2024-07-20   18:40:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Wasasimmet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Wasasimmet
Plats: Sannabadet Arrangör: Filipstads SK/Kristinehamns SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 27 nov 2022 till den 27 nov 2022
Gren 1, 50m Fjärilsim Fl 12 och yngre - Final
Sponsor: Wasa Sport
Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
Elly Andersson 11 Grums Simsällskap 255 38.40 103,10 %
Ebba Boljang 9 Hallsberg Kumla Simklubb 67 59.96 102,31 %
Elicia Byhlin 11 Hallsberg Kumla Simklubb 170 43.94 100,39 %
Felicia Claesson 12 Mariestads Simsällskap 156 45.25
Maja Englund 12 Grums Simsällskap 303 36.28 100,96 %
Julia Handell 9 Karlskoga Simförening DNS
Emma Hellström 12 Åmåls Simsällskap DNS
Astrid Herke 12 Åmåls Simsällskap 170 43.98 101,79 %
Lillian Honoré 12 Åmåls Simsällskap 256 38.35 101,72 %
Wendela Johrin 12 Karlskoga Simförening 217 40.51 103,09 %
Thea Kustmark 12 Karlstads Simsällskap 255 38.44 102,93 %
Sofia Lannhard 12 Hallsberg Kumla Simklubb 193 42.16 117,90 %
Filippa Larsson 11 Grums Simsällskap DNS
Alva Lundell 11 Mariestads Simsällskap 225 40.07 101,21 %
Emily Luthman 10 Hallsberg Kumla Simklubb 100 52.39 102,86 %
Mia Miteva 11 Karlskoga Simförening 160 44.83 104,41 %
Maya Månson 11 Åmåls Simsällskap 225 40.05 109,96 %
Iza Parviainen 12 Grums Simsällskap DNS
Anni Ramberg Sundin 11 Mariestads Simsällskap 111 50.70 112,21 %
Selma Sakambet 12 Hallsberg Kumla Simklubb DNS
Mathilda Sörqvist 11 Åmåls Simsällskap 239 39.25 110,29 %
Grenen officiell:  2022-11-27 11:02:47
Gren 1, 50m Fjärilsim Fl 13 år - Final
Sponsor: Wasa Sport
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Nova Gaede 13 Mariestads Simsällskap 316 35.77 96,56 %
2 Elna Wilen 13 Karlskoga Simförening 269 37.73 103,28 %
3 Tilde Quarfordt 13 Karlskoga Simförening 240 39.22
4 Elsa Zetterlund 13 Hallsberg Kumla Simklubb 235 39.47 101,60 %
5 Inez Lannhard 13 Hallsberg Kumla Simklubb 203 41.47
6 Lea Hultqvist 13 Karlstads Simsällskap 168 44.13 101,01 %
7 Patricia Andersson Johansson 13 Karlstads Simsällskap 151 45.69 100,15 %
8 Lilly Arnberg 13 Karlstads Simsällskap 82 56.09
Grenen officiell:  2022-11-27 11:02:47
Gren 1, 50m Fjärilsim Fl 14 år - Final
Sponsor: Wasa Sport
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Moa Englund 14 Grums Simsällskap 428 32.34 101,07 %
2 Ebba Vihlborg 14 Hallsberg Kumla Simklubb 289 36.86 97,78 %
3 Nelly Björlin 14 Grums Simsällskap 225 40.04 111,10 %
4 Tindra Granfeldt 14 Hallsberg Kumla Simklubb 196 41.91
5 Elicia Hovbrink 14 Mariestads Simsällskap 125 48.68 104,21 %
6 Isabelle Karlsson 14 Karlskoga Simförening 65 1:00.50
Grenen officiell:  2022-11-27 11:02:47
Gren 1, 50m Fjärilsim Fl 15 år - Final
Sponsor: Wasa Sport
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Ida Emilsson 15 Nora Simsällskap 361 34.21 100,81 %
2 Amanda Ronnby 15 Åsundens Simsällskap 238 39.33 104,07 %
3 Linnea Johnsson 15 Karlskoga Simförening 156 45.24 120,07 %
4 Marina Otter 15 Hallsberg Kumla Simklubb 90 54.33 110,08 %
- Cornelia Sörqvist 15 Åmåls Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2022-11-27 11:02:47
Gren 1, 50m Fjärilsim Fl 16-99 år - Final
Sponsor: Wasa Sport
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Ayda Kayedpour 16 Hallsberg Kumla Simklubb 287 36.92 98,40 %
2 Anna Sisell 19 Simsällskapet Mora 246 38.89 90,79 %
3 Viktoria Andersson 17 Mariestads Simsällskap 233 39.61 101,81 %
4 My Semstrand 18 Nora Simsällskap 133 47.68 97,86 %
5 Hanna Martinsson 16 Karlsborgs Simklubb 86 55.08 108,15 %
Grenen officiell:  2022-11-27 11:02:47
2023-11-20 14:22:52 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Filipstads Simklubb
Document
Resultat
Wasasimmet
Plats: Sannabadet Arrangör: Filipstads SK/Kristinehamns SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 27 nov 2022 till den 27 nov 2022
Gren 2, 50m Fjärilsim Po 12 och yngre - Final
Sponsor: OLW Smash
Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
Anton Martinsson 12 Karlsborgs Simklubb 136 42.28 114,72 %
Philip Noremalm 11 Karlstads Simsällskap 88 48.77
Adam Roswall 12 Mariestads Simsällskap 149 40.98 108,36 %
Grenen officiell:  2022-11-27 11:11:02
Gren 2, 50m Fjärilsim Po 13 år - Final
Sponsor: OLW Smash
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Elis Berntsson 13 Åmåls Simsällskap 438 28.63 100,42 %
2 Liam Gustafsson 13 Grums Simsällskap 389 29.78 101,19 %
3 William Emmesjö 13 Karlstads Simsällskap 229 35.51 120,24 %
4 Arsen Mitev 13 Karlskoga Simförening 153 40.64 104,31 %
5 Anton Grimberg 13 Grums Simsällskap 150 40.86 105,48 %
6 Oscar Schelin 13 Karlsborgs Simklubb 136 42.26 101,58 %
7 Vidar Hellquist 13 Karlskoga Simförening 130 42.85 111,23 %
8 Lukas Andersson 13 Säffle Simsällskap 109 45.50 109,43 %
Grenen officiell:  2022-11-27 11:11:02
Gren 2, 50m Fjärilsim Po 14 år - Final
Sponsor: OLW Smash
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Gustav Larsson 14 Simsällskapet Mora 359 30.59 99,93 %
2 Valter Strömberg 14 Hallsberg Kumla Simklubb 204 36.93 113,45 %
3 Milton Karlsson Linander 14 Karlskoga Simförening 76 51.14 101,84 %
- Simon Johansson 14 Karlskoga Simförening DSQ
- Sam Shehadeh 14 Hallsberg Kumla Simklubb DNS
Grenen officiell:  2022-11-27 11:11:02
Gren 2, 50m Fjärilsim Po 15 år - Final
Sponsor: OLW Smash
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
- Eldin Sakambet 15 Hallsberg Kumla Simklubb DNS
Grenen officiell:  2022-11-27 11:11:02
Gren 2, 50m Fjärilsim Po 16-99 år - Final
Sponsor: OLW Smash
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Lukas Stein 17 Karlskoga Simförening 364 30.46 103,76 %
2 Andreas Thungren 20 Hallsberg Kumla Simklubb 300 32.49 106,29 %
3 Casper Larsson 16 Grums Simsällskap 290 32.83 94,78 %
4 Martin von Knorring 17 Mariestads Simsällskap 235 35.21 95,83 %
5 Jacob Haggård 17 Mariestads Simsällskap 211 36.49 105,20 %
Grenen officiell:  2022-11-27 11:11:02
2023-11-20 14:25:36 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Filipstads Simklubb
Document
Resultat
Wasasimmet
Plats: Sannabadet Arrangör: Filipstads SK/Kristinehamns SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 27 nov 2022 till den 27 nov 2022
Gren 3, 50m Bröstsim Fl 13 år oy 12 och yngre - Final
Sponsor: Wasa Husman
Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
Elly Andersson 11 Grums Simsällskap 311 42.11 110,61 %
Meja Andersson 10 Karlsborgs Simklubb 86 1:04.46
Minna Bobeck 10 Mariestads Simsällskap 140 54.89 104,62 %
Ebba Boljang 9 Hallsberg Kumla Simklubb 105 1:00.38
Elicia Byhlin 11 Hallsberg Kumla Simklubb 239 45.97 109,10 %
Elin Cirre 10 Karlstads Simsällskap 165 52.01 102,14 %
Felicia Claesson 12 Mariestads Simsällskap 211 47.92 105,89 %
Maja Englund 12 Grums Simsällskap 223 47.05 99,40 %
Dima Flihan 11 Kristinehamns Simsällskap 138 55.16 111,87 %
Emilia Hall 11 Karlstads Simsällskap 152 53.42 105,64 %
Julia Handell 9 Karlskoga Simförening 127 56.77 97,23 %
Agnes Hedelin 10 Karlstads Simsällskap 134 55.73 99,64 %
Emma Hellström 12 Åmåls Simsällskap DNS
Astrid Herke 12 Åmåls Simsällskap 263 44.56 100,29 %
Lillian Honoré 12 Åmåls Simsällskap 315 41.97 99,38 %
Thea Hovbrink 11 Mariestads Simsällskap 145 54.33 108,23 %
Wendela Johrin 12 Karlskoga Simförening 242 45.80 102,01 %
Thea Kustmark 12 Karlstads Simsällskap 248 45.41 101,92 %
Sofia Lannhard 12 Hallsberg Kumla Simklubb 166 51.87 104,88 %
Filippa Larsson 11 Grums Simsällskap 230 46.56 98,58 %
Alva Lundell 11 Mariestads Simsällskap 195 49.24 104,57 %
Jodie Lundström 12 Kristinehamns Simsällskap 154 53.21
Emily Luthman 10 Hallsberg Kumla Simklubb 194 49.28 108,71 %
Lillie Lövendahl 10 Karlsborgs Simklubb 84 1:05.16 101,59 %
Märta Mellgren 11 Kristinehamns Simsällskap 153 53.33
Mia Miteva 11 Karlskoga Simförening 171 51.37 101,59 %
Maya Månson 11 Åmåls Simsällskap 252 45.19 107,59 %
Märtha Nicander 10 Karlstads Simsällskap 94 1:02.62 111,42 %
Robyn Ogestad 11 Karlstads Simsällskap 235 46.26 100,86 %
Klara Olsson 8 Karlskoga Simförening 46 1:19.34
Iza Parviainen 12 Grums Simsällskap DNS
Anni Ramberg Sundin 11 Mariestads Simsällskap 209 48.06 100,80 %
Märtha Rydh 10 Karlsborgs Simklubb 176 50.92 119,35 %
Selma Sakambet 12 Hallsberg Kumla Simklubb 146 54.23 111,04 %
Signe Sandström 10 Kristinehamns Simsällskap 45 1:19.96
Leia Sjögren 10 Grums Simsällskap 97 1:02.02 100,74 %
Elsa Sundberg 8 Kristinehamns Simsällskap 75 1:07.52
Mathilda Sörqvist 11 Åmåls Simsällskap 269 44.24 101,34 %
Vilda Ternemar 11 Kristinehamns Simsällskap DNS
Emily Thompson 12 Kristinehamns Simsällskap 203 48.52 111,28 %
Dunja Velemir 10 Karlstads Simsällskap 157 52.92 103,76 %
Elvira Welin 11 Hallsberg Kumla Simklubb 137 55.33
Sigrid Winge 11 Karlskoga Simförening 200 48.81 100,73 %
Grenen officiell:  2022-11-27 11:38:01
Gren 3, 50m Bröstsim Fl 13 år oy 13 år - Final
Sponsor: Wasa Husman
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Nova Gaede 13 Mariestads Simsällskap 278 43.75 106,16 %
2 Elna Wilen 13 Karlskoga Simförening 273 44.02 99,73 %
3 Tilde Zetterquist 13 Karlskoga Simförening 268 44.26 100,74 %
4 Elsa Zetterlund 13 Hallsberg Kumla Simklubb 264 44.52 101,40 %
5 Tilde Quarfordt 13 Karlskoga Simförening 229 46.68 99,83 %
6 Patricia Andersson Johansson 13 Karlstads Simsällskap 220 47.30 99,92 %
7 Elsa Andersson 13 Åmåls Simsällskap 214 47.73 101,08 %
8 Lea Hultqvist 13 Karlstads Simsällskap 205 48.42 101,63 %
9 Dorina Franjic 13 Karlskoga Simförening 182 50.36
10 Lilly Arnberg 13 Karlstads Simsällskap 168 51.75 118,29 %
11 Inez Lannhard 13 Hallsberg Kumla Simklubb 148 53.98
Grenen officiell:  2022-11-27 11:38:01
2023-11-20 14:26:08 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Filipstads Simklubb
Document
Resultat
Wasasimmet
Plats: Sannabadet Arrangör: Filipstads SK/Kristinehamns SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 27 nov 2022 till den 27 nov 2022
Gren 4, 50m Bröstsim Po 13 år oy 12 och yngre - Final
Sponsor: Wasa Husman
Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
Arvid Danielsson 10 Karlstads Simsällskap 64 1:02.95
Viktor Glawing 11 Kristinehamns Simsällskap DNS
Victor Haggård 12 Mariestads Simsällskap 87 56.84 101,86 %
Liam Kjellberg Lundmark 11 Karlstads Simsällskap 73 1:00.29
Anton Martinsson 12 Karlsborgs Simklubb 141 48.41 105,76 %
Pontus Martinsson 9 Karlsborgs Simklubb 68 1:01.71
Adam Roswall 12 Mariestads Simsällskap 169 45.61 100,07 %
Nils Samuelsson 9 Karlskoga Simförening 98 54.70
Walter Wåhlén 10 Karlstads Simsällskap 98 54.67 108,30 %
Grenen officiell:  2022-11-27 11:45:08
Gren 4, 50m Bröstsim Po 13 år oy 13 år - Final
Sponsor: Wasa Husman
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Elis Berntsson 13 Åmåls Simsällskap 366 35.27 98,09 %
2 Liam Gustafsson 13 Grums Simsällskap 352 35.74 102,64 %
3 William Emmesjö 13 Karlstads Simsällskap 299 37.75 104,11 %
4 Arsen Mitev 13 Karlskoga Simförening 195 43.47 102,07 %
5 Anton Grimberg 13 Grums Simsällskap 193 43.67 111,74 %
6 Melker Tollstoy 13 Karlskoga Simförening 136 49.06 106,25 %
7 Edvin Ekblom 13 Mariestads Simsällskap 133 49.43 104,85 %
8 Lukas Andersson 13 Säffle Simsällskap 132 49.49 103,21 %
9 Oscar Schelin 13 Karlsborgs Simklubb 125 50.48 101,50 %
- Teo Midebo 13 Grums Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2022-11-27 11:45:08
2023-11-20 14:26:15 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Filipstads Simklubb
Document
Resultat
Wasasimmet
Plats: Sannabadet Arrangör: Filipstads SK/Kristinehamns SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 27 nov 2022 till den 27 nov 2022
Gren 5, 100m Bröstsim Fl 14 år oå 14 år - Final
Sponsor: OLW Dill & Gräslök
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Moa Englund 14 Grums Simsällskap 374 1:26.53 95,25 %
100m: 1:26.53
(1:26.53)
2 Ebba Vihlborg 14 Hallsberg Kumla Simklubb 342 1:29.15 97,53 %
100m: 1:29.15
(1:29.15)
3 Tindra Granfeldt 14 Hallsberg Kumla Simklubb 237 1:40.70
100m: 1:40.70
(1:40.70)
4 Elicia Hovbrink 14 Mariestads Simsällskap 208 1:45.15 97,13 %
100m: 1:45.15
(1:45.15)
Grenen officiell:  2022-11-27 11:54:14
Gren 5, 100m Bröstsim Fl 14 år oå 15 år - Final
Sponsor: OLW Dill & Gräslök
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Amanda Ronnby 15 Åsundens Simsällskap 401 1:24.50
100m: 1:24.50
(1:24.50)
2 Ida Emilsson 15 Nora Simsällskap 237 1:40.71
100m: 1:40.71
(1:40.71)
3 Hanna Haggård 15 Mariestads Simsällskap 204 1:45.83 103,74 %
100m: 1:45.83
(1:45.83)
4 Linnea Johnsson 15 Karlskoga Simförening 143 1:59.23
100m: 1:59.23
(1:59.23)
5 Marina Otter 15 Hallsberg Kumla Simklubb 100 2:13.98
100m: 2:13.98
(2:13.98)
- Cornelia Sörqvist 15 Åmåls Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2022-11-27 11:54:14
Gren 5, 100m Bröstsim Fl 14 år oå 16-99 år - Final
Sponsor: OLW Dill & Gräslök
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Viktoria Andersson 17 Mariestads Simsällskap 302 1:32.89 99,28 %
100m: 1:32.89
(1:32.89)
2 Anna Sisell 19 Simsällskapet Mora 297 1:33.40 101,83 %
100m: 1:33.40
(1:33.40)
3 Hanna Martinsson 16 Karlsborgs Simklubb 121 2:05.99 94,08 %
100m: 2:05.99
(2:05.99)
Grenen officiell:  2022-11-27 11:54:14
2023-11-20 14:26:25 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Filipstads Simklubb
Document
Resultat
Wasasimmet
Plats: Sannabadet Arrangör: Filipstads SK/Kristinehamns SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 27 nov 2022 till den 27 nov 2022
Gren 6, 100m Bröstsim Po 14 år oä 14 år - Final
Sponsor: OLW Dill & Gräslök
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Gustav Larsson 14 Simsällskapet Mora 308 1:22.26 98,27 %
100m: 1:22.26
(1:22.26)
2 Valter Strömberg 14 Hallsberg Kumla Simklubb 225 1:31.36 105,40 %
100m: 1:31.36
(1:31.36)
3 Milton Karlsson Linander 14 Karlskoga Simförening 125 1:51.21 97,31 %
100m: 1:51.21
(1:51.21)
4 Simon Johansson 14 Karlskoga Simförening 117 1:53.66
100m: 1:53.66
(1:53.66)
- Sam Shehadeh 14 Hallsberg Kumla Simklubb DNS
Grenen officiell:  2022-11-27 11:58:47
Gren 6, 100m Bröstsim Po 14 år oä 15 år - Final
Sponsor: OLW Dill & Gräslök
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
- Eldin Sakambet 15 Hallsberg Kumla Simklubb DNS
Grenen officiell:  2022-11-27 11:58:47
Gren 6, 100m Bröstsim Po 14 år oä 16-99 år - Final
Sponsor: OLW Dill & Gräslök
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Gabriel Raicu 19 Karlskoga Simförening 284 1:24.53 98,45 %
100m: 1:24.53
(1:24.53)
2 Jacob Haggård 17 Mariestads Simsällskap 238 1:29.61 101,69 %
100m: 1:29.61
(1:29.61)
3 Martin von Knorring 17 Mariestads Simsällskap 235 1:30.03 102,59 %
100m: 1:30.03
(1:30.03)
- Sebastian Kamsties 24 Hallsberg Kumla Simklubb DNS
- Casper Larsson 16 Grums Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2022-11-27 11:58:47
2023-11-20 14:26:32 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Filipstads Simklubb
Document
Resultat
Wasasimmet
Plats: Sannabadet Arrangör: Filipstads SK/Kristinehamns SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 27 nov 2022 till den 27 nov 2022
Gren 7, 50m Ryggsim Fl 13 år oy 12 och yngre - Final
Sponsor: Wasa Frukost
Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
Elly Andersson 11 Grums Simsällskap 299 38.36 106,60 %
Meja Andersson 10 Karlsborgs Simklubb 90 57.09
Minna Bobeck 10 Mariestads Simsällskap 108 53.84
Ebba Boljang 9 Hallsberg Kumla Simklubb 50 1:09.67
Elicia Byhlin 11 Hallsberg Kumla Simklubb 172 46.08 103,86 %
Elin Cirre 10 Karlstads Simsällskap 139 49.46 107,43 %
Felicia Claesson 12 Mariestads Simsällskap 231 41.79 101,00 %
Maja Englund 12 Grums Simsällskap 310 37.89 97,62 %
Emilia Hall 11 Karlstads Simsällskap 162 47.00 104,02 %
Julia Handell 9 Karlskoga Simförening 107 53.98 96,09 %
Agnes Hedelin 10 Karlstads Simsällskap 128 50.92 106,81 %
Emma Hellström 12 Åmåls Simsällskap DNS
Astrid Herke 12 Åmåls Simsällskap 186 44.91 102,73 %
Thea Hovbrink 11 Mariestads Simsällskap 76 1:00.37 117,77 %
Wendela Johrin 12 Karlskoga Simförening 215 42.82 104,57 %
Thea Kustmark 12 Karlstads Simsällskap 218 42.61 98,55 %
Sofia Lannhard 12 Hallsberg Kumla Simklubb 144 48.95 110,77 %
Filippa Larsson 11 Grums Simsällskap 165 46.75 100,83 %
Alva Lundell 11 Mariestads Simsällskap 273 39.53 105,75 %
Emily Luthman 10 Hallsberg Kumla Simklubb 163 46.99 110,15 %
Lillie Lövendahl 10 Karlsborgs Simklubb 33 1:19.41 97,15 %
Mia Miteva 11 Karlskoga Simförening 157 47.58 100,19 %
Maya Månson 11 Åmåls Simsällskap 250 40.72 104,46 %
Märtha Nicander 10 Karlstads Simsällskap 83 58.77 100,34 %
Hedvig Nilsson-Sörskog 11 Kristinehamns Simsällskap 96 55.96
Robyn Ogestad 11 Karlstads Simsällskap 171 46.16 106,99 %
Iza Parviainen 12 Grums Simsällskap DNS
Elsa Pozo-Maxstad 11 Kristinehamns Simsällskap 84 58.46 108,87 %
Anni Ramberg Sundin 11 Mariestads Simsällskap 202 43.69 106,41 %
Märtha Rydh 10 Karlsborgs Simklubb 131 50.47
Selma Sakambet 12 Hallsberg Kumla Simklubb 123 51.59 118,11 %
Signe Sandström 10 Kristinehamns Simsällskap 99 55.35
Leia Sjögren 10 Grums Simsällskap 102 54.90 104,10 %
Julia Sundberg 11 Kristinehamns Simsällskap 104 54.47
Mathilda Sörqvist 11 Åmåls Simsällskap 258 40.31 103,96 %
Emily Thompson 12 Kristinehamns Simsällskap 189 44.67 111,44 %
Dunja Velemir 10 Karlstads Simsällskap 83 58.76 118,29 %
Elvira Welin 11 Hallsberg Kumla Simklubb 92 56.73
Grenen officiell:  2022-11-27 12:21:49
Gren 7, 50m Ryggsim Fl 13 år oy 13 år - Final
Sponsor: Wasa Frukost
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Patricia Andersson Johansson 13 Karlstads Simsällskap 300 38.34 101,34 %
2 Elna Wilen 13 Karlskoga Simförening 280 39.20 100,71 %
3 Nova Gaede 13 Mariestads Simsällskap 272 39.60 100,95 %
4 Elsa Zetterlund 13 Hallsberg Kumla Simklubb 258 40.29 101,99 %
5 Tilde Zetterquist 13 Karlskoga Simförening 224 42.22 100,71 %
6 Elsa Andersson 13 Åmåls Simsällskap 209 43.22 99,46 %
7 Lea Hultqvist 13 Karlstads Simsällskap 185 44.97 102,96 %
8 Rut Sundin 13 Karlskoga Simförening 183 45.16
9 Inez Lannhard 13 Hallsberg Kumla Simklubb 112 53.14
Grenen officiell:  2022-11-27 12:21:49
2023-11-20 14:26:42 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Filipstads Simklubb
Document
Resultat
Wasasimmet
Plats: Sannabadet Arrangör: Filipstads SK/Kristinehamns SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 27 nov 2022 till den 27 nov 2022
Gren 8, 50m Ryggsim Po 13 år oy 12 och yngre - Final
Sponsor: Wasa Frukost
Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
Arvid Danielsson 10 Karlstads Simsällskap 59 56.90
Victor Haggård 12 Mariestads Simsällskap 63 55.68
Liam Kjellberg Lundmark 11 Karlstads Simsällskap 65 55.25
Anton Martinsson 12 Karlsborgs Simklubb 112 45.99 103,58 %
Pontus Martinsson 9 Karlsborgs Simklubb 51 59.70
Robin Persson 11 Karlskoga Simförening 120 45.01 104,32 %
Adam Roswall 12 Mariestads Simsällskap 184 39.04 104,55 %
Nils Samuelsson 9 Karlskoga Simförening 70 53.80
Walter Wåhlén 10 Karlstads Simsällskap 104 47.19 107,80 %
Grenen officiell:  2022-11-27 12:27:56
Gren 8, 50m Ryggsim Po 13 år oy 13 år - Final
Sponsor: Wasa Frukost
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Elis Berntsson 13 Åmåls Simsällskap 328 32.21 99,47 %
2 Liam Gustafsson 13 Grums Simsällskap 314 32.67 101,86 %
3 William Emmesjö 13 Karlstads Simsällskap 274 34.18 101,27 %
4 Oscar Schelin 13 Karlsborgs Simklubb 173 39.86 104,37 %
5 Anton Grimberg 13 Grums Simsällskap 159 40.97 109,30 %
6 Arsen Mitev 13 Karlskoga Simförening 121 44.81 97,90 %
7 Lukas Andersson 13 Säffle Simsällskap 119 45.06 96,79 %
8 Vidar Hellquist 13 Karlskoga Simförening 117 45.31 108,91 %
- Teo Midebo 13 Grums Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2022-11-27 12:27:56
2023-11-20 14:26:48 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Filipstads Simklubb
Document
Resultat
Wasasimmet
Plats: Sannabadet Arrangör: Filipstads SK/Kristinehamns SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 27 nov 2022 till den 27 nov 2022
Gren 9, 100m Ryggsim Fl 14 år oä 14 år - Final
Sponsor: OLW Cheez Doodles
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Moa Englund 14 Grums Simsällskap 429 1:12.92 98,04 %
100m: 1:12.92
(1:12.92)
2 Ebba Vihlborg 14 Hallsberg Kumla Simklubb 272 1:24.92 101,30 %
100m: 1:24.92
(1:24.92)
3 Nelly Björlin 14 Grums Simsällskap 242 1:28.26 112,67 %
100m: 1:28.26
(1:28.26)
4 Elicia Hovbrink 14 Mariestads Simsällskap 173 1:38.69 97,90 %
100m: 1:38.69
(1:38.69)
Grenen officiell:  2022-11-27 12:33:34
Gren 9, 100m Ryggsim Fl 14 år oä 15 år - Final
Sponsor: OLW Cheez Doodles
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Hanna Haggård 15 Mariestads Simsällskap 144 1:44.81 104,17 %
100m: 1:44.81
(1:44.81)
2 Marina Otter 15 Hallsberg Kumla Simklubb 85 2:05.14
100m: 2:05.14
(2:05.14)
- Cornelia Sörqvist 15 Åmåls Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2022-11-27 12:33:34
Gren 9, 100m Ryggsim Fl 14 år oä 16-99 år - Final
Sponsor: OLW Cheez Doodles
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Linneá Therus 17 Karlskoga Simförening 396 1:14.88 100,32 %
100m: 1:14.88
(1:14.88)
2 Viktoria Andersson 17 Mariestads Simsällskap 247 1:27.59 98,63 %
100m: 1:27.59
(1:27.59)
3 My Semstrand 18 Nora Simsällskap 217 1:31.47 105,43 %
100m: 1:31.47
(1:31.47)
Grenen officiell:  2022-11-27 12:33:34
2023-11-20 14:26:55 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Filipstads Simklubb
Document
Resultat
Wasasimmet
Plats: Sannabadet Arrangör: Filipstads SK/Kristinehamns SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 27 nov 2022 till den 27 nov 2022
Gren 10, 100m Ryggsim Po 14 år oä 14 år - Final
Sponsor: OLW Cheez Doodles
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Artem Monchin 14 Karlstads Simsällskap 359 1:08.75 97,65 %
100m: 1:08.75
(1:08.75)
2 Gustav Larsson 14 Simsällskapet Mora 304 1:12.63 100,44 %
100m: 1:12.63
(1:12.63)
3 Valter Strömberg 14 Hallsberg Kumla Simklubb 145 1:32.86 105,96 %
100m: 1:32.86
(1:32.86)
4 Milton Karlsson Linander 14 Karlskoga Simförening 89 1:49.29 101,36 %
100m: 1:49.29
(1:49.29)
- Sam Shehadeh 14 Hallsberg Kumla Simklubb DNS
Grenen officiell:  2022-11-27 12:39:57
Gren 10, 100m Ryggsim Po 14 år oä 15 år - Final
Sponsor: OLW Cheez Doodles
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
- Eldin Sakambet 15 Hallsberg Kumla Simklubb DNS
Grenen officiell:  2022-11-27 12:39:57
Gren 10, 100m Ryggsim Po 14 år oä 16-99 år - Final
Sponsor: OLW Cheez Doodles
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Gabriel Raicu 19 Karlskoga Simförening 225 1:20.29 102,91 %
100m: 1:20.29
(1:20.29)
2 Martin von Knorring 17 Mariestads Simsällskap 199 1:23.71 106,74 %
100m: 1:23.71
(1:23.71)
3 Jacob Haggård 17 Mariestads Simsällskap 160 1:30.01 101,75 %
100m: 1:30.01
(1:30.01)
- Casper Larsson 16 Grums Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2022-11-27 12:39:57
2023-11-20 14:26:59 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Filipstads Simklubb
Document
Resultat
Wasasimmet
Plats: Sannabadet Arrangör: Filipstads SK/Kristinehamns SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 27 nov 2022 till den 27 nov 2022
Gren 11, 50m Frisim Fl 12 och yngre - Final
Sponsor: Wasa Sandwich
Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
Elly Andersson 11 Grums Simsällskap 313 33.76 103,82 %
Meja Andersson 10 Karlsborgs Simklubb 98 49.59
Minna Bobeck 10 Mariestads Simsällskap 170 41.38 113,12 %
Ebba Boljang 9 Hallsberg Kumla Simklubb 99 49.56 103,18 %
Elicia Byhlin 11 Hallsberg Kumla Simklubb DNS
Elin Cirre 10 Karlstads Simsällskap 192 39.68 104,32 %
Felicia Claesson 12 Mariestads Simsällskap 247 36.51 102,07 %
Maja Englund 12 Grums Simsällskap 347 32.61 104,45 %
Dima Flihan 11 Kristinehamns Simsällskap 96 50.03 115,38 %
Emilia Hall 11 Karlstads Simsällskap 185 40.17 102,52 %
Julia Handell 9 Karlskoga Simförening 144 43.67 109,04 %
Agnes Hedelin 10 Karlstads Simsällskap 159 42.26 106,57 %
Emma Hellström 12 Åmåls Simsällskap DNS
Astrid Herke 12 Åmåls Simsällskap 242 36.79 102,72 %
Lillian Honoré 12 Åmåls Simsällskap 336 32.97 99,63 %
Thea Hovbrink 11 Mariestads Simsällskap 134 44.71 117,13 %
Wendela Johrin 12 Karlskoga Simförening 301 34.19 106,66 %
Thea Kustmark 12 Karlstads Simsällskap 307 33.98 101,71 %
Sofia Lannhard 12 Hallsberg Kumla Simklubb 231 37.32 109,44 %
Filippa Larsson 11 Grums Simsällskap 175 40.93 100,53 %
Alva Lundell 11 Mariestads Simsällskap 321 33.48 103,15 %
Jodie Lundström 12 Kristinehamns Simsällskap 97 49.84
Emily Luthman 10 Hallsberg Kumla Simklubb 178 40.75 101,00 %
Lillie Lövendahl 10 Karlsborgs Simklubb 66 56.71 110,17 %
Märta Mellgren 11 Kristinehamns Simsällskap 74 54.52
Mia Miteva 11 Karlskoga Simförening 206 38.78 104,65 %
Maya Månson 11 Åmåls Simsällskap 272 35.39 106,05 %
Märtha Nicander 10 Karlstads Simsällskap 79 53.41 101,62 %
Hedvig Nilsson-Sörskog 11 Kristinehamns Simsällskap 118 46.73
Robyn Ogestad 11 Karlstads Simsällskap 225 37.70 101,93 %
Alice Ollikaen 12 Karlskoga Simförening 182 40.39
Iza Parviainen 12 Grums Simsällskap DNS
Elsa Pozo-Maxstad 11 Kristinehamns Simsällskap 95 50.23 116,33 %
Anni Ramberg Sundin 11 Mariestads Simsällskap 271 35.43 103,78 %
Märtha Rydh 10 Karlsborgs Simklubb 152 42.91 113,66 %
Selma Sakambet 12 Hallsberg Kumla Simklubb 159 42.26 114,56 %
Signe Sandström 10 Kristinehamns Simsällskap 25 1:17.55
Leia Sjögren 10 Grums Simsällskap 56 59.89 83,93 %
Mathilda Sörqvist 11 Åmåls Simsällskap 274 35.29 102,59 %
Vilda Ternemar 11 Kristinehamns Simsällskap DNS
Emily Thompson 12 Kristinehamns Simsällskap 195 39.51 109,57 %
Dunja Velemir 10 Karlstads Simsällskap 97 49.80 100,16 %
Elvira Welin 11 Hallsberg Kumla Simklubb 126 45.70
Sigrid Winge 11 Karlskoga Simförening 196 39.46 106,23 %
Grenen officiell:  2022-11-27 13:31:54
Gren 11, 50m Frisim Fl 13 år - Final
Sponsor: Wasa Sandwich
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Elna Wilen 13 Karlskoga Simförening 392 31.32 101,63 %
2 Patricia Andersson Johansson 13 Karlstads Simsällskap 339 32.88 102,11 %
3 Nova Gaede 13 Mariestads Simsällskap 336 32.98 98,30 %
4 Tilde Quarfordt 13 Karlskoga Simförening 311 33.81 100,44 %
5 Lea Hultqvist 13 Karlstads Simsällskap 297 34.34 99,82 %
6 Elsa Zetterlund 13 Hallsberg Kumla Simklubb 284 34.87 96,80 %
7 Tilde Zetterquist 13 Karlskoga Simförening 251 36.32 98,89 %
8 Elsa Andersson 13 Åmåls Simsällskap 247 36.50 101,59 %
9 Dorina Franjic 13 Karlskoga Simförening 195 39.51
10 Rut Sundin 13 Karlskoga Simförening 186 40.13 123,40 %
11 Lilly Arnberg 13 Karlstads Simsällskap 148 43.34 113,34 %
- Inez Lannhard 13 Hallsberg Kumla Simklubb DNS
Grenen officiell:  2022-11-27 13:31:54
Gren 11, 50m Frisim Fl 14 år - Final
Sponsor: Wasa Sandwich
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Moa Englund 14 Grums Simsällskap 452 29.86 98,19 %
2 Ebba Vihlborg 14 Hallsberg Kumla Simklubb 293 34.50 93,72 %
3 Isabelle Karlsson 14 Karlskoga Simförening 278 35.10 97,40 %
4 Elicia Hovbrink 14 Mariestads Simsällskap 264 35.70 99,55 %
5 Nelly Björlin 14 Grums Simsällskap 246 36.56 119,77 %
6 Tindra Granfeldt 14 Hallsberg Kumla Simklubb 232 37.31
Grenen officiell:  2022-11-27 13:31:54
Gren 11, 50m Frisim Fl 15 år - Final
Sponsor: Wasa Sandwich
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Ida Emilsson 15 Nora Simsällskap 382 31.60 99,52 %
2 Amanda Ronnby 15 Åsundens Simsällskap 330 33.15 98,47 %
3 Hanna Haggård 15 Mariestads Simsällskap 264 35.74 98,75 %
4 Linnea Johnsson 15 Karlskoga Simförening 213 38.35 115,36 %
5 Marina Otter 15 Hallsberg Kumla Simklubb 146 43.53 109,54 %
- Cornelia Sörqvist 15 Åmåls Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2022-11-27 13:31:54
Gren 11, 50m Frisim Fl 16-99 år - Final
Sponsor: Wasa Sandwich
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Ayda Kayedpour 16 Hallsberg Kumla Simklubb 384 31.54 103,28 %
2 Viktoria Andersson 17 Mariestads Simsällskap 376 31.75 96,48 %
3 Anna Sisell 19 Simsällskapet Mora 358 32.28 98,27 %
4 Emelie Larsson 21 Grums Simsällskap 331 33.12 100,21 %
5 My Semstrand 18 Nora Simsällskap 307 33.99 99,56 %
6 Hanna Martinsson 16 Karlsborgs Simklubb 224 37.74 103,06 %
Grenen officiell:  2022-11-27 13:31:54
2023-11-20 14:27:07 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Filipstads Simklubb
Document
Resultat
Wasasimmet
Plats: Sannabadet Arrangör: Filipstads SK/Kristinehamns SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 27 nov 2022 till den 27 nov 2022
Gren 12, 50m Frisim Po 12 och yngre - Final
Sponsor: Wasa Sandwich
Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
Arvid Danielsson 10 Karlstads Simsällskap 70 48.97 106,26 %
Jakob Ehinger 11 Kristinehamns Simsällskap 146 38.39
Viktor Glawing 11 Kristinehamns Simsällskap DNS
Victor Haggård 12 Mariestads Simsällskap 79 47.11 107,88 %
Liam Kjellberg Lundmark 11 Karlstads Simsällskap 77 47.48
Anton Martinsson 12 Karlsborgs Simklubb 231 32.98 106,65 %
Pontus Martinsson 9 Karlsborgs Simklubb 52 54.23 111,59 %
Philip Noremalm 11 Karlstads Simsällskap 114 41.78 105,15 %
Robin Persson 11 Karlskoga Simförening 160 37.30 104,21 %
Adam Roswall 12 Mariestads Simsällskap 198 34.75 105,34 %
Nils Samuelsson 9 Karlskoga Simförening 84 46.09
Walter Wåhlén 10 Karlstads Simsällskap 163 37.04 113,94 %
Grenen officiell:  2022-11-27 13:40:24
Gren 12, 50m Frisim Po 13 år - Final
Sponsor: Wasa Sandwich
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Elis Berntsson 13 Åmåls Simsällskap 416 27.12 99,03 %
2 Liam Gustafsson 13 Grums Simsällskap 363 28.39 101,01 %
3 William Emmesjö 13 Karlstads Simsällskap 278 31.03 104,29 %
4 Edvin Ekblom 13 Mariestads Simsällskap 220 33.56 106,49 %
5 Oscar Schelin 13 Karlsborgs Simklubb 216 33.75 101,57 %
6 Anton Grimberg 13 Grums Simsällskap 210 34.06 108,44 %
7 Arsen Mitev 13 Karlskoga Simförening 199 34.67 102,20 %
8 Melker Tollstoy 13 Karlskoga Simförening 193 35.04 103,76 %
9 Vidar Hellquist 13 Karlskoga Simförening 163 37.06
10 Lukas Andersson 13 Säffle Simsällskap 161 37.18 99,95 %
- Teo Midebo 13 Grums Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2022-11-27 13:40:24
Gren 12, 50m Frisim Po 14 år - Final
Sponsor: Wasa Sandwich
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Gustav Larsson 14 Simsällskapet Mora 347 28.82 97,55 %
2 Valter Strömberg 14 Hallsberg Kumla Simklubb 239 32.62 103,03 %
3 Simon Johansson 14 Karlskoga Simförening 160 37.30 106,42 %
4 Milton Karlsson Linander 14 Karlskoga Simförening 141 38.90 99,66 %
- Sam Shehadeh 14 Hallsberg Kumla Simklubb DNS
Grenen officiell:  2022-11-27 13:40:24
Gren 12, 50m Frisim Po 15 år - Final
Sponsor: Wasa Sandwich
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
- Eldin Sakambet 15 Hallsberg Kumla Simklubb DNS
Grenen officiell:  2022-11-27 13:40:24
Gren 12, 50m Frisim Po 16-99 år - Final
Sponsor: Wasa Sandwich
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Andreas Thungren 20 Hallsberg Kumla Simklubb 436 26.71 106,02 %
2 Lukas Stein 17 Karlskoga Simförening 384 27.85 98,25 %
3 Filip Martinsson 19 Karlsborgs Simklubb 376 28.06 100,21 %
4 Casper Larsson 16 Grums Simsällskap 364 28.35 98,17 %
5 Martin von Knorring 17 Mariestads Simsällskap 355 28.61 99,47 %
6 Sebastian Kamsties 24 Hallsberg Kumla Simklubb 310 29.92 124,00 %
7 Jacob Haggård 17 Mariestads Simsällskap 309 29.96 102,09 %
Grenen officiell:  2022-11-27 13:40:24
2023-11-20 14:27:19 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Filipstads Simklubb
Document
Resultat
Wasasimmet
Plats: Sannabadet Arrangör: Filipstads SK/Kristinehamns SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 27 nov 2022 till den 27 nov 2022
Gren 13, 100m Medley Fl 12 och yngre - Final
Sponsor: Orkla Confectionary & Snacks
Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
Elly Andersson 11 Grums Simsällskap 317 1:22.80 112,91 %
50m: 39.51
100m: 1:22.80
(43.29)
Ebba Boljang 9 Hallsberg Kumla Simklubb 98 2:02.21
50m: 59.05
100m: 2:02.21
(1:03.16)
Elicia Byhlin 11 Hallsberg Kumla Simklubb 193 1:37.67 113,68 %
50m: 47.61
100m: 1:37.67
(50.06)
Elin Cirre 10 Karlstads Simsällskap 157 1:44.57 102,53 %
50m: 50.82
100m: 1:44.57
(53.75)
Felicia Claesson 12 Mariestads Simsällskap 226 1:32.71 104,46 %
50m: 42.64
100m: 1:32.71
(50.07)
Maja Englund 12 Grums Simsällskap 282 1:26.10 96,59 %
50m: 39.24
100m: 1:26.10
(46.86)
Emilia Hall 11 Karlstads Simsällskap 161 1:43.80 107,25 %
50m: 48.04
100m: 1:43.80
(55.76)
Agnes Hedelin 10 Karlstads Simsällskap 127 1:52.27 101,60 %
50m: 56.46
100m: 1:52.27
(55.81)
Emma Hellström 12 Åmåls Simsällskap DNS
Astrid Herke 12 Åmåls Simsällskap 217 1:33.98 101,62 %
50m: 45.52
100m: 1:33.98
(48.46)
Lillian Honoré 12 Åmåls Simsällskap 309 1:23.55 103,11 %
50m: 40.29
100m: 1:23.55
(43.26)
Wendela Johrin 12 Karlskoga Simförening 251 1:29.51 102,67 %
50m: 42.90
100m: 1:29.51
(46.61)
Thea Kustmark 12 Karlstads Simsällskap 284 1:25.89 103,22 %
50m: 40.83
100m: 1:25.89
(45.06)
Sofia Lannhard 12 Hallsberg Kumla Simklubb 194 1:37.47 105,78 %
50m: 45.92
100m: 1:37.47