2022-11-28   15:50:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Arena & Poseidon Team Cup [PTC]

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Fredag 2 september

Document
Resultat
Arena Poseidon Team Cup
Plats: Högevallsbadet Arrangör: SK Poseidon
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 sep 2022 till den 4 sep 2022
Gren 8, 100m Freestyle Woman -12 - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Asta Lukowski 12 Hovedstadens Svømmeklub -.-- 477 1:04.29
Entry time: 1:07.69 (-3.40)
50m: 31.18
100m: 1:04.29
(33.11)
2 Signe Gudmundsson 10 Karlskrona Simsällskap +0.73 416 1:07.28 +2.99
Entry time: 1:13.20 (-5.92)
50m: 31.48
100m: 1:07.28
(35.80)
3 Hilda L Christensen 12 Simklubben Poseidon +0.70 390 1:08.77 +4.48
Entry time: 1:09.76 (-0.99)
50m: 33.53
100m: 1:08.77
(35.24)
4 Emilia Gudmundsson 12 Karlskrona Simsällskap +0.78 355 1:10.96 +6.67
Entry time: 1:12.03 (-1.07)
50m: 32.41
100m: 1:10.96
(38.55)
5 Livia Thaung 12 Karlskrona Simsällskap +0.66 353 1:11.06 +6.77
Entry time: 1:17.45 (-6.39)
50m: 34.08
100m: 1:11.06
(36.98)
6 Clara Lindblom 12 Strängnäs Simklubb +0.92 328 1:12.83 +8.54
Entry time: 1:14.07 (-1.24)
50m: 34.12
100m: 1:12.83
(38.71)
7 Tong Wu 12 Simklubben Poseidon +0.69 327 1:12.93 +8.64
Entry time: 1:17.71 (-4.78)
50m: 35.14
100m: 1:12.93
(37.79)
8 Ebba Seyffart 12 Simklubben Poseidon +0.69 326 1:13.00 +8.71
Entry time: 1:12.63 (+0.37)
50m: 34.62
100m: 1:13.00
(38.38)
9 Ella Råberg 12 Strängnäs Simklubb -.-- 325 1:13.03 +8.74
Entry time: 1:15.26 (-2.23)
50m: 34.06
100m: 1:13.03
(38.97)
10 Caroline Marie Rosenmejer 12 Hovedstadens Svømmeklub +0.88 312 1:14.03 +9.74
Entry time: 1:13.90 (+0.13)
50m: 35.81
100m: 1:14.03
(38.22)
11 Hanna Dao 12 Simklubben Poseidon +0.66 307 1:14.47 +10.18
Entry time: 1:15.12 (-0.65)
50m: 35.33
100m: 1:14.47
(39.14)
12 Naja Koch Heschel 12 Hovedstadens Svømmeklub +0.69 303 1:14.77 +10.48
Entry time: 1:16.77 (-2.00)
50m: 35.82
100m: 1:14.77
(38.95)
13 Astrid Zellin 12 Strängnäs Simklubb +0.92 302 1:14.88 +10.59
Entry time: 1:15.46 (-0.58)
50m: 35.46
100m: 1:14.88
(39.42)
14 Maja Tojzan 12 Hovedstadens Svømmeklub +0.81 291 1:15.76 +11.47
Entry time: 1:19.85 (-4.09)
50m: 37.79
100m: 1:15.76
(37.97)
15 Josefine Rodriguez Andersen 12 Hovedstadens Svømmeklub +0.51 287 1:16.12 +11.83
Entry time: 1:20.53 (-4.41)
50m: 37.09
100m: 1:16.12
(39.03)
16 Ieva Drazdziule 12 Simklubben Poseidon +0.88 283 1:16.52 +12.23
Entry time: 1:16.49 (+0.03)
50m: 36.24
100m: 1:16.52
(40.28)
17 Elisabeth Thastum 12 Hovedstadens Svømmeklub +0.63 280 1:16.73 +12.44
Entry time: 1:17.13 (-0.40)
50m: 36.31
100m: 1:16.73
(40.42)
18 Caroline M. Baustert 11 Hovedstadens Svømmeklub +0.72 262 1:18.44 +14.15
Entry time: 1:17.76 (+0.68)
50m: 38.19
100m: 1:18.44
(40.25)
19 Andrea Glasius Tischer 12 Hovedstadens Svømmeklub -.-- 260 1:18.72 +14.43
Entry time: 1:25.48 (-6.76)
50m: 37.21
100m: 1:18.72
(41.51)
20 Signe Isaksson 12 Simklubben Poseidon +0.81 255 1:19.23 +14.94
Entry time: 1:21.47 (-2.24)
50m: 38.06
100m: 1:19.23
(41.17)
21 Liv Lundin Linnér 11 Simklubben Poseidon +0.64 254 1:19.25 +14.96
Entry time: 1:19.92 (-0.67)
50m: 38.26
100m: 1:19.25
(40.99)
22 Alice Legarth Schmidt 11 Hovedstadens Svømmeklub -.-- 252 1:19.49 +15.20
Entry time: 1:18.95 (+0.54)
50m: 39.69
100m: 1:19.49
(39.80)
23 Alissa Taimor 12 Simklubben Poseidon +0.83 243 1:20.44 +16.15
Entry time: 1:26.14 (-5.70)
50m: 36.96
100m: 1:20.44
(43.48)
24 Sofie Kirkedal 11 Hovedstadens Svømmeklub +0.75 242 1:20.56 +16.27
Entry time: 1:20.25 (+0.31)
50m: 38.42
100m: 1:20.56
(42.14)
25 Christiane Braad 11 Hovedstadens Svømmeklub +0.96 234 1:21.51 +17.22
Entry time: 1:22.86 (-1.35)
50m: 39.63
100m: 1:21.51
(41.88)
26 Liv Dahlqvist 12 Simklubben Hajen +0.70 233 1:21.64 +17.35
Entry time: 1:25.25 (-3.61)
50m: 39.28
100m: 1:21.64
(42.36)
27 Tyra Hörestrand 12 Simklubben Poseidon +0.86 211 1:24.34 +20.05
Entry time: 1:32.58 (-8.24)
50m: 38.67
100m: 1:24.34
(45.67)
28 Ella Marie B. Jakobsen 11 Hovedstadens Svømmeklub +0.74 208 1:24.72 +20.43
Entry time: 1:27.36 (-2.64)
50m: 40.49
100m: 1:24.72
(44.23)
29 Signe Ewald Riecke 11 Hovedstadens Svømmeklub +0.74 179 1:29.00 +24.71
Entry time: 1:33.01 (-4.01)
50m: 42.07
100m: 1:29.00
(46.93)
30 Saga Høgh 12 Hovedstadens Svømmeklub +0.83 178 1:29.30 +25.01 S10
Entry time: 1:33.06 (-3.76)
50m: 42.67
100m: 1:29.30
(46.63)
31 Lovisa Mellgren 12 Simklubben Poseidon +0.73 177 1:29.42 +25.13
Entry time: 1:32.15 (-2.73)
50m: 40.29
100m: 1:29.42
(49.13)
32 Frida Bjørk K. Hansen 10 Hovedstadens Svømmeklub +0.63 173 1:30.18 +25.89
Entry time: 1:30.77 (-0.59)
50m: 41.54
100m: 1:30.18
(48.64)
33 Astrid Schiermer Eriksen 10 Hovedstadens Svømmeklub +0.72 171 1:30.42 +26.13
Entry time: 1:36.74 (-6.32)
50m: 42.69
100m: 1:30.42
(47.73)
34 Bellamy Lumen R. Holmberg 10 Hovedstadens Svømmeklub +0.80 170 1:30.63 +26.34
Entry time: 1:33.80 (-3.17)
50m: 42.71
100m: 1:30.63
(47.92)
35 Zoi Asholt 11 Hovedstadens Svømmeklub -.-- 166 1:31.28 +26.99
Entry time: 1:33.02 (-1.74)
50m: 43.21
100m: 1:31.28
(48.07)
36 Malia Hoffer 10 Hovedstadens Svømmeklub +0.69 165 1:31.58 +27.29
Entry time: 1:36.05 (-4.47)
50m: 42.54
100m: 1:31.58
(49.04)
37 Karin Dao 9 Simklubben Poseidon +0.64 164 1:31.76 +27.47
Entry time: 1:35.29 (-3.53)
50m: 43.36
100m: 1:31.76
(48.40)
38 Manola Spellerberg 10 Hovedstadens Svømmeklub +0.75 162 1:32.07 +27.78
Entry time: 1:31.57 (+0.50)
50m: 42.48
100m: 1:32.07
(49.59)
39 Elvira Mårtensson Rosén 12 Simklubben Poseidon +0.77 161 1:32.31 +28.02
Entry time: 1:35.82 (-3.51)
50m: 43.55
100m: 1:32.31
(48.76)
40 Belinda Au 12 Simklubben Sydsim +0.74 158 1:32.92 +28.63
Entry time: 1:39.32 (-6.40)
50m: 42.70
100m: 1:32.92
(50.22)
41 Lilje Kodal 10 Hovedstadens Svømmeklub +0.83 155 1:33.48 +29.19
Entry time: 1:36.34 (-2.86)
50m: 44.29
100m: 1:33.48
(49.19)
42 Salsabell Ava Banali 10 Hovedstadens Svømmeklub +0.69 153 1:33.79 +29.50
Entry time: 1:36.25 (-2.46)
50m: 45.98
100m: 1:33.79
(47.81)
43 Alva Cremon 12 Simklubben Poseidon +0.76 152 1:34.03 +29.74
Entry time: 1:35.53 (-1.50)
50m: 44.64
100m: 1:34.03
(49.39)
44 Rose Ingrid Christoffersen 10 Hovedstadens Svømmeklub -.-- 124 1:40.68 +36.39
Entry time: 1:45.71 (-5.03)
50m: 47.05
100m: 1:40.68
(53.63)
45 Clara Duelund Højstrup 10 Hovedstadens Svømmeklub +0.75 122 1:41.13 +36.84
Entry time: 1:34.77 (+6.36)
50m: 45.51
100m: 1:41.13
(55.62)
46 Luce Astrid Gade 10 Hovedstadens Svømmeklub +0.90 119 1:42.12 +37.83
Entry time: 2:05.80 (-23.68)
50m: 45.34
100m: 1:42.12
(56.78)
47 Elena Olito 9 Simklubben Poseidon +0.56 118 1:42.42 +38.13
50m: 48.15
100m: 1:42.42
(54.27)
48 Indu Arun 12 Simklubben Sydsim +0.69 110 1:44.67 +40.38
Entry time: 1:47.36 (-2.69)
50m: 46.06
100m: 1:44.67
(58.61)
49 Isabella Svensson 9 Simklubben Sydsim +0.95 95 1:50.09 +45.80
Entry time: 1:48.51 (+1.58)
50m: 49.06
100m: 1:50.09
(1:01.03)
50 Selma Lundsgaard 10 Hovedstadens Svømmeklub +1.00 93 1:50.87 +46.58
Entry time: 1:54.96 (-4.09)
50m: 51.45
100m: 1:50.87
(59.42)
51 Aira Kulenovic 9 Simklubben Sydsim +0.76 85 1:54.01 +49.72
50m: 53.51
100m: 1:54.01
(1:00.50)
52 Lill Bruhn 10 Simklubben Sydsim +0.88 80 1:56.41 +52.12
Entry time: 2:10.30 (-13.89)
50m: 54.97
100m: 1:56.41
(1:01.44)
53 Alva Ehn Blomgren 10 Simklubben Poseidon +1.01 75 1:58.92 +54.63
50m: 54.06
100m: 1:58.92
(1:04.86)
Grenen officiell:  2022-09-02 19:38:41
2022-09-02 19:38:46 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Poseidon

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner