2023-02-05   17:28:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Poängcupen 3

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Poängcupen 3
Plats: Arrangör: SK Hajen
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 nov 2022 till den 29 nov 2022
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alice Bitzén 2006 Simklubben Hajen -.-- 1:12.03 102,49 %
50m: 33.27
100m: 1:12.03
(38.76)
2 Anna Gutenwik 2008 Simklubben Hajen -.-- 1:20.62 98,48 %
50m: 37.49
100m: 1:20.62
(43.13)
3 Beatrice Stendahl 2008 Simklubben Hajen -.-- 1:21.17 95,96 %
50m: 37.28
100m: 1:21.17
(43.89)
4 Julia Bruér 2007 Simklubben Hajen -.-- 1:21.53 105,07 %
50m: 37.47
100m: 1:21.53
(44.06)
5 Elsa Mårtensson 2008 Simklubben Hajen -.-- 1:35.02
50m: 44.20
100m: 1:35.02
(50.82)
6 Wilma Vasquez Svanström 2008 Simklubben Hajen -.-- 1:36.90
50m: 45.46
100m: 1:36.90
(51.44)
Grenen officiell:  2022-11-29 18:40:47
2022-11-29 18:40:54 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Hajen
Document
Resultat
Poängcupen 3
Plats: Arrangör: SK Hajen
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 nov 2022 till den 29 nov 2022
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Markus Thorsson 2008 Simklubben Hajen -.-- 1:06.82 101,68 %
50m: 30.25
100m: 1:06.82
(36.57)
2 Erik Koch 2004 Simklubben Hajen -.-- 1:08.31 97,83 %
50m: 29.99
100m: 1:08.31
(38.32)
3 Marius Jensen 2006 Simklubben Hajen -.-- 1:10.79 107,79 %
50m: 32.05
100m: 1:10.79
(38.74)
4 Carl Rogmark 2004 Simklubben Hajen -.-- 1:12.33 104,60 %
50m: 33.08
100m: 1:12.33
(39.25)
5 Jacob Hansson 2002 Simklubben Hajen -.-- 1:13.01 96,83 %
50m: 33.99
100m: 1:13.01
(39.02)
6 Filip Andrén 2006 Simklubben Hajen -.-- 1:15.07 97,54 %
50m: 33.81
100m: 1:15.07
(41.26)
7 Gustav Olofsson 2007 Simklubben Hajen -.-- 1:18.96 105,91 %
50m: 35.47
100m: 1:18.96
(43.49)
8 Maximus Berggren 2008 Simklubben Hajen -.-- 1:35.28 102,43 %
50m: 42.01
100m: 1:35.28
(53.27)
Grenen officiell:  2022-11-29 18:45:07
2022-11-29 18:45:10 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Hajen
Document
Resultat
Poängcupen 3
Plats: Arrangör: SK Hajen
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 nov 2022 till den 29 nov 2022
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 11 och yngre - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
Esther Köster 2011 Simklubben Hajen +1.17 140 49.26 103,68 %
Vera Mårtensson 2011 Simklubben Hajen +0.79 147 48.40 104,39 %
Julia Rothnil 2012 Simklubben Hajen +0.78 147 48.46 99,44 %
Aurora Tizzano 2011 Simklubben Hajen +0.91 143 48.91 112,33 %
Ingrid Widerberg 2012 Simklubben Hajen +0.83 171 46.05 109,17 %
Grenen officiell:  2022-11-29 18:51:59
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alva Engström 2010 Simklubben Hajen +0.71 344 36.53 100,08 %
2 Molly Andersson 2009 Simklubben Hajen +0.74 293 38.52 107,40 %
3 Selma Tretinjak 2009 Simklubben Hajen +0.74 285 38.90 105,03 %
4 Agnes Ellerth 2010 Simklubben Hajen +0.85 281 39.04 106,36 %
5 Sofia Singvall 2010 Simklubben Hajen +0.60 259 40.13 101,71 %
6 Mira-Li Hejdeman 2009 Simklubben Hajen +0.87 249 40.67 109,86 %
7 Liv Dahlqvist 2010 Simklubben Hajen +0.66 218 42.48 101,09 %
8 Matilda Ekberg 2010 Simklubben Hajen +0.66 180 45.30 105,35 %
9 Mira Lindgren 2010 Simklubben Hajen +0.70 160 47.06 104,47 %
Grenen officiell:  2022-11-29 18:51:59
2022-11-30 11:20:43 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Hajen
Document
Resultat
Poängcupen 3
Plats: Arrangör: SK Hajen
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 nov 2022 till den 29 nov 2022
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar 11 och yngre - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
Axel Carlsson 2011 Simklubben Hajen +0.79 78 51.80 94,61 %
Ebbe Modig 2011 Simklubben Hajen +0.77 129 43.89 101,66 %
Grenen officiell:  2022-11-29 18:56:03
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Scott Köster 2009 Simklubben Hajen +0.70 234 36.02 102,86 %
2 Alexander Lindberg 2009 Simklubben Hajen +0.68 195 38.29 105,34 %
3 Charlie Stattin 2010 Simklubben Hajen +0.73 163 40.66 110,70 %
4 Malte Damsby 2009 Simklubben Hajen +0.70 145 42.24 105,33 %
- Isak Tretinjak 2009 Simklubben Hajen +0.71 DSQ
Grenen officiell:  2022-11-29 18:56:03
2022-11-30 11:20:46 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Hajen
Document
Resultat
Poängcupen 3
Plats: Arrangör: SK Hajen
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 nov 2022 till den 29 nov 2022
Gren 5, 50m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Bruér 2007 Simklubben Hajen -.-- 37.34 97,75 %
2 Alice Bitzén 2006 Simklubben Hajen -.-- 38.93 100,79 %
3 Beatrice Stendahl 2008 Simklubben Hajen -.-- 39.22 99,90 %
4 Annie Westerlund 2002 Norrköpings Kappsimningsklubb -.-- 39.81 100,38 %
5 Anna Gutenwik 2008 Simklubben Hajen -.-- 43.33 98,38 %
Grenen officiell:  2022-11-29 18:58:57
2022-11-29 18:59:02 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Hajen
Document
Resultat
Poängcupen 3
Plats: Arrangör: SK Hajen
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 nov 2022 till den 29 nov 2022
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Marius Jensen 2006 Simklubben Hajen -.-- 32.10 102,04 %
2 Markus Thorsson 2008 Simklubben Hajen -.-- 33.82 97,89 %
3 Jacob Hansson 2002 Simklubben Hajen -.-- 37.68 95,10 %
4 Erik Koch 2004 Simklubben Hajen -.-- 39.45 105,42 %
5 Gustav Olofsson 2007 Simklubben Hajen -.-- 40.65 107,78 %
6 Filip Andrén 2006 Simklubben Hajen -.-- 40.89 93,68 %
7 Carl Rogmark 2004 Simklubben Hajen -.-- 41.25 97,49 %
8 Maximus Berggren 2008 Simklubben Hajen -.-- 48.05 98,11 %
Grenen officiell:  2022-11-29 19:01:59
2022-11-29 19:02:04 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Hajen
Document
Resultat
Poängcupen 3
Plats: Arrangör: SK Hajen
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 nov 2022 till den 29 nov 2022
Gren 7, 200m Medley Damer 11 och yngre - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
Esther Köster 2011 Simklubben Hajen -.-- 127 4:02.18
50m: 1:03.19
100m: 2:00.81
(57.62)
150m: 3:11.19
(1:10.38)
200m: 4:02.18
(50.99)
Vera Mårtensson 2011 Simklubben Hajen -.-- 137 3:55.96
50m: 59.93
100m: 1:56.48
(56.55)
150m: 3:02.85
(1:06.37)
200m: 3:55.96
(53.11)
Aurora Tizzano 2011 Simklubben Hajen -.-- 128 4:01.30
50m: 52.83
100m: 1:55.27
(1:02.44)
150m: 3:00.52
(1:05.25)
200m: 4:01.30
(1:00.78)
Grenen officiell:  2022-11-29 19:32:01
Gren 7, 200m Medley Damer 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Selma Tretinjak 2009 Simklubben Hajen -.-- 300 3:01.92 108,01 %
50m: 43.03
100m: 1:30.05
(47.02)
150m: 2:20.52
(50.47)
200m: 3:01.92
(41.40)
2 Mira-Li Hejdeman 2009 Simklubben Hajen -.-- 294 3:03.24
50m: 41.60
100m: 1:29.57
(47.97)
150m: 2:20.38
(50.81)
200m: 3:03.24
(42.86)
3 Alva Engström 2010 Simklubben Hajen -.-- 278 3:06.62 105,49 %
50m: 42.77
100m: 1:29.58
(46.81)
150m: 2:24.61
(55.03)
200m: 3:06.62
(42.01)
4 Molly Andersson 2009 Simklubben Hajen -.-- 273 3:07.77
50m: 47.43
100m: 1:33.79
(46.36)
150m: 2:23.42
(49.63)
200m: 3:07.77
(44.35)
5 Liv Dahlqvist 2010 Simklubben Hajen -.-- 270 3:08.42
50m: 44.73
100m: 1:34.61
(49.88)
150m: 2:26.76
(52.15)
200m: 3:08.42
(41.66)
6 Sofia Singvall 2010 Simklubben Hajen -.-- 265 3:09.60
50m: 43.28
100m: 1:29.96
(46.68)
150m: 2:23.88
(53.92)
200m: 3:09.60
(45.72)
7 Agnes Ellerth 2010 Simklubben Hajen -.-- 252 3:12.71 105,77 %
50m: 45.03
100m: 1:32.46
(47.43)
150m: 2:29.01
(56.55)
200m: 3:12.71
(43.70)
8 Mira Lindgren 2010 Simklubben Hajen -.-- 160 3:44.22
50m: 57.54
100m: 1:54.85
(57.31)
150m: 2:57.08
(1:02.23)
200m: 3:44.22
(47.14)
- Matilda Ekberg 2010 Simklubben Hajen -.-- DNS
Grenen officiell:  2022-11-29 19:32:01
2022-11-30 11:20:22 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Hajen
Document
Resultat
Poängcupen 3
Plats: Arrangör: SK Hajen
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 nov 2022 till den 29 nov 2022
Gren 8, 200m Medley Herrar 11 och yngre - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
Axel Carlsson 2011 Simklubben Hajen -.-- DSQ
Ebbe Modig 2011 Simklubben Hajen -.-- 137 3:32.38
50m: 45.91
100m: 1:38.83
(52.92)
150m: 2:43.57
(1:04.74)
200m: 3:32.38
(48.81)
Grenen officiell:  2022-11-29 19:42:18
Gren 8, 200m Medley Herrar 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Scott Köster 2009 Simklubben Hajen -.-- 299 2:43.94 112,71 %
50m: 35.19
100m: 1:18.70
(43.51)
150m: 2:07.10
(48.40)
200m: 2:43.94
(36.84)
2 Alexander Lindberg 2009 Simklubben Hajen -.-- 239 2:56.46
50m: 37.91
100m: 1:23.23
(45.32)
150m: 2:13.83
(50.60)
200m: 2:56.46
(42.63)
3 Malte Damsby 2009 Simklubben Hajen -.-- 176 3:15.48
50m: 43.51
100m: 1:36.33
(52.82)
150m: 2:35.46
(59.13)
200m: 3:15.48
(40.02)
4 Charlie Stattin 2010 Simklubben Hajen -.-- 169 3:17.99
50m: 48.64
100m: 1:37.36
(48.72)
150m: 2:32.64
(55.28)
200m: 3:17.99
(45.35)
- Isak Tretinjak 2009 Simklubben Hajen -.-- DNS
Grenen officiell:  2022-11-29 19:42:18
2022-11-30 11:20:39 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Hajen
Document
Resultat
Poängcupen 3
Plats: Arrangör: SK Hajen
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 nov 2022 till den 29 nov 2022
Gren 9, 400m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alice Bitzén 2006 Simklubben Hajen -.-- 4:57.99 103,26 %
50m: 34.56
100m: 1:12.33
(37.77)
150m: 1:50.24
(37.91)
200m: 2:29.09
(38.85)
250m: 3:07.49
(38.40)
300m: 3:46.06
(38.57)
350m: 4:22.90
(36.84)
400m: 4:57.99
(35.09)
2 Annie Westerlund 2002 Norrköpings Kappsimningsklubb -.-- 5:06.14 105,52 %
50m: 34.43
100m: 1:13.54
(39.11)
150m: 1:52.80
(39.26)
200m: 2:32.35
(39.55)
250m: 3:11.32
(38.97)
300m: 3:50.27
(38.95)
350m: 4:28.70
(38.43)
400m: 5:06.14
(37.44)
3 Beatrice Stendahl 2008 Simklubben Hajen -.-- 5:11.03 97,99 %
50m: 35.98
100m: 1:15.25
(39.27)
150m: 1:55.54
(40.29)
200m: 2:36.75
(41.21)
250m: 3:17.32
(40.57)
300m: 3:57.79
(40.47)
350m: 4:34.63
(36.84)
400m: 5:11.03
(36.40)
4 Julia Bruér 2007 Simklubben Hajen -.-- 5:19.67 99,47 %
50m: 36.33
100m: 1:16.08
(39.75)
150m: 1:57.47
(41.39)
200m: 2:38.84
(41.37)
250m: 3:19.82
(40.98)
300m: 4:00.70
(40.88)
350m: 4:41.56
(40.86)
400m: 5:19.67
(38.11)
5 Anna Gutenwik 2008 Simklubben Hajen -.-- 5:34.67 102,30 %
50m: 37.62
100m: 1:20.11
(42.49)
150m: 2:04.08
(43.97)
200m: 2:47.14
(43.06)
250m: 3:29.62
(42.48)
300m: 4:11.48
(41.86)
350m: 4:53.49
(42.01)
400m: 5:34.67
(41.18)
6 Elsa Mårtensson 2008 Simklubben Hajen -.-- 5:35.93
50m: 38.07
100m: 1:20.70
(42.63)
150m: 2:04.25
(43.55)
200m: 2:47.73
(43.48)
250m: 3:30.32
(42.59)
300m: 4:12.46
(42.14)
350m: 4:54.81
(42.35)
400m: 5:35.93
(41.12)
7 Wilma Vasquez Svanström 2008 Simklubben Hajen -.-- 5:52.47
50m: 39.88
100m: 1:23.61
(43.73)
150m: 2:08.08
(44.47)
200m: 2:53.26
(45.18)
250m: 3:38.70
(45.44)
300m: 4:24.70
(46.00)
350m: 5:10.33
(45.63)
400m: 5:52.47
(42.14)
Grenen officiell:  2022-11-29 19:55:10
2022-11-29 19:55:13 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Hajen
Document
Resultat
Poängcupen 3
Plats: Arrangör: SK Hajen
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 nov 2022 till den 29 nov 2022
Gren 10, 400m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Marius Jensen 2006 Simklubben Hajen -.-- 4:37.68 100,68 %
50m: 30.32
100m: 1:04.99
(34.67)
150m: 1:40.82
(35.83)
200m: 2:16.90
(36.08)
250m: 2:52.75
(35.85)
300m: 3:28.94
(36.19)
350m: 4:04.37
(35.43)
400m: 4:37.68
(33.31)
2 Jacob Hansson 2002 Simklubben Hajen -.-- 4:49.27 99,99 %
50m: 32.17
100m: 1:08.01
(35.84)
150m: 1:44.59
(36.58)
200m: 2:21.23
(36.64)
250m: 2:58.66
(37.43)
300m: 3:35.91
(37.25)
350m: 4:13.11
(37.20)
400m: 4:49.27
(36.16)
3 Markus Thorsson 2008 Simklubben Hajen -.-- 4:50.84 99,06 %
50m: 33.00
100m: 1:07.82
(34.82)
150m: 1:44.60
(36.78)
200m: 2:21.61
(37.01)
250m: 2:59.55
(37.94)
300m: 3:37.53
(37.98)
350m: 4:14.64
(37.11)
400m: 4:50.84
(36.20)
4 Filip Andrén 2006 Simklubben Hajen -.-- 5:10.10 100,81 %
50m: 34.16
100m: 1:12.37
(38.21)
150m: 1:52.72
(40.35)
200m: 2:32.95
(40.23)
250m: 3:13.87
(40.92)
300m: 3:53.31
(39.44)
350m: 4:32.54
(39.23)
400m: 5:10.10
(37.56)
5 Gustav Olofsson 2007 Simklubben Hajen -.-- 5:19.10 104,02 %
50m: 36.58
100m: 1:17.76
(41.18)
150m: 2:00.01
(42.25)
200m: 2:42.05
(42.04)
250m: 3:23.14
(41.09)
300m: 4:04.34
(41.20)
350m: 4:45.37
(41.03)
400m: 5:19.10
(33.73)
6 Erik Koch 2004 Simklubben Hajen -.-- 5:29.70 128,36 %
50m: 35.91
100m: 1:16.84
(40.93)
150m: 1:59.35
(42.51)
200m: 2:42.65
(43.30)
250m: 3:21.79
(39.14)
300m: 4:02.28
(40.49)
350m: 4:49.00
(46.72)
400m: 5:29.70
(40.70)
7 Maximus Berggren 2008 Simklubben Hajen -.-- 5:36.84 116,55 %
50m: 37.99
100m: 1:20.30
(42.31)
150m: 2:02.43
(42.13)
200m: 2:45.81
(43.38)
250m: 3:28.75
(42.94)
300m: 4:12.41
(43.66)
350m: 4:54.96
(42.55)
400m: 5:36.84
(41.88)
Grenen officiell:  2022-11-29 20:07:40
2022-11-29 20:07:47 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Hajen

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner