Resultat för Sommardoppet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Huvudstabadet |
Arrangör: |
Solna Sundbyberg Simsällskap 04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 jun 2022 till den 18 jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer - Pass1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Lövquist |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:09.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Audrey Luo |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:16.73 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Löfgren |
2007 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
1:16.91 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thea Severinsson |
2008 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
1:20.15 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnéa Gerdtmark |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:23.44 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabella Johansson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:35.77 |
+26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-06-18 16:17:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-18 16:17:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Huvudstabadet |
Arrangör: |
Solna Sundbyberg Simsällskap 04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 jun 2022 till den 18 jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar - pass 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Lewander |
2004 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
1:03.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:03.77 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonathan Essien |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
1:05.70 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Almén |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:10.86 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Bergfeldt |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:15.34 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Francisco Ramos de Oliveira |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:21.50 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Melker Larsson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:23.94 |
+20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-06-18 16:20:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-18 16:20:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Huvudstabadet |
Arrangör: |
Solna Sundbyberg Simsällskap 04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 jun 2022 till den 18 jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Frisim Damer - pass 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Wattad |
2006 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
1:10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bianca Utgren |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:11.29 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nathalie Falk |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:11.56 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Lundgren |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:11.76 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Louise Axland |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:12.13 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lova Hjort |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:12.42 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Therese Rodoni |
1983 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:13.04 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Selena Afoworki |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:14.48 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lova Saari |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:15.64 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linda Fleck |
1976 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:15.83 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tilde Ekman |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:19.08 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daria Silinski |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:19.20 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lovisa Gyllbäck |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:20.02 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Agnes Klingh |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:21.05 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malin Johansson |
2007 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:21.88 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hedda Revsäter |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:23.56 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lisa Alzén |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:24.69 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lykke Brederman |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:25.28 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Julia Käll |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:25.33 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tuva Wallner |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:25.94 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Wilma Skarstedt |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:27.01 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tilly Poon |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:27.50 |
+17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tuva Burström |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:38.14 |
+27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-06-18 16:27:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-18 16:27:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Huvudstabadet |
Arrangör: |
Solna Sundbyberg Simsällskap 04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 jun 2022 till den 18 jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Frisim Herrar - pass 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
58.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:01.65 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Fridsell |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:02.79 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eskil Bränström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:02.86 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melvin Brink |
2008 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:03.20 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Philip Hedqvist Göthberg |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:04.30 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elwe Montelius |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:04.91 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joakim Sandström |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:08.13 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucas Tang |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:09.79 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:10.31 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Axel Sköld |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:10.45 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Xuhao Gu |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:11.01 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
André Ramos de Oliveira |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:11.28 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Francisco Ramos de Oliveira |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:12.92 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Erik Helgstrand |
2008 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:14.32 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Valter Kinander |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:15.27 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Bosse Johansson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:17.01 |
+18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vincent Martin |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:17.44 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aaron Remigio Kaqui |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:19.01 |
+20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Karl Ansara |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:23.57 |
+24.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isak Käck |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:23.94 |
+25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sixten Niklasson |
2008 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:24.27 |
+25.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elis Bergman |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:25.80 |
+27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lucas Sundkvist |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:30.22 |
+31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Oliver Svedin |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:33.32 |
+34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Viking Falkenbert |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:34.68 |
+35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Chiu |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-06-18 16:33:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-18 16:33:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Huvudstabadet |
Arrangör: |
Solna Sundbyberg Simsällskap 04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 jun 2022 till den 18 jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Ryggsim Damer - pass 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Lundberg |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
33.29 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
33.49 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Rodriguez Räms |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
33.88 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juni Stenbacka |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
34.99 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Ljungberg |
2008 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
43.10 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Tillman |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
45.83 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hanna Sundström |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
46.00 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cassandra Edwards |
2013 |
Väsby Simsällskap |
|
|
48.05 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilda Andersson |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
49.44 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cleo Tidey |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
49.82 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nova Borensjö |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
54.07 |
+22.58 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amanda Freiholtz |
2013 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
54.49 |
+23.00 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Astrid Värna |
2012 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
55.57 |
+24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-06-18 16:40:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-18 16:41:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Huvudstabadet |
Arrangör: |
Solna Sundbyberg Simsällskap 04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 jun 2022 till den 18 jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar - pass 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Allberg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
32.19 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tee Thern |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
32.98 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Törnhult |
1975 |
Väsby Simsällskap |
|
|
33.27 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viggo Johansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
36.50 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
André Ramos de Oliveira |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
38.88 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Andrason |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
40.13 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vincent Martin |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
42.19 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Albin Eriksson-Stubbans |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
43.50 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jovan Miljkovic |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
46.30 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josef Ansara |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
48.64 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Theo Frödin |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
48.73 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Robin Meller |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
49.12 |
+18.62 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nathan Afoworki |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
50.68 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Philip Frisk Garcia |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
53.03 |
+22.53 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marouane Haddari |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
53.27 |
+22.77 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Benke Johansson |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
55.15 |
+24.65 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ludwig Palm |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
59.83 |
+29.33 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ludvig Franzen |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mio Mittermaier |
2012 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-06-18 16:42:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-18 16:43:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Huvudstabadet |
Arrangör: |
Solna Sundbyberg Simsällskap 04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 jun 2022 till den 18 jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Bröstsim Damer - pass 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
36.42 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nadja Salomonsson |
1992 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
37.57 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emelie Åkerström |
1995 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
37.90 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
37.99 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Wallberg |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
39.69 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thea Bergström |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
40.25 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
40.93 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sandra Ignatjovic |
2007 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
41.02 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tyra Hållinder |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
42.15 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linda Fleck |
1976 |
Väsby Simsällskap |
|
|
44.26 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lova Saari |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
48.20 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elvira Karlstedt |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
48.23 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Stina Fleck |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
48.65 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elin Skarstedt |
2012 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
51.97 |
+15.55 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elsa Sundin |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
52.01 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Wilma Alén |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
53.40 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freja Loberg Ek |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
53.97 |
+17.55 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tuva Burström |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
54.87 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Julia Käll |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
55.45 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-06-18 16:50:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-18 16:50:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Huvudstabadet |
Arrangör: |
Solna Sundbyberg Simsällskap 04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 jun 2022 till den 18 jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar - pass 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Malmström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvin Johansson |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
32.76 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
35.39 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lars Hennert |
1961 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
36.61 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jens Haraldsson |
1996 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
37.05 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isak Sjöblom |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
37.09 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hendrik Martiijn |
1968 |
Väsby Simsällskap |
|
|
43.16 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Srdan Pavlovic |
1987 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
46.73 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bosse Johansson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
47.27 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isak Käck |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
48.64 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elis Bergman |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
51.91 |
+19.82 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joris Vanlandewyck |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
55.07 |
+22.98 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Svedin |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
55.68 |
+23.59 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benke Johansson |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-06-18 16:57:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-18 16:57:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Huvudstabadet |
Arrangör: |
Solna Sundbyberg Simsällskap 04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 jun 2022 till den 18 jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Ryggsim Damer - pass 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Bergström |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:46.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
3:06.28 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-06-18 16:59:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-18 16:59:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Huvudstabadet |
Arrangör: |
Solna Sundbyberg Simsällskap 04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 jun 2022 till den 18 jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Ryggsim Herrar - pass 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Sundkvist |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
3:48.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Fridsell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adam Hniopek |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-06-18 17:02:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-18 17:02:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Huvudstabadet |
Arrangör: |
Solna Sundbyberg Simsällskap 04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 jun 2022 till den 18 jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer - pass 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilma Danielsson |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:54.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Eriksson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
3:15.30 |
+21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-06-18 17:05:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-18 17:05:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Huvudstabadet |
Arrangör: |
Solna Sundbyberg Simsällskap 04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 jun 2022 till den 18 jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar - pass 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Olsson Stridh |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
2:50.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Dorch Juliusson |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:52.24 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Tang |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
3:15.92 |
+24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Hniopek |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
3:21.38 |
+30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Gröhn Singstedt |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
3:26.66 |
+35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karl Ansara |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
3:44.50 |
+53.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-06-18 17:10:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-18 17:10:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Huvudstabadet |
Arrangör: |
Solna Sundbyberg Simsällskap 04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 jun 2022 till den 18 jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Ryggsim Damer - pass 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Rodriguez Räms |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edith Lindgren |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:16.85 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ines Wijk |
2006 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
1:17.94 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juni Stenbacka |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:18.80 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lova Hjort |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:24.30 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daria Silinski |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:27.89 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuva Wallner |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:30.10 |
+17.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Klingh |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:30.53 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tilda Götesson-Scherman |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:31.48 |
+19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rebecka Almroth |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:32.61 |
+20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lovisa Gyllbäck |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:35.00 |
+22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hedda Revsäter |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:43.87 |
+31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ebba Färnqvist |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:55.69 |
+43.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-06-18 17:42:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-18 17:42:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Huvudstabadet |
Arrangör: |
Solna Sundbyberg Simsällskap 04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 jun 2022 till den 18 jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar - pass 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Allberg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:07.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eskil Bränström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:13.97 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Törnhult |
1975 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:14.74 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:15.78 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Almén |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:19.25 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melvin Wennersten |
2007 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:19.31 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viggo Johansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:20.20 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valter Kinander |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:21.67 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Melvin Brink |
2008 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:23.69 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eddie Johansson |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:38.86 |
+31.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kalle Värna |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:41.84 |
+34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viking Falkenbert |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:49.55 |
+41.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-06-18 17:48:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-18 17:50:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Huvudstabadet |
Arrangör: |
Solna Sundbyberg Simsällskap 04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 jun 2022 till den 18 jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Bröstsim Damer - pass 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Bäckström |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:20.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:22.64 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Johanson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:24.00 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thea Severinsson |
2008 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
1:25.22 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sandra Ignatjovic |
2007 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
1:31.06 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Selena Afoworki |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:35.76 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Ljungberg |
2008 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:38.13 |
+17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Audrey Luo |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:39.12 |
+18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marta Fridman |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:39.87 |
+19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Lina Alfani |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:40.13 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Louise Axland |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:40.13 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Cecilia Jalde |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:40.96 |
+20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wilma Skarstedt |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:46.69 |
+26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tilly Poon |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:47.16 |
+26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malin Johansson |
2007 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:50.20 |
+29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ebba Färnqvist |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:56.26 |
+35.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julia Figuera |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:02.80 |
+42.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-06-18 17:53:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-18 17:53:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Huvudstabadet |
Arrangör: |
Solna Sundbyberg Simsällskap 04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 jun 2022 till den 18 jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar - pass 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Bergfeldt |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Måns Berggren Kvarvåg |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:31.74 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Helgstrand |
2008 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:36.58 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Gröhn Singstedt |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:39.34 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Sköld |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:41.93 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kalle Värna |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:47.67 |
+17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sixten Niklasson |
2008 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:47.69 |
+17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agne Ödling |
2012 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:51.58 |
+21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-06-18 17:56:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-18 17:56:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Huvudstabadet |
Arrangör: |
Solna Sundbyberg Simsällskap 04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 jun 2022 till den 18 jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer - pass 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emelie Åkerström |
1995 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leah Ishaq |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
32.06 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nathalie Falk |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
32.72 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilia Krans |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
33.15 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Wattad |
2006 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
33.28 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Löfgren |
2007 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
33.69 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bonnie Tham |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
34.10 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Therese Rodoni |
1983 |
Väsby Simsällskap |
|
|
36.72 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liv Keding |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
37.65 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marta Fridman |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
39.28 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Ledensjö |
2010 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
44.80 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
kajsa Averstad Rastner |
2008 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
45.28 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cassandra Edwards |
2013 |
Väsby Simsällskap |
|
|
46.36 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lykke Brederman |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
47.23 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lisa Alzén |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
48.62 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rebecka Almroth |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
48.88 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nova Borensjö |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
49.74 |
+18.19 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hanna Sundström |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-06-18 18:01:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-18 18:01:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Huvudstabadet |
Arrangör: |
Solna Sundbyberg Simsällskap 04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 jun 2022 till den 18 jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar - pass 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Malmström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
27.52 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonathan Olsson Stridh |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
29.09 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
29.76 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
31.27 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elwe Montelius |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
33.81 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
35.09 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joakim Sandström |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
36.93 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Xuhao Gu |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
38.45 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-06-18 18:02:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-18 18:02:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Huvudstabadet |
Arrangör: |
Solna Sundbyberg Simsällskap 04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 jun 2022 till den 18 jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Frisim Damer - pass 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Lundberg |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nadja Salomonsson |
1992 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
29.56 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Lövquist |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
30.65 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ines Wijk |
2006 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
31.55 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Tyra Hållinder |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
31.75 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Bonnie Tham |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
31.75 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leah Ishaq |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
31.82 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilda Bergström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
32.23 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bianca Utgren |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
32.69 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elina Darvish |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
33.22 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elvira Karlstedt |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
34.97 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liv Keding |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
35.25 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Stina Fleck |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
35.39 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Ledensjö |
2010 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
36.11 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
38.51 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elin Skarstedt |
2012 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
39.28 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
kajsa Averstad Rastner |
2008 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
39.50 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elin Smeds |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
39.64 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Cleo Tidey |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
41.70 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frida Tillman |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
42.65 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Vilda Andersson |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
43.76 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elsa Sundin |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
44.07 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Freja Loberg Ek |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
44.39 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Amanda Freiholtz |
2013 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
45.60 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Wilma Alén |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
49.67 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Astrid Värna |
2012 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
52.59 |
+23.23 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Östling |
2007 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-06-18 18:08:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-18 18:10:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Huvudstabadet |
Arrangör: |
Solna Sundbyberg Simsällskap 04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 jun 2022 till den 18 jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Frisim Herrar - pass 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvin Johansson |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
27.27 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tee Thern |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
27.45 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
27.57 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
27.97 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Chiu |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
29.30 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lars Hennert |
1961 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
29.96 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Jens Haraldsson |
1996 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
30.84 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Melker Larsson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
30.84 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isak Sjöblom |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
32.13 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Måns Berggren Kvarvåg |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
33.19 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Srdan Pavlovic |
1987 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
33.96 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Andrason |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
35.30 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hendrik Martiijn |
1968 |
Väsby Simsällskap |
|
|
36.66 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jovan Miljkovic |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
39.11 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Albin Eriksson-Stubbans |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
40.00 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Josef Ansara |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
40.05 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Theo Frödin |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
40.13 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Marouane Haddari |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
40.57 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Robin Meller |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
42.09 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nathan Afoworki |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
42.41 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Agne Ödling |
2012 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
44.31 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Joris Vanlandewyck |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
45.18 |
+17.94 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Philip Frisk Garcia |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
45.84 |
+18.60 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ludwig Palm |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
51.19 |
+23.95 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Philip Hedqvist Göthberg |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ludvig Franzen |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Fridsell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mio Mittermaier |
2012 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-06-18 18:20:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-18 18:20:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Huvudstabadet |
Arrangör: |
Solna Sundbyberg Simsällskap 04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 jun 2022 till den 18 jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Medley Damer - pass 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stella Svensson |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:40.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:44.94 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilma Danielsson |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:48.06 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Johanson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:54.00 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lina Alfani |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
3:14.84 |
+34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Smeds |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
3:36.65 |
+56.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-06-18 18:19:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-18 18:19:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Huvudstabadet |
Arrangör: |
Solna Sundbyberg Simsällskap 04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 jun 2022 till den 18 jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Herrar - pass 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Blomberg |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
2:41.19 |
+19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melvin Wennersten |
2007 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
2:56.75 |
+34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-06-18 18:24:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-18 18:24:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Huvudstabadet |
Arrangör: |
Solna Sundbyberg Simsällskap 04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 jun 2022 till den 18 jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Frisim Damer - pass 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
2:18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilda Bergström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
2:32.64 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnéa Gerdtmark |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
2:39.54 |
+21.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Eriksson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
2:54.69 |
+36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabella Johansson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
2:55.82 |
+37.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Figuera |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
3:24.90 |
+1:06.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-06-18 18:27:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-18 18:27:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Huvudstabadet |
Arrangör: |
Solna Sundbyberg Simsällskap 04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 jun 2022 till den 18 jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Frisim Herrar - pass 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Fridsell |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:20.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:21.19 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aaron Remigio Kaqui |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:53.00 |
+32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eddie Johansson |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
3:11.09 |
+50.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-06-18 18:30:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-18 18:33:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Huvudstabadet |
Arrangör: |
Solna Sundbyberg Simsällskap 04 |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 jun 2022 till den 18 jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 800m Extralopp Damer 1 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Tilde Ekman |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
12:16.39 |
800m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:35.03 |
200m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-18 18:44:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Huvudstabadet |
Arrangör: |
Solna Sundbyberg Simsällskap 04 |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 jun 2022 till den 18 jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Extralopp Herrar 2 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Tee Thern |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
32.61 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-18 17:22:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Huvudstabadet |
Arrangör: |
Solna Sundbyberg Simsällskap 04 |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 jun 2022 till den 18 jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Extralopp Damer 3 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:39.02 |
200m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:48.96 |
200m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stella Svensson |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:55.62 |
200m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-18 18:34:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Huvudstabadet |
Arrangör: |
Solna Sundbyberg Simsällskap 04 |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 jun 2022 till den 18 jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 200m Extralopp Herrar 4 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Jonathan Essien |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
2:42.97 |
200m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-18 18:36:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|