2023-01-27   18:58:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Aalborg Cup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag aften

Document
Resultater
Aalborg Cup 2022
Placering: Haraldslund svømmehal Arrangør Aalborg Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 25. nov  2022 to 27. nov  2022
Løb 10, 400m Medley Herrer Årg. 2006 og ældre - Direkte finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anders Elsborg 2003 Viborg Svømme Klub +0.71 668 4:28.60
Entry time: 4:31.29 (-2.69)
50m: 28.64
100m: 1:01.58
(32.94)
150m: 1:37.20
(35.62)
200m: 2:13.01
(35.81)
250m: 2:50.30
(37.29)
300m: 3:29.46
(39.16)
350m: 3:59.83
(30.37)
400m: 4:28.60
(28.77)
2 Asger Mathiasen 2004 Thisted Svømmeklub +0.78 538 4:48.55 +19.95
Entry time: 4:46.87 (+1.68)
50m: 29.97
100m: 1:05.42
(35.45)
150m: 1:41.61
(36.19)
200m: 2:16.72
(35.11)
250m: 2:58.40
(41.68)
300m: 3:40.64
(42.24)
350m: 4:16.14
(35.50)
400m: 4:48.55
(32.41)
3 Søren P. Rasmussen 2001 Aalborg Svømmeklub +0.73 330 5:39.69 +1:11.09
Entry time: 5:27.18 (+12.51)
50m: 31.26
100m: 1:09.01
(37.75)
150m: 1:54.09
(45.08)
200m: 2:40.99
(46.90)
250m: 3:26.42
(45.43)
300m: 4:15.40
(48.98)
350m: 5:00.29
(44.89)
400m: 5:39.69
(39.40)
4 Lukas Larsen 2005 Svømmeklubben Søhesten +0.56 268 6:03.86 +1:35.26
50m: 34.34
100m: 1:16.87
(42.53)
150m: 2:04.83
(47.96)
200m: 2:52.54
(47.71)
250m: 3:45.89
(53.35)
300m: 4:41.32
(55.43)
350m: 5:24.34
(43.02)
400m: 6:03.86
(39.52)
- Christian Thorhauge 2005 Aalborg Svømmeklub +0.51 DSQ Ej samt. ber. v/275m.
Løb officielt kl.: 25-11-2022 20:49:26
Løb 10, 400m Medley Herrer Årg. 2007-2008 - Direkte finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jesper Ulleseit 2008 Vejle Svømmeklub 504 4:54.97
Entry time: 4:59.99 (-5.02)
50m: 32.33
100m: 1:09.80
(37.47)
150m: 1:48.70
(38.90)
200m: 2:27.23
(38.53)
250m: 3:08.34
(41.11)
300m: 3:50.38
(42.04)
350m: 4:24.15
(33.77)
400m: 4:54.97
(30.82)
2 Jacob Bundgaard 2007 Svømmeklubben S 68 +0.67 497 4:56.34 +1.37
Entry time: 5:02.95 (-6.61)
50m: 31.47
100m: 1:08.48
(37.01)
150m: 1:48.95
(40.47)
200m: 2:26.79
(37.84)
250m: 3:06.15
(39.36)
300m: 3:46.69
(40.54)
350m: 4:23.55
(36.86)
400m: 4:56.34
(32.79)
3 Terkel Klinkowsky 2007 Vejle Svømmeklub +0.55 429 5:11.31 +16.34
Entry time: 5:22.68 (-11.37)
50m: 31.84
100m: 1:10.66
(38.82)
150m: 1:51.40
(40.74)
200m: 2:31.29
(39.89)
250m: 3:15.21
(43.92)
300m: 3:59.64
(44.43)
350m: 4:35.56
(35.92)
400m: 5:11.31
(35.75)
4 Frederik Jørgensen 2008 Vejle Svømmeklub +0.72 405 5:17.22 +22.25
Entry time: 5:14.30 (+2.92)
50m: 31.28
100m: 1:08.22
(36.94)
150m: 1:48.52
(40.30)
200m: 2:28.64
(40.12)
250m: 3:14.75
(46.11)
300m: 4:02.17
(47.42)
350m: 4:40.20
(38.03)
400m: 5:17.22
(37.02)
5 Andreas Lang Lassen 2007 Vejle Svømmeklub +0.54 330 5:39.61 +44.64
Entry time: 5:46.03 (-6.42)
50m: 35.95
100m: 1:17.47
(41.52)
150m: 2:01.49
(44.02)
200m: 2:44.21
(42.72)
250m: 3:32.36
(48.15)
300m: 4:22.03
(49.67)
350m: 5:01.10
(39.07)
400m: 5:39.61
(38.51)
6 Aske Binderup Trudslev 2008 Viborg Svømme Klub +0.82 300 5:50.60 +55.63
Entry time: 6:05.07 (-14.47)
50m: 39.31
100m: 1:26.71
(47.40)
150m: 2:12.41
(45.70)
200m: 2:56.65
(44.24)
250m: 3:46.16
(49.51)
300m: 4:35.61
(49.45)
350m: 5:14.18
(38.57)
400m: 5:50.60
(36.42)
7 Gustav Ø. Pedersen 2008 Støvring Svømmeklub Pingvinen 289 5:54.89 +59.92
50m: 36.17
100m: 1:21.72
(45.55)
150m: 2:05.38
(43.66)
200m: 2:47.63
(42.25)
250m: 3:38.70
(51.07)
300m: 4:30.96
(52.26)
350m: 5:14.41
(43.45)
400m: 5:54.89
(40.48)
8 Lucas Kroer 2007 Svømmeklubben Søhesten +0.66 263 6:06.23 +1:11.26
50m: 34.64
100m: 1:19.41
(44.77)
150m: 2:08.86
(49.45)
200m: 2:57.85
(48.99)
250m: 3:47.91
(50.06)
300m: 4:42.51
(54.60)
350m: 5:25.19
(42.68)
400m: 6:06.23
(41.04)
Løb officielt kl.: 25-11-2022 20:49:26
Løb 10, 400m Medley Herrer Årg. 2009 og yngre - Direkte finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Demant Sørensen 2009 Aalborg Svømmeklub +0.66 516 4:52.68
Entry time: 5:12.78 (-20.10)
50m: 31.54
100m: 1:08.27
(36.73)
150m: 1:47.43
(39.16)
200m: 2:25.27
(37.84)
250m: 3:05.84
(40.57)
300m: 3:47.52
(41.68)
350m: 4:20.93
(33.41)
400m: 4:52.68
(31.75)
2 Noah Llobel 2009 Grenaa Svømmeklub +0.65 416 5:14.51 +21.83
Entry time: 5:23.61 (-9.10)
50m: 31.48
100m: 1:08.54
(37.06)
150m: 1:49.71
(41.17)
200m: 2:30.08
(40.37)
250m: 3:17.10
(47.02)
300m: 4:03.57
(46.47)
350m: 4:40.14
(36.57)
400m: 5:14.51
(34.37)
3 Benjamin Nørremark 2010 Viborg Svømme Klub +0.89 152 7:19.74 +2:27.06
Entry time: 7:22.39 (-2.65)
50m: 48.23
100m: 1:49.51
(1:01.28)
150m: 2:40.61
(51.10)
200m: 3:32.56
(51.95)
250m: 4:35.10
(1:02.54)
300m: 5:41.00
(1:05.90)
350m: 6:31.38
(50.38)
400m: 7:19.74
(48.36)
Løb officielt kl.: 25-11-2022 20:49:26
25-11-2022 20:54.10 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aalborg Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner