2024-07-21   05:44:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM for Hold - 1. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
DM for Hold, 1. Division
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svøm
Svømmeh 25m Stævne dato: 18. nov  2022 to 20. nov  2022
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Andreas Hansen 2000 Vejle Svømmeklub 810 1:46.59
200m: 1:46.59
(1:46.59)
2 Alexander Aslak Nørgaard 2000 Sigma Swim 786 1:47.67 +1.08
200m: 1:47.67
(1:47.67)
3 Rasmus Nickelsen 2003 Helsingør Svømmeklub 780 1:47.95 +1.36
200m: 1:47.95
(1:47.95)
4 Christian L H Frederiksen 2001 Agfs Svømmeafdeling +0.66 767 1:48.55 +1.96
50m: 24.99
100m: 51.81
(26.82)
150m: 1:19.67
(27.86)
200m: 1:48.55
(28.88)
5 Frederik Lindholm 2004 Aarhus Swim 761 1:48.84 +2.25
200m: 1:48.84
(1:48.84)
6 Mathias Christensen 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 759 1:48.91 +2.32
200m: 1:48.91
(1:48.91)
7 Gabriel Elmedyb 2004 Hovedstadens Svømmeklub 755 1:49.11 +2.52
200m: 1:49.11
(1:49.11)
8 Gustav Jørgensen 2000 Aalborg Svømmeklub 747 1:49.49 +2.90
200m: 1:49.49
(1:49.49)
9 Theodor Wernberg Løvgreen 2005 Sigma Swim 728 1:50.43 +3.84
200m: 1:50.43
(1:50.43)
10 Valdemar Brøns 2003 Hovedstadens Svømmeklub 693 1:52.24 +5.65
200m: 1:52.24
(1:52.24)
11 Mads Stamholt 2003 Vejle Svømmeklub +0.62 683 1:52.83 +6.24
50m: 26.28
100m: 54.61
(28.33)
150m: 1:23.63
(29.02)
200m: 1:52.83
(29.20)
12 Mathias Rasmussen 2001 Aalborg Svømmeklub 673 1:53.35 +6.76
200m: 1:53.35
(1:53.35)
13 Mads Mikkelsen 2004 Aarhus Swim +0.60 670 1:53.56 +6.97
50m: 25.70
100m: 54.33
(28.63)
150m: 1:24.01
(29.68)
200m: 1:53.56
(29.55)
14 Carl Krabbe Heldgaard 2004 Gladsaxe Svømmeklub 664 1:53.85 +7.26
200m: 1:53.85
(1:53.85)
15 Julius Munk 2000 Helsingør Svømmeklub +0.60 635 1:55.57 +8.98
50m: 25.61
100m: 54.33
(28.72)
150m: 1:24.65
(30.32)
200m: 1:55.57
(30.92)
16 Oscar Kroos 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.62 633 1:55.70 +9.11
50m: 26.64
100m: 55.50
(28.86)
150m: 1:25.37
(29.87)
200m: 1:55.70
(30.33)
17 Gustav Krabbe Heldgaard 2006 Gladsaxe Svømmeklub +0.73 628 1:56.01 +9.42
50m: 26.65
100m: 55.79
(29.14)
150m: 1:25.98
(30.19)
200m: 1:56.01
(30.03)
18 Frederik Gadegaard 2005 Agfs Svømmeafdeling 601 1:57.75 +11.16
200m: 1:57.75
(1:57.75)
Løb officielt kl.: 18-11-2022 17:44:42
18-11-2022 17:44.50 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub
Document
Resultater
DM for Hold, 1. Division
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svøm
Svømmeh 25m Stævne dato: 18. nov  2022 to 20. nov  2022
Løb 2, 200m Frisvømning Damer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Snæfridur Sol 2000 Aalborg Svømmeklub +0.70 868 1:55.60
50m: 26.68
100m: 55.25
(28.57)
150m: 1:24.96
(29.71)
200m: 1:55.60
(30.64)
2 Helena Rosendahl Bach 2000 Aalborg Svømmeklub +0.75 857 1:56.13 +0.53
50m: 27.33
100m: 56.74
(29.41)
150m: 1:26.29
(29.55)
200m: 1:56.13
(29.84)
3 Martine Damborg 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.67 779 1:59.87 +4.27
50m: 27.73
100m: 58.16
(30.43)
150m: 1:29.43
(31.27)
200m: 1:59.87
(30.44)
4 Sofie Theophil Petersen 2003 Vejle Svømmeklub +0.68 777 1:59.97 +4.37
50m: 28.08
100m: 58.18
(30.10)
150m: 1:29.23
(31.05)
200m: 1:59.97
(30.74)
5 Caroline Wiuff Jensen 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.74 775 2:00.09 +4.49
50m: 27.97
100m: 57.79
(29.82)
150m: 1:28.38
(30.59)
200m: 2:00.09
(31.71)
6 Anne Thastrup-Hansen 2006 Vejle Svømmeklub +0.72 751 2:01.31 +5.71
50m: 28.20
100m: 58.54
(30.34)
150m: 1:29.78
(31.24)
200m: 2:01.31
(31.53)
7 Sofie Maagøe 2003 Hovedstadens Svømmeklub +0.63 751 2:01.33 +5.73
50m: 28.64
100m: 59.17
(30.53)
150m: 1:30.18
(31.01)
200m: 2:01.33
(31.15)
8 Mia Borgensgaard 2003 Agfs Svømmeafdeling +0.69 744 2:01.73 +6.13
50m: 28.28
100m: 58.58
(30.30)
150m: 1:29.75
(31.17)
200m: 2:01.73
(31.98)
9 Julie K Rose 2003 Sigma Swim +0.47 723 2:02.86 +7.26
50m: 28.70
100m: 59.01
(30.31)
150m: 1:30.53
(31.52)
200m: 2:02.86
(32.33)
10 Sofie Ravn Herche 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.67 705 2:03.91 +8.31
50m: 28.34
100m: 59.72
(31.38)
150m: 1:31.82
(32.10)
200m: 2:03.91
(32.09)
11 Emilie Wolf Sørensen 2003 Aarhus Swim +0.69 666 2:06.31 +10.71
50m: 29.31
100m: 1:00.97
(31.66)
150m: 1:33.75
(32.78)
200m: 2:06.31
(32.56)
12 Mathilde Maria Thorsen 2004 Gladsaxe Svømmeklub +0.72 665 2:06.35 +10.75
50m: 29.24
100m: 1:00.53
(31.29)
150m: 1:33.11
(32.58)
200m: 2:06.35
(33.24)
13 Caroline Trøjgaard 2005 Helsingør Svømmeklub +0.68 664 2:06.38 +10.78
50m: 29.22
100m: 1:00.83
(31.61)
150m: 1:33.56
(32.73)
200m: 2:06.38
(32.82)
14 Andrea Lindberg Vedøe 2006 Sigma Swim +0.69 656 2:06.95 +11.35
50m: 29.38
100m: 1:01.06
(31.68)
150m: 1:33.91
(32.85)
200m: 2:06.95
(33.04)
15 Anne Katrine Dige 2006 Aarhus Swim +0.71 637 2:08.14 +12.54
50m: 29.25
100m: 1:01.74
(32.49)
150m: 1:34.88
(33.14)
200m: 2:08.14
(33.26)
16 Silje Nygaard Engedal 2007 Gladsaxe Svømmeklub +0.67 610 2:10.06 +14.46
50m: 29.91
100m: 1:02.19
(32.28)
150m: 1:36.01
(33.82)
200m: 2:10.06
(34.05)
17 Isabella Nørgaard 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.61 576 2:12.57 +16.97
50m: 30.65
100m: 1:04.00
(33.35)
150m: 1:38.34
(34.34)
200m: 2:12.57
(34.23)
18 Silvia Martinsen 2007 Helsingør Svømmeklub +0.63 494 2:19.54 +23.94
50m: 30.95
100m: 1:05.27
(34.32)
150m: 1:41.95
(36.68)
200m: 2:19.54
(37.59)
Løb officielt kl.: 18-11-2022 17:56:35
18-11-2022 17:56.43 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub
Document
Resultater
DM for Hold, 1. Division
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svøm
Svømmeh 25m Stævne dato: 18. nov  2022 to 20. nov  2022
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jonas Gaur 2005 Agfs Svømmeafdeling +0.64 799 59.55
50m: 27.71
100m: 59.55
(31.84)
2 Tobias B. Bjerg 1998 Aalborg Svømmeklub +0.63 786 59.89 +0.34
50m: 27.89
100m: 59.89
(32.00)
3 Elias Marius Elsgaard 2004 Vejle Svømmeklub +0.63 763 1:00.47 +0.92
50m: 28.53
100m: 1:00.47
(31.94)
4 Rajmund Koska 2003 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.68 757 1:00.64 +1.09
50m: 28.57
100m: 1:00.64
(32.07)
5 Robert E. Falborg Pedersen 2005 Gladsaxe Svømmeklub +0.67 734 1:01.27 +1.72
50m: 28.52
100m: 1:01.27
(32.75)
6 Jacob M. Jørgensen 1997 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.66 703 1:02.17 +2.62
50m: 29.57
100m: 1:02.17
(32.60)
7 Christian Crone 2001 Gladsaxe Svømmeklub +0.58 695 1:02.40 +2.85
50m: 28.45
100m: 1:02.40
(33.95)
8 Mikkel Thagaard Jakobsen 2000 Agfs Svømmeafdeling +0.61 690 1:02.53 +2.98
50m: 29.00
100m: 1:02.53
(33.53)
9 Tobias Rosengaard 2005 Sigma Swim +0.61 674 1:03.04 +3.49
50m: 29.52
100m: 1:03.04
(33.52)
10 Joshua P. Sidebotham 2003 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 645 1:03.96 +4.41
50m: 30.05
100m: 1:03.96
(33.91)
11 Lawrence Langley 2001 Aalborg Svømmeklub +0.69 643 1:04.04 +4.49
50m: 29.63
100m: 1:04.04
(34.41)
12 David Kilsgaard Andersen 2005 Aarhus Swim +0.63 622 1:04.74 +5.19
50m: 30.46
100m: 1:04.74
(34.28)
13 Magnus Tullberg 2005 Helsingør Svømmeklub +0.64 614 1:05.01 +5.46
50m: 30.42
100m: 1:05.01
(34.59)
14 Oliver Bak Jensen 2002 Helsingør Svømmeklub +0.54 612 1:05.10 +5.55
50m: 30.17
100m: 1:05.10
(34.93)
15 Aksel Thuesen Güsmer 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.64 604 1:05.37 +5.82
50m: 30.59
100m: 1:05.37
(34.78)
16 Magnus Jacobsen 2006 Sigma Swim +0.68 603 1:05.42 +5.87
50m: 30.86
100m: 1:05.42
(34.56)
17 Valdemar Vind Sejr 2003 Aarhus Swim +0.65 557 1:07.17 +7.62
50m: 31.14
100m: 1:07.17
(36.03)
18 Daniel Damsbo 2003 Vejle Svømmeklub +0.60 541 1:07.81 +8.26
50m: 31.78
100m: 1:07.81
(36.03)
Løb officielt kl.: 18-11-2022 18:14:25
18-11-2022 18:14.30 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub
Document
Resultater
DM for Hold, 1. Division
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svøm
Svømmeh 25m Stævne dato: 18. nov  2022 to 20. nov  2022
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Regitze Gaard 2001 Hovedstadens Svømmeklub +0.64 789 1:07.48
50m: 32.08
100m: 1:07.48
(35.40)
2 Matilde Schrøder 1996 Sigma Swim +0.81 764 1:08.20 +0.72
50m: 31.90
100m: 1:08.20
(36.30)
3 Sara Damkjær Bartels 2004 Gladsaxe Svømmeklub +0.69 748 1:08.68 +1.20
50m: 32.26
100m: 1:08.68
(36.42)
4 Astrid Nielsen 2002 Aalborg Svømmeklub +0.66 741 1:08.91 +1.43
50m: 32.27
100m: 1:08.91
(36.64)
5 Ofelia Vejsager Nøddekær 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 736 1:09.04 +1.56
50m: 32.80
100m: 1:09.04
(36.24)
6 Josephine Kruse 2002 Sigma Swim +0.62 724 1:09.42 +1.94
50m: 32.53
100m: 1:09.42
(36.89)
7 Karoline Kjelstrup 2006 Aalborg Svømmeklub +0.70 719 1:09.58 +2.10
50m: 32.77
100m: 1:09.58
(36.81)
8 Laura Fogh 2003 Agfs Svømmeafdeling +0.67 694 1:10.42 +2.94
50m: 32.77
100m: 1:10.42
(37.65)
9 Clara Dam Lukowski 2007 Vejle Svømmeklub +0.69 679 1:10.93 +3.45
50m: 33.45
100m: 1:10.93
(37.48)
10 Maria Bebe Hansen 2004 Vejle Svømmeklub +0.80 674 1:11.09 +3.61
50m: 33.68
100m: 1:11.09
(37.41)
11 Caroline Haugland 2007 Helsingør Svømmeklub +0.67 628 1:12.81 +5.33
50m: 34.23
100m: 1:12.81
(38.58)
12 Ida Villemoes Poulsen 2007 Gladsaxe Svømmeklub +0.67 625 1:12.92 +5.44
50m: 34.16
100m: 1:12.92
(38.76)
13 Eva Hjort 2004 Aarhus Swim +0.69 603 1:13.81 +6.33
50m: 35.04
100m: 1:13.81
(38.77)
14 Julie Ravn Holst 2007 Aarhus Swim +0.76 602 1:13.83 +6.35
50m: 35.31
100m: 1:13.83
(38.52)
15 Anna Stausholm 2006 Helsingør Svømmeklub +0.68 587 1:14.47 +6.99
50m: 35.23
100m: 1:14.47
(39.24)
16 Maiken Hougaard 2002 Agfs Svømmeafdeling +0.63 578 1:14.84 +7.36
50m: 34.97
100m: 1:14.84
(39.87)
17 Laura Findahl Andersen 2001 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.69 571 1:15.14 +7.66
50m: 35.66
100m: 1:15.14
(39.48)
18 Emilie Meng 2003 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.71 534 1:16.83 +9.35
50m: 35.40
100m: 1:16.83
(41.43)
Løb officielt kl.: 18-11-2022 18:14:40
18-11-2022 18:14.43 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub
Document
Resultater
DM for Hold, 1. Division
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svøm
Svømmeh 25m Stævne dato: 18. nov  2022 to 20. nov  2022
Løb 5, 100m Rygsvømning Herrer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Casper Puggaard 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.57 730 53.66
50m: 25.27
100m: 53.66
(28.39)
2 Kasper Johnsen 2003 Agfs Svømmeafdeling +0.53 730 53.67 +0.01
50m: 25.78
100m: 53.67
(27.89)
3 Christian Thorhauge 2005 Aalborg Svømmeklub +0.57 712 54.10 +0.44
50m: 26.32
100m: 54.10
(27.78)
4 Nicklas Östman Pedersen 2002 Helsingør Svømmeklub +0.53 694 54.58 +0.92
50m: 26.25
100m: 54.58
(28.33)
5 Mads Møller 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.63 692 54.62 +0.96
50m: 26.58
100m: 54.62
(28.04)
6 Rasmus Nørfjand 2000 Aalborg Svømmeklub +0.54 687 54.76 +1.10
50m: 26.44
100m: 54.76
(28.32)
7 Robert E. Falborg Pedersen 2005 Gladsaxe Svømmeklub +0.58 661 55.46 +1.80
50m: 26.76
100m: 55.46
(28.70)
8 Rasmus Warberg 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.57 661 55.48 +1.82
50m: 26.60
100m: 55.48
(28.88)
9 Patrick Zakaryan Olsen 2002 Agfs Svømmeafdeling +0.58 656 55.61 +1.95
50m: 26.65
100m: 55.61
(28.96)
10 Alexander Vergereau 2004 Sigma Swim +0.61 629 56.39 +2.73
50m: 27.24
100m: 56.39
(29.15)
11 Alexander Hillhouse 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.56 611 56.93 +3.27
50m: 27.50
100m: 56.93
(29.43)
12 Alfred Højberg 2002 Sigma Swim +0.55 599 57.33 +3.67
50m: 27.56
100m: 57.33
(29.77)
13 Villads Bomholt Larsen 2001 Helsingør Svømmeklub +0.63 595 57.45 +3.79
50m: 28.01
100m: 57.45
(29.44)
14 Mads Peter Hansen 2004 Vejle Svømmeklub +0.54 584 57.79 +4.13
50m: 28.12
100m: 57.79
(29.67)
15 William Bendix Schmidt 2005 Gladsaxe Svømmeklub +0.66 565 58.46 +4.80
50m: 28.16
100m: 58.46
(30.30)
16 Alexander Korsager Elkjær 2001 Aarhus Swim +0.51 553 58.88 +5.22
50m: 28.73
100m: 58.88
(30.15)
17 Alexander L. Bjørn 2003 Vejle Svømmeklub +0.69 538 59.40 +5.74
50m: 29.41
100m: 59.40
(29.99)
18 Andreas Lindgaard Nielsen 2005 Aarhus Swim +0.52 372 1:07.18 +13.52
50m: 31.76
100m: 1:07.18
(35.42)
Løb officielt kl.: 18-11-2022 18:20:20
18-11-2022 18:20.24 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub
Document
Resultater
DM for Hold, 1. Division
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svøm
Svømmeh 25m Stævne dato: 18. nov  2022 to 20. nov  2022
Løb 6, 100m Rygsvømning Damer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Hansen 2002 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.58 738 1:00.72
50m: 29.16
100m: 1:00.72
(31.56)
2 Mie Ø. Nielsen 1996 Aalborg Svømmeklub +0.65 727 1:01.04 +0.32
50m: 29.41
100m: 1:01.04
(31.63)
3 Victoria Bierre 2000 Helsingør Svømmeklub +0.57 719 1:01.25 +0.53
50m: 29.16
100m: 1:01.25
(32.09)
4 Sara Sylvest 2000 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.60 690 1:02.09 +1.37
50m: 30.37
100m: 1:02.09
(31.72)
5 Falka Tind 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.54 690 1:02.10 +1.38
50m: 30.24
100m: 1:02.10
(31.86)
6 Rikke Friis Kanstrup 2006 Aarhus Swim +0.61 687 1:02.18 +1.46
50m: 30.50
100m: 1:02.18
(31.68)
7 Frederikke Marie Hansen 2003 Gladsaxe Svømmeklub +0.58 684 1:02.29 +1.57
50m: 29.92
100m: 1:02.29
(32.37)
8 Mathilde Møller 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.60 661 1:02.99 +2.27
50m: 30.57
100m: 1:02.99
(32.42)
9 Emma Brogaard Krogh 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.73 659 1:03.07 +2.35
50m: 30.62
100m: 1:03.07
(32.45)
10 Maria Lund 2003 Sigma Swim +0.64 655 1:03.19 +2.47
50m: 31.20
100m: 1:03.19
(31.99)
11 Fenja Romanski 2005 Aalborg Svømmeklub +0.62 650 1:03.35 +2.63
50m: 30.57
100m: 1:03.35
(32.78)
12 Ida Marie Frederiksen 2008 Sigma Swim +0.62 648 1:03.43 +2.71
50m: 31.04
100m: 1:03.43
(32.39)
13 Emmely Östman Pedersen 2005 Helsingør Svømmeklub +0.56 645 1:03.50 +2.78
50m: 30.50
100m: 1:03.50
(33.00)
14 Nikoline Marie Lange 2005 Gladsaxe Svømmeklub +0.60 635 1:03.84 +3.12
50m: 31.10
100m: 1:03.84
(32.74)
15 Agnete Boelt 2006 Vejle Svømmeklub +0.57 612 1:04.62 +3.90
50m: 30.91
100m: 1:04.62
(33.71)
16 Martha Bjerg 2004 Aarhus Swim +0.66 600 1:05.05 +4.33
50m: 32.08
100m: 1:05.05
(32.97)
17 Emma Bugge Fynbo 2001 Agfs Svømmeafdeling +0.60 565 1:06.37 +5.65
50m: 31.88
100m: 1:06.37
(34.49)
18 Isabel Qvist Jensen 2009 Vejle Svømmeklub +0.66 552 1:06.91 +6.19
50m: 32.23
100m: 1:06.91
(34.68)
Løb officielt kl.: 18-11-2022 18:25:25
18-11-2022 18:25.29 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub
Document
Resultater
DM for Hold, 1. Division
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svøm
Svømmeh 25m Stævne dato: 18. nov  2022 to 20. nov  2022
Løb 7, 50m Butterfly Herrer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Søgaard-Andersen 2003 Hovedstadens Svømmeklub +0.61 795 23.47
2 Rasmus Nickelsen 2003 Helsingør Svømmeklub +0.62 794 23.48 +0.01
3 Malthe Lindeblad 2001 Vejle Svømmeklub +0.58 761 23.82 +0.35
4 Tobias Dan 2002 Helsingør Svømmeklub +0.62 727 24.18 +0.71
5 Frederik Riedel Lentz 2001 Gladsaxe Svømmeklub +0.60 719 24.27 +0.80
6 Martin H. Abel 2001 Agfs Svømmeafdeling +0.61 700 24.49 +1.02
7 Gustav Dalby Østerberg 2005 Aarhus Swim +0.64 678 24.75 +1.28
8 Lars Riisgaard-Jensen 2004 Aalborg Svømmeklub +0.59 677 24.77 +1.30
9 Nicklas Rasmussen 1997 Agfs Svømmeafdeling +0.64 666 24.90 +1.43
10 Wessel Stupers 2002 Hovedstadens Svømmeklub +0.66 664 24.92 +1.45
11 Jonas M. Jørgensen 2001 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.59 660 24.97 +1.50
12 Rasmus Härstedt 1994 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.65 654 25.05 +1.58
13 Frederik Dalhøj Paulsen 1998 Sigma Swim +0.58 651 25.09 +1.62
14 Alexander Eggers 1999 Sigma Swim +0.63 641 25.22 +1.75
15 Tobias B. Bjerg 1998 Aalborg Svømmeklub +0.62 633 25.33 +1.86
16 Victor Juhl Hansen 2007 Gladsaxe Svømmeklub +0.66 613 25.60 +2.13
17 Magnus Dyg Holme 2002 Vejle Svømmeklub +0.62 608 25.66 +2.19
18 Mads Røddik Thøgersen 2007 Aarhus Swim +0.68 533 26.82 +3.35
Løb officielt kl.: 18-11-2022 18:32:20
18-11-2022 18:32.24 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub
Document
Resultater
DM for Hold, 1. Division
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svøm
Svømmeh 25m Stævne dato: 18. nov  2022 to 20. nov  2022
Løb 8, 50m Butterfly Damer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Erichsen 1998 Sigma Swim +0.63 765 26.65
2 Louise Lie Thisted 2005 Aalborg Svømmeklub +0.64 705 27.38 +0.73
3 Helena V. Elling 2000 Aalborg Svømmeklub +0.68 687 27.62 +0.97
4 Kamma Rasmussen 2006 Gladsaxe Svømmeklub +0.56 673 27.81 +1.16
5 Maria Grandt 1998 Hovedstadens Svømmeklub +0.67 647 28.18 +1.53
6 Mikkeline Steen Stokkebro 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.69 638 28.31 +1.66
7 Amelia Eriksen 2008 Helsingør Svømmeklub +0.74 615 28.66 +2.01
8 Mathilde Maria Thorsen 2004 Gladsaxe Svømmeklub +0.71 609 28.75 +2.10
9 Marie Bertram 2006 Aarhus Swim +0.72 598 28.93 +2.28
10 Emma Hansen 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.74 597 28.94 +2.29
11 Kajsa G. Christensen 2004 Sigma Swim +0.65 577 29.28 +2.63
12 Johanne Schleimann 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.62 575 29.31 +2.66
13 Anna Wrist-Elkjær 2003 Helsingør Svømmeklub +0.68 558 29.60 +2.95
14 Caroline Rygaard Hansen 2006 Vejle Svømmeklub +0.75 555 29.65 +3.00
15 Sofia Gad 2007 Aarhus Swim +0.67 544 29.86 +3.21
16 Siv Reimer 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.73 543 29.87 +3.22
17 Sarah Ankjær Pedersen 2006 Vejle Svømmeklub +0.74 542 29.89 +3.24
18 Laura Vedel Larsen 2005 Agfs Svømmeafdeling +0.64 530 30.12 +3.47
Løb officielt kl.: 18-11-2022 18:40:08
18-11-2022 18:40.11 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub
Document
Resultater
DM for Hold, 1. Division
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svøm
Svømmeh 25m Stævne dato: 18. nov  2022 to 20. nov  2022
Løb 9, 4x50m Medley Mix - Final
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 GSC - Mix 22 Gladsaxe Svømmeklub 746 1:46.04
Frederikke Marie Hansen 2003 0358AH +0.55 28.60 28.60
Robert E. Falborg Pedersen 2005 0525AC +0.39 28.12 56.72
Kamma Rasmussen 2006 0686AD +0.16 27.39 1:24.11
Frederik Riedel Lentz 2001 0187AN +0.20 21.93 1:46.04
2 Aalborg Svømmeklub - Mix 30 Aalborg Svømmeklub 744 1:46.11 +0.07
Mie Ø. Nielsen 1996 9662AF +0.68 28.63 28.63
Andreas Hougaard 2000 0007AO +0.22 28.30 56.93
Viktor B. Bromer 1993 9337AB +0.41 23.82 1:20.75
Helena V. Elling 2000 0078AC +0.41 25.36 1:46.11
3 HSK ver1 - Mix 22 Hovedstadens Svømmeklub 742 1:46.22 +0.18
Mads Møller 2005 0585AC +0.67 25.41 25.41
Regitze Gaard 2001 0178AG +0.31 31.23 56.64
Casper Puggaard 2005 0593AA +0.34 23.37 1:20.01
Coco Li Fuhrmann 2006 0678AC +0.10 26.21 1:46.22
4 KVIK Kastrup - Mix 29 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 722 1:47.19 +1.15
Sofie Hansen 2002 0202AI +0.58 28.63 28.63
Rajmund Koska 2003 0339AU -0.00 27.09 55.72
Rasmus Härstedt 1994 9455AA +0.38 25.11 1:20.83
Sara Sylvest 2000 0086AD +0.21 26.36 1:47.19
5 Sigma Swim - Mix 25 Sigma Swim 720 1:47.27 +1.23
Alexander Vergereau 2004 0447AA +0.66 26.24 26.24
Josephine Kruse 2002 0242AQ +0.39 31.30 57.54
Caroline Erichsen 1998 9814AC +0.44 26.65 1:24.19
Frederik Dalhøj Paulsen 1998 9833AK +0.33 23.08 1:47.27
6 Helsingør Svømmeklub - Mix 23 Helsingør Svømmeklub 692 1:48.73 +2.69
Victoria Bierre 2000 0022AS +0.57 28.30 28.30
Oliver Bak Jensen 2002 0257AT +0.24 29.01 57.31
Tobias Dan 2002 0243AC +0.08 23.74 1:21.05
Anna Wrist-Elkjær 2003 0398AE +0.32 27.68 1:48.73
7 AGF 1. division - Mix 22 Agfs Svømmeafdeling 685 1:49.08 +3.04
Kasper Johnsen 2003 0357AC +0.55 25.17 25.17
Jonas Gaur 2005 0581AK +0.31 27.32 52.49
Emma Bugge Fynbo 2001 0158AE +0.39 28.80 1:21.29
Smilla Bruun Christensen 2001 0154BC +0.24 27.79 1:49.08
8 Vejle Svømmeklub - Mix 19 Vejle Svømmeklub 675 1:49.63 +3.59
Clara Kapke 2006 0614AB +0.59 30.80 30.80
Elias Marius Elsgaard 2004 0451AI +0.22 27.46 58.26
Mads Peter Hansen 2004 0453AM +0.11 24.85 1:23.11
Clara Dam Lukowski 2007 0748AT +0.24 26.52 1:49.63
9 Aarhus Swim - Mix - Diskløb 19 Aarhus Swim 639 1:51.62 +5.58
Viktor Lei Lamberg 2004 0477AE 27.04 27.04
David Kilsgaard Andersen 2005 0567AM 28.55 55.59
Marie Bertram 2006 0672AQ 28.70 1:24.29
Eva Hjort 2004 0452AE 27.33 1:51.62
- Aarhus Swim - Mix 22 Aarhus Swim DSQ
SW 4.4 Tyvstart
Alexander Korsager Elkjær 2001 0113AL +0.46
David Kilsgaard Andersen 2005 0567AM +0.34
Marie Bertram 2006 0672AQ +0.25
Eva Hjort 2004 0452AE +0.11
Løb officielt kl.: 18-11-2022 19:14:42
19-11-2022 08:06.49 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub
Document
Resultater
DM for Hold, 1. Division
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svøm
Svømmeh 25m Stævne dato: 18. nov  2022 to 20. nov  2022
Løb 10, 200m Medley Herrer - Final
DR 1:54.86 Viktor B. Bromer 1993 Aalborg Svømmeklub (DE Søborg (DEN) 14-11-2013
DJR 1:58.14 Daniel Skaaning 1993 Swim Team Taastrup (DE 09-04-2011
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathias Christensen 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.67 784 1:58.89
50m: 25.65
100m: 56.35
(30.70)
200m: 1:58.89
(1:58.89)
2 Alfred August Grubert 2001 Gladsaxe Svømmeklub +0.71 769 1:59.62 +0.73
50m: 26.62
100m: 56.61
(29.99)
150m: 1:31.37
(34.76)
200m: 1:59.62
(28.25)
3 Christian Thorhauge 2005 Aalborg Svømmeklub +0.62 747 2:00.78 +1.89
50m: 26.78
100m: 56.55
(29.77)
200m: 2:00.78
(2:00.78)
4 Andreas Hansen 2000 Vejle Svømmeklub +0.62 738 2:01.30 +2.41
50m: 26.01
100m: 57.15
(31.14)
150m: 1:32.99
(35.84)
200m: 2:01.30
(28.31)
5 Christian L H Frederiksen 2001 Agfs Svømmeafdeling +0.65 733 2:01.57 +2.68
50m: 26.13
100m: 55.66
(29.53)
150m: 1:32.68
(37.02)
200m: 2:01.57
(28.89)
6 Viktor B. Bromer 1993 Aalborg Svømmeklub +0.61 726 2:01.96 +3.07
50m: 26.09
100m: 57.53
(31.44)
150m: 1:32.70
(35.17)
200m: 2:01.96
(29.26)
7 Jacob M. Jørgensen 1997 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.64 719 2:02.32 +3.43
50m: 26.80
100m: 58.85
(32.05)
150m: 1:34.06
(35.21)
200m: 2:02.32
(28.26)
=8 Alfred Højberg 2002 Sigma Swim +0.63 675 2:04.96 +6.07
50m: 27.35
100m: 58.05
(30.70)
150m: 1:35.97
(37.92)
200m: 2:04.96
(28.99)
=8 Mikkel Thagaard Jakobsen 2000 Agfs Svømmeafdeling +0.61 675 2:04.96 +6.07
50m: 26.50
100m: 58.52
(32.02)
150m: 1:35.75
(37.23)
200m: 2:04.96
(29.21)
10 Heorhij Lukashev 2004 Vejle Svømmeklub +0.70 674 2:05.01 +6.12
50m: 26.98
100m: 59.74
(32.76)
150m: 1:36.44
(36.70)
200m: 2:05.01
(28.57)
11 Sebastian Sand Gottlieb 2005 Sigma Swim +0.67 673 2:05.06 +6.17
50m: 27.36
100m: 59.79
(32.43)
150m: 1:36.20
(36.41)
200m: 2:05.06
(28.86)
12 Mads Møller 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.65 658 2:06.03 +7.14
50m: 27.00
100m: 58.56
(31.56)
150m: 1:36.76
(38.20)
200m: 2:06.03
(29.27)
13 Valdemar Brøns 2003 Hovedstadens Svømmeklub +0.70 645 2:06.85 +7.96
50m: 26.28
100m: 59.23
(32.95)
150m: 1:36.76
(37.53)
200m: 2:06.85
(30.09)
14 Viktor Lei Lamberg 2004 Aarhus Swim +0.68 625 2:08.16 +9.27
50m: 27.86
100m: 59.68
(31.82)
150m: 1:37.69
(38.01)
200m: 2:08.16
(30.47)
15 Nicholas H. Hansen 2005 Gladsaxe Svømmeklub +0.64 604 2:09.65 +10.76
50m: 27.74
100m: 1:02.33
(34.59)
150m: 1:39.22
(36.89)
200m: 2:09.65
(30.43)
16 Nicklas Östman Pedersen 2002 Helsingør Svømmeklub +0.66 600 2:09.93 +11.04
50m: 26.06
100m: 57.00
(30.94)
150m: 1:36.59
(39.59)
200m: 2:09.93
(33.34)
17 Nicklas Reinstrup 2006 Helsingør Svømmeklub +0.63 579 2:11.50 +12.61
50m: 27.27
100m: 1:01.45
(34.18)
150m: 1:39.36
(37.91)
200m: 2:11.50
(32.14)
18 Torri Pietrzak-Jakobsen 2006 Aarhus Swim +0.65 448 2:23.17 +24.28
50m: 29.66
100m: 1:06.76
(37.10)
200m: 2:23.17
(2:23.17)
Løb officielt kl.: 19-11-2022 10:17:48
19-11-2022 10:17.53 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub
Document
Resultater
DM for Hold, 1. Division
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svøm
Svømmeh 25m Stævne dato: 18. nov  2022 to 20. nov  2022
Løb 11, 200m Medley Damer - Final
DR 2:07.08 Julie Hjorth-Hansen 1984 Sigma Swim Birkerød (DE 18-04-2009
DJR 2:10.24 Mia West 2006 Esbjerg Svømmeklub (DE Toronto (CAN) 12-12-2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Helena Rosendahl Bach 2000 Aalborg Svømmeklub +0.75 812 2:10.57
50m: 28.06
100m: 1:00.93
(32.87)
150m: 1:39.59
(38.66)
200m: 2:10.57
(30.98)
2 Regitze Gaard 2001 Hovedstadens Svømmeklub +0.69 780 2:12.36 +1.79
50m: 29.09
100m: 1:03.04
(33.95)
150m: 1:40.45
(37.41)
200m: 2:12.36
(31.91)
3 Martine Damborg 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.66 749 2:14.13 +3.56
50m: 28.28
100m: 1:02.37
(34.09)
150m: 1:42.30
(39.93)
200m: 2:14.13
(31.83)
4 Karoline Kjelstrup 2006 Aalborg Svømmeklub +0.73 747 2:14.30 +3.73
50m: 29.57
100m: 1:04.06
(34.49)
150m: 1:42.44
(38.38)
200m: 2:14.30
(31.86)
5 Sofie Hansen 2002 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.68 734 2:15.08 +4.51
50m: 28.99
100m: 1:02.91
(33.92)
150m: 1:42.57
(39.66)
200m: 2:15.08
(32.51)
6 Mia Borgensgaard 2003 Agfs Svømmeafdeling +0.68 704 2:16.96 +6.39
50m: 29.52
100m: 1:03.65
(34.13)
150m: 1:44.57
(40.92)
200m: 2:16.96
(32.39)
7 Mia Steen Duus 2001 Sigma Swim +0.69 703 2:17.00 +6.43
50m: 29.73
100m: 1:05.58
(35.85)
150m: 1:44.85
(39.27)
200m: 2:17.00
(32.15)
8 Victoria Bierre 2000 Helsingør Svømmeklub +0.69 660 2:19.93 +9.36
50m: 30.18
100m: 1:05.02
(34.84)
150m: 1:46.60
(41.58)
200m: 2:19.93
(33.33)
9 Ofelia Vejsager Nøddekær 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 656 2:20.21 +9.64
50m: 31.11
100m: 1:06.65
(35.54)
150m: 1:45.75
(39.10)
200m: 2:20.21
(34.46)
10 Josephine Kruse 2002 Sigma Swim +0.62 653 2:20.44 +9.87
50m: 30.06
100m: 1:08.22
(38.16)
150m: 1:46.10
(37.88)
200m: 2:20.44
(34.34)
11 Rikke Friis Kanstrup 2006 Aarhus Swim +0.70 631 2:22.01 +11.44
50m: 30.88
100m: 1:04.81
(33.93)
150m: 1:48.44
(43.63)
200m: 2:22.01
(33.57)
12 Ida Villemoes Poulsen 2007 Gladsaxe Svømmeklub +0.65 618 2:23.06 +12.49
50m: 31.19
100m: 1:07.76
(36.57)
150m: 1:49.74
(41.98)
200m: 2:23.06
(33.32)
13 Kamma Rasmussen 2006 Gladsaxe Svømmeklub +0.58 614 2:23.33 +12.76
50m: 30.54
100m: 1:08.28
(37.74)
150m: 1:49.80
(41.52)
200m: 2:23.33
(33.53)
14 Anne Katrine Dige 2006 Aarhus Swim +0.76 589 2:25.34 +14.77
50m: 31.73
100m: 1:09.40
(37.67)
150m: 1:51.91
(42.51)
200m: 2:25.34
(33.43)
15 Emma Bugge Fynbo 2001 Agfs Svømmeafdeling +0.66 572 2:26.74 +16.17
50m: 30.92
100m: 1:08.01
(37.09)
150m: 1:51.67
(43.66)
200m: 2:26.74
(35.07)
16 Emmely Östman Pedersen 2005 Helsingør Svømmeklub +0.68 553 2:28.44 +17.87
50m: 31.58
100m: 1:06.31
(34.73)
150m: 1:52.98
(46.67)
200m: 2:28.44
(35.46)
17 Caroline Rygaard Hansen 2006 Vejle Svømmeklub +0.80 551 2:28.63 +18.06
50m: 30.91
100m: 1:10.34
(39.43)
150m: 1:54.22
(43.88)
200m: 2:28.63
(34.41)
18 Sarah Ankjær Pedersen 2006 Vejle Svømmeklub +0.76 516 2:31.85 +21.28
50m: 32.36
100m: 1:11.64
(39.28)
150m: 1:54.97
(43.33)
200m: 2:31.85
(36.88)
Løb officielt kl.: 19-11-2022 10:29:23
19-11-2022 10:29.30 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub
Document
Resultater
DM for Hold, 1. Division
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svøm
Svømmeh 25m Stævne dato: 18. nov  2022 to 20. nov  2022
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer - Final
DR 47.37 Mathias Zander Rysgaar 1998 Hørsholm Svømmeforeni Glasgow (GBR) 07-12-2019
DJR 48.02 Rasmus Nickelsen 2003 Helsingør Svømmeklub (D Aarhus C (DEN) 05-12-2020
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Riedel Lentz 2001 Gladsaxe Svømmeklub +0.61 782 48.65
50m: 23.34
100m: 48.65
(25.31)
2 Oliver Søgaard-Andersen 2003 Hovedstadens Svømmeklub +0.60 767 48.98 +0.33
50m: 23.24
100m: 48.98
(25.74)
3 Malthe Lindeblad 2001 Vejle Svømmeklub +0.59 730 49.78 +1.13
50m: 23.61
100m: 49.78
(26.17)
4 Kasper Johnsen 2003 Agfs Svømmeafdeling +0.67 728 49.83 +1.18
50m: 23.89
100m: 49.83
(25.94)
5 Thorvald Bomholt Larsen 2003 Helsingør Svømmeklub +0.56 719 50.04 +1.39
50m: 23.75
100m: 50.04
(26.29)
6 Alexander Tullberg 2003 Helsingør Svømmeklub +0.61 705 50.38 +1.73
50m: 23.69
100m: 50.38
(26.69)
7 Gustav Jørgensen 2000 Aalborg Svømmeklub +0.64 697 50.56 +1.91
50m: 24.45
100m: 50.56
(26.11)
8 Martin H. Abel 2001 Agfs Svømmeafdeling +0.60 697 50.57 +1.92
50m: 24.33
100m: 50.57
(26.24)
9 Alexander Vergereau 2004 Sigma Swim +0.69 692 50.69 +2.04
50m: 24.20
100m: 50.69
(26.49)
10 Gustav Dalby Østerberg 2005 Aarhus Swim +0.65 690 50.73 +2.08
50m: 24.27
100m: 50.73
(26.46)
11 Morten H. Kobbelgaard 2005 Aalborg Svømmeklub +0.62 683 50.90 +2.25
50m: 24.46
100m: 50.90
(26.44)
12 Theodor Wernberg Løvgreen 2005 Sigma Swim +0.66 678 51.03 +2.38
50m: 24.51
100m: 51.03
(26.52)
13 Sebastian Greisen 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.67 676 51.08 +2.43
50m: 24.38
100m: 51.08
(26.70)
14 Mads Peter Hansen 2004 Vejle Svømmeklub +0.62 671 51.20 +2.55
50m: 24.71
100m: 51.20
(26.49)
15 Jonas M. Jørgensen 2001 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.59 670 51.22 +2.57
50m: 24.40
100m: 51.22
(26.82)
16 Mads Mikkelsen 2004 Aarhus Swim +0.59 655 51.61 +2.96
50m: 24.42
100m: 51.61
(27.19)
17 Rasmus Warberg 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.69 623 52.49 +3.84
50m: 24.83
100m: 52.49
(27.66)
18 Walter N Falborg Pedersen 2007 Gladsaxe Svømmeklub +0.67 587 53.53 +4.88
50m: 25.64
100m: 53.53
(27.89)
Løb officielt kl.: 19-11-2022 10:37:22
19-11-2022 10:37.28 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub
Document
Resultater
DM for Hold, 1. Division
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svøm
Svømmeh 25m Stævne dato: 18. nov  2022 to 20. nov  2022
Løb 13, 100m Frisvømning Damer - Final
DR 51.58 Jeanette Ottesen 1987 Vejle Svømmeklub (DEN) 09-10-2016
DJR 53.55 Mie Ø. Nielsen 1996 Aalborg Svømmeklub (DE 26-11-2011
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Snæfridur Sol 2000 Aalborg Svømmeklub +0.72 811 53.88
50m: 25.91
100m: 53.88
(27.97)
2 Caroline Erichsen 1998 Sigma Swim +0.62 717 56.12 +2.24
50m: 26.87
100m: 56.12
(29.25)
3 Helena V. Elling 2000 Aalborg Svømmeklub +0.69 712 56.26 +2.38
50m: 26.85
100m: 56.26
(29.41)
4 Sofie Maagøe 2003 Hovedstadens Svømmeklub +0.65 694 56.73 +2.85
50m: 27.13
100m: 56.73
(29.60)
5 Sofie Ravn Herche 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.63 694 56.75 +2.87
50m: 26.97
100m: 56.75
(29.78)
6 Julie K Rose 2003 Sigma Swim +0.73 689 56.89 +3.01
50m: 27.32
100m: 56.89
(29.57)
7 Sara Damkjær Bartels 2004 Gladsaxe Svømmeklub +0.72 670 57.41 +3.53
50m: 27.70
100m: 57.41
(29.71)
8 Coco Li Fuhrmann 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.74 653 57.91 +4.03
50m: 27.55
100m: 57.91
(30.36)
9 Silje Nygaard Engedal 2007 Gladsaxe Svømmeklub +0.68 607 59.33 +5.45
50m: 28.65
100m: 59.33
(30.68)
10 Isabel Qvist Jensen 2009 Vejle Svømmeklub +0.76 604 59.43 +5.55
50m: 28.46
100m: 59.43
(30.97)
11 Martha Bjerg 2004 Aarhus Swim +0.73 598 59.64 +5.76
50m: 29.00
100m: 59.64
(30.64)
12 Johanne Schleimann 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.64 592 59.84 +5.96
50m: 28.67
100m: 59.84
(31.17)
=13 Agnete Boelt 2006 Vejle Svømmeklub +0.68 591 59.86 +5.98
50m: 28.72
100m: 59.86
(31.14)
=13 Ida-Marie J. C. Hansen 2007 Aarhus Swim +0.69 591 59.86 +5.98
50m: 28.59
100m: 59.86
(31.27)
15 Laura Vedel Larsen 2005 Agfs Svømmeafdeling +0.62 573 1:00.48 +6.60
50m: 29.19
100m: 1:00.48
(31.29)
16 Anna Wrist-Elkjær 2003 Helsingør Svømmeklub +0.67 573 1:00.49 +6.61
50m: 29.01
100m: 1:00.49
(31.48)
17 Linnea Hietala 2004 Helsingør Svømmeklub +0.66 563 1:00.83 +6.95
50m: 28.61
100m: 1:00.83
(32.22)
18 Zenia Englund 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.69 558 1:01.02 +7.14
50m: 28.97
100m: 1:01.02
(32.05)
Løb officielt kl.: 19-11-2022 10:43:25
19-11-2022 10:43.29 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub
Document
Resultater
DM for Hold, 1. Division
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svøm
Svømmeh 25m Stævne dato: 18. nov  2022 to 20. nov  2022
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer - Final
DR 26.14 Tobias B. Bjerg 1998 Agfs Svømmeafdeling (DE Glasgow (GBR) 04-12-2019
DJR 26.84 Jonas Gaur 2005 Agfs Svømmeafdeling (DE København (DEN) 19-11-2022
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jonas Gaur 2005 Agfs Svømmeafdeling +0.65 803 26.84 DJR
2 Tobias B. Bjerg 1998 Aalborg Svømmeklub +0.63 765 27.27 +0.43
3 Elias Marius Elsgaard 2004 Vejle Svømmeklub +0.60 725 27.77 +0.93
4 Rajmund Koska 2003 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.63 715 27.90 +1.06
5 Robert E. Falborg Pedersen 2005 Gladsaxe Svømmeklub +0.67 707 28.00 +1.16
6 Christian Crone 2001 Gladsaxe Svømmeklub +0.59 697 28.13 +1.29
7 Alexander Eggers 1999 Sigma Swim +0.63 669 28.52