2023-01-28   03:47:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Sim à Lund - GUL Challenge

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 26 nov Insim 7.45 Start 9.00

Document
Resultat
Sim à Lund - GUL Challenge
Plats: Högevallsbadet Arrangör: SK Poseidon
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 nov 2022 till den 27 nov 2022
Gren 2, 100m Ryggsim Damer        13-14 år - Final
Sponsor: GUL watches
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Signe Malmberg 14 Osby Simsällskap +0.76 520 1:08.25
Entry time: 1:09.15 (-0.90)
50m: 33.17
100m: 1:08.25
(35.08)
2 Ella Ekelund 13 Malmö Kappsimningsklubb +0.71 491 1:09.53 +1.28
Entry time: 1:08.87 (+0.66)
50m: 33.45
100m: 1:09.53
(36.08)
3 Emelina Bech 14 Malmö Kappsimningsklubb +0.76 475 1:10.34 +2.09
Entry time: 1:08.33 (+2.01)
50m: 33.20
100m: 1:10.34
(37.14)
4 Isabelle Leo 13 Ystads Simsällskap +0.75 469 1:10.60 +2.35
Entry time: 1:08.94 (+1.66)
50m: 34.34
100m: 1:10.60
(36.26)
5 Ella Nyman 13 Vellinge-Näsets Simklubb +0.79 444 1:11.92 +3.67
Entry time: 1:11.80 (+0.12)
50m: 34.87
100m: 1:11.92
(37.05)
6 Lilly Renlund 13 Vellinge-Näsets Simklubb +0.76 441 1:12.06 +3.81
Entry time: 1:12.07 (-0.01)
50m: 35.20
100m: 1:12.06
(36.86)
7 Ella Nord 13 Osby Simsällskap +0.75 420 1:13.26 +5.01
Entry time: 1:11.20 (+2.06)
50m: 35.11
100m: 1:13.26
(38.15)
8 Minéa Bergstedt 14 Karlshamns Simklubb +0.69 399 1:14.54 +6.29
Entry time: 1:15.70 (-1.16)
50m: 36.15
100m: 1:14.54
(38.39)
9 Sabela Rouco Aparicio 13 Simklubben Poseidon +0.86 382 1:15.59 +7.34
Entry time: 1:15.21 (+0.38)
50m: 37.19
100m: 1:15.59
(38.40)
10 Elsa Holmqvist 13 Simklubben Poseidon +0.69 379 1:15.81 +7.56
Entry time: 1:14.80 (+1.01)
50m: 36.69
100m: 1:15.81
(39.12)
11 Ella Thim 13 Kristianstads SLS +0.76 376 1:16.03 +7.78
Entry time: 1:15.38 (+0.65)
50m: 37.11
100m: 1:16.03
(38.92)
12 Ylva Linder 13 Karlskrona Simsällskap +0.66 375 1:16.06 +7.81
Entry time: 1:16.09 (-0.03)
50m: 36.19
100m: 1:16.06
(39.87)
13 Mindalin Sjöholm 14 Landskrona Simsällskap +0.74 367 1:16.62 +8.37
Entry time: 1:16.17 (+0.45)
50m: 36.95
100m: 1:16.62
(39.67)
14 Signe Larzenius 14 SK Triton +0.78 366 1:16.67 +8.42
Entry time: 1:17.20 (-0.53)
50m: 37.34
100m: 1:16.67
(39.33)
15 Nicole Persson 14 Kristianstads SLS +0.71 366 1:16.69 +8.44
Entry time: 1:16.62 (+0.07)
50m: 36.41
100m: 1:16.69
(40.28)
16 Anna Gutenwik 14 Simklubben Hajen +0.58 364 1:16.85 +8.60
Entry time: 1:14.25 (+2.60)
50m: 36.77
100m: 1:16.85
(40.08)
17 Nirma Bååth 14 Vellinge-Näsets Simklubb +0.68 362 1:17.01 +8.76
Entry time: 1:14.09 (+2.92)
50m: 37.04
100m: 1:17.01
(39.97)
18 Nora Savic 13 Karlskrona Simsällskap +0.69 357 1:17.31 +9.06
Entry time: 1:17.03 (+0.28)
50m: 37.75
100m: 1:17.31
(39.56)
19 Alice Seyffart 14 Simklubben Poseidon +0.67 348 1:17.99 +9.74
Entry time: 1:15.03 (+2.96)
50m: 38.38
100m: 1:17.99
(39.61)
20 Anja  Lindroth 13 Simklubben Poseidon +0.73 348 1:18.02 +9.77
Entry time: 1:16.78 (+1.24)
50m: 38.22
100m: 1:18.02
(39.80)
21 Zuzanna Kubasiak 13 Simklubben Poseidon +0.70 336 1:18.88 +10.63
Entry time: 1:18.44 (+0.44)
50m: 38.01
100m: 1:18.88
(40.87)
22 Tora Stark Friis 14 Ystads Simsällskap +0.68 328 1:19.52 +11.27
Entry time: 1:18.26 (+1.26)
50m: 37.99
100m: 1:19.52
(41.53)
23 Alicia Dahlerus 13 Kristianstads SLS +0.66 318 1:20.38 +12.13
Entry time: 1:24.40 (-4.02)
50m: 38.62
100m: 1:20.38
(41.76)
24 Allis Tjellqvist 13 Simklubben Sydsim +0.75 318 1:20.39 +12.14
Entry time: 1:21.02 (-0.63)
50m: 38.55
100m: 1:20.39
(41.84)
25 Ella Knutsson 13 Föreningen Trelleborg Sim +1.16 317 1:20.47 +12.22
Entry time: 1:19.61 (+0.86)
50m: 38.38
100m: 1:20.47
(42.09)
26 Billie Åstrand 13 Klippans Simsällskap +0.78 312 1:20.86 +12.61
Entry time: 1:22.63 (-1.77)
50m: 39.63
100m: 1:20.86
(41.23)
27 Vilda Grönberg 13 Simklubben Poseidon +0.75 312 1:20.89 +12.64
Entry time: 1:20.24 (+0.65)
50m: 40.10
100m: 1:20.89
(40.79)
28 Lee Strunk 13 Kristianstads SLS +0.78 312 1:20.91 +12.66
Entry time: 1:17.63 (+3.28)
50m: 39.71
100m: 1:20.91
(41.20)
29 Ida Johansson 13 Simklubben Poseidon +0.58 291 1:22.76 +14.51
Entry time: 1:22.54 (+0.22)
50m: 39.45
100m: 1:22.76
(43.31)
30 Clara Lindström 14 SK Triton +0.64 291 1:22.81 +14.56
Entry time: 1:21.72 (+1.09)
50m: 40.29
100m: 1:22.81
(42.52)
31 Selma Tretinjak 13 Simklubben Hajen +0.65 289 1:22.96 +14.71
Entry time: 1:23.24 (-0.28)
50m: 40.81
100m: 1:22.96
(42.15)
32 Astrid Zetterström 14 Simklubben Poseidon +0.73 289 1:22.98 +14.73
Entry time: 1:23.38 (-0.40)
50m: 40.13
100m: 1:22.98
(42.85)
33 Emmy Ekvall 13 Landskrona Simsällskap +0.70 287 1:23.16 +14.91
Entry time: 1:22.71 (+0.45)
50m: 39.79
100m: 1:23.16
(43.37)
34 Lisen Burnesson 14 Landskrona Simsällskap +0.74 286 1:23.22 +14.97
Entry time: 1:22.44 (+0.78)
50m: 40.60
100m: 1:23.22
(42.62)
35 Moa Haglund 14 Simklubben Sydsim +0.74 285 1:23.40 +15.15
Entry time: 1:19.20 (+4.20)
50m: 38.21
100m: 1:23.40
(45.19)
36 Linnéa Kamstad 14 SK Triton +0.71 280 1:23.85 +15.60
Entry time: 1:21.10 (+2.75)
50m: 40.90
100m: 1:23.85
(42.95)
37 Erica Camper 13 Klippans Simsällskap +0.76 276 1:24.30 +16.05
Entry time: 1:24.63 (-0.33)
50m: 40.56
100m: 1:24.30
(43.74)
38 Emma Molin 13 Ystads Simsällskap +0.72 270 1:24.89 +16.64
Entry time: 1:25.61 (-0.72)
50m: 41.58
100m: 1:24.89
(43.31)
39 Clara Landmyr 13 Simklubben Sydsim +0.57 269 1:24.94 +16.69
Entry time: 1:24.62 (+0.32)
50m: 40.73
100m: 1:24.94
(44.21)
40 Tyra Johansson 14 Simklubben Sydsim +0.64 266 1:25.27 +17.02
Entry time: 1:25.74 (-0.47)
50m: 41.38
100m: 1:25.27
(43.89)
41 Marie Rönn Frigård 14 SK Triton +0.67 264 1:25.54 +17.29
Entry time: 1:23.52 (+2.02)
50m: 41.49
100m: 1:25.54
(44.05)
42 Ella Larsson 13 Landskrona Simsällskap +0.77 262 1:25.72 +17.47
Entry time: 1:29.42 (-3.70)
50m: 40.73
100m: 1:25.72
(44.99)
43 Wilma Vasquez Svanström 14 Simklubben Hajen +0.74 256 1:26.39 +18.14
Entry time: 1:26.29 (+0.10)
50m: 41.95
100m: 1:26.39
(44.44)
44 Linnea Svennesson 13 Karlskrona Simsällskap +0.80 251 1:26.98 +18.73
Entry time: 1:24.48 (+2.50)
50m: 43.00
100m: 1:26.98
(43.98)
45 Maja Shcheblykina 13 Simklubben Poseidon +0.92 244 1:27.75 +19.50
Entry time: 1:32.97 (-5.22)
50m: 42.71
100m: 1:27.75
(45.04)
46 Nathalie Persson 13 Karlskrona Simsällskap +0.75 221 1:30.76 +22.51
Entry time: 1:33.94 (-3.18)
50m: 44.37
100m: 1:30.76
(46.39)
47 Elna Nyblom 14 Simklubben Lödde +0.76 218 1:31.14 +22.89
Entry time: 1:28.72 (+2.42)
50m: 45.41
100m: 1:31.14
(45.73)
48 Alicia Olsson 14 Föreningen Trelleborg Sim +0.90 199 1:34.01 +25.76
Entry time: 1:32.24 (+1.77)
50m: 45.68
100m: 1:34.01
(48.33)
49 Neira Kulenovic 13 Simklubben Sydsim +0.91 198 1:34.10 +25.85
Entry time: 1:47.64 (-13.54)
50m: 45.15
100m: 1:34.10
(48.95)
50 Asya Ulusoy 13 Simklubben Sydsim +0.83 189 1:35.54 +27.29
Entry time: 1:41.60 (-6.06)
50m: 45.87
100m: 1:35.54
(49.67)
51 Louise Möller Nilsson 14 Ystads Simsällskap +0.77 145 1:44.37 +36.12
Entry time: 1:46.37 (-2.00)
50m: 49.88
100m: 1:44.37
(54.49)
- Emilia Gustafsson 13 Karlskrona Simsällskap +0.74 DSQ
- Noelle Månsson Hultgren 13 Kristianstads SLS +0.87 DSQ
- Tyra Cederholm 13 Landskrona Simsällskap DNS
- Elin Olsson 14 Simklubben Sydsim -.-- DNS
- Ana Radenkovic 14 Malmö Kappsimningsklubb -.-- DNS
- Nike Rakowska 13 Malmö Kappsimningsklubb -.-- DNS
Grenen officiell:  2022-11-26 09:45:51
Gren 2, 100m Ryggsim Damer        15-16 år - Final
Sponsor: GUL watches
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Fanny Paulsson 15 Malmö Kappsimningsklubb +0.58 496 1:09.34
Entry time: 1:09.79 (-0.45)
50m: 33.35
100m: 1:09.34
(35.99)
2 Lovisa Sjöholm 16 Klippans Simsällskap +0.72 426 1:12.92 +3.58
Entry time: 1:15.77 (-2.85)
50m: 35.03
100m: 1:12.92
(37.89)
3 Maja Rödin 16 Vellinge-Näsets Simklubb +0.67 423 1:13.08 +3.74
Entry time: 1:14.03 (-0.95)
50m: 35.31
100m: 1:13.08
(37.77)
4 Emelie Andersson 15 Landskrona Simsällskap +0.69 422 1:13.16 +3.82
Entry time: 1:12.39 (+0.77)
50m: 35.06
100m: 1:13.16
(38.10)
5 Julia Erkselius 16 Simklubben Poseidon +0.72 392 1:14.97 +5.63
Entry time: 1:12.55 (+2.42)
50m: 35.70
100m: 1:14.97
(39.27)
6 Tea Stark Friis 16 Ystads Simsällskap +0.73 392 1:15.00 +5.66
Entry time: 1:14.90 (+0.10)
50m: 36.02
100m: 1:15.00
(38.98)
7 Agnes Ohlsson 15 Ystads Simsällskap +0.87 387 1:15.26 +5.92
Entry time: 1:13.57 (+1.69)
50m: 36.35
100m: 1:15.26
(38.91)
8 Amanda Blomkvist 15 Landskrona Simsällskap +0.68 375 1:16.07 +6.73
Entry time: 1:12.74 (+3.33)
50m: 35.75
100m: 1:16.07
(40.32)
9 Elinor Fröjd 15 Simklubben Sydsim +0.69 353 1:17.62 +8.28
Entry time: 1:17.69 (-0.07)
50m: 37.60
100m: 1:17.62
(40.02)
10 Julia Palm 16 Landskrona Simsällskap +0.60 347 1:18.11 +8.77
Entry time: 1:15.66 (+2.45)
50m: 36.92
100m: 1:18.11
(41.19)
11 Livia Landmyr 16 Simklubben Sydsim +0.76 331 1:19.30 +9.96
Entry time: 1:20.23 (-0.93)
50m: 37.77
100m: 1:19.30
(41.53)
12 Maja Antonsson 15 Landskrona Simsällskap +0.74 314 1:20.72 +11.38
Entry time: 1:20.25 (+0.47)
50m: 38.96
100m: 1:20.72
(41.76)
13 Alma Liljenberg-Löfgren 15 Föreningen Trelleborg Sim +0.73 310 1:21.03 +11.69
Entry time: 1:19.68 (+1.35)
50m: 38.41
100m: 1:21.03
(42.62)
14 Alma Olofsson 15 Karlskrona Simsällskap +0.98 308 1:21.24 +11.90
Entry time: 1:20.96 (+0.28)
50m: 39.35
100m: 1:21.24
(41.89)
15 Clara Andersson 15 Landskrona Simsällskap +0.67 300 1:21.96 +12.62
Entry time: 1:20.29 (+1.67)
50m: 40.12
100m: 1:21.96
(41.84)
16 Lily Thomsen 15 Landskrona Simsällskap +0.67 295 1:22.37 +13.03
Entry time: 1:22.24 (+0.13)
50m: 39.55
100m: 1:22.37
(42.82)
17 Tilda Ek-Wärn 16 Landskrona Simsällskap +0.84 277 1:24.18 +14.84
Entry time: 1:23.11 (+1.07)
50m: 38.74
100m: 1:24.18
(45.44)
18 Noelle Lomvall 15 Klippans Simsällskap +0.76 230 1:29.58 +20.24
Entry time: 1:30.00 (-0.42)
50m: 42.35
100m: 1:29.58
(47.23)
- Edith Eriksson 15 Simklubben Hajen -.-- DNS
- Ingrid Nilsson 15 Simklubben Poseidon -.-- DNS
Grenen officiell:  2022-11-26 09:45:51
Gren 2, 100m Ryggsim Damer        17-18 år - Final
Sponsor: GUL watches
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Thea Wicknertz 17 Vellinge-Näsets Simklubb +0.71 562 1:06.49
Entry time: 1:06.21 (+0.28)
50m: 32.10
100m: 1:06.49
(34.39)
2 Alicia Sjögren 17 Vellinge-Näsets Simklubb +0.61 511 1:08.64 +2.15
Entry time: 1:07.84 (+0.80)
50m: 32.60
100m: 1:08.64
(36.04)
3 Tyra Hjorth 17 Klippans Simsällskap +0.73 458 1:11.16 +4.67
Entry time: 1:09.45 (+1.71)
50m: 34.34
100m: 1:11.16
(36.82)
4 Ella Bodell 17 Simklubben Sydsim +0.50 414 1:13.63 +7.14
Entry time: 1:12.51 (+1.12)
50m: 35.21
100m: 1:13.63
(38.42)
5 Tova Siversson 17 Landskrona Simsällskap +0.57 409 1:13.92 +7.43
Entry time: 1:08.51 (+5.41)
50m: 34.43
100m: 1:13.92
(39.49)
6 Amanda Pålsson 17 SK Triton +0.60 397 1:14.66 +8.17
Entry time: 1:13.87 (+0.79)
50m: 34.97
100m: 1:14.66
(39.69)
7 Linnea Ranvert 17 Kristianstads SLS +0.92 395 1:14.81 +8.32
Entry time: 1:13.26 (+1.55)
50m: 36.68
100m: 1:14.81
(38.13)
8 Nora Olsson 17 Malmö Kappsimningsklubb +0.81 388 1:15.20 +8.71
Entry time: 1:15.58 (-0.38)
50m: 36.08
100m: 1:15.20
(39.12)
9 Emma Widerfors 17 Kristianstads SLS +0.62 373 1:16.23 +9.74
Entry time: 1:14.28 (+1.95)
50m: 36.76
100m: 1:16.23
(39.47)
10 Emilia Sandström 18 Simklubben Sydsim +0.84 267 1:25.17 +18.68
Entry time: 1:26.15 (-0.98)
50m: 41.16
100m: 1:25.17
(44.01)
11 Emilia Ljunggren 17 SK Triton +0.83 142 1:45.21 +38.72
Entry time: 1:46.77 (-1.56)
50m: 51.61
100m: 1:45.21
(53.60)
Grenen officiell:  2022-11-26 09:45:51
Gren 2, 100m Ryggsim Damer        19 och äldre - Final
Sponsor: GUL watches
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tufva Alexandersson 20 Karlskrona Simsällskap +0.67 417 1:13.43
Entry time: 1:11.90 (+1.53)
50m: 35.28
100m: 1:13.43
(38.15)
Grenen officiell:  2022-11-26 09:45:51
2022-11-26 09:46:58 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Poseidon

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner