2022-11-26   09:33:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Region Syd Turnering 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Document
Resultater
Region Syd Turnering 1
Placering: UC Syds svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu
Svømmeh 25m Stævne dato: 24. sep  2022 to 24. sep  2022
Løb 8, 50m Frisvømning Damer 15-17 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nicoline Lee T. Sørensen 2008 Esbjerg Svømmeklub 29.18
2 Maria Møberg Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted 29.22 +0.04
3 Karoline Hellesøe 2006 Svømmeklubben Sønderborg 29.95 +0.77
4 Carolina Schlander 2007 Esbjerg Svømmeklub 30.14 +0.96
5 Josefine Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted 30.96 +1.78
6 Marie Thorup 2006 Esbjerg Svømmeklub 32.07 +2.89
7 Rosa Ella Kjems 2008 Esbjerg Svømmeklub 32.13 +2.95
8 Dicte S. Falkenstrøm 2008 Nyborg Svømmeklub 34.05 +4.87
9 Vera Nantsen 2008 Kolding SK 34.08 +4.90
10 Mette Larsen 2008 Nyborg Svømmeklub 35.76 +6.58
11 Freya Kofoed Lökkegaard 2007 Vejen Svømmeklub 38.67 +9.49
Løb officielt kl.: 24-09-2022 11:43:49
Løb 8, 50m Frisvømning Damer 12-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Friis Mikkelsen 2010 Nyborg Svømmeklub 32.00
2 Isabelle Weber 2009 Esbjerg Svømmeklub 32.02 +0.02
3 Filuka Lolk Frederiksen 2009 Esbjerg Svømmeklub 32.26 +0.26
4 Cecilie Nielsen 2009 Svømmeklubben Grindsted 32.96 +0.96
5 Evalina Jordt-Edwards 2010 Esbjerg Svømmeklub 33.19 +1.19
6 Mia Enevold Pedersen 2010 Frem Odense 34.67 +2.67
7 Sasha Lee T Sørensen 2010 Esbjerg Svømmeklub 35.52 +3.52
8 Martha Buchholtz 2010 Esbjerg Svømmeklub 36.54 +4.54
9 Clara Galsgaard Tveskov 2009 Frem Odense 37.67 +5.67
10 Kaisa Spilling 2010 Svømmeklubben Sønderborg 38.45 +6.45
11 Sally Marie Ulbrandt Henrikse 2010 Vejen Svømmeklub 38.81 +6.81
12 Søs Krog 2010 Esbjerg Svømmeklub 39.96 +7.96
13 Vera Luna Alstrup-Lopez 2011 Frem Odense 42.72 +10.72
14 Ciro Cheetancheri 2011 Svømmeklubben Sønderborg 43.71 +11.71
15 Emilie Hoffmann 2011 Svømmeklubben Sønderborg 53.84 +21.84
Løb officielt kl.: 24-09-2022 11:43:49
Løb 8, 50m Frisvømning Damer 10-11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Mathiasen 2013 Esbjerg Svømmeklub 42.21
2 Elitza Gamisheva 2013 Svømmeklubben Sønderborg 42.59 +0.38
3 Emily Pedersen 2012 Esbjerg Svømmeklub 44.43 +2.22
4 Maja Ramberg Mortensen 2013 Svømmeklubben Sønderborg 46.28 +4.07
5 Lukka Træger 2013 Svømmeklubben Sønderborg 51.70 +9.49
Løb officielt kl.: 24-09-2022 11:43:49
24-09-2022 11:44.25 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Esbjerg Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner