Tulokset SM-uinnit 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Jakso 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen Uintikeskus |
Järjestäjä: |
SUiL, UiTa & TaTU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
30 06 2022 - 03 07 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 200m Rintauinti Miehet 18 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
SR |
2:08.26 |
|
|
|
Matti Mattsson |
1993 |
PUS (FIN) |
Budapest |
19.5.2021 |
|
|
|
|
SJR |
2:12.65 |
|
|
|
Matti Mattsson |
1993 |
PUS (FIN) |
Belgrad, SRB |
7.7.2011 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.55 |
668 |
2:24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.03 |
(+5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Santeri Pulkkinen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.77 |
626 |
2:27.36 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.28 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Konsta Vainio |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.57 |
621 |
2:27.80 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.80 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl-Victor Nykvist |
2007 |
Simmis Grani |
+0.74 |
605 |
2:29.10 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.15 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksandr Vysotskiy |
2006 |
ORCA Helsinki |
+0.68 |
543 |
2:34.50 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.44 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nooa Matela |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.73 |
540 |
2:34.83 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.36 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilho Tikkanen |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
|
533 |
2:35.48 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.63 |
(+2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jimi Kojo |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.77 |
526 |
2:36.16 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.27 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
524 |
2:36.42 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.63 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Miika Nurminen |
2005 |
Salon Uimarit |
+0.65 |
507 |
2:38.12 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.66 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Roni Heikkinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.59 |
495 |
2:39.38 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.41 |
(+5.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Urho Käkelä |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
483 |
2:40.71 |
+16.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.55 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leo Mannonen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
479 |
2:41.16 |
+16.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.98 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ilari Hatunen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.72 |
474 |
2:41.72 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.90 |
(+4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
472 |
2:41.87 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.71 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tommi Mosconi |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.89 |
466 |
2:42.64 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.23 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kaapo Tuomainen |
2008 |
Salon Uimarit |
+0.58 |
464 |
2:42.86 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.07 |
(+6.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ilmari Partanen |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.55 |
459 |
2:43.48 |
+19.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.86 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Väinö Hinkka |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
455 |
2:43.86 |
+19.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.55 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oiva Koppelmäki |
2007 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.67 |
443 |
2:45.34 |
+21.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.03 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lev Vlasov |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.70 |
443 |
2:45.44 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.18 |
(+11.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aarne Nuutinen |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
442 |
2:45.49 |
+21.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.95 |
(+5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Iivari Kautiainen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.79 |
435 |
2:46.39 |
+22.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.65 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Niklas Töyrylä |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.82 |
429 |
2:47.15 |
+22.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.73 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lauri Siurua |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.44 |
411 |
2:49.50 |
+25.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.81 |
(+5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Otso Heikkinen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
+0.68 |
405 |
2:50.33 |
+26.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.43 |
(+8.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.6.2022 10.11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-06-2022 10.13.05 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|