2022-12-05   22:43:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Septembersim 2022

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 (Insim 09.00 Tävlingstart 10.00)

Document
Resultat
Septembersim 2022
Plats: Tyresö Aquarena Arrangör: Tyresö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022
Gren 11, 200m Medley Damer ABC 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Fiona Karlsson 2004 Ösmo Simsällskap 2:48.59
50m: 36.12
100m: 1:21.11
(44.99)
150m: 2:09.56
(48.45)
200m: 2:48.59
(39.03)
Grenen officiell:  2022-09-24 11:05:02
Gren 11, 200m Medley Damer ABC 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Ottosson 2006 Södertälje Simsällskap 2:34.15
50m: 32.34
100m: 1:12.34
(40.00)
150m: 1:56.36
(44.02)
200m: 2:34.15
(37.79)
2 Vera  Popova 2006 Turebergs Simklubb 2:43.79 +9.64
50m: 33.30
100m: 1:17.50
(44.20)
150m: 2:05.89
(48.39)
200m: 2:43.79
(37.90)
3 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 2:48.18 +14.03
50m: 35.72
100m: 1:18.38
(42.66)
150m: 2:08.08
(49.70)
200m: 2:48.18
(40.10)
4 Olivia Strömberg 2007 Simklubben Neptun 2:49.06 +14.91
50m: 37.11
100m: 1:21.71
(44.60)
150m: 2:09.60
(47.89)
200m: 2:49.06
(39.46)
5 Agnes Öhman 2006 Ösmo Simsällskap 2:54.03 +19.88
50m: 36.54
100m: 1:22.45
(45.91)
150m: 2:13.89
(51.44)
200m: 2:54.03
(40.14)
6 Adriana Hamzehnejad 2007 Södertörns Simsällskap 2:55.21 +21.06
50m: 36.40
100m: 1:21.45
(45.05)
150m: 2:10.11
(48.66)
200m: 2:55.21
(45.10)
7 Lotta Lande 2007 Södertörns Simsällskap 3:06.17 +32.02
50m: 37.70
100m: 1:26.29
(48.59)
150m: 2:23.17
(56.88)
200m: 3:06.17
(43.00)
8 Fidelie Börnesson 2007 Tyresö Simsällskap 3:07.16 +33.01
50m: 44.14
100m: 1:30.56
(46.42)
150m: 2:23.95
(53.39)
200m: 3:07.16
(43.21)
Grenen officiell:  2022-09-24 11:05:02
Gren 11, 200m Medley Damer ABC 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Moa Forsgren 2008 Södertälje Simsällskap 2:38.31
50m: 34.08
100m: 1:15.87
(41.79)
150m: 1:59.69
(43.82)
200m: 2:38.31
(38.62)
2 Audrey Glavas 2008 Ösmo Simsällskap 2:40.70 +2.39
50m: 34.67
100m: 1:16.70
(42.03)
150m: 2:04.37
(47.67)
200m: 2:40.70
(36.33)
3 Alva Lindberg 2008 Ösmo Simsällskap 2:42.01 +3.70
50m: 34.46
100m: 1:16.22
(41.76)
150m: 2:04.58
(48.36)
200m: 2:42.01
(37.43)
4 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 2:42.92 +4.61
50m: 35.71
100m: 1:14.94
(39.23)
150m: 2:04.43
(49.49)
200m: 2:42.92
(38.49)
5 Klara Uddeholt 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 2:43.40 +5.09
50m: 34.87
100m: 1:17.81
(42.94)
150m: 2:04.65
(46.84)
200m: 2:43.40
(38.75)
6 Emma Johanson 2008 Södertörns Simsällskap 2:43.50 +5.19
50m: 34.05
100m: 1:18.27
(44.22)
150m: 2:04.39
(46.12)
200m: 2:43.50
(39.11)
7 Lea Holkedahl 2008 Turebergs Simklubb 2:46.27 +7.96
50m: 35.30
100m: 1:18.99
(43.69)
150m: 2:08.12
(49.13)
200m: 2:46.27
(38.15)
8 Cornelia Svenarud 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening 2:46.51 +8.20
50m: 35.78
100m: 1:16.96
(41.18)
150m: 2:07.59
(50.63)
200m: 2:46.51
(38.92)
9 Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 2:46.79 +8.48
50m: 35.03
100m: 1:15.62
(40.59)
150m: 2:07.73
(52.11)
200m: 2:46.79
(39.06)
10 Tea Hermelin 2008 Turebergs Simklubb 2:47.29 +8.98
50m: 35.83
100m: 1:18.31
(42.48)
150m: 2:10.73
(52.42)
200m: 2:47.29
(36.56)
11 Emma Arnö 2008 Turebergs Simklubb 2:53.95 +15.64
50m: 34.74
100m: 1:20.36
(45.62)
150m: 2:14.45
(54.09)
200m: 2:53.95
(39.50)
12 Jasmine Musaji 2008 Södertörns Simsällskap 2:55.13 +16.82
50m: 36.93
100m: 1:21.42
(44.49)
150m: 2:14.75
(53.33)
200m: 2:55.13
(40.38)
13 Bianca Utgren 2008 Solna Sundbyberg SS 04 2:55.61 +17.30
50m: 36.10
100m: 1:21.71
(45.61)
150m: 2:14.88
(53.17)
200m: 2:55.61
(40.73)
14 Ellen Ekengren 2008 Skuru Idrottsklubb 2:55.64 +17.33
50m: 36.65
100m: 1:24.58
(47.93)
150m: 2:15.07
(50.49)
200m: 2:55.64
(40.57)
15 Daria Silinski 2009 Solna Sundbyberg SS 04 3:01.17 +22.86
50m: 39.70
100m: 1:25.75
(46.05)
150m: 2:19.06
(53.31)
200m: 3:01.17
(42.11)
16 Lovisa Gyllbäck 2009 Solna Sundbyberg SS 04 3:02.43 +24.12
50m: 40.93
100m: 1:29.28
(48.35)
150m: 2:19.78
(50.50)
200m: 3:02.43
(42.65)
17 Martha Hammes 2008 Solna Sundbyberg SS 04 3:02.74 +24.43
50m: 37.79
100m: 1:25.61
(47.82)
150m: 2:17.42
(51.81)
200m: 3:02.74
(45.32)
18 Linnea Björkholm 2008 Skuru Idrottsklubb 3:04.03 +25.72
50m: 41.26
100m: 1:28.98
(47.72)
150m: 2:23.86
(54.88)
200m: 3:04.03
(40.17)
19 Nadja Wigren 2009 Ösmo Simsällskap 3:06.92 +28.61
50m: 41.06
100m: 1:30.24
(49.18)
150m: 2:24.55
(54.31)
200m: 3:06.92
(42.37)
20 Sara Holen 2008 Södertörns Simsällskap 3:12.64 +34.33
50m: 36.88
100m: 1:28.49
(51.61)
150m: 2:26.75
(58.26)
200m: 3:12.64
(45.89)
21 Signe Wååg 2008 Spårvägen Simförening 3:17.30 +38.99
50m: 43.47
100m: 1:35.75
(52.28)
150m: 2:30.99
(55.24)
200m: 3:17.30
(46.31)
22 Molly Moback Uusimäki 2009 Ösmo Simsällskap 3:25.74 +47.43
50m: 40.99
100m: 1:36.71
(55.72)
150m: 2:36.78
(1:00.07)
200m: 3:25.74
(48.96)
23 Lisa Alzén 2009 Solna Sundbyberg SS 04 3:26.15 +47.84
50m: 49.57
100m: 1:45.28
(55.71)
150m: 2:40.57
(55.29)
200m: 3:26.15
(45.58)
24 Tuva Hodneland 2009 Södertörns Simsällskap 3:26.75 +48.44
50m: 48.68
100m: 1:43.38
(54.70)
150m: 2:37.53
(54.15)
200m: 3:26.75
(49.22)
Grenen officiell:  2022-09-24 11:05:02
2022-09-24 11:05:24 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Tyresö Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner