
100m: 1:01.93
(33.08)
4 Alexey Savelyev 2007 Oulun Lohet 492 1:02.60 +1.47
Entry time: 1:03.37 (-0.77)
50m: 29.97
100m: 1:02.60
(32.63)
5 Amos Mäkilä 2007 Simmis Grani 492 1:02.62 +1.49
Entry time: 1:02.18 (+0.44)
50m: 30.10
100m: 1:02.62
(32.52)
6 Tuukka Orre 2007 Kajaanin Uimaseura 478 1:03.22 +2.09
Entry time: 1:03.22 (=)
50m: 29.41
100m: 1:03.22
(33.81)
7 Otso Heikkinen 2007 Helsingin Uimarit 470 1:03.58 +2.45
Entry time: 1:03.25 (+0.33)
50m: 30.18
100m: 1:03.58
(33.40)
8 Eetu Autio 2007 Helsingfors Simsällskap 464 1:03.83 +2.70
Entry time: 1:05.01 (-1.18)
50m: 30.66
100m: 1:03.83
(33.17)
9 Lenni Syvänen 2007 Cetus Espoo 461 1:04.00 +2.87
Entry time: 1:03.60 (+0.40)
50m: 29.44
100m: 1:04.00
(34.56)
10 Veikko Seppänen 2007 Lappeenrannan Uimarit 449 1:04.56 +3.43
Entry time: 1:04.15 (+0.41)
50m: 29.69
100m: 1:04.56
(34.87)
11 Sisu Siitonen 2007 Lappeenrannan Kisa-Toverit 448 1:04.62 +3.49
Entry time: 1:03.42 (+1.20)
50m: 30.34
100m: 1:04.62
(34.28)
12 Joel sulonen 2007 Åbo Simklubb 438 1:05.07 +3.94
Entry time: 1:07.88 (-2.81)
50m: 31.35
100m: 1:05.07
(33.72)
13 Juho Rosenström 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 421 1:05.93 +4.80
Entry time: 1:05.00 (+0.93)
50m: 30.29
100m: 1:05.93
(35.64)
14 Adam Westeråker 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 420 1:05.98 +4.85
Entry time: 1:08.01 (-2.03)
50m: 31.28
100m: 1:05.98
(34.70)
15 Joonas Pulkkinen 2007 Lahden Uimaseura 409 1:06.60 +5.47
Entry time: 1:08.55 (-1.95)
50m: 30.58
100m: 1:06.60
(36.02)
16 Oskari Tavast 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry 408 1:06.66 +5.53
Entry time: 1:07.66 (-1.00)
50m: 30.48
100m: 1:06.66
(36.18)
17 Roope Käär 2007 Raision Urheilijat 404 1:06.88 +5.75
Entry time: 1:08.00 (-1.12)
50m: 31.70
100m: 1:06.88
(35.18)
18 Leevi Sammalmaa 2007 Vieskan Uimarit 396 1:07.32 +6.19
Entry time: 1:06.46 (+0.86)
50m: 31.67
100m: 1:07.32
(35.65)
19 Veeti Palo 2007 Kempeleen Pyrintö 389 1:07.71 +6.58
Entry time: 1:07.30 (+0.41)
50m: 33.01
100m: 1:07.71
(34.70)
20 Teemu Lehtinen 2007 Cetus Espoo 377 1:08.44 +7.31
Entry time: 1:07.73 (+0.71)
50m: 32.79
100m: 1:08.44
(35.65)
21 Oskari Hakkarainen 2007 Swimming Club Vuokatti 371 1:08.80 +7.67
Entry time: 1:08.64 (+0.16)
50m: 32.59
100m: 1:08.80
(36.21)
22 Tatu Yli-houhala 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 362 1:09.35 +8.22
Entry time: 1:08.86 (+0.49)
50m: 30.15
100m: 1:09.35
(39.20)
23 Oskar Söderlund 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 357 1:09.70 +8.57
Entry time: 1:07.13 (+2.57)
50m: 30.92
100m: 1:09.70
(38.78)
Laji virallinen: 19.6.2022 11.42.34
Laji 29, 100m PU P-14, 15, 16 16 years - Final
Sponsori: Parturi-Kampaamo Jing
IKME 14 58.55 Sergey Kuznetsov Cetus
IKME 15 59.19 Marcus Forsel ÅSK
IKME 16 55.26 Sergey Kuznetsov Cetus
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Boris Minkovski 2006 Cetus Espoo 668 56.55
Entry time: 57.61 (-1.06)
50m: 26.95
100m: 56.55
(29.60)
2 Lauri Korpi 2006 Ilmajoen Kisailijat 584 59.13 +2.58
Entry time: 1:00.03 (-0.90)
50m: 28.77
100m: 59.13
(30.36)
3 Áron Zautasvili 2006 Uinti Tampere 522 1:01.41 +4.86
Entry time: 1:01.39 (+0.02)
50m: 28.87
100m: 1:01.41
(32.54)
4 Torsti Saarela 2006 Vieskan Uimarit 455 1:04.27 +7.72
Entry time: 1:04.92 (-0.65)
50m: 29.12
100m: 1:04.27
(35.15)
5 Aarne Laurila 2006 Cetus Espoo 442 1:04.89 +8.34
Entry time: 1:03.15 (+1.74)
50m: 30.88
100m: 1:04.89
(34.01)
6 Mikael Böckerman 2006 Gladius Kirkkonummi 437 1:05.12 +8.57
Entry time: 1:02.30 (+2.82)
50m: 29.90
100m: 1:05.12
(35.22)
7 Matias Viktor Kukkonen 2006 ORCA Helsinki 432 1:05.40 +8.85
Entry time: 1:04.29 (+1.11)
50m: 30.19
100m: 1:05.40
(35.21)
8 Aaro Törnström 2006 Raision Urheilijat 429 1:05.52 +8.97
Entry time: 1:04.03 (+1.49)
50m: 29.80
100m: 1:05.52
(35.72)
Laji virallinen: 19.6.2022 11.42.34
19-06-2022 11.42.41 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner