2023-02-06   11:01:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Herning Grandprix 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Document
Resultater
Herning Grand Prix 2022
Placering: Herning Svømmehal Arrangør Herning Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 25. nov  2022 to 27. nov  2022
Løb 2, 200m Frisvømning Damer Årg. 2006 og ældre - Heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Kristine Kipper Pedersen 2004 Nyborg Svømmeklub 2:19.75
50m: 32.66
100m: 1:08.06
(35.40)
150m: 1:43.88
(35.82)
200m: 2:19.75
(35.87)
2 Line Knudsen 2005 Silkeborg Svømmeklub 2:20.22 +0.47
50m: 32.75
100m: 1:08.41
(35.66)
150m: 1:44.28
(35.87)
200m: 2:20.22
(35.94)
3 Emma Spang 2006 Solrød Svømmeklub 2:23.14 +3.39
50m: 32.97
100m: 1:09.33
(36.36)
150m: 1:47.17
(37.84)
200m: 2:23.14
(35.97)
4 Cecilia Dolan 2005 Aarhus Idrætsforening Af 1900 2:31.30 +11.55
50m: 34.75
100m: 1:13.30
(38.55)
150m: 1:53.15
(39.85)
200m: 2:31.30
(38.15)
5 Mathilde Vestergaard 2006 Nyborg Svømmeklub 2:32.40 +12.65
50m: 35.00
100m: 1:13.39
(38.39)
150m: 1:53.20
(39.81)
200m: 2:32.40
(39.20)
6 Emilia Hou-Carleton 2006 Struer Svømmeklub 2:47.83 +28.08
50m: 37.24
100m: 1:18.93
(41.69)
150m: 2:03.49
(44.56)
200m: 2:47.83
(44.34)
7 Astrid Hansen 2006 Vejle Svømmeklub 2:48.64 +28.89
50m: 38.76
100m: 1:22.26
(43.50)
150m: 2:07.16
(44.90)
200m: 2:48.64
(41.48)
8 Anne Primdahl 2006 Idrætsforening Jarl, Arden 2:57.53 +37.78
50m: 37.08
100m: 1:21.32
(44.24)
150m: 2:09.96
(48.64)
200m: 2:57.53
(47.57)
Løb officielt kl.: 25-11-2022 18:50:25
Løb 2, 200m Frisvømning Damer Årg. 2007 - 2008 - Heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jasmin Haaning 2007 Skive Svømmeklub Poseidon 2:18.09
50m: 31.60
100m: 1:06.43
(34.83)
150m: 1:42.45
(36.02)
200m: 2:18.09
(35.64)
2 Karoline Iversen 2008 Herning Svømmeklub 2:18.78 +0.69
50m: 31.48
100m: 1:07.14
(35.66)
150m: 1:43.75
(36.61)
200m: 2:18.78
(35.03)
3 Emma Kidmose Hansen 2007 Silkeborg Svømmeklub 2:22.97 +4.88
50m: 33.25
100m: 1:10.33
(37.08)
150m: 1:47.22
(36.89)
200m: 2:22.97
(35.75)
4 Anna Katrine Willems 2008 Aarhus Swim - Skovbakken 2:25.38 +7.29
50m: 33.15
100m: 1:09.95
(36.80)
150m: 1:47.68
(37.73)
200m: 2:25.38
(37.70)
5 Alberte Bøgeskov Johnsen 2008 Aarhus Swim - Skovbakken 2:25.44 +7.35
50m: 32.40
100m: 1:08.91
(36.51)
150m: 1:47.37
(38.46)
200m: 2:25.44
(38.07)
6 Sophie Hvergel 2008 Aarhus Swim - HEI 2:25.87 +7.78
50m: 33.96
100m: 1:10.31
(36.35)
150m: 1:48.00
(37.69)
200m: 2:25.87
(37.87)
7 Andrea Kramer Liboriussen 2007 Holstebro Svømme Club 2:26.37 +8.28
50m: 33.12
100m: 1:10.25
(37.13)
150m: 1:48.69
(38.44)
200m: 2:26.37
(37.68)
8 Kathrine Bak Mathiasen 2008 Struer Svømmeklub 2:26.58 +8.49
50m: 34.29
100m: 1:11.43
(37.14)
150m: 1:49.91
(38.48)
200m: 2:26.58
(36.67)
9 Ida Marie Bo Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub 2:28.50 +10.41
50m: 34.19
100m: 1:11.53
(37.34)
150m: 1:50.53
(39.00)
200m: 2:28.50
(37.97)
10 Julie Norman Ramer 2007 Aarhus Swim - Lyseng 2:28.52 +10.43
50m: 33.00
100m: 1:10.41
(37.41)
150m: 1:49.60
(39.19)
200m: 2:28.52
(38.92)
11 Sarah Qvist 2007 Nyborg Svømmeklub 2:30.09 +12.00
50m: 34.02
100m: 1:12.35
(38.33)
150m: 1:52.38
(40.03)
200m: 2:30.09
(37.71)
12 Philippa Vejby Krabbenhøft 2008 Aarhus Swim - Skovbakken 2:33.08 +14.99
50m: 35.20
100m: 1:14.61
(39.41)
150m: 1:54.96
(40.35)
200m: 2:33.08
(38.12)
13 Anne Sørensen 2008 Svømmeklubben Grindsted 2:35.08 +16.99
50m: 35.15
100m: 1:14.49
(39.34)
150m: 1:55.67
(41.18)
200m: 2:35.08
(39.41)
14 Mathilde Rygaard Hansen 2008 Solrød Svømmeklub 2:35.27 +17.18
50m: 34.51
100m: 1:12.66
(38.15)
150m: 1:53.60
(40.94)
200m: 2:35.27
(41.67)
15 Dicte S. Falkenstrøm 2008 Nyborg Svømmeklub 2:37.65 +19.56
50m: 36.86
100m: 1:17.40
(40.54)
150m: 1:58.41
(41.01)
200m: 2:37.65
(39.24)
16 Maria Dyrbye 2008 Silkeborg Svømmeklub 2:41.60 +23.51
50m: 37.75
100m: 1:18.96
(41.21)
150m: 2:01.52
(42.56)
200m: 2:41.60
(40.08)
17 Nanna B. Eriksen 2007 Holstebro Svømme Club 2:44.50 +26.41
50m: 35.69
100m: 1:16.83
(41.14)
150m: 2:01.42
(44.59)
200m: 2:44.50
(43.08)
18 Lisbeth Seidler Madsen 2007 Vejle Svømmeklub 2:45.01 +26.92
50m: 36.67
100m: 1:18.03
(41.36)
150m: 2:01.63
(43.60)
200m: 2:45.01
(43.38)
19 Sarah Bennetsen 2008 Herning Svømmeklub 2:51.93 +33.84
50m: 38.76
100m: 1:22.69
(43.93)
150m: 2:08.75
(46.06)
200m: 2:51.93
(43.18)
20 Louise Jeppesen 2008 Herning Svømmeklub 2:53.06 +34.97
50m: 38.94
100m: 1:23.15
(44.21)
150m: 2:09.05
(45.90)
200m: 2:53.06
(44.01)
21 Salma Sophie Sigh Jeritslev 2008 Aarhus Swim - Skovbakken 3:03.06 +44.97
50m: 41.89
100m: 1:28.66
(46.77)
150m: 2:15.10
(46.44)
200m: 3:03.06
(47.96)
22 Isabell Thaison Jensen 2007 Herning Svømmeklub 3:12.73 +54.64
50m: 41.94
100m: 1:29.54
(47.60)
150m: 2:21.25
(51.71)
200m: 3:12.73
(51.48)
- Jasmin Jakobsen 2007 Idrætsforening Jarl, Arden DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
- Johanne Schmidt Jensen 2007 Aarhus Idrætsforening Af 1900 DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Asta Sofia Lauridsen 2008 Vejle Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
Løb officielt kl.: 25-11-2022 18:50:25
Løb 2, 200m Frisvømning Damer Årg. 2009 - 2010 - Heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frida V. Nierop-Andersen 2009 Silkeborg Svømmeklub 2:25.69
50m: 32.87
100m: 1:09.43
(36.56)
150m: 1:47.04
(37.61)
200m: 2:25.69
(38.65)
2 Sommer Maj Andersen 2009 Odder Svømmeklub 2:27.17 +1.48
50m: 34.24
100m: 1:11.76
(37.52)
150m: 1:50.30
(38.54)
200m: 2:27.17
(36.87)
3 Frida Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub 2:27.52 +1.83
50m: 34.72
100m: 1:12.49
(37.77)
150m: 1:50.70
(38.21)
200m: 2:27.52
(36.82)
4 Mynte Haaning 2009 Skive Svømmeklub Poseidon 2:28.68 +2.99
50m: 32.92
100m: 1:10.39
(37.47)
150m: 1:49.96
(39.57)
200m: 2:28.68
(38.72)
5 Katrine Mølbak 2009 Ikast Svømmeklub 2:28.95 +3.26
50m: 33.53
100m: 1:11.67
(38.14)
150m: 1:50.81
(39.14)
200m: 2:28.95
(38.14)
6 Josefine Bak Mathiasen 2010 Struer Svømmeklub 2:30.12 +4.43
50m: 35.00
100m: 1:13.21
(38.21)
150m: 1:52.26
(39.05)
200m: 2:30.12
(37.86)
7 Laura Winum Andersen 2009 Aarhus Swim - Lyseng 2:31.34 +5.65
50m: 34.70
100m: 1:13.18
(38.48)
150m: 1:52.32
(39.14)
200m: 2:31.34
(39.02)
8 Silja Bregenov 2009 Aarhus Swim - IHF 2:32.68 +6.99
50m: 34.99
100m: 1:14.89
(39.90)
150m: 1:55.81
(40.92)
200m: 2:32.68
(36.87)
9 Mathilde Lisberg Devantie 2010 Odder Svømmeklub 2:34.28 +8.59
50m: 35.34
100m: 1:15.46
(40.12)
150m: 1:56.25
(40.79)
200m: 2:34.28
(38.03)
10 Josephine Siggaard Kraul 2009 Aarhus Swim - Skovbakken 2:35.09 +9.40
50m: 33.16
100m: 1:11.99
(38.83)
150m: 1:53.57
(41.58)
200m: 2:35.09
(41.52)
11 Marie Lausdahl 2010 Odder Svømmeklub 2:35.30 +9.61
50m: 36.95
100m: 1:17.13
(40.18)
150m: 1:58.10
(40.97)
200m: 2:35.30
(37.20)
12 Dorina Gyeraj 2010 Odder Svømmeklub 2:35.54 +9.85
50m: 36.18
100m: 1:17.25
(41.07)
150m: 1:57.91
(40.66)
200m: 2:35.54
(37.63)
13 Ida Friis Mikkelsen 2010 Nyborg Svømmeklub 2:36.33 +10.64
50m: 35.25
100m: 1:14.67
(39.42)
150m: 1:56.49
(41.82)
200m: 2:36.33
(39.84)
14 Emma Mahs 2009 Solrød Svømmeklub 2:37.70 +12.01
50m: 35.52
100m: 1:15.21
(39.69)
150m: 1:56.89
(41.68)
200m: 2:37.70
(40.81)
15 Ida Enderlein 2010 Odder Svømmeklub 2:39.43 +13.74
50m: 36.01
100m: 1:16.76
(40.75)
150m: 1:59.20
(42.44)
200m: 2:39.43
(40.23)
16 Maja Carlson 2010 Struer Svømmeklub 2:40.39 +14.70
50m: 37.98
100m: 1:19.37
(41.39)
150m: 2:02.50
(43.13)
200m: 2:40.39
(37.89)
17 Julie Mikkelsen 2010 Aarhus Swim - Lyseng 2:40.79 +15.10
50m: 35.52
100m: 1:17.18
(41.66)
150m: 2:00.78
(43.60)
200m: 2:40.79
(40.01)
18 Amalie Breum Nielsen 2009 Holstebro Svømme Club 2:48.26 +22.57
50m: 38.73
100m: 1:22.08
(43.35)
150m: 2:06.86
(44.78)
200m: 2:48.26
(41.40)
19 Sofie Frøkjær 2010 Silkeborg Svømmeklub 2:48.84 +23.15
50m: 37.47
100m: 1:20.74
(43.27)
150m: 2:05.42
(44.68)
200m: 2:48.84
(43.42)
=20 Anna Friis Stenholt 2009 Silkeborg Svømmeklub 2:48.97 +23.28
50m: 38.73
100m: 1:21.83
(43.10)
150m: 2:05.96
(44.13)
200m: 2:48.97
(43.01)
=20 Nina Frederikke Toft 2010 Silkeborg Svømmeklub 2:48.97 +23.28
50m: 36.94
100m: 1:20.41
(43.47)
150m: 2:05.90
(45.49)
200m: 2:48.97
(43.07)
22 Filippa Fleng 2009 Holstebro Svømme Club 2:52.86 +27.17
50m: 38.80
100m: 1:25.51
(46.71)
150m: 2:11.67
(46.16)
200m: 2:52.86
(41.19)
23 Lærke Andersen 2009 Idrætsforening Jarl, Arden 2:55.36 +29.67
50m: 38.65
100m: 1:24.10
(45.45)
150m: 2:10.61
(46.51)
200m: 2:55.36
(44.75)
24 Emilie Randrup 2009 Silkeborg Svømmeklub 2:57.54 +31.85
50m: 42.04
100m: 1:27.75
(45.71)
150m: 2:12.81
(45.06)
200m: 2:57.54
(44.73)
25 Mia Aggerholm Jensen 2010 Odder Svømmeklub 2:59.74 +34.05
50m: 39.89
100m: 1:28.16
(48.27)
150m: 2:17.93
(49.77)
200m: 2:59.74
(41.81)
26 Claire Kølbæk Jensen 2010 Herning Svømmeklub 3:05.11 +39.42
50m: 39.95
100m: 1:27.80
(47.85)
150m: 2:19.37
(51.57)
200m: 3:05.11
(45.74)
27 Julie Hansen 2009 Svømmeklubben Grindsted 3:08.62 +42.93
50m: 40.20
100m: 1:29.31
(49.11)
150m: 2:20.55
(51.24)
200m: 3:08.62
(48.07)
28 Emma Nyby 2010 Aarhus Swim - Skovbakken 3:12.03 +46.34
50m: 40.24
100m: 1:28.86
(48.62)
150m: 2:19.75
(50.89)
200m: 3:12.03
(52.28)
- Ellen Hjarsbæk Hansen 2009 Holstebro Svømme Club DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Sigrid Rose Lindbjerg Dahl 2010 Vejle Svømmeklub DNF
- Caroline Madsen 2010 Silkeborg Svømmeklub DNS
- Olivia Bækkegård Svendsen 2009 Vejle Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 25-11-2022 18:50:25
Løb 2, 200m Frisvømning Damer Årg. 2011 og yngre - Heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Winum Andersen 2011 Aarhus Swim - Lyseng 2:46.00
50m: 37.10
100m: 1:20.41
(43.31)
150m: 2:05.13
(44.72)
200m: 2:46.00
(40.87)
2 Caroline Bøtcher 2011 Solrød Svømmeklub 2:49.74 +3.74
50m: 38.81
100m: 1:21.51
(42.70)
150m: 2:06.59
(45.08)
200m: 2:49.74
(43.15)
3 Klara Vibeke Hald Gjedde 2011 Silkeborg Svømmeklub 2:50.64 +4.64
50m: 38.57
100m: 1:23.93
(45.36)
150m: 2:09.00
(45.07)
200m: 2:50.64
(41.64)
4 Katrine Wulf 2011 Aarhus Swim - Lyseng 2:50.72 +4.72
50m: 39.30
100m: 1:23.70
(44.40)
150m: 2:08.66
(44.96)
200m: 2:50.72
(42.06)
5 Sofie Hartmann 2011 Vejle Svømmeklub 2:56.44 +10.44
50m: 39.16
100m: 1:25.79
(46.63)
150m: 2:13.17
(47.38)
200m: 2:56.44
(43.27)
6 Rihanna Lillevang 2011 Holstebro Svømme Club 2:59.76 +13.76
50m: 40.30
100m: 1:26.50
(46.20)
150m: 2:15.37
(48.87)
200m: 2:59.76
(44.39)
7 Sille Lindberg 2011 Vejle Svømmeklub 3:02.81 +16.81
50m: 39.80
100m: 1:25.39
(45.59)
150m: 2:14.79
(49.40)
200m: 3:02.81
(48.02)
8 Cecilie Ditlev Lund 2011 Aarhus Swim - Lyseng 3:05.07 +19.07
50m: 42.03
100m: 1:29.01
(46.98)
150m: 2:17.86
(48.85)
200m: 3:05.07
(47.21)
9 Mille Nova Juul Niebuhr 2011 Silkeborg Svømmeklub 3:08.88 +22.88
50m: 44.07
100m: 1:32.95
(48.88)
150m: 2:22.84
(49.89)
200m: 3:08.88
(46.04)
10 Karolina H. Fyrstman 2011 Silkeborg Svømmeklub 3:10.36 +24.36
50m: 43.65
100m: 1:33.61
(49.96)
150m: 2:23.63
(50.02)
200m: 3:10.36
(46.73)
11 Josefine Berring Ekander 2011 Aarhus Swim - HEI 3:12.67 +26.67
50m: 41.77
100m: 1:30.90
(49.13)
150m: 2:22.14
(51.24)
200m: 3:12.67
(50.53)
12 Sheila Mortensgaard 2011 Silkeborg Svømmeklub 3:13.19 +27.19
50m: 43.25
100m: 1:33.38
(50.13)
150m: 2:24.47
(51.09)
200m: 3:13.19
(48.72)
13 Camilla Petersen 2011 Silkeborg Svømmeklub 3:13.86 +27.86
50m: 46.91
100m: 1:37.20
(50.29)
150m: 2:27.57
(50.37)
200m: 3:13.86
(46.29)
14 Karla Edeling Tornvig Jensen 2011 Herning Svømmeklub 3:14.56 +28.56
50m: 41.26
100m: 1:30.73
(49.47)
150m: 2:24.19
(53.46)
200m: 3:14.56
(50.37)
15 Kaya Kirkegaard 2011 Holstebro Svømme Club 3:15.78 +29.78
50m: 40.52
100m: 1:32.41
(51.89)
150m: 2:26.06
(53.65)
200m: 3:15.78
(49.72)
16 Asta Vinther Pedersen 2011 Odder Svømmeklub 3:16.54 +30.54
50m: 42.98
100m: 1:34.83
(51.85)
150m: 2:27.25
(52.42)
200m: 3:16.54
(49.29)
17 Hellin Uzal 2011 Herning Svømmeklub 3:20.60 +34.60
50m: 40.83
100m: 1:32.08
(51.25)
150m: 2:29.12
(57.04)
200m: 3:20.60
(51.48)
18 Juliane Holler 2011 Silkeborg Svømmeklub 3:22.09 +36.09
50m: 46.37
100m: 1:38.61
(52.24)
150m: 2:33.28
(54.67)
200m: 3:22.09
(48.81)
19 Emily Grønhøj Frandsen 2011 Struer Svømmeklub 3:23.74 +37.74
50m: 40.75
100m: 1:32.18
(51.43)
150m: 2:27.92
(55.74)
200m: 3:23.74
(55.82)
20 Sofie Bertram Berg 2011 Vejle Svømmeklub 3:24.81 +38.81
50m: 43.31
100m: 1:36.72
(53.41)
150m: 2:33.02
(56.30)
200m: 3:24.81
(51.79)
21 Emilie Dalgaard Farving 2012 Silkeborg Svømmeklub 3:29.78 +43.78
50m: 44.39
100m: 1:40.40
(56.01)
150m: 2:39.41
(59.01)
200m: 3:29.78
(50.37)
- Gry Lønne Jensen 2012 Ikast Svømmeklub DSQ
SW 4.1 ej fod på forkant af skamlen ved start
- Thea Holmegaard Caludan 2012 Silkeborg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 25-11-2022 18:50:25
26-11-2022 12:06.02 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Herning Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner