Resultat för Septembersim 2022
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 (Insim 09.00 Tävlingstart 10.00)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Bröstsim Herrar ABC 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
2:48.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Kallin |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
3:03.59 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 09:26:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Bröstsim Herrar ABC 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Rundström |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:39.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilgot Hårding-Nordkvist |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
2:45.54 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Einar Welander |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:47.36 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:47.68 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriel Ericsson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:49.11 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isak Sjöblom |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:54.40 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Tang |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
3:04.83 |
+25.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viggo Hanikat |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
3:07.42 |
+28.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vincent Forsberg |
2009 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
3:10.35 |
+31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Yngve Järgenstedt |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
3:13.02 |
+33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
3:14.39 |
+35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Laneblad |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
3:15.25 |
+36.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Simon Hamzehnejad |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
3:15.45 |
+36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Erik Broms |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
3:21.83 |
+42.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oscar Adamsson |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
3:23.55 |
+44.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melker Larsson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 09:26:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 09:27:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|