2022-12-01   15:17:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Gentofte Open 2022 - Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Afsnit 1

Document
Resultater
Gentofte Open - Kortbane 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 23. sep  2022 to 25. sep  2022
Løb 11, 100m Frisvømning Damer 18-99 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Kristina Orban 2004 Malmö Kappsimningsklubb 679 57.15
25m: 27.67
50m: 57.15
(29.48)
2 Emilie Beckmann 1997 Gentofte Svømme Klub 667 57.50 +0.35
25m: 27.45
50m: 57.50
(30.05)
3 Marina Nissen Jakobsen 2000 Hørsholm Svømmeforening 656 57.83 +0.68
25m: 28.09
50m: 57.83
(29.74)
4 Stine Saaby Schmidt 2002 Farum Svømmeklub 654 57.88 +0.73
25m: 28.35
50m: 57.88
(29.53)
5 Sofia Altoft 1998 Hørsholm Svømmeforening 650 58.00 +0.85
25m: 27.70
50m: 58.00
(30.30)
6 Julie K Rose 2003 Sigma Swim Allerød 626 58.74 +1.59
25m: 28.70
50m: 58.74
(30.04)
7 Amanda Da Silva B. Madsen 2005 Gentofte Svømme Klub 572 1:00.50 +3.35
25m: 29.08
50m: 1:00.50
(31.42)
8 Sofia Norre Bendt 2003 Lyngby Svømmeklub 559 1:00.98 +3.83
25m: 29.63
50m: 1:00.98
(31.35)
9 Sofie Lund-Schierbeck 2003 Farum Svømmeklub 536 1:01.86 +4.71
25m: 29.64
50m: 1:01.86
(32.22)
10 Malou Soelberg 2004 Gentofte Svømme Klub 519 1:02.51 +5.36
25m: 29.61
50m: 1:02.51
(32.90)
=11 Maria Bøgh 2002 Hørsholm Svømmeforening 519 1:02.52 +5.37
25m: 29.84
50m: 1:02.52
(32.68)
=11 Anna Nørskov 2004 Søllerød Svømmeklub 519 1:02.52 +5.37
25m: 29.77
50m: 1:02.52
(32.75)
13 Carolina Sahl Rasmussen 2001 Farum Svømmeklub 518 1:02.56 +5.41
25m: 29.87
50m: 1:02.56
(32.69)
14 Nicole Ahlbeck 2003 Malmö Kappsimningsklubb 508 1:02.94 +5.79
25m: 30.59
50m: 1:02.94
(32.35)
15 Alma Olivarius 2005 Lyngby Svømmeklub 493 1:03.58 +6.43
25m: 29.82
50m: 1:03.58
(33.76)
16 Mathilde Hager 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup 482 1:04.06 +6.91
25m: 29.83
50m: 1:04.06
(34.23)
17 Anna Stenberg 2005 Malmö Kappsimningsklubb 465 1:04.83 +7.68
25m: 30.86
50m: 1:04.83
(33.97)
18 Mathilde Thor Møller 2005 Farum Svømmeklub 447 1:05.71 +8.56
25m: 31.01
50m: 1:05.71
(34.70)
19 Nora Olsson 2005 Malmö Kappsimningsklubb 434 1:06.36 +9.21
25m: 31.79
50m: 1:06.36
(34.57)
20 Isabella Ludvigsen 2005 Farum Svømmeklub 432 1:06.44 +9.29
25m: 31.68
50m: 1:06.44
(34.76)
21 Maja Kruse 2005 Malmö Kappsimningsklubb 417 1:07.21 +10.06
25m: 32.32
50m: 1:07.21
(34.89)
Løb officielt kl.: 23-09-2022 20:16:47
Løb 11, 100m Frisvømning Damer 15-17 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alba Mantoni 2006 Gentofte Svømme Klub 600 59.55
25m: 29.13
50m: 59.55
(30.42)
2 Amalie Rose Søndergaard 2006 Hørsholm Svømmeforening 594 59.76 +0.21
25m: 29.10
50m: 59.76
(30.66)
3 Andrea Lindberg Vedøe 2006 Sigma Swim Allerød 587 59.99 +0.44
25m: 28.97
50m: 59.99
(31.02)
4 Mille Frydendahl 2006 Sigma Swim Allerød 574 1:00.45 +0.90
25m: 28.88
50m: 1:00.45
(31.57)
5 Maja Vejborg 2007 Gentofte Svømme Klub 560 1:00.94 +1.39
25m: 29.34
50m: 1:00.94
(31.60)
6 Karla Rekling 2008 Sigma Swim Birkerød 557 1:01.04 +1.49
25m: 29.84
50m: 1:01.04
(31.20)
7 Anna Andersen 2007 Vallensbæk IF Af 1939 547 1:01.42 +1.87
25m: 28.97
50m: 1:01.42
(32.45)
8 Christine Stubbe Lundsby 2006 Gentofte Svømme Klub 527 1:02.21 +2.66
25m: 29.83
50m: 1:02.21
(32.38)
9 Simone Stenberg 2008 Sigma Swim Allerød 526 1:02.24 +2.69
25m: 29.95
50m: 1:02.24
(32.29)
10 Anna E.E. Balle 2006 Gentofte Svømme Klub 525 1:02.26 +2.71
25m: 29.96
50m: 1:02.26
(32.30)
11 Mathilde Kristensen 2007 Søllerød Svømmeklub 511 1:02.85 +3.30
25m: 30.66
50m: 1:02.85
(32.19)
12 Alberte Stub 2008 Sigma Swim Birkerød 508 1:02.94 +3.39
25m: 30.16
50m: 1:02.94
(32.78)
13 Ada Hasløv Brunsgaard 2006 Gentofte Svømme Klub 502 1:03.19 +3.64
25m: 30.05
50m: 1:03.19
(33.14)
14 Thilde Hjortshøj 2006 Hørsholm Svømmeforening 473 1:04.45 +4.90
25m: 30.38
50m: 1:04.45
(34.07)
15 Caroline Toftelund Larsen 2008 Lyngby Svømmeklub 472 1:04.52 +4.97
25m: 30.82
50m: 1:04.52
(33.70)
16 Vivian Bahador Snitker 2007 Sigma Swim Birkerød 466 1:04.81 +5.26
25m: 30.96
50m: 1:04.81
(33.85)
17 Wilma Adelhardt Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub 456 1:05.26 +5.71
25m: 31.12
50m: 1:05.26
(34.14)
18 Ida Mathiesen 2008 Lyngby Svømmeklub 451 1:05.51 +5.96
25m: 31.46
50m: 1:05.51
(34.05)
19 Caroline Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub 448 1:05.67 +6.12
25m: 31.58
50m: 1:05.67
(34.09)
=20 Ida L. Færgemann 2008 Farum Svømmeklub 447 1:05.68 +6.13
25m: 31.97
50m: 1:05.68
(33.71)
=20 Tess van der Laan 2008 Gentofte Svømme Klub 447 1:05.68 +6.13
25m: 31.88
50m: 1:05.68
(33.80)
22 Linnea Funk Larsen 2007 Sigma Swim Allerød 445 1:05.79 +6.24
25m: 31.51
50m: 1:05.79
(34.28)
23 Anna Hinsch Lauritzen 2006 Gentofte Svømme Klub 443 1:05.89 +6.34
25m: 31.59
50m: 1:05.89
(34.30)
24 Olivia Barfoed 2007 Lyngby Svømmeklub 436 1:06.25 +6.70
25m: 32.59
50m: 1:06.25
(33.66)
25 Andrea Strandby 2007 Svømmeklubben Triton Ballerup 434 1:06.37 +6.82
25m: 31.40
50m: 1:06.37
(34.97)
26 Wilma Berg 2008 Lyngby Svømmeklub 430 1:06.53 +6.98
25m: 32.09
50m: 1:06.53
(34.44)
27 Laura Raahauge 2008 Gentofte Svømme Klub 429 1:06.59 +7.04
25m: 32.11
50m: 1:06.59
(34.48)
28 Pauline Munk-Hansen 2008 Søllerød Svømmeklub 428 1:06.66 +7.11
25m: 32.42
50m: 1:06.66
(34.24)
29 Nina Katrine N. Nissen 2006 Lyngby Svømmeklub 424 1:06.87 +7.32
25m: 32.06
50m: 1:06.87
(34.81)
30 Laura Emilie Hoegh 2008 Lyngby Svømmeklub 418 1:07.16 +7.61
25m: 32.22
50m: 1:07.16
(34.94)
31 Astrid Hjuler Britze 2006 Hørsholm Svømmeforening 410 1:07.60 +8.05
25m: 32.23
50m: 1:07.60
(35.37)
32 Xenia Fristrup 2008 Lyngby Svømmeklub 406 1:07.83 +8.28
25m: 32.97
50m: 1:07.83
(34.86)
33 Ella Bagger Kjær 2007 Gentofte Svømme Klub 402 1:08.04 +8.49
25m: 32.44
50m: 1:08.04
(35.60)
34 Freja Itenov 2008 Lyngby Svømmeklub 402 1:08.06 +8.51
25m: 32.32
50m: 1:08.06
(35.74)
35 Anna Bruun-Møller 2007 Hørsholm Svømmeforening 390 1:08.77 +9.22
25m: 33.41
50m: 1:08.77
(35.36)
36 Caroline Victoria Reedtz 2007 Gentofte Svømme Klub 386 1:08.99 +9.44
25m: 32.95
50m: 1:08.99
(36.04)
37 Johanna F. H. Nedergaard 2008 Lyngby Svømmeklub 354 1:11.01 +11.46
25m: 34.65
50m: 1:11.01
(36.36)
38 Christine Dalsgaard 2007 Hørsholm Svømmeforening 311 1:14.11 +14.56
25m: 34.96
50m: 1:14.11
(39.15)
39 Victoria Ljungman 2008 Farum Svømmeklub 267 1:18.02 +18.47
25m: 37.06
50m: 1:18.02
(40.96)
40 Ida Fiala Kohl 2008 Hørsholm Svømmeforening 265 1:18.15 +18.60
25m: 36.85
50m: 1:18.15
(41.30)
41 Emma Yde Haastrup 2008 Farum Svømmeklub 217 1:23.50 +23.95
25m: 38.14
50m: 1:23.50
(45.36)
- Kamilla Figurski 2008 Hørsholm Svømmeforening DNS
- Caroline Møller 2008 Farum Svømmeklub DNS
- Victoria Pedersen 2008 Hørsholm Svømmeforening DNS
Løb officielt kl.: 23-09-2022 20:16:47
Løb 11, 100m Frisvømning Damer 14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Flora Rybak-Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub 519 1:02.49
25m: 30.36
50m: 1:02.49
(32.13)
2 Sarah Rindum 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 425 1:06.81 +4.32
25m: 31.90
50m: 1:06.81
(34.91)
3 Liva Dorff 2009 Gentofte Svømme Klub 410 1:07.60 +5.11
25m: 32.73
50m: 1:07.60
(34.87)
4 Ellen Textor-Broch 2009 Lyngby Svømmeklub 406 1:07.82 +5.33
25m: 32.40
50m: 1:07.82
(35.42)
5 Laura Kegel Sørensen 2009 Gentofte Svømme Klub 401 1:08.13 +5.64
25m: 32.29
50m: 1:08.13
(35.84)
6 Emma Lind Riisgaard 2009 Gentofte Svømme Klub 398 1:08.30 +5.81
25m: 32.98
50m: 1:08.30
(35.32)
7 Emma Mollerup 2009 Lyngby Svømmeklub 392 1:08.65 +6.16
25m: 32.62
50m: 1:08.65
(36.03)
8 Ellen-Mai Teilmann 2009 Lyngby Svømmeklub 389 1:08.82 +6.33
25m: 33.33
50m: 1:08.82
(35.49)
9 Lærke Zeuthen 2009 Farum Svømmeklub 381 1:09.30 +6.81
25m: 33.04
50m: 1:09.30
(36.26)
10 Sara Ljusheva 2009 Lyngby Svømmeklub 367 1:10.17 +7.68
25m: 33.50
50m: 1:10.17
(36.67)
11 Alberte Hansen 2009 Vallensbæk IF Af 1939 359 1:10.67 +8.18
25m: 33.49
50m: 1:10.67
(37.18)
12 Freja Unold 2009 Hørsholm Svømmeforening 320 1:13.43 +10.94
25m: 34.84
50m: 1:13.43
(38.59)
13 Mathilde Milter Dyhr Vesterga 2009 Søllerød Svømmeklub 290 1:15.90 +13.41
25m: 36.18
50m: 1:15.90
(39.72)
14 Rosa May Franco-Koed 2009 Hørsholm Svømmeforening 285 1:16.29 +13.80
25m: 35.59
50m: 1:16.29
(40.70)
15 Caroline Sørensen 2009 Farum Svømmeklub 273 1:17.37 +14.88
25m: 37.45
50m: 1:17.37
(39.92)
16 Frederikke Unn 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 242 1:20.61 +18.12
25m: 38.76
50m: 1:20.61
(41.85)
17 Sofia Lund Østergaard 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 237 1:21.09 +18.60
25m: 39.33
50m: 1:21.09
(41.76)
Løb officielt kl.: 23-09-2022 20:16:47
Løb 11, 100m Frisvømning Damer 13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Maria Holstein Arnesen 2010 Lyngby Svømmeklub 412 1:07.50
25m: 32.28
50m: 1:07.50
(35.22)
2 Josephine Esther Glad 2010 Gentofte Svømme Klub 408 1:07.75 +0.25
25m: 31.93
50m: 1:07.75
(35.82)
3 Cirkeline Feldt-Sørensen 2010 Lyngby Svømmeklub 381 1:09.27 +1.77
25m: 33.82
50m: 1:09.27
(35.45)
4 Rosa Marie Sandgaard 2010 Lyngby Svømmeklub 371 1:09.92 +2.42
25m: 32.75
50m: 1:09.92
(37.17)
5 Sophia Scheel Orloff 2010 Gentofte Svømme Klub 341 1:11.92 +4.42
25m: 34.45
50m: 1:11.92
(37.47)
6 Emilie Lauritzen 2010 Gentofte Svømme Klub 305 1:14.64 +7.14
25m: 36.36
50m: 1:14.64
(38.28)
7 Josefine Færg Bork 2010 Gentofte Svømme Klub 300 1:15.04 +7.54
25m: 35.96
50m: 1:15.04
(39.08)
8 Rebekka Kirkeskov-Frederikse 2010 Søllerød Svømmeklub 299 1:15.08 +7.58
25m: 35.69
50m: 1:15.08
(39.39)
9 Ella Lindum Andersen 2010 Lyngby Svømmeklub 294 1:15.53 +8.03
25m: 36.35
50m: 1:15.53
(39.18)
10 Emilie Hougaard Lading 2010 Hørsholm Svømmeforening 281 1:16.68 +9.18
25m: 36.12
50m: 1:16.68
(40.56)
11 Victoria Nørgaard 2010 Søllerød Svømmeklub 277 1:17.02 +9.52
25m: 35.98
50m: 1:17.02
(41.04)
12 Emilia Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub 277 1:17.07 +9.57
25m: 36.57
50m: 1:17.07
(40.50)
13 Amanda Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub 271 1:17.61 +10.11
25m: 37.00
50m: 1:17.61
(40.61)
14 Holly W. Takla 2010 Gentofte Svømme Klub 261 1:18.58 +11.08
25m: 36.85
50m: 1:18.58
(41.73)
15 Sophia Arboe Marthedal 2010 Lyngby Svømmeklub 241 1:20.67 +13.17
25m: 38.16
50m: 1:20.67
(42.51)
16 Emma Støtt Holm 2010 Søllerød Svømmeklub 241 1:20.73 +13.23
25m: 38.16
50m: 1:20.73
(42.57)
17 Caroline Tegllund Blaabjerg 2010 Hørsholm Svømmeforening 205 1:25.10 +17.60
25m: 40.76
50m: 1:25.10
(44.34)
18 Celine Eksestad 2010 Farum Svømmeklub 202 1:25.51 +18.01
25m: 38.85
50m: 1:25.51
(46.66)
19 Karen Bøje K. Carøe 2010 Helsingør Svømmeklub 175 1:29.77 +22.27
25m: 41.68
50m: 1:29.77
(48.09)
20 Livia Kirstine Holst 2010 Søllerød Svømmeklub 159 1:32.67 +25.17
25m: 42.32
50m: 1:32.67
(50.35)
Løb officielt kl.: 23-09-2022 20:16:47
23-09-2022 20:41.29 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner