2024-07-19   02:28:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM for Hold - 1. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

1. afsnit

Document
Resultater
DM for Hold, 1. Division
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svøm
Svømmeh 25m Stævne dato: 18. nov  2022 to 20. nov  2022
Løb 9, 4x50m Medley Mix - Final
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 GSC - Mix 22 Gladsaxe Svømmeklub 746 1:46.04
Frederikke Marie Hansen 2003 0358AH +0.55 28.60 28.60
Robert E. Falborg Pedersen 2005 0525AC +0.39 28.12 56.72
Kamma Rasmussen 2006 0686AD +0.16 27.39 1:24.11
Frederik Riedel Lentz 2001 0187AN +0.20 21.93 1:46.04
2 Aalborg Svømmeklub - Mix 30 Aalborg Svømmeklub 744 1:46.11 +0.07
Mie Ø. Nielsen 1996 9662AF +0.68 28.63 28.63
Andreas Hougaard 2000 0007AO +0.22 28.30 56.93
Viktor B. Bromer 1993 9337AB +0.41 23.82 1:20.75
Helena V. Elling 2000 0078AC +0.41 25.36 1:46.11
3 HSK ver1 - Mix 22 Hovedstadens Svømmeklub 742 1:46.22 +0.18
Mads Møller 2005 0585AC +0.67 25.41 25.41
Regitze Gaard 2001 0178AG +0.31 31.23 56.64
Casper Puggaard 2005 0593AA +0.34 23.37 1:20.01
Coco Li Fuhrmann 2006 0678AC +0.10 26.21 1:46.22
4 KVIK Kastrup - Mix 29 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 722 1:47.19 +1.15
Sofie Hansen 2002 0202AI +0.58 28.63 28.63
Rajmund Koska 2003 0339AU -0.00 27.09 55.72
Rasmus Härstedt 1994 9455AA +0.38 25.11 1:20.83
Sara Sylvest 2000 0086AD +0.21 26.36 1:47.19
5 Sigma Swim - Mix 25 Sigma Swim 720 1:47.27 +1.23
Alexander Vergereau 2004 0447AA +0.66 26.24 26.24
Josephine Kruse 2002 0242AQ +0.39 31.30 57.54
Caroline Erichsen 1998 9814AC +0.44 26.65 1:24.19
Frederik Dalhøj Paulsen 1998 9833AK +0.33 23.08 1:47.27
6 Helsingør Svømmeklub - Mix 23 Helsingør Svømmeklub 692 1:48.73 +2.69
Victoria Bierre 2000 0022AS +0.57 28.30 28.30
Oliver Bak Jensen 2002 0257AT +0.24 29.01 57.31
Tobias Dan 2002 0243AC +0.08 23.74 1:21.05
Anna Wrist-Elkjær 2003 0398AE +0.32 27.68 1:48.73
7 AGF 1. division - Mix 22 Agfs Svømmeafdeling 685 1:49.08 +3.04
Kasper Johnsen 2003 0357AC +0.55 25.17 25.17
Jonas Gaur 2005 0581AK +0.31 27.32 52.49
Emma Bugge Fynbo 2001 0158AE +0.39 28.80 1:21.29
Smilla Bruun Christensen 2001 0154BC +0.24 27.79 1:49.08
8 Vejle Svømmeklub - Mix 19 Vejle Svømmeklub 675 1:49.63 +3.59
Clara Kapke 2006 0614AB +0.59 30.80 30.80
Elias Marius Elsgaard 2004 0451AI +0.22 27.46 58.26
Mads Peter Hansen 2004 0453AM +0.11 24.85 1:23.11
Clara Dam Lukowski 2007 0748AT +0.24 26.52 1:49.63
9 Aarhus Swim - Mix - Diskløb 19 Aarhus Swim 639 1:51.62 +5.58
Viktor Lei Lamberg 2004 0477AE 27.04 27.04
David Kilsgaard Andersen 2005 0567AM 28.55 55.59
Marie Bertram 2006 0672AQ 28.70 1:24.29
Eva Hjort 2004 0452AE 27.33 1:51.62
- Aarhus Swim - Mix 22 Aarhus Swim DSQ
SW 4.4 Tyvstart
Alexander Korsager Elkjær 2001 0113AL +0.46
David Kilsgaard Andersen 2005 0567AM +0.34
Marie Bertram 2006 0672AQ +0.25
Eva Hjort 2004 0452AE +0.11
Løb officielt kl.: 18-11-2022 19:14:42
19-11-2022 08:06.49 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner