2022-12-09   13:08:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Gentofte Open 2022 - Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Afsnit 1

Document
Resultater
Gentofte Open - Kortbane 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 23. sep  2022 to 25. sep  2022
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 19-99 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Luccas Dam Brenner 2001 Hørsholm Svømmeforening +0.65 26.75
25m: 26.75
2 Antoine Ohn 2002 Lyngby Svømmeklub +0.64 26.86 +0.11
25m: 26.86
3 Alexander Vergereau 2004 Sigma Swim Birkerød +0.72 27.02 +0.27
25m: 27.02
4 Emil Svensson 2002 Malmö Kappsimningsklubb +0.80 27.48 +0.73
25m: 27.48
5 Frederik Jørgensen 2003 Farum Svømmeklub +0.64 27.74 +0.99
25m: 27.74
6 Gabriel Olsson 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.78 28.90 +2.15
25m: 28.90
Løb officielt kl.: 23-09-2022 19:30:37
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Rybak-Andersen 2005 Gentofte Svømme Klub +0.71 28.88
25m: 28.88
2 Mathias Hemmingsen 2007 Lyngby Svømmeklub +0.63 29.42 +0.54
25m: 29.42
=3 Frederik Gersby 2006 Sigma Swim Allerød +0.88 29.47 +0.59
25m: 29.47
=3 Carl Johan Møllenbach 2006 Gentofte Svømme Klub +0.81 29.47 +0.59
25m: 29.47
5 Mark Nielsen 2007 Gentofte Svømme Klub +0.70 29.85 +0.97
25m: 29.85
6 Laurits Boserup 2005 Gentofte Svømme Klub +0.72 30.00 +1.12
25m: 30.00
7 William Hvid 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.79 30.95 +2.07
25m: 30.95
8 August Bülow Sandersen 2007 Gentofte Svømme Klub +0.83 31.37 +2.49
25m: 31.37
9 Sebastian Reyneke 2005 Gentofte Svømme Klub +0.72 31.57 +2.69
25m: 31.57
10 Oscar Robinson 2007 Gentofte Svømme Klub +0.79 33.66 +4.78
25m: 33.66
11 Maximillian Udar 2006 Gentofte Svømme Klub +0.75 33.94 +5.06
25m: 33.94
Løb officielt kl.: 23-09-2022 19:30:37
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Valdemar Hoffmann Hyldig 2008 Gentofte Svømme Klub +0.69 27.36
25m: 27.36
2 Benjamin Krohn Markussen 2008 Farum Svømmeklub +0.69 32.21 +4.85
25m: 32.21
3 Laurits Radmer Nygaard 2008 Søllerød Svømmeklub +0.88 32.88 +5.52
25m: 28.82
50m: 32.88
(4.06)
4 Vincent W. Takla 2008 Gentofte Svømme Klub +0.80 33.67 +6.31
25m: 33.67
5 David Pereira 2008 Søllerød Svømmeklub +0.81 37.12 +9.76
25m: 37.12
Løb officielt kl.: 23-09-2022 19:30:37
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anders Friis Fanø 2009 Farum Svømmeklub +0.63 38.86
25m: 38.86
2 Jonas Frahm-Falkenberg 2009 Gentofte Svømme Klub +0.91 39.88 +1.02
25m: 39.88
- Sinus Andersson 2009 Hørsholm Svømmeforening DNS
Løb officielt kl.: 23-09-2022 19:30:37
23-09-2022 19:38.45 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner