2024-07-17   19:10:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM for Hold - 1. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

1. afsnit

Document
Resultater
DM for Hold, 1. Division
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svøm
Svømmeh 25m Stævne dato: 18. nov  2022 to 20. nov  2022
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Regitze Gaard 2001 Hovedstadens Svømmeklub +0.64 789 1:07.48
50m: 32.08
100m: 1:07.48
(35.40)
2 Matilde Schrøder 1996 Sigma Swim +0.81 764 1:08.20 +0.72
50m: 31.90
100m: 1:08.20
(36.30)
3 Sara Damkjær Bartels 2004 Gladsaxe Svømmeklub +0.69 748 1:08.68 +1.20
50m: 32.26
100m: 1:08.68
(36.42)
4 Astrid Nielsen 2002 Aalborg Svømmeklub +0.66 741 1:08.91 +1.43
50m: 32.27
100m: 1:08.91
(36.64)
5 Ofelia Vejsager Nøddekær 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 736 1:09.04 +1.56
50m: 32.80
100m: 1:09.04
(36.24)
6 Josephine Kruse 2002 Sigma Swim +0.62 724 1:09.42 +1.94
50m: 32.53
100m: 1:09.42
(36.89)
7 Karoline Kjelstrup 2006 Aalborg Svømmeklub +0.70 719 1:09.58 +2.10
50m: 32.77
100m: 1:09.58
(36.81)
8 Laura Fogh 2003 Agfs Svømmeafdeling +0.67 694 1:10.42 +2.94
50m: 32.77
100m: 1:10.42
(37.65)
9 Clara Dam Lukowski 2007 Vejle Svømmeklub +0.69 679 1:10.93 +3.45
50m: 33.45
100m: 1:10.93
(37.48)
10 Maria Bebe Hansen 2004 Vejle Svømmeklub +0.80 674 1:11.09 +3.61
50m: 33.68
100m: 1:11.09
(37.41)
11 Caroline Haugland 2007 Helsingør Svømmeklub +0.67 628 1:12.81 +5.33
50m: 34.23
100m: 1:12.81
(38.58)
12 Ida Villemoes Poulsen 2007 Gladsaxe Svømmeklub +0.67 625 1:12.92 +5.44
50m: 34.16
100m: 1:12.92
(38.76)
13 Eva Hjort 2004 Aarhus Swim +0.69 603 1:13.81 +6.33
50m: 35.04
100m: 1:13.81
(38.77)
14 Julie Ravn Holst 2007 Aarhus Swim +0.76 602 1:13.83 +6.35
50m: 35.31
100m: 1:13.83
(38.52)
15 Anna Stausholm 2006 Helsingør Svømmeklub +0.68 587 1:14.47 +6.99
50m: 35.23
100m: 1:14.47
(39.24)
16 Maiken Hougaard 2002 Agfs Svømmeafdeling +0.63 578 1:14.84 +7.36
50m: 34.97
100m: 1:14.84
(39.87)
17 Laura Findahl Andersen 2001 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.69 571 1:15.14 +7.66
50m: 35.66
100m: 1:15.14
(39.48)
18 Emilie Meng 2003 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.71 534 1:16.83 +9.35
50m: 35.40
100m: 1:16.83
(41.43)
Løb officielt kl.: 18-11-2022 18:14:40
18-11-2022 18:14.43 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner