2024-07-25   00:20:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM for Hold - 1. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

1. afsnit

Document
Resultater
DM for Hold, 1. Division
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svøm
Svømmeh 25m Stævne dato: 18. nov  2022 to 20. nov  2022
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Andreas Hansen 2000 Vejle Svømmeklub 810 1:46.59
200m: 1:46.59
(1:46.59)
2 Alexander Aslak Nørgaard 2000 Sigma Swim 786 1:47.67 +1.08
200m: 1:47.67
(1:47.67)
3 Rasmus Nickelsen 2003 Helsingør Svømmeklub 780 1:47.95 +1.36
200m: 1:47.95
(1:47.95)
4 Christian L H Frederiksen 2001 Agfs Svømmeafdeling +0.66 767 1:48.55 +1.96
50m: 24.99
100m: 51.81
(26.82)
150m: 1:19.67
(27.86)
200m: 1:48.55
(28.88)
5 Frederik Lindholm 2004 Aarhus Swim 761 1:48.84 +2.25
200m: 1:48.84
(1:48.84)
6 Mathias Christensen 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 759 1:48.91 +2.32
200m: 1:48.91
(1:48.91)
7 Gabriel Elmedyb 2004 Hovedstadens Svømmeklub 755 1:49.11 +2.52
200m: 1:49.11
(1:49.11)
8 Gustav Jørgensen 2000 Aalborg Svømmeklub 747 1:49.49 +2.90
200m: 1:49.49
(1:49.49)
9 Theodor Wernberg Løvgreen 2005 Sigma Swim 728 1:50.43 +3.84
200m: 1:50.43
(1:50.43)
10 Valdemar Brøns 2003 Hovedstadens Svømmeklub 693 1:52.24 +5.65
200m: 1:52.24
(1:52.24)
11 Mads Stamholt 2003 Vejle Svømmeklub +0.62 683 1:52.83 +6.24
50m: 26.28
100m: 54.61
(28.33)
150m: 1:23.63
(29.02)
200m: 1:52.83
(29.20)
12 Mathias Rasmussen 2001 Aalborg Svømmeklub 673 1:53.35 +6.76
200m: 1:53.35
(1:53.35)
13 Mads Mikkelsen 2004 Aarhus Swim +0.60 670 1:53.56 +6.97
50m: 25.70
100m: 54.33
(28.63)
150m: 1:24.01
(29.68)
200m: 1:53.56
(29.55)
14 Carl Krabbe Heldgaard 2004 Gladsaxe Svømmeklub 664 1:53.85 +7.26
200m: 1:53.85
(1:53.85)
15 Julius Munk 2000 Helsingør Svømmeklub +0.60 635 1:55.57 +8.98
50m: 25.61
100m: 54.33
(28.72)
150m: 1:24.65
(30.32)
200m: 1:55.57
(30.92)
16 Oscar Kroos 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.62 633 1:55.70 +9.11
50m: 26.64
100m: 55.50
(28.86)
150m: 1:25.37
(29.87)
200m: 1:55.70
(30.33)
17 Gustav Krabbe Heldgaard 2006 Gladsaxe Svømmeklub +0.73 628 1:56.01 +9.42
50m: 26.65
100m: 55.79
(29.14)
150m: 1:25.98
(30.19)
200m: 1:56.01
(30.03)
18 Frederik Gadegaard 2005 Agfs Svømmeafdeling 601 1:57.75 +11.16
200m: 1:57.75
(1:57.75)
Løb officielt kl.: 18-11-2022 17:44:42
18-11-2022 17:44.50 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner