2022-12-05   02:24:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Gentofte Open 2022 - Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Afsnit 1

Document
Resultater
Gentofte Open - Kortbane 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 23. sep  2022 to 25. sep  2022
Løb 5, 100m Medley Damer 18-99 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Rybak-Andersen 2003 Gentofte Svømme Klub 1:01.95
25m: 29.28
50m: 1:01.95
(32.67)
2 Caroline Erichsen 1998 Sigma Swim Birkerød 1:03.71 +1.76
25m: 28.79
50m: 1:03.71
(34.92)
3 Julie K Rose 2003 Sigma Swim Allerød 1:05.26 +3.31
25m: 31.49
50m: 1:05.26
(33.77)
4 Josephine Kruse 2002 Sigma Swim Allerød 1:05.98 +4.03
25m: 31.70
50m: 1:05.98
(34.28)
5 Mathilda Hyldal Jung 2004 Sigma Swim Allerød 1:08.01 +6.06
25m: 31.75
50m: 1:08.01
(36.26)
6 Marina Nissen Jakobsen 2000 Hørsholm Svømmeforening 1:08.37 +6.42
25m: 32.37
50m: 1:08.37
(36.00)
7 Stine Saaby Schmidt 2002 Farum Svømmeklub 1:08.72 +6.77
25m: 31.28
50m: 1:08.72
(37.44)
8 Caroline Buhl Schrøder 2003 Sigma Swim Allerød 1:09.01 +7.06
25m: 32.69
50m: 1:09.01
(36.32)
9 Carolina Sahl Rasmussen 2001 Farum Svømmeklub 1:09.70 +7.75
25m: 31.11
50m: 1:09.70
(38.59)
10 Sofia Norre Bendt 2003 Lyngby Svømmeklub 1:10.18 +8.23
25m: 33.01
50m: 1:10.18
(37.17)
11 Dagmar Boeck 2004 Farum Svømmeklub 1:11.02 +9.07
25m: 34.53
50m: 1:11.02
(36.49)
12 Malou Soelberg 2004 Gentofte Svømme Klub 1:11.04 +9.09
25m: 31.87
50m: 1:11.04
(39.17)
13 Nora Olsson 2005 Malmö Kappsimningsklubb 1:12.48 +10.53
25m: 35.29
50m: 1:12.48
(37.19)
14 Maria Bøgh 2002 Hørsholm Svømmeforening 1:17.24 +15.29
25m: 33.94
50m: 1:17.24
(43.30)
15 Sarah Holm Clausen 2004 Farum Svømmeklub 1:19.32 +17.37
25m: 34.05
50m: 1:19.32
(45.27)
- Emilie Beckmann 1997 Gentofte Svømme Klub DSQ
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i sparket
Løb officielt kl.: 23-09-2022 18:41:09
Løb 5, 100m Medley Damer 15-17 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sarah Gudme 2007 Vallensbæk IF Af 1939 1:05.60
25m: 30.95
50m: 1:05.60
(34.65)
2 Alba Mantoni 2006 Gentofte Svømme Klub 1:06.75 +1.15
25m: 30.49
50m: 1:06.75
(36.26)
3 Anja Englert 2008 Sigma Swim Allerød 1:08.46 +2.86
25m: 33.48
50m: 1:08.46
(34.98)
4 Christine Stubbe Lundsby 2006 Gentofte Svømme Klub 1:09.59 +3.99
25m: 31.34
50m: 1:09.59
(38.25)
5 Rebecca Bell 2007 Lyngby Svømmeklub 1:10.16 +4.56
25m: 31.26
50m: 1:10.16
(38.90)
6 Andrea Strandby 2007 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:11.76 +6.16
25m: 33.44
50m: 1:11.76
(38.32)
7 Tess van der Laan 2008 Gentofte Svømme Klub 1:12.74 +7.14
25m: 33.49
50m: 1:12.74
(39.25)
8 Caroline Toftelund Larsen 2008 Lyngby Svømmeklub 1:13.34 +7.74
25m: 33.33
50m: 1:13.34
(40.01)
9 Nina Katrine N. Nissen 2006 Lyngby Svømmeklub 1:13.65 +8.05
25m: 36.27
50m: 1:13.65
(37.38)
10 Laura Raahauge 2008 Gentofte Svømme Klub 1:14.52 +8.92
25m: 33.45
50m: 1:14.52
(41.07)
11 Xenia Fristrup 2008 Lyngby Svømmeklub 1:14.88 +9.28
25m: 34.97
50m: 1:14.88
(39.91)
12 Ida Mathiesen 2008 Lyngby Svømmeklub 1:14.91 +9.31
25m: 33.47
50m: 1:14.91
(41.44)
13 Caroline Victoria Reedtz 2007 Gentofte Svømme Klub 1:15.06 +9.46
25m: 33.59
50m: 1:15.06
(41.47)
14 Caroline Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub 1:15.53 +9.93
25m: 36.91
50m: 1:15.53
(38.62)
15 Laura Emilie Hoegh 2008 Lyngby Svømmeklub 1:16.23 +10.63
25m: 35.84
50m: 1:16.23
(40.39)
16 Anna Hinsch Lauritzen 2006 Gentofte Svømme Klub 1:17.55 +11.95
25m: 34.30
50m: 1:17.55
(43.25)
17 Johanna F. H. Nedergaard 2008 Lyngby Svømmeklub 1:18.11 +12.51
25m: 38.74
50m: 1:18.11
(39.37)
18 Caroline Jørgensen 2008 Farum Svømmeklub 1:18.12 +12.52
25m: 35.46
50m: 1:18.12
(42.66)
19 Nina Griffin 2007 Gentofte Svømme Klub 1:18.74 +13.14
25m: 34.49
50m: 1:18.74
(44.25)
20 Victoria Ljungman 2008 Farum Svømmeklub 1:31.20 +25.60
25m: 41.63
50m: 1:31.20
(49.57)
- Wilma Berg 2008 Lyngby Svømmeklub DSQ
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending
- Christine Dalsgaard 2007 Hørsholm Svømmeforening DSQ
SW 6.4 Svømning på maven
- Marie Munk 2008 Vallensbæk IF Af 1939 DSQ
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark
- Vivian Bahador Snitker 2007 Sigma Swim Birkerød DSQ
SW 6.4 Svømning på maven
- Kamilla Figurski 2008 Hørsholm Svømmeforening DNS
- Caroline Møller 2008 Farum Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 23-09-2022 18:41:09
Løb 5, 100m Medley Damer 14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Flora Rybak-Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub 1:12.73
25m: 33.87
50m: 1:12.73
(38.86)
2 Emma Nørskov 2009 Søllerød Svømmeklub 1:12.91 +0.18
25m: 32.48
50m: 1:12.91
(40.43)
3 Ellen Textor-Broch 2009 Lyngby Svømmeklub 1:14.60 +1.87
25m: 36.85
50m: 1:14.60
(37.75)
4 Sarah Rindum 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:14.89 +2.16
25m: 32.83
50m: 1:14.89
(42.06)
5 Emma Mollerup 2009 Lyngby Svømmeklub 1:14.91 +2.18
25m: 35.42
50m: 1:14.91
(39.49)
6 Anna Bjerre Pedersen 2009 Søllerød Svømmeklub 1:16.22 +3.49
25m: 34.30
50m: 1:16.22
(41.92)
7 Liva Dorff 2009 Gentofte Svømme Klub 1:16.53 +3.80
25m: 35.33
50m: 1:16.53
(41.20)
8 Ellen-Mai Teilmann 2009 Lyngby Svømmeklub 1:17.60 +4.87
25m: 36.85
50m: 1:17.60
(40.75)
9 Sara Ljusheva 2009 Lyngby Svømmeklub 1:18.84 +6.11
25m: 35.39
50m: 1:18.84
(43.45)
10 Rosa May Franco-Koed 2009 Hørsholm Svømmeforening 1:24.50 +11.77
25m: 38.75
50m: 1:24.50
(45.75)
11 Freja Unold 2009 Hørsholm Svømmeforening 1:26.36 +13.63
25m: 40.31
50m: 1:26.36
(46.05)
12 Mathilde Milter Dyhr Vesterga 2009 Søllerød Svømmeklub 1:31.08 +18.35
25m: 41.24
50m: 1:31.08
(49.84)
Løb officielt kl.: 23-09-2022 18:41:09
Løb 5, 100m Medley Damer 13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cirkeline Feldt-Sørensen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:17.43
25m: 34.82
50m: 1:17.43
(42.61)
2 Maria Holstein Arnesen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:18.52 +1.09
25m: 36.93
50m: 1:18.52
(41.59)
3 Rosa Marie Sandgaard 2010 Lyngby Svømmeklub 1:18.95 +1.52
25m: 35.52
50m: 1:18.95
(43.43)
4 Sophia Scheel Orloff 2010 Gentofte Svømme Klub 1:20.87 +3.44
25m: 38.40
50m: 1:20.87
(42.47)
5 Emilie Lauritzen 2010 Gentofte Svømme Klub 1:21.47 +4.04
25m: 39.22
50m: 1:21.47
(42.25)
6 Amanda Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:22.47 +5.04
25m: 38.81
50m: 1:22.47
(43.66)
7 Josefine Færg Bork 2010 Gentofte Svømme Klub 1:24.13 +6.70
25m: 39.01
50m: 1:24.13
(45.12)
8 Emilia Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:24.30 +6.87
25m: 39.10
50m: 1:24.30
(45.20)
9 Victoria Nørgaard 2010 Søllerød Svømmeklub 1:25.83 +8.40
25m: 39.16
50m: 1:25.83
(46.67)
10 Ella Lindum Andersen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:26.16 +8.73
25m: 40.30
50m: 1:26.16
(45.86)
11 Sophia Arboe Marthedal 2010 Lyngby Svømmeklub 1:26.31 +8.88
25m: 39.28
50m: 1:26.31
(47.03)
12 Livia Kirstine Holst 2010 Søllerød Svømmeklub 1:39.56 +22.13
25m: 44.51
50m: 1:39.56
(55.05)
Løb officielt kl.: 23-09-2022 18:41:09
23-09-2022 20:04.42 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner