2022-12-01   13:25:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Gentofte Open 2022 - Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Afsnit 1

Document
Resultater
Gentofte Open - Kortbane 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 23. sep  2022 to 25. sep  2022
Løb 1, 400m Frisvømning Damer 18-99 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Marina Heller Hansen 1994 Søllerød Svømmeklub 4:16.15
25m: 29.46
50m: 1:01.25
(31.79)
75m: 1:33.72
(32.47)
100m: 2:06.12
(32.40)
125m: 2:38.58
(32.46)
150m: 3:11.49
(32.91)
175m: 3:43.90
(32.41)
200m: 4:16.15
(32.25)
2 Maria Lund 2003 Sigma Swim Birkerød 4:23.21 +7.06
25m: 30.83
50m: 1:04.00
(33.17)
75m: 1:36.92
(32.92)
100m: 2:10.47
(33.55)
125m: 2:43.64
(33.17)
150m: 3:17.06
(33.42)
175m: 3:50.50
(33.44)
200m: 4:23.21
(32.71)
3 Cecilie Carøe Helmark 2005 Gentofte Svømme Klub 4:24.64 +8.49
25m: 29.55
50m: 1:03.54
(33.99)
75m: 1:37.84
(34.30)
100m: 2:12.12
(34.28)
125m: 2:45.79
(33.67)
150m: 3:19.30
(33.51)
175m: 3:52.88
(33.58)
200m: 4:24.64
(31.76)
4 Emilie Hostrup Sahlberg 2005 Gentofte Svømme Klub 4:38.06 +21.91
25m: 31.40
50m: 1:05.78
(34.38)
75m: 1:40.63
(34.85)
100m: 2:15.98
(35.35)
125m: 2:51.39
(35.41)
150m: 3:26.84
(35.45)
175m: 4:02.78
(35.94)
200m: 4:38.06
(35.28)
5 Anna Nørskov 2004 Søllerød Svømmeklub 4:45.38 +29.23
25m: 31.99
50m: 1:07.50
(35.51)
75m: 1:43.54
(36.04)
100m: 2:20.07
(36.53)
125m: 2:56.45
(36.38)
150m: 3:32.93
(36.48)
175m: 4:09.53
(36.60)
200m: 4:45.38
(35.85)
6 Anna Stenberg 2005 Malmö Kappsimningsklubb 4:48.54 +32.39
25m: 32.22
50m: 1:07.00
(34.78)
75m: 1:42.75
(35.75)
100m: 2:18.99
(36.24)
125m: 2:55.82
(36.83)
150m: 3:33.20
(37.38)
175m: 4:11.32
(38.12)
200m: 4:48.54
(37.22)
7 Nicole Ahlbeck 2003 Malmö Kappsimningsklubb 4:53.16 +37.01
25m: 32.93
50m: 1:09.16
(36.23)
75m: 1:46.19
(37.03)
100m: 2:23.44
(37.25)
125m: 3:01.52
(38.08)
150m: 3:39.02
(37.50)
175m: 4:16.45
(37.43)
200m: 4:53.16
(36.71)
8 Teodora Petric 2005 Malmö Kappsimningsklubb 5:10.20 +54.05
25m: 34.01
50m: 1:11.96
(37.95)
75m: 1:51.17
(39.21)
100m: 2:30.49
(39.32)
125m: 3:10.14
(39.65)
150m: 3:50.48
(40.34)
175m: 4:30.84
(40.36)
200m: 5:10.20
(39.36)
Løb officielt kl.: 23-09-2022 17:35:42
Løb 1, 400m Frisvømning Damer 15-17 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Andrea Lindberg Vedøe 2006 Sigma Swim Allerød 4:28.59
25m: 31.08
50m: 1:04.44
(33.36)
75m: 1:38.16
(33.72)
100m: 2:12.36
(34.20)
125m: 2:46.25
(33.89)
150m: 3:20.62
(34.37)
175m: 3:54.81
(34.19)
200m: 4:28.59
(33.78)
2 Ida Marie Frederiksen 2008 Sigma Swim Birkerød 4:32.81 +4.22
25m: 31.22
50m: 1:05.04
(33.82)
75m: 1:39.62
(34.58)
100m: 2:14.35
(34.73)
125m: 2:48.78
(34.43)
150m: 3:23.93
(35.15)
175m: 3:58.83
(34.90)
200m: 4:32.81
(33.98)
3 Isabella Flach 2008 Sigma Swim Allerød 4:35.22 +6.63
25m: 32.06
50m: 1:06.63
(34.57)
75m: 1:41.24
(34.61)
100m: 2:15.97
(34.73)
125m: 2:51.46
(35.49)
150m: 3:26.87
(35.41)
175m: 4:02.24
(35.37)
200m: 4:35.22
(32.98)
4 Anja Englert 2008 Sigma Swim Allerød 4:37.87 +9.28
25m: 31.43
50m: 1:05.87
(34.44)
75m: 1:41.04
(35.17)
100m: 2:16.19
(35.15)
125m: 2:51.44
(35.25)
150m: 3:26.94
(35.50)
175m: 4:02.64
(35.70)
200m: 4:37.87
(35.23)
5 Simone Stenberg 2008 Sigma Swim Allerød 4:38.50 +9.91
25m: 31.72
50m: 1:06.62
(34.90)
75m: 1:41.78
(35.16)
100m: 2:17.40
(35.62)
125m: 2:52.71
(35.31)
150m: 3:28.29
(35.58)
175m: 4:03.89
(35.60)
200m: 4:38.50
(34.61)
6 Ada Hasløv Brunsgaard 2006 Gentofte Svømme Klub 4:40.55 +11.96
25m: 31.53
50m: 1:06.07
(34.54)
75m: 1:41.73
(35.66)
100m: 2:17.89
(36.16)
125m: 2:53.93
(36.04)
150m: 3:29.78
(35.85)
175m: 4:06.07
(36.29)
200m: 4:40.55
(34.48)
7 Anna E.E. Balle 2006 Gentofte Svømme Klub 4:40.99 +12.40
25m: 32.14
50m: 1:07.48
(35.34)
75m: 1:43.68
(36.20)
100m: 2:19.34
(35.66)
125m: 2:55.34
(36.00)
150m: 3:31.16
(35.82)
175m: 4:06.45
(35.29)
200m: 4:40.99
(34.54)
8 Mathilde Kristensen 2007 Søllerød Svømmeklub 4:41.06 +12.47
25m: 31.69
50m: 1:06.40
(34.71)
75m: 1:42.07
(35.67)
100m: 2:18.09
(36.02)
125m: 2:54.05
(35.96)
150m: 3:30.25
(36.20)
175m: 4:06.63
(36.38)
200m: 4:41.06
(34.43)
9 Mathilde Severs 2006 Lyngby Svømmeklub 4:41.75 +13.16
25m: 31.97
50m: 1:06.48
(34.51)
75m: 1:42.09
(35.61)
100m: 2:17.77
(35.68)
125m: 2:53.33
(35.56)
150m: 3:29.56
(36.23)
175m: 4:06.28
(36.72)
200m: 4:41.75
(35.47)
10 Karen Markussen 2007 Sigma Swim Allerød 4:51.94 +23.35
25m: 32.98
50m: 1:09.08
(36.10)
75m: 1:46.39
(37.31)
100m: 2:23.85
(37.46)
125m: 3:00.86
(37.01)
150m: 3:38.13
(37.27)
175m: 4:15.63
(37.50)
200m: 4:51.94
(36.31)
11 Rebecca Bell 2007 Lyngby Svømmeklub 4:52.04 +23.45
25m: 33.12
50m: 1:09.49
(36.37)
75m: 1:46.18
(36.69)
100m: 2:23.53
(37.35)
125m: 3:00.26
(36.73)
150m: 3:37.84
(37.58)
175m: 4:15.29
(37.45)
200m: 4:52.04
(36.75)
12 Pauline Munk-Hansen 2008 Søllerød Svømmeklub 4:52.19 +23.60
25m: 33.61
50m: 1:10.21
(36.60)
75m: 1:47.09
(36.88)
100m: 2:24.42
(37.33)
125m: 3:01.72
(37.30)
150m: 3:39.13
(37.41)
175m: 4:16.36
(37.23)
200m: 4:52.19
(35.83)
13 Laura Bach Mindested 2008 Sigma Swim Allerød 4:53.45 +24.86
25m: 33.53
50m: 1:10.89
(37.36)
75m: 1:48.31
(37.42)
100m: 2:25.99
(37.68)
125m: 3:02.81
(36.82)
150m: 3:40.48
(37.67)
175m: 4:17.61
(37.13)
200m: 4:53.45
(35.84)
14 Olivia Barfoed 2007 Lyngby Svømmeklub 4:54.60 +26.01
25m: 34.10
50m: 1:11.49
(37.39)
75m: 1:49.50
(38.01)
100m: 2:26.93
(37.43)
125m: 3:04.84
(37.91)
150m: 3:42.16
(37.32)
175m: 4:19.59
(37.43)
200m: 4:54.60
(35.01)
15 Laura Emilie Hoegh 2008 Lyngby Svømmeklub 4:54.69 +26.10
25m: 33.56
50m: 1:10.94
(37.38)
75m: 1:48.92
(37.98)
100m: 2:26.50
(37.58)
125m: 3:03.91
(37.41)
150m: 3:42.05
(38.14)
175m: 4:19.21
(37.16)
200m: 4:54.69
(35.48)
16 Anna Hinsch Lauritzen 2006 Gentofte Svømme Klub 5:02.52 +33.93
50m: 34.42
(34.42)
100m: 1:12.55
(1:12.55)
150m: 1:51.23
(1:51.23)
200m: 2:30.48
(2:30.48)
250m: 3:09.09
(3:09.09)
300m: 3:47.56
(3:47.56)
350m: 4:26.22
(4:26.22)
400m: 5:02.52
(5:02.52)
17 Anna Bruun-Møller 2007 Hørsholm Svømmeforening 5:08.49 +39.90
50m: 34.22
(34.22)
100m: 1:12.48
(1:12.48)
150m: 1:51.26
(1:51.26)
200m: 2:30.39
(2:30.39)
250m: 3:09.70
(3:09.70)
300m: 3:49.55
(3:49.55)
350m: 4:29.56
(4:29.56)
400m: 5:08.49
(5:08.49)
18 Freja Itenov 2008 Lyngby Svømmeklub 5:14.20 +45.61
50m: 34.86
(34.86)
100m: 1:13.84
(1:13.84)
150m: 1:53.70
(1:53.70)
200m: 2:35.23
(2:35.23)
250m: 3:15.41
(3:15.41)
300m: 3:56.10
(3:56.10)
350m: 4:35.89
(4:35.89)
400m: 5:14.20
(5:14.20)
- Sophia Zøllner 2008 Lyngby Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 23-09-2022 17:35:42
Løb 1, 400m Frisvømning Damer 13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rebekka Kirkeskov-Frederikse 2010 Søllerød Svømmeklub 5:42.50
50m: 38.09
(38.09)
100m: 1:20.52
(1:20.52)
150m: 2:03.90
(2:03.90)
200m: 2:48.63
(2:48.63)
250m: 3:32.75
(3:32.75)
300m: 4:16.52
(4:16.52)
350m: 5:00.08
(5:00.08)
400m: 5:42.50
(5:42.50)
Løb officielt kl.: 23-09-2022 17:35:42
23-09-2022 17:56.06 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner