2022-11-26   09:45:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for GTI Cup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
GTI Cup 2022
Placering: Greve Svømmehal Arrangør GTI
Svømmeh 25m Stævne dato: 23. sep  2022 to 25. sep  2022
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 15 og ældre - Indledende
Sponsor Rema 1000 Greve
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julie Krøyer Svendsen 2002 GTI - Ishøj +0.66 706 25.74 QA
2 Martine Damborg 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.76 911 25.78 +0.04 QA
3 Hanna Bergman 2001 Simklubben Poseidon +0.76 691 25.93 +0.19 QA
4 Cille Kirketerp 2005 Svømmeklubben MK31 +0.71 657 26.37 +0.63 QA
5 Naya Modin Thomsen 2003 Køge Svømmeklub +0.72 656 26.38 +0.64 QA
6 Frida Caroline Knudsen 2007 GTI - Greve +0.74 844 26.45 +0.71 QA
7 Sofie Bruun Høvring 2004 Svømmeklubben MK31 +0.68 647 26.50 +0.76 QA
8 Schastine Tabor 2005 Svømmeklubben MK31 +0.71 643 26.56 +0.82 QA
9 Julie Liv Madsen 2006 GTI - Greve +0.71 805 26.87 +1.13 QB
10 Isabella Pedersen 2007 Herlev Svømning +0.75 791 27.03 +1.29 QB
11 Liva Stjernholm 2004 Herlev Svømning +0.76 607 27.07 +1.33 QB
12 Amalie Nielsen 2003 GTI - Ishøj +0.78 595 27.25 +1.51 QB
13 Sofie Hansen 2002 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.75 593 27.28 +1.54 DI
=14 Amanda Liechti 2008 Køge Svømmeklub +0.75 767 27.31 +1.57 QB
=14 Josefine B. Pedersen 1999 Svømmeklubben MK31 +0.77 591 27.31 +1.57 QB
16 Sara Sylvest 2000 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.73 590 27.33 +1.59 QB
17 Lærke Dann-Nielsen 2005 Hvidovre Svømmeklub +0.77 588 27.36 +1.62 DI
18 Cajsa Wöhl 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.70 573 27.60 +1.86 QB
19 Signe Eie 2005 Herlev Svømning +0.72 566 27.72 +1.98
20 Angelina Agrell 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.65 565 27.73 +1.99
21 Tyra Littorin 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.66 559 27.83 +2.09
22 Frederikke Mertins 2000 Hvidovre Svømmeklub +0.74 556 27.87 +2.13 DI
23 Emilie Nyegaard 2001 Hvidovre Svømmeklub +0.73 554 27.91 +2.17
24 Angela Bang Svendsen 2008 Hvidovre Svømmeklub +0.72 717 27.92 +2.18
25 Isa Ståhl 2006 Simklubben Poseidon +0.65 714 27.97 +2.23
26 Mie Bidsted Hansen 2003 Hvidovre Svømmeklub +0.77 545 28.06 +2.32
27 Elisabeth Augusta Englev 2006 GTI - Greve +0.71 704 28.09 +2.35
28 Clara Steen 2003 Simklubben Poseidon +0.77 541 28.13 +2.39
29 Ella Gutenwik 2004 Simklubben Poseidon +0.77 538 28.18 +2.44
30 Ella Emilia Soelberg 2007 Svømmeklubben MK31 +0.79 696 28.20 +2.46
31 Katrine Hansen 2006 Holbæk Svømme Klub +0.66 693 28.25 +2.51
32 Zenia Englund 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.78 688 28.31 +2.57
33 Amalie Lykke Madsen 2008 GTI - Greve +0.74 687 28.33 +2.59
34 Julie Eriksen Tankmar 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.80 686 28.34 +2.60
35 Ebba Jälminger 2002 Helsingborgs Simsällskap +0.78 523 28.46 +2.72
36 Nadia Walløe 2007 Svømmeklubben MK31 +0.82 674 28.51 +2.77
37 Emma Ragnarsson 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.68 518 28.54 +2.80
38 Ebba Jönsson 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.80 514 28.62 +2.88
39 Iben Lund Nielsen 2006 Næstved Svømmeklub +0.81 664 28.65 +2.91
40 Siv Reimer 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.74 663 28.66 +2.92
=41 Emma Hansen 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.79 663 28.67 +2.93
=41 Linnea Hietala 2004 Helsingør Svømmeklub +0.72 511 28.67 +2.93
=41 Augusta Johansen 2008 Næstved Svømmeklub +0.78 663 28.67 +2.93
=41 Nanna Udby Laugesen 2004 Hvidovre Svømmeklub +0.71 511 28.67 +2.93
45 Sabina Alman 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.74 508 28.72 +2.98
=46 Amanda F. Christiansen 2005 Vordingborg Svømme Klub +0.65 507 28.74 +3.00
=46 Emma Kestenholz 2007 Svømmeklubben MK31 +0.72 658 28.74 +3.00
=48 Molly Namensen 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.77 657 28.75 +3.01
=48 Naja O. K. Neergaard 2007 GTI - Tune I.F. +0.79 657 28.75 +3.01
=50 Alicia Johansson 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.74 504 28.81 +3.07
=50 Clara Munkholm Larsen 2009 Næstved Svømmeklub +0.73 656 28.76 +3.02 QB
=51 Ella Kruse Enemærke 2010 Herlev Svømning +0.68 653 28.81 +3.07 QB
=51 Mie Mørkedal 2003 Holbæk Svømme Klub +0.71 495 28.98 +3.24
52 Amalie Mønster Birk 2007 Køge Svømmeklub +0.78 640 29.00 +3.26
=53 Frida Kirkegaard 2010 GTI - Tune I.F. +0.80 645 28.93 +3.19 QB
=53 Anna Stausholm 2006 Helsingør Svømmeklub +0.75 634 29.10 +3.36
=54 Maya Jacobsen 2007 Svømmeklubben MK31 +0.76 623 29.27 +3.53
=54 Cecilie Jakobsen 2008 Næstved Svømmeklub +0.72 623 29.27 +3.53
=56 Jasmin A. Didriksen 2009 GTI - Tune I.F. +0.83 636 29.07 +3.33 QB
=56 Kajsa Salomonsen 2005 Svømmeklubben MK31 +0.78 475 29.37 +3.63
=57 Thorey Margret Magnusdottir 2009 Herlev Svømning +0.75 634 29.09 +3.35 QB
=57 Silje Rud Pedersen 2007 Næstved Svømmeklub +0.77 601 29.61 +3.87
58 Louise Popp-Madsen 2007 GTI - Tune I.F. +0.77 594 29.74 +4.00
59 Andrea Kiefer-Hansen 2006 Herlev Svømning +0.85 593 29.75 +4.01
60 Caroline Hansen 2007 Svømmeklubben MK31 +0.81 589 29.81 +4.07
61 Caroline Bjerre 2007 Svømmeklubben MK31 +0.80 582 29.93 +4.19
=62 Augusta Bollmann 2009 Køge Svømmeklub +0.70 601 29.61 +3.87 QB
=62 Frida Fly Haastrup 2008 Svømmeklubben MK31 +0.77 581 29.95 +4.21
63 Asta Hänel Christensen 2008 Hvidovre Svømmeklub +0.71 579 29.98 +4.24
64 Kaja Pedersen 2007 Holbæk Svømme Klub +0.75 569 30.16 +4.42
65 Sara Rygaard Kaiser 2007 Næstved Svømmeklub +0.70 568 30.18 +4.44
66 Silje Egeberg Nordhald 2007 Vordingborg Svømme Klub +0.79 567 30.20 +4.46
=67 Freja Rosenlund Menné 2007 Svømmeklubben MK31 +0.77 562 30.29 +4.55
=67 Leonora Wahl-Brink 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.73 562 30.29 +4.55
69 Mille-Mai Krog 2007 Vordingborg Svømme Klub +0.71 560 30.33 +4.59
70 Isabella Høj Johansen 2008 GTI - Greve +0.74 559 30.34 +4.60
71 Adia Brekling 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.76 556 30.39 +4.65
=72 Ester Ganci Frederiksen 2009 Næstved Svømmeklub +0.72 567 30.19 +4.45 QB
=72 Anna Sofie Skov 2008 Hvidovre Svømmeklub +0.73 526 30.96 +5.22
73 Rosa Viola My Raagefelt 2007 Hvidovre Svømmeklub +0.71 519 31.09 +5.35
=74 Nikoline Joy Gringer 2009 Herlev Svømning +0.70 565 30.24 +4.50 QB
=74 Mille Reimer 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.74 519 31.10 +5.36
75 Julie Bruun 2008 GTI - Greve +0.73 517 31.14 +5.40
76 Caroline Risager Strate 2007 Næstved Svømmeklub +0.75 512 31.23 +5.49
77 Maila Anker 2007 Næstved Svømmeklub +0.75 512 31.25 +5.51
78 Sofie Lind 2006 Hvidovre Svømmeklub +0.80 506 31.37 +5.63
79 Zeline Maxine Helsengren Lint 2007 Hvidovre Svømmeklub +0.72 475 32.04 +6.30
=80 Emilie Jakobsen 2010 Næstved Svømmeklub +0.76 555 30.42 +4.68
=80 Julie Holm Sørensen 2008 Næstved Svømmeklub +0.81 468 32.18 +6.44
=81 Frederikke Schwaner-Hanse 2008 Køge Svømmeklub +0.71 459 32.39 +6.65
=81 Mynte Skovager Sveigaard 2009 Køge Svømmeklub +0.77 551 30.48 +4.74
=82 Emma Søgaard Pedersen 2010 Helsingør Svømmeklub +0.81 548 30.54 +4.80
=82 Mathilde Søgaard 2008 Hvidovre Svømmeklub +0.74 344 35.67 +9.93
83 Victoria Mainz 2009 Herlev Svømning +0.84 546 30.57 +4.83
84 Alberte Delin Backhausen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.70 544 30.62 +4.88
85 Karla S Enevoldsen 2010 Hvidovre Svømmeklub +0.85 536 30.77 +5.03
87 Asta Kruse Enemærke 2010 Herlev Svømning +0.64 521 31.05 +5.31
89 Louise Bilberg Lund 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.70 519 31.10 +5.36
92 Karla Korsgaard Gudme 2009 Helsingør Svømmeklub +0.81 513 31.22 +5.48
96 Karoline Toft Jacobsen 2009 Helsingør Svømmeklub +0.79 500 31.49 +5.75
97 Ella Strange 2009 Hvidovre Svømmeklub +0.75 498 31.54 +5.80
98 Anja Munkebjerg 2009 Næstved Svømmeklub +0.74 497 31.55 +5.81
99 Mathilde Marie Grydholt 2009 Holbæk Svømme Klub +0.66 494 31.61 +5.87
100 Caya Kvisgaard 2010 Køge Svømmeklub +0.74 494 31.62 +5.88
101 Laura Krak Hjorth 2009 Svømmeklubben MK31 +0.79 493 31.64 +5.90
102 Lina Louardi 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.80 490 31.69 +5.95
103 Mikkeline Larsen 2009 Hvidovre Svømmeklub +0.75 489 31.73 +5.99
104 Mille Stokholm 2010 Holbæk Svømme Klub +0.75 485 31.80 +6.06
105 Johanne Møller Hansen 2010 Holbæk Svømme Klub +0.72 482 31.88 +6.14
108 Olivia Henriksen 2010 Køge Svømmeklub +0.79 467 32.22 +6.48
109 Sofie Pedersen 2009 Holbæk Svømme Klub +0.82 464 32.29 +6.55
110 Josefine Nyamadi 2010 GTI - Greve +0.77 462 32.32 +6.58
111 Elena Gurani 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.73 459 32.39 +6.65
113 Caroline Engsbro 2010 GTI - Greve +0.76 458 32.41 +6.67
114 Ida Larsen 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.76 456 32.48 +6.74
115 Nanna Jensen 2009 Holbæk Svømme Klub +0.72 446 32.71 +6.97
116 Halla Háfoss 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.84 437 32.92 +7.18
117 Caroline Ploug Høyer 2009 Køge Svømmeklub +0.82 421 33.34 +7.60
118 Zenia Spence 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.90 415 33.50 +7.76
119 Katarina Nilsson 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.82 414 33.53 +7.79
120 Malea Rosa A Nunez 2010 Hvidovre Svømmeklub +0.71 406 33.76 +8.02
121 Alba Overgaard Pedersen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.76 393 34.13 +8.39
122 Emma Biering-Sørensen 2009 Hvidovre Svømmeklub +0.96 391 34.17 +8.43
123 Gine Juul Martins 2009 Vordingborg Svømme Klub +0.83 389 34.23 +8.49
124 Rosa Sørensen 2010 Køge Svømmeklub +0.78 387 34.30 +8.56
125 Vilma Rosendahl Veggerby 2010 GTI - Greve +0.81 378 34.56 +8.82
126 Filippa Stokholm Würfel 2010 Næstved Svømmeklub +0.82 373 34.70 +8.96
127 Lykke Sønderkær 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.62 369 34.83 +9.09
128 Mie Neergaard 2010 GTI - Tune I.F. +0.77 368 34.88 +9.14
130 Maja Lund Nielsen 2010 Næstved Svømmeklub +0.86 327 36.27 +10.53
131 Caroline Elisabeth Moris 2010 Køge Svømmeklub +0.74 321 36.51 +10.77
132 Christine Gam-Jørgensen 2010 GTI - Greve +0.87 311 36.88 +11.14
133 Kaja Dam Skive 2010 GTI - Ishøj +0.74 283 38.06 +12.32
134 Natasja Hornuff 2010 Hvidovre Svømmeklub 282 38.09 +12.35
- Lin Ritt Berthelsen 2010 Helsingør Svømmeklub +0.73 DSQ
SW 5.3 Helt neddykket under løbet (Undtagen for de første 15m efter start/vending)
- Louisa Kjerulf 2009 Svømmeklubben MK31 +0.68 DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Freja Schou Rybka 2008 Vordingborg Svømme Klub +0.70 DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Kamma Lykke Sejer Sørensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.46 DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Asta Krumm Knuhtsen 2008 Helsingør Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 23-09-2022 18:16:56
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 13-14 år - Indledende
Sponsor Rema 1000 Greve
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Munkholm Larsen 2009 Næstved Svømmeklub +0.73 656 28.76 QB
2 Ella Kruse Enemærke 2010 Herlev Svømning +0.68 653 28.81 +0.05 QB
3 Frida Kirkegaard 2010 GTI - Tune I.F. +0.80 645 28.93 +0.17 QB
4 Jasmin A. Didriksen 2009 GTI - Tune I.F. +0.83 636 29.07 +0.31 QB
5 Thorey Margret Magnusdottir 2009 Herlev Svømning +0.75 634 29.09 +0.33 QB
6 Augusta Bollmann 2009 Køge Svømmeklub +0.70 601 29.61 +0.85 QB
7 Ester Ganci Frederiksen 2009 Næstved Svømmeklub +0.72 567 30.19 +1.43 QB
8 Nikoline Joy Gringer 2009 Herlev Svømning +0.70 565 30.24 +1.48 QB
9 Emilie Jakobsen 2010 Næstved Svømmeklub +0.76 555 30.42 +1.66
10 Mynte Skovager Sveigaard 2009 Køge Svømmeklub +0.77 551 30.48 +1.72
11 Emma Søgaard Pedersen 2010 Helsingør Svømmeklub +0.81 548 30.54 +1.78
12 Victoria Mainz 2009 Herlev Svømning +0.84 546 30.57 +1.81
13 Alberte Delin Backhausen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.70 544 30.62 +1.86
14 Karla S Enevoldsen 2010 Hvidovre Svømmeklub +0.85 536 30.77 +2.01
15 Asta Kruse Enemærke 2010 Herlev Svømning +0.64 521 31.05 +2.29
16 Louise Bilberg Lund 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.70 519 31.10 +2.34
17 Karla Korsgaard Gudme 2009 Helsingør Svømmeklub +0.81 513 31.22 +2.46
18 Karoline Toft Jacobsen 2009 Helsingør Svømmeklub +0.79 500 31.49 +2.73
19 Ella Strange 2009 Hvidovre Svømmeklub +0.75 498 31.54 +2.78
20 Anja Munkebjerg 2009 Næstved Svømmeklub +0.74 497 31.55 +2.79
21 Mathilde Marie Grydholt 2009 Holbæk Svømme Klub +0.66 494 31.61 +2.85
22 Caya Kvisgaard 2010 Køge Svømmeklub +0.74 494 31.62 +2.86
23 Laura Krak Hjorth 2009 Svømmeklubben MK31 +0.79 493 31.64 +2.88
24 Lina Louardi 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.80 490 31.69 +2.93
25 Mikkeline Larsen 2009 Hvidovre Svømmeklub +0.75 489 31.73 +2.97
26 Mille Stokholm 2010 Holbæk Svømme Klub +0.75 485 31.80 +3.04
27 Johanne Møller Hansen 2010 Holbæk Svømme Klub +0.72 482 31.88 +3.12
28 Olivia Henriksen 2010 Køge Svømmeklub +0.79 467 32.22 +3.46
29 Sofie Pedersen 2009 Holbæk Svømme Klub +0.82 464 32.29 +3.53
30 Josefine Nyamadi 2010 GTI - Greve +0.77 462 32.32 +3.56
31 Elena Gurani 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.73 459 32.39 +3.63
32 Caroline Engsbro 2010 GTI - Greve +0.76 458 32.41 +3.65
33 Ida Larsen 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.76 456 32.48 +3.72
34 Nanna Jensen 2009 Holbæk Svømme Klub +0.72 446 32.71 +3.95
35 Halla Háfoss 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.84 437 32.92 +4.16
36 Caroline Ploug Høyer 2009 Køge Svømmeklub +0.82 421 33.34 +4.58
37 Zenia Spence 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.90 415 33.50 +4.74
38 Katarina Nilsson 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.82 414 33.53 +4.77
39 Malea Rosa A Nunez 2010 Hvidovre Svømmeklub +0.71 406 33.76 +5.00
40 Alba Overgaard Pedersen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.76 393 34.13 +5.37
41 Emma Biering-Sørensen 2009 Hvidovre Svømmeklub +0.96 391 34.17 +5.41
42 Gine Juul Martins 2009 Vordingborg Svømme Klub +0.83 389 34.23 +5.47
43 Rosa Sørensen 2010 Køge Svømmeklub +0.78 387 34.30 +5.54
44 Vilma Rosendahl Veggerby 2010 GTI - Greve +0.81 378 34.56 +5.80
45 Filippa Stokholm Würfel 2010 Næstved Svømmeklub +0.82 373 34.70 +5.94
46 Lykke Sønderkær 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.62 369 34.83 +6.07
47 Mie Neergaard 2010 GTI - Tune I.F. +0.77 368 34.88 +6.12
48 Maja Lund Nielsen 2010 Næstved Svømmeklub +0.86 327 36.27 +7.51
49 Caroline Elisabeth Moris 2010 Køge Svømmeklub +0.74 321 36.51 +7.75
50 Christine Gam-Jørgensen 2010 GTI - Greve +0.87 311 36.88 +8.12
51 Kaja Dam Skive 2010 GTI - Ishøj +0.74 283 38.06 +9.30
52 Natasja Hornuff 2010 Hvidovre Svømmeklub 282 38.09 +9.33
- Lin Ritt Berthelsen 2010 Helsingør Svømmeklub +0.73 DSQ
SW 5.3 Helt neddykket under løbet (Undtagen for de første 15m efter start/vending)
- Louisa Kjerulf 2009 Svømmeklubben MK31 +0.68 DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Kamma Lykke Sejer Sørensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.46 DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
Løb officielt kl.: 23-09-2022 18:16:56
23-09-2022 21:27.52 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: GTI - Greve
Document
Heat resultat
GTI Cup 2022
Placering: Greve Svømmehal Arrangør GTI
Svømmeh 25m Stævne dato: 23. sep  2022 to 25. sep  2022
Løb 1, 50m Frisvømning Damer - A Finale
Sponsor Rema 1000 Greve
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Martine Damborg 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.75 928 25.63
2 Julie Krøyer Svendsen 2002 GTI - Ishøj +0.69 706 25.75 +0.12
3 Hanna Bergman 2001 Simklubben Poseidon +0.74 684 26.02 +0.39
4 Cille Kirketerp 2005 Svømmeklubben MK31 +0.68 668 26.23 +0.60
5 Frida Caroline Knudsen 2007 GTI - Greve +0.69 863 26.25 +0.62
6 Sofie Bruun Høvring 2004 Svømmeklubben MK31 +0.68 655 26.39 +0.76
7 Schastine Tabor 2005 Svømmeklubben MK31 +0.64 647 26.50 +0.87
8 Naya Modin Thomsen 2003 Køge Svømmeklub +0.68 632 26.71 +1.08
Løb officielt kl.: 24-09-2022 18:47:46
Løb 1, 50m Frisvømning Damer - B Finale
Sponsor Rema 1000 Greve
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julie Liv Madsen 2006 GTI - Greve +0.68 815 26.76
2 Isabella Pedersen 2007 Herlev Svømning +0.72 797 26.96 +0.20
=3 Liva Stjernholm 2004 Herlev Svømning +0.76 603 27.13 +0.37
=3 Amalie Nielsen 2003 GTI - Ishøj +0.77 603 27.13 +0.37
5 Josefine B. Pedersen 1999 Svømmeklubben MK31 +0.73 593 27.28 +0.52
6 Amanda Liechti 2008 Køge Svømmeklub +0.68 767 27.30 +0.54
7 Sara Sylvest 2000 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.57 582 27.46 +0.70
8 Cajsa Wöhl 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.65 571 27.63 +0.87
Løb officielt kl.: 24-09-2022 18:47:46
Løb 1, 50m Frisvømning Damer - C Finale
Sponsor Rema 1000 Greve
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Munkholm Larsen 2009 Næstved Svømmeklub +0.58 696 28.20
2 Jasmin A. Didriksen 2009 GTI - Tune I.F. +0.81 682 28.39 +0.19
3 Frida Kirkegaard 2010 GTI - Tune I.F. +0.75 654 28.80 +0.60
4 Thorey Margret Magnusdottir 2009 Herlev Svømning +0.71 640 29.00 +0.80
5 Ella Kruse Enemærke 2010 Herlev Svømning +0.64 638 29.04 +0.84
6 Augusta Bollmann 2009 Køge Svømmeklub +0.67 601 29.62 +1.42
7 Ester Ganci Frederiksen 2009 Næstved Svømmeklub +0.61 565 30.23 +2.03
8 Nikoline Joy Gringer 2009 Herlev Svømning +0.72 555 30.41 +2.21
Løb officielt kl.: 24-09-2022 18:47:46
24-09-2022 18:47.51 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: GTI - Greve
Document
Resultater
GTI Cup 2022
Placering: Greve Svømmehal Arrangør GTI
Svømmeh 25m Stævne dato: 23. sep  2022 to 25. sep  2022
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer - Indledende
Sponsor Rema 1000 Greve
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Møller 2002 GTI - Tune I.F. +0.63 766 22.03 QA
2 Mathias Zander Rysgaard 1998 Herlev Svømning +0.74 705 22.65 +0.62 QA
3 Oscar Isberg 2004 GTI - Tune I.F. +0.69 693 22.78 +0.75 QA
4 Nicholas Castella 2007 Herlev Svømning +0.65 867 23.16 +1.13 QA
5 Alexander Tullberg 2003 Helsingør Svømmeklub +0.65 653 23.23 +1.20 QA
6 Thorvald Bomholt Larsen 2003 Helsingør Svømmeklub +0.61 633 23.47 +1.44 QA
7 Magnus Tullberg 2005 Helsingør Svømmeklub +0.64 808 23.71 +1.68 QA
8 Elias Elmedyb 2006 Herlev Svømning +0.62 800 23.79 +1.76 DI
9 Mathias Christensen 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.66 600 23.90 +1.87 QA
10 Jonas M. Jørgensen 2001 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.64 596 23.95 +1.92 QB
11 Sean Petersen 2006 Herlev Svømning +0.71 782 23.97 +1.94 QB
12 Rajmund Koska 2003 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.69 588 24.06 +2.03 QB
13 Anton Rytter Bech 2005 Hvidovre Svømmeklub +0.68 772 24.08 +2.05 QB
14 Mikkel Roed 2004 Køge Svømmeklub +0.63 583 24.12 +2.09 QB
15 Gustav Jørgensen 2000 Køge Svømmeklub +0.66 580 24.17 +2.14 QB
16 Magnus Løhr 2001 Næstved Svømmeklub +0.74 575 24.23 +2.20 QB
17 Jacob M. Jørgensen 1997 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.70 575 24.24 +2.21 QB
18 Gustav Haugård Hansen 2002 Hvidovre Svømmeklub +0.68 569 24.32 +2.29 DI
19 Matthias Hansen 2001 Næstved Svømmeklub +0.62 565 24.38 +2.35
20 Joachim Poulsen 2006 Køge Svømmeklub +0.66 734 24.48 +2.45
21 Alexander Hillhouse 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.67 557 24.50 +2.47
22 Nicklas Reinstrup 2006 Helsingør Svømmeklub +0.70 725 24.58 +2.55
23 Filip Salbrink 2002 Simklubben Poseidon +0.68 549 24.61 +2.58
24 Daniel Bastholm 2005 GTI - Greve +0.65 719 24.65 +2.62
25 Storm Melgaard 2007 Køge Svømmeklub +0.71 715 24.70 +2.67
26 Axel Vaide 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.67 712 24.73 +2.70
27 Nils Wergeland 2002 Simklubben Poseidon +0.62 541 24.74 +2.71
28 Mathias Parkhøi 2003 Hvidovre Svømmeklub +0.75 535 24.83 +2.80
29 Gustaf Stokholm 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.73 529 24.92 +2.89
30 Rasmus Warberg 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.71 526 24.97 +2.94
31 Levente Nagy 2005 Simklubben Poseidon +0.67 684 25.07 +3.04
32 Marius Hedvang Segato 2007 GTI - Tune I.F. +0.73 680 25.11 +3.08
33 Bjørn Cramer Hansen 2004 Helsingør Svømmeklub +0.61 508 25.25 +3.22
34 Magnus Ulrik Larsen 2005 GTI - Tune I.F. +0.67 657 25.41 +3.38
35 Oliver Holst Bøgeskov 2006 GTI - Tune I.F. +0.72 656 25.42 +3.39
36 Alexander Cueto Rasmussen 2004 Svømmeklubben MK31 +0.65 494 25.50 +3.47
=37 Rio Halawi 2008 Herlev Svømning +0.65 647 25.54 +3.51 QB
=37 Rasmus Hatting Petersen 2002 Svømmeklubben MK31 +0.67 491 25.54 +3.51
39 Petar Trkulja 2006 Næstved Svømmeklub +0.67 643 25.59 +3.56
40 Oscar Kroos 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.64 482 25.71 +3.68
41 Sebastian Aunt 2007 Næstved Svømmeklub +0.68 632 25.73 +3.70
42 Hjalte Lildballe Møller 2007 Køge Svømmeklub +0.67 629 25.78 +3.75
43 Rasmus Capion 2005 Vordingborg Svømme Klub +0.66 626 25.81 +3.78
44 Nicolaj Cortsen 2007 Herlev Svømning +0.73 625 25.83 +3.80
45 Gustav Majkjær Mikkelsen 2005 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.68 618 25.92 +3.89
46 Mads Lind 2002 Hvidovre Svømmeklub +0.67 467 25.98 +3.95
47 Philip H. Christensen 2004 Køge Svømmeklub +0.67 463 26.05 +4.02
48 Viktor Bernstein 2006 Hvidovre Svømmeklub +0.71 609 26.06 +4.03
49 Bastian Zahle 2008 Helsingør Svømmeklub +0.71 605 26.11 +4.08 QB
50 Villads Brasch Jensen 2004 GTI - Greve +0.73 456 26.18 +4.15
51 Peter Vinge-Maigaard 2003 Svømmeklubben MK31 +0.74 455 26.20 +4.17
52 Nicolai Østergaard Hansen 2007 GTI - Greve +0.73 597 26.23 +4.20
=53 August Juel Bragge 2005 Svømmeklubben MK31 +0.83 596 26.24 +4.21
=53 Emil Espinoza 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.68 596 26.24 +4.21
55 Frederik William Holm 2007 GTI - Ishøj +0.75 583 26.44 +4.41
56 Otto Damsgaard Reinicke 2007 Helsingør Svømmeklub +0.81 569 26.65 +4.62
57 Andreas Frommelt Hertz 2008 Helsingør Svømmeklub +0.78 560 26.79 +4.76 QB
58 Kristoffer Fjeldsted 2008 Køge Svømmeklub +0.71 552 26.92 +4.89 QB
59 Nicolai Molter Petersen 2008 Næstved Svømmeklub +0.64 550 26.95 +4.92 QB
60 Calvin Christian Axen 2006 Køge Svømmeklub +0.84 550 26.96 +4.93
=61 Thorkild Bjørn 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.79 546 27.02 +4.99
=61 Victor Buck 2007 Holbæk Svømme Klub +0.66 546 27.02 +4.99
63 Stefan Birkhøj Kjærstad 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.79 537 27.17 +5.14
64 Asbjørn Brandt-Lassen 2006 Svømmeklubben MK31 +0.72 533 27.23 +5.20
65 Tobias Sune Andersen 2008 Helsingør Svømmeklub +0.71 532 27.26 +5.23 QB
66 Eran Akar 2008 Svømmeklubben MK31 +0.70 528 27.32 +5.29 QB
67 Emil Lejbølle 2007 Næstved Svømmeklub +0.85 526 27.35 +5.32
68 Thor Rosselló-Tang 2008 Svømmeklubben MK31 +0.84 522 27.43 +5.40 QB
69 Marcus Bilberg Lund 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.64 518 27.50 +5.47 QC
70 William Winther Sørensen 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.69 514 27.57 +5.54 QC
71 Herman Plehn Prehn 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.70 507 27.70 +5.67
72 Vitus Ketscher 2009 Hvidovre Svømmeklub +0.68 501 27.80 +5.77 QC
=73 Storm Bargmann 2007 Herlev Svømning +0.62 501 27.81 +5.78
=73 Mathias Klint Craven 2008 Holbæk Svømme Klub +0.68 501 27.81 +5.78 QC
75 William R. Blaasvær 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.74 500 27.82 +5.79 QC
76 Charlie Bastillini-Noval 2007 Køge Svømmeklub +0.82 498 27.86 +5.83
77 Nikolaj Bandsholm 2007 Hvidovre Svømmeklub +0.76 479 28.23 +6.20
78 Asger Friis Justesen 2008 Vordingborg Svømme Klub +0.75 472 28.37 +6.34 QC
79 Mathias Ankjær Pedersen 2009 GTI - Greve +0.72 467 28.46 +6.43 QC
80 Mikkel Frank 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.82 456 28.68 +6.65 QC
81 Frederik Pedersen 2008 Holbæk Svømme Klub +0.69 446 28.90 +6.87
82 Phillip Knudsen 2007 Næstved Svømmeklub +0.69 431 29.24 +7.21
83 Gustav Hejl-Rasmussen 2007 Køge Svømmeklub +0.73 427 29.32 +7.29
84 Kasper Egerod 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.74 427 29.33 +7.30
85 Holger Larsen 2008 Svømmeklubben MK31 +0.69 425 29.36 +7.33
86 Bertil West 2009 Helsingør Svømmeklub +0.76 424 29.40 +7.37
87 Mikkel Sivebæk Nielsen 2009 Holbæk Svømme Klub +0.75 417 29.55 +7.52
88 Linus Noe 2008 Holbæk Svømme Klub +0.72 409 29.75 +7.72
89 Pelle Chr. Severinsen 2008 Køge Svømmeklub +0.76 408 29.78 +7.75
90 Oscar Løwe Markvardsen 2009 Holbæk Svømme Klub +0.73 398 30.02 +7.99
91 Jonas Pelle Christensen 2009 Herlev Svømning +0.68 390 30.22 +8.19
92 Linus Sylvest Andersen 2009 Næstved Svømmeklub +0.72 389 30.25 +8.22
93 Eskild T. Hvilsom 2009 Helsingør Svømmeklub +0.72 383 30.41 +8.38
94 Emil Franck Kastrup 2009 Svømmeklubben MK31 +0.75 381 30.45 +8.42
95 Oskar Julius Krogh Bill 2009 Svømmeklubben MK31 +0.72 373 30.68 +8.65
96 Loui Petersen 2008 Holbæk Svømme Klub +0.66 372 30.69 +8.66
97 Elias Elborg Johannessen 2009 Køge Svømmeklub +0.66 358 31.10 +9.07
98 Thias Roland Zimling 2009 Svømmeklubben MK31 +0.70 357 31.12 +9.09
99 Rasmus Helmark 2008 GTI - Ishøj +0.66 356 31.14 +9.11
100 Jonas Szipli Pedersen 2009 GTI - Greve +0.74 356 31.15 +9.12
101 Hector Juul Steenbuch 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.78 350 31.34 +9.31
102 Christian Jensen 2009 Holbæk Svømme Klub +0.71 342 31.58 +9.55
103 Magne Waag Kallesøe 2008 Herlev Svømning +0.76 336 31.76 +9.73
104 Clint Schrøder 2008 GTI - Greve +0.69 332 31.87 +9.84
105 Daniel Wetendorff Nielsen 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.84 324 32.13 +10.10
106 Benjamin Svenningsen 2009 Næstved Svømmeklub +0.73 312 32.56 +10.53
107 Lauritz Klint Poulsen 2009 Helsingør Svømmeklub +0.70 306 32.75 +10.72
108 Sigurd Haakansson 2009 Hvidovre Svømmeklub +0.70 257 34.74 +12.71
109 Mats Pedersen 2009 Køge Svømmeklub +0.63 255 34.79 +12.76
110 Mads Skriver 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.80 238 35.62 +13.59
111 Simon Lynghøj Bagger 2009 Køge Svømmeklub +0.68 227 36.17 +14.14
- Lucas Møller Larsen 2005 Køge Svømmeklub +0.72 DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
Løb officielt kl.: 23-09-2022 18:32:30
24-09-2022 11:14.28 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: GTI - Greve
Document
Heat resultat
GTI Cup 2022
Placering: Greve Svømmehal Arrangør GTI
Svømmeh 25m Stævne dato: 23. sep  2022 to 25. sep  2022
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer - A Finale
Sponsor Rema 1000 Greve
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Møller 2002 GTI - Tune I.F. +0.63 777 21.92
2 Mathias Zander Rysgaard 1998 Herlev Svømning +0.75 705 22.65 +0.73
3 Oscar Isberg 2004 GTI - Tune I.F. +0.67 654 23.22 +1.30
4 Alexander Tullberg 2003 Helsingør Svømmeklub +0.64 653 23.23 +1.31
5 Nicholas Castella 2007 Herlev Svømning +0.65 846 23.35 +1.43
6 Thorvald Bomholt Larsen 2003 Helsingør Svømmeklub +0.58 640 23.39 +1.47
7 Magnus Tullberg 2005 Helsingør Svømmeklub +0.61 800 23.79 +1.87
8 Mathias Christensen 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.65 599 23.91 +1.99
Løb officielt kl.: 24-09-2022 18:55:23
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer - B Finale
Sponsor Rema 1000 Greve
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jonas M. Jørgensen 2001 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.64 610 23.76
2 Jacob M. Jørgensen 1997 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.67 589 24.05 +0.29
3 Sean Petersen 2006 Herlev Svømning +0.73 773 24.06 +0.30
4 Mikkel Roed 2004 Køge Svømmeklub +0.60 584 24.11 +0.35
5 Anton Rytter Bech 2005 Hvidovre Svømmeklub +0.65 764 24.16 +0.40
6 Gustav Jørgensen 2000 Køge Svømmeklub +0.64 575 24.24 +0.48
7 Magnus Løhr 2001 Næstved Svømmeklub +0.70 565 24.38 +0.62
8 Rajmund Koska 2003 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.72 515 25.15 +1.39
Løb officielt kl.: 24-09-2022 18:55:23
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer - C Finale
Sponsor Rema 1000 Greve
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rio Halawi 2008 Herlev Svømning +0.65 652 25.47
2 Bastian Zahle 2008 Helsingør Svømmeklub +0.67 624 25.85 +0.38
3 Andreas Frommelt Hertz 2008 Helsingør Svømmeklub +0.78 556 26.85 +1.38
4 Nicolai Molter Petersen 2008 Næstved Svømmeklub +0.66 555 26.87 +1.40
5 Thor Rosselló-Tang 2008 Svømmeklubben MK31 +0.75 553 26.90 +1.43
6 Kristoffer Fjeldsted 2008 Køge Svømmeklub +0.68 549 26.97 +1.50
7 Tobias Sune Andersen 2008 Helsingør Svømmeklub +0.70 547 27.01 +1.54
8 Eran Akar 2008 Svømmeklubben MK31 +0.65 521 27.45 +1.98
Løb officielt kl.: 24-09-2022 18:55:23
24-09-2022 18:55.28 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: GTI - Greve
Document
Resultater
GTI Cup 2022
Placering: Greve Svømmehal Arrangør GTI
Svømmeh 25m Stævne dato: 23. sep  2022 to 25. sep  2022
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 13-14 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Silke Svendsen 2009 Herlev Svømning +0.69 537 37.91 QB
2 Asta Kruse Enemærke 2010 Herlev Svømning +0.74 511 38.56 +0.65 QB
3 Sofie Pedersen 2009 Holbæk Svømme Klub +0.80 503 38.76 +0.85 QB
4 Sarah Budolph Olsen 2009 GTI - Greve +0.75 468 39.70 +1.79 QB
5 Clara Munkholm Larsen 2009 Næstved Svømmeklub +0.74 445 40.37 +2.46 QB
6 Mille Stokholm 2010 Holbæk Svømme Klub +0.76 433 40.73 +2.82 QB
7 Mathilde Dithmar 2009 GTI - Greve +0.78 423 41.05 +3.14 QB
8 Emilie Villadsen 2010 Næstved Svømmeklub +0.73 410 41.47 +3.56 QB
9 Mikkeline Larsen 2009 Hvidovre Svømmeklub +0.74 409 41.53 +3.62
10 Karoline Toft Jacobsen 2009 Helsingør Svømmeklub +0.77 408 41.55 +3.64
11 Nicoline Svarrer 2010 Svømmeklubben MK31 +0.82 404 41.68 +3.77
12 Emma Søgaard Pedersen 2010 Helsingør Svømmeklub +0.79 396 41.97 +4.06
13 Alberte Kobyluch Høst 2009 Køge Svømmeklub +0.70 381 42.49 +4.58
14 Silke Andersen 2009 Køge Svømmeklub +0.87 381 42.50 +4.59
15 Emma Smedegaard Hansson 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.68 376 42.69 +4.78
16 Liva Astrid Jørgensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.94 356 43.47 +5.56
17 Elena Gurani 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.72 347 43.86 +5.95
18 Karla Korsgaard Gudme 2009 Helsingør Svømmeklub +0.70 342 44.08 +6.17
19 Caroline Ploug Høyer 2009 Køge Svømmeklub +0.78 328 44.67 +6.76
20 Alba Overgaard Pedersen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.74 325 44.84 +6.93
21 Maja Lund Nielsen 2010 Næstved Svømmeklub +0.71 303 45.87 +7.96
22 Natasja Hornuff 2010 Hvidovre Svømmeklub +0.69 294 46.35 +8.44
- Frida Koch 2010 Køge Svømmeklub DNS Akut syg
Løb officielt kl.: 23-09-2022 18:36:43
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 15 og ældre - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Josefine B. Pedersen 1999 Svømmeklubben MK31 +0.74 751 31.41 QA
2 Schastine Tabor 2005 Svømmeklubben MK31 +0.69 675 32.55 +1.14 QA
3 Hanna Bergman 2001 Simklubben Poseidon +0.75 674 32.56 +1.15 QA
=4 Ida Jensdottir Fremming 2002 Hvidovre Svømmeklub +0.79 629 33.32 +1.91 QA
=4 Caroline Haugland 2007 Helsingør Svømmeklub +0.75 792 33.32 +1.91 QA
6 Amalie Kruse Enemærke 2003 Herlev Svømning +0.76 616 33.55 +2.14 QA
7 Cille Kirketerp 2005 Svømmeklubben MK31 +0.72 609 33.69 +2.28 QA
8 Emilie Nyegaard 2001 Hvidovre Svømmeklub +0.73 592 34.00 +2.59 QA
9 Annika Frederiksen 2007 GTI - Tune I.F. +0.76 726 34.29 +2.88 QB
10 Sofie Hansen 2002 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.75 575 34.34 +2.93 DI
11 Johanne Weber 2005 Helsingør Svømmeklub +0.75 570 34.44 +3.03 QB
12 Sofie Ravn Herche 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.70 706 34.62 +3.21 QB
13 Frederikke B. Hansen 2005 Næstved Svømmeklub +0.79 559 34.65 +3.24 QB
14 Ida Hinchely 2008 Herlev Svømning +0.63 679 35.07 +3.66 QB
15 Amanda Liechti 2008 Køge Svømmeklub +0.74 676 35.12 +3.71 QB
16 Sofie Bak 2003 Hvidovre Svømmeklub +0.85 517 35.57 +4.16 QB
17 Laura Findahl Andersen 2001 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.75 507 35.81 +4.40 QB
18 Juliane Sarauw Lundsgaard 2006 Hvidovre Svømmeklub +0.68 633 35.90 +4.49
19 Liv Waag Kallesøe 2006 Herlev Svømning +0.88 609 36.36 +4.95
20 Asta Hänel Christensen 2008 Hvidovre Svømmeklub +0.69 599 36.56 +5.15
21 Amalie Mønster Birk 2007 Køge Svømmeklub +0.75 594 36.67 +5.26
22 Emma Kestenholz 2007 Svømmeklubben MK31 +0.70 571 37.15 +5.74
23 Johanna Rasmussen 2006 Svømmeklubben MK31 +0.76 549 37.63 +6.22
24 Laura Jørgensen 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.82 542 37.81 +6.40
25 Vigga Skou 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.75 539 37.86 +6.45
26 Freja Monrad Kirkegaard 2008 GTI - Tune I.F. +0.72 538 37.89 +6.48
27 Sophie Harborg Fuchs 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.75 521 38.31 +6.90
28 Katrine Hansen 2006 Holbæk Svømme Klub +0.71 519 38.34 +6.93
29 Andrea Kiefer-Hansen 2006 Herlev Svømning +0.86 512 38.52 +7.11
30 Emilie Lyngfeldt Boholm 2008 Køge Svømmeklub +0.73 510 38.57 +7.16
31 Mie Ankersen 2006 Næstved Svømmeklub +0.71 484 39.24 +7.83
32 Caroline Hansen 2007 Svømmeklubben MK31 +0.79 440 40.52 +9.11
33 Maria Kjer Rasmussen 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.70 425 40.99 +9.58
34 Andrea Holm Sørensen 2005 Næstved Svømmeklub +0.82 319 41.77 +10.36
- Asta Krumm Knuhtsen 2008 Helsingør Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 23-09-2022 18:36:43
23-09-2022 21:27.58 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: GTI - Greve
Document
Heat resultat
GTI Cup 2022
Placering: Greve Svømmehal Arrangør GTI
Svømmeh 25m Stævne dato: 23. sep  2022 to 25. sep  2022
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer - A Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Josefine B. Pedersen 1999 Svømmeklubben MK31 +0.77 762 31.26
2 Schastine Tabor 2005 Svømmeklubben MK31 +0.68 711 31.99 +0.73
3 Hanna Bergman 2001 Simklubben Poseidon +0.74 688 32.35 +1.09
4 Ida Jensdottir Fremming 2002 Hvidovre Svømmeklub +0.70 634 33.24 +1.98
5 Cille Kirketerp 2005 Svømmeklubben MK31 +0.71 621 33.47 +2.21
6 Caroline Haugland 2007 Helsingør Svømmeklub +0.76 775 33.55 +2.29
7 Emilie Nyegaard 2001 Hvidovre Svømmeklub +0.70 598 33.89 +2.63
8 Amalie Kruse Enemærke 2003 Herlev Svømning +0.72 597 33.91 +2.65
Løb officielt kl.: 25-09-2022 16:46:51
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer - B Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Annika Frederiksen 2007 GTI - Tune I.F. +0.76 739 34.10
2 Sofie Ravn Herche 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.70 729 34.24 +0.14
3 Frederikke B. Hansen 2005 Næstved Svømmeklub +0.68 564 34.55 +0.45
4 Amanda Liechti 2008 Køge Svømmeklub +0.66 683 35.00 +0.90
5 Ida Hinchely 2008 Herlev Svømning +0.67 662 35.36 +1.26
6 Laura Findahl Andersen 2001 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.69 477 36.54 +2.44
7 Sofie Bak 2003 Hvidovre Svømmeklub +0.90 453 37.17 +3.07
- Johanne Weber 2005 Helsingør Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 25-09-2022 16:46:51
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer - C Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Asta Kruse Enemærke 2010 Herlev Svømning +0.78 584 36.88
2 Silke Svendsen 2009 Herlev Svømning +0.76 548 37.67 +0.79
3 Sofie Pedersen 2009 Holbæk Svømme Klub +0.79 517 38.41 +1.53
4 Sarah Budolph Olsen 2009 GTI - Greve +0.72 507 38.65 +1.77
5 Mille Stokholm 2010 Holbæk Svømme Klub +0.79 444 40.41 +3.53
6 Mathilde Dithmar 2009 GTI - Greve +0.66 420 41.15 +4.27
7 Emilie Villadsen 2010 Næstved Svømmeklub +0.68 417 41.25 +4.37
8 Clara Munkholm Larsen 2009 Næstved Svømmeklub +0.77 385 42.36 +5.48
Løb officielt kl.: 25-09-2022 16:46:51
25-09-2022 16:46.59 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: GTI - Greve
Document
Resultater
GTI Cup 2022
Placering: Greve Svømmehal Arrangør GTI
Svømmeh 25m Stævne dato: 23. sep  2022 to 25. sep  2022
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rio Halawi 2008 Herlev Svømning +0.67 709 30.49 QB
2 Asger Friis Justesen 2008 Vordingborg Svømme Klub +0.73 530 33.61 +3.12 QB
3 Eran Akar 2008 Svømmeklubben MK31 +0.75 468 35.02 +4.53 QB
4 Malte Bøgelund Høpfner 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.72 468 35.03 +4.54 DI
5 William R. Blaasvær 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.74 464 35.12 +4.63 QB
6 Andreas Frommelt Hertz 2008 Helsingør Svømmeklub +0.80 413 36.50 +6.01 QB
7 Bertil West 2009 Helsingør Svømmeklub +0.75 413 36.51 +6.02 QB
8 Frederik Vedtofte 2009 Køge Svømmeklub +0.76 386 37.33 +6.84 QB
9 Oskar Julius Krogh Bill 2009 Svømmeklubben MK31 +0.73 381 37.50 +7.01 QB
10 Bastian Zahle 2008 Helsingør Svømmeklub +0.67 370 37.86 +7.37
11 Tobias Sune Andersen 2008 Helsingør Svømmeklub +0.69 328 39.41 +8.92
12 Willum Sullivan Sommer 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.79 298 40.72 +10.23
13 Kasper Granlund Thomsen 2009 GTI - Greve +0.70 293 40.91 +10.42
14 Lauritz Klint Poulsen 2009 Helsingør Svømmeklub +0.54 282 41.43 +10.94
15 Eskild T. Hvilsom 2009 Helsingør Svømmeklub +0.75 273 41.92 +11.43
16 Micas Victor Løth Brandt 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.81 272 41.98 +11.49
17 David Kjeldgaard 2009 Næstved Svømmeklub +0.78 253 42.99 +12.50
18 Oskar Gørup Godthjælp Povlse 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.84 234 44.08 +13.59
Løb officielt kl.: 23-09-2022 18:39:37
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 16 og ældre - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 August Mathisen 2001 Helsingborgs Simsällskap +0.68 692 28.20 QA
2 Rajmund Koska 2003 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.66 689 28.24 +0.04 QA
3 Alexander Tullberg 2003 Helsingør Svømmeklub +0.65 642 28.91 +0.71 QA
4 Mathias Christensen 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.67 640 28.95 +0.75 QA
5 Jacob M. Jørgensen 1997 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.68 612 29.38 +1.18 QA
6 Oliver Bak Jensen 2002 Helsingør Svømmeklub +0.61 600 29.57 +1.37 QA
7 Magnus Tullberg 2005 Helsingør Svømmeklub +0.65 751 29.92 +1.72 QA
8 Levente Nagy 2005 Simklubben Poseidon +0.69 736 30.12 +1.92 QA
9 Alexander Marcus Englev 2004 GTI - Greve +0.62 553 30.39 +2.19 QB
10 Emil Kruse Enemærke 2005 Herlev Svømning +0.64 707 30.53 +2.33 QB
11 Alan Jovic 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.63 537 30.68 +2.48 QB
12 Oscar David Morthorst 2007 Herlev Svømning +0.73 694 30.71 +2.51 QB
13 Oliver Lystlund 2003 Holbæk Svømme Klub +0.69 535 30.72 +2.52 QB
14 Nicklas Östman Pedersen 2002 Helsingør Svømmeklub +0.67 523 30.96 +2.76 QB
=15 Alexander Cueto Rasmussen 2004 Svømmeklubben MK31 +0.70 519 31.04 +2.84 QB
=15 Malte Svensson 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.78 672 31.04 +2.84 QB
17 Hannes Wrenne 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.68 510 31.21 +3.01
18 Carlos Halawi 2006 Herlev Svømning +0.75 658 31.27 +3.07
19 Nils Wergeland 2002 Simklubben Poseidon +0.61 501 31.41 +3.21
20 Jonas M. Jørgensen 2001 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.63 492 31.59 +3.39
21 Oliver Kock 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.74 486 31.73 +3.53
22 Magnus Ulrik Larsen 2005 GTI - Tune I.F. +0.69 628 31.75 +3.55
23 Joachim Poulsen 2006 Køge Svømmeklub +0.57 624 31.82 +3.62
24 Bjørn Cramer Hansen 2004 Helsingør Svømmeklub +0.62 480 31.86 +3.66
25 Frederik William Holm 2007 GTI - Ishøj +0.80 601 32.23 +4.03
26 Lukas Holger Pihl Holst 2004 Hvidovre Svømmeklub +0.69 460 32.31 +4.11