2024-07-22   15:40:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Ungdoms GP 3 2022, Kristinehamn

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 15/10 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00-09.45)

Document
Resultat
Ungdoms GP 3 med Värmlandssprinten 2022, Kristinehamn
Plats: Sannabadet Arrangör: Kristinehamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 okt 2022 till den 16 okt 2022
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 18-99 år - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gabriel Hökemyr 2002 Karlskoga Simförening 459 2:35.70
50m: 35.56
100m: 1:15.55
(39.99)
150m: 1:55.84
(40.29)
200m: 2:35.70
(39.86)
2 Mårten Emilsson 2004 Örebro Simallians 300 2:59.35 +23.65
50m: 40.71
100m: 1:26.95
(46.24)
150m: 2:14.67
(47.72)
200m: 2:59.35
(44.68)
Grenen officiell:  2022-10-15 11:09:00
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar C - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olle Jansten 2007 Eskilstuna Simklubb 356 2:49.48
50m: 38.29
100m: 1:21.24
(42.95)
150m: 2:06.26
(45.02)
200m: 2:49.48
(43.22)
2 Johan Pellfolk 2007 Karlstads Simsällskap 310 2:57.38 +7.90
50m: 40.80
100m: 1:26.87
(46.07)
150m: 2:12.46
(45.59)
200m: 2:57.38
(44.92)
3 Linus Bjelkemark 2007 Eskilstuna Simklubb 235 3:14.57 +25.09
50m: 43.16
100m: 1:34.10
(50.94)
150m: 2:24.10
(50.00)
200m: 3:14.57
(50.47)
4 Sam Shehadeh 2007 Hallsberg Kumla Simklubb 160 3:41.05 +51.57
50m: 47.18
100m: 1:42.31
(55.13)
150m: 2:41.05
(58.74)
200m: 3:41.05
(1:00.00)
Grenen officiell:  2022-10-15 11:09:00
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar D - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonathan Johansson 2008 Eskilstuna Simklubb 329 2:54.03
50m: 39.47
100m: 1:24.10
(44.63)
150m: 2:09.73
(45.63)
200m: 2:54.03
(44.30)
2 Lucas Eriksson 2008 Karlskoga Simförening 285 3:02.45 +8.42
50m: 40.77
100m: 1:27.07
(46.30)
150m: 2:15.12
(48.05)
200m: 3:02.45
(47.33)
3 Max Poppelier 2008 Eskilstuna Simklubb 271 3:05.57 +11.54
50m: 40.87
100m: 1:26.56
(45.69)
150m: 2:14.63
(48.07)
200m: 3:05.57
(50.94)
4 Can Haji 2008 Eskilstuna Simklubb 238 3:13.77 +19.74
50m: 41.96
100m: 1:31.35
(49.39)
150m: 2:22.94
(51.59)
200m: 3:13.77
(50.83)
5 Milton Karlsson Linander 2008 Karlskoga Simförening 139 3:51.73 +57.70
50m: 52.33
100m: 1:52.86
(1:00.53)
150m: 2:53.22
(1:00.36)
200m: 3:51.73
(58.51)
- Karl Winge 2008 Karlskoga Simförening DSQ
Grenen officiell:  2022-10-15 11:09:00
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar E - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Liam Gustafsson 2009 Grums Simsällskap 347 2:50.85
50m: 39.52
100m: 1:23.96
(44.44)
150m: 2:08.48
(44.52)
200m: 2:50.85
(42.37)
2 Arsen Mitev 2009 Karlskoga Simförening 199 3:25.67 +34.82
50m: 45.95
100m: 1:37.98
(52.03)
150m: 2:32.21
(54.23)
200m: 3:25.67
(53.46)
3 Jonatan Sundström Sjöholm 2009 Örebro Simallians 163 3:39.85 +49.00
50m: 49.28
100m: 1:45.79
(56.51)
150m: 2:43.84
(58.05)
200m: 3:39.85
(56.01)
Grenen officiell:  2022-10-15 11:09:00
2022-10-18 07:40:16 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner