Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer Årg. 2006 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
29.68 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
30.16 |
+0.48 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
30.37 |
+0.69 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
30.40 |
+0.72 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
31.32 |
+1.64 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
31.38 |
+1.70 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
Odder Svømmeklub |
|
|
32.01 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
32.11 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freya Ellebye |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
32.31 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
32.65 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Cecilia Dolan |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
33.68 |
+4.00 |
|
DI |
|
|
|
|
|
=11 |
|
Freja Kruse |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
33.68 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
34.17 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
34.38 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
36.61 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nicoline Astrup Jensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
|
38.42 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilia Hou-Carleton |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
|
39.33 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 23:27:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer Årg. 2007 - 2008 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
31.48 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
31.99 |
+0.51 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
32.06 |
+0.58 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
32.10 |
+0.62 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
32.25 |
+0.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
32.40 |
+0.92 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
32.43 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
32.94 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
33.03 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
33.33 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
34.07 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
34.32 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rikke Andresen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
34.41 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
35.04 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
35.06 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
35.25 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
35.75 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
35.79 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
36.20 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
36.38 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
37.04 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
38.27 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
38.49 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Johanne Schmidt Jensen |
2007 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
39.26 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Katrine Jurlander Ovesen |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
39.38 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Helena Fritz Larsen |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
39.51 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Maya Kirkeby |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
40.83 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Salma Sophie Sigh Jeritslev |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
43.06 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
43.95 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Caroline Birkedal Pedersen |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
46.33 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Victoria Guldberg |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
53.20 |
+21.72 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Hartmann |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johanne Ishøi |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mette Larsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 23:27:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer Årg. 2009 - 2010 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
29.94 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
30.89 |
+0.95 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
32.28 |
+2.34 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
33.74 |
+3.80 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
33.75 |
+3.81 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
34.32 |
+4.38 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
34.61 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
34.89 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
35.04 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
35.08 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
35.31 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
35.94 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
36.01 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
36.03 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
36.24 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
36.39 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nanna Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
36.44 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
36.75 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
36.89 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Pia Lindberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
37.12 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
37.24 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
37.95 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
38.19 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
38.23 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
39.02 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lærke Andersen |
2009 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
39.43 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
39.44 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
41.02 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
42.71 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emilie Ask |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
43.96 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
44.53 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
44.72 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
45.45 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
45.77 |
+15.83 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
46.90 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Lærke Djernes |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
47.25 |
+17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
49.11 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Emma Nyby |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
50.46 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Jasmin Sand Eskesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
57.97 |
+28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benenev 5 m |
|
|
|
|
- |
|
Naja Kielberg |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 23:27:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer Årg. 2011 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
36.44 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
38.06 |
+1.62 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
40.29 |
+3.85 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
40.41 |
+3.97 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
40.62 |
+4.18 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
42.34 |
+5.90 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Elise Liboriussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
42.47 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
44.45 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
45.21 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emily Grønhøj Frandsen |
2011 |
Struer Svømmeklub |
|
|
46.56 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
|
|
48.15 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adriana Casarello Jurjo |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
48.56 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Ishøi |
2011 |
Struer Svømmeklub |
|
|
49.32 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Berring Ekander |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
49.74 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
49.93 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
50.38 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
50.86 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Vermod Rasmussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
53.56 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
54.03 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Asta Nonbo Pilegaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
55.73 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
57.86 |
+21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Gry Lønne Jensen |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
58.31 |
+21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emilie Dalgaard Farving |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
59.28 |
+22.84 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Juliane Holler |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:02.24 |
+25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Linn Kristine Banggaard |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:08.26 |
+31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Ikke samtidigt berøring med begge hænder v 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Sofie Kalsmose Jakobsen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lara Aukland |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Augusta Alf Gindeberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Camilla Petersen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 23:27:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 16:43.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|